Veiling volledig – 700 loten in veiling.
Tentoonstelling Vrijdag 18/02/22 & Zaterdag 19/02/22 van 10.00u tot 17.00u
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig – 700 loten in veiling.
Tentoonstelling Vrijdag 18/02/22 & Zaterdag 19/02/22 van 10.00u tot 17.00u
Twee houten eenden, waarbij één gepolychromeerd.
Een poesje van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
Een lot munten waaronder drie van 250 frank. Boudewijn van 835 ‰ en één van 150 jaar onafhankelijkheid Belgie van 510 ‰. We voegen er een aantal Deutse marken en munten en postzegels uit de hele wereld aan toe.
Een paar Madonnabeeldjes van deels verguld Brussels porselein.
Een vaas van meerkleurig Muranoglas.
Een Bretoens eikenhouten meesterstuk (45 x 17 x 42 cm).
Een aardewerken scheerbekken met meerkleurig bloemenmotief. XIXe eeuw.
Twee verschillende zakhorloges te herstellen, een kleine dameszakhorloge, twee horlogekettingen, een fantasiehanger en twee penningen.
“Zicht op Brugge”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 103 buiten de plaat.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met fantasiestenen.
Een zittend hondje van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
“Bomen bij een meertje”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Twee oude stereokijkers met een aantal prenten. Eén zonder glaasjes. We voegen er een loep in houten staander aan toe, gemerkt ‘Jeusselein, Alger’. (Glas van de loep beschadigd aan de randen)
“Geveltje”. Een houten kunstwerkje. Gesigneerd en gedateerd ‘76. Braziliaanse school.
Een oude ampèremeter in houten kastje. Begin XXe eeuw.
Een paar smeedijzeren vuurmanden.
Een verzilverd metalen trompet.
Een lot van tien pijpaarden pijpen in de vorm van hoofden van bekende personen.
“Straatzicht nabij de vissershaven”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 49/350 buiten de plaat.
Een parelhalssnoer met 18 K geelgouden slot.
Twee verschillende karaffen van geslepen kleurloos kristal.
“Gouvernement Générale du Languedoc...” Een oude kaart.
Een tabakspot en een Delftse sierschotel van blauw en wit aardewerk (Ø 24 cm).
“De rede van Antwerpen” & “Woelige zee”. Olieverf op board. Beide gesigneerd.
Een olie- en een azijnflesje van kleurloos kristal met zilveren halsmontuur. Londense keuren. Stopjes gaaf.
Een armstoel in Régencestijl.
Een paar kommen van Japans porselein met een Chine-de-commandedecor met wapenschilden van Holland en Overijssel. Onderaan gemerkt. Omstreeks 1950.
Een paar Samsonbordjes met floraal decor op de vleugel en wapenschilden in het plat. XIXe eeuw.
“Straatzicht”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 203/350 buiten de plaat.
Een paar 18 K wit en geelgouden oorbellen.
Een paar M3 munitiepatronen.
Een paar landschappen op paneel. Het ene gesigneerd Maris (?) en gedateerd 1875.
“Visser”. Een groep van meerkleurig biscuit naar ontwerp van Edoardo Tasca. Gemerkt.
“Huisje bij een stroom bij nacht”. Olieverf op paneel. Onduidelijk gesigneerd en gedateerd. XIXe eeuw.
Bonbonnière in Frans porselein. Onderaan gemerkt.
Een gefineerd naaitafeltje in régencestijl met entretoise, een lade en een spiegel in het klapblad.
Een klein bronzen beeldje in de vorm van een wolf.
“Engeltje met hoorn”. Een klein bronzen beeldje op sokkel van rood marmer.
Een antieke halfronde lap met kanten bloemen en boor en een handgeschilderde scène van personages met een vogeltje. Achter glas.
Een 18 K geelgouden ketting met hanger in de vorm van een kruis.
Een paar kleine hoornvaasjes van meerkleurig en verguld Brussels porselein.
“Portret van een jongeman”. Olieverf op doek. XIXe eeuw. Gerestaureerd en herdoekt.
Een verzilverd metalen fotolijst in art-nouveaustijl, versierd met een reliëfdecor van een vrouw en bloemen.
“Winters Leielandschap”. Een lithografie naar een werk van Albert Saverys. Gesigneerd en genummerd 281/350 buiten de plaat.
