Veiling volledig – 700 loten.
Tentoonstelling: vrijdag 21 & zaterdag 22 oktober van 10.00u tot 17.00u.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig – 700 loten.
Tentoonstelling: vrijdag 21 & zaterdag 22 oktober van 10.00u tot 17.00u.
Een paar koperen beelden in de vorm van hanen.
“Boodschap aan de herders, de verkondiging van Jezus’ geboorte”. Een gesigneerde ets.
Een fijngesneden, vermoedelijk Spaans Christusbeeld met sporen van polychromie. XVIIe eeuw.
“Zicht op de Schelderomolen”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd september 1970.
Een 18 karaats geelgouden cachetring met initialen.
Een gefineerd Engels tafeltje met ingelegde biesjes.
Een asbak van geslepen en groen gedubbeld kristal. Gemerkt.
Twee bronzen vide-poches, waarbij één meet beeltenis van een meisje en één met kastanjebladeren. Begin XXe eeuw.
“Cèdres du Barouk, Liban”. Olieverf op doek. Gemonogrameerd en op de verso gesigneerd en gedateerd 2004.
Parelhalssnoer met 18 K geelgouden slot.
Een paar aardewerken cilindervaasjes met meerkleurige bloemendecors. Onderaan gemerkt.
“Straatorkest”. Ets. Gesigneerd.
Een geborsteld metalen bureauklokje. Met inscriptie en datering 21-7-37. Engeland. Met sleuteltje.
“Ons dagelijks brood”. Gouache op papier.
Twee borstels en een kammontuur. Gedreven en geciseleerd zilver met bloemen en arabesken. Zonder merken. Slijtage aan de grootste borstel.
Een messingen tafeltje met onyxen blad.
Een koetsklokje in kast van messing en glas.
Een zware gedreven roodkoperen cachepot in barokstijl. XIXe eeuw.
“Geanimeerd hoevezicht”. Olieverf op paneel. Naar Walter Williams (1836 - 1906).
Een 18 K geelgouden hanger bezet met een camée.
Een meerkleurig plaasteren missiespaarpot met knikkend hoofdje.
“Ijspret”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een phrenologische buste van aardewerk.
“Bedrijvigheid aan de Sint-Baafskathedraal te Gent”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd.
Een 18 karaats geelgouden schakelarmband met naamplaatje.
Een gepolychromeerd gietijzeren staander in drie niveaus met decor van zonnebloemen.
Een messingen stolpklok.
Een faience lampenvoet met een handgeschilderd decor.
“Stilleven met porselein en bloemen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden hanger in de vorm van een blad en een sombrero als hanger van 18 K geelgoud.
Vaas van iriserend porselein met een detail in koper.
“Portret”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Twee stuks brons, bestaande uit een replica van een gotisch kistje en een leeuwtje van Waterloo.
Een antieke vierkante spiegel in vergulde lijst.
Bekertje van gedreven en geciseleerd zilver versierd met bloemenfriezen en arabesken. Onderaan gemerkt 840/1000 en makersmerk.
Een grote messingen salontafel met glazen blad.
“Veritable irrigateur systeme docteur Eguisier”. In houten kistje
Een porseleinen groep van een romantisch koppel. Eén haarscheur vooraan. Gemerkt achteraan.
“Wandelaars in een landschap”. Olieverf op board. Gesigneerd in rood rechts onderaan. Met etiket van de ‘Librairie Génerale et Militaire Berger-Levrault’ en het Belgisch Gezantschap te Parijs op de verso.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten een gezamenlijk gewicht van +- 0,28 ct.
Een vaas en een coupe op voet van geslepen en rood gedubbeld kristal.
Een herdenkingslap. Naaldwerk, gedateerd 1844.
Een vaas van roze kristal met getorste ribben. Gemerkt onderaan.
“Bruggetje over een stroom”. Oliever op paneel. Niet gesigneerd.
Een lot kleine geciseleerde zilveren voorwerpen: een theeglashouder, twee servetringen, een fotolijstje, een schoentrekker, een luciferhouder (schade), vier geajoureerde lepeltjes. Iran, medio XXste eeuw.
Een eikenhouten eendeurskastje met gesculpteerd tafereel.
