De veiling is volledig – 805 loten.
De catalogus is verkrijgbaar in .pdf en .xls op de dowloads pagina
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 805 loten.
De catalogus is verkrijgbaar in .pdf en .xls op de dowloads pagina
Een lot sierjardinières van deels gepolychromeerd aardewerk in de vorm van zwanen, waarbij de grootste van Nimy.
Twee fazanten en een aantal pluimen als XIXe eeuwse hoedenversiering.
Een lot oude apothekerspotten, waarbij vijf porseleinen en één van glas.
“De Heilige Familie”. Een groep van verzilverd metaal op houten voetstuk, maar zonder stolp.
Twee messingen luchtertjes, versierd met glazen kraaltjes in drie niveaus.
Een eikenhouten bijzetmeubeltje met entretoise en klapblad.
Een vaasje van geslepen kleurloos en groen glas. Gemerkt.
Twee boeken:- “Droomwereld van poppen”. Patricia vansummeren. Ed. Pandora. Antwerpen, 1994.- “Les poupées anciennes: Poupées européennes 1800 - 1930”. Marianne & Jürgen Cieslik. Ed. Duculot. Parijs, 1981.
“Les Bouquinistes”. Aquarel op papier. Draagt een handtekening Jean Pol. Lichte schade.
Een Kelim zadeldeken. Eerste helft XXe eeuw.
“Antwerpse retabels 15de - 16de eeuw”. Uitgegeven door het Museum voor Religieuze Kunst Antwerpen, 1993.
“De Litanie van Onze Lieve Vrouw”. Illustraties Alfred Ost, tekst L. Uten S.J., Muziek Arthur Meulemans. Ed. Lannoo, Tielt 1944. In-folio, genummerd 442/1000. Goede staat, met huls en stofwikkel.
Een lot van vier kommetjes van blauw en wit Chinees porselein. Enkele schilfers en een haarscheur.
Een paar boekensteunen van arduin met terracotta leeuwenkoppen.
Een sigarettenhouder en een aansteker in de vorm van een kleine en een grote wereldbol van messing.
Een ovaal bijzetkastje van gefineerd hout met twee laden en versierd met marqueterie.
“Antwerp - America Red star line” Ed Pandora.
Drie diverse dozen. Jaren 20.
Een voorstelling van de Heilige familie van meerkleurig biscuit onder stolp.
Een reeks van elf z.g. Muziekborden. Frans werk.
“Gentlemen, start your engines! - The Bonhams guide to classic sports & race cars”. Jared Zaugg. Ed. Die Gestalten. Berlijn, 2016.
Een coupe van mauve en verguld glas met een handgeschilderd reliëfdecor van bloemen. Italiaans werk. Onderaan genummerd en gemerkt.
“Historique du Theatre Royal d’Anvers”. Arthur de Gers. 1914.
“Les aventures de Tintin: Le secret de la Licorne”. Ed. Casterman, 1956. Flink gelezen.
Een oud miniatuur veldkanonnetje van gietijzer.
Een salontafeltje van gefineerd hout in Régencestijl, versierd met bloemenmarquetterie.
Een lot met “Don Bosco, ‘n Robbedoes” door Jijé. Ed. Dupuis, 2de druk (slechte staat), een serie van 5 albums ingebonden Kapoentjes (1964 t.e.m. 1968), 5 albums Zonneland (1957 t.e.m. 1960) en één album Sprookjes in beeld 1964.
Een wekker met een afbeelding van Kuifje en Bobby.
Een opwindbaar racewagentje. Model no. 1050 Mercedes-Benz. 1936. Zonder sleuteltje.
“Jenever, een Belgische belevenis”. Ronald Ferket & Hugo Elsemans. Ed. Project. Antwerpen, 1987.
The spirit of extacy. Verzilverd metalen beeldje.
Twee verschillende Morikarpetjes, waarbij het kleinste met lichte slijtage.
Een reeks van drie metalen Boeddhahoofden in oplopende groottes.
“Vlakkencompositie”. Pastel op papier. Draagt een handtekening ‘Glarner’.
Een lot van vier verschillende vaasjes van blauw en wit en meerkleurig porselein.
Een vijfhoekige Chinese piëdestal van gebeeldhouwd hardhout met een roze marmeren blad.
Een lot van drie verschillende borden van Imariporselein.
“De grote bierencyclopedie”. Berry Verhoef. Ed. Rebo, 2003.
“Kleurmenger”. Een linosnede. Gesigneerd en genummerd 48/250 buiten de plaat.
Een vintage vaas van zwartgeglazuurd porselein met meerkleurige geometrische motieven.
Chinese pijp van metaal met inscripties.
Een lot van vijf verschillende wollen karpetjes. Enkele met slijtage.
Een Chinese wijze van monochroom wit porselein naar het blanc-de-Chine.
“Strandpaviljoen”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Jan V. Heel.
Een vaas van Italiaans glaspasta met een mirafioridecor.
Zeven kleine wollen karpetten, handgeknoopt: 5 Indo-Bidjar, 1 Pakistaanse Tabriz en 1 Nepalees.
