De veiling is volledig – 800 loten.
Downloads verkrijgbaar op de downloads pagina.
Tentoonstelling van zaterdag 22 tot zondag 23 augustus van 11.00 tot 18.00
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 800 loten.
Downloads verkrijgbaar op de downloads pagina.
Tentoonstelling van zaterdag 22 tot zondag 23 augustus van 11.00 tot 18.00
Een vogeltje van paars kristal. Gemerkt.
“Boten op de Theems”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een klein kanonnetje naar het tijdperk Lodewijk XIV.
Een kop met schoteltje van Doorniks porselein. We voegen er een antiek mosterdpotje aan toe.
Eén oorbel van 18 karaat met een diamand oude slijp van +/- 0,30 ct. in zilver gezet.
Een neogotisch eikenhouten haardkistje.
Vier verschillende kandelaars, waarvan twee gemonteerd als lamp. We voegen er een messingen kandelaars met handvat aan toe.
“Man met hoed” & “Vrouw met mand”. Een paar beeldjes van meerkleurig Saksisch porselein. Onderaan gemerkt.
Een lot losse miniaturen op ivoor, kadertjes, bolle afdekglaasjes, enz. XIXe eeuw.
Een lot 18 karaats geelgoud waaronder hanger met een camee en steentjes waarvan er een aantal ontbreken van 4,04 g, een speld met parel van 9 kt. van 2,30 g en een speld van 14 kt. van 3,32 g en een tand van 1,90 g.
Een goudweegschaaltje met vijf gewichtjes in etui.
“Les accidents de la chasse”. Twee reproducties naar werken van Charles Vernet.
Een porseleinen tête à tête met polychroom landschapsdecor. Theepot (deksel manco), melkkan (schilfer aan de rand), twee koppen en twee schoteltjes. Niedervillers, eerste helft XIXde eeuw.
“Brugge”. Een ets uit 1979 naar XVIe eeuws voorbeeld.
Een zilveren one ounce met de afbeelding van A. Lincoln. 999 fine.
Vier gigognetafeltjes met een gegraveerd decor. Begin XXe eeuw.
Playbox jaargang 1923 & 1929
Een kleurloos kristallen schenkkan in Lodewijk XV-stijl met verzilverde monturen.
“Vrouw aan de haard”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 57/100 buiten de plaat.
Een drie rijen parelarmband met 14 karaats geel gouden slot en een halssnoer met 835% zilveren slot.
Een lot varia, bestaande uit een porseleinen stoeltje, een groepje in de vorm van een koppeltje, een porseleinen personage, een eivormig juwelendoosje, een dekselvaasje (schade aan het deksel), twee kunststoffen schoentjes, een biscuit groepje en een meisje van meerkleurig aardewerk.
“Chien de chasse”; “Chasse aux canards” & “Shih-Tzu”. Drie lithografieën, waarbij de eerste twee gesigneerd ‘Leon Danchin’ buiten de plaat. Eén met vochtplekjes.
“Jongetje met eenden”. Een porseleinen beeldje. Gemerkt Ilmenau. We voegen er twee vogeltjes en een engeltje aan toe.
“Hotel Ostherrieth, Anvers”. Een houtsnede. Gesigneerd, gedateerd 1935 en genummerd 197/250 buiten de plaat.
Een 14 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,60 ct.
Een reeks van vijf Engelse mahoniehouten stoelen.
Een grote kristallen vaas op voet met purperen kelk en een kleurloze dekselvaas.
Twee boeken: - “Land Rover Experience Tour”. Dag Rogge & Roland Löwisch. Ed. TeNeues.- “The Italian Gentleman”. Hugo Jacomet met foto’s van Lyle Roblin. Ed. Thames&Hudson, 2017.
Een spiegeltje in goudgepatineerde houten lijst.
Een 14 karaats wit gouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,30 ct.
Een lot van zeven, grotendeels gevulde Liebig-chromo-albums. We voegen er twee lege albums aan toe.
Een lot varia, bestaande uit vier benen waaiers, twee handgeschilderde miniaturen, een plaquette van parelmoer, een kleine thermometer en een Franse Frank met beeltenis van Napoleon III. XIXe eeuw.
Twee antieke handgeschilderde metalen dienbladen.
Een reeks van acht lithografieën uit de reeks ‘Belgique Industrielle’, met XIXe eeuwse zichten op bekende industriële bedrijven in en rond Luik en Verviers. Ed. Simonau & Toovey.
Een zakhorloge in 18 karaats geelgouden kast, achteraan met gegraveerd decor van een paard. Dekglaasje manco.
Een geaccoleerde guérdon met ingelegd blad.
Een lot verzilverd metaal, bestaande uit een dienblad, zes lepels en zes vorken.
