De veiling is volledig – 900 loten.
Catalogus is verkrijgbaar in .xls en .pdf op de downloads pagina
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 900 loten.
Catalogus is verkrijgbaar in .xls en .pdf op de downloads pagina
Twee vechtende hanen van goudgepatineerd brons.
“La cantinière des pilotes” & “Ma grand’ tante”. Twee lithografieën naar werken van Félicien Rops.
Een lot van zes stuks Chinoiserie, bestaande uit een diep bord met blauw-wit decor, een kind op een buffel van wit porselein, een fo-hond van groen aardewerk, een buffel van brons, een balustervaasje van rode lak en een porseleinen wierookbrander in de vorm van een tempelleeuw.
“Nobele honden”. Potlood op papier. Gemonogrammeerd.
Een lot van vier Matchbox voertuigen. Resp. Nr 1, 7, 23, 48.
Een lot van drie handgeknoopte Perzische wollen tapijtjes.
Een art deco karafje met zes borreltjes met vergulde decors.
Twee albums met postzegels allerlei.
Een bowl, een theepot en een kannetje van Derby lusterware.
Een ketel van rood koper.
Een lot metalen miniatuurklokjes, waarbij een Zwitsers van smeedijzer, twee met bronzen wijzerplaat, twee met geëmailleerde wijzerplaat en met een afbeelding van de Sint-Pietersbasiliek uit 1950. Enkele zonder slingertje.
“Personages”. Litho. Gesigneerd.
Een schenkkan van meerkleurig aardewerk in de vorm van een vrouw met ontblote boezem. Een ontwerp van A. Ferlay. Onderaan gemerkt.
Een set mondgeblazen polychroom kristallen glazen en een karaf. Zweeds, naar Italiaans voorbeeld.
Een lot van vier Matchbox voertuigen. Resp. Nr 1, 2, 24 en een andere.
Drie handgeknoopte Oosterse karpetjes.
Lot Chinees en Japans porselein: een schotel, een Canton bordje, een theekopje en schoteltje en een bowl met dubbele wand.
Een lot van 5 Chinese borden.
Twee vaasjes en een kannetje van aardewerk met een reliëfdecor van bessen. Onderaan gemerkt.
Een grote Vlaamse kroon van koper. Met acht lichtarmen.
Een houten wandklok met een handgeschilderd bloemendecor. Zonder slinger.
“Stilleven”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Larkhoff.
Een oud gasmasker in doos. Compleet.
“Marine, Ibiza The Sea”.
Theepot van Chinees porselein met decor van lange lijzen in uitsparingen.
Een lot van drie kleine handgeknoopte Perzische tapijtjes van wol.
Een siervaas van geslepen kleurloos kristal.
Twee souvenirs uit Caïro, bestaande uit replica’s van een dodenmasker en een kleine Ushepti (grafbeeldje). Begin jaren ‘30.
“Interieur”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: De La-Serna.
Een kleine kroonluchter van koper en lichtblauw porselein. Met zes lichtarmen.
Een Zwitserse koekoeksklok in de vorm van een chalet.
“Postimpressionistisch landschap”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Epstein.
Een gesculpteerde Afrikaanse nijlpaardtand.
“Constantinopel”. Aquarel. Draagt een handtekening: Verschaffelt.
Theepot van Rouen porselein met polychroom decor. Onderaan gemerkt.
Een loper van rode wol.
Een grote vaas van kristal, groen gekleurd in de massa.
Een lot van twee geslepen kristallen vazen, groen in de massa. Gemerkt onderaan en resp. genummerd 42/116 en 23/150, en vermelding van de designer.
“Compositie”. Gemengde techniek. Draagt een handtekening: Surier.
Vier goederenwagons voor spoortype Ho in originele doosjes: - Open wagon met steunpalen.- Spoorkraan ‘Krupp-Adelt’.- Lege autotransportwagon.- Open goederenwagon.
Een koekoeksklok van een gepolychromeerd hout.
“Bloemenstilleven”. Aquarel. Draagt een handtekening: Varlin.
Twee buikvaasjes van Imariporselein met bloemendecors. Onderaan gemerkt.
“Landschap met huizen”. Olieverf op board. Draagt een handtekening: Raty Alb.
Twee stuks antiek geslepen glaswerk, bestaande uit een drageoir en een schenkkan.
Een metalen luchtertje met drie lichtarmen en een centraal lichtpunt, eindigend in bloemvormige glazen kapjes.
Een paar Nigeriaanse snaarinstrumenten, gemaakt van kalebassen met schelpjes en vacht.
Twee eironde vaasjes van meerkleurig Cantonporselein.
“Vijver met steiger”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Dierckx.
Een lot goederenwagons van de Duitse spoorwegen voor spoortype HO in originele dozen:- Tankwagen Aral.- Tankwagen Shell.- Bruinkoolwagon.- Laadcilinderwagen Bayer.- Tankwagen BP.
Een gebeeldhouwd houten koekoeksklok met jachtdecor. Met slinger en gewichten.
“De achtersteven”. Olieverf op doek (kleine deuk). Draagt een handtekening: Venard.
Een designasbak en dito lamp van geborsteld metaal.
“Collage”. Gemengde techniek. Draagt een handtekening: Boudin.
Vier diverse theepotjes van Chinees en Japans porselein. Eén met een toegevoegd dekseltje, één met een beschadigd dekseltje.