Tibetaans gebedenboek van hout en papier.
Musicerende Bodhisatva van verguld brons. Thailand.
“Bruggetje”. Een potloodtekening op papier. Gesigneerd.
Een art deco van rookbruin glas met gouden lijnen en een handgeschilderd bloemendecor.
“Garuda en andere godheden”. Een groep van gesculpteerd tropisch hout.
“Personages”. Een ets. Artiestenproef, gesigneerd buiten de plaat.
Een schaalmodel van een racewagen uit de jaren ‘20 van gepolychromeerd metaal.
“Moeder en kind”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een antieke kom met lepel van Chinees porselein met een blauw op wit decor. Lepel gebroken.
Een Oosters wollen bidkleed.
Vaasje van rode lak op porselein. Chinees werk.
“Metamorfose”. Kunstmap met nawoord van Ivo Michiels. Genummerd op 1000 exemplaren. Uitgegeven in 1968.
“Havenzicht.” Gemengde techniek op doek.
Een oude houten speculaasplank met zes figuurtjes.
Een schemerlampje met een spekstenen lampenvoet in de vorm van een balustervaasje. Lichte beschadiging.
“Abstracte compositie”. Olieverf op doek. Draagt een monogram: GVV.
Een lage bolle vaas, een kraagvaas en een dekselvaas van Imariporselein. XIXe en XXe eeuw.
“Appelboomgaard”. Aquarel op papier. Draagt een handtekening Gilles.
Een art deco vaas van groen glas.
Een Chinese piëdestal van gebeeldhouwd hardhout met een roze marmeren blad.
Een tonvormige tuinstoel van meerkleurig Chinees porselein met een decor van personages in cartouches. Onderaan met stempel.
Een kleine slagtand en een gesculpteerd vaasje in de vorm van een vrouwenhoofd van Afrikaans ivoor. Het vaasje beschadigd.
“Vrouw met libel”. Een zeefdruk. Gesigneerd en gedateerd ‘88 buiten de plaat.
Een glazen lampenvoet met een geslepen bladerdecor.
Een ceremoniële dolk met handvat en schede van hoorn, been en messing.
Drie aquarellen met Aziatische landschappen”. Allen gesigneerd.
Een tazza van Imariporselein met messingen monturen en voet, versierd met leeuwenkoppen.
“Parijs”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening Dubois.
Een dekselpot van Chinees porselein met een blauw en wit decor van bloemen en bloeiende struiken.
Een achthoekige Chinese piëdestal van gebeeldhouwd hardhout met een roze marmeren blad.
Een gemberpot van Chinees porselein met een houten deksel en een blauw en wit decor van pioenen.
Een gemberpot van meerkleurig Chinees porselein, versierd met een bloemendecor.
“Hoevezicht in de lente”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een netsuke van gesculpteerd Japans ivoor in de vorm van een olifant, versierd met ingewerkte stukjes koraal en aquamarijn. Eerste kwart XXe eeuw. Onderaan gesigneerd.
Een paar siervazen van Imariporselein met messingen montuur en voet, bovenaan versierd met twee draken als handvatten.
“Het verhaal van de 47 Ronins”. Een diptiek. Japanse ingekleurde houtsnede. Gesigneerd. Omstreeks 1850.
“Assepoester”. Een groep van deels gesatineerd kristal met los muiltje. De basis licht beschadigd. In originele doos.
“Vrouwelijk naakt”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een gemberpot van Nankingaardewerk met een decor van krijgers. Zonder deksel.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Een lot van zes borden van Imariporselein, waarbij twee diepe. Decors van bloemen en tuinen op de vleugel en een draak op het plat. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw. Randschilfers.
Paar balustervaasjes van cloisonné op geel koper. Chinees werk.
“Kanaallandschap met aak”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Hessel de Boer.
“Wijze met scroll”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Eerste kwart XXe eeuw. Onderaan gesigneerd.
Een cilindrische dekselpot van meerkleurig Chinees porselein met een decor van vleermuizen en bloemen. Onderaan gemerkt. Deksel gerestaureerd. Tijdperk Daoguang.
“Il Maestro”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 41/125 buiten de plat.
Een klein vaasje van famille-verteporselein met een decor van bloemen.
“Zwart en wit”. Pendant op doek. Draagt een handtekening Zangs.
Een neushoorn van gebeeldhouwd ijzerhout. Chinees werk.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Twee setjes diertjes van geslepen en deels gesatineerd kleurloos kristal, bestaande uit vier gansjes, een kip en een haan en drie kuikentjes.
Een lotelingenstok van Italiaans glas met gekleurde swirls.
“Compositie”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Vier personages”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Eerste kwart XXe eeuw. Onderaan gesigneerd.
“Antonio”. Een kristallen object uit de reeks “Magie van de dans” naar een ontwerp van Martin Zendron. Jaarlijkse uitgave 2003. In originele doos, met display en kristallen plaquette.
“Olifanten”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 8/40 buiten de plaat.
Bronzen vaas met reliëfdecor, Japan omstreeks 1930.
“Stilleven met fruit en bloemen”. Olieverf op board. Draagt een handtekening: Menkes.