Een ronde schotel en een dienblad van verzilverd metaal. De eerste gemerkt van Wiskemann.
Een art deco vaas van geslepen en deels paars gedubbeld kristal. Restant van label.
“Zicht met boten bij een brug”. Olieverf op doek.
Een 18 K geelgouden broche met dames zakhorloge bezet met email. Achteraan ligt beschadigd.
“Jonge vrouw met muts”. Bronsgepatineerd gipsen buste. Genummerd 108.
“Bij de fontein”. Olieverf op doek.
Collectie van vijf diverse waaiers, waarvan twee in omlijsting.
“Maria met kind”. Een tegeltableau waarvan enkele tegels mankeren.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een centrale amethist van +- 9 ct.
Een gefineerd notenhouten bidstoel met drie kleine laden onder het klapblad.
“De brief”. Een bronzen beeld op arduinen sokkel. Sokkel gerestaureerd.
Drie bronzen vide-poches, versierd met reliëfdecors, waarbij twee met druiventrossen en één met kastanjetakken. Belle epoque.
Een spiegel van verguld hout in Louis XVI-stijl.
Een 18 K geelgouden schakelketting met hanger bezet met een amethist van +- 10 ct.
Een driedelige art deco theeset van zachte pasta en verzilverd metaal van WMF. Op dienblad met spiegel met hout en glas.
“Damesportret”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een kleurloos glazen kom en een schaal, beide met verguld montuur en beide gemerkt.
“Kinderen op het strand”. Aquatint. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden dameshorloge met 18 K geelgouden schakelarmband.
Een messingen luchter in empirestijl met drie lichtpunten met glazen kapjes.
Een paar zoutvaatjes van zilver en blauw glas.
Een lot van drie Suske en Wiske albums: “Het vliegende bed.”, De spokenjagers.” & “De Mottenvanger.”
“Zuiders straatzicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geelgouden broche bezet met granaat.
Een vaas en een karaf van blauw gedubbeld en geslepen Boheems kristal. Gaaf.
“Portret van de Gravin van Maupas, hofdame van Prinses Elisabeth”. Pastel op papier. XVIIIe eeuw.
Een vierdelig koffie- en theestel op dienblad. Gemerkt. We voegen er een peper- en een zoutvaatje aan toe.
“Moeder met kinderen”. Olieverf op doek. XIXe eeuw.
Een 18 karaats geelgouden herenring bezet met een solitair van +- 0,40 ct.
Een gefineerd bijzettafeltje met twee laden en versierd met verguld bronsbeslag.
Een Frans aardewerken inktpot met meerkleurig decor van een wapenschild. XIXe eeuw. Bijgevoegd een scheerbekken met bloemendecor. Bordeaux(?), XIXe eeuw. Met glazuurbarst.
Twee snijwerkjes, bestaande uit een primitieve Christus van been en een verguld houten medaillon met voorstelling van een de Goede Herder.
“Pour l’Humanité, pour la patrie”. Olieverf op doek. XIXe eeuws werk, opnieuw op te spannen.
Een 18 karaats geelgouden hanger met een Britse munt met beeltenis van Elizabeth II uit 1957.
Een verzilverd bestek met vergulde accenten in lederen koffer. Volledig.
“Hooischoven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een antieke glazen stolp met eronder geblazen glazen fruitstuk. Tijdperk Napoleon III.
“Sloepen en een woning bij het water”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1953.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een rookkwarts van +- 9 ct.
Een grijsgepatineerde roterende magazinestandaard.
Een borstplaat van een harnas.
Een paar grijsgeaderd beige marmeren cassoletten met vergulde monturen.
Een eikenhouten schouwspiegel in Henri II-stijl.
Een vijf rijen parelhalssnoer bezet met 18 K geelgouden slot met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,34 ct.
Een Zuid-Frans fijn gesneden en gepolychromeerd houten beeldje (Santon). Vroeg XIXe eeuw.
“Stadszicht”. Olieverf op doek. Zonder signatuur.
Een aardewerken wandfontein in twee delen, versierd met handgeschilderd bloemendecor. Gesigneerd. Kleine schilfer aan de zijkant.
“Twee rustende jongens”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1964.
