De veiling is volledig – 900 loten online.
De catalogus is verkrijgbaar in .pdf en .xls op de downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 900 loten online.
De catalogus is verkrijgbaar in .pdf en .xls op de downloads pagina.
Een paar verzilverd metalen vechtende hanen.
Een paar ingekleurde XIXe eeuwse Engelse gravures, waarbij één met een voorstelling van een jockey.
Een lot Chinese en Japanse voorwerpen, bestaande uit een schaaltje, een vingerhoed en twee potjes van cloisonné op messing, een verzilverd reliekhoudertje met een voorstelling van Boeddha, een kalebasvormig porseleinen flesje met dekseltje in de vorm van een paardenhoofd, twee spekstenen stempels in doosje en twee monturen van een dolk, waarbij één met een draak en één met een rat.
Een polychroom kunststoffen ei. Omstreeks 1930.
Een gebeeldhouwde cabrioletfauteuil in Lodewijk XV-stijl, bekleed met naaldwerk.
Oosters karpet van wol met beige fond. Handgeknoopt. Slijtage
Vier porseleinen beeldjes waarvan twee Hummeltjes en twee groepjes met putti. Kleine letsels
Een asbak van blauwgeglazuurd aardewerk in de vorm van een Sfinx. Onderaan gemerkt. Tijdperk art deco.
Een smeedijzeren staande lamp met een messingen plaquette van Sint Joris.
Twee factices, één van Gucci en één Magnetic van Sabatini.
Een vaasje van blauw Muranoglas en twee lang gerekte kleurloze vazen.
Een oude pop met kleertjes. Gemerkt.
Een lot van 53 oude reclamespeldjes.
Een lot glas en kristal, bestaande uit elf coupes met vergulde decors en elf kleurloze coupes, waarbij een reeks van zeven en twee paar.
Een plaasteren zuil.
Modern Kelim lopertje.
Een gems van gesneden hout. Zwarte woud.
En lot van vier verschillende houten doosjes, waarbij een sigarendoos en een sigarettendoos.
Een gevarieerd lot kleurloos kristal en glaswerk, bestaande uit belletjes, vaasjes, asbakjes, enz.
Een gebeeldhouwd houten wandrekje. XIXe eeuw.
Driedelig toiletstel van geslepen kristal, groen gekleurd in de massa.
“Walt Disney”. Een documentatie boek uitgegeven in 1985.
Een paar gebeeldhouwd houten engelenkopjes.
Een gevarieerd lot kristal en glaswerk, waarbij kleurloze waterglazen, wijnglazen, een rood borrelsetje op dienblad, enz.
Een lot van zes hoornvazen van Brussels porselein, waarbij twee paar en twee enkele. Eind XIXe eeuw. De grootste met kleine schilfer.
Beloutsj bidkleed van wol.
Een gebeeldhouwd houten wandsokkeltje met twee draakjes.
Een fractie kwarts met uitgefreesde bolle uitsparing.
“Vissersboten aan een steiger”. Olieverf op paneel. Recent atelierwerk in de stijl van de XIXe eeuw.
Een paar speculaasplanken.
Twee asbakken van kleurloos kristal versierd met een rund. Onderaan gemerkt. Evenals 12 onderzetters met de tekens van de dierenriem, niet gemerkt.
“Het kattenkoor.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een boek over de beeldende kunst in en om Waregem van 1972.
“Marine”. Aquarel.
Een paar rieten armstoelen.
Een handgeknoopt Marokkaans wollen tapijt.
Een documentatie boek over Citroen. Uitgeven in 1999.
Een grote vol messingen kandelaar met een Habsburgse adelaar.
“Volkstaferelen tijdens de Eerste Wereldoorlog.” Een paar tekeningen potlood op papier, gesigneerd.
Twee XIXe eeuwse Franstalige boeken:- “Anvers et l’Exposition de 1885” René Corneli & Pierre Mussely. Ed. Mertens. Brussel, 1886. Gesigneerd door Corneli. - “Cortège Historique des Moyens de transport. Edmod Cattier, illustraties van A. Heins. Ed. Rozes. Brussel, 1886.
Een antiek Japans juwelenkistje van gelakt hout met uitklapbaar spiegeltje.
Drie Indische gouachetekeningen op zijde, waarbij een Indo-Perzische voorstelling van een civiele rechtszaak, een Mysoreaanse voorstelling van een respectbetuiging aan een hoogwaardigheidsbekleder en een kleine Zuid-Indische scène aan de poorten van een paleis.
Een paar moderne lampenvoeten van marmer en messing.
“Compositie”. Zeefdruk. Gesigneerd en A.P. 1/10.
Twee chromen spaghettistoelen naar ontwerp van Giandomenico Belotti. Met bijpassend magazinerekje.
Perzisch tapijt van wol. Handgeknoopt.
Een kalender van Felix Timmermans en de Zimmertoren van Lier.
Een lampje in de vorm van een vlinder van gekleurd glas.
Drie lithografieën gesigneerd en genummerd. 29 x 39 cm; 28,5 x 38,5 cm; 39,5 x 49,5 cm.
Een lot van 36 strips, waaronder een eerste uitgave van ‘De Zwarte hoeden’ van ‘Robbedoes en Kwabbernoot’, een album van ‘Jan Kordaat’ en één van ‘Baden Powell’. Verder albums van ‘Buck Danny’, ‘Agent 212’, ‘Theodoor Cleysters’, ‘Largo Winch’, enz.