Een lot van vier Oosterse handgeknoopte tapijten.
Een bronzen Thaise Bodhisattva.
Drie stenen stempels, afkomstig van de Tomebamba uit Cuenca, Ecuador.
“Compositie”. Kleurkrijt op papier. Draagt een handtekening: H.A***
Een messingen brievenklem met een schelp en bloedkoraal.
Een houten koekoeksklok, versierd met een haas, een fazant en een hertenkop.
Een japanse houtsnede door Utamaro (? - 1831?). Handtekening: ‘ Utamaro Hitsu’
Een grote vaas van kristal, geel gekleurd in de massa.
“Loosdrechtse Plas met Waterlelies”. Aquarel. Draagt een handtekening: Smorenberg.
Drie vaasjes van Chinees en Japans Satsuma porselein.
Een handgeknoopt wollen karpet. Iran.
Bronzen Phurba-vajra.
Een gesculpteerde Afrikaanse slagtand in de vorm van een rij olifantjes. Enkele beschadigingen. XIXe eeuw.
“Toren”. Gemengde techniek. Draagt een handtekening: Roëde en gedateerd 1994.
Een Chinese piëdestal van gebeeldhouwd ijzerhout en met roze marmeren blad.
Een lot van zeven verschillende kleine regulateurtjes van kunststof. Enkele kleine beschadigingen en manco’s.
“Compositie met tekst”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd M.B.
“Keizer”. Een antiek Chinees houten beeld met sporen van polychromie. Schade aan de handen.
Een gekleurde Japanse houtsnede. Info op achterzijde: Kuniyasu - Gwa; Kiwame zegel (1790 - 1804); Acteur: Ichikawa Komazo; uitgever Izumi - Ya Ichibei, Kansendo.
“Allis-Chalmers earth scraper”. Een speelgoedvoertuig. Zeer goede staat. In originele doos.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet. Lichte verkleuring.
Terracotta beeld van een Chinese edelman. Italiaans werk, gemerkt.
Lot van een tafelkleed en drie tafellopertjes in veelkleurig katoen met borduurwerk met decor van dieren. Afrikaans werk.
Twee Indische voorstellingen. Gouache op zijde.
Een koperen luchter met zes armen en kristallen pendeloques.
Een Chinese koro van brons, getooid met een tempelleeuw.
Een Chinese houtsnede voorstellende zeven goden.
Een paar balustervazen met een blauw en wit Chinees decor van vogels in bloeiende theebomen. Met houten sokkels.
Een antieke Japanse netsuke van gesculpteerd ivoor in de vorm van een zittende man met theepot. Onderaan gesigneerd.
“Dolphin 20 Cruiser on Wincheon trailer”. Zeer goede staat. In originele doos.
Wollen Perzisch tapijt. Handgeknoopt.
Een Chinees sierstuk van gesculpteerd speksteen in de vorm van twee vaasjes met ertussen pioenen en een vogel.
Paar compotes met famille rose decor. Beide met een haartje.
“Boslandschap”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Richet en een monogram: D.B.
Een Chinees televisiemeubel van roodgelakt hout met twee kleine paneeldeuren onder een grote, telkens versierd met een uitgestoken decor van personages.
Een okimono van gesculpteerd ivoor in de vorm van een zittend meisje. Onderaan gesigneerd.
Een Japanse houtsnede door Horsai.
Een zittende Bodhisatva van gesculpteerd Indisch ivoor.
“Compositie”. Olieverf op board. Draagt een handtekening: Campbell.
Een DHG-500 diesellocomotief voor spoortype HO. In originele doos.
Twee handgeknoopte Oosterse lopertjes van wol.
Drie bakelieten potjes van Ebena, waarbij één getooid met een hoofd van een indiaan. Deels verguld.
Afrikaans masker. Douala, Kameroen.
Een Japanse houtsnede door Kunisada ( ca. 1820) . Handtekening: ‘ Gototei Kumisada ga’.
Een gesculpteerd houten krukje in de vorm van twee buffelkoppen. Afrikaans werk.
Een antieke Japanse netsuke van gesculpteerd ivoor in de vorm van een zittende man die een vis schoonmaakt. Onderaan gesigneerd.
“Fotoshoot”. Een lithografie. Genummerd 38/100 en gesigneerd buiten de plaat.
Een tenderlocomotief voor spoortype HO. In originele doos.
Een reeks van drie verschillende Chinese ceremoniële plaquettes van steen.
Een tenderlocomotief van de Duitse spoorwegen voor spoortype HO. In originele doos.
Een handgeknoopt Perzisch tapijtje.
Een Afrikaans houten masker, versierd met schelpjes, koper en kraaltjes.
Afrikaans masker. Douala, Kameroen.
“De dans”. Gemengde techniek. Naar Matisse.
Een Chinees schrijftafeltje van roodgelakt hout met een gevacheteerd blad.
Een antieke Japanse netsuke van gesculpteerd ivoor in de vorm van een zittende man die een masker maakt. Onderaan gesigneerd.
“Compositie”. Olieverf op paneel. Achteraan toegeschreven aan Ph. Van den Berg.
Een Birmaanse poppenkastpop.
“Compositie”. Olieverf op doek. Draagt handtekening: Bogaert.
Een elektrische locomotief "Krokodil" BR 1020.31 van de ÖBB voor spoortype HO. In originele doos. Zeldzaam.
Wollen Koerdisch tapijt. Handgeknoopt.
