De veiling is volledig – 900 loten.
Catalogus is verkrijgbaar in .xls en .pdf op de downloads pagina
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 900 loten.
Catalogus is verkrijgbaar in .xls en .pdf op de downloads pagina
Een lot sierjardinières van deels gepolychromeerd aardewerk in de vorm van zwanen, waarbij de grootste van Nimy.
Een lot van zeven foto’s van de bemanningen van verschillende Apollo-missies, waarbij vijf met de handtekeningen van de astronauten.
Een paar ingekaderde vlinders. Resp. P.Prola (Brazilië) en P. Dardanus.
6 topografische gravures.
Een 18 karaats geel gouden met bloemen gegraveerde zakhorloge (klein letsel aan wijzerplaat).
Een sokkeltje van smeedijzer en gehamerd koper. Art deco.
Een geslepen kristallen bonbonnière met rode accenten, met verzilverde rand.
Een lot van elf messingen kandelaars, waarbij vijf paar en een enkele
Een tinnen spiegeltje op twee leeuwenpootjes.
Een 14 karaats wit en geel gouden ring bezet met één diamant van ± 0,05 ct.
Een vaasje en een coupe van geslepen kristal. Gemerkt.
Drie Immerseeltjes.
“Koppel”. Twee beeldjes van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
Vier diverse prenten. Evenals een tekening van Fred Bogaerts (16 x 24 cm).
Een 18 karaats geel gouden geweven armband.
Een antieke eikenhouten scribaan. Zonder sleutels.
Een groepje van Saksisch porselein. Onderaan gemerkt.
Een oude Franse jachthoorn.
Drie diverse portretten: een vrouw (20 x 16 cm), een man (19 x 16 cm) en een overschilderde foto van een man (24 x 18 cm).
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een messingen pendule met perpetuüm-mechanisme. Beschadigd.
“Bij de Leuvense stoof”. Ingekleurde houtsnede. Gesigneerd.
Een lange geslepen groene vaas en een kleine gegoten vaas van geel kristal. De tweede gemerkt van Val St. Lambert.
Zes kleurenprenten. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,14 ct.
Een armstoeltje van gebeeldhouwd notenhout in Lodewijk XV-stijl, bekleed met naaldwerk.
Een sleutel, afkomstig van de Bastille Saint-Antoine in rond kadertje, geschonken aan de stad Brugge. Met zegel.
Een paar hondjes van meerkleurig aardewerk van Staffordshire.
Errata: “Begijnhof”. Druk op papier - Geen tekening!
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,36 ct.
Een driehoekige geslepen asbak en een geblazen dubbele kandelaar van kleurloos kristal.
“Straatzicht op een regenachtige dag”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een gedreven koperen samovar.
“Seductive girl”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 18/40 buiten de plaat.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct. ct.
Een met stoom gebogen armstoel. Tijdperk art nouveau.
Twee geribde kristallen vaasjes, waarbij één groen en het andere geelgroen gekleurd in de massa. Beide gemerkt.
“Portret van Jean Baptiste Nicolle te 1812”. Olieverf op paneel.
“Dancers”. Een lithografie. Genummerd 7/30 buiten de plaat. Onduidelijk gesigneerd.
Een twee kleuren 18 karaats gouden sleutelzakhorloge met gedreven bloemen versierd. In origineel etui.
“Pierot en danseres”. Een groep van meerkleurig biscuit naar een ontwerp van Sabadin. Gemerkt en gedateerd 1989. Eén duimpje gebroken.
“Neerhof met varken en kippen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een XVIIIe eeuwse zeef en een koffiekan van Vlaams messing.
“Kerkje”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met granaat met een gezamenlijk gewicht van ± 2,70 ct.
Drie gefineerde gigognetafeltjes in Régencestijl.
Twee vaasjes en een lampenvoet van Gouds plateelwerk. Allen gemerkt onderaan.
Een cartelklok van gepolychromeerd metaal en kunststof in de stijl van de Neuchâteloises. Met slinger en sleutel. Zonder wandconsole.
“Veenlandschap”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd ‘J.C.’
Een 14 karaats wit en geel gouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een lot van drie tinnen maatkannen, resp. van 0,5, 1 en 1,5 liter. XIXe eeuw.
“Hoevezicht”. Potlood op papier. Gesigneerd.
Pallieterkalender van het jaar 1928.
“Terras”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden parure, waaronder ketting met hanger, een ring en oorbellen bezet met een diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,48 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct.
Drie mahoniehouten kuipzetels met rode bekleding. Omstreeks 1900.
Een kleine koperen samovar in empirestijl.
Een groepje van Saksisch porselein.
“Scène d’Auvergne en 1815”. Een XIXe eeuwse lithografie naar een werk van Horace Vernet.
Een gedreven vergulde zakhorloge. In origineel etui.
Een gefineerd noten houten dienblad, het blad versierd met een bloemenmand in marquetterie van verschillende houtsoorten en parelmoer.