Een crackleware art nouveau vaas met een vrouwenfiguur.
Een ingekleurde Japanse houtsnede. XIXe eeuw.
Een gebeeldhouwd houten masker. Baoulé, Ivoorkust.
“Kinderportret”. Een glasraampje. Gemonogrammeerd ‘GD’.
Een gevarieerd lot strips met vakantieboeken van o.a. Suske en Wiske, promotiealbums, bijlagen, catalogi, enz.
Een handgeknoopt Pakistaans wollen tapijt.
Een Japans Inro-doosje van bamboehout met een decor van een jongen bj twee vechtende hanen op een achtergrond van goudlak. Het hoofdje en de handjes van ivoor. Gesigneerd ‘Shô-zan”. Zonder touwtjes. Bijgevoegd een puntenteller van zwartgelakt hout met acht kantelbare ivoren vlakken. Het hout versierd met een plantendecor, het ivoor versierd met vogels en insecten van pietra dura.
Een West-Duits klokkenmannetje, met werkende bewegende ogen.
“Sumoworstelaars”. Olieverf op board. Gesigneerd
Een lot van 61 strips, bestaande uit 51 albums van ‘Jommeke’, waaronder enkele eerste drukken (De muzikale Bella, Met Fifi op reis, ...), een abum van ‘Kari Lente’, een album van ‘De lustige kapoentjes’, een album van ‘Thomas Pips’, 3 albums van ‘Nero’ en een album van ‘Langteen en Schommelbuik. Eveneens twee verhalen van Jeff Nys (Pius X & Bernadette) en een Engelstalig kleurboek met strip van Jommeke.
“Zeevruchten”. Een schotel van aardewerk. Majolica.
“Stilleven met bloemen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een art deco vaas met bloemenmotief.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Draagt een handtekening Vollon (?)
Een verlengbare ovale tafel met tapse poten.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet. Lichte verkleuring.
Een gepolychromeerd houten masker in de vorm van een hondenkop.
Een dekselvaas van Chinees porselein met een meerkleurig decor van bloesems op zwarte fond.
Bloemenstilleven”. Olieverf op papier. Gesigneerd ‘Eugen Arc’.
Een handgeknoopt Perzisch karpet met een decor van dieren en bloemen.
Twee ivoren netsukés. “Onsterfelijken”. Onderaan gemerkt.
“Geisha met paraplu”. Een ingekleurde Japanse houtsnede. Gesigneerd.
“Scheermachine”. Een kleurrijk kunstwerk. Genummerd 238/500.
“Back to Stonehenge”. Een ets. Gesigneerd, gedateerd 2009 en genummerd 5/8 buiten de plaat.
Een benen bol met gegraveerd decor van zeilschepen en dolfijnen.
Een handgeknoopte wollen kelim.
Een paar lampenvoeten van verguld brons in de vorm van musicerende tempelwachters.
Een Japans weegschaaltje van messing en been in houten etui.
“Raaf op een tak”. Een ingekleurde Japanse houtsnede.
Een handgeknoopte Oosterse wollen loper.
Twee ivoren netsukés. “Ambachtslui”. Onderaan gemerkt.
“De regenbui”. Een ingekleurde Japanse houtsnede. Gesigneerd.
Een art deco vaas van gekleurd glas.
“Strandscène”. Olieverf op paneel.
Een vierkante salontafel met een blad van bamboe.
Een handgeknoopt Kaukasisch wolen karpet.
Een witgepatineerd olifantenmasker. Azië.
Een balustervaas en een een inktpot van meerkleurig Japans aardewerk.
“Koppel op een terras”. Gemengde techniek op papier. Gemonogrammeerd ‘F.R.’
37 boeken en catalogi. Maurice Rheims. “L’Univers de la Bibliophillie”. Ed. Pygmalion 1988. R.H. Marijnissen. “Schilderijen Echt Fraude Vals. Moderne onderzoeksmethoden van de schilderijenexpertise”. Elsevier, 1985. E.v.a.
Een polychroom houten beeld van een Thaise tempelwachter
Een reeks van drie ingekleurde Japanse houtsneden met voorstellingen van krijgers. XIXde eeuw.
Een bord van Imariporselein met een meerkleurig bloemendecor. XIXe eeuw.
“Bloemen, vogels en vlinders”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een Edwardian armstoel, versierd met ingelegde biesjes.
Twee handgeknoopte wollen Morikarpetten.
Een devotiekalender van bamboe met tien voorstellingen rond een voorstelling van Ganesh. Thais werk.
Een vierkante vaas van Chinees porselein.
“Dames op straat”. Olieverf op paneel.
Een armstoel van gedraaid eikenhout in renaissancestijl met lederen bekleding.
Een achthoekig porseleinen sierbord met een meerkleurig reliëfdecor van bloemen. Onderaan gemerkt.
“Strandscène”. Olieverf op doek.
“Koning te paard”. Een houten beeldje.
“Liggend naakt”. Pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1964.
Twee armstoelen, waarbij één in Lodewijk XV- en de andere in Lodewijk XVI-stijl, bekleed met respectievelijk groen en blauw fluweel.
Een handgeknoopt zijden kleed met diverse bloemendecors in achttien vlakken.
Een beeld van zwarte steen. Genummerd 94.
Een balustervaas en een dekselpot van Chinees porselein, versierd met een meerkleurig decor van pioenen. Omstreeks 1900. De balustervaas op houten sokkel,
“Dilerium”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd: Dec 1969.