Een 18 K geelgouden broche in de vorm van een kever bezet met email, een parel, kleine briljantjes en twee robijntjes.
Een gefineerde ovale bijzettafel met verguld bronsbeslag.
“De Straatridder.” 1ste druk Suske en Wiske. 1 kleine scheur aan een pagina, opschrift op eerste pagina, binnenrand getaped.
Twee bronzen vijzels waarvan één met stamper.
“Demeter met cherubijntje”. Een plaasteren reliëf met vergulde lijst.
Een 18 K geelgouden armband.
Een Italiaans aardewerken siercoupe met verguld en meerkleurig decor.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een officierssabel in lederen schede.
“Zicht op Sint-Anneke”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1931.
Een 18 K geelgouden en platina ring bezet met één briljant van +- 0,10 ct.
Een gefineerde salontafel in art decostijl met geparquetteerd blad.
Een paar verzilverd metalen kandelaars in Adamstijl.
“Moeder Gods met kind”. Een antieke icoon. Te restaureren.
“Havenzicht.” Olieverf op doek. Gesigneerd. Gedateerd 1944.
Een 18 K witgouden ketting met 18 K wit en geelgouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct.
“Fadette”. Een groengepatineerd beeld van zamak naar een werk van Auguste Moreau, gemonteerd op een roze marmeren pendule met vergulde monturen. Met bijbehorende kandelaars.
“Zeilschepen”. Olieverf op doek.
“De krijgsgevangene”. Een bronzen beeld op arduinen sokkel.
“Koeien in de wei”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met één briljant van +- 0,20 ct.
Een eikenhouten commode in Régencestijl met drie laden en twee gemoulureerde deuren.
Een zwart lederen rugzakje, model “Deux de Delvaux”.
Een gedeelte zilveren bestek 800‰ bestaande uit zes lepels, zes vorken, drie lepels, drie vorken, zes dessertlepels en zes dito vorken met een ander decor, Een vork en een lepel met een derde decor, acht dessertvorken met een vierde decor en twaalf messen met een vijfde decor en een suikertang. 53 stuks. Gewicht zonder de messen.
“Portret van een burgervrouw”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1869. Twee zeer kleine punctuurtjes.
Een 18 K witgouden ketting met 18 K wit en geelgouden hanger bezet met een centrale briljant van +- 0,40 ct. en diamant baguetten en markiezen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,39 ct.
Een officiershelm van de Franse Gendarmerie à cheval. Tijdperk Napoleon III.
“Damesportret met viooltjes”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Portret van Pierre Klees als voorzitter van de Société royale belge des ingénieurs et des industriels”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 2000.
“Portret van Pierre Klees als voorzitter van de Société royale belge des ingénieurs et des industriels”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 2000.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,36 ct.
Een vintage radio/ platenmeubeltje met twee deurtjes.
Een bruin lederen rugzak, model “Amitié”.
Een metalen klokje onder een glazen stolp.
“Dame achter draperie”. Olieverf op doek. Naar werk van Karel Ooms, 1904. Draagt een handtekening.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met één briljant van +- 0,44 ct.
“De houtsnip in de strikval”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd en met cachet van de ‘Societé des bronzes de Paris. Kleine vervorming aan de bek.
“Rotsachtig landschap in de Verenigde staten(?)”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
“Hengst”. Een beeld van zamak met bruin patina op zwart marmeren sokkel. Naar werk van P. J. Mène. Sokkel beschadigd.
“Havenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden schakelketting bezet drie verschillende kleuren parels.
Een driedelig salongarnituur in Lodewijk XVI-inspiratie met bruin lederen bekleding.
Een grijze lederen handtas. Lichte gebruikssporen.
Een handtas van Bordeaux boxkalfleder.
“Schepen voor anker bij avondzon”. Olieverf op doek. Recent werk.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,04 ct. en onyx.
Een handtas van bruin nubuck, model “Astrid”.
Gipsen hoogreliëf met guirlandemotief als muurversiering.
Een antiek baardmankruikje van steengoed met zoutglazuur. Op de buik drie wapenschilden van de stad Amsterdam. Schilfers aan de bovenrand.
