De veiling is volledig – 900 loten.
Eerste dag 1 – 450 – tweede dag 451 – 900!
Downloads in .pdf en .xlsx verkrijgbaar op de downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 900 loten.
Eerste dag 1 – 450 – tweede dag 451 – 900!
Downloads in .pdf en .xlsx verkrijgbaar op de downloads pagina.
Twee opgezette eksters op stammetjes.
Een oude syphonfles. Gemerkt. Puro Seltzer BKLYN 58.
Een lot van acht Italiaanse presse-papiers met inclusies, waarbij twee in de vorm van vogeltjes. We voegen er twee glazen eitjes aan toe.
“Portaal (Kathedraal Antwerpen)”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 6/50 buiten de plaat.
Een armstoeltje van gebeeldhouwd notenhout in Lodewijk XV-stijl, bekleed met naaldwerk.
Een goudgepatineerd houten presentatierekje voor een beeld.
Een vaas van blauw cloisonné op koper met bloemenmotief. Chinees werk.
Een vierdelig koffie-en theestel van verzilverd metaal met houten handvatten. Op dienblad. We voegen er een tweede dienblad.
Een gedeelte glasservies van geslepen kleurloos kristal, bestaande uit 7 likeurglaasjes, 10 aperitiefglaasjes, 4 wijnglazen en 8 waterglazen. Val St. Lambert.
Een driedelig haardstel van messing met staander.
Vijf stuks rood gekleurd kristal/glas. Vier vazen en een ijsemmertje.
Een houten Chinese doos met gesculpteerde florale motieven en zwevende dames. Slot ontbreekt, lichte schade aan het deksel.
“Fables de La Fontaine”. Met tekeningen van Benjamin Rabier. Ed. Jules Tallandier. Parijs, begin XXe eeuw.
“De maskerade.” Ingekleurde gravure. Draagt monogram buiten de plaat. E.A.
Een coupe van geslepen kleurloos kristal met twaalf bijpassende kommetjes.
Twee vintage tafeltjes met geglazuurde tegeltjes in het blad. Jaren ‘60.
Zes boeken over, door of geïllustreerd door Felix Timmermans.
“Non met manden”. Een beeld van meerkleurig aardewerk. Onderaan gemerkt. Turijn.
Een lot iconen, waarbij vier recente kopieën en een reproductie.
Een oud paardenjuk en enkele oude werktuigen.
Drie stuks gekleurd kristal/glas. Twee vazen en een coupe.
Een reeks van zes Chinese gouachetekeningen op rijstpapier met personages.
Een gebeeldhouwde en gepolychromeerde Mexicaanse wandversiering in de vorm van een vogel.
“Kempische hoeves”. Twee etsen. Beide gesigneerd buiten de plaat. Eén proefdruk en het andere genummerd 43/75.
Een lot van vijf groepjes van meerkleurig porselein met kanten rokjes. Duits werk.
Een paar kwartronde armstoeltjes van witgebeitst hout, bekleed met naaldwerk. Lodewijk XVI-inspiratie.
Negen diverse boeken, geïllustreerd door de kunstenaar.
Een uitvouwbare bureaulamp. Gemerkt.
Een lot van 6 litho’s met verschillende voorstellingen en oplages. Alle gesigneerd buiten de plaat.
“Metabulator” in mahoniehouten kast.
Een Chinees juwelenkistje met messingen beslag en een plaquette van jade in het deksel.
“Personages op straat”. Potlood op papier. Draagt monogram.
Een vaas van Perzisch aardewerk met een meerkleurig bloemendecor. Gerestaureerd. XIXe eeuw.
“Hoeve”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Heymans.
Een dekselvaas van Chinees porselein met een decor van personages in een tuin. Onderaan gemerkt.
Een gefineerd notenhouten étagère met getorste stijlen en met een lade in het midden.
Een Afrikaans mes en schede evenals zes pijlen met ijzeren punten. D.R.C.
Een dienblad, versierd met fijn ingelegde motieven van verschillende houtsoorten, ivoor en parelmoer.
“Stad aan de Noordzee”. Gemengde techniek. Draagt een handtekening: Rivière. Kleine beschadiging aan een hoek.
Een spiegel met lijst van gedreven messing in barokke stijl.
Beeld van een man. Gebeeldhouwd hout. Baule, Ivoorkust.
“Compositie”. Olieverf op gemaroefleerd doek. Draagt een handtekening: Benner.
“Lezende pijproker”. Een gebeeldhouwd houten beeldje. Chinees werk.
“Landschap met sloot”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Berghe.
Een lot wit koraal.
Een roodgelakt Chinees houten paneel met een fijn uitgestoken en verguld decor. Vermoedelijk als onderdeel van een bed.
Negen boeken over, door of geïllustreerd door Felix Timmermans.
Twee gebeeldhouwde en gepolychromeerde houten maskers. Bali.
“Menton. Stadzicht”. Aquarel op papier. Draagt een handtekening: Filarski.
Een Chinees schrijftafeltje van roodgelakt hout met een gevacheteerd blad.
Diverse fallische beeldjes van brons en van steen. 3 stuks.
“De conversatie”. Aquarel op papier. Draagt een atelierstempel: Israels.
Dekselvaas van Imari porselein.
“Blaue Aben, Rote Bergen. Compositie”. Olieverf op Paneel. Achteraan toegeschreven aan Jowlensky.