Een gebeeldhouwde cabrioletfauteuil in Lodewijk XV-stijl. We voegen er een voetbankje met dezelfde bekleding aan toe.
Een bolle schenkkan van meerkleurig geglazuurd aardewerk, versierd met een dambordmotief.
“Terrastafereel”. Aquarel op papier. Gesigneerd ‘Tappert’.
Een vaas van amberkleurig Muranoglas.
“Kanaalgezicht”. Olieverf op paneel”. Gesigneerd ‘De kat’.
Een paar gebeeldhouwde stoelen in Lodewijk XVI-stijl.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een bronzen plaquette met een beeltenis van Napoleon in reliëf.
Een gesculpteerd stenen altaartje met een bronzen Boeddhabeeldje.
“Boottochtje Nel”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd ‘R.W’, toegeschreven aan Rik Wouters”. Kleine perforatie.
Een notenhouten speeltafel met een draaiend klapblad en een tussenblad.
Een paar gebeeldhouwd hardhouten beelden. Zuidoost Azië
“Marine”. Olieverf op doek. Gesigneerd ‘Permeke’. Kleine beschadiging in het doek
Een Chinese snuffbottle met handgeschilderd decor. Onderaan gesigneerd.
“Personages in de duinen”. Olieverf op doek. Gemonogramleerd ‘CTA’.
Een halfronde eikenhouten wandconsole met notenhouten bies.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet.
Een boeddhistisch beeld van gegoten steengoed.
Een platte en een diepe schotel van blauw en wit Chinees porselein met een decor van vogels in een landschap.
“Zicht op een meer met personages op de oever”. Olieverf op doek.
Een eikenhouten drieladenkastje in Lodewijk XV-stijl.
Een rechthoekige plaquette van Chinees porselein met tekst.
“Lezende dame”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.
Een bronzen gestileerd hoofd in hoogreliëf naar een werk van Modigliani.
“Nar”. Olieverf op doek. Op de verso gesigneerd ‘Schoonde woerd den Beremen’.
Een sobere roodgepatineerde houten kist.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een lot schelpen en zee-egels.
Messingen schijfkandelaar. Gotische stijl, XIXde eeuw. Losse elektrische montage.
“Marokkaanse bruid”. Olieverf op paneel. Gesigneerd ‘Chaïbia’.
Een paar verguld houten armstoelen in Lodewijk XVI-stijl.
Een gevarieerd lot met gedeeltelijke glazenserviezen. grotendeels geslepen kristal. Totaal 77 stuks.
Een butlerspiegel in goudgepatineerde lijst.
Vierkante salontafel, rood gelakt en met chromen poten.
“Danseres van het nachtleven”. Gemengde techniek.
Een houten tuinbank.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet. Slijtage.
Een paar gemberpotten van Chinees porselein met een blauw op wit decor van personages.
Bronzen kerkkandelaar gemonteerd als lamp.
“Twee fin de siècle dames”. Aquarel.
Een Engelse mahoniehouten armstoel.
Een uit acht delen opgebouwde pagode van blauw en wit Chinees porselein.
Een butlerspiegel in goudgepatineerde lijst.
Een paar fluitspelers van rood- en goudgepatineerd hout met gekleurde glazen versieringen. Birmaans werk.
“Meisjeskopje”. Olieverf op paneel. In de geest van Daumergue.
Een brede houten tuinbank.
Perzisch tapijt van wol met medaillon. Handgeknoopt. Deels verschenen.
Een paar bronzen plaquettes in art nouveaustijl met afbeeldingen van jonge vrouwen in reliëf.
“Nel”. Bronzen plaquette. Gesigneerd.
“Marilyn”. Een zeefdruk naar een werk van Andy Warhol. Uitgave van Sunday B. Morning.
Een gebeeldhouwde armstoel in Lodewijk XIII-stijl, bekleed met tapisserie.
Een zittende Guan Yin van monochroom wit porselein in de geest van het blanc-de-Chine.
“Zittend naakt”. Aquarel.
Een Piano Melodico met zwengel. Te reviseren. Bijgevoegd een grote partij muziekboeken. XIXe eeuw. Deksel manco.
“Cabaretscène”. Gemengde techniek.
Een Chinees hardhouten salontafel.
Meshed. Perzisch tapijt van wol. Handgeknoopt.
Een Thais krijgersbeeld van zwart- en goudgepatineerd hout, versierd met gelen kraaltjes. Voet gebroken.
Een zittende Boeddha van verguld en deels roodgepatineerd brons.
“Zeilschepen” & “Huizen aan een meer”. Twee ingekleurde Japanse houtsneden. Gesigneerd.
Vier gezwarte perenhouten tabaksdoosjes, waarvan drie met een deksel bekleed met bruin schildpad. Tijdperk Napoléon III. Enige slijtage.
Grote bolle vaas met de afbeelding van de Normandie. Gemerkt en genummerd 24/50.
“Jong meisje”. Gemengde techniek. Draagt een handtekening.
“Zuid-Afrikaans stamhoofd”. Een buste. Gesigneerd en genummerd 265/300.
Een siervaas van Saksisch porselein in rococostijl, versierd met een koppel met een geitje. Onderaan gemerkt. Eén hoofdje hersteld.
Een tuinbank van teakhout.
Mahal Shah Abbas. Een groot tapijt van wol. Handgeknoopt.