“Zicht op Doel”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een kleurrijke lederen geldbeugel met rits en sleutelhanger.
Een grote eikenhouten tafel met twee laden in de gordel.
Een driedelig klokstel van albast en messing. Met slinger en sleutel.
Een art deco pendule van albast en onyx, bovenaan getooid met een vrouwelijk naakt, dansend met ballen.
“Damesportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1861.
Een 18 K witgouden ketting met hanger of te dragen als broche bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 3,20 ct. en robijnbaguetten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,10 ct. (één klein robijntje ontbreekt).
“Zittend naakt met geitje”. Een groep van deels gepatineerd en deels verzilverd brons op houten voetstuk. Gesigneerd en met stempel.
Gipsen hoogreliëf met guirlandemotief als muurversiering.
Een driedelig Italiaans klokstel van vmeerkleurig aardewerk met plattelandscènes in het decor, verwerkt in verguld bronzen monturen en versierd met engeltjes, saterkoppen enz.
“Portret van een kapitein”. Olieverf op doek. XVIIe eeuw, toegeschreven aan Jan De Bray (1626 - 1697). Herdoekt.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,20 ct. en een centrale robijn van +- 2,50 ct.
Een art nouveau ééndeursgarderobe met spiegeldeur en met uitgestoken paneeltjes van wortelnoot.
Een paar bronzen girandoles met telkens zes elektrische lichtpunten, versierd met kristallen pegels en pendeloques.
Een met meersoortig mineraal beklede art deco pendule, versierd met een meisje en twee katjes van zamak.
“Herenportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1860.
Een 18 K witgouden ring bezet met een centrale briljant van +- 0,64 ct. en briljanten een gezamenlijk gewicht van +- 0,66 ct.
Een paar bronzen boekensteunen met duwende olifanten.
“Roaring twenties dancer”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
“De Venus van Milo”. Een bruingepatineerd bronzen beeld.
“Strandzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Herdoekt.
Een 18 karaats wit gouden ring in de vorm van een roos, aan de rand bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een set van vier stoelen met hoge rug, model Lange Jan. Gemerkt Thonet 77.
Een vierdelig koffie- en theestel op dienblad. Duitse keuren, 835‰. Dekselscharniertjes los.
Een sierschotel van Sèvresporselein met een handgeschilderde afbeelding van een dame en een heer in het plat. De vleugel met vergulde motieven op kobaltblauwe fond. Onderaan gemerkt met dubbele ‘L’. De schotel in verguld bronzen montuur, versierd met bloemenguirlandes.
“Zicht op Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,58 ct. en met een centrale beweegbare briljant van +- 0,26 ct.
Een verzilverd koffie- en theestel. Vier stuks op dienblad.
“Aanbidding van Jezus op de schoot van Maria”. Olieverf op doek. XVIIIe eeuw. Herdoekt.
Een haai van groen Muranoglas.
“Vissershaven”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘76. Restauratie in de lucht.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een solitair van ± 0,20 ct.
Een uit twee delen opgebouwd antiek eikenhouten meubel met openend blad bovenaan en met zes laden.
Een uitgebreid bestek van verzilverd metaal voor twaalf personen. Compleet met onder andere een sauslepel, een pollepel, een suikertang en een taartschep.
Een paar siervazen van zachte pasta, versierd met vrouwen, lauriertakken en strikken in hoogreliëf. Gemerkt onderaan met roze driehoek.
“Rivierlandschap met personages in een bootje en een molen in de achtergrond”. Olieverf op paneel.
Een paar 18 K witgouden bloemvormige oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,16 ct.
Een lot van vier stuks monochroom wit biscuit, bestaande uit een groepje van een moeder met kind op bed (hoofdje gelijmd, handje manco), een siervaasje met een moeder met kind en diertjes (kleine beschadiging aan het nestkastje), een engeltje en een groepje met musicerende en dansende kindjes. Achteraan genummerd.
“Vissersdorpje”. Olieverf op board. Franse school, XIXe eeuw. Onleesbaar gesigneerd op de verso.
Een reeks van 22 diepe borden van zachte pasta met bloemendecor. Doornik, XIXe eeuw.
“Het binnenhalen van het hooi”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met een solitair van ± 0,10 ct.