Twee antieke Russische iconen.
Een paar beukenhouten kuipfauteuils.
Een paar Duitse messingen obussen uit de Eerste Wereldoorlog.
Een monochroom wit aardewerken scheerbekken. Vroeg XIXe eeuw.
“Hoeve aan een vijver”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd ‘S.V.S.’.
Een 18 K geelgouden herenhorloge met lederen polsband. Met inscriptie Agfa-Gevaert.
Een driedelig zamakken klokstel. De pendule getooid met een landbouwster geflankeerd door een mijnwerker en een arbeidster. Begin XXe eeuw.
“Personages in het woud”. Olieverf op paneel. Gesigneerd ‘N. Diaz’, mogelijk voor Narcisse Diaz (1807 - 1876) en gedateerd 66.
“Silver Service”. Een theepot met meerkleurig en verzilverde gedekte theetafel op het deksel. Ontwerp van Paul Cardew. Onderaan gemerkt.
“Beukendreef in de herfst”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1933(?).
Een uitgebreid verzilverd metalen bestek. Compleet voor twaalf personen.
Een bijzettafeltje van zwartgelakt hout, versierd met handgeschilderd bloemendecor en ingelegd parelmoer.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal, versierd met vogeltjes als dekselknoppen. Eén met deuk.
Een grote kratervaas van geslepen kleurloos en mauve kristal. Onderaan gemerkt.
“Straatzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden cachetring bezet met onyx.
Een porseleinen lampenvoet in de vorm van een siervaas, versierd met verguld bladerdecor op donkerblauwe fond. Gesigneerd op de basis.
Een lot los grafiek, bestaande uit een groot aantal etsen en gravures met betrekking tot Antwerpen en een map met een reeks zeeschepen naar Pieter Bruegel de Oude, uitgegeven door de Stad Antwerpen.
Een houten wijnpompje met messingen monturen. Firenze.
Drie olieverfschilderijtjes op paneel met vee en eenden in de geest van de XIXe eeuw.
“Gitaarspeler”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een reeks van zes stoelen met gesculpteerde en opengewerkte versieringen en met getorste stijlen en poten. Bekleed met rood fluweel.
Een Chinees porseleinen schotel met een wapenschild in het decor in de stijl van het Chine-de-commandedecor. XIXe eeuw. We voegen er een recenter Chinees porseleinen dekselvaasje met soortgelijk decor aan toe.
Een paar Delftse borden van polychroom aardewerk. Op het plat versierd met een bloemenmand en op de vleugel met bloempotten in cartouches. Eén met grote randschilfer, één met een haarscheur.
“Trekkende boer”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 30/50 buiten de plaat.
Een 18 K geelgouden hanger, horoscoop waterman.
Een vierdelig koffie- en theestel van alpaca op dienblad. Deksel van de suikerpot niet origineel.
“Straatzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een aardewerken schotel met blauw op wit decor van een bloemenmand in het plat. XVIIIe eeuw. Bijgevoegd een aardewerken vaas met blauw op wit Chinees decor. gat in de bodem en randschade.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een uitgebreid porseleinen servies met verzilverd randje, bestaande uit twaalf grote, twaalf kleine en twaalf diepe borden, koffiepot, theepot, melkkannetje, suikerpot, roompot, tien kopjes en twaalf ondertasjes, twee kleine ovale schaaltjes, een grote ovale groenteschaal, een grote kom, een boterpot, grote en kleine terrine, een grote ovale schotel en drie verschillende ronde schotels. Alles gemerkt.
Een paar antieke gebeeldhouwde sgabello’s, versierd met hermenfiguren in de rug.
Een houten wandregulator versierd met een steigerend paardje op de kuif. Compleet met sleutel.
Maquette van een viermaster.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gemonogrameerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct. en een in markies geslepen saffier van +- 2 ct.
Een paar verguld bronzen kandelaars met drie armen en vier lichtpunten en op drie leeuwenpootjes met druivenranken.
“Winters hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Fragment of a Roman Street”. In origineel doosje. Genummerd 664/1200.
“Vissersboten”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar schijfkandelaars van geel en rood koper.
Een zeshoekig bijzettafeltje met beige marmeren blad en met verguld bronzen beslag.