Een bronzen aquamanile in de vorm van een eend. Chinees werk.
Een schouwspiegel van goudgepatineerd hout.
Een schouwspiegel van goudgepatineerd hout.
Een eikenhouten secretaire in renaissancestijl. Onderaan twee paneeldeuren en een lade onder het rolluik en bovenaan twee gevitreerde deuren met glas in lood.
Een paar dekselvazen van Chinees porselein met blauw op witte florale decors.
Een messingen klokstel in Napoleon III- stijl, bestaande uit een pendule en twee vierarmige kandelaars. Beschadiging.
Een zittende Boeddha van verguld brons.
Een kolompendule van zwartgelakt hout, versierd met inlegwerk. Napoleon III.
Een houten tuinset, bestaande uit een tafel en vier stoelen.
Een handgeknoopt Indisch wollen tapijt.
“Trommelaar”. Een Afrikaans bronzen beeld.
Een lampenvoet van groen marmer, gedragen door drie verguld bronzen voeten, getooid met saterbustes en eindigend in bokkenpoten. XIXe eeuw.
Een tombeaucommode van zwartgelakt hout in Lodewijk XV-stijl met twee laden en een zwart marmeren blad.
Een paar kleine commodes van zwartgelakt hout in Lodewijk XV-stijl met twee laden en een zwart marmeren blad.
“Amor, een jardinière torsend”. Een bronzen beeld. Frankrijk, eind XIXe eeuw.
Een aardewerken servies, bestaande uit een grote en twee kleinere terrines, 36 platte borden, 12 diepe borden, 9 kleine borden, 2 sauskommen, een slakom, 2 kleine schaaltjes en 5 schotels. Gemerkt.
Een paar vazen van Cantonporselein met een scènes aan het hof in een cartouche op een achtergrond van bloemen en vlinders. Met houten sokkels.
“L’Eveche et l’ètat de Liège”. Een oude kaart.
Een tuinset van teak, bestaande uit een tafel en vier stoelen.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapîjt.
Een grote jardinière van Chinees porselein met een meerkleurig decor van vogels en bloemen.
Een gebeeldhouwde houten stoel van twee gebeeldhouwde planken massief hout. De rugleuning in de vorm van een maniok stampende vrouw. Afrikaans werk.
“Leur amour...”. Een litho met ets. Gesigneerd en genummerd 35/120 buiten de plaat.
Een gefineerde commode met een zwart marmeren blad en met drie laden, versierd met ingelegde messingen biesjes. XIXe eeuw.
Een grote Chinees porseleinen zittende Boeddha.
Een uitgebreid porseleinen eetservies met bloemendecor ‘Empire’, bestaande uit 19 grote platte borden, 11 kleine platte borden, 11 diepe borden, 9 kopjes met 11 ondertassen, 11 kommetjes, drie ovale schalen, een kleine terrine, een boterstolp, een dienblad, 10 kleine kommetjes, een suikerpot, een melkkannetje en een sauskom.
Een houten wandklok met een églomisé wijzerplaat met versieringen.
Een verguld houten spiegel in Lodewijk XV-stijl, versierd met een bas-reliëf met een jonge vrouw in profiel. Glas gebarsten.
Een gebeeldhouwd eikenhouten canapé met fluwelen bekleding.
Een Perzisch wollen tapijt. Handgeknoopt.
Een bronzen lampenvoet met zilverkleurig patina in de vorm van een merrie met haar veulen.
Twee vazen van porselein met een Imari decor. Met houten sokkels.
Een ivoren Corpus Christi op een zwartgelakt kruisbeeld in een vergulde kader in barokke stijl. Eén vingertje manco. XIXe eeuw.
Een mahoniehouten klapsecretaire in Louis-Philippestijl met twee laden onder het klapblad, een lade en doucine en een grijs marmeren blad bovenaan. XIXde eeuw.
Een Engelse pubklok in houten kast. Met slinger, maar zonder sleutel.
Een kandelaar van meerkleurig porselein in de vorm van een koppel met schaap en bloemenmand. Onderaan gemerkt.
Een danseres in klederdracht uit de jaren ‘20 van donkergepatineerd brons met een opklapbaar kleedje. Op voetstuk van roze marmer.
Een knobbelvaas en een wijwatervaatje van meerkleurig Delfts aardewerk. Beide gerestaureerd. XIXe eeuw.
Gefineerd meubel in de geest van Boulle met witmarmeren blad.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een Chinese vaas en gemberpot met blauwe versieringen. Op de vaas twee pauwen in een tuin en op de gemberpot florale motieven. Kleine barst in de basis
Een banjobarometer in mahoniehouten kast. XIXe eeuw.
22 ordonantiën van de Stad Antwerpen “Gheboden ende uitgheroepen by mijnen Heeren, Schouteth, Borgermeesteren, Schepenen ende Raedt der Stsdt van Antwerpen. O.m. van de hand van Philip van Valckenissen, eerste secretaris, Jan Baptista della Faille, schepen, A. Roose, G. de Weerdt, A. Van Liere.
Een tweeledige eikenhouten boekenkast in renaissancestijl.
Een Chinese piëdestal van gesculpteerd hout met marmeren blad.
Een verguld houten schouwspiegel met een bloemenvaas en leeuwenkop in de kuif. Tijdperk Napoleon III. Letsel aan de kroonlijst.
Een paar gemberpotten van Chinees porselein met een famille-rose decor van vogels en bloemen in cartouches. Onderaan gemerkt.