Een zittende Boeddha van massief messing. Enkele manco’s en beschadiging.
Afrikaans masker. Fang, Gabon.
“Abstracte compositie met personages”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1930.
Een bronzen luchter met vier lichtpunten, getooid met bloemvormige glazen kapjes. Begin XXe eeuw.
“Twee post-apocalyptische wezens”. Een groep van aardewerk. Gemonogrammeerd.
“Lamb resting”. Olieverf op doek. Draagt handtekening rechts onder: M. Kadishman.
Een antieke Japanse netsuke van gesculpteerd ivoor in de vorm van een zittende man. Onderaan gesigneerd.
“Compositie”. Olieverf e.a. op doek. Draagt monogram: T.C.
Een BR stoomlocomotief met getrokken tender van Duitse spoorwegen voor spoortype HO. Met rookgenerator. In originele doos.
Een mechanisch geknoopt wollen tapijt. Belgische makelij.
Een grote en een kleine siervaas van Tunesisch aardewerk, versierd met meerkleurige vissendecors.
Afrikaans masker. Fang, Gabon.
“Luchtschip”. Een gesigneerde poster.
Een houten kroonluchter met zes lichtpunten.
Chinese gebeeldhouwde amberen snuffbottle.
“Surrealistische personages”. Een lithografie. Gesigneerd, gedateerd 1976 en genummerd 134/300 buiten de plaat.
Een dekselvaas van meerkleurig aardewerk met voet, monturen en deksel van gedreven koper. Mogelijk Perzisch.
“Huis in de Jekervallei”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een halluchter van messing met een centrale coupe en drie bloemvormige kapjes.
Een Turks kleedje met vijf mirhabs.
“Fantasiewezen”. Een beeld van gepatineerd keramiek. Onderaan gesigneerd en gedateerd ‘96.
Afrikaans beeld. Kuba, Congo.
Theepotje van Chinees porselein versierd met een hofscène met talrijke personages. Kleine schilfer aan de tuit.
Een ronde notenhouten tafel in Empirestijl met een zwart marmeren blad.
Chinese gebeeldhouwde amberen snuffbottle.
“Hoevezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een grote vaas van Satsuma-aardewerk met een meerkleurig en verguld decor van fazanten en pioenen. Op houten sokkel.
“Heren aan een stroom”. Olieverf op paneel. Omstreeks 1900.
Vijf recente borden van meerkleurig Chinees porselein.
Een handgeknoopt Oosters tapijt van wol katoen.
Afrikaans beeld. Kuba, Congo.
“Geisha met bloemen” Een beeld van gesculpteerd Japans ivoor op houten voetstukje.
“Een paar interieurs te Bokrijk”. Twee schilderijtjes, olieverf op paneel. Beide gesigneerd.
Een Marie-Thereseluchter met acht lichtarmen, versierd met kristallen pendeloques.
Een bol vaasje van Chinees aardewerk met een vogel in het decor.
“Luiks dorpszicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een vijfdelig kaststelletje van blauw en wit Chinees porselein, bestaande uit twee balustervaasjes en drie dekselvaasjes.
“Pastorale scène”. Aquarel op papier. XIXde eeuw.
Een lot van twee microscopen, één XIXde eeuwse met toebehoren en toeschrijving aan een Parijse praktijk; en een recentere ‘Oculus’ microscoop.
Een klein Chinees ladenkastje met meerkleurige bloemendecors.
Een grote steenfractie met zes fossielen van zeeschaaldieren.
Afrikaans beeld in de vorm van een ramskop. Igbo, Nigeria.
“Havenzicht”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een Venetiaanse luchter met acht armen en kristallen pendeloques.
Een bronzen tijger met donker patina. Japans werk, gemerkt van Genryusai Seiya. Tijdperk Meiji. Op houten sokkel.
“Boslandschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd op keerzijde.
Een paar siervazen van aardewerk met meerkleurig Chinoiseriedecor. Op bronzen voet en met twee bronzen ramskoppen.
“Landschap met een meer”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een communicanten missalenset in originele etui. XIXde eeuws, gelakt en bladgoud, en vergulde bladrand. Kleine schade aan de lak.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een zittende guanyin met ruyi van monochroom wit porselein in de stijl van het blanc-de-Chine.
Een paar gemberpotten van blauw en wit Chinees porselein met een decor van perziken, vleermuizen en pauwen.
“Kustzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘64.
Een verguld bronzen luchter met acht lichtarmen.
Een paar bronzen tempelleeuwen.
Vier ingekleurde Japanse houtsneden uit de reeks “The Saigoku Pilgrimage Route”. Gesigneerd in de plaat.
Een handgeschilderde Chinese scroll met tekens. Inkt op papier.
“Bloem op een wei”. Gemengde techniek op doek. Gesigneerd.
Een oude houten jacquetbak, compleet met dertig schijven, dobbelstenen en lederen bekertjes.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een paar dekselvazen van Chinees porselein met een blauw op wit bloemendecor.
Vaas van Chinees porselein met decor van personages. XXste eeuw. Houten sokkeltje.
“Boer”. Olieverf op doek. Toegeschreven aan, maar niet gesigneerd. Herkomst: familie van de schilder.
Een verguld bronzen luchter in Lodewijk XV-stijl in mandvorm, versierd met engeltjes en met acht lichtpunten in de vorm van bloemenranken en met bloemvormige kapjes. Omstreeks 1900.