“Vue générale du Pèrre-Lachaise”. Een lithografie naar een werk Fichot.
Een lot van drie beeldjes van meerkleurig porselein in de stijl van Lladro. Reparatie aan één van de voetjes.
“Koeien”. Een studietekening. Potlood op papier. Draagt een handtekening.
Een briljant van 0,39 ct. Color D SI1. In afgesloten identiteitskaart en met certificaat.
Een antieke mahoniehouten tafel met getorste poten, twee neerklapbare uiteinden en twee laden in de gordel. Steunlatjes afgebroken.
Een sobere houten scribaan.
Een paar balustervormige dekselvazen van wit porselein, versierd met vergulde Napoleondecors en met messingen monturen. XIXe eeuw. Onderaan gemerkt.
“Oever”. Gouache op papier. Draagt handtekening ‘Henri Martin’.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een karaf en een paar zeshoekige kandelaars van geslepen kleurloos kristal. De kandelaars gemerkt van Val St. Lambert.
“Zeilschip”. Olieverf op paneel. Gesigneerd ‘J. De Haan’ en gedateerd 1953. Toegeschreven aan Jurjen De Haan (°1936).
“Albert I. Marche - Les Dames 17-2-1934. Een bronzen plaquette. Gesigneerd.
“Zandweg”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,16 ct. en robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 5 ct.
Een sober eikenhouten bureautje met een deur aan weerskanten en drie laden in de gordel.
Een driedelig koffie- en theestel van verzilverd metaal op dienblad.
Een groepje van Saksisch porselein.
“Winteravond”. Een gewassen pentekening. Gesigneerd en gedateerd 1960.
Een 18 karaatswit gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,18 ct. en een centrale robijn van ± 2 ct.
“Felix Timmermans”. Een plaasteren buste. Gesigneerd P. Brauwers.
‘Trap naar zolderatelier”. Olieverf op doek. Onduidelijk gesigneerd.
Een moderne kristallen vaas met gesatineerde bladmotieven.
“Sluis te Brabant”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale robijn cabochon van ± 2,12 ct. en diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,16 ct.
Een eikenhouten kaptafel met drie laden langs beide kanten met een glazen blad en met een spiegel met twee zijpanden. We voegen er klein zitbankje met kussen aan toe.
Een paar fin de siècle vaasjes van opaalglas, met lichtblauwe fond.
Een 23 karaats gouden postzegel met afbeelding van Napoleon en Corsica. Genummerd 2043. In lijst.
“Stadszicht”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening ‘Sironi”.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,35 ct.
Twee gietijzeren vuurbokken in de vorm van een paard.
“Herenportret naar de XVIIde eeuw. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een glazen decanteur in een metalen houder in de vorm van druivenranken.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1975.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,60 ct. en vier grijze parels.
Een hoge hoekvitrine met één deur met bol glas.
Een reeks glazen van geslepen kleurloos kristal met gegraveerde versieringen, bestaande uit twaalf champagnefluiten en twaalf wijnglazen.
Een theepotje en een koffiepotje van Naams aardewerk.
“Boszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1947.
Een parelhalssnoer met 18 karaats wit gouden hanger en slot bezet met diamanten en baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 3 ct.
Een lederen handtas in fauve kleur, model Faust.
Een map met originele aquarellen, pentekeningen en lithografieën.
Een bronzen plaquette met een vrouwenprofiel in reliëf. Gesigneerd en gedateerd 1916.
“Bijlengang te Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden slavenarmband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,90 ct.
Een tweeledig meubel met twee paneeldeuren.
Twee etuis, waarbij één met zes zilveren dessertlepeltjes en één met zes zilveren botermessen. Engelse keuren.
Groot dienblad van verzilverd metaal. Met handvaten en versierd met engeltjes in reliëf op de rand. Gemerkt Mills.
“Kippen op het erf”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,62 ct. en een centrale diamant van ± 0,60 ct.
Een grote vaas van Vlaams aardewerk met een decor van een vredesduif, de Ijzertoren en een Vlaamse leeuw. Onderaan gemerkt.
“Hoevezicht met bloesems. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een blauw aardewerken pendule met messingen frame.
“Havenbrug”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘54.
Een briljant van 0,60 ct. Color G SI2. In afgesloten identiteitskaart en met certificaat.
Een sobere tweeledige vitrinekast met onderaan twee deuren en twee laden en bovenaan twee gevitreerde deuren.
Twee wandversieringen van goudgepatineerd hout in de vorm van putti.
Een lot van vijf vintage camera’s:- Electro 35 in tas.- FX-3 Super.- Minister III in tas.- J met Gossen ‘Color finder’ in lederen tas.- Minister D in lederen tas.
“Zicht op Binche”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1945.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale diamant van ± 61 ct. en diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,29 ct.
Een bureaulamp met een gekleurde kap in de geest van Tiffany met een libel in het decor.