Een driedelig kaststel van Portugees majolica, bestaande uit een dekselvaas en twee kraagvazen, versierd met een bloemendecor.
Een Chinees wandrekje van rood en groen gelakt hout in ongelijke niveaus en bovenaan getooid met een bronzen drakenkopje. Eind XIXe eeuw.
Een Japans kaststelletje, bestaande uit twee vaasjes en een platte flesvaas met reliëfdecors.
Een Chinees maskertje van gesculpteerd vuurhout. Met glazen oogjes.
“Rond bloemenstilleven”. Olieverf op paneel. Draagt een monogram F.B. Achteraan toeschrijving aan: Brangwyn.
Een gefineerd Engels meubeltje met twee deuren en een lade. Bijgevoegd twee bijpassende, maar recentere eendeurskastjes.
Een houten tafelklokje met messingen wijzerplaat. Met sleuteltje. Fineer beschadigd.
“Stadszicht te Parijs”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Antoine.
“De Vos Reinaert”. Een gebeeldhouwd houten beeld.
“Blauwe paarden”. Olieverf op doek. Draagt een monogram.
Een XIXe eeuwse Chinese ‘food box’ van gevlochten riet en gesculpteerd bamboe. Onderaan gesigneerd. Begin XXe eeuw.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet.
Een touaregzwaard met gedreven lemmet en met lederen schede en handvat, waarin een dolk verwerkt.
Een oude Japanse pop van een acteur.
Compositie. Olieverf op doek. Draagt een monogram: W.P 54. Achteraan toegeschreven aan W. Paalen.
Een oud houten klapladdertje. Omstreeks 1900.
“L’Histoire de l’Angleterre” 1844 (2 delen) en Sir Walter Scott. “Ivanhoe” (Nederlandse uitgave, XIXde eeuw).
“Genua”. Olieverf op doek. Achteraan een collectielabel Van Abbe, Eindhoven. Toegeschreven aan H.K. Ommes.
“Danseres”. Een beeld van gepolychromeerd porselein op houten voetstuk. Vermoedelijk Portugees.
Glazen vaas met ribbelmotief. Onderaan gemerkt VeArt en genummerd 52/99.
Een lot bestaande uit een vaas, karaf en verstuiver van groen gekleurd geslepen kristal.
Een handgeknoopt Perzisch wollen loper.
Een Afrikaans beeld van gesculpteerd ebbenhout in de vorm van verscheidene personages.
Geisha. Veelkleurig Italiaans porselein. Onderaan gemerkt: Bertolotti, Milano.
Een paar hoornvazen van Brussels porselein met bladeren in hoogreliëf, versierd met vergulde motieven en een handgeschilderd meerkleurig bloemendecor. XIXe eeuw. Eén met kleine schilfer.
Een Chinese piëdestal van gesculpteerd ijzerhout met een rond marmeren blaadje.
Een vaas van meerkleurig Italiaans glaspasta.
“Landschap”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een Guanyin van blauw en wit Chinees porselein. Achteraan gemerkt Da Qing Kangxi Nian Zhi.
“Atelierstilleven met penselen”. Aquarel. Draagt een handtekening: Verwey.
Een karaf met drie glaasjes van gekleurd kristal.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet.
“Man met leeuw”. Een beeld van gesculpteerd speksteen. Chinees werk.
“Jonge vrouw bij een Egyptisch ornament. Een groep van terracotta. Genummerd.
“De Bekoring van de H. Antonius”. Zeefdruk. Gesigneerd buiten de plaat.
Een grote balustervaas van meerkleurig porselein met een decor van bloesems en bamboe.
Een liggende dog van brons.
Een Afrikaans decoratief wandhoutsnijwerk.
Een balustervormige siervaas van gebeeldhouwd Afrikaans ebbenhout.
“Desolaat landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘69.
Een 12 delig koffieservies van aardewerk met bloemendecor.
Een Koedoeschedel op houten muurplaat.
“Zuid-Amerikaanse Godheid.” Beeld in verguld plaaster.
Poederblauwe vaas van Chinees porselein. “A Product of the Kin Men Distillery - Republic of China.
“Abstracte compositie met liggend personage”. Een met de hand ingekleurde zeefdruk. Gesigneerd buiten de plaat.
Een vaas van meerkleurig Chinees porselein met een famille-noir decor van bloemen en draken. Onderaan gemerkt. Op houten sokkeltje.
Grote glazen art deco vaas met metalen montuur in de geest van Majorelle.
“Naakt.” Olieverf op papier. Gesigneerd.
Een ovale vaas van Chinees porselein met een afbeelding van Mao Zedong en Lin Biao. Tweede helft XXe eeuw. Onderaan gemerkt.
“Figuur met hoed en drie ogen”. Een lithografie voor ‘Galerie Guy Pieters - Saint-Paul’. Gesigneerd en genummerd 171/500 buiten de plaat.
Een koperen luchter met zes armen en kristallen pendeloques.
Een modern wollen Gabbehtapijt.
Een paar Nanking balustervazen met krijgerdecor. Onderaan gemerkt, één schilfer aan de bovenrand.
Een groep van meerkleurig Chinees porselein in de vorm van een man op een vogel. Gerestaureerd.
“Dorpszicht met man op muilezel”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1966.
Een vierkante Chinese sokkel in Aziatisch mahonie met inlegwerk van parelmoer.