“Personage met staf”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Eerste kwart XXe eeuw. Onderaan gesigneerd.
Een japanse netsukevitrine van ijzerhout.
“Zittende Guan Yin op Fo-hond”. Een beeld van cloisonné op rood koper. Onderaan gemerkt.
“Fantasiewezen”. Een beeld van gepatineerd keramiek. Onderaan gesigneerd en gedateerd ‘96.
“Brigitte Bardot”. Een zeefdruk naar Andy Warhol.
“Twee kikkers”. Een gesculpteerd ivoren netsuke. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
“Harlekijn”. Een kristallen object uit de reeks “Maskerade” naar een ontwerp van Anton Hirzinger. Jaarlijkse uitgave 2001. In originele doos, met display en kristallen plaquette.
“Personages en paard”. Litho in kleuren. Gesigneerd en genummerd 100/200.
Paar vazen van Chinees porselein met een polychroom decor van Lange Lijzen.
“Bloemenmeisje”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening Ropele.
“Visser”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Eerste kwart XXe eeuw. Onderaan gesigneerd.
Een Chinese piëdestal van gebeeldhouwd hout, versierd met draken. Met marmeren blad.
Guanyin van jade. Chinees werk.
Een draak van gesculpteerd Chinees ivoor.
“Hoevelandschap”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening Kircher.
“Man met hamer”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een lot diertjes van geslepen kristal, bestaande uit een panda, een chimpansee, een vos, een muis, een slak en een olifant. We voegen er twee paddenstoeltjes aan toe.
“Tempelscène”. Een Indische gouache op zijde.
“Post-apocalyptische wezens”. Een beeld van geglazuurd aardewerk. Gemonogrammeerd.
“Winterlandschap”. Olieverf op board. Draagt een handtekening: Cotas (?).
“Man met koord en tentakel”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Eerste kwart XXe eeuw. Onderaan gesigneerd.
Speeltafeltje van mahoniehout met klapblad en centrale voet. Omstreeks 1880.
Een lot diertjes van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit een vos, een nijlpaard, een krokodil, een ree, twee konijntjes, een vlinder, een lieveheersbeestje, een kat, drie muisjes en een zwaan van het logo van Swarovski.
Twee Chinese juwelenkistjes van kerselaar, versierd met messingen beslag en met een opengewerkte jade plaquette in het deksel. Eentje met sleuteltje.
“Kop”. Litho. Gesigneerd en genummerd 46/125 buiten de plaat.
“Oude wijze op vis”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Omstreeks 1900. Onderaan gesigneerd.
“Isadora”. Een kristallen object uit de reeks “Magie van de dans” naar een ontwerp van Adi Stocker. Jaarlijkse uitgave 2002. In originele doos, met display en kristallen plaquette.
“Gestileerd Oosters landschap”. Gemengde tecniek op papier. Draagt een handtekening Gilles.
“Visser met grote karper”. Okimono van gebeeldhouwd ivoor. Japans werk omstreeks 1900. Onderaan gemerkt.
“Mask” & “Red eye”. Gemengde techniek op board. Beide op de verso gesigneerd en gedateerd 2011.
Een Chinees flesvaasje van bruin porselein. Onderaan gemerkt.
Een vierkoppig jazzensemble van meerkleurig kunststof. Eén vinger manco.
Een lotje muziekinstrumenten van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit een vleugelpiano met krukje, een harp, een mandoline en een saxofoon. De twee laatsten met metalen staandertje.
Drie snuffbottles van gebeeldhouwd en gepolychromeerd ivoor. De hoofdjes doen dienst als stop. In de vorm van een Guanyin, een keizer op een paard en een keizerin op een kameel. Chinees werk, begin XXste eeuw.
“Boulevard”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening ‘Kees Verwey’.
“Merrie met veulen”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Gesigneerd. Begin XXe eeuw.
“Anna”. Een kristallen object uit de reeks “Magie van de dans” naar een ontwerp van Anton Hirzinger. Jaarlijkse uitgave 2004. In originele doos, met display en kristallen plaquette.
“Boszicht”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Snel.
“No-akteur”. Okimono van gebeeldhouwd ivoor met tuimelend gezichtje. Japans werk omstreeks 1900. Onderaan gemerkt.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Heerup.
“Oude man met bel”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor met gepolychromeerde details. Onderaan gesigneerd.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt met een decor van bomen.
“Converserende oude Chinese mannen”. Een bronzen groep naar een werk van Gaston Hauchecorne. Gesigneerd.
Ivoren sculptuur met voorstelling van personages en gebouwen in een berglandschap. Indisch werk, eerste helft XXste eeuw.
“Stilleven met flessen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Schildpad met jongen op haar schild”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Eerste kwart XXe eeuw. Onderaan gesigneerd.
Een gesculpteerde slagtand met een decor van een krokodil met een slang in de bek. Afrika.
“De Hooioppers”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Van Rees.
“Indische slangenbezweerder”. Groepje van gebeeldhouwd ivoor. Eerste helft XXste eeuw.
Een Chinees porseleinen wanddecoratie met een blauw op wit landschapsdecor.