Een coupe op voet van rood gedubbeld en geslepen kristal. Gemerkt en met vermelding ‘P.U.’ (pièce unique).
“Christus”. Een geglazuurd aardewerken beeld.
Een spiegel in gebeeldhouwde en opengewerkte houten lijst.
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet met saffier met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct. en diamant oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct.
“Engeltjes op een schelpvormig bootje, getrokken door dolfijnen”. Een bronzen groep op rood marmeren voetstuk naar een werk van auguste Moreau.
“Lachend koppel”. Een olieverfschilderij op een oude reclameplaat. Gesigneerd “Ed. Bourgeois 1885”.
Een paar tweeledige oorvazen van albast met koperen monturen en met interne verlichting.
“Na de dienst”. Olieverf op doek. Zonder signatuur. Omstreeks 1900.
Een antieke gebeeldhouwde kofferbank en twee bijpassende armstoelen, versierd met gevleugelde leeuwen in de armleuningen en een engelenkopje in de rug. Met rood fluwelen rugkussens.
Een paar bijzettafeltjes in Régencestijl, versierd met fijn uitgestoken motieven en met geaderde roodmarmeren bladen.
Een lot van zeven oude fotocamera’s en een verrekijker.
Een messingen comtoiseklok met fraai uitgewerkte gedreven slinger.
“Straatzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden gegraveerde en gevlochten schakelarmband.
“De koppige ezel”. Een bronzen groep op arduinen sokkel.
“Stilleven met flessen en tekenpop”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een gebakservies van veelkleurig Parijs’ porselein. Op het plat een gekroond wapenschild met twee griffioenen en de spreuk “non data, non concessa, sed ad nata”. Negentien borden, twee lage en een hoge taartschalen. Vleugel in groen, wit en verguld, rand in accolade. Gemerkt Garnier, Bld de Montmartre 18 Paris.
“Wandelaars op het strand”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een tafeltje met gesculpteerde randen en poten.
Een verlengbare eettafel met rijkelijk uitgewerkte poten in de vorm van gevleugelde hermenfiguren.
Terracottakleurige meisjesbuste. Gesigneerd.
Een Franse stijlklok met een ronde geprofileerde messing rand. De wit emaillen wijzerplaat met zwarte Romeinse cijfers. De klok is voorzien van een harpslinger en twee gewichten en met achtdaags uurwerk met belslag.
“Huisjes in de duinen van de panne”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct en saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
Een gebeeldhouwd kastanjehouten beeld van een kerkvader. XVIIIe eeuw. Linkerhand te restaureren.
“Hoeve bij het water”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1907.
Een verguld bronzen schouwpendule in eclectische stijl. Met slinger en sleutel.
“Hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Enkele herstellingen.
“Het gebed”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een notenhouten buffetmeubeltje met drie laden en telkens een lade en een paneeldeurtje op de hoeken.
Portretbuste van Felix Timmermans van terracottakleurig plaaster. Gesigneerd.
Een gebeeldhouwd houten pleurante.
“Stilleven met bloemen”. Olieverf op paneel. Ingelijst achter glas. Gesigneerd.
Een 14 K geelgouden broche in de vorm van een geëmailleerde zwarte kat bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een plaasteren wandreliëf in de vorm van een putto.
“Poldergezicht met boer en paarden”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar koperen enkelbanden, ook gebruikt als betaalmiddel. Mbole, D.R. Congo.
“Visser op het water bij een hoeve”. Olieverf op paneel. Recent atelierwerk.
Een zeshoekige bronzen lantaarn met concave ruitjes.
Een mahoniehouten buffet met drie laden en drie paneeldeuren.
“Moeder Gods met kind”. Een Russisch icoon. Omstreeks 1800. Beschadigingen.
“De kerkgangster”. Een gebeeldhouwd houten beeld.
“De hooimijt”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden dameshorloge met 18 K geelgouden armband.
“Zeemeermin”. Een gebeeldhouwd stenen kunstwerk.
“Zeilboten”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar bronzen kandelaars in de vorm van sfinxen. Op zwart marmeren sokkels.
“Landschap”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd ‘C.S.S.’ en gedateerd 1856.
Een bronzen lantaarn met bol glas en versierd met strikken en kwispels.
Een grote ovale notenhouten eettafel.