Een theepot van Cantonporselein met een decor van personages, bloemen en vogels.
“Zuiders dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1967.
Een Chinese wijze van gesculpteerd hout. Met metalen inwerkingen.
“Compositie”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: Jan Burssens.
Vier figuren van gebeeldhouwd ebbenhout. Afrikaans werk. Eén met oude beschadiging.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
“Vogels en pioenen”. Een groep van gesculpteerd speksteen. Chinees werk. Met houten sokkel.
Een modern metalen kunstwerk in de vorm van acht gestileerde vogels. Gemerkt ‘Austin’.
“Moederschap”. Litho. Gesigneerd en gedateerd ‘63 binnen de plaat, draagt een handtekening buiten de plaat: Picasso.
Een armstoel van gebeeldhouwd notenhout in Lodewijk XIII-stijl, bekleed met naaldwerk.
“Man op paard”. Een beeld van monochroom wit porselein in de stijl van het blanc de Chine.
“Wandelaar”. Litho. Gesigneerd en gedateerd 1984.
Een paar vazen van cloisonné op rood koper, versierd met een drakendecor. XIXe eeuw. Onderaan gemerkt.
“Compositie”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Draagt een monogram: M. Achteraan toegeschreven aan Krivolop (Kiev).
Een halluchter van messing met een centrale coupe en drie bloemvormige kapjes.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet.
Drie grote kommen van meerkleurig porselein met Imaridecor. Onderaan gemerkt.
Een sierbord van blauw en wit Chinees porselein met een decor van ruiters. Met zilveren montuur.
Compositie. Olieverf op doek met collage. Achteraan toegeschreven : Frutrunk. En met opschrift: Exempl. III/959. Paris.
Een schouwspiegel met verguld plaasteren lijst.
Een porseleinen beeldje van een vrouw gezeten op een hert in de geest van het blanc-de-Chine.
“Compositie”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 74/75 buiten de plaat.
“Oude wijzen met kinderen”. Een beeld van gesculpteerd Chinees mahoniehout.
“Muzikanten”. Kleurentekening op papier. Draagt een handtekening: Veksler.
Een Venetiaanse luchter met acht armen en kristallen pendeloques.
Een Engels bibliotheekkast met twee deuren met glas in lood boven twee kleinere paneeldeurtjes.
Een Chinese parasol van hout en papier met een decor van draken en een landschap.
Een glazen Chinese snuffbottle.
“Bloemenstilleven”. Gemengde techniek. Draagt een handtekening: Srupl***.
Een mechanisch geknoopte wollen loper. Belgische makelij.
“Zittende wijze op een tijger”. Een beeld van monochroom wit porselein in de geest van het blanc-de-Chine.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Doezer.
Een porseleinen plaquette met afbeelding van Zenmeester Poe-Tai Ho-Shang.
“Winterlandschap”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening: De Troyer.
Een messingen kroonluchter met zes lichtpunten. Niet gemonteerd op elektriciteit.
Een fraai gesculpteerd Arabisch garnituur, bestaande uit een theetafel met vier uitklapbare blaadjes, een faldistorium en twee kleinere vouwstoelen. Het geheel afgewerkt met inlegwerk van parelmoer.
“Hoogwaardigheidsbekleder met ceremonieel zwaard”. Een Afrikaans bronzen beeld. Benin.
Een gebeeldhouwd houten Kifwebemasker. Congo.
Twee composities. Gouache op papier. Paar pendants. Achteraan toegeschreven aan A. Lubin. Eén draagt een handtekening, de andere een monogram.
Een Indisch wollen tapijt.
Een paar gevlochten manden, bovenaan versierd met een houten hoofd met koperbeslag en versierd met touwen en leer. Afrikaans werk.
“Moederschap”. Een Potloodtekening, gemonogrammeerd en gedateerd 25 september.
Een balustervaas in cloisonné op rood koper met een decor van ruiters. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw.
“Hooghstraat in Den Haag. Stadsscène”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Artsenius.
Een bronzen luchter met vier lichtpunten, getooid met bloemvormige glazen kapjes. Begin XXe eeuw.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een Japanse Boeddha van gebeeldhouwd hout op vergulde troon.
Een wandplaat van brons met een voorstelling van drie krijgers in hoogreliëf. Afrikaans werk, Benin.
“Stilleven”. Plakkaatverf. Draagt een monogram K.L. ‘55. Toegeschreven aan Kurt Lewy.
Een Indisch wollen tapijt.
Een staande Guan Yin van monochroom wit porselein in de stijl van het blanc de Chine.
“Heidelandschap”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Paul Permeke.
“Chinese vissers”. Vier beelden van gesculpteerd speksteen.
“Compositie met zand en diverse verfsoorten”. Rond paneel. Draagt een handtekening.
Een Marie-Thereseluchter met acht lichtarmen, versierd met kristallen pendeloques.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt, gedecoreerd met bloemenmotieven.
Een vaas van cloisonné op rood koper met oren in de vorm van dierenkopjes. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw. Bodem los.
Een Afrikaans houten fetisjbeeld met spijkers.
“Gebed voor beterschap”. Olieverf opdoek. Gesigneerd. Zuid-Indisch werk.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
“Keizer en gevolg”. Beeld in massief ivoor, ‘monobloc’, Chinees snijwerk van begin XXste eeuw.