“Landschap met kasteelruïne. Een pratende man en vrouw op de voorgrond bij een vijver”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1890. Schade.
Een paar porseleinen beelden - “De houtsprokkelaar.” en “Het bloemenmeisje.” Italiaans werk.
“Heidelandschap”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden schakelarmband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 en smaragden met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een eikenhouten begijnenkast met twee boven elkaar geplaatste deuren waartussen een lade. Begin XIXde eeuw
Een paar schemerlampen met glazen kappen, versierd met glazen parels en gekleurde pendeloques.
Een marmeren schouwpendule, gemerkt Klein de Bruille. Met een werk van Barrard & Vignon te Parijs.
“Eenzame boom”. Aquarel op papier. Glas gebroken.
Een 18 karaats wit gouden dameshorloge bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en groene email. Het slot met kroontje en de letter E.
Een oude camera, model Mat 124 G. In lederen etui. Goede staat.
“Aan het spinnenwiel.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een hertengewei uit 1929. Op muurplaat.
“De schilder”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een platina ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,35 ct. Color FG VS.
Een Engels bibliotheekkast met twee deuren met glas in lood boven twee kleinere paneeldeurtjes.
Een aardewerken vaas met een meerkleurig bloemendecor. Onderaan gemerkt.
Een jardinière van Vlaams aardewerk met een bloemendecor in reliëf. Op piëdestal. Randschilfer aan de piëdestal.
“Plattelandszicht”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,15 ct. en gekalibreerde robijnen van ± 1,20 ct.
Een Napoleon III schouwpendule van zwartgelakt hout met vier getorste zuiltjes, met messingen monturen en inlegwerk. Zonder sleuteltje.
“Duinlandschap met herder en koe.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een gebeeldhouwd notenhouten paravent met naaldwerk en bovenaan glazen ramen.
“Trekpaard”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten en markiezen met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct. en een centrale robijn van ± 0,85 ct.
Een Régence klapsecretaire van eikenhout met twee grote en twee kleine laden onder het klapblad. Enkele losse trekkers en rechter achterpootje iets korter.
“Antonio”. Een kristallen object uit de reeks “Magie van de dans” naar een ontwerp van Martin Zendron. Jaarlijkse uitgave 2003. In originele doos, met display en kristallen plaquette.
Een wandklok van gebeeldhouwd en zwartgelakt perenhout. Zwarte woud.
“Conversatie op de boerderij”. Olieverf op doek. Gesigneerd. XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ketting met schelpvormige hanger en bijpassende oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3 ct. en twee parels.
Een houten replica van een meesterstuk in de vorm van een trappenhuis.
“Watermolen in Vlaanderen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Twee siervazen van kobaltblauw porselein in de stijl van Sèvres met bronzen voet en monturen en met meerkleurige decors van een koppel in een landschap in een cartouche, omringd met vergulde versieringen. Achteraan gemerkt “A.C.F.”
“Man met groentemand”. Olieverf op paneel. Franse school, XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,35 ct.
Een eikenhouten credenza in renaissancestijl met twee gesculpteerde paneeldeuren en een lade.
Een lot diertjes van geslepen kristal, bestaande uit een panda, een chimpansee, een vos, een muis, een slak en een olifant. We voegen er twee paddenstoeltjes aan toe.
Een paar zilveren kandelaars. Gemerkt.
“Keukeninterieur”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
“De Drie Gratiën”. Een bronzen beeld op arduinen sokkel. Gemonogrammeerd M.D.
“Brug”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een bronzen plaquette in art-decostijl.
“Havenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd ‘ N (?) van Dyk’
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,04 ct.
Een eikenhouten tweedeurskast met gesculpteerde panelen. XIXe eeuw.
Een paar deels verguld bronzen kandelaartjes, gedragen door moriaantjes op arduinen sokkeltjes.
“Batmobile”. Een speelgoedauto op batterijen met motorgeluid en zwaailicht. in originele doos. Jaren ‘60.
“Zicht op de Nosestraat te Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 14 karaats geel gouden schakelarmband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3 ct.
Een vaas van glaspasta. Getekend ‘L. Leloup 99’ onderaan.
“Molen op ‘t Kiel.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een dekselvaas van Delfts aardewerk, versierd met een blauw en wit decor van bloemen en vogels en bovenaan getooid met een tempelleeuw. Onderaan gemerkt.
“Schuur bij een weide”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden herenring bezet met een centrale diamant van ± 0,50 ct. en 20 diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Een Louis Philippe secretaire van mahoniehoutfineer met twee paneeldeuren onder het klapblad en bovenaan een lade en doucine onder het marmeren blad.
Een oude glazen stolp op wit porseleinen voet. Eronder twee flessen van “Les Grappes Jaunes” van 1815
Een likeurkeldertje van notenwortelfineer met facetgeslepen ruitjes. Binnenin vier karafjes en zestien glaasjes met vergulde motieven. Klein manco aan het linker achterpootje. Eind XIXe eeuw.