“Verklede man”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Twee bijzetkastjes van gefineerd hout in empirestijl met één deurtje, een lade en met een marmeren blad.
Een paar pijpvaasjes van meerkleurig Chinees porselein, versierd met fo-honden.
Twee kleine geisha’s van gebeeldhouwd ivoor. Japans werk, begin XXste eeuw. Onderaan gesigneerd.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek gemaroufleerd. Draagt een handtekening: Tang.
“Slangenbezweerder”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd.
“Krijger met draak”. Een beeld van gesculpteerd en gepolychromeerd ivoor.
Vier verschillende theekopjes met onderschoteltjes van Chinees porselein met blauw op witte decors. Onderaan gemerkt.
“No-akteur”. Okimono van gebeeldhouwd ivoor met tuimelend gezichtje. Japans werk omstreeks 1900. Onderaan gemerkt.
“Naïef landschap”. Olieverf op doek.
“Oude man met kalebas en zwijntje”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een eikenhouten lessenaar op smeedijzeren voet en met porseleinen inktpot.
“Man met hamer”. Een okimono van fijn gesculpteerd ivoor met vergulde details. Eerste kwart XXe eeuw.
Okimono van ivoor in de vorm van een mosselschelp waarin personages in een bos. Japans werk, omstreeks 1900. Met houten sokkel.
“Het circus”. Olieverf op papier. Draagt een handtekening: Roëde.
“Oude man”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste helft XXe eeuw.
“Guan Yin met lotus en draak”. Een beeld van gesculpteerd en gepolychromeerd ivoor.
“Abstracte compositie”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Kremer.
“God Vishnu” en “Godin Kali op God Shiva” en “Godin Saraswati”. Drie beeldjes van gesculpteerd ivoor. Indisch werk, eerste helft XXste eeuw. Op houten sokkeltje.
“Trekpaarden”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Wijze en kind op schildpad”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor met gepolychromeerde accenten. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een Engelse vitrine van gefineerd hout met twee deuren naast een centraal gebogen glas.
“Man met perziken”. Een okimono van fijn gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw. Met houten sokkeltje.
“Man met perziken”. Een okimono van fijn gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw. Met houten sokkeltje.
Een houten bijzetmeubeltje met albasten blad en messingen galerijtje.
Een netsuke van gesculpteerd ivoor in de vorm van een kat. Gesigneerd. Begin XXe eeuw.
“Wijze met draak”. Een beeld van gesculpteerd en gepolychromeerd ivoor”.
“Ferrari Testarossa”. Een zeefdruk. Binnen de plaat gesigneerd en buiten de plaat genummerd 19/200.
Een paar vrouwenfiguren met vazen van meerkleurig Chinees porselein.
Een paar messingen kerkkandelaars in barokke stijl.
“Veter strikkende man”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een gefineerde hoge klapsecretaire, versierd met inlegwerk, met twee deuren onder het klapblad en bovenaan een lade onder het marmeren blad. Tijdperk Empire.
Een paar olifanten van gesculpteerd ivoor, versierd met koraal en aquamarijn. Met houten sokkeltjes. Eén slurf licht beschadigd.
Een paar grote balustervazen van Chinees porselein met een meerkleurig decor van de Keizerlijke hofhouding in cartouches in een celadonkleurige achtergrond van bloemen, fruit en vogels. De hals en de schouder versierd met fabeldieren in hoogreliëf. Met bijpassende houten sokkels.
Een bronzen luchter met twaalf lichtarmen en versierd met kristallen pendeloques.
“Wijze op pelikaan”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Achteraan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
“Wijze met hert”. Een beeld van gesculpteerd en gepolychromeerd ivoor.
Een Hollands kabinet - secretaire van notenhoutfineer met bovenaan twee paneeldeuren, onderaan drie laden onder het klapblad. Binnenin fraai uitgewerkt met kleine laden en pidgeonholes.
“Godheden bij drie geiten tegenover drie krijgers onder een wilg”. Een fijn uitgewerkte groep van Chinees ivoor op houten voetstuk. Gesigneerd. Tijdperk Xinhairevolutie.
“Moderne compositie”. Aquarel op papier. Gedateerd ‘63.
“Twee acteurs”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Gesigneerd. Eerste helft XXe eeuw.
Een Empire eetkamer, bestaande uit een groot buffet met vier deuren en vier laden, een eettafel met zes stoelen en twee armstoelen, een wandconsole en een tweedeursvitrine met lade. Het geheel versierd met bronzen hermenfiguren.
Een vaas van Chinees porselein met een decor van personages in cartouches op een gele fond met bloemen en versierd met twee hertenkoppen in reliëf. Met sokkel.
Een antieke liggende Thaise Boeddha van brons met goudkleurig patina.
Een paar grote Chinese dekselvazen van blauw en wit porselein met een decor van draken en bloesems.
“Oude visser”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Gesigneerd. Eerste helft XXe eeuw.
“Twee figuren naast een pagode”. Een paar beelden van gesculpteerd en gepolychromeerd ivoor. Schade.