“Vlaams landschap”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Een Chinese wijze van gesculpteerd speksteen.
“Scène in de stal”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een verguld bronzen luchter met acht lichtarmen.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt met bloemendecor.
Een paar grote balustervazen van Chinees porselein met een meerkleurig decor van de Keizerlijke hofhouding in cartouches in een celadonkleurige achtergrond van bloemen, fruit en vogels. De hals en de schouder versierd met fabeldieren in hoogreliëf. Met bijpassende houten sokkels.
Een bloempot van Chinees porselein met onderschotel.
“Lezende kardinaal”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechts onderaan.
Een machinaal blauw wollen tapijt.
Een Afrikaans fetisjbeeld van gebeeldhouwd hout met metalen platen en nagels en bovenaan getooid met veren.
“Zittende man op een bed met figuren in de deuropening. Gemengde techniek op papier. Gemonogrammeerd. Op te frissen.
Een houten beeld van een Chinese krijger met glaive.
Twee wijnkruikjes van aardewerk, hout en verzilverd metaal. Waarvan één met een dekselknop in de vorm van een uil. Onderaan gemerkt Thomas Harwood & Son (1864 - 1896), Sheffield.
Een vergulde luchter met kristallen pendeloques.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt, gedecoreerd met bloemenmotieven. slijtage.
Een bronzen beeld van een Boeddha op een Fo-hond.
“De lezers”. Een beeldje van groengepatineerd brons op een arduinen sokkel.
“De muziek”. Een classicistisch beeld van albast en grijs marmer. Gesigneerd. Kleine herstelling aan lier.
Een zwartgelakt ladenkastje met marmeren blad.
Een ceremoniële houten staf, versierd met gesculpteerde hoofden. Afrikaans werk.
Een paar bronzen wandkandelaars in Lodewijk XV-stijl.
Langwerpig doosje van been ingelegd met gouden initialen. Duitsland, eerste helft XIXde eeuw.
Een grote glazen vaas met een met het wiel gegraveerd landschapsdecor op een oranjebruine achtergrond, eindigend in een donkere voet. Voluit gemerkt en met het kruis van Lotharingen. Begin XXe eeuw.
Een sobere eikenhouten tafel. Het blad versierd met Perzische tegels, waarbij twee zeshoekige met personages en vier vierkante met vissen. Omstreeks 1800.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een paar bronzen tempelleeuwen.
Een heiligenvoorstelling van donkergepatineerd brons. “Familie van Lord Shiva”. Er zijn "Lord Shiva", zijn vrouw "Goddess Parvati" en hun zoon "Lord Ganesh". Indisch werk.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een tafeltje met twee laden in art-decostijl.
Een Afrikaanse voorraadpot van gebeeldhouwd hout met een decor van vissen.
Een paar witgepatineerde gietijzeren tuinvazen.
“Bisschop”. Een beeldje van fijn gesculpteerd ivoor. Staf beschadigd. XIXde eeuw.
“Compositie”. Litho. Gesigneerd buiten de plaat.
Een houten kroonluchter met zes lichtpunten.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een paar dekselpotten met fohonden.
Een gesculpteerde Afrikaanse slagtand in de vorm van een krokodil. Bek gebroken.
Een mechanisch geknoopt wollen tapijt. Belgische makelij.
Een zwartgelakt nachtkastje in Empirestijl.
Een gebeeldhouwd houten beeld van een biddende man. Laos.
“Muziekgroep”. Mechanisch wandtapijt. XIXde eeuw.
Een stenen tuinvaas met paarse fries en versierd met ringen.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op paneel. Naar de XVIIe eeuw.
Een paar aardewerken tuinvazen met blauw glazuur.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een Japanse doos van papier-maché , versierd met een bloemendecor.
Twee oude trommelpistolen. Omstreeks 1900.
Twee lithografieën met havenzichten naar werken van Henri Cassiers.
Een ronde notenhouten tafel in Empirestijl met een zwart marmeren blad.
Een beeld van gebeeldhouwd hout van een man met de handen bij elkaar. Laos.
Een kunstcollectie bestaande uit 19 litho’s buiten de plaat gesigneerd door de respectievelijke kunstenaars - waarvan 5 ingekaderd. Ten voordele van Autoworld op 18 januari 1990.
Een paar gemberpotten van blauw en wit porselein, versierd met een decor van tekens van het eeuwige leven.
“Natiepaarden.” Een paar inkttekeningen op papier. Gesigneerd.
Een tienarmige Venetiaanse luster van metaal en glas, versierd met kristallen pendeloques
Een handgeknoopt Perzisch kleed met Soumakh-decor.
Twee geribde drageoirs van kleurloos kristal.
Een Japanse doos van papier-maché , versierd met een bloemendecor.
“Mannenportret”. Olieverf op board. Zonder signatuur. Omstreeks 1900.
Een handgeknoopt Perzisch wollen Gabbeh-tapijt.
Twee knielende personages van gebeeldhouwd hout. Afrikaans werk.
“Rijstteelt”. Twee Chinese gouachetekeningen op zijde in één kader. Gesigneerd.
Een balustervaas van blauw en wit Chinees porselein met een decor van eeuwige levenstekens. Met houten sokkel.
“Twee dames”. Tekening. Gesigneerd.
Een tuinvaas van terracotta.