“Merrie met haar veulen in de wei”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1884. Kleine, oude herstellingen.
Een 14 karaats wit en geel gouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,10 ct.
“Pijproker met lantaarn”. Een bronzen beeld. Gesigneerd.
“Herder met schaapshond en kudde schapen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een cartelklok van verguld brons in Lodewijk XV-stijl.
“Grote bloementuil in een aardewerken vazen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct.
Een eikenhouten commode met vier laden. Omstreeks 1900.
Een paar balustervazen van polychroom Delfts aardewerk met een decor van bloemen en vogels. Onderaan gemerkt. We voegen er een Delftse kalebasvaas aan toe.
Een Italiaanse klok van handgeschilderd porselein met romantische figuren en messingen puti. Werk recent nagekeken.
“Spes Patriae. Een optocht van verklede kinderen bij een theater Odéon, voorzien van een oranje en een Nederlandse vlag, als hoop van het vaderland”. Olieverf op paneel. Gesigneerd rechts onderaan.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,46 ct.
Een reeks van twaalf Napoleontische officiers en soldaten van meerkleurig en verguld porselein. Onderaan gemerkt ‘CVD’ in een vogeltje.
Twee stadszichten naar de Hollandse School. Een paar pendanten. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Dansende Faun”. Een bronzen beeld naar het voorbeeld uit Pompei.
“De kunstkenner”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Achteraan een authenticatie door de schilder.
Een 14 karaats geel gouden schakelarmband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een eikenhouten tweedeursbuffet in regencestijl. Omstreeks 1800.
“Labradora”. Beeld gesigneerd Miro en genummerd 100/2500. Met certificaat.
“Drie vrouwenfiguren”. Terra cotta gesigneerd.
“De Voorlezer. In een volks interieur leest een wat oudere man een liefdesbrief voor aan een ongeletterd meisje. De dorpsjeugd volgt aandachtig, terwijl de moeder zich afzijdig houdt”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. Donker vernis.
Een 18 karaats wit gouden ketting met bloemvormige hanger en bijpassende ring bezet met diamanten en markiezen met een gezamenlijk gewicht van ± 4 ct.
“Le travail”. Een bronzen beeld met donker patina. Gesigneerd. Als schenking aan de Heer Goetbloet in 1908.
“Vissersboot op het strand te Scheveningen”. Olieverf op paneel. Toegeschreven aan Frank Dillon (1823 - 1909) op de verso.
Een ebbenhouten kruisbeeld met een fijn gesneden corpus van lindehout. Het voetstuk versierd met een Lam-Gods van ingelegd ivoor.
“Wasvrouw voor een hoeve”. Olieverf op paneel. Gemonogrameerd en gedateerd 1860.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en twee parels.
Een zwartgelakt ladenkastje met marmeren blad.
Een etui met zes messen van parelmoer.
“Vrouwelijk naakt”. Een modern bronzen beeld. Gesigneerd ‘Chana Orloff 1925’. Postume geut.
“Kathedraalinterieur”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,65 ct. en een centrale amethist van ± 2,60 ct.
Een sierkruik van meerkleurig glas met een geëtste decor van wijnbladeren en versierd met twee huisjesslakken. Draagt merkteken ‘Daum, Nancy’.
Twee marines, aquarel op papier. Beide gesigneerd.
Twee ivoren beeldjes, vermoedelijk van de heilige Barbara van Nicomedië. Afgebeeld met een burchttoren met drie vensters en met een zwaard. Onderaan gemonogrammeerd.
“De waarzegster”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Drie peervormige in briolette geslepen amethisten.
Een gefineerde bonheur-du-jour in Lodewijk XV-stijl, versierd met inlegwerk en verguld bronsbeslag en met twee kandelaars, gedragen door putti.
“Apollo”. Een bronzen beeld op rood marmeren sokkel.
Een paar bronzen girandoles met zes lichtarmen en met kristallen pendeloques.
“De pasgeborene”. Classicistisch schilderij met talrijke personages. Olieverf op doek. Gesigneerd rechtsonder.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamantjes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,10 ct. en een in briolette geslepen amethist van ± 4 ct.
Een panter van brons met donker patina naar een werk van Paris.
“Vrouw met manden op een landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Knielend naakt”. Een beeld van donkergepatineerd brons naar een werk van Henri Laurens.
“Madonna met Kind met rechts Sint-Jozef en links een ara”. Olieverf op doek. Herdoekt. Navolger van Pieter Paul Rubens.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,18 ct.
Een tweeledige buffetkast van eikenhout met bovenaan twee gevitreerde deuren en onderaan twee paneeldeuren onder twee laden. XIXe eeuw.
“Waterlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1894.
Barokke spiegel, achthoekig. Lijst van geëmailleerd glas en verguld brons, versierd met engeltjes in reliëf. Einde XIXde eeuw.
“De genezer”. Olieverf op doek. Herdoekt. Italiaanse School, XVIIde eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale diamant van ± 0,74 ct. en diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,56 ct.