Een kleine halfronde houten wandconsole in Lodewijk XVI-stijl met marmeren blad.
Een zesdelig kristallen toiletstelletje. De karaf met kleine randschade en ontbrekende stop.
Een antiek handgeweven wandtapijt met een landschapsdecor. Frankrijk, XVIIIe eeuw. Professioneel gerestaureerd.
“Stilleven met rozen”. Pastel op papier. XIXe eeuw.
Een 18 karaats geelgouden ring bezet met een halfedelsteen.
Een zeldzame vaas van kobaltblauw glas met een geëtst en koud verguld decor van bloemen en planten. Gemerkt. Kleine barst in het glas onderaan de buik.
“De Ganzenhoedster”. Olieverf op paneel. Gesigneerd rechtsonder.
Een lot van acht geslepen kristallen glazen met gekleurde kelken in twee verschillende modellen. We voegen er een gekleurde en geslepen karaf aan toe.
Stilleven met zonnebloemen. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats roze gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,45 ct. en verschillende kleuren kwarts met een gezamenlijk gewicht van ± 20 ct.
Een gebeeldhouwd eikenhouten ééndeurskastje met een lade. Het deurtje versierd met een uitgestoken decor van een volkse scène.
Een designvaas van rozebruin kristal met een verguld swirldecor. Gemerkt.
Een paar antieke porseleinen apothekerspotten met meerkleurige en vergulde decors. Haarscheuren in het glazuur.
“Prometheus”. Een gravure. Gesigneerd buiten de plaat. Binnen de plaat gedateerd 1907.
Een 18 K geelgouden schakelarmband met gegraveerde tussenstukken.
Een paar bronzen boekensteunen in de vorm van vrouwelijke naakten met bloemen. Op marmeren sokkels.
Een Italiaanse spiegel met gesneden en verguld houten lijst en met gebosseerd glas. Gebruikssporen. Omstreeks 1800.
Een grote kleurloos glazen schaal met gegraveerd en gesatineerd decor van antiek Griekse vrouwen.
“Boeket”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met diamanten en safier en smaragd baguettes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct.
Een antiek wandklokje in zwartgelakte houten kast met handgeschilderde volkse scène boven de wijzerplaat. Inclusief slinger en gewichten.
“Certain sermons and homilies to be read in churches in the time of Queen Elisabeth”. Oxford, 1683. Opnieuw ingebonden.
Een paar bronzen kandelaars in de vorm van Griekse Sfinksen op arduinen sokkels.
Een gipsen borstbeeld.
Een 18 K geelgouden ketting met 18 K wit en geelgouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,89 ct.
Een glaspasta vaasje met meerkleurig en iriserend decor. Gemonteerd als lampje, maar zonder aanpassingen aan het vaasje. Onderaan gegraveerd.
“Landschap met koeien”. Een paar XIXe eeuwse schilderijen, olieverf op paneel.
“Moeder met kroost en katje”. Een groepje van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
“Zicht van op de kade”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1924.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met peridot met een gezamenlijk gewicht ± 0,50 ct. en twee parels en in briolette geslepen druppelvormige roze kwarts.
Een zwaar messingen luchter met acht lichtpunten en versierd met vrouwenfiguren. Met glazen kapjes.
“Kattenorkest”. Zes beeldjes van gepolychromeerd brons.
“Jongen met appel en meisje met bloemen”. Een gegoten en witgepatineerde groep.
“Zelfportret”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd en gedateerd XI 1917.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een zwart grijze calcedoon en twee briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct.
Schemerlamp van brons en glas-in-lood in de geest van Tiffany’s.
“Poldergebied nabij Antwerpen”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘Anvers 1890’.
Een paar gegoten wandkandelaars naar barok voorbeeld.
“Figuren op de oever”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 14 K geelgouden ring bezet met met één briljant van +- 0,30 ct.
Een Friese staartklok inclusief gewicht. Een kleine barst in het glas onderaan.
Een koperen melkstoop.
Een paar bronzen plaquettes met art nouveau-voorstelling naar voorbeeld van Alphonse Mucha.
“Stilleven met bloemen en perziken”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct. en een toermalijn gezet in horlogekast van +- 4 ct.