Een wandtapijt met een beeltenis van een ridder. Chinees werk.
Een lot van vier vazen van Nankin-aardewerk, waarbij twee kleintjes die een paar vormen.
Twee Chinees aardewerken kruiken, waarbij één met wit glazuur en één met blauw glazuur en getooid met een tempelleeuw.
Een fragment van een romantisch landschap. Olieverf op paneel. XIXe eeuw.
Een handgeknoopt Pakistaans wollen tapijt.
Een paar Afrikaanse beelden van gesculpteerd hout, waarbij één met touw.
“Visser aan de dorpsrand”. Gouache op papier. Gesigneerd.
Een kommetje met schoteltje van Chinees porselein met een blauw decor van Chinese tekens. Onderaan gemerkt.
“Hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
‘Albums de Croÿ’. J.M. Duvosquel. Ed. Gemeentekrediet 1985 - 1996. 26 delen, drie Nederlandstalige en drieëntwintig Franstalige volumes. Hardcovers met stofomslag in zeer goede staat.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een paar gietijzeren siervaasjes met gespikkeld decor.
Twee stenen armen met handen die een ketting vasthouden. Azeiatisch werk.
Een eikenhouten schouwspiegel.
Een toiletkast met vier laden, een marmeren blad en een spiegel.
Twee zittende figuren van gebeeldhouwd hout. Laos. Enkele barsten.
“Yin & Yang”. Een seriegrafie op zijde uit de reeks "Alchimie des Philosophes". Genummerd 1908/2000 en gedateerd 1989.
Een gevarieerd lot Imariporselein, bestaande uit een kopje met bordje, een kom, twee kleine en een groot bord en vier ruitvormige schaaltjes.
Een Japanse houtsnede uit de reeks “Zesendertig gezichten op Mt. Fuji naar Hokusai.
Vijf siervaasjes van terracotta. Filipijns werk.
Perzisch tapijt van wol en zijde. Handgeknoopt.
Een paar zeshoekige vazen van Chinees porselein met een meerkleurig decor van bloemen, vogels en vlinders op een Celadongroene fond.
Een schotel van Chinees porselein met een meerkleurig decor van lange lijzen en pioenen.
Een spiegel in gebeeldhouwde en opengewerkte houten lijst.
Een paar gietijzeren kandelaars in Georgian stijl.
Twee beelden van gebeeldhouwd hout. Laos.
“Lentelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Comtoiseklok van gedreven geel koper. Wijzerplaat van wit email, gemerkt Pichard, Villedieu.
“Boulevard in de regen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Twee verschillende schotels van Delfts aardewerk, resp. met een blauw en wit en een meerkleurig decor. Het eerste XIXe eeuw, het andere XVIIIe en gerestaureerd.
Oosters karpet. Handgeknoopt.
“Studie van knoppen en bloemen”. Houtskool op papier. Gesigneerd Van der Kam (?)
Een kommetje en een schaaltje op voet van Chinees porselein met een meerkleurig decor van landschappen in cartouches en bloemen op een gele fond. Onderaan gemerkt.
“Kloostertuin”. Aquarel. Draagt een handtekening: Alfred Bastien.
Een cachepot van Chinees porselein met een meerkleurig decor van bloemen en vogels en vissen binnenin.
Twee Afrikaanse maskers van gebeeldhouwd ebbenhout.
“The Eitai Bridge”. Een Japanse houtsnede. Gesigneerd buiten de plaat.
Twee opengewerkte bronzen wandspiegeltjes, waarvan één met twee lichtarmen.
“Composities”. Board. Getekend en gedateerd ‘M. Eneman ‘70’.
“Dieren”. Gravure. Gesigneerd in de plaat.
Een handgeknoopt Perzisch bidkleedje van zijde.
Een Afrikaans gepolychromeerd houten met gedroogd gras.
Een Chinese dekselkom in blauw/wit porselein.
“Rood”. Olieverf op doek. Op de verso gesigneerd en gedateerd ‘92.
Een oeil de boeuf wandklok met sleutel en slinger.
Een Afrikaans houten masker in de vorm van een vrouwenhoofd.
”Portret van een vrouw”. Olieverf op board.
Een vrouwen- en een mannenbuste van gebeeldhouwd Afrikaans hout.
“Landschap met hooimijten”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Impasse Jacques, Molenbeek”. Olieverf op board.
Een handgeknoopt Turks wollen tapijt.
Een paar gemberpotten van Chinees porselein met een blauw en wit decor van vogels.
Twee Afrikaanse beeldjes van gesculpteerd hout. Eén beschadigd.
“Zomers markttafereel”. Olieverf op doek. Onduidelijk gesigneerd.
Een spiegel van verguld hout.
“Moeder en kind”. Een houten beeld.
“De zweetdoek van Veronica”. Een XVIIIe eeuwse gravure op textiel. Met zegel.
Cloisonné vaas met houten voet. Kleine letsels.
“Bloemenvaas met rozen.” Olieverf op doek. Gesigneerd. Gedateerd ‘93.
“Gouvernement Général du Pays Orléanois”. Oude kaart.
Een Chinees televisiemeubel van roodgelakt hout met twee kleine paneeldeuren onder een grote, telkens versierd met een uitgestoken decor van personages.
Chinese glazen snuffbottle.
Een paar paarden van gebeeldhouwd jade. Chinees werk, begin XXste eeuw.