Een bronzen sierstuk met Chinese dragers en met drie kleurloze kaarsenhoudertjes.
“Hoeve aan een landweg”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 2-10-18. Kleine perforatie rechts onderaan.
Een liggende bronzen Boeddha
“Herders met geitenkudde”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd ‘C.W.’.
Een grote bronzen hall-lantaarn met bol gegraveerd glas.
Een commode met drie laden, versierd met Boullemarquetterie en verguld beslag en met een marmeren blad. Schade onderaan.
Een bronzen ruitersbeeld van prins Benin. Verloren wastechniek.
“Geisha met bloementuil”. Beeldje van gebeeldhouwd ivoor. Japans werk, eerste kwart XXe eeuw. Onderaan gemerkt.
“Boer op het neerhof”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘83.
Een vergulde luchter met kristallen pendeloques.
Een snuffbottle van Chinese lak met een drakendecor. Gesigneerd.
“Bloemenstilleven” & “Surrealistisch landschap”. Olieverf op paneel. Langs beide kanten beschilderd. Gesigneerd.
Een lot van drie bronzen snuffbottles, waarbij één in de vorm van een vaasje, het dopje versierd met bloemen, één druppelvormig met opengewerkte dop en met sporen van rode lak en een derde in de vorm van een paard. Indisch werk, omstreeks 1900.
“Stilleven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een smeedijzeren art deco stijl staande lamp met grote glazen coupe en een marmeren blad. Naar Majorelle.
Een Chinees wollen tapijt met bloemenmotieven. Twee beschadigingen van meubelpoten.
Een klein balustervaasje van Chinees porselein met een wit decor van bloemen en vlinders op gele fond. Onderaan gesigneerd.
Een antieke geëmailleerde bronzen Canton schotel, versierd met een meerkleurig drakendecor.
“Stilleven met postzak en postbodekepie”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1987.
Een verguld bronzen luchter in eclectische stijl met vier lichtpunten, gedragen door vliegende draken.
Een klein Chinees kraagvaasje van olijfgroen porselein. Onderaan gemerkt.
“Bergriviertje”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar dekselvazen van meerkleurig Chinees porselein met een famille-rosedecor van krijgers. Onderaan gemerkt.
“Rivierlandschap met koeien”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1827.
Een indrukwekkende Venetiaanse luchter met 8 lichtarmen en versierd met narcissen en varenbladeren. Met twee bijhorende appliques.
Een lage Chinese tafel van zwartgelakt hout met vergulde motieven. Het blad versierd met bloemen en vogels in pietra dura. Met zes stoeltjes.
Een Chinese wandplaquette van blauw en wit porselein met een voorstelling van een Guanyin in reliëf. In houten lijst.
Een gegoten beeldengroep in de vorm van een jongen en een meisje. Op albasten sokkel. Italiaans werk.
“Golgotha”. Olieverf op paneel. Begin negentiende eeuw.
Een gebeeldhouwd eikenhouten credenza met een hoornblazer op het paneeldeurtje en met een lade eronder.
Een kalebasvaasje van olijfgroen porselein. Chinees werk. Onderaan gemerkt.
“Interieur”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd.
Een oude lederen hutkoffer.
“Heidezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een eikenhouten buffetkast met onderaan twee deuren en vier laden. Bovenaan een deurtje en twee glazen schuifdeurtjes. Eerste helft XXe eeuw.
“Winters dorpszicht.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar verguld bronzen appliques in barokke stijl met twee lichtpunten.
Een lot speren van de Masaï in Kenya.
“Romantisch landschap met watermolen”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Naar een werk van Meindert Hobbema. Perforatie links boven.
Een paar mahoniehouten crapaudzeteltjes tijdperk Victoria.
Een paar moderne polychrome Chinees porseleinen vazen. Met figuren in het decor.
“Le pavillon”. Olieverf op doek. gesigneerd en gedateerd 7-1920.
Een tuinstoel in Chinees polychroom porselein, met sokkel.
“Begijnhof”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd en achteraan met label van de kunstenaar.
Een Engelse staande klok met mahoniehouten kast met een handgeschilderde wijzerplaat met een landschap met gebouwen.
“Mannenportret”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw. Slijtage aan vernis.
Twee Afrikaanse staffen. Zaïre.
Een verguld bronzen cartelklok in Lodewijk XV-stijl. Het werk op batterijen.
“Biddende nonnen in een kerkinterieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een sierstuk van meerkleurig glaspasta. Onderaan gemerkt.
“Boer op een stoel”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een allegorisch beeld van zamak op een roze marmeren sokkel.
“Kerk te Lissewege”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“A summer cloud”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Wandelende koppels”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw.
Een dekselvaas van Chinees porselein met een blauw op wit decor van bloesems en vogels en het deksel getooid met een Fo-hond.
Een geslepen glazen karaf.
“Hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Dreef in de herfst”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een balustervaas van Chinees porselein met een meerkleurig decor van personages met een fabeldier in een parade. XXe eeuw.
“Vlaamse Gaai” . Een aquarel, gesigneerd.
Twee verschillende glas-in-loodramen van omstreeks 1900.
“Stilleven met fazant, fruit en glaswerk”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“20-ton Lorry-mounted crane ‘Coles’”. Een speelgoedvoertuig. Goede staat. In originele doos.
Een paar appliques in barokke stijl.