“Romantisch landschap met personages, vee en een ruïne”
Een gefineerde commode met drie laden en een zwart marmeren blad. Eén trekker gebroken.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet. Slijtage.
Een porseleinen eetservies met vergulde rand, bestaande uit 36 grote platte borden, 12 kleine platte borden, 12 diepe borden, een hoge en twee lage tazza’s, een schaal, 3 terrines op schaal, 2 sauskommen, 2 ovale schalen en 3 ronde schotels. We voegen er 12 afwijkende borden aan toe.
Een groep en een heiligenbeeldje van steengoed, waarbij het tweede op houten sokkeltje.
“Zeilboten in de haven”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1938.
Een collectie postzegels: postfolders met daarin alle speciale zegels van 1984-1986 postfris, evenals de meeste FDC’s van 1986 tot 1988, met daarbij telkens de niet gefrankeerde zegels. We voegen daarbij een partijtje Hawid Klemmtaschen e.d. voor de veilige verzameling.
Een paar messingen koetslampen. Gemonteerd op elektriciteit en houten wandbevestigingen.
“Zeilboten in de haven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar lampen van kunststof en verchroomd metaal in art decostijl.
Geometrische compositie op geschept papier.
Een collectie postzegels: postfolders met daarin alle speciale zegels van 1965-1978 postfris, evenals de postfolders (Frans en Nederlands) van 1953 tot 1964, zonder zegels.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een reclamehouder in de vorm van een slager in kunststof.
Een siervaas van meerkleurig en verguld porselein, versierd met bloemen in hoogreliëf. Onderaan gemerkt.
“Vrouw met kat”. Een ingekleurde Japanse houtsnede. Gesigneerd. XIXe eeuw.
Een meubel met twee deuren en een lade.
“Een vintage bureaulamp met metalen kap en deels verchroomde voet.
“Nieuwjaar. Een dansende man en kind”. Houtsnede. Kubota Shunman (?).
Een plafonnière met messingen montuur en een twaalfhoekige gesatineerd glazen coupe.
“Kabuki-acteur”. Houtsnede. Gesigneerd.
Een tafel met rond glazen blad op een voet van witgepatineerd composiet in de vorm van een Corinthische zuil.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Oude projector. Medio XXste eeuw.
Een paar verchroomde plafonnières met telkens tien lichtpunten en 11 bollen.
Twee oude ingekleurde Japanse houtsneden. Beide gesigneerd.
Een handgeknoopt Indisch wollen tapijt.
Een buikvaas van Chinees porselein met geel glazuur. Gemerkt met wasstempel.
“Owl in the evening”. Een Japanse houtsnede. Omstreeks 1900. Gesigneerd.
Een lot van vijf zeeschelpen en drie stuks koraal.
“Kruipend door een boomstam”. Een Japanse houtsnede. Gesigneerd. XIXe eeuw.
Een grote verguld houten trumeau in Louis-Philippestijl. Medio XIXe eeuw.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een art deco luchter met drie lichtarmen en met vier glazen coupes. Eén coupe niet origineel.
Een paar Brussels porseleinen hoornvazen, versierd met een meerkleurig en verguld bloemendecor in reliëf. Met stoffen bloemstukken onder stolpen.
Twee oude ingekleurde Japanse houtsneden met acteurs. Beide gesigneerd.
“Stilleven met fruit en kruik”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een aardewerken tulpenvaas met blauw op wit decor. Schilfer en restauratie. Onderaan gemerkt.
“Industrie”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd.
Een plaasteren beeld naar voorbeeld uit de klassieke oudheid.
Een spiegel in goudgepatineerde houten lijst.
“Kabuki-acteur met haan”. Houtsnede. Utagawa-school.
Een handgeknoopt Pakistaans wollen tapijt.
Een vaas van Chinees porselein met sang-de-boeufglazuur.
Een gesculpteerd albasten snuffbottle.
Vijf meerkleurig porseleinen wandklokjes. Gerestaureerd.
Drie verschillende wandklokjes met meerkleurig porseleinen front. Eén zonder gewichtje.
Een gestileerd bronzen olifantje op zwart marmeren sokkeltje.
Een Engelse banjobarometer in notenhouten kast.
Een vaas van rood Muranoglas met een mirafioredecor.
Een lot terracotta met onder meer olielampjes, schoteltjes en beeldjes.
Een sober houten boekenrek.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Twee iconen met beeltenissen van de Moeder Gods van Vladimir en van Kazan.
Een paar verguld bronzen plaquettes met clasicistische reliëfdecors.
Een Japans theeservies van Kutani-porselein, bestaande uit een theepot en tien kopjes. in originele doos.
Een luchter met drie messingen lichtpunten met gesatineerde bloemvormige kapjes en met een centrale albasten coupe.
Art nouveau vaasje van kobaltblauw glas bovenaan versierd met libellen van verzilverd metaal. Gemerkt WMF en genummerd.
Een porseleinen poppetje in een poppenwagen. Hendeltje van kap afgebroken.
Een barometer - Thermometer van Limogesporselein met messingen monturen.
Een glasservies van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit elf rodewijnglazen, twaalf wittewijnglazen en twaalf aperitiefglazen.
Een uiteinde van een trapleuning van gebeeldhouwd eikenhout. Tijdperk Lodewijk XVI.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een paar messingen kandelaars. Tijdperk Lodewijk XV.