“Uitgebreid Maaslandschap met steengroeve op de voorgrond”. Olieverf op doek. XIXde eeuw.
“De Slag bij Issos. Gevecht tussen de legers van Darius III en van Alexander de Grote”. Olieverf op doek. Herdoekt. Antwerpse School, XVIIde eeuw. Gesigneerd links onderaan.
Een paar bronzen empire wandkandelaren met twee lichtarmen, gedragen door engelen.
“Abraham offert Isaak, maar wordt door de engel tegengehouden. In een italianiserend landschap met talrijke personages en gebouwen”. Olieverf op paneel, opnieuw geparketteerd. Vlaamse School, XVIIde eeuw.
Een briljant van 0,54 ct. Color M VVS1. In afgesloten identiteitskaart en met certificaat.
Een massieve eikenhouten bruidskast met twee rijkelijk gebeeldhouwde deuren met een afbeelding van bruid en bruidegom in het bovenste paneel. Op de stijlen en de zijden een doorlopend guirlandemotief. Bretagne, 1796.
“Het gevecht tegen de poema”. Een beeld van bruingepatineerd brons op houten voetstuk. Naar een werk van Charles Russel.
“Zich aankledende dame met hondje aan haar voeten”. Olieverf op paneel. Onleesbaar gesigneerd.
“Het boze hondje”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een centrale diamant van ± 0,50 ct. en diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
“Romantisch landschap met ruïne en vee. Gemonogrameerd.
“Bij de Griekse bakker. Een classicistische scène”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Schapen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“De brief”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct. en een druppelvormige tanzaniet van ± 1,25 ct.
Een gefineerde tafel, versierd met verguld bronsbeslag en met een wit marmeren blad.
Een gefineerde tafel, versierd met verguld bronsbeslag en met een wit marmeren blad.
“Sloep aan een meer”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1874.
“Oude man in zijn studie”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘Paris, 1901’. In origineel kader. Werk op te frissen.
Een 18 karaats wit gouden schakelarmband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,11 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 1,37 ct.
“De pijproker”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw. Beschadiging.
“Schapen bij de stal”. Olieverf op doek. Gesigneerd. In oude vergulde lijst.
Een schouwpendule van verguld koper, getooid met een harpspelende jonge vrouw. Met slinger en sleutel.
“Stilleven met roze en rode rozen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,54 ct.
Een kleine commode in Lodewijk XV-stijl met drie laden, versierd met marquetterie en met een zwart marmeren blad.
Een kleine commode in Lodewijk XV-stijl met drie laden, versierd met marquetterie en met een zwart marmeren blad.
Een hertengewei op houten wandplaat met inscriptie ‘Schneeplangraben 5 oct. 1893’.
“Tuingezicht met tafel en stoeltje”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1996.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct. en een centrale saffier van ± 1 ct.
Elektrische precisieweegschaal voor wetenschappelijk onderzoek in notenhout vitrinekastje. Medio XXde eeuw.
“Winterlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd.
Wandtapijtje met twee personages. Handgeweven (slijtage).
“Zomers landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1974.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een centrale diamant van ± 0,50 ct.
Een ronde tafel van mahoniehout op een centrale getorste poot, eindigend in drie leeuwenpoten.
Een oude zinken paardenkop.
Een damhertengewei op muurplaat.
“Plattelandszicht”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een 14 karaats geel gouden schakelarmband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct.
Een paar schelpen van meerkleurig Muranoglas.
“Hoeve te Ganshoren”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd en gedateerd 1930.
Een antiek gebeeldhouwd houten voetenbankje.
“Vrouwelijk naakt”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten en baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 1,60 ct.
Een schrijftafeltje van gefineerd hout, versierd met bloemenmotieven en een bloemenmand in marquetterie en met verguld bronsbeslag.
Een lederen zakentas met cijfersloten.
Een balustervormige zuil van zwart marmer.
“De rede van Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een groot en een klein gefineerd houten kistje, waarbij het groot met messing en het klein met parelmoer.
“Stilleven”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘88.
Een koperen lantaarnklok. Gemerkt in de wijzerplaat. Met slinger en gewichten.
“Orientaals damesportret”. Olieverf op doek. In de geest van Jan Portielje. Gesigneerd.
Een 14 karaats geel gouden schakelarmband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,35 ct.
Een rond bijzetkastje van mahoniehoutfineer met één lade en een zwart marmeren blad.
“Oeil de boeuf”. Vierkant met inlegwerk.
Een lot van vier vintage camera’s:- MTL 5 in tas.- MTL 5 B in tas- MTL 5 B zonder tas.- LB in tas.
“Pijproker in een interieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden halve Amerikaanse trouwring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,68 ct.
Een Zaanse klok. Compleet.
“Poort in het bos”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een mahoniehouten banjobarometer.