“Madonna met kind, omring door heiligen”. Een Russisch icoon. XIXe eeuw.
Een sierkruik van verguld messing op marmeren voetstuk.
“Meisjesportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een zwart lederen handtas uit de lijn “Deux de Delvaux”. Met certificaat.
“Stilleven met gladiolen”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1949.
“Herderskoppel”. Een paar bronzen beeldjes op marmeren sokkel.
“Paarden in de stal”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een ronde bronzen hanglantaarn met bol glas.
Een notenhouten buffetmeubel met vier deuren en vier laden.
“Memento Mori”. Een groengepatineerd bronzen beeld naar een werk van Milo. Op zwart marmeren sokkel.
Een paar antieke Libanese schoentjes, bezet met gedreven en verzilverd messing en getooid met een vogeltje.
“Stilleven met kip en uien”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden armband met gegraveerde sterren en ingelegd met geometrische motieven van 18 K witgoud.
Een wit lederen handtas. Met certificaat.
“Romantisch herfstlandschap met personages”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar goudgepatineerde zamakken siervazen op marmeren sokkels, versierd met ramskoppen met ringen. Gesigneerd.
“Stadsgezicht bij kade.” Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een paar dennenhouten sierzuilen, geschilderd in marmerimitatie. Afkomstig uit de Carolus Borromeuskerk. XIXe eeuw.
Een mahoniehouten eettafel.
“De bronstijd”. Een beeld van groengepatineerd brons naar een werk van Rodin.
“Sint Jozef met kind”. Een beeld van gesculpteerd arduin. Gesigneerd en gedateerd 1937.
“Geromantiseerd rivierlandschap met personages bij een bootje”. Olieverf op doek. XIXe eeuw.
Art nouveau ring van 18 K wit en geelgoud bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,35 ct.
Een donkerbruin lederen handtas met lange schouderriem.
“Moeder met kind aan het kanaal”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Enkele kleine restauraties en kleine perforatie.
Een driedelig schouwgarnituur van zachte pasta, bestaande uit een strijdwagen met tweespan en twee amfoorvazen, versierd met hoofden en guirlandes. Onderaan gemerkt. Eén vaas gerestaureerd.
“Winters dorpszicht met houtsprokkelaars”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1870(?).
“Lassoed mustang”. Een grote groep van gepatineerd brons naar een werk van Frederic Remington.
Een eikenhouten bordenkast in Mechelse stijl, versierd met gebeeldhouwde leeuwen, kinderkopjes en met herbergscènes op de paneeldeurtjes. Onderaan met spiegel.
Een gegoten betonnen demonisch wezen.
Een lot van vier bronzen beeldjes en een triptiek met religieuze thema’s.
“Personages in een interieur”. Een met aquarel geacentueerde houtskooltekening op papier. Gesigneerd en gedateerd 1907.
Een 18 K geelgouden hanger bezet met een munt van 21 K. 1 Sovereign 1958.
“Le reveil”. Een gepatineerd bronzen beeld op marmeren sokkel. Gesigneerd.
“Zicht op Bonheiden” Olieverf op doek.
Een jongensbuste van groengepatineerd brons op een marmeren sokkel. Gesigneerd.
“Portret van Dr. Richard Caytan”. Olieverf op doek. XIXe eeuw. Gerestaureerd en gemaroufleerd.
“Portret van een kapitein”. Olieverf op doek. XVIIe eeuw, toegeschreven aan Jan De Bray (1626 - 1697). Herdoekt.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt met bloemendecor.
“De bokser”. Een bronzen beeld. Gesigneerd.
“Hengsten”. Een bronzen groep naar een werk van P. J. Mene.
“Symphonie van bruin en rood”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar roze gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,25 ct.
“Mercurius”. Een bronzen beeld op sokkel van rood marmer met bronzen fries. Naar een werk van Jean Bologne.
“Een zelfportret”. Olieverf op doek.
“Dansende man met cimbalen”. Een bronzen beeld naar een werk van Massimiliano Benzi.
“Personage bij woonwagens”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een luchter van verguld brons en hout met vijf lichtpunten, versierd met fluitspelende saters en eindigend in bloemvormige glazen kapjes.
Een tweeledige vitrinekast met onderaan twee paneeldeuren en twee laden. Het geheel rijkelijk versierd met gebeeldhouwde bloemen, vruchten en leeuwenkoppen.