“Sint Anne-ten-drieën”. Een Heiligenbeeld van gebeeldhouwd lindehout. XVIIe eeuw met latere polychromie.
“Visser”. Een okimono van fijn gesculpteerd ivoor met vergulde details. Eerste kwart XXe eeuw.
Een bijzettafeltje van gefineerd hout in Lodewijk XV-stijl met een rond marmeren blad en versierd met verguld bronsbeslag.
“Reiziger”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Gesigneerd onderaan. Eerste kwart XXe eeuw.
Een zitbank van gesculpteerd en goudgepatineerd hout in Lodewijk XV-stijl met rode bekleding.
Een paar Chinese dekselvazen met een blauw op wit decor van zotjes.
Een Afrikaanse groep van brons met een voorstelling van een stamhoofd, vergezeld door twee vrouwen, gedragen door zijn volgelingen. Benin.
Twee luchters van messing met telkens zes lichtpunten, versierd met kristallen pendeloques. Licht afwijkende modellen.
“Reiziger met vogel”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een zittende Birmaanse Boeddha van goudgepatineerd hout.
Een Venetiaanse luchter met tien lichtarmen, versierd met kristallen pendeloques.
Een bronzen luchter met vijf vergulde lichtarmen, centraal getooid met een vogel op een bal. Tijdperk Empire.
“Peter Pan”. Een voorstelling van hout en metaal op vergulde wandconsole.
“Wijze met staf en hond”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een halfronde wandconsole van gesculpteerd en verguld hout met een marmeren blad en versierd met bloemenguirlandes.
Een paar dekselvazen van Chinees porselein met een blauw op wit decor van pioenen en vogels en de deksels getooid met een tempelleeuw.
Een grote bronzen hallantaarn met bol gegraveerd glas.
Een bronzen hanglantaarn met gegraveerd glas.
“Vissen”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Eerste kwart XXe eeuw.
Een fontein van blauw geglazuurd aardewerk, opgebouwd uit verschillende delen. Jaren ‘70.
Een eikenhouten halspiegel, versierd met een guirlande. Met vier koperen haken.
Een koperen luchter met acht lichtpunten, versierd met kristallen pendeloques.
Een mahoniehouten wieg met zwanenhals en versierd met bronsbeslag. Tijdperk Empire. Meerdere beschadigingen.
“Man met zak en waaier”. En netsuke van gesculpteerd en deels gepolychromeerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Begin XXe eeuw.
Een ronde tafel van mahoniehoutfineer met een zwart marmeren blad.
Een recente vaas van Chinees porselein met een decor van personages. Onderaan gemerkt.
Een Chinese doos van zwartgelakt hout met een verguld decor. Binnenin vier doosjes en acht schaaltjes. Pootjes gerestaureerd. Schade aan de lak aan de zijkant van het deksel.
Een grote industriële lamp.
“Oude wijze”. Een netsuke van gesculpteerd en gepolychromeerd ivoor. Gesigneerd onderaan. Eerste helft XXe eeuw. Beschadiging.
Een zeshoekige vaas van cloisonné op brons met een decor van bloemen en vogels en met ringen als handvatten. Onderaan gestempeld. Omstreeks 1900.
Een grote butlerspiegel met verguld houten lijst.
Een houten wandelstok met een ivoren handvat en punt.
“Zicht op Parijs”. Een foto op plexiglas.
“Boer met konijn”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste helft XXe eeuw.
Een Chinese tweedeurskast van gepolychromeerd en gelakt hout, versierd met een decor van personages bij de keizerlijke hofhouding.
Een recente vaas van Cantonporselein.
Snuffbottle van hoorn en ivoor. Versierd met een waterlandschap en met Lao Tse in een tuin. China, omstreeks 1900.
Een reproductie van een oude Antwerpse kaart van de rede van Antwerpen.
“Drie oude wijzen bij een olifant”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een Chinees juwelenkabinetje van hout, versierd met messingen beslag en met opengewerkte plaquettes van jade.
Ingelijste schotel van porselein met een polychroom decor van een jonge Oosterse vrouw. Wenen, XIXde eeuw. Gesigneerd.
Zeldzame netsuké annex snuffbottle in de vorm van een kalebas met een bijl. Japan, XIXde eeuw.
Een paar drageoirs van geslepen kleurloos kristal. Eén met kleine randschilfer.
“Man met schildpad”. Een Japanse gordelknoop van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een tweedeurskast van gebeeldhouwd eikenhout.
“Kabuki-acteur”. Een okimono van gesculpteerd ivoor met roterend hoofdje. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Drie sculpturen van Afrikaans ivoor: twee bustes (H. 16,5 en 10 cm) en een olifantje (H. 5 cm). Eerste helft XXste eeuw.
“Wijze met parel”. Een beeld van monochroom wit porselein naar het blanc-de-Chine.
“Man met pijp en paraplu”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Achteraan gesigneerd.
Een zittende Chinese wijze met ruyi van monochroom wit porcelein in de stijl van het Blanc-de-Chine.
Een houten wandelstok met een handgreep van gesculpteerd ivoor in de vorm van een vuist.