“Gestrand zeilschip”. Een grisailletekening op papier. Zonder signatuur.
Elegante gefineerde ovale salontafel van gefineerd notenhout. Vierstammige centrale poot. Tijdperk Edward VII.
Een Oosterse juwelendoos in hout met koperbeslag.
“Bomen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee zittende naakten van gesculpteerd notenhout. Gesigneerd en gedateerd resp. 1958, 1969.
“Meisjesportret”. Olieverf op schildersboard. Gesigneerd en gedateerd 1979.
Vierkante art deco luchter met een guirlandedecor. Metaal en gefumeerd glas. Met vier glazen lampenkapjes op de hoeken.
Een handgeknoopt Pakistaans wollen wandlopertje met Jaldardecor.
Cloisonné vaasje in deel twee delen. Chinees werk. Met houten sokkeltje.
Een gesculpteerd houten krukje in de vorm van twee buffelkoppen. Afrikaans werk.
“Stadszicht met de Grootbrug te Mechelen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot van twee ‘vintage’ reiskoffers.
Negen diverse rituele en andere messen. Afrikaans werk.
“Asher”. Ontwerp voor een glasraam. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 372/500 buiten de plaat. Met certificaat op de verso.
Een Chinese wierookbrander van rood porselein.
“Benjamin”. Ontwerp voor een glasraam. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 425/500 buiten de plaat. Met certificaat op de verso.
“Zittende man”. Een beeldje van gebakken klei met een donker patina.
Een handgeknoopte Turkse wollen loper.
Een gele glaspasta paddestoellamp.
Een plat aardewerken vaasje, een houten voorraaddoos, een ebbenhouten olifant en een rechthoekig doosje met deksel. Afrikaans werk.
“Stilleven”. Plakkaatverf. Draagt een handtekening.
Een verguld houten butlerspiegel.
Een vaas van Chinees porselein met een meerkleurig decor van draken.
“Compositie”. Houtsnede. Gemonogrammeerd P.J. Toegeschreven aan Paul Joostens.
Een gemberpot van Chinees porselein met een blauw op wit decor van personages.
“De Ghelderode”. Aquarel. Gesigneerd en met opdracht.
Een lot van drie glazen presse-papiers met binnenin meerkleurige bloemen.
Een ovaal Chinees wollen tapijt met bloemendecor.
Een gipsen kop van een Indische neushoorn.
Twee sierjardinières van porselein met een verguld bladerdecor op kobaltblauwe fond.
“Vlakken”. Moderne compositie.
Een verguld houten butlerspiegel.
Een bronzen beeld van een man in een rots. Chinees werk.
“Vlakken”. Moderne compositie.
Een vintage theepot gedecoreerd met een liggende Pierrot. De theepot werd in Japan gemaakt en geïmporteerd door Sigma, een afdeling van Rockville International die eind jaren zestig en zeventig actief was. Sigma bestond slechts 10 jaar, dus deze opvallende items zijn moeilijk te vinden en zeer verzamelbaar. Dit stuk dateert waarschijnlijk uit de vroege jaren 70.
“Straatzicht te Luik.” Aquarel op karton. Gesigneerd.
Een kraagvaasje van meerkleurig Japans porselein met een decor van personages in cartouches en pauwen in een landschap rondom. Onderaan gemerkt. Barst en schilfer aan de kraag. XIXe eeuw.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje.
Een oud Chinees geldstuk. Met inscripties.
Twee grote kommen van meerkleurig en verguld Canton-porselein met een bloemendecor. Onderaan gemerkt.
“Geisha met waaier” Japanse houtsnede. Gedateerd 1814.
Een sobere regulateur in houten kast.
Twee oude Duitse bajonetten, waarbij één uit WOI en één uit WOII.
“Preussische Kavalerie” en “Chasseurs de la Garde Impériale”. Een paar handgekleurde prenten.
Een met leder bekleed paard.
Twee Japanse églomisés met erotische scènes. Gesigneerd.
Een servies met een decor van vogeltjes, bestaande uit 29 platte borden en 10 diepe borden, een boterschaaltje, een sauskom, een ronde en een ovale serveerschotel. Gemerkt.
Een loper van rode wol.
Twee jardinières van Chinees porselein met veelkleurig decor. Onderaan gemerkt.
Een ovale spiegel van mahoniehout.
“Kabuki acteur.” Japanse houtsnede. Gedateerd 1813. De acteur in kwestie is Nakamura Utaemon III als Taira Kiyomori.
Twee vazen, een dekselvazen en een cachepot. Veelkleurig porselein met famille rose decor, decor Mandschu. Gemerkt.
Een lampvoet van italiaans porselein en messing met een roze kap.
“Kabuki acteur.” Japanse houtsnede. Gedateerd 08/1849.
Een vlinder in jade.
Een ingekaderde kunstreproductie. Gesigneerd en genummerd 25/150 buiten de plaat.
Een luchter met zeven lichtpunten van begin XXste eeuw. Zilverkleurige patina.
Een handgeknoopte Perzische wollen loper.
Een lot boeken:- “Vlaanderen door de eeuwen heen”. 2 delen. 1912 & 1913.- “Iconografie van Antwerpen. A.J.J. Delen. 1930.- “De strandloper van Marseille”. Emile Richebourg. - “Album Botanica”. Een album met chromo’s van Côte d’Or.