Een paar indrukwekkende wandkandelaars van zwartgepatineerd en vuurverguld brons met twaalf lichtarmen in twee rijen, gedragen door gevleugelde hermenfiguren.
Een gefineerd gebogen mahoniehouten meubel in Empirestijl met twee deuren en een lade, een groen marmeren blad en versierd met bronsbeslag.
“Boerenpaarden”. Olieverf op doek. Gesigneerd ‘J. De Cort’.
Een 18 K wit en roze gouden ring bezet met briljanten en diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,70 ct.
“Trojka”. Een bronzen groep met donker patina naar een werk van Vassily Yacovlevitch Gratchev.
“Winters rivierlandschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. Verfschade in de linker onderhoek.
Een regulateur in houten kast, versierd met een hoofdje in het opzet. Met slinger en gewichten.
“Schapen in de stal”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘San Remo 1883’. Herdoekt.
Een grote Marie-Thérèseluchter met achttien lichtpunten in drie rijen en versierd met kristallen pendeloques.
Een tweedelig gebeeldhouwd eikenhouten meubel in Mechelse stijl met onderaan twee paneeldeuren en een lade en bovenaan twee gevitreerde deuren.
Een tweearmige wandkandelaar van groengepatineerd hout in Lodewijk XVI-stijl met geslepen spiegeltjes en guirlandes.
Een tweedeurskast van mahoniehoutfineer met een marmeren blad en een lade en doucine.
“Parkzicht met vijver” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden armband in de vorm van een ceintuur.
Een modern driedelig lederen salon, bestaande uit een driezitsbank, een tweezitsbank en een fauteuil.
Een gefineerd buffet met twee paneeldeuren en twee laden, versierd met bronzen beslag en met groen marmeren blad.
Een gefineerd mahoniehouten koffermeubel in de vorm van een commode met een lade onderaan.
Een spiegel in Louis XVI-stijl met een schilderij met twee engelen in de kuif en versierd met bloemen.
Een smeedijzeren luchter, versierd met druivenranken. De lichtpunten eindigend met drie gekleurde glazen kapjes en centrale coupe (lichte randschade aan de coupe).
Een antieke tafel in renaissancestijl, rijkeleijk uitgewerkt met balusterpoten, vruchten en leeuwenkoppen. Ringen manco.
Een wollen tafeltapijt.
Een rechte secretaire van mahoniehoutfineer met twee deuren onder en een lade boven het klapblad. Met marmeren blad bovenaan.
Een smeedijzeren wandspiegel.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2 ct. en een smaragd cabochon van +- 3 ct.
Een mahoniehouten barmeubel met deksel, neerklapbaar blad en twee paneeldeuren onderaan.
Een 18e eeuwse vitrinekast van fruithout (twee ruitjes gebroken).
Een lampje met bronzen voet, versierd met bladeren in reliëf en eindigend in drie lichtpunten met meerkleurig glazen kapjes. Gesigneerd.
Een violontafel met zwartgelakte randen.
Een koperen bolluchter met twee keer acht lichtarmen en getooid met een dubbele adelaar.
Een reeks van acht gesculpteerde stoelen en twee armstoelen in barokke stijl met gouden en bordeauxrode bekleding.
Een driedelig bronzen klokstel in eclectische stijl, bestaande uit een pendule en twee kandelaars met zes lichtpunten.
Een grote messingen kerkkandelaar in barokke stijl.
Een eikenhouten wandkapstok met gesculpteerd bladerdecor.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2 ct. en een centrale smaragd van +- 1 ct.
Een piëdestal van bruingepatineerd kunststof, gedragen door een jongeman.
Een eikenhouten gatelegtafel met getorste poten.
Een milieu-de-table van verzilverd metaal ùet glazen recipiënt.
Een origineel ontwerp van een affiche voor de IJzerbedevaart uit 1936.
“Leeuwinnen”. Een gepatineerd plaasteren groep. Enkele kleine beschadigingen. Begin XXe eeuw.
Een mahoniehouten secretaire-bibliotheek met onderaan vier laden. Klapblad manco.
Een verguld messingen luchtertje met zes lichtpunten en versierd met korenhalmen.
Een onyxen asbak met twee gepolychromeerd bronzen bulldogs.