Een gevarieerd lot Afrikaans en Chinees ivoor: een kam, een beeldje met palmbomen en olifanten, een maskertje, een hanger in de vorm van een roos en één in de vorm van Guanyin en een Happy Buddha. Eerste helft van de XXste eeuw.
Een schotel van Japans porselein met een meerkleurig decor van een vogel op een bloeiende tak.
Een lot van drie verschillende ruitvormige waterschaaltjes op voet, waarvan twee met een perzikendecor en één met lotusbloemen.
Een paar armstoelen in Lodewijk XVI-stijl met meerkleurig patina.
Een Chinees houten tafelschermpje, versierd met een plaquette van fijn gesculpteerd schildpadhoorn met vogels in het decor.
Ivoren visser met een net. Chinees werk, eerste helft XXste eeuw.
“Volk op de pier”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘90.
“Aap op konijn”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een schotel van blauw en wit Chinees porselein met geribde vleugel met een decor van een vaas met pioenen.
Een Napoleon III schouwpendule van zwartgelakt hout met vier getorste zuiltjes, met messingen monturen en inlegwerk. Zonder sleuteltje.
“Sint-Joris en de draak”. Gesculpteerd ivoor. Europees werk, omstreeks 1900. Op houten sokkeltje.
Een balustervaas van rood en kleurloos glas.
“Man met mand”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een achthoekige koperen hallantaarn met melkglazen ruitjes en een geslepen en gesatineerde bloemvormige coupe. Versierd met vier musicerende putti. Eén ruitje gebroken.
Een bord van Chinees porselein met een meerkleurig decor van kostbaarheden.
Dansende “Godin Radha” van gebeeldhouwd ivoor. Op houten sokkel. India, eerste helft XXste eeuw.
Een Indisch voorstelling van God Krishna op zijde. Glas gebroken.
“Krijger”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een schotel van Imariporselein met een geribde vleugel en een decor van een leerling bij wijzen in het plat.
“Stadszicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Vaas van blauw en wit porselein met een decor van personages in een landschap. Chinees werk.
“Bomen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een schaal van meerkleurig porselein met deksel, versierd met een meerkleurig decor van vogels en bloemen. Restant van een wasstempel onderaan.
Een grote cachepot op piëdestal van meerkleurig Belgisch aardewerk. Schilfer aan de binnenrand.
Geisha van gebeeldhouwd ivoor. Chinees werk. 21 cm incl. houten sokkel.
Fluitspelende God Krishna van gebeeldhouwd ivoor. Op houten sokkel. India, eerste helft XXste eeuw.
Een lot varia, bestaande uit oud landmetermateriaal, passerdozen met inhoud, een pyrometer in originele houten kast, een veldmicroscoop, een oude kappersverstuiver, twee rekenlatten en een weerstandsbrug voor een galvanometer van Siemens & Halske.
“Man met manden”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een schotel van Imariporselein met geribde vleugel, gedecoreerd met een bloemenvaas in het plat.
“Geisha’s”. Een ingekleurde houtsnede. Gesigneerd.
Concentrische ballen op statief, gedragen door een Chinese wijze. Chinees werk, eerste helft van de XXste eeuw.
“Zolderatelier” & “Bloemenstilleven”. Olieverf op paneel. Beide gesigneerd.
Een dekseldoos van Chinees porselein met een meerkleurig decor van de hofhouding op het deksel en vruchten op gouden fond op het recipiënt. Onderaan gemerkt.
Een handgeknoopt wollen Kazaktapijt.
Geisha van gebeeldhouwd ivoor. Chinees werk. 20 cm incl. houten sokkel.
Een paar vazen van cloisonné op koper met een decor van vlinders en bloemen. Met houten sokkels.
Een Japans dienblad van gelakt hout met een meerkleurig decor van geisha’s in een tuin aan de voet van de berg Fuji.
“Man met bel”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor met gepolychromeerde details. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een houten schilderspop met beweegbare ledematen op staander.
Een Chinees sierstukje van gesculpteerd speksteen, versierd met twee aapjes.
Twee ivoren netsukes, met voorstelling van twee zittende mannen. De ene met een pijp, de andere met een telraam. Japan, omstreeks 1900.
“Vissers met zicht op Fuji”. Een herdruk van een houtsnede uit de reeks “36 zichten op de berg Fuji”. Lichte vochtschade.
Een antieke gemberpot van Chinees porselein met een meerkleurig decor van edele personages. Schilfer aan het deksel.
Twee Chinese violen met strijkstok in koffer.
Twee gazellen van gesculpteerd Afrikaans ivoor.
Twee ronde schotels, waarbij een blauwe en een verzilverde, een groene fruitschaal en een verzilverde lepellegger. Allen gemerkt.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op board. Draagt een monogram: SMVH.
“Man met jongen op schildpad”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor met gepolychromeerde details. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Jardinière van blauw en wit porselein met een decor van personages. Chinees werk.
Een recente Russische icoon met verzilverde riza en met geëmailleerde aureolen.
Ivoren snuffbottle versierd met twee musicerende kinderen. Japans werk, omstreeks 1900.
Een Afrikaans houten masker met gevlochten haren.