Twee gebeeldhouwde houten wandreliëfs, waarbij een met voorstelling van Christus en één met voorstelling van Mozes met de tien geboden.
“Landschappen”. Een paar schilderijtjes, olieverf op doek. Beide gesigneerd.
“Moeder met kind”. Een groengepatineerd gipsen beeld. Achteraan gesigneerd. Kleine barst in de basis.
“Hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘81.
Een 18 K roze gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,25 ct. en onyx.
Een paar antieke notenhouten stoeltjes, versierd met ingelegde biesjes.
Een paar mondgeblazen glazen karaffen. Met gesatineerde decoratie. Eén schilfer aan de bovenrand.
Een porseleinen vaas in art nouveaustijl, versierd met een meerkleurig van pauwen. Naar Colenbrander.
“Zeezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring in de vorm van een slang bezet met twee kleine robijntjes.
Een albasten lampje, versierd met twee vogeltjes en een schelp. Met los kapje.
“Landschap met dorpje in de achtergrond”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot kunstboeken e.d.:- “Vlaamse kunst”. Ed. Mercatorfonds”.- “Rubens en zijn tijd” Ed. Arcade”.- “Hans Memling”. Ed. Mercatorfonds.- “Van Eyck”. - “Victor Horta”. Ed. Vokar- “De verzameling Gemeentekrediet”. - “Gentse floraliën”. Ed. Stichting Mens en Kultuur, Gent- “The Royal Greenhouses of Laeken”.- “Parken en tuinen van Brussel”- “Luister van Spanje en de Belgische steden”. In één deel, hardcover.- “Luister van Spanje en de Belgische steden”. In twee delen, softcover.(..)
“Zicht op de centrale van Doel”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht ± 0,70 ct. en druppelvormige rode koraal.
Een grote eikenhouten tweedeurs garderobe.
Een achthoekige Delftse dekselvaas met blauw op wit bloemendecor. Het deksel getooid met een Fo-hond. Onderaan gemerkt.
Een paar gepolychromeerd gietijzeren poorttrekkers. Een met beschadiging.
“Stilleven met rookwaren”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1878.
Een 18 K geelgouden hanger bezet met een camee.
Een lot eieren, bestaande uit vier struisvogeleieren, drie gipsen eieren en drie eieren van terracotta.
“Jachtstilleven met wilde eenden en jachthoorn”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1969.
‘Albums de Croÿ’. J.M. Duvosquel. Ed. Gemeentekrediet 1985 - 1996. Delen I tot en met XXV Franstalig, drie Nederlandstalige volumes met betrekking tot de eigendommen De Croÿ in Vlaanderen. Hardcovers met stofomslag in zeer goede staat. Bijgevoegd drie uitgaven: “Monastères Bénédictins et Cisterciens dans les Albums de Croÿ”; “Een stad en een geslacht, Leuven & Croÿ” & “Abbayes et Collegiales entre Sambre et Meuse”.
“Gezicht te Brugge”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lotje fibulae, Romeins bronzen bodemvondsten.
Een klein bureautje met lade in de gordel. In het opzet een gekleurd glazen deurtje en drie laden.
Een messenset met koffer. “Rose-keller set.” In ongebruikte nieuwstaat.
Twee aardewerken vazen met meerkleurige decors. Onderaan gemerkt.
“Vertwijfeling”. Schilderij op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met tijgeroog.
Een meerkleurig aardewerken schaaltje met opgehoogd bloemendecor. Onderaan gemerkt.
“Herfstwandeling”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een arduinen schouwpendule met gegraveerde versieringen. In drie delen. Zonder slinger of sleutel. XIXe eeuw.
Twee langwerpige spiegels van verguld kunsthars in barokke stijl.
Een zilveren zakhorloge 800/1000 waarvan de wijzerplaat versierd is met bloemen. 800‰.
Een Engelse commode met drie grote en twee kleine laden.
Een vrouwen- en een mannenhoofd op zuiltje. Zwartgelakt gietijzer.
Twee heraldische leeuwtjes van gesculpteerd albast.
“Straatzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd op de achterzijde.
Een 18 K geelgouden gemarteleerde broche in de vorm van een tak.