15 boeken. Overwegend antiek zilver. Piet Baudouin e.a. “Zilver in België 1500-1800”. Drietalig. Ed. Racine 1998. Piet Baudouin e.a. “Edelsmeedkunst in België. Profaan zilver XVIde-XVIIde-XVIIIde eeuw”. Ed. Lannoo Tielt. En 13 andere.
Een reeks van vijf met een gegraveerd en gesatineerd kristal. In origineel etui.
Een kaarsenluchtertje met paars windglas. Omstreeks 1900.
Drie schotels van blauw en wit Chinees porselein, waarvan twee een paar vormen.
Een vaas van meerkleurig plateel, versierd met een bloemendecor. Decor ‘Hilaire’. Onderaan gemerkt. Gaaf.
Een lot van drie bronzen plaquettes met reliëfdecors. De grootste gerestaureerd.
Twee reeksen van telkens zes geselepen kristallen glazen met gekleurde kelken. We voegen er nog twee enkele aan toe. Enkele met kleine schilfer.
Een witmetalen lantaarn. Eén glas gebroken.
Een handgeknoopt Chinees wollen tapijt.
Een tinnen schotel met een reliëfdecor van arabesken. Frankrijk, vierde kwart XVIe eeuw.
17 boeken. Meubelstijlen, glaskunst, geschiedenis e.d. Luc Engen. “Het Glas in België”. Ed. Mercatorfonds 1989. Zeer goede staat, met stofwikkel en huls. Dominique Marechal. “Meesterwerken van de Brugse Edelsmeedkunst”. Ed. Stichting Kunstboek 1993. Zeer goede staat, met stofwikkel. Francis J.B. Watson. “Le Meuble Louis XVI”. Ed. Les Beaux Arts, Paris 1963. En 14 andere.
Een grote siervaas van Duits aardewerk met tweekleurig glazuur.
Een vintage wandrekje met vijf houten legplanken.
Lot Imari porselein. 6 stuks.
Een paar metalen luchters met zes armen.
Paar borden van blauw en wit Chinees porselein.
Een whiskyservies van geslepen kleurloos kristal. Met karaf.
Een gefineerd bureautje met een lade onder het klapblad.
Perzisch karpet van wol met medaillon. Handgeknoopt.
Een vierdelig koffie- en theestel op dienblad. gemerkt.
“Sint-Joris” en een vier-heiligen-icoon met Maria, Christus Pantocrator, Sint-Nicolaas. Twee Griekse iconen met heiligenvoorstellingen.
Een mahoniehouten psyché met een lade. XIXe eeuw.
Een navigatielantaarn van rood en geel koper. Gemerkt van Tavernier te Oostende.
Een gebeeldhouwd houten beeld. Kuba, D.R. Congo.
Een verstelbare staande lamp van messing.
Een paar kandelaars van koper en porselein in eclectische stijl. Draadstang te vervangen. XIXe eeuw.
Stilleven met fruit. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een gebeeldhouwd houten stoeltje. Kuba, D.R. Congo.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Tafelscherm van eikenhout met vier panelen met beschilderd glas met bloementuilen. Omstreeks 1900.
Een paar messingen kerkkandelaars. Neo-barok.
Een antieke gietijzeren boekenpers.
Een oud ankerlicht van rood en geel koper. Gemerkt van Tavernier te Oostende.
Een lot oude uitgaven:- “Raka: De planeet der verschrikking”. Liliput Avonturenverhalen. 1954. Voorste kaft gerestaureerd. - “Duppies avonturen: Het monster van Bergenland”. Jaren ‘60. Uitgave van NGV kruideniers.- “Zonneland”. 22 mei 1949 & 28 augustus 1949.- “De Humorist”. Bijlage bij Panorama - Sjors. 20 augustus 1947.
Drie Afrikaanse speren, een boog met pijlenkoker en een doosje met pijlpunten.
Een grote en een kleine messingen kandelaar in barokke stijl.
Een affiche van Keith Haring.
Een Engelse ronde tafel met klapblad.
Een Perzische wollen karpet.
“Katvrouw”. Beeldje van veelkleurig Russisch porselein.
“Fallus”. Een wit marmeren kunstwerkje op arduinen sokkel.
“Ingang van het theater”. Een ingekleurde Japanse houtsnede. XIXe eeuw.
Een handgeknoopt wollen karpet. Pakistaans werk.
Een lot tijdschriften en verhalen:- 15 uitgaven van ‘Ohee’. Jaren ‘60.- ‘Wham!’ weekblad.- Sitah het grote Opperhoofd’.- 20 uitgaven van Junior Press Strip met verhalen van ‘Spiderman’, ‘Korak’ en ‘Tarzan’. Jaren ‘70. - 3 verhalen van ‘Rock Vanguard’.- 2 verhalen van ‘Buffalo Bill’.- Enkele tijdschriften, waarbij ‘Pats’, ‘Mickey’, ‘Robbedoes’ & ‘Kuifje’.- Een album van ‘Robin’.- Een album van ‘Jim Lont’.
Een aantal aquarellen met als onderwerp “ het ballet”.
Een antieke theepot van Naams aardewerk. Randschade aan het deksel.
Een lot Vlaams aardewerk, bestaande uit vier vaasjes, twee mandjes, een handkandelaar, een kommetje en een jardinière.
Drie gigognetafels met gecanneleerd blad onder glas.
Een handgeknoopt oosters wollen tapijt.