Een lot van zes kunstboeken over Jakob Smits, Kurt Peiser en Van Der Loo.
“Canards” & “Chien de chasse aux canards”. Twee lithografieën, gesigneerd ‘Leon Danchin’ buiten de plaat.
Een 9 karaats geel gouden horlogeketting. Eén schakel doorgezaagd.
Een Boheems kristallen karaf met zes glaasjes. Op presentatiespiegel.
Een lot van zeven handgeschilderde miniaturen, waarbij enkelen op ivoor. XIXe eeuw.
Een lot van vijftien meerkleurig porseleinen beeldjes, waarbij zes naar de verhalen van Beatrix Potter. Allen met Britse merken.
“Boomezel - Waasland”. Ets. Gesigneerd en genummerd 54/100 buiten de plaat.
Een 14 karaats geel gouden gegraveerde cachetring met initialen.
Een gesculpteerde Régence armstoel met gecanneerde zit en rug. XVIIIe eeuw.
Een lot van zes XIXe eeuwse doosjes, waarvan vijf met schildpad. Enkele beschadigingen en manco’s.
Een lot camera’s e.a., bestaande uit twee filmprojectors van Eumig, twee filmcamera’s van Eumig, een fototoestel van Voigtlander met toebehoren in koffer, een fototoestel van Reflecta en een Zeis Ikon.
“L’Amazone.” Ets, gesigneerd buiten de plaat en genummerd 21/30.
Een topaas van 12 ct.
“Jongetje”. Een porseleinen beeldje. Gemerkt in blauw onder glazuur: Volkstedt - Ruldolstadt.
“De kus”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een lot van eenentwintig beeldjes van meerkleurig porselein. Diverse merken. Duitsland, Italië, Hongarije, ...
Een rechthoekige spiegel in lijst van hout en plaaster.
Een 14 karaats geel gouden ring bezet met een aquamarijn van ca 4 ct.
Een paar wingbackfauteuils van goudgepatineerd hout in Lodewijk XVI-stijl, de bekleding met vlinders en bloesems. Enkele vlekken.
Een paar kandelaars van meerkleurig aardewerk van Rouen. Onderaan gemerkt. Enkele haarscheuren bovenaan.
Een porseleinen balustervaas met meerkleurig decor van vogels en bloemen. Onderaan gemerkt.
Een proeflap met een hymne (’Rouse my soul from deadly slumber...”, bloemen en dieren in naald-en borduurwerk. Aged 12, Year 1821.
Een 18 karaats geel gouden schakelarmband.
“Appelverkoopster”. Een porseleinen beeldje. Gemerkt in blauw onder glazuur: Volkstedt - Ruldolstadt.
Een rechthoekige spiegel in goudgepatineerde houten lijst.
Een koffergrammofoon met een groot aantal platen.
“Straatzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden zakhorloge bezet met diamantjes oude slijp, pareltjes en email.
Een koeienhuid.
Een tinnen kraantjeskan met origineel komfoortje in koper. Rococo, tweede helft XVIIIe eeuw.
Een lot van drie meerkleurige Delftse borden. XVIIIe en XIXe eeuw.
“De avonden”. Een Filmaffiche voor de Nederlandse productie van Rudolf van den Berg. Ontwerp door Joost Veerkamp.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,65 ct. en robijnen met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,35 ct. Eén steentje ontbreekt.
Een uitgebreid verzilverd metalen bestek, gedeeltelijk met benen handvatten. In ménagère op wieltjes. Voor twaalf personen. Enkele manco’s.
“Zicht op de Zimmertoren”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een grote rood- en geelkoperen doofpot. Vroeg XIXe eeuw.
“Zicht op de begijnhofpoort te Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,30 ct en twee robijnen met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,50 ct.
Een recente staande klok met gelakte marqueterie.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal. Op dienblad.
Drie gordijnbakken van gepatineerd hout en zink.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden broche bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,25 ct. en robijnen met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,50 ct.
“Dansende putto”. Een brozen beeldje op een groen marmeren sokkeltje. Vroeg XIXe eeuw.
“Kinderen bij een kooitje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een everzwijnenhuid met kop en poten.
“Crux Dux Meus”. Een Hemiksemse tegel en een aquarel met wapenschild.
Een 18 karaats geel gouden hanger bezet met een 22 karaats geel gouden munt.
Een over het geheel gemarquetteerde tafel op centrale poot, het blad versierd met geometrisch stermotief. XIXe eeuw.
Een paar glazen stolpen (schade) op houten sokkel, waarin twee Vieux Bruxelles hoornvaasjes met bloemenstukjes. XIXde eeuw.
Een theeserviesje, bestaande uit een theepot, melkkan, suikerpot en tien kopjes met ondertasjes. Onderaan gemerkt.