“Dromerij.” Olieverf op doek. Gesigneerd. Gedateerd 1975. (Piron blz 115/1156).
Een 18 karaats geel gouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct.
Een sobere tweedeurs garderobe met twee laden onderaan.
Een karafje van geslepen kleurloos kristal met zes glaasjes.
Een lot van vijf vintage camera’s:- Asahi Pentax Spotmatic F.- Pentax K1000.- Chinon CS.- Olympus Trip 35.- Olympus PEN EE-3.
“Vissershaven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden broche bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2,60 ct.
Lot analoog fotomateriaal met o.m. een Voigtländer Bessa, een Nikon met diverse lenzen, een Minolta Vectis e.a.
“Binenplaats van het begijnhof”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een lot van 61 strips, grotendeels Nero en Jommeke. Jaren ‘70 en ‘80.
“Zomerse hoeve”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 14 karaats wit en geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,10 ct.
Een eikenhouten commode met garderobe en nachtkastje.
Een grote rechthoekige spiegel in verguld houten lijst.
Een glazen wijnkaraf in tinnen houder en een art nouveau tinnen schotel.
“Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een briljant van 0,46 ct. Color D SI1. In afgesloten identiteitskaart en met certificaat.
Twee gebeeldhouwd houten rammen met sporen van polychromie. Vermoedelijk XVIIIe eeuws.
“Zeilbootjes op de Schelde”. Aquarel op papier. Niet gesigneerd.
Een servies met een decor van vogeltjes, bestaande uit 29 platte borden en 10 diepe borden, een boterschaaltje, een sauskom, een ronde en een ovale serveerschotel. Gemerkt.
“Meisjesportret”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1935.
Een 18 karaats roze gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,26 ct. en een centrale diamant van ± 0,46 ct.
Een oud houten klapladdertje. Omstreeks 1900.
Een lot van zes glazen van geslepen kristal in verschillende kleuren. Met bijpassende karaf. Jaren ‘30. Niet gemerkt. Enkele kleine schilfers.
Een lot biscuit, bestaande uit een romantisch koppel op een zetel en twee beeldjes van een jongen en een meisje. Zonder merken.
“Hoevelandschap met vee”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 14 karaats geel gouden schakelarmband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2 ct.
Een reeks glazen van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit negen champagnefluiten en zes wijnglazen. Onderaan gemerkt. Eén fluit met schilfer.
“Sloepen aan de oever”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een reeks van zes glazen van geslepen kristal in diverse kleuren. Gemerkt onderaan. We voegen er karaf in dezelfde stijl aan toe. Jaren ‘70.
“Weidelandschap met koeien”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Twee 18 karaats geel gouden ringen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,65 ct.
Een bureau van notenhoutfineer met opzet. Onderaan twee deuren en drie laden, bovenaan twee kleine paneeldeurtjes naast een grote deur met glas in lood. Belle epoque.
Een schild van een gordeldier.
Een vaas gemonteerd als lamp van meerkleurig aardewerk met een vegetatief decor. Onderaan gemerkt. Zuid-Europees.
“Scheepszicht.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3,10 ct.
Een mondgeblazen Venetiaans glazen vaas. Naar Romeins voorbeeld.
“Zicht op Parijs”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1952.
Een Italiaanse verzilverde serveerschotel, onderaan gemerkt.
“De Piere uit de Assels, Drongen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en achteraan gedateerd juni 1939.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,24 ct. en aquamarijn van ± 5 ct.
Een Engelse secretaire van mahoniehout met vier laden onder het klapblad en binnenin met kleine schuifjes en pigeoniers.
Rechthoekig koffertje van gedreven koper versierd met personages in reliëf. Naar Renaissancevoorbeeld.
Vaas van steengoed met een decor van herten. Gesigneerd.
Een reeks van zeven lithografieën naar XVIIIe eeuwse werken van diverse graveurs.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 1,30 ct. en twee Colombiaanse smaragden met een gezamenlijk gewicht van ± 1,70 ct.
Twee classicistische vrouwen van meerkleurig biscuit. Onderaan gemerkt.
“Hoeve te Bierghes”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Twee oude fotocamera’s in lederen etuis: Jaghee Exa & Agfa Optima 200.
“Het uitkomen van de tunnel”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. een robijn van ± 0,20 ct. en een smaragd van ± 0,25 ct.
Een Engelse commode van mahoniehoutfineer met vier gebogen laden.
Een vaas van meerkleurig geglazuurd terracotta met een gestileerd decor van dieren. Onderaan gemerkt.
Een paar kandelaars van porselein versierd met personages. Onderaan gemerkt. (één kaarsenhouder ontbreekt).
“Jongen met groene trui.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een parelhalssnoer met 18 karaats geel gouden slot en hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. een saffier van ± 0,50 ct. en smaragden met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een buste van was op een houten sokkeltje. Achteraan gesigneerd.
“Zomers straatzicht”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
“’s Lands Glorie I, II, III & IV. Vier chromo-albums, uitgegeven bij Historia. Compleet en in zeer goede staat.