“Het ontbijt”. Groepje van polychroom porselein.
“Landschap met Afrikaans vrouw”. Paneel. Gesigneerd.
Een armstoel van gebeeldhouwd notenhout in Lodewijk XV-stijl, bekleed met zijde.
Een polychroom aardewerken apotheekerspot. ‘Buglossi’. Schade aan de voet. Vroeg 19de eeuw.
“Kabuki acteur. Vrouw met de pijp” Japanse houtsnede. Gedateerd 1815. De vrouw met pijp is de acteur Sawamura Sôjûrô III.
Een vaas van groen en rood Italiaans glaspasta met bloemenvormen in het decor.
“Erotische voorstelling”. Ets. Gemonogrammeerd buiten de plaat en toegeschreven aan Felicien Rops.
Een vijfdelig koffie- en theestel van porselein met een handgeschilderd bloemendecor en vergulde details. Omstreeks 1900.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpetje
twee kandelaars en een jongen en een meisje met bloemenmand van messing.
Twee verschillende sabels.
“Dorpelingen.” Een set van zes pentekeningen in één kader. Gesigneerd en gedateerd 20 11 XVIII.
Een Hollandse snelweegschaal. Met gewichten en weegbak.
Een paar balustervazen van cloisonné op koper. Chinees werk. Enkele letsels.
“Abstracte windwijzer.” Gouache op papier. Gesigneerd.
Een houten Afrikaans vruchtbaarheidsbeeld.
Een lithografie met een zicht op Antwerpen naar een werk van Van Neste en twee oude Engelse prenten met scènes van de vossenjacht.
Napoleon en een bijna volledige reeks generaals in polychroom porselein. 17 stuks in totaal.
Een handgeknoopte Perzische wollen loper.
Een klein poppenwagentje van hout en smeedijzer met lederen kap en met porseleinen popje.
Een paar koperen Louis-Philippe kandelaars.
“Interieur van de St.-Gummaruskerk te Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een uitgebreid verzilverd metalen bestek, compleet voor twaalf personen met serveerbestekken. In ménagère.
Oude rekenmachine “Triumphator”.
‘Brug over het water”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een vrouwen- en mannenbuste van gesculpteerd hout. Afrikaans werk. Eén oor beschadigd.
Een Afrikaans wandpaneeltje met houtsnijwerk.
Een theeservies van wit, zwart en verguld porselein, bestaande uit een koffiepot, theepot, melkkannetje, suikerpot, acht kopjes en twaalf onderbordjes. We voegen er een zilveren suikertang aan toe.
Een handgeknoopt Perzisch wollen karpet.
Een Chinees schoteltje met beschildering van figuren en bloemen.
“Haremdanseres.” Beeld van polychroom porselein. Gemerkt met de roze driehoek en genummerd.
“Vrouwenportret”. Ingekleurde ets. Gesigneerd buiten de plaat. Bibl. Griet p. 16.
Een Arabisch wandrekje met een galerijtje en versierd met inlegwerk.
Twee doosjes en een asbak van rode Chinese lak op koper.
“Neerstortende bommenwerper”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1943.
Een paar borden met een rivierlandschap als decor. Handgeschilderd en gemerkt achteraan.
“Vissersboten”. Pastel. Gesigneerd.
Een lot kleurloos glaswerk, bestaande uit twee bierpullen, een boterpot, een vaasje, een schotel en twee verschillende aperitiefschoteltjes, versierd met een verguld zwaantje. Allen gemerkt.
Een armstoel van gebeeldhouwd notenhout in Engelse stijl, met los kussen.
Een Chinese houten doos.
“La Saison, Journa illustré des dames”. Ingebonden jaargangen 1892-95. Band sletig.
“Matin. Rue du Billard - Molenbeek”. Olieverf op board.
Een medische personenweegschaal met meetlat.
“Orleans”. Een porseleinen sierbord met een handgeschilderd decor van het standbeeld van Jeanne d’Arc.
“Kerkje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot meerkleurig en verguld porselein, bestaande uit twee sierbordjes en een vaasje van Limoges en een schaal van Karlsbad. Allen gesigneerd.
“Trekpaarden” & “Bedrijvigheid aan de kade”. Resp. Olieverf en aquarel op papier. Allebei gesigneerd.
Een sierkruik en een vaas van meerkleurig opaalglas en zeven schaaltjes en vaasjes van gekleurd en gesatineerd glas.
Twee armstoeltjes in Engelse stijl van notenhout, bekleed met naaldwerk.
Een langgerekte vaas en een coupe van geslepen kleurloos en groen Boheems kristal.
“Everhot”. Een Engels koffie-en theestel van aardewerk met metalen omhulsel. Vierdelig.
“Jongen met hond”. Olieverf op paneel. Gemonogrameerd.
Staande lamp met rond tablet van polychroom hout.
Een vaas van meerkleurig Baskisch aardewerk met een decor van een herder en dansende personages. Gesigneerd en onderaan gemerkt.
Een lente- en een herfstlandschap. Olieverf op karton. Gesigneerd.
Twee Brusselse hoornvaasjes onder stolpen.
“Vijver met berken”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een wandrekje van gebeeldhouwd hout.
Enkel pianobankje in Chippendalestijl van gevernist hout versierd met gebeeldhouwde schelpen en voluutpoten, bekleed met naaldwerk.