Twee stillevens, olieverf op doek. Beide gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden hanger in de vorm van een luciferdoosje.
“Waterdraagster”. Een bronzen beeld. (kruik ontbreekt).
“La main du diable”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd en gedateerd 1943.
Een vol messingen kandelaar met tien lichtpunten.
“Lachend koppel”. Een olieverfschilderij op een oude reclameplaat. Gesigneerd “Ed. Bourgeois 1885”.
Een 18 karaats geel gouden geweven armband met een verlengstuk.
Een Engelse tafel met neerklapbare bladen.
Een koeienhuid.
Een Engels theeservies, bestaande uit een theepot, melkkannetje, suikerpot, een gebakstolp, zes kopjes met ondertasjes (één ondertasje manco), zes bordjes en een schaaltje. Onderaan gemerkt.
Vier reproducties van botanische prenten, waarvan twee naar Redouté.
Een 18 karaats geel gouden geweven halssnoer.
Een “Concours” klokje van gelakt metaal. In originele doos met certificaat.
Twee stillevens, olieverf op doek. Beide gesigneerd.
Serveerbestek van verzilverd metaal en been. Drie vorken en drie messen met gegraveerde motieven.
Een paar nachtelijke landschappen op paneel. Gemonogrammeerd.
Een paar 22 karaats geel gouden trouwringen.
Een Engelse mahoniehouten vierladenkast.
“Kantklosster”. Een gesculpteerd beeldje met benen gezicht.
Een zijden foulard in originele doos.
“Nachtelijk molenlandschap”. Olieverf op paneel. Draagt monogram ‘S.P. 1835’.
Een 14 karaats geel gouden zakhorloge gegraveerd met rozen. Einde XIXe eeuw.
Een geslepen kleurloos kristallen siervaas met inscriptie ‘Edmond Van den Boom’. In smeedijzeren staander, versierd met rozen.
“Zomers hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Pleurante”. Een gietijzeren reliëf.
“Stilleven met rozen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘36.
Een paar manchetknopen en hemdenknoopjes van 14 karaat geel goud.
Een grijsgepatineerd houten bedframe met gesculpteerde kuif in Lodewijk XV-inspiratie en bloemenstrikken.
Een gekleurde en geslepen Boheems kristallen coupe op voet.
Een beige lederen heuptasje. In originele doos.
“Zomers hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,42 ct.
Een zijden foulard in originele doos.
“Ruiter in een landschap”. Olieverf op paneel in de stijl van de XIXe eeuw. Apocrief gesigneerd.
Een fijn gesculpteerde ivoren Corpus Christi met INRI en doodskop. Vlaanderen, XVIIIe eeuw.
“Vieille bicoque, Place des Trieux 15/5/26”. Olieverf op board. Gemonogrammeerd A.D.L. (?). Titel op verso en ook: “Delannoy Oscar, Charleroi.”
Een 14 karaats wit en geel gouden art deco broche bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,60 ct.
Een donkergepatineerde vierkante eikenhoutentafel met neerklapbare afgeronde bladen.
Een plaasteren reliëf met een voorstelling van drie kinderhoofdjes.
Een gestileerde Madonna met kind van Afrikaans ivoor. Jaren ‘30.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,40 ct.
Een siervaas van bruingroen glas met een met zuur geëtst, handgeschilderd en geëmailleerd decor van bloemen. Onderaan gemerkt. Frankrijk, omstreeks 1890.
“Man en vrouw in een herberg”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw.
Een zwart boxkalfslederen pochette. In draagtas.
“Winters rivierlandschap met hoeves”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 14 karaats geel gouden ketting met hanger en bijpassende oorbellen en ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 48 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,60 ct.
Een XIXe eeuws mahoniehouten bed. Met baldakijn.
Kleine barokke tapisserie met voorstelling van engeltjes en guirlandes. Begin XVIIIde eeuw (slijtage).
Een antiek gepolychromeerd houtsnijwerk met een voorstelling van een schoenmaker. Elzas.
“Vissersboten en personages op het strand”. Olieverf op doek. Apocrief gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,30 ct.
Een paar XVIIIe eeuwse pauwstaartborden met gele rand. Gemerkt van De Klauw.
“Zicht op het Brusselse stadhuis”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een antiek gepolychromeerd houten Christusbeeld. Een hand manco.
Twee boszichten. Olieverf op doek. Beide gesigneerd.
Een 14 karaats geel gouden armband bezet met diamanten oude slijp en briljant met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,30 ct.
Een garderobe van notenfineer met een spiegeldeur en een lade.
Een uitgebreid verzilverd metalen bestek voor 12 personen in ménagère. Enkele manco’s en enkele latere toevoegingen.