Een gemberpot van blauw en wit Chinees porselein met een decor van langlevenstekens. Zonder deksel.
Twee handgeknoopte wollen Kaukazekarpetjes.
Een schotel van Chinese rode lak met een reliëfdecor van vruchten en vleermuizen. Onderaan gemerkt.
Een dekselvaas van meerkleurig aardewerk met voet, monturen en deksel van gedreven koper. Mogelijk Perzisch.
Een gebeeldhouwd houten beeld. Fang, Gabon.
“Man met schildpad”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Bronzen beeld van een musicerende Bodhisatva. Thailand.
“Het nest”. Olieverf op board. Draagt een handtekening: Wols.
Theepotje van Chinees porselein versierd met een hofscène met talrijke personages. Kleine schilfer aan de tuit.
“Mediterraan strand”. Pastel op papier. Draagt een handtekening Jean Duffy. Lichte schade.
Een gemberpot van Chinees porselein met een meerkleurig bloemendecor. Onderaan gemerkt. Gaten in de bodem en in het deksel.
Een driedelig koffiestel van verzilverd metaal op dienblad. We voegen er twee kopjes en twee zoutvatjes met lepeltje aan toe.
Pillendoosje van ivoor en koper. Met een erotische voorstelling. Chinees werk.
Een lot XVIIIe eeuwse boeken:- “Homélies sur les évangiles”. Vier delen.- “Histoire de Chevaliers de Malte”. In vijf delen. Uitgegeven te Amsterdam.
“Kabuki toneelspeler”. Een Japanse houtsnede. Met uitgeverszegel van Matsumura Tatsuemon. Omstreeks 1826.
“Man met theepot”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Tibetaanse gebedsmolen.
Een gebeeldhouwd houten maskertje, getooid met een vogel. Baoule, Ivoorkust.
Balustervaasje van porselein met bloemendecor. Onderaan gemerkt.
“Cipressen”. Olieverf op board. Sporen van een handtekening.
Een theepot van blauw en wit Chinees porselein met een landschapsdecor en met bronzen monturen.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.
Ivoren netsuké in de vorm van een schildpad. Japans werk, eerste kwart XXste eeuw.
Ondeugende Prentbriefkaarten van de Belle Epoque. Twee boeken. Ed. Atrium, Alphen a/d Rijn 1989.
Een masker van gebeeldhouwd hout met witgepatineerde details. Dembe, D.R. Congo.
“Man met taikostokken”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een lot van drie boeken met betrekking tot Rusland en de Sovjetunie. - Poesjkin’s St. Petersburg”. 1991.- “Les arts traditionnels en Union Soviétique”. Ed. Aurora 1989.- “Les maîtres de la peinture mondiale dans les musées de l’Union Soviétique”. Ed. Aurora, 1988.
Een handgeknoopt wollen Kelimtapijt.
Twee houten barometers met beeldhouwwerk.
Een gebeeldhouwd houten masker. “Ibo, Nigeria.
Een dekselpotje van Chinees porselein met een meerkleurig decor van bloemen en personages. Stempel onderaan.
Een handgeknoopte Pakistaanse wollen loper.
Toiletstel van glas en verzilverd metaal in lederen etui.
Een paar borden van Imari-porselein met geribde vleugel en een decor van een cachepot met bloemen op het plat. We voegen er een kleiner, gelijkaardig bordje aan toe.
twee kopjes en een suikerpotje van meerkleurig porselein op een serveerblad in de geest van Sèvres. Gedecoreerd met bloemen en met vlinders als oor. Onderaan gemerkt. Eén bloemetje licht beschadigd.
“Man met taikostokken”. Een netsuke van gesculpteerd ivoor. Onderaan gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een messingen tabernakel. Deurtje versierd met een feniks.
Een boekomslag van gedreven leder met toernooiscènes in reliëf. Met bronzen monturen. Omstreeks 1900.
Een messingen verrekijker uit het begin van de XXste eeuw.
Een flesvormige lampenvoet van meerkleurig Belgisch aardewerk. Jaren ‘60.
Een schaaltje op voet van Chinees porselein met een meerkleurig decor van vlinders.
Een handgeknoopt Tibetaans Kelimtapijt met geometrische motieven.
“Muziekgroep”. Monochroom wit biscuit. Gesigneerd E. Jarel en met blauw merk.
Een balustervormige siervaas van meerkleurig plaaster, versierd met saterkoppen en guirlandes. Begin XXe eeuw.
Een wassen Madonna met kind onder stolp.
“Reizigers met paarden”. Twee netsukes van fijn gesculpteerd ivoor. Beide gesigneerd. Eerste kwart XXe eeuw.
Een lot haarkammen. Hoorn e.a., begin XXste eeuw. Kleine letsels. Gebruikt voor theater en tv.
Een paar Pakistaanse wollen karpetjes.
Een gesatineerde kleurloze schenkkan.
Een lot boeken met betrekking tot de Wereldtentoonstelling te Antwerpen in 1930, waaronder drie volumes met gebundelde uitgaven van het Dagblad der Wereldtentoonstelling, uitgegeven door de Gazet van antwerpen en een groot fotoboek.