Een glazen snuffbottle, een handgeschilderd porseleinen flesje en een crackleware kommetje. Chinees werk.
Twee Afrikaans ivoren voorwerpen en eentje van been.
Twee metalen vuurbokken in de vorm van heraldische leeuwen, gemonteerd als lampen.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet.
Een lot strips, waarbij 10 albums van ‘Tangy en Laverdure’, 5 albums van ‘Sjef van Oekel’, 3 albums van ‘Roel Dijkstra’, 3 albums van ‘Yalek’, enz.
Een paar houten meesterstukjes in de vorm van een octahedron.
Messingen tafelklokje.
Een reeks van zes kleurloos kristallen bekers op voet, model ‘States’. Eén glas gemerkt. Jaren ‘50.
Een tafel met gerainureerde poten met twee klapbladen.
Een Perzische wollen loper.
Een diep bord van Delfts plateel met een blauw op wit decor van een bloemenvaas. Vroeg XIXe eeuw.
Engelse tafelklok met houten kast.
Een glazenservies ‘Tell’ van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit twaalf fluitglazen, acht rodewijnglazen en zes waterglazen. Model ‘Siska’. Gemerkt.
Een paar gedreven koperen fotolijsten.
Een lot van 37 strips met onder andere strips van de Ketnetseries ‘Basta’, ‘W817’ en ‘Spring, een Album van Gaston en Leo, vijf heruitgaven uit de ‘Fenix collectie’, twee oude albums van ‘Pilot Storm’, ‘Urbanus’, enz.
“Le Peintre et ses symboles”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een paar achthoekige sierborden van Chinees porselein met een meerkleurig decor van een tuin. XIXe eeuw.
Een gitaar.
Een barokke kerkkandelaar van koper, gemonteerd als staande lamp.
Bochara. Een Oosters karpet. Handgeknoopt.
Een antieke Japanse stoommand van zwart- en roodgelakt hout met goudkleurige motieven. Omstreeks 1900.
Langhalsvaas van polychroom Chinees porselein.
“Pluie rythmée”. Kleurenets. Gesigneerd en E.A. 13/15 buiten de plaat.
“Art deco ceramics made in Belgium - Charles Catteau”. Marc Pairon. Ed. Stichting Charles Catteau. Aartselaar 2006.
Een gevarieerd lot van 42 strips, uitgegeven bij Le Lombard, met onder andere ‘Michel Vaillant’, ‘Blake & Mortimer’, ‘Dan Cooper’, enz.
Spiegeltje met twee beschilderde panelen. Chinees werk. Slijtage.
Een kleine messingen Boeddha met staander.
Een gitaar.
Een lot ruitersbenodigdheden, bestaande uit een paar hielsporen met lederen band, een enkel ijzeren spoor, drie metalen en en twee lederen stijgbeugels en een bit.
Een Chinees wollen karpetje.
Een paars glazen schaal met messingen fries met gestileerde personages in het decor. Vermoedelijk Val St. Lambert.
Een diep bordje en een plat bord van Chinees porselein, versierd met meerkleurige bloemendecors. XIXe eeuw.
Een paar bronzen wandkandelaars in Lodewijk XV-stijl. We voegen er een derde, afwijkend exemplaar aan toe.
Vijf goederenwagons.
Een gevarieerd lot strips allerlei. 62 stuks.
Een groengepatineerde smeedijzeren staande kandelaar met vijf lichtpunten, gemonteerd op elektriciteit.
Een Indisch olielampje van brons, getooid met een olifant.
Een servies met een decor van vogeltjes, bestaande uit 29 platte borden en 10 diepe borden, een boterschaaltje, een sauskom, een ronde en een ovale serveerschotel. Gemerkt.
Een opklapbare bridgetafel met vilten speelblad.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Een porseleinen serveerschaal met vier compartimenten, versierd met een meerkleurig Imari-decor. Onderaan gemerkt.
“Koppel in traditionele klederdracht”. Een beeldje van polychroom porselein. Onderaan gemerkt. Oost-Europees werk.
Een porseleinen vaasje met meerkleurig loodglazuur. Onderaan gemerkt.
Drie paar elektromagnetische wissels K-rails.
Een paar verzilverd metalen kandelaars.
Een lot bronzen kandelaars, waarbij drie koppels en een enkele met vijf lichtpunten. Bijgevoegd een vide-poche op voetje.
Een decoratief handgeschilderd metalen schaalmodel van een Franse tweedekker.
Een gedeelte servies van Boch, bestaande uit enkele ovale schotels, een theepot, twee sauskommen, drie diepe borden en een pollepel. Onderaan gemerkt. We voegen er acht keukenpotten en een olie en een azijnflesje, eveneens met een immortelle-de-Saxedecor aan toe.
Een gebeeldhouwd coin-de-feu-stoeltje. Zuid Europa. XIXe eeuw.
Een lot karpetjes, bestaande uit een Mori bidkleedje, een handgeknoopt Oosters karpet met slijtage en een machinaal geknoopt Belgisch karpet
“Zwanen” & “Meisje met eendjes”. Twee groepjes van meerkleurig Spaans porselein, waarbij het eerste van Casades en het tweede van Lladro.
Een paar flesvazen van Chinees porselein met een decor van vogels, bloesems en landschappen in cartouches op een rode fond, versierd met bloemen. Stoppen intact. Onderaan gemerkt.