“Vissersboten in de haven van Oostende”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct. en een centrale saffier van ± 2 ct.
Een Engelse commode van mahoniehoutfineer met vier gebogen laden.
Een lot kunstboeken:- “10.000 schilderijen, tekeningen en aquarellen”. Jaaroverzicht in twee delen. - “African Art”. Ed. Jaca Book.- “Christie’s Review of the year 1998”.- “La grande histoire de la peinture”. Ed. Skira.- “Kunstgeschichte”. Ed. Holle.- “Goya - Prophet der Moderne”. Ed. Dumont.- “Flandern - Das Germanische Volksgeschicht”. Ed. Gauverlag Bayreuth. 1942.- “Picasso”. Ed. Droemersche Verlagsanstalt. 1956.
Een porseleinen kommetje met meerkleurig porselein met messingen montuur en een siervaasje van Samson.
“Zicht op Venetië”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,35 ct.
“Grandes Figures de la Belgique Indépendante”. Ed. Bieleveld 1934. Talrijke illustraties.
“Dorp”. Kleurpotlood op papier. Gesigneerd.
Een kleine wereldbol en een hemelbol met sterrenbeelden.
“Zicht op Parijs”. Aquarel. Gesigneerd en gedateerd 1939.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een marmeren zuil.
Een lot kunstboeken:- “Albert Van Dyck”. Ed. Mercatorfonds.- “Flandre et Portugal”. Ed. Mercatorfonds.- “Vlaamse kunst”. Ed. Mercatorfonds.- “Rembrandt”. Ed. Icob.- “Leon De Smet”. Ed. Lannoo.- “De Nederlanden”. Ed. Heideland.- “Van Gogh en zijn tijdsgenoten”. Atrium.- “Goya”. Ed. Koninklijke Musea voor Schone Kunsten.- “Goya”. Ed. Heideland - Orbis.- Ed. H.J.W. Becht ‘Palet Serie’: “Johannes Vermeer”; “Cornelis Troost” & “Jan Steen”.
Een aardewerken vaasje. Onderaan gemerkt.
“Portret van Jean Baptiste Nicolle te 1858”. Olieverf op doek. We voegen hierbij toe: “Hommage à Napoléon 1er”. Twee vergulde laurierbladeren in empire kadertje. Gesigneerd door Jean Baptiste Nicolle op 2 april 1861. Met waszegel.
Een parelhalssnoer met 18 karaats geel gouden slot. Met certificaat.
Een miniatuur van een viermaster in een Londense fles. XIXde eeuws.
“De Leurder”. Een man presenteert zijn waren aan een gezin in een landelijk interieur. Oost-Indische inkt op papier. Gesigneerd.
Een paardenkoets van meerkleurig en verguld porselein.
“Portret van een Sikh”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1983.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct.
Een eikenhouten barmeubel met een lade onder het klapblad en met gesculpteerde panelen.
Triptiekspiegel met schilderijtje achter glas.
Een bestek van verzilverd metaal voor twaalf personen in bestekkoffer. Zonder dessertvorkjes.
“Stilleven met fruit en aardewerk”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een 14 karaats wit en geel gouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
“Coin sets of all nations”. Een lot van 58 sets met telkens tussen de vijf en de zeven muntstukken van verschillende landen in drie verzamelaars. Medio Jaren ‘80.
“Vaas met bloemen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een aardewerken sierschotel met gegolfde rand en met een meerkleurig bloemendecor. Onderaan gemerkt.
“Boszicht in de herfst.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een peervormige saffier van ± 0,50 ct.
Een ronde koperen tafel op zes poten en met een rood marmeren blad.
Een lot met zeven verschillende kleine reisklokjes in diverse uitvoeringen. Met sleuteltjes.
Een humidor van Partagas.
“Zicht op de St. Romboutstoren te Mechelen”. Pastel op papier. Gesigneerd.
“Toi et moi”. Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljantjes, een robijn en een saffier met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Een Braziliaanse ruiterhoed, een machete in lederen schede en een lederen ruitertas.
“Stilleven met koffiekan en haring”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een lot van acht Vieux Bruxelles hoornvaasjes in diverse maten.
“Vlaaikensgang”. Olieverf op paneel. Onleesbaar gesigneerd en gedateerd ‘93.
Een 18 karaats roze gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,10 ct. en een centrale gele diamant van ± 0,25 ct.
Drie gigognetafeltjes in Lodewijk XVI-stijl.
Een sober antiek houten bijbelkistje.
Drie Liebig-Chromoalbums: Folklore I & II Nederlandstalig en Folklore I Franstalig. Compleet.
“Winters zicht te Schilde”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1942.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct.
Een milieu-de-table van glas en tin.
“Naakt”. Gravure. Gesigneerd buiten de plaat.
Een oude tennisracket. Met houder.