“Stilleven met kruiken en fruit”. Olieverf op paneel. Mooi ingelijst en achter glas. Gesigneerd.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct. en twee robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
Een albasten schouwpendule, versierd met gesculpteerde bloemetjes. Werkende staat.
“Besneeuwd hoevelandschap bij winterzon”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Sur la grève”. Een gepatineerd zamakken beeld op marmeren sokkel.
“Zeilschepen op zee”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een serie van vijftien ijs-of cocktailcoupes van kleurloos kristal. Eén met label NM Murano, Made in Italy.
Een lage eikenhouten tafel met vier leeuwenkoppen als poten. Blad recenter.
Een eivormige porseleinen dekseldoos met meerkleurig bloemendecor en met vergulde motieven. Onderaan gemerkt.
Een verguld bronzen applique met twee lichtpunten, gedragen door een engel.
“Biddend boerenkoppel op het veld”. Een grafiettekening op papier. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct. en een centrale robijn va, +- 1 ct.
Een paar messingen wandlampen met bol glas.
“Stilleven met fruit en kruiken”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar kleine cassolettes van beige marmer met verguld bronzen monturen.
“Vissersschuiten op het strand”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een Vieux Paris koffieservies in Empirestijl, bestaande uit een koffiekan, suikerpot, melkkannetje en tien kopjes met schoteltjes.
Een eikenhouten kastje in neogotische stijl, versierd met gesculpteerde hoofdjes en mooi uitgewerkt paneeldeurtje.
“Gesluierde Vestaalse maagd”. Een marmeren buste naar het werk van Rafaelle Monti. Gemerkt.
“Missale Romanum”. In leder gebonden en met houten pupiter. 1923.
“Stilleven met appels”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
“Vrouw aan de stoof”. Een beeldje van gepatineerd terracotta. Gesigneerd met stempel.
“Moeder met dochter en kleindochter”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een XIXe eeuws gietijzeren contragewicht voor een poort in de vorm van een leeuw.
“Stilleven met bloemen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een vijfdelig porseleinen koffie- en theestel met meerkleurig en verguld bloemendecor en kopjes en schoteltjes voor achttien personen.
Een wandconsole in Lodewijk XVI inspiratie, versierd met gesculpteerde bloemenguirlandes. Met beige marmeren blad. Beschadiging aan het blad.
Een Russische icoon met verzilverde riza en geëmailleerde accenten. XIXe eeuw.
Een vol messingen Engelse deurstopper in de vorm van ‘Punch’. Omstreeks 1900.
“Christus met apostelen”. Een handgeschilderd Grieks icoon. XIXe eeuw.
Een 14 K witgouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.
Drie postzegelalbums: een album met zegels uit het Duitse Saargebied (1920-1932 en 1948-1959), een album “Berlijn” (1958-1985) van de Deutsche Bundespost. Evenals een Lindneralbum met Oostenrijkse zegels (1948-1959)
“Hoeve”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘75.
Een lotje zilver, bestaande uit een zoutvaatje met blauw recipiënt en zilveren lepeltje, een miniatuur spinnewiel en een miniatuur paardenspan en een servetring.
“Klappeien”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Een lot van drie grote en drie kleine borden en een ovale onderzetter. Engels werk met Chinees geïnspireerd landschapsdecor. Gemerkt.
Een verguld bronzen staande lamp met tien lichtpunten.
Een grote gedreven en verzilverd metalen siervaas.
Een lot van vier bronzen miniatuurbustes, waarbij één verguld en op rood marmeren sokkel.
“Vissersboten voor de Hollandse kust”. Een paar schilderijen. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een fijne parelhalssnoer met 18 K geelgouden slot.
Drie postzegelalbums: twee insteekalbums met West-Duitse zegels tussen 1981 en 1995. Evenals een album met zegels van de Verenigde Naties.
“Stilleven met bloemen en voorraadpotten”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd rechts onderaan. Kleine beschadeging rechts boven.
Een achtdelige bureauset van onyx, bestaande uit een paar boeksteunen met twee bronzen figuurtjes, een vloeiblok, een kalendertje, een pennenhouder, een asbak, een brievenhouder en een inktpot.
Een smalle spiegel met gebeeldhouwd eikenhouten lijst, de kuif versierd met een bloemenmand.