Een schotel van Chinees porselein met blauw op wit decor in de stijl van het Wanli-porselein.
Een geslepen kleurloos glazen karaf.
Een vol messingen tafelkandelaar in, gedragen door drie kariatiden. Ca. 1850.
Een gebeeldhouwde Chinese sokkel met roze marmeren blad.
“Bedford turnabele fire escape”. Een speelgoedvoertuig. Nieuwstaat. In originele doos.
Een grote en een kleine balustervaas van Chinees porselein met een famille-rosedecor.
Een vaas van meerkleurig glaspasta in de stijl van Murano.
“Abstract mannengezicht”. Gemengde techniek op linnen. Gesigneerd en gedateerd 1919.
“Elevating service ramp”. In originele doos. Bijgevoegd een Land Rover zonder doosje.
Een butlerspiegel met goudgepatineerde houten lijst.
Drie schoteltjes van Chinees porselein met een blauw op wit decor. Haarscheuren en schilfers.
Een antieke gemberpot van Chinees porselein met een blauw op wit landschapsdecor.
“De violist”. Potlood op papier. Gemonogrammeerd en gedateerd ‘19.
Een paar kleine Afrikaanse vrouwenbustes van gesculpteerd ivoor, waarbij één op ebbenhouten sokkeltje. Begin XXste eeuw.
“Dodge tractor with articulated horse van”. Een speelgoedvoertuig. Zeer goede staat. In originele doos.
“Winters rivierlandschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een vaas van rode glaspasta in de stijl van Murano.
“Vissersboten”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Vier speelgoedautootjes in originele doosjes:- Ford Pick-up- Kennel truck.- Cadillac ambulance.- Mercury Cougar.- 1968 Mercury Station Wagon.
Een driedelig design ‘Nest of tables’.
Een zittende Guanyin met twee kindjes. Monochroom wit porselein in de geest van het blanc-de-Chine.
Afrikaans masker. Luba, Congo.
Drie frames met telkens negen aardewerken tegels. Omstreeks 1800.
Een koperen luchter met tien lichtpunten en versierd met glazen kraaltjes in vijf rijen.
“Interieurstilleven met groenten, een olielamp, een terrine en een kruik op een tafel”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Racing car transporter”. Een speelgoedvoertuig. Zeer goede staat. In originele doos.
Een vaas van glaspasta in de stijl van Murano.
“Hoevezicht in de herfst”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1966.
Vier speelgoedautootjes in originele doosjes:- Ford refuse truck.- Ford Mustang.- Motorboot op aanhangwagen.- Pipe truck.
Twee pijpen van meerkleurig Chinees porselein met koperen monturen, versierd met een decor van bloemen en vogels.
“Guanyin met bal”. Een beeldje van monochroom wit porselein in de geest van het blanc-de-Chine.
Afrikaans masker. Douala, Kameroen.
“Jean-Clarence Lambert, les livres illustrés”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.
Een ovale tafel van wortelfineer met één laten en op liervormige voet.
“Claas combine harvester”. Een speelgoedvoertuig. Zeer goede staat. In originele doos.
“Jachthond”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een bronzen kunstvoorwerp. Afrikaans?
“Kerkinterieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1943.
Vijf speelgoedautootjes in originele doosjes:- Jumbo crane.- Safari Land Rover.- Iso Grifo.- Scammell “Mountaineer Snowplough”.- 8-wheel tipper.
Een kleine butlerspiegel met goudgepatineerde houten lijst.
Een Indonesische voorraadpot met een gebeeldhouwd opengewerkt decor van een man met een buffel in een landschap.
Afrikaans Masker. Fuboli, Congo.
“Landschap met een weg aan de rand van het bos”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1899.
Een tafeltje met twee laden in art-decostijl.
“ERF Ready Mix concrete truck”. Een speelgoedvoertuig. Zeer goede staat. In originele doos.
“Abstracte compositie met vlakken”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.
Een gepolychromeerd houten beeld in de vorm van een vrouwelijk varken op een krukje.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd Anvers ‘15.
Drie speelgoedautootjes in originele doosjes:- 8-wheel crane.- Volkswagen Camper.- Snow-trac.
Een paar grote messingen kerkkandelaars in barokke stijl.
Een Chinese theepot van blauw en wit Chinees porselein met een decor van kostbaarheden.
Een handgeschilderde Chinese scroll met een voorstelling van twee oude mannen bij een meer. Inkt op papier.
“Meisjesportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een deels witgepatineerd bijzettafeltje met wortelnootfineer en met één lade.
Een lot van zes kleine houten koekoeksklokjes. Sleuteltjes en slingertjes manco.
“Compositie”. Aquarel. Gesigneerd.
“Jeep FC-150 hydraulic tower wagon”. Een speelgoedauto in originele doos.
“Compositie”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Vier speelgoedautootjes in originele doosjes:- Chevrolet Impala Taxi.- Pontiac Coupé.- Trailer caravan.- Rolls Rouyce Silver Shadow.
Een machinaal blauw wollen tapijt.
Een oude contrabarometer. Engels werk.
Een handgeschilderde Chinese scroll met een afbeelding van een bok. Inkt op papier. Vochtvlekken.
“Kunstwerk in de Provence” & “Kind in bed”. Twee etsen. Beide gesigneerd binnen en buiten de plaat. Epreuve d’artiste.
Een metalen luchtertje met zes lichtarmen met bloemvormige kapjes.