Een zwart lederen handtas ‘crossbody’ met stofzak.
“Schapen en kippen in de stal”. Olieverf op paneel. Modern atelierwerk in de stijl van de XIXe eeuw.
Een 18 karaats geelgouden art nouveau hanger bezet met diamanten oude slijp, gezet in een zilveren libel, en een grote en twee kleine parels.
Een portefeuille in beige vernis-leder. Met doosje. Datacode TH1022.
“Vrouwenportret”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Enkele restauraties. XVIIe eeuw.
Een art deco sierkruik van aardewerk met emaildecoratie van een vogel en andere motieven. Onderaan gemerkt.
“Stilleven”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,45 ct.
Een gefineerde tweeledige hoekkast met twee maal twee deuren, versierd met ingelegde biesjes van verschillende houtsoorten en een uitschuifbaar schrijfblad in het midden. De kuif in de vorm van een gebroken halfrond fronton met vasque (beschadigd). Tijdperk Empire.
Een handtas, model ‘Calicot’ in zwart-grijs. Met stofzak.
“Cupido”. Een bronzen beeld op zwart marmeren sokkel naar een werk van Auguste Moreau.
“Arabische scène met personages aan de thee”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden armband.
Een oranje vernis lederen handtas.
Een vuurvergulde pendule met voorstelling mbt. de jacht boven het uurwerk. Gemerkt in de wijzerplaat. Achterpoten afgebroken. XIXe eeuw. Met slinger en sleutel en onder stolp.
Een zonnebril in origineel etui en met certificaat
“Visser op het water bij een hoeve”. Olieverf op paneel. Recent atelierwerk.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een centrale turkoois.
Een blank eikenhouten kast met twee deuren en twee laden. Omstreeks 1900.
“Jongen met hoepel”. Een bronzen beeldje op zwart marmeren sokkel.
Een zijde foulard in originele doos.
“Lezende Maria-Magdalena”. Olieverf op doek. Vlaamse school, omstreeks 1800.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,10 ct.
Een paar boekensteunen met bronzen olifanten.
“Hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Enkele herstellingen.
“Panter”. Een beeld van donkergepatineerd brons naar een werk van René Paris.
“Visser in een Hollands rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘91.
Een paar 14 karaats wit en geel gouden manchetkopen van 11,40 g en bijpassende hemdenknoopjes 18 karaat van 3,32 g bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,50 ct.
Een blank eikenhouten kast met twee deuren en twee laden in de gordel. Begin XIXe eeuw.
“Danseres uit het interbellum”. Een bronzen beeld naar een werk van Agathon Léonard. Op zwart marmeren sokkel.
Een zijden foulard in originele doos.
“Zomers plattelandszicht met vee bij een stroompje met huizen en molens in de achtergrond”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1897.
Een 14 karaats geel gouden zakhorloge.
Een art nouveau vaasje van meerkleurig glas, versierd met een geëtst decor van bomen. Gemerkt.
“In de schaapskooi”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een eikenhouten garderobe met twee gemoulureerde deuren. XIXe eeuw.
“Visser in een bootje”. Olieverf op paneel. Toegeschreven aan.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met witte en zwarte briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,30 ct.
Een grenen kast met twee deuren en twee laden. Met gebogen kap.
“Dame met hond”. Een bronzen groep op zwart marmeren sokkel. Gesigneerd.
Houten beeld van een monnik. Goede polychromie. Schade door oude houtworm (een arm ontbreekt). Waarschijnlijk Duitsland, XVIIIde eeuw.
“Jonge Spaanse vrouw”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaat wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,30 ct.
Een vuurvergulde bronzen schouwpendule met een allegorisch bas-reliëf op de koopvaardij in de basis. Bovenaan een tafereel van een pijprokende Moriaan bij een scheepsvracht met anker. Gemerkt op de wijzerplaat. XIXe eeuw.
“Het binnen leiden van het vee”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lotje Naams aardewerk, bestaande uit een koffiekan met zilver, een theepot en een roomkannetje.
“Carnaval te Oostende”. J. Ensor. - Zeldzame affiche met officiële zegels van de stad en met justificatie op keerzijde.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met een diamant in peerslijp van +/- 0,30 ct.
Een bleek eikenhouten garderobe in Lodewijk XV-stijl met twee deuren en twee laden. Eind XVIIIe eeuw.
“De Klaagmuur”. Een kandelaar van verguld brons met plaats voor negen kaarsen. Gesigneerd S. Dali.
Een bronzen damesbuste. Gesigneerd. Met rood marmeren sokkel.
“Uitgestrekt landschap met personages op een veldweg bij een hoeve”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een solitair van +/- 3,35 ct. Color J/K, VS.