Een oude gietijzeren weegschaal.
Een vaas op voet van geslepen kleurloos en paars kristal en een lampenvoet van geblazen groen kristal. Beide gemerkt.
Een grote Vlaamse kroon van koper. Met acht lichtarmen.
Een enkele en twee paar koperen kandelaars
Tinnen kandelaar in Renaissancestijl.
“De citadel”. Een houtsnede. Gemonogrammeerd in de plaat.
“Dame met mand”. Een beeldje van meerkleurig porselein. Haarscheur in de basis.
“Parade”. Gouache op zijde. Chinees werk.
Een kleine kroonluchter van koper en opaalglas. Met zes lichtarmen en een centrale bol versierd met een arend.
Ovaal serveerwagentje van wit metaal en hout.
Een porseleinen Art - Deco beeldje van een paraderende vrouw met hoed.
Een karaf en een asbak van kleurloos geslepen kristal. De asbak gemerkt van Val St. Lambert. Met randbeschadiging.
“Mme Louis Belen” . Een aquarel op papier.
Een zoutvaatje van meerkleurig Frans aardewerk met drie recipiënten. Schilfer aan het deksel.
Vijf stuks rood gekleurd kristal/glas. Drie vaasjes en een schaaltje.
“Domein Bokrijk.” Ets, genummered 10/60, gesigneerd buiten de plaat.
Een wijwatervaatje met kruisbeeld en een hostieschaal van messing.
“Dames op straat”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat. 3e staat.
Een kleine kroonluchter van koper en lichtblauw porselein. Met zes lichtarmen.
“O.-L.-Vrouw van Vlaanderen”. Gipsen beeld op gebeeldhouwde en vergulde sokkel in rococostijl.
Twee vazen van geslepen kleurloos kristal met verzilverde montuur. Eén gemerkt van Val St. Lambert. Deze laatste met randschilfer.
Chinese pijp van metaal met inscripties.
“Huis in het zuiden”. Ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een diep bord met onderbord van blauw en wit porselein. Onderaan met een Meissenmerk.
Een lot porselein, bestaande uit een theeserviesje, een koffiepot van Brussels porselein, een hoornvaasje, enz.
Een lot boeken mbt iconen:- “Gouden licht”. Naar aanleiding van de gelijknamige tentoonstelling in het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen. Ed. Snoeck-Ducaju & zoon. Gent, 1988.- “Ikonen”. Klaus Wessel & Helmut Brenske. Ed. Battenberg Verlag. München, 1980. Duitstalig.- “Russische ikonen”. Helga Freifrau von Mauchenheim. Ed. Atrium, 1987.- “Van een andere wereld”. Naar aanleiding van de gelijknamige tentoonstelling in het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen. Ed. Pando(..)
Een vaas van kleurloos en mauve kristal. Italiaans werk.
Een lot boeken:- “Félicien Rops. Le cabinet de curiosités”. Ed. Musée provincial Félicien Rops. Namen, 2003.- “Ensor” Ed. Ed. Blondé. Brussel, 1999.- “Léon Spilliaert. onbekende werken”. Ed. Imalda Art Gallery. Knokke-Heist, 2000.- “Leonor Fini. Fêtes secrètes”. Jean-Claude Dedieu.- “Marcel Duchamp”. Alexandrian. Ed. Bonfini. 1977.- “Leonard De Vinci”. Ludwig Goldscheider. Ed. Phaidon. Londen, 1959.- “Frits Van den Berghe”. Ed. Mercatorfonds. Antwerpen, 1968. - “Jubelalbum van het handel(..)
Een lot van 13 boeken met betrekking tot netsuké’s e.a. Japanse kunstvormen, alsook 13 catalogi van belangrijke veilingen van Japanse kunst.
Een zwartgepatineerde aardewerken spaarpot in de vorm van een eend.
Een lot van 10 geslepen gekleurde kristallen glazen. In een reeks van 7 en 3 andere.
Een lot kunstboeken:- “Aspecten van de Belgische kunst na ‘45”. Ed. Snoeck, 2005.- “Henri de Braekeleer”. Van Oest, 1923. Franstalig.- “Le peintre graveur illustré”. 19e deel. Paris, 1925.- “Vlaamse kunst - Tweede boek”. Paleis der Academiën. Brussel, 1960.- “Peintres Belges contemporaines”. Ed. Lumière.- “Palette et paroles”. Ed. Dricot, 1995.- “Dessins de la vie Juive”. Ed. Le Triangle, 1934.- “L’Imprimerie et les métiers graphiques”. Parijs, 1947.- “ Teekeningen van Vlaamsche meester(..)
Een lot postzegels, sigarenbandjes en prentjes van Jacques.
Een lot van vijf kunstboeken:- De romantiek in België”. Een uitgave van de Koninklijke Musea voor Schone Kunsten van België naar aanleiding van de gelijknamige tentoonstelling in 2005. Ed. Lannoo.- “Vlaanderen in de kunst”. Dimitri De Maesschalck. Ed. Davidsfonds. Leuven, 2010.- “Vlaamse retabels”. Ria De Boodt & Ulrich Schäfer. Ed. Davidsfonds. Leuven, 2007.- “De kunstenaar en de dokter. Anders kijken naar schilderijen”. Jan Dequeker. Ed. Davidsfonds. Leuven, 2006. - “Hoofd- en bijzaak. Po(..)