Veiling van 700 loten.
Tentoonstelling Vrijdag 23 & Zaterdag 24 September van 10.00u tot 17.00u.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling van 700 loten.
Tentoonstelling Vrijdag 23 & Zaterdag 24 September van 10.00u tot 17.00u.
Drie stuks meerkleurig geglazuurd aardewerk, bestaande uit een vaasje met bloemendecor in reliëf, een schenkkan met decor van tulpen en een sierjardinière in de vorm van een zwaan. Laatste met zeer kleine schilfer aan de basis.
“Poppentafereel.” Een paar olieverfschilderijen op board. Gemonogrammeerd L.A.
Twee op bamboe geschreven Hindoeistische verhalen met tekeningen.
“Abstract blauw.” Gemengde techniek.
Twee verschillende paternosters van verguld metaal en opgebouwd met kristallen van Swarovski. In originele doosjes.
Een gebeeldhouwd notenhouten vierladenkastje in Lodewijk XV-stijl.
“Madonna’s”. Drie identieke wassen beelden onder een stolp.
Een lot messing, bestaande uit een broodschaal, een samovar en drie kandelaars, waarbij er twee een paar vormen.
“De kus III. Voor Shelly.” Snijwerk.
Een lot van drie antieke Hollands aardewerken borden, waarbij één met blauw bloemendecor en gele rand, één naar Chinees voorbeeld en één met meerkleurig bloemendecor. Laatste met haarscheur.
Tafelklok met perpetuümmechanisme met bloemdecoratie onder stolp met porseleinen figuren als gewichten.
“Chinees tafereel.” Acryl op board.
Een wijwatervaatje van meerkleurig porselein versierd met drie engelen.
“De bevruchting.” Gemengde techniek.
Drie verschillende vergulde paternosters opgebouwd met kristallen van Swarovski. In originele doosjes.
Drie openklappende bijzettafeltjes, het blad versierd met inlegwerk. Twee in houder.
Een grote partij oude participaties en waardepapieren.
Een soliflorevaasje op ronde voet van geslepen kristal, in de massa groen gekleurd. Onderaan gemerkt.
“Studie op golfkarton.” Gemengde techniek.
Een lederen sleuteletui in kleur ‘nude’.
Een vintage lampenvoet van messing en plexi met kleurrijke kap.
“Gehuchtje in het bos”. Sgraffiti met Oostindische inkt. Gesigneerd.
Een lampenvoet van robijnrood en verguld aardewerk. Gemerkt.
Een Madonna met kind van Brussels porselein onder stolp. XIXe eeuw.
“Ghirelli”. Een paternoster en twee tientjes opgebouwd met kristallen van Swarovski en tussenstukken van 925‰ zilver. In originele doosjes en met certificaat.
Een grijsgepatineerde houten kerkstoel met hoge rug en rieten zit.
Een paar verzilverd metalen kandelaars met drie lichtpunten.
Een lot van twee 19de eeuwse scheerbekkens, Frans en Luxemburgs.
“Bloemenstilleven met koffiepot.” Olieverf op papier. Gesigneerd.
Een agendacover, model ‘Modula’, van oranje leder.
Een uniformpet van de Belgische garde civique. Omstreeks 1900.
Een lot Hollands aardewerk, bestaande uit een kannetje met meerkleurig decor, een klein eivormig kruikje van de Porceleyne Fles en een kalebasvaasje.
Een schelpvormig wijwatervat, gedragen door twee engeltjes. Meerkleurig en verguld porselein.
“Portret van Fred Bervoets”. Zeefdruk, door Wilfried Pas naar eigen wassen beeld (37 x 28 cm). “Zittend personage”. Ets, onleesbaar genummerd en gesigneerd buiten de plaat (20 x 17 cm).
Een paar avondtasjes met maliën van zilver.
Twee verschillende antieke gebeeldhouwd eikenhouten stoelen.
Een art deco pique-fleurs van geslepen kristal.
Een vaasje van kleurloos kristal in een bronzen sokkel.
Een paar antieke offergiften in de vorm van personen, gemaakt van hout, Chinese munten, e.a.
Een rood lederen pochette.
Bordje van Chinees blauw en wit porselein. XIXde eeuw.
“Wijngaertstraat”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een moderne vaas van meerkleurig glaspasta.
“De brieflezer”. Olieverf op paneel.
Een gefineerd boekenmeubeltje met twee roldeurtjes, een uitschuifbaar en gevacheteerd schrijfblaadje en een opklapbare boekenlegger.
Een archiefmeubeltje met twaalf kleine laden.
Drie clowns van veelkleurig Murano glas.
Een vaasje van paars glas in de geest van de Jugendstil.
Een kleurenlithografie, genummerd 5/6 en onleesbaar gesigneerd.
Een tweehoofdig beeld van gesculpteerd hout. Mangbetu, D.R. Congo.
Een theepot van Chinees porselein versierd met bloemen en personages in het decor. Onderaan gemerkt.
Een reeks van zeven vintage kunstfoto’s met de zeven hoofdzonden als thema.
Een moderne vaas van zwart, wit en kleurloos glaspasta.
“Parijs’ straatzicht.” Aquarel op papier.
Een antiek eikenhouten kloosterbankje.
Een gebeeldhouwd hardhouten Chinese sokkel met blad van cloisonné op messing.
“Nel”. Een gepatineerd plaasteren hoofd. Onduidelijk signatuur onderaan. Naar een voorbeeld van Rik Wouters.
Theepotje van veelkleurig Chinees porselein versierd met een reiger. Omstreeks 1900.
“Compositie met drie personages”. Olieverf op papier. Gemonogrammeerd en gedateerd 1987.
Een Afrikaans houten voorouderbeeld. Fang, Gabon.
Een polychroom houten Afrikaans masker.
“La vie quotidienne”. Een gesculpteerd houten bas-reliëf. Gesigneerd op de verso. D.R. Congo.
Een moderne vaas van kleurloos en geel glas met gouden details en een vlinder.
“Ballerina”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een gegoten kristallen vaas met 6 armen, paars in de massa.
Een reeks van drie barstoelen van kunststof in verschillende kleuren, op verchroomde poot, model ‘Basil’. Gemerkt.
Een moderne vaas van paars en kleurloos glaspasta met details in wit.
“Notre-Dame de Bon-secours”. Een lot bestaande uit 11 heiligenbeeldjes in porselein.
Een ronde spiegel van verguld hout. Kuif versierd met bloemen.
Een paar zeshoekige vazen van Satsuma-aardewerk, versierd met decor van figuren. Begin XXe eeuw.
Een grote sierschotel met meerkleurig en verguld decor van bloemen en vlinders. Jaarbord 1978. Gemerkt en genummerd 1529/3000.
Een Ethiopische icoon, handgeschilderd op perkament.
“Door de muur”. Kleine bronzen figuur met cilindrisch voetstukje. Achteraan gesigneerd.
Een Japanse houtsnede. Tweede helft XIXe eeuw.
“Vreugdeviering.” Metalen profiel.
Armstoel in Lodewijk XIII-stijl bekleed met naaldwerk.
Twee 0ost-Afrikaanse beeldjes van brons.
Drie kruisbeelden in porselein.
“Allegorie Arscota Ventosa”. Burijngravure. Gesigneerd, gedagteerd 1976 en Artiestenproef buiten de plaat. Met opdracht achteraan.
Een Chinees juwelenkastje, versierd met jade plaquettes en met messingen beslag. Met slotje.
Een grote moderne vaas van wit en kleurloos glas.
Een reeks van twaalf portretten. Lithografieën, gesigneerd buiten de plaat.
Een balustervaas van Chinees porselein met een famille jaune decor met personages in uitsparingen. Onderaan gemerkt “Qianlong Nian Zhi”. Met houten sokkeltje.
“Le miroir parfait”. Gemengde techniek. Gesigneerd en gedateerd ‘72.
Een lot van drie verschillende handgeknoopte Oosterse wollen tapijtjes.
Armstoel in Lodewijk XIII-stijl bekleed met naaldwerk.
“Mannenhoofd”. Terracotta op houten sokkel.
“Door de mechanica”. Kleine bronzen figuur met witmarmeren voetstukje. Achteraan gesigneerd en genummerd 37/100.
“Marionnetten” en “Kalkoen”. Twee etsen, gesigneerd en genummerd buiten de plaat.
Een grote zwart lederen portefeuille.
Een celadon kleurige vaas van chinees porselein.
“Orthodoxe man”. Olieverf op papier. Gesigneerd.
Een tulpenvaas van chinees blauw en wit porselein. Onderaan gemerkt.
“Huis bij een vijver”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechtsonder.
Een handgeknoopt Pakistaans wollen karpet.
Een zwartgelakte Chinese klapsecretaire met uitgestoken en gepolychromeerde decors.
Een gemberpot van meerkleurig Chinees porselein met Cantondecor.
Twee ovale schotels van Imari-porselein met gelobde vleugel.
“Lentelandschap”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een zwarte tas in epi-leder, model ‘Noctambule’. Datacode VI1919.
Een paar achthoekige dekselvazen van Chinees wit en blauw porselein met diverse figuren in het decor.
“Compositie”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een lot bestaande uit vier kopjes en een ondertas van Chinees wit en blauw porselein.
“Compositie”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 3/12 buiten de plaat.
Twee verschillende handgeknoopte karpetjes, waarbij één van wol (gerepareerd) en één van wol en katoen.
Een kunstlederen fauteuil in vier kleuren. Eén wieltje manco.
Een balustervaas van Nanking-aardewerk.
Drie kleine theekopjes en schoteltjes van Chinees porselein met een guirlandedecor in rood, rose en goud naar Imari-voorbeeld. Geribde vorm. XIXde eeuw.
“l’oiseau du paradis”. Een lithografie. Gesigneerd, genummerd 34/200 en gedateerd ‘99 buiten de plaat.
Een Oosterse druppelfles van porselein.
Een balustervaas van Chinees porselein met een meerkleurig decor van diverse bloemenvazen.
“Compositie”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paard van gepolychromeerd terracotta naar voorbeeld uit de Tang-periode. Staart gelijmt.
“Geometrische compositie”. Olieverf op doek. Op de verso gesigneerd “Guy Vandenbranden” (1926 - 2014) en gedateerd 2005.
Twee handgeknoopte Oosterse wollen bidkleedjes.
“Medal”. Een zwartlederen relax met drie standen.
Een paar dekselpotten van Chinees blauw en wit porselein versierd met tempelleeuwen op de deksels.
Een lot blauw-wit Chinees porselein, bestaande uit drie kommetjes, een waterschaaltje op voet en twee bordjes. Alles onderaan gemerkt. Eén kommetje gebarsten.
“Rotsformatie”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een gefineerd mahoniehouten kofferbank in Louis-Philippestijl.
Een vaas van chinees porselein met sang-de-boeuf glazuur.
“De verbazing over de kracht van de krijger Benke als kind”. Een Japanse houtsnede, triptiek. Gesigneerd en gedateerd 1908.
Een balustervaas van Chinees porselein met een blauw op wit decor van bloemen.
“Voorstelling van Bahadur Sha II”; “Aan het hof van de Mogul” & “Olifant”. Drie Indische tekening, waarbij de eerste twee op zijde en de laatste op papier. Bijgevoegd twee tekeningen op ivoor, waarbij één Perzische en één Ottomaanse.
Een handgeknoopt modern wollen karpet.
Een grote Thaise eettafel met zes stoelen en twee armstoelen. Alles versierd met gesculpteerde bloemenmotieven.
Een grote flesvaas van blauw en wit chinees porselein met een draak in het decor.
“Staande Koning en Koningin”. Twee fijn gesculpteerde houten beelden. Baule, Ivoorkust.
“Gravitational waves”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een halfronde handtas met originele stofzak.
Een modern ijzeren kunstwerk. Achteraan gemonogrammeerd.
“Great battle at Pyongyang”. Een scène uit de Japans-Koreaanse oorlog. Een ingekleurde Japanse houtsnede, een triptiek. Tijperk Meji, 1894.
“Gestileerde dame” Een modern bronzen beeld. Achteraan gemonogrammeerd ‘MVR’.
“Collage en gemengde techniek met personages”. Gesigneerd en gedateerd 1989.
Houten Mariabeeldje met zilveren kroontje. Schade aan de duim.
Een Henegouwse staande klok in gebeeldhouwd eikenhouten kast, versierd met strikken, guirlandes en lauwerkransen. Eind XVIIIe eeuw.
Een lot blauw en wit Chinees porselein, bestaande uit een paar lange vaasjes, een klein vaasje, een penseelkokertje, een flesvaas, een kopje op schotel en een bekertje op schotel.
Een kleine bronzen Boeddha met naga. Cambodja.
“Jonge Italiaanse”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lederen rugzakje model ‘Amitié’ in kleur ‘rosso’.
“Paard”. Een bronzen beeld op zwart marmeren sokkel naar een werk van Fernando Botero.
“Abstract stilleven met kruiken.” Olieverf op paneel.
Vijf diverse beeldjes van verschillende materialen en herkomsten. Hout, steen, been.
“Weerspiegeling”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechtsonder.
Een kromzwaard met fijn gedecoreerd verzilverd metalen handgreep en schede.
Een eikenhouten eendeurskast met een lade in de gordel. XIXe eeuw.
Een beeld van jade in de vorm van het hoofd van Boeddha.
“Dame met bloem”. Een beeld van kunststof op marmeren sokkel.
“Compositie in Blauw”. Olieverf op papier. Gesigneerd rechtsonder. Met certificaat van T. Calleja.
Een handtas met originele stofzak.
Een vaasje van gekleurd glas met een meerkleurig en verguld decor van een geisha met parasol. Onderaan gemerkt.
“Geometrisch abstract met rood en blauw”. Draagt monogram en nummer VIII, gedateerd ‘72.
Vier diverse paarden. Twee bronzen, één van smeedijzer van de hand van Laure Frankinet (°1955) en een klein ivoren paardenhoofdje.
“Bootje op een bergmeer”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechtsonder.
Een balkvormige salontafel van glas en messing op wieltjes.
Een salontafel met twee glazen bladen in vier metalen poten.
Zeven diverse poppen, waarvan twee op staander.
Een vaas van gekleurd Italiaans glas.
“Ornament”. Olieverf op paneel. Gesigneerd rechtsonder
Een klein schoudertasje.
Glasservies van amberkleurig kristal.
“Havenzicht” & “Marine”. Olieverf op doek. Beide gesigneerd.
Een handgeschilderd icoon met messingen riza en geëmailleerde versieringen.
“Stilleven met bloemen, fruit en groenten”. Olieverf op doek. Toegeschreven aan, maar niet gesigneerd.
Een grote smeedijzeren kerkkandelaar met Paaskaars uit 1982.
Een zwartgelakt Chinees tweedeurskastje met een lade. De deuren en zijkanten versierd met decors van pietradura.
Een verguld zamakken pendule, bovenaan getooid met twee figuren. Kleine beschadiging onderaan. Op houten voetstuk.
Een deels witgepatineerd houten masker met jute en touw.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. In de stijl van de XVIe eeuw.
Een verguld messingen luchter, versier met strikken en bladeren en met zeven glazen kappen.
Een lot kleurloos kristal, bestaande uit 6 cognacglazen van Cristal d’Arques, 7 geslepen wijnglazen, 2 gegraveerde wijnglazen, een karaf en schenkkannetje en vier bijpassende glazen en een vaas.
“Winters havenzicht bij nacht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een uitgebreid porseleinen eetservies met meerkleurig bloemendecors in met vergulde versieringen omzoomde cartouches op kobaltblauwe fond. Onderaan gemerkt. 24 grote borden, 12 kleine borden, 12 diepe borden, een grote en een kleine kom, een grote en een kleine koffiepot, een grote en een kleine theepot, suikerpotjes, melkkannetjes, zes mokkatasjes met ondertasjes, 12 theekopjes met ondertasjes, een grote terrine, een ronde en een ovale schotel en een sauskom. Alles gemerkt. Enkele kleine schilf(..)
“Straatzicht met pomp”. Olieverf op doek. Gesigneerd, onleesbaar.
Een luchter versierd met reigers in brons, in de geest van art deco. We voegen er nog een wandlamp in art deco stijl aan toe.
Een verguld metalen luchter met zes lichtpunten en een grote centrale coupe van albast.
Een verguld houten Thaise Boeddha.
Een verguld Thais Boeddhistisch hoofddeksel met glazen kraaltjes en spiegeltjes.
“Abstract werk met uilen.” Keramisch werk met metaal.
Een Chinees hardhouten bijzettafeltje.
Een houten vogelkooi met gebeeldhouwd pagodedak.
Een bronzen luchter in Regencestijl met acht lichtpunten, versierd met kristallen pendeloques.
Een paar gegoten kristallen vazen, paars in de massa. Beide gemerkt onderaan.
Een gebeeldhouwde armstoel in Louis-XIII-stijl.
Een kleurloos kristallen glazenservies, bestaande uit 11 waterglazen (één beschadigd), 11 rodewijnglazen (één beschadigd), 11 wittewijnglazen en 9 likeurglaasjes. Compleet voor twaalf personen.
Een gebeeldhouwde en gepolychromeerde houten staande lamp met voorstellingen in vroegchristelijke stijl.
Een zamakken schouwpendule in barokke stijl, versierd met gegraveerde arduinen plaquettes en bovenaan getooid met twee dobbelende soldaten.
Met de tang gebogen Italiaanse glazen schaal.
Een oude grammofoonspeler met oude platen. Zwengel en naald ontbreken.
Een Chinees hardhouten bijzettafeltje met entretoise.
Een lot van zes kleurloze karaffen. Glas en kristal. Eén stop manco, één stop gebarsten.
Zes diverse gravures door Fred Bervoets, P. Wouters, Roland De Volder, Raf Coorevits e.a. Met enkele folders.
Een lot bestaande uit vier karaffen en twee schenkkannen van geslepen kristal.
Een mahoniehouten tafel met gecontourneerd blad.
Moderne consoletafel met plexiglazen voet en tablet, gedragen door twee slagtanden van imitatie-ivoor.
Een recente staande klok in eikenhouten kast.
Een reeks van 39 borden van zachte pasta met bloemendecor. Doornik, XIXe eeuw.
Een visservies bestaande uit 12 borden, een schaal en een sauskom.
Een zwartgelakt houten salontafel, versierd met pietradura onder glas.
Een paar vuurbokken. Tijdperk Napoleon III.
Een reeks van 36 borden van zachte pasta met bloemendecor. Doornik, XIXe eeuw.
“Zeezicht met oceaanstomer in de verte”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1903.
Een lot van drie verschillende karaffen, waarbij twee glazen en één van kristal. Bijgevoegd een klein ijsemmertje met verguld messingen montuur.
Commode met drie laden van gefineerd hout in transitionele stijl. Marmeren blad. Begin XXste eeuw (blad gebroken).
Een fauteuil en een armstoel in Régencestijl.
Een gepolychromeerde antieke Duitse dekenkoffer.
“Воскресение Христово”. Russische icoon. XIXde eeuw.
Een design fruitschaal van Italiaans ‘Lattice’ glass. Gemerkt.
Een regulateur met slinger van hout en glas met bovenaan gesierd met paard.
Een eikenhouten koffer. Eerste helft XXe eeuw.
Een kleurloos geslepen kristallen vaas. Boheems.
“Vissers aan de Scheldeoever”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een bronzen Boeddha met lamp gemonteerd achteraan.
“Stilleven met appels en peren”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1970.
Een gesculpteerd hardhouten Aziatische salontafel. Met glazen blad.
Twee gebeeldhouwd hardhouten bijzettafeltjes met bloemenmotieven. Thailand.
“Moeder Gods Kazanskaja”. Russische icoon. XIXde eeuw.
“Familie”. Een gesculpteerd houten beeld. Op onderzijde gesigneerd en gedateerd ‘68.
“Stilleven met schenkkan, kom en appel”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een eikenhouten kloosterbank.
Een grote dekselvaas van Satsuma-aardewerk. Op losse voet en met sokkel.
“Vissersboten op het strand”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een antieke messingen sierjardinière met fijn gegraveerd bloemendecor. Azië.
“De Leie in de Winter”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechtsonder.
Fauteuil à la reine