Een lot van vijf kleine koekoeksklokjes van hout en kunststof. Enkele slingertjes en sleuteltjes manco.
“Schaatsplezier”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘59.
“La Vie au Grand Air. Twee volumes met jaaroverzichten van het Franse tijdschrift. 1903 en 1904.
“De boogschutter”. Een lithografie. Gesigneerd binnen de plaat.
Drie speelgoedautootjes in originele doosjes:- Ford Cortina.- G.M.C. Tipper truck.- Fire pumper truck.
Karpet van wol met een Gül-motief op rode fond. Handgeknoopt.
Een vijfdelig koffie- en theestel van porselein met een handgeschilderd bloemendecor en vergulde details. Omstreeks 1900.
Lot Imari porselein. Vijf borden, een ovale schotel, een klein bordje en een kop (barst) en schotel.
“Het voederen van de zwijnen.” Gemengde techniek, aquarel. Gemonogrammeerd.
Een messingen luchter in drie niveaus met kristallen pendeloques.
Twee kleine koekoeksklokjes van hout en kunststof. Eén zonder slinger en één zonder sleutel.
“Masten.” Olieverf op paneel. Gesigneerd. ± 1975.
“Leonardo Da Vinci. Alle schilderijen en tekeningen”. Een kunstboek. Frank Zöllner. Ed. Taschen, 2003.
“Interieur”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Vier speelgoedautootjes in originele doosjes:- Opel Diplomat.- Dodge beestenwagen.- Honda motorfiets op aanhangwagen.- Ford tractor.
Mechanisch wandtapijt. Met certificaat.
“Collection S. Bing” - Complete catalogus van de Oosterse collectie. In 6 delen en met originele kaft.
Kopje en schoteltje met een decor in ossenbloed en goud met stieren.
“Mediterraan dorpszicht”. Olieverf op papier. Gesigneerd.
Een gebeeldhouwde houten stoel van twee gebeeldhouwde planken massief hout. De rugleuning in de vorm van een maniok stampende vrouw. Afrikaans werk.
Een lot van zeven kleine koekoeksklokken van meerkleurig hout en kunststof met een slinger in de vorm van een schommelend meisje.
“Afrikaans vrouwenportret.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Kop en schotel Cie des Indes. Klein haartje in de schotel.
“Huisje aan een stroom”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Vier speelgoedautootjes in originele doosjes:- Greyhound reisbus.- Mercedes bus. - Jeep Pick-up.- Standard Jeep.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje
Twee kopjes en twee schoteltjes van Chinees porselein met capucinedecor.
Lot Afrikaanse sculpturen: drie maskers en een ceremonieel mes.
Een uitgave met vier losse zeefdrukken, zes gedichten en een originele aquarel. Uitgave 1 van 100 exemplaren met opdracht aan toenmalig Antwerps gouverneur Kinsbergen. Uitgave in samenwerking met De Zwarte Panter, 1981.
Twee vintage stoelen naar een ontwerp van Mart Stam met bijpassende magazinehouder. Italiaans werk.
Een lot van vijf kleine houten koekoeksklokjes. Zonder sleuteltjes. Eén slinger manco.
“Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar aardewerken vazen met meerkleurig en verguld decor van planten en met messingen monturen.
“Afrikaanse vrouw”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1954.
Vijf speelgoedautootjes in originele doosjes. - B.R.M. Racing car.- Ford Zodiac Mk. IV.- Fiat 1500.- MG 1100.- Ford Galaxie brandweercommandowagen.
Een handgeknoopt Perzisch wollen lopertje.
Een wassen madonna met kind onder stolp.
Lot blauw en wit Chinees porselein met zes kopjes en acht schoteltjes.
“Personages”. Litho. Gesigneerd.
Een grote trumeauspiegel, bovenaan versierd met lauwerkransen en -guirlandes.
Drie verschillende kleine houten klokjes, waarbij één met een slinger in de vorm van een schommelende vrouw, één in de vorm van een chalet met een thermometer en één met een Hollands zicht.
“Personages”. Litho. Gesigneerd.
Een bordje van Chinees porselein met een famille rose decor van een familiescène. Onderaan Qinglong merk in blauw onder glazuur.
Lot van zes kopjes en schoteltjes van Chinees porselein met diverse decors. Enkele kleine schilfertjes en haartjes.
Vijf speelgoedautootjes in originele doosjes:- Hooiwagen.- John Deere - Lanz tractor.- Claas maaidorser .- Hatra bulldozer.- Grindwagen.
Een handgeknoopt Turks karpetje van wol.
Een koperen schouwpendule in empirestijl. Bijgevoegd twee bronzen kandelaars in barokke stijl.
Japanse cloisonné vaas, omstreeks 1930.
Lot van zes kopjes en schoteltjes van Chinees porselein met diverse decors. Enkele kleine schilfertjes en haartjes.
Een achthoekige bijzettafel van gebeeldhouwd hout.
Een lot van tien kleine klokjes van hout en kunststof. Enkele zonder slingertje. Zonder sleuteltjes.
Vier goederenwagons voor spoortype HO in originele doosjes:- Gesloten goederenwagon.- Open metalen goederenwagon.- Hopperwagon.- Wagon met zuurcontainers.
Een aardewerken vaasje met een meerkleurig bloemendecor in reliëf. Onderaan gemerkt. Barst in de rand.
Een vintage fotocamera model Super TL met flash, handstatiefje en extra lens. In fototas.
Vijf speelgoedautootjes in originele doosjes:- Ford GT Racer.- Studebaker Station Wagon.- GMC Koelwagen.- DAF kiepwagen.- Unimog.
Een antiek handgeknoopt Oosters karpetje van wol met een Bocharamotief. Slijtage.
Een Boeddhistisch tempeltje van brons in twee delen.
Een paar blauw en witte borden van Delfts porselein. XVIIIde eeuw. Gemerkt van De Porceleyne Byl.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal. Op dienblad.
Een map postkaarten met betrekking tot de Waalse mijnbouw van begin XXste eeuw.
Twee houten koekoeksklokjes, waarbij één met een slinger in de vorm van een schommelend jongetje. Eén gewichtje manco.
“Surrealistische personages”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 62/95 buiten de plaat.
Een oude wijze van Chinees aardewerk.
Lot Chinees en Japans porselein bestaande uit vijf schoteltjes, een kopje en een bol met deksel.
Vijf speelgoedautootjes in originele doosjes:- Land Rover brandweerwagen.- DAF vrachtwagen met lading stalen peilers.- Vrachtwagen met werfkantoor.- Alvis Stalwart.- Fire crash tender.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.
Een lot XIXde eeuwse Chinees porseleinen borden. Meerdere haarscheuren, en één hersteld.
Een tinnen visschaal op vier poten met warm water reservoir.
“Flight”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.
Een wandrekje van gebeeldhouwd hout.
Een lot van vier kleine staande klokjes van hout en een klokje van kunststif in de vorm van een clown. Manco’s en beschadigingen.
“Abstract”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.
Een vaas van gesatineerd glas met een gestileerd bloemenmotief in reliëf.
Lot van vier kopjes en schoteltjes van Chinees en Japans porselein. Kleine haartjes.
Drie speelgoedautootjes uit de serie “Models of yesteryear”:- B type bus.- E class tramcar- Sentinel steam wagon.De eerste twee in originele doosjes.
Een wollen loper en een klein karpetje. Handgeknoopt.
Twee siervaasjes van geblazen Italiaans glas, versierd met een bloemendecor.
Een paar siervazen van meerkleurig en verguld porselein. Vieux Paris, omstreeks 1900.
Een bol vaasje en een cilindervaasje van Japans porselein. Een haartje in de cilindervaas. Onderaan gemerkt.
Een handgeschilderd miniatuur damesportretje in houten lijstje.
Een lot kleine klokjes, waarbij drie regulateurs en een Zaans klokje van kunststof en een houten klokje.
“Don Quichot.” Litho genummerd 35/50. 106e. Gesigneerd buiten de plaat.
Een aardewerken vaas van ‘Le Journal et indépendance’ met een wielrenner in het decor
Een lot glaswerk, bestaande uit een kleurloze kokervaas, een taartenstaander en een schenkkan. De laatste met barst.
Vier speelgoedautootjes in originele doosjes:- Dodge Stake truck.- Field car.- Ford Cortina G.T.- Mercedes-Benz 230 SL.- Lincoln Continental.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.
14 albums Artis Historia.
Een art deco karafje van geslepen kristal met bruin decor en met zes bijpassende borreltjes. Gemerkt.
Een 12 delig koffieservies van aardewerk met bloemendecor.
Een rood- en geelkoperen doofpot.
Een lot kleine klokjes, waarbij vijf met handbeschilderde houten wijzerplaten en één klokje met een decor van M. I. Hummel. Enkele slingertjes en sleuteltjes manco.
Een lot porselein, bestaande uit een theeserviesje, een koffiepot van Brussels porselein, een hoornvaasje, enz.
Een vaas van Booms glas met vergulde lijnen en een korrelstructuur.
Een bol glazen karafje met drie bijpassende glaasjes met handgeschilderde decors. Omstreeks 1900.
Drie speelgoedautootjes in originele doosjes:- Mercedes truck. Met aanhangwagen.- Mercedes Benz ambulance.- Euclid quarry truck.
Twee handgeknoopte Oosterse wollen karpetjes.
Bekertje op voet. Chinees werk. Deels geglazuurd, deels gegraveerd. Onderaan gemerkt.
Chinese bowl met onderschotel, decor van bloemen in uitsparingen op gele fond.
Een lot wagons voor spoortype HO:- Märklin - Duitse goederenwagon met transformator van AEG.- Märklin - Lange open goederenwagon. - Märklin - Korte open goederenwagon.- Märklin - D-trein-rijtuig. In originele doos.- Jouef - Pullman rijtuig. in originele doos.
Een houten emmer met messingen recipiënt.
Een lot van vijf kleine houten koekoeksklokjes. Zonder sleuteltjes en twee zonder slingertje.
Een paar borden van Imari-porselein met geribde vleugel en een decor van een cachepot met bloemen op het plat. We voegen er een kleiner, gelijkaardig bordje aan toe.
Vier kristallen vazen met mauve motieven.
Een kristallen lampenvoet, groen gekleurd in de massa. Gemerkt.
“Rambler Marlin sports fastback”. Een speelgoedauto in originele doos. Bijna nieuwstaat.
Een lot van drie kleine handgeknoopte karpetjes.
Een karaf van kleurloos kristal met witmetalen hals en een kleurloze asbak. Beide gemerkt.
Een sierkruik en een vaas van meerkleurig opaalglas en zeven schaaltjes en vaasjes van gekleurd en gesatineerd glas.
Een paar kandelaars van messing, gemonteerd op elektriciteit.
Een massief messingen haardketel met pan en schuimspaan.
Een lot kleurloos glaswerk, bestaande uit twee bierpullen, een boterpot, een vaasje, een schotel en twee verschillende aperitiefschoteltjes, versierd met een verguld zwaantje. Allen gemerkt.
Een grote sierschaal en een asbak van paars kristal. Het eerste jaren ‘60, de tweede jaren ‘50. Beide gemerkt.
Een bestek van verzilverd metaal voor 12 personen. In koffertje. We voegen er andere bestekken aan toe, w.o. Christofle.
Een lampenvoet van roze kristal. Gemerkt.
“Renault Floride”. Een speelgoedauto in originele doos. Goede staat.
Een lot boeken met betrekking tot kunst, antiek en decoratie, waaronder Franstalige uitgaven, reviewalbums van ‘Update art magazine’, een uitgave van ‘Schilderkunst van A tot Z van Rebo, alsook een driedelige uitgave over de Schelde, de Leie en de Noordzee in drie talen en een uitgave van “The art revival in Austria’ uit 1906.
Twee boeken over Ferrari:- “Ferrari 70 years”. Dennis Adler. Ed. Quarto publishing. 2016.- “Het ultieme verhaal van Ferrari”. Brian Laban. Ed. Parragon. Bath, 2002.
Een theeservies van wit, zwart en verguld porselein, bestaande uit een koffiepot, theepot, melkkannetje, suikerpot, acht kopjes en twaalf onderbordjes. We voegen er een zilveren suikertang aan toe.
Twee paar herinneringsglazen met handvat van kleurloos glas, met gegraveerde namen. Omstreeks 1900.
Een paar messingen kandelaars.
Een spiegeltje en een wandfontein van meerkleurig aardewerk van Rouen.
“Landschap met hoeve”. Een gewassen pentekening. Gesigneerd.
Een vrouwen- en mannenbuste van gesculpteerd hout. Afrikaans werk. Eén oor beschadigd.
Een heren- en een damesportret. Tweezijdig geschilderd. Olieverf op paneel. Zonder signatuur.
Een lot speelgoedautootjes zonder doosjes:- Matchbox - Routemaster bus.- Matchbox - Dodge wreck truck.- Matchbox King Size - Case tractor.- Matchbox King Size - Ford tractor met trailer.- Matchbox King Size - Dodge tractor met Fruehauf tractor.- Matchbox King Size - Fruehauf tipper met vijf vaten.- Husky Toys - Ford D-series tractor met Hoynor Mk. II car transporter.- Dinky toys - Land Rover met aanhangwagen.
Een porseleinen koffie- en theeservies met kobaltblauw en verguld decor, bestaande uit een vierdelig koffiestel met zes kopjes en schoteltjes, een vierdelig theestel met twaalf kopjes en schoteltjes, twaalf kleine borden, zesendertig grote borden, drie kommen, twee schotels en een terrine. Onderaan gemerkt.
10 diverse boeken Azië e.a.
Een lot glazen, bestaande uit zes kelkglaasjes met gegraveerd decor, zes groene roemerglazen met geslepen kleurloze voet en vier geslepen groene glaasjes op voet.
Een aardewerken theeservies met het decor ‘Cries of London’, bestaande uit een theepot, een melkkannetje en een suikerpot op schoteltje, tien kopjes en twaalf schoteltje en een schotel voor gebak. Onderaan gemerkt.
Een koffie-en theestel van verzilverd metaal met melkkannetje en suikerpot en op een dienblad. Eén handvat van het dienblad los.
Een reeks geslepen kleurloos kristallen glazen. 3 waterglazen, 5 aperitiefglazen en 6 borrelglazen.
Een art nouveau schouwklokje van bruingepatineerd plaaster, versierd met een jonge vrouw met een boek. Achteraan gesigneerd.
Een Engels theeservies van wit, kobaltblauw en verguld porselein, bestaande uit theekopjes met onderschoteltjes en met bordjes. Compleet voor twaalf personen.
Een lot boeken, uitgegeven door de ASLK:- Indië - Geschiedenis en cultuur.- China en het verre Oosten.- Dag, België.- De animatiefilm.- De natuuratlas.- Geschiedenis van de techniek.- Zwart Afrika.- Noord-Amerika.- Latijns-Amerika.- Oceanië.- Precolumbiaans Amerika.
Drie Chinese waterkommetjes, waarbij twee van aardewerk, respectievelijk groen en blauw geglazuurd en één van porselein met een bloemendecor.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet.
Zes boeken, uitgegeven door ASLK als ‘Prijs van de Spaarkas’:- Westerse kunst, van de catacomben tot het einde van de 15e eeuw.- Antieke kunst.- De voorgeschiedenis van Europa.- Westerse kunst van de XVIe tot en met de XXe eeuw.- Renaissance, barok en rococo in Europa.
Een siervaas van meerkleurig en verguld porselein, versierd met bloemen in hoogreliëf. Onderaan gemerkt.
Een messingen inktpot in Lodewijk XV-stijl met porseleinen recipiënt.
“Napoleon” & “Jongen met mand”. Twee beeldjes van meerkleurig porselein. XIXe eeuw. Eerste met kleine schilfer.