“Le Minérai”. Een bronzen beeld. Gesigneerd.
Een oude brandkast. Met marmeren blad.
“Menorah Dalinienne”. Een kandelaar van verguld brons op marmeren voet. Gesigneerd S. Dali, genummerd 80/150 (met certificaat).
“Pastoraal landschap met personage en koeien”. Olieverf op doek. XIXe eeuw.
Een 14 karaats wit gouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 1,10 ct.
Een eikenhouten eendeurskast, versierd met gesneden geometrische motieven.
Een schouwpendule van verguld en bruingepatineerd brons en albast. Bovenaan getooid met een fluit spelende herder met hond. Onder het uurwerk een voorstelling van een vogelpaar bij een nest en de poten versierd met bloemenguirlandes en -vaas in een geheel van barokke motieven. Met slinger en sleutel.
Een verguld bronzen pendule in barokke stijl, getooid met een voorstelling van de vlucht naar Egypte. Met slinger, maar zonder sleutel. Tijdperk Louis-Philippe.
Een vergulde luchter met kristallen pendeloques.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 2,05 ct.
Een barokke tazza van albast en verguld brons. Versierd met zes pastilles met bloementuilen in miniatuurmozaiek (enkele beschadigd). Op centraal koperen voetstukje.
“Stadsgezicht bij kade.” Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
“De gladiator”. Een albasten beeld op losse sokkel. Achteraan gesigneerd. Beschadigingen.
“Plattelandsgezicht met vee”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden hanger bezet met een diamant van +/- 0,35 ct. en een diamantbaguette van +/- 0,10 ct.
Een gebeeldhouwd eikenhouten secretaire-bibliotheek met een decor van bloemenvazen en -guirlandes. Achter het klapblad zes kleine laden. Het opzet met twee gevitreerde deuren en met een kuif in de vorm van een bloementuil (beschadiging). De basis met twee deuren en twee laden. Maasland, omstreeks 1800.
“De polospeler”. Een bronzen groep op zwart marmeren sokkel naar een werk van John Willis-Good.
Een paar schotels van meerkleurig Hollands aardewerk met een decor van een bloemenvaas op het plat en een Japans geïnspireerd decor op de vleugel. XIXe eeuw. (haarscheur en letsels aan de rand).
Een verguld houten schouwspiegel met een acanthusblad in de kuif.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,35 ct.
“Flight to Egypt” en “Return from Egypt”. Twee groepjes van polychroom aardewerk. Achteraan gemerkt: Walton. Eerste helft XIXde eeuw. Kleine letseltjes.
Een grote Maria-Theresialuchter met tien lichtarmen, versierd met meerkleurige glazen bloempjes, peertjes en druiventrossen.
Een lot van vijf meerkleurig porseleinen beeldjes van dames in jurk. Gemerkt.
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 14 karaats geel gouden zakhorloge.
Een eikenhouten meubel met twee maal twee deuren, versierd met cassettes in Spaanse stijl. Als basis vroeg XVIIIe eeuws.
Twee koffiepotten van Naams aardewerk met koperen monturen. Eén met restauratie aan een deksel.
Drie bordjes van Delfts aardewerk met meerkleurige decors, waarbij een koppel met een bloemenvaas in het decor en een pannekoekbordje met een decor van een personage met bloemen. Omstreeks 1800. (letsels aan de rand).
Een verguld houten trumeau in Louis-Philipestijl.
Twee 18 karaats geel gouden trouwringen van 9,16 g en één 22 karaats geel gouden trouwring van 3,60 g.
Een bronzen herenbuste op houten sokkel. Gesigneerd en gedateerd 1919.
“Uitgestrekt landschap met vee”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1865 (?).
Een kleine jardinière van meerkleurig glas met een meerkleurig landschapsdecor. Gemerkt.
“Kerkinterieur met personages”. Olieverf op doek. XIXde eeuw.
Een 18 karaats geel gouden armband in de vorm van een slang bezet met één robijntje, één ontbreekt.
Een tweeledige hoge Engelse ladenkast met mahoniehoutfineer met zes grote en twee kleine laden.
Een lot van zes polychroom porseleinen beeldjes van dames in jurk. Onderaan gemerkt.
“Moeder en kind”. Een houten beeld.
Een verguld houten kamerscherm in Lodewijk XV-stijl, opgebouwd uit vier panden met glas.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,54 ct. en gekalibreerde robijnen met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,45 ct.
Een bruin lederen handtas.
“Clown”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een paar grijsgepatineerde ronde bijzetmeubeltjes.
“Oude zeeman”. Olieverf op doek. Zonder signatuur.
Een 14 karaats geel gouden ring en een zilveren hanger beide bezet met een amethist, resp. 7 ct en 12 ct.