Een lot van drie ceremoniële sabels en een morgenster.
Een klein Engels muurbureau met twee laden en op tapse poten. Het geheel versierd met ingelegde biesjes en het blad gevacheteerd. Slijtage aan het fineer hier en daar.
Een coupe van groen gedubbeld en geslepen kristal. Gemerkt.
Mooi lot verzilverd metaal met een groot gegraveerd dienblad met twee oren met bladmotief, twee Engelse sauskommen, een kandelaartje, een gegraveerde Engelse theepot, twee broodmandje, een aspergetang gemerkt Christofle, een botervlootje, een reliekhoudertje en een kleine taartschep.
“Personages op een landweg”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1974.
Een paar 18 K rooskleurige oorbellen bezet met diamant oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
Een vrouwenbuste van gepatineerd zamak op sokkel van onyx met goudgepatineerde pootjes.
“Mannen op de markt”. Pastel en houtskool op papier. Gesigneerd.
Een paar messingen boeksteunen in de vorm van hertenkoppen.
“Zicht op Antwerpen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een bronzen windwijzertje met een vliegende zwaan en op een groen marmeren sokkeltje.
Een zuil van meersoortig marmer met korinthische kapiteel van messing. Lichte schade aan de bovenkant.
Een karaf van rood gedubbeld en geslepen kristal. Gemerkt.
- Drie harde omslagen van Kwik en Flupke met enkele pagina's van de albums (slechte staat). En één van De Scepter van Ottokar met één pagina en een pagina van Kuifje in Amerika.- Deel ingebonden Robbedoezen 1946 #17 e.v. (slechte staat en incompleet)- Deel ingebonden Robbedoezen 1950 #511 e.v. (slechte staat en incompleet, zonder omslag)- Deel ingebonden Robbedoezen 1954 (slechte staat en incompleet, zonder omslag)- 't Kapoentje 1951 #13 (slechte staat en incompleet).- Deel ingebonden Robbe(..)
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een fijne 18 K roze gouden armband.
Twee zakhorloges in verzilverd metalen kast. Begin XXe eeuw. Eén in werkende staat, één te reviseren. Met chatelaines. We voegen er twee beschermkasten aan toe.
“Bezoekers in de kunstzaal”. Een gravure op papier. Gesigneerd.
Een gevarieerd lot boeken met o.a. Wilkinson’s veilingcatalogi en Nederlandstalige en Franstalige proza en literatuur.
“Binnenplaats nabij de kade”. Een lithografie. Gesigneerd 214/350 buiten de plaat.
Vier oude blikken van Banania.
Een ronde notenhouten salontafel.
“Naïf Christmas”. Een porseleinen sierschotel. Gemerkt.
Een coupe van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt.
“La mode de la saison” Een reeks van vier lithografieën.
Een 18 K geelgouden herenhorloge met lederen polsarmband.
Een lot rookgrijs glaswerk, bestaande uit twee coupes van Val St. Lambert, een geslepen vaas en een karafje (schilfer) met vijf borreltjes.
Een goudgepatineerd smeedijzeren luchtertje met drie lichtpunten.
Een paar verzilverde sigarettendoosjes, waarbij één versierd met de kathedraal van Antwerpen en één met Brabo.
“De Verloren Zoon”. Een gravure op papier. Gesigneerd en genummerd 69/100.
Een geslepen kleurloos kristallen schenkkan met glazen ijsblokjesrecipiënt.
Een paar gebeeldhouwd houten stoelen in barokke stijl, versierd met meerminnen bij een wapenschild en met getorste spijlen en poten. Bekleed met groen fluweel. Eén beschadigd.
Een lot van 24 oude bronzen gedenkmunten en medailles met ontwerpen van o.a. Jean Vernon, C. Van Dionaut, Georges Petit, Dolf Ledel & R. Duboc.
“Collection des Mémoires relatifs a l’ Histoire de France”. A. Petitot et Monmerqué. Drieëndertig delen. Reeks niet volledig. Enkele ruggen beschadigd en enkele kaften los.
Een messingen godslamp versierd met engeltjes.
Een vergulde schakelketting in originele doos.
Een lot van drie geslepen kleurloos kristallen karaffen.
Een lot XVIIIe eeuwse sierornamenten van verguld hout en plaaster.