Een geslepen en roodbruin gedubbeld vaasje. Gemerkt.
“Afbeldinge van de silvere schuppe”. Twee etsen.
Een paar verguld bronzen lampjes met kantelbare lichtpunten, gedragen door putti en versierd met porseleinen bloempjes. De kapjes licht beschadigd.
Een antieke spiegel in vergulde lijst.
Een 18 karaats wit gouden schakelarmband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en citrine met een gezamenlijk gewicht van ± 10 ct.
Een eikenhouten meubel met gesculpteerde versieringen in en rond de twee deuren.
Een aardewerken vaas met verguld bloemendecor in een donkerblauwe fries op lichtblauwe fond. Vorm 805. Decor 567.
Een verzilverde olielamp met lampglas. Tijdperk Empire.
“Roodklooster”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 5/50 buiten de plaat.
Een parelhalssnoer met verschillende kleuren en bezet met 18 K geelgouden slot.
Een getorste magentakleurig kristallen lampenvoet. Gemerkt.
“La Pêche au Fanal”. Een oude met de hand ingekleurde gravure. Duret naar Vernet.
Een oude bolhoed van Christy’s te Londen en een hoge hoed van Vaxelaire -Claes. De laatste in originele doos.
“Bomen”. Houtskool en pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1956.
Een lot van twee grijze en twee gele glazen sierfluiten, en vijf kristallen mondgeblazen sierfluiten.
Een recente staande klok in eikenhouten kast.
“Kuifje op de motor” Een meerkleurig kunststoffen groep.
Een oud schermmasker met degen en handschoen.
“Brussel”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,64 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 2,42 ct.
Een Delfts aardewerken tabakspot met messingen deksel. Onderaan gemerkt.
“Le marchand de tagines, marché Mejnès 1928”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 38/50 buiten de plaat.
Een aardewerken cilindervaas met meerkleurig en verguld decor op bordeauxrode fond. Vorm 415. Decor 230. Kleine beschadiging onderaan.
“Zichten op Parijs”. Een paar lithografieën. Beide gesigneerd en genummerd op 150 exemplaren buiten de plaat.
Een reeks van tien geslepen kristallen glazen met gekleurde kelken. Hier en daar zeer lichte gebruikssporen.
Een kleine notenhouten commode met drie laden met wortelnootfineer.
Twee kleine vazen van meerkleurig aardewerk. Beide gemerkt.
Een tabakspot een een fruitschaal van Belgisch aardewerk met meerkleurig druipglazuur.
“Rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring en bijpassende hanger in de vorm van een bolletje bezet met half edelstenen. Model tutti Frutti.
Een Mechels porseleinen klokje met bloemdecor.
“La fameuse pompe ditte samaritaine”, “Vue de la partie septentrionale du fossé et des murs d’Ausbourg qui separent la base ville de Faubourg st. Jacques”, “Vue de l’ordre et de la marche des cérémonies qui doivent etre observées le jour de la publication de la paix a la place de Louis XV”. Drie handgekleurde kopergravures, circa XIXe eeuw.
Een antieke voltmeter in fraai houten kistje.
“Vue du chateau de st. Germain en Laye”, “Vue du port de Marceille prise de l’hotel de ville”, “La Majore de Marseille”. Drie hand gekleurde kopergravures, circa XVIIIe eeuw.
Fauteuil à la reine, gebeeldhouwd in Régencestijl.
Een paar eikenhouten armstoelen met lederen bekleding (letsel aan het leder).
Een aardewerken ijsbeer. Gemerkt.
“Rode Oortjes.” Collectors editie van alle 21 volumes (meerdere tekenaars in verschillende bundels).
Een kleefalbum met diverse prenten. XIXe eeuw.
“Ghirelli”. Een paternoster en twee tientjes opgebouwd met kristallen van Swarovski en tussenstukken van 925‰ zilver. In originele doosjes en met certificaat.
Een klein bol aardewerken vaasje met meerkleurig Perzisch decor. Vorm 1001, decor 69. Initialen F.D. Gemerkt.
“The bridge over the Longwater - Kensington gardens”; “In Kensignton gardens - Baywater Hill” & “In Hyde Park”. Drie pasteltekeningen op papier. Allen gesigneerd en resp. gedateerd 1858, 1857 & 1838.