Een breed eikenhouten driedeursbuffet. Begin XIXe eeuw.
Een oud schriftje met handtekeningen van Belgische en Nederlandse autoriteiten, zoals Willem Kloos, August Vermeylen, Stijn Streuvels, Maurits Sabbe, Pol De Mont, Karel en Gustaaf van de Woestijne, Lode Dosfel, Jan van Rijswijck enz.
Een lot zilver, bestaande uit (souvenir)lepeltjes, servetringen, serveerbestekken een handvat van een wandelstok.
“Portret van een oude dame”. Een gewassen inkttekening op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘63.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,35 ct. en een centrale smaragd van +/- 0,50 ct.
Een milieu-de-table op porseleinen voet, versierd met drie XVIIIe eeuwse personages en met rood glazen coupe en vaas.
“Zicht op de Schelde te Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal op dienblad. Onderaan gemerkt. In originele dozen (op dienblad na).
“Winterlandschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een kleine antieke dameshorloge in 18 karaats geelgouden kast.
Een hoge mahoniehouten commode met drie grote en twee kleine laden.
Een zwart lederen schoudertas.
Een siercoupe en een klein vaasje van meerkleurig geëtst glas. Beide gemerkt. Kleine schilfers aan de basis (beide).
Een antieke boord in kant, ingekaderd in octogonale lijst met uitsparingen voor twee foto’s.
Geelgouden Portugaleser van 100 Mark 1886, ontwerp J. Lorenz. Gemonteerd als hanger. Ter herdenking van de eerste steenlegging van het Rathaus van Hamburg, dat afbrandde in 1843.
Een lot van zes verzilverd metalen onderzetters voor glazen en één voor een fles. In originele doosjes.
“Wandelaar op een landweg bij water en een hoeve”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Zes Sterling zilveren lepels. Omstreeks 1920. Gemerkt van Georg Jensen.
“Landschap in de Vlaamse Ardennen”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1970
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen en twee verschillende ringen.
Een commode van fruit- en dennenhout met drie laden. Eerste helft XIXe eeuw.
Een antieke messingen koetslamp (Vitaphare) en een kandelaar in renaissancestijl.
Een pop met porseleinen hoofdje.
“Bloemenvaas”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een herenhorloge in 18 karaats geelgouden kast. In werkende staat.
“Vrouw met zwanen”. Een art deco groep van zamak op sokkel van arduin en rood marmer.
“Bloemen plukkende moeder en kind”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een pop met porseleinen hoofdje.
“Kippen op het neerhof”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden parure waaronder een hanger met bijpassende oorbellen en ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 1 ct. en smaragd en smaragd cabochons van +/- 2 ct.
Een verlengbare eikenhouten tafel in Henri II-stijl.
Een naakte danseres van brons op een marmeren sokkel.
Een lampenvoetje van meerkleurig Saksisch porselein, versierd met een meisje met bloemenmand.
“Herfstzicht met hoeves aan een water”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +/- 0,50 ct. en een centrale smaragd van +/- 0,30 ct.
Een lederen heuptasje (11 x 14 cm), een paar dameshandschoenen en een lederen bandje. In doos.
Een paar landschappen op doek.
Een bruin lederen portefeuille. Uitgave in samenwerking met ASLK - Fortis.
“Straatzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lederen tweezitsbank.
Een gefineerd halmeubel, versierd met inlegwerk en met vijftien etsen van o.a. de Smet, Lamornière & Mols.
Een smalle degen met lederen schede.
“Meisje met vogeltje”. Een terracotta buste op zwart marmeren sokkel.
“Zomers hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee relaxfauteuils met elektrisch systeem van het merk Hukla.
Twee vintage kristallen inktpotten op een eikenhouten blad. Kleine schilfers.
“Bordurend meisje”. Aquarel op papier.
Drie siervaasjes van deels verguld Brussels porselein, waarbij twee een paar vormen en versierd zijn met een meerkleurig bloemendecor. XIXe eeuw.
“Dorpszicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1995.
Een mahoniehouten staande klok in de vorm van een gerainureerde zuil. Engeland (?), omstreeks 1880.
Een kwartrond hangkabinetje met dubbele paneeldeuren en een lade. XIXe eeuw.
Een paar cassolettes van biscuit, versierd met scènes van putti met bloemen in reliëf en met messingen ramskoppen. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw.
Twee etuis, waarin twaalf zilveren dessertlepels, twaalf lepels en twaalf vorken.
“Vaas met rozen”. Olieverf op paneel. Onleesbaar gesigneerd.
Grote rozenstruik met talrijke bloemen en bladeren van smeedijzer. Geen merk gevonden. Heeft dienst gedaan als halllamp maar met losse lamp en bedrading, die we verwijderd hebben.
Een schotel van Delfts aardewerk met een blauw op wit decor van een Chinese tuin.
“Winters berglandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een schotel van Delfts aardewerk met een blauw op wit decor van een bloemenvaas op het plat en met motieven op de vleugel. Omstreeks 1800.
“Stilleven met rozen”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Zonder kader.
Een 18 karaats wit gouden dameshorloge bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en diamanten in markies geslepen met een gezamenlijk gewicht van ± 2 ct.
Een notenhouten dagbed. XIXe eeuw.
Een koperen granaat van een Leopard-tank.
Een schouwpendule in houten kast. Medio XXe eeuw. Met slinger en sleutel.
“Heidezicht” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2 ct.
Een lot verzilverd metaal, bestaande uit drie etuis met telkens twee kleine asbakken, een pepermolen en een zoutvat. In originele etuis. We voegen er een cocktailshaker van een ander merk aan toe.
“Rozen in een Delftse vaas”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een verzilverd metalen koffie- en theestel, bestaande uit een koffiepot, theepot, roomkannetje en suikerpot met -lepel.
“Bloemenvaas”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een platina bloemvormige ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,10 ct .
Een hoekkast met zwartgelakt ruitmotief op de deur. XIXe eeuw.
Een jardinière van meerkleurig porselein. in de vorm van een coupe met bloemen, gedragen door twee engelen. Achteraan gemerkt ‘R.B’.
Een presenteerkader met twintig Belgische geldstukken van 50 centimes tot 250 Frank.
“Stilleven met rozen”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd.
Een 18 karaats wit gouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een messingen telescoop op statief.
“Du cabinet de M. le Duc de Choisseul” Een met de hand ingekleurde gravure naar Ph. Wouwermans. Gedateerd 1772.
Een fluwelen voorhang met acanthusmotieven en de onderkant versierd met kwastjes.
“Landschap met het Kasteel van Heusden met diverse figuren en ruiters”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,85 ct.
Een antiek altaardoek met een floraal decor in goudbrokaat op rode zijde (slijtage).
Een paar lampenvoeten van onyx en messing.
Een verzilverde chocoladekan, model Albi met houten handvat. In originele doos.
“Golven aan de kust”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar wit gouden oorbellen.
Een lot geslepen kleurloos kristal, bestaande uit een schaal op voet en twee vazen.
Zeven ingekaderde bladen uit de reeks “De zeven visioenen van Uilenspiegel” met tekst van Bert Peleman en illustraties van Henri Lievens. 1981.
Een bajonet met messingen heft.
“Portret van Mevrouw Van Damme”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd. en gedateerd 1908.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,45 ct. en een grijze parel.
Een mahoniehouten tafeltje met neerklapbare bladen en met gedraaide poten
Een gefineerd theekistje van notenhout met twee leeuwenkoppen aan de zijkanten.
Drie verschillende clowns van meerkleurig Muranoglas.
“Beukendreef”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Enkele zeer kleine perforaties.
Een 18 karaats wit gouden broche bezet met parels en saffiertjes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,36 ct.
Een kristallen siercoupe op voet met pendeloques.
Een wandspiegel met gestoken lijst in barokke stijl.
Een achthoekige kraagvaas van meerkleurig aardewerk van Rouen. Onderaan gemerkt.
“Twee honden”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger in de vorm van een hartje bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Een reeks van acht witgepatineerde stoelen in Lodewijk XVI-stijl met roze bekleding.
Acht porseleinen kopjes met ondertasjes met handgeschilderde bloemendecors en met vergulde randen. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw.
Een lot van vier verschillende vazen van meerkleurig Italiaans glaspasta. Eén gemerkt.
Een rechthoekige spiegel in notenhouten lijst.
Een platina art deco ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Zeven herdenkingsbekers van Engels aardewerk m.b.t. de Britse koninklijke familie. Daarbij drie diverse koppen m.b.t. het jubileum van Queen Victoria.
Twee naaldwerken met een voorstelling van een edele dame en heer, als bekleding. Bijgevoegd een antieke fractie tapisserie.
Twee gekleurde glaspasta vaasjes.
Een educatieve tekening voor het leren van de Thaise (?) taal.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met peridot met een gezamenlijk gewicht ± 0,50 ct. en twee parels en in briolette geslepen druppelvormige roze kwarts.
Een reeks van negen eikenhouten stoelen in Henri II-stijl.
Twee rieten vissersmanden met draagriem.
Een sierbord van meerkleurig aardewerk van Rouen, versierd met een wapenschild in het plat en Lodewijk XV-motieven in reliëf.
“Album pour cartes postales”. Een album met ongeveer 100 postkaarten van Antwerpen rond 1900. Historische gebouwen, een reeks poorten en portalen, zichten van de haven, foto’s van de jaren 1860 enz. We voegen een exemplaar van “Oud Antwerpen - Vieil Anvers 1894” toe. Tekst Max Rooses, Illustraties Frans van Kuyck. Ed. Lyon-Claesen Brussel (slijtage).
Een 18 karaats rooskleurige gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,45 ct. en een druppelvormige morganite van 1,40 ct.
“Een zeshoekige dekselvaas van Delfts aardewerk, het deksel getooid met een leeuw met een schild.
Een reeks van zes aardewerken “Falasha”-figuren. Het grootste beeld gerestaureerd.
Een kleurloos kristallen glasservies met geslepen bloemmotieven. 12 rode wijnglazen, 10 witte wijnglazen, 9 likeurglazen, 9 champagnefluiten, 10 waterglazen en 10 diverse tumblers.
Een schetsboek (halve A4) met zo’n 24 erg goede pentekeningen en aquarellen van o.m. Antibes, St-Tropez, Ste-Maxime enz. Gedateerd 1894, niet gesigneerd. Evenals een schetsboek met potlood en houtskooltekeningen, sommige met aantekening “Très Content, Ch. Herreyns”(1787-1853), een mapje met schetsen o.m. door J. Maes en vier koperen etsplaten (drie religieuze en één met de Brabofontein).
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een mahoniehouten armstoel met een lier in de rug.
Een paar bronzen plaquettes met profielen van Albert I en Elisabeth. Gesigneerd. 1916.
Een opengewerkte siervaas van Parijs’ porselein met vergulde motieven en een handgeschilderd meerkleurig bloemendecor. Onderaan gemerkt.
Een bloembak, versierd met Delftse tegels. Op voet.
Een paar oorbellen van 10 karaats wit en geel goud bezet met kleine diamantjes.
Een paar bronzen kandelaars in barokke stijl. XIXe eeuw
Een ronde breakfasttafel van mahoniehout.
Een lot oud apothekersglaswerk, bestaande uit flesjes, schaaltjes, buisjes, enz.
Een kolenbak van zwart gietijzer met een barok motief.
Drie 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,54 ct. en smaragd met een gezamenlijk gewicht van ± 0,26 ct.
Een vierkant en een rechthoekig tafeltje met onyxen blad op messingen voet.
Een paar rood koperen kandelaars.
Twee vintage handtassen van resp. bruin en zwart krokodillenleder.
Een rotan salontafel. Sletig.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct.
Een aardewerken scheerbekken met meerkleurig bloemenmotief. XIXe eeuw.
Een inktstelletje van meerkleurig porselein met een bloemenmotief.
Een tinnen kan met een vissendecor en een vide-poche met een libel in het decor, ontworpen Hugo Leven. Onderaan gemerkt. Het eerste model 4022 - 1896, het tweede 4204.
Een lot geslepen kleurloos kristal, bestaande uit twee schaaltjes met respectievelijk vier glaasjes en vier kleine kommetjes. Gemerkt. We voegen er een peper- en een zoutstrooier aan toe.
Een zilveren armband bezet met citrine met een gezamenlijk gewicht van ± 8,50 ct.
Een goudgepatineerde smeedijzeren staande lamp.
Een lot messing, bestaande uit een waterketel, een kom met handvatten en een paar vuurbokken.
Een kleine antieke karnton en een waterkruik van hout met ijzeren banden.
“Hôtel-de-Ville de Louvain” & “Vue Perspective de la Salle du Bal, construite dans la cour de l’Hôtel de Ville”. Een XIXe en een XVIIIe eeuwse gravure.
Een platina en 18 karaats geel gouden dasspeld met één pareltje in origineel doosje.
Een lot rood koper, bestaande uit een doofpot, een waterketel, een braadslede met deksel en een beddenpan.
“Hoevegezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Zes kopjes en schoteltjes van lusterware. Staffordshire, XIXe eeuw. Enkele restauraties.
Een messingen luchter met vijf lichtarmen met gesatineerde bloemvormige kapjes en centraal versierd met glazen pegels in twee niveaus.
Een zilveren ring 900 ‰ bezet met een lichtblauwe fantasiesteen.
Een lot van zes mahoniehouten stoelen in twee modellen (Eén rug beschadigd). We voegen er een bijzetstoeltje met dezelfde bekleding aan toe.
Een opgezette kop van een reegeit.
Twee oude fototoestellen in lederen etui.
Een balustervormige siervaas van meerkleurig plaaster, versierd met saterkoppen en guirlandes. Begin XXe eeuw.
Een lot van vijf paar manchetknopen en een dasspeld met originele doosjes, evenals twee speldjes, waarvan één van vermeil.