Een rechthoekig en drie ronde bordjes van Imariporselein. Enkele kleine schilfers, één volledig gerestaureerd.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een lot van drie borden van blauw en wit Chinees porselein met geribde vleugel en met een decor van een vogel en bloemen. We voegen er een bord met een decor van personages aan toe.
Een lot van vijf theekopjes met ondertasjes van Japans porselein met een meerkleurig decor van krijgers. Onderaan gemerkt.
Twee verschillende Westminsterklokken.
“Twee kikkers” & “Kikker met wezen”. Twee netsuke’s van gesculpteerd ivoor. Beide gesigneerd onderaan. Eerste kwart XXe eeuw.
Een rood koperen scheepslantaarn van de S.S. Recordo.
Een vaas op voet van geslepen kristal met mauve decor. Onderaan gemerkt en genummerd 136/150. Gaaf.
Een reeks van drie borden van meerkleurig Japans porselein met meerkleurige decors van bloemen en landschappen in cartouches op de vleugel en bloemen op het plat.
Een luchter met glazen coupe, versierd met romantische scènes.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Een fijn geknoopt Oosters wollen karpetje.
Een lot van dertien hoeden spelden, verschillende ontwerpen. 20ste eeuw.
Een lot van drie verschillende schoteltjes van blauw en wit Chinees porselein met landschapsdecors.
Een theeserviesje van Satsumaporselein, bestaande uit een theepot, suikerpot, melkpot en twaalf kopjes met ondertasjes.
Een handgeknoopt Afghaans wollen karpet met een decor van bloemenvazen en helikopters.
Twee schoteltjes van Chinees porselein, waarbij één met een famille-rosedecor en een ander van Cantonporselein. Beide gemerkt.
Twee theeserviesjes van Satsumaporselein, waarbij het eerste met zeven kopjes, negen ondertasjes, een koffie- en een theepot. Het tweede met zes kopjes en ondertasjes, een theepot, melkkruikje en een suikerpot.
Een driedelig klokstel van roze marmer. Art deco periode.
Een viool. In koffer.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet. Slijtage.
Een lot van drie achthoekige en een ronde schotel van meerkleurig Aziatisch porselein met decors van tuinen.
Twee asbakken, waarbij een kleurloze met stamper en een groene.
Een groot lot met 41 diverse albums met chromo’s. Meurisse, Jacques, Martougin, Côte d’Or, Victoria, Nestlé, Aiglon, “Bunte Filmbilder”, Rik Van Looy (Fort, Itegem) enz.
Een handgeknoopt wollen Morikarpetje.
Een paar vaasjes van deels gesatineerd kleurloos kristal met decors in reliëf. Eén met kleine randschilfer. Beide onderaan gemerkt.
Een lot van vier voorwerpen in geslepen kristal met vogel in rode cartouches . Bestaande uit een bonbonnière met deksel op voet, een bel, een asbak en een sierbekertje.
Een lot van drie verschillende vazen va geslepen kristal, waarbij twee met groene en één met mauve motieven. Allen gemerkt onderaan.
Een glazenservies van geslepen kristal, bestaande uit zestien wittewijnglazen, veertien rodewijnglazen en tien groene glazen.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet. Slijtage.
Bronzen kerkkandelaar gemonteerd als lamp.
Zes visschotels met reliëfdecor van distels, een grote ronde schotel, drie wijnglazen en een ringenhouder versierd met een steenbok. Alle gemerkt.
Twaalf kopjes met onderbordjes van meerkleurig aardewerk met het decor ‘Timor’. Frans werk.
Een lot glazen met vergulde rand en voet met het opschrift ‘Laterre’, bestaande uit tien coupes en vier wijnglazen.
Een handgeknoopte Oosterse wollen loper.
Een servies van meerkleurig en verguld porselein met decors van personages in landschappen, bestaande uit negen grote borden, vier kleine borden, een grote ronde en een grote ovale schotel. Onderaan gemerkt ‘CVM’.
“Lezende jonge vrouw”; “Naakt met sjaaltje” & “Vrouw voor spiegel”. Drie kunstwerken, verschillende technieken. Allen gesigneerd.
Een reeks van achttien glazen van geslepen kleurloos kristal op zeshoekige voet. Enkele glazen met kleine schilfer aan de voet.
Een eikenhouten nest of tables met getorste pootjes.
Een handgeknoopt wollen Bocharakarpetje. Slijtage.
Een paar ovale sokkels van tropisch hout met marmeren blad.
Een messingen hangluchter met gesatineerde glazen kap.
Een mokkaserviesje van meerkleurig porselein. Gemerkt.
Een art deco koffieservies met motieven van bladeren en bloemen. Tsjecho-Slowakije
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.
Staande klok met eikenhouten kast, versierd met een tuinvaas en bloemen. Wijzerplaat van messing en tin. Luik, tijdperk Lodewijk XVI.
Een lot 19de eeuwse houten pruiken-en hoedenstaanders.
Een paar vol messingen kerkkandelaars in barokke stijl.
Een houten wandvitrine met één deur.
Een houten wandvitrine met één deur.