Een glazen vaas met handgeschilderd bloemendecor en vergulde voet.
“Vlaeykensgang”. Twee olieverfschilderijtjes op board. Beide gesigneerd.
Een eikenhouten koffer. Eerste helft XXe eeuw.
Een paar houten stoelen met fijn uitgestoken ruggen. Tijdperk Régence; omstreeks 1730-1740.
Een plaasteren kop van een leeuwin. Achteraan gedateerd 1949.
Een lot van zeven stuks aardewerk van Nimy, bestaande uit kannetjes, vaasjes en een bloemenhouder in de vorm van een boomstronk. Alles gemerkt.
Een handgeschilderd miniatuurportretje en een miniatuur steendrukje. Het eerste gedateerd 1821.
Een paternoster van parelmoer.
Stripverhalen van Suske en Wiske (nrs 75,91,147,152,155,156,157, 161,164,173,175,182,214,217 en 3 specials. De Rode Ridder (11 oude uitgaven). Bessy (7 ongekleurd, waarvan nr 8 in het Frans. 20 gekleurd tussen nr 71 en 117). Safari (4 nrs). Karl May (nr 23). Matige tot zeer gelezen staat.
Een lange rechthoekige spiegel.
Een cilindervaasje van rood gedubbeld en geslepen kristal. Gemerkt.
“Tommenmolen te Grimbergen”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1965.
Een mahoniehouten tafel met gecontourneerd blad.
Een handgeknoopt modern wollen karpet.
Een achthoekige theepot en een koffiekan van verzilverd metaal op bijpassend dienblad.
“Kunst in België”, twee kunstboeken in een stofmap.
“De vale lijster”, “De klapekster”, “De roodkoppige klauwier”, “De roodborst tapuit”. Vier litho’s.
Een zilveren armband in originele doos. 925‰. Gemerkt.
Twee verschillende geslepen kleurloze karafjes met zilveren monturen.
“Mr. Jorrock’s lecture on “Unting”” & “Mr. Sponge is introduced to “Ercles”. Twee Engelse satirische prenten door John Leech. XIXe eeuw.
Een reeks van twaalf geslepen kleurloos kristallen schaaltjes/ onderzetters. Enkele met lichte randschade.
“De arbeiders”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Zonder signatuur.
“Moeder met kind”. Een buste van gegoten composiet.
Een zware eikenhouten balk, afkomstig uit de Sint Sulpitiuskerk te Diest. Voor XVe eeuw. Op wielen.
Een lot van drie verschillende bronzen vijzels met stampers.
Een lot van drie boeken:- “Le miroir de la Belgique”.- “La Belgique illustrée”. Gebundelde uitgaves.- “L’art en Belgique”. Gebundelde uitgaves.
Een uitgebreid servies van Brussels porselein in Louis-Philippestijl met een meerkleurig decor en vergulde motieven. Drie tassen zonder oor en melkkan aan de rand beschadigd.
Een metalen kantelspiegeltje in barokstijl.
Een coupe van kleurloos kristal met vergulde monturen.
Een laag mahoniehouten kuipzeteltje, versierd met gebeeldhouwde zwanenhalzen.
Een lot kleine voorwerpen van verzilverd metaal. Met zoutvaatjes, eierdopjes, bekertjes, vaasjes enz.
Een mahoniehouten scherm met bloemendecor van naaldwerk.
Een oude grammofoonspeler met oude platen. Zwengel en naald ontbreken.
Een eikenhouten werktafel in Renaissancestijl. Gedraaide poten met dwarsverbinding in H. XIXde eeuw. Blad vervangen.
Een verzameling van vijf verschillende Duitse bierpullen met tinnen deksels. Eén deksel manco.
Een lot van vier verschillende bierpullen van meerkleurig steengoed met tinnen deksels.
Een porseleinen serviesje met twaalf bordjes, elf kopjes met schoteltjes, zes eierdopjes, koffiepot, suikerpot en melkkannetje. Immortelle de Saxe-decor. Duitse merken.
Een kleurloos kristallen cocktailshaker met verguld deksel. Gemerkt.