Een lot van drie aanstekers, waarbij één van Couronne in etui (10 x 8 cm).
“Visser bij een bolder”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 14/100 buiten de plaat.
Een klein art deco vaasje. Decor 5161. Onderaan gemerkt.
Een reeks van zes mahoniehouten stoelen met gesculpteerde versiering in de rug en met gerainureerde voorste poten.
Een lot van vier oude camera’s en een verrekijker.
Een schaaltje en acht snoepjes van gekleurd Muranoglas.
“Zicht op de Sint-Goedele kathedraal”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 34/150 buiten de plaat. Glas gebarsten.
Een dameshorloge met roestvrijstalen polsband.
Een karaf van geslepen kleurloos en mauve kristal. We voegen er een geslepen kleurloze asbak aan toe. Beide gemerkt onderaan.
“Le géant”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat. Artiestenproef.
Een lot van drie boeken:- “Kunstenaars & galerijen”. Christophe en Nicolas Poncelet, Ed. Art in Belgium. Vierde uitgave. Brussel, 2000.- “De grote geïllustreerde antiek encyclopedie”. Ed. Rebo. Lisse, 2001. - “Antiek encyclopedie”. Judith Miller. Ed. Tirion. Baarn, 2002.
“Détresse”. Een lithografie”. Gesigneerd buiten de plaat. Artiestenproef.
Een bronzen deurklopper in de vorm van een leeuwenkop met ring. XIXe eeuw.
Een paar gedraaid houten piëdestals.
Een lot van zes meerkleurig porseleinen lampjes in de vorm van dieren. Eén zonder bedrading.
Drie boeken, waarbij twee mbt tot de expo in 1958 en één in 1930.
“Wederkomst”. Een gravure op papier. Gesigneerd.
Twee verschillende zakhorloges. Victoria Patent Railway en Chronometre Deposé. Twee kleine mankementen.
Een lot van vier lampjes van meerkleurig porselein, waarbij drie in de vorm van een vuurtoren (zonder bedrading) en één in de vorm van een zeilschip.
“Huldealbum aan kunstschilder Alfred Ost en toondichter Arthur Meulemans bij hun zestigste verjaardag 1884 - 1944.
Een grote kristallen vaas op voet met purperen kelk en een kleurloze dekselvaas.
Een verzilverd metalen dubbele warmhoudschaal.
Een lot verzilverd metaal, bestaande uit een zware ronde en idem langwerpige schotel, een Canadese ovale schotel.
Een eikenhouten piëdestal met roterend blad.
Een antieke koperen siroopmaker. Peilglaasje manco.
Twee kleine sierterrines van porselein, waarbij één Delfts (20 x 16 x 15 cm) en één Engels ( 18 x 13 cm). Bijgevoegd een Engels aardewerken bord met Kasteel in het decor (Ø 26 cm.
Een oude reiskoffer, bekleed met leder op houten skelet.
Twee verschillende zilveren hangers met lederen koord. In originele doos en hoesje.
Een gebeeldhouwd houten wandrekje. XIXe eeuw.
Een modern glazen vaasje.
Een verzilverd metalen champagne-emmer met vergulde handvatten.
Een lot porselein en biscuit, bestaande uit een dekseldoosje, twee mandjes, een schelpvormig schaaltje, een kop op schotel, drie bordjes van Limogesporselein (één met schilfer) en twee menustaanders van Limogesbiscuit.
Een paar smeedijzeren haardbokken.
Een paar mahoniehouten stoelen, versierd met drie ringen in de rug en met sober ingelegd biesje.
Een lot van zeven boeken:- “Weltkulturen und moderne Kunst”. - “Art Islamique”- “Archéologie à Bruxelles - Au quartier des Riches-Claires de la Priemspoort au couvent”- “Art Lamaïque”.- “Het Oosterse tapijt”- “Hedendaagse wandtapijten in België”.- “Les Azteques - Trésors du Mexique Ancien”
Twee grote dienbladen en een schaal van verzilverd metaal. Het deksel van de schaal versierd met een eendenkop.
Een porseleinen theeserviesje, bestaande uit twaalf kopjes en schoteltjes en twaalf kleine bordjes. Decor van vlinders en bloemen. Onderaan gemerkt.
Een roesrvrij stalen dameshorloge in originele doos. (topje te herstellen).