“Tours de Gand”. Houtsnede. Gesigneerd, gedateerd ‘62 en genummerd 99/750 buiten de plaat.
Een aardewerken servies met blauw decor ‘Dordrecht’, bestaande uit 24 grote borden, twaalf kleine borden, 17 diepe borden, een vierdelig theestel met twaalf kopjes en schoteltjes, twee terrines, een sauskom en drie serveerschotels.
Een reclamehouder in de vorm van een slager in kunststof.
Een art nouveau bureaustel van messing, bestaande uit een inktpot met porseleinen recipiënt, een presse-papier met grijs marmer en een vloeiblok.
Vijf verschillende koffiekannen van tin, waarbij één zonder deksel.
Een lot van vier ingelijste etsen, genummerd en gesigneerd en 7 kleinere, gesigneerd; en een exemplaar van ‘Meervoudig en één’ - ‘De verantwoording van de werken. En twee catalogi.
Een Italiaans glazen lotelingenstok met rode en grijze lijnen binnenin en witte opliggende lijn rondom getorst. Omstreeks 1900. Schilfers afgebroken aan het handvat.
Een messingen kerkkandelaar in Renaissancestijl.
“Landschap met bosbeek”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar Engelse gedraaide houten kandelaars.
Een frame met negen verschillende ex-librissen.
“Zomers landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een koperen haardgarnituur, bestaande uit een pauwstaarthaardscherm, twee haardstellen, een houtbak, een paar vuurbokken en een staander voor lucifers.
Een vintage lamp van steengoed. West-Duitsland. Jaren ‘60.
Een speculaasvorm in de vorm van een herder.
Een reeks van twaalf dessertbordjes en een gebakschotel van Engels aardewerk met meerkleurige decors. Jaren ‘20. Onderaan gemerkt.
Een kleine lotelingenstok van Italiaans glas met rode en blauwe lijnen binnenin en opliggende witte en roze lijnen. Omstreeks 1900. Schilfer onderaan.
Een paar zittende honden van Staffordshire-aardewerk.
“Personages”. Een studietekening op papier. Gesigneerd.
Een schouwversiering van Staffordshire-aardewerk met twee personages naast een klok.
“Vrouwelijk naakt”. Kleurpotlood op papier. Draagt handtekening ‘Rassenfosse 1924’.
“Rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een klein houten ladenkastje in Regencestijl met twee laden. Linker achterpoot beschadigd.
Een siervaas van roze kristal. Boheems werk. Gemerkt.
Een geglazuurd aardewerken likeurkruikje in art nouveaustijl, versierd met een jonge vrouw. Met zes borreltjes.
Een reeks van vijf landschappen, inkt op papier. Gesigneerd. Omstreeks 1900.
“Kinderportret”. Olieverf op paneel Toeschrijving op de verso.
“Bloemenmeisje” (H. 27 cm) en klein kratervaasje met bloemmotief. Beide onderaan gemerkt met de driehoek.
“Studie van geiten en schapen”. Potlood op papier. Gemonogrammeerd.
Twee verschillende karaffen van kleurloos kristal.
“De Communie”. Litho. Genummerd 102-240.
“Herder met schapen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Drie armstoelen van gebeeldhouwd notenhout in Lodewijk XV-stijl, waarbij één licht afwijkend model.
Een lot militaria, bestaande uit: Een Kwartiermuts Belgische Artillerie (Periode 1939 - 1945); Een officiersriem Belgisch leger in originele doos (± 1950) en een soviet patronendoos (periode 1939 - 1945).
“Singelberg. Het kasteel & het land van Beveren”. Ed. Lannoo. Tielt, 2007.
“Oude blinde man”. Een studietekening, pen op papier. Gemonogrammeerd.
Een setje van twee zoutvaatjes met lepeltjes van porselein Limoges en een setje van vier glazen zoutstrooiertjes met zilveren monturen van Christofle. Beide in etui.
Twee boeken met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog:- “Het Oostfront”. Will Fowler. Ed. Amber books. London, 2001.- “De hel van Stalingrad”. Stephen Walsh. Ed Amber books. London, 2000.
Theebus van Saksisch porselein met een Cie des Indes decor met wapenschild en bianco sopra bianco guirlandes. Onderaan gemerkt met gekruiste pijlen in blauw onder glazuur.
Een driedelig toiletstelletje van kleurloos en oranje glas.
Een lot van acht presse-papiers, waarbij vijf van Italiaans glas met kleurrijke inclusies en namen, één glazen met een Christus, één kleurloze met een geslepen gezicht en één van grijs marmer.
Bestek van verzilverd metaal. Gemerkt CC en 100.
Vier aardewerken borden met “décor à la mouche”. Mogelijk Doornik XIXde eeuw.
12 diverse boeken Kunst e.a.
Een groot lot oude postkaarten, waaronder van voor 1930, een aantal van het heilige land. Onder meer abdijen en kloosters.
Een driedelig haardstel van messing met staander.
Een lampenvoet van blauw kristal.