Een lot kristal en glaswerk, bestaande uit een driehoekige kom, twee moezelglazen, een wijnglas met gegraveerd decor, zes kristallen glazen met groene kelk, waarbij één afwijkend model en twee glazen kandelaars.
3 goederenwagons ( 4587, 440, 4581).
Een XIXe eeuws gefineerd naaikoffertje met spiegel in het deksel.
Twee boeken m.b.t. Cinema. 1982.
Een kleine bronzen brûle-parfum. Japans werk.
Een rookstaander van chroom en bakeliet. Jaren 60.
Een antiek houten kinderstoeltje.
Een eikenhouten kastje met twee laden.
“Musicerend koppel”. Een paar beeldjes van meerkleurig porselein.
Een Duitse bajonet in schede. Tweede Wereldoorlog.
Een lange kleurloos glazen cilindervaas en een rode bolle vaas met lange hals.
Locomotief (3032).
Een kleine bronzen kandelaar op drie pootjes. Mogelijk Italiaans.
Een reeks van zes diepe en zestien platte borden van Chinees porselein met blauw op witte decors van reigers in een landschap. Tijdperk Qianlong. Diverse schilfers en haarscheuren.
Twee diverse neo-barokke kandelaars van messing.
Een reeks van zes kristallen glazen met roze kelk. Gaaf.
Een opstapje van notenhout met uitschuifbare trede. Tabletten met vachetteleer bekleed. Engelse stijl.
Een handgeknoopt Oosters wollen bidkleed.
Twee gekleurde kristallen asbakken, waarbij één van Maastricht en van Val St. Lambert.
Een paar lage bronzen kandelaars op drie voetjes.
Een houten wandklok. De wijzerplaat in achterglasschildering met een handgeschilderd decor van spelende kinderen.
Belgische kraan en wagon zonder doos.
En lot van vijf verschillende houten doosjes, waarbij enkele met inlegwerk.
Een bol oorvaasje van meerkleurig Gouds plateel. Onderaan gemerkt.
Twee kristallen vazen waarbij één gemerkt van Val St. Lambert.
Een theepot, koffiekan en schenkkan van monochroom wit en verguld porselein. Tijdperk Louis-Philippe.
Een smeedijzeren dubbele kandelaar, gemonteerd als staande lamp.
Een klein handgeknoopt wollen lopertje.
Een bronzen aquamanile.
Een tulpenvaasje en een tabakspot van Vlaams aardewerk.
Een bol kruikje en een kannetje van zwart plateel met wit en verguld decor ‘Cameo’. Onderaan gemerkt. Gaaf.
Goederenwagon (4587).
Drie XIXe eeuwse inktstellen van Brussels porselein. Twee met restauratie.
“Wild zwijn in besneeuwd bos”. Een laat XIXe eeuwse Japanse houtsnede. Gesigneerd.
Een lot Boheems kristal.
Een koffie-en theeservies in Louis-Philippestijl met suikerpot, acht kopjes en twaalf ondertasjes. Omstreeks 1900. Eén dekselknop gerestaureerd.
“Geisha met kind” & “Pioenroos”. Twee oude ingekleurde Japanse houtsneden. Beide gesigneerd, waarbij de eerste van Otamaro.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Een antiek gedreven roodkoperen processiekruis.
Een bronzen aquamanile. Vlaanderen, omstreeks 1700.
Een hondje van beige geglazuurd aardewerk.
Drie goederenwagons zonder doos.
Een lot van drie XIXe eeuwse inktstellen van deels verguld Brussels porselein. Manco’s en restauraties.
“Waterval”. Een XIXe eeuwse Japanse houtsnede. Niet gesigneerd.
Een paar hoornvazen van Brussels porselein met meerkleurig en verguld decor. XIXe eeuw.
Een lot Brussels/Parijs’ porselein, bestaande uit zes kopjes met vergulde en meerkleurige decors, waarbij één zonder schoteltje. Twee met een haarscheur. XIXe eeuw.
Twee olielampen van koper en aardewerk, waarbij één met glazen kap en kraaltjes.
Een Italiaanse designlamp van kuststof en chroom. Gemerkt.
Een paar messingen kandelaars. Vlaanderen, XVIIIe eeuw.
Een cakeschaal van meerkleurig en verguld porselein met bijpassend mes, versierd met een bloemendecor. We voegen er een aardewerken pudding-/cakevorm aan toe.
“Volle maan te Shibaura”. Een Japanse houtsnede. XIXe eeuw.
Zes goederenwagons, goed gebruikt.
Een lot van vijf verschillende glazen presse-papiers met inclusies, waarbij twee met een afbeelding van de Onze-Lieve-Vrouw.
Een vaas van kleurloos geslepen kristal.
Een paar lage messingen kandelaars.
“Haven van Perros-Guirec”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een grote godslamp van brons en messing. XIXe eeuw.
“Pascaarte van Engelant, van't voorlant tot Blakeney waer in te sien is de mont van de Teemse ; Rivier van London.” & “Pascaerte vande Bocht van Vranckryck, Biscayen, en Galissen, tusschen Heysant en C. de Finisterre.” Twee deels ingekleurde kaarten van omstreeks 1670.
Een messingen olielampje.
Een Japans bordenrekje van gelakt hout. Op sokkel.
Een oude ingekleurde kaart van de omgeving Leuven, Namen en Aarschot. Kopergravure, uitgegeven bij Visscher te Amsterdam, omstreeks 1690.
Koll’s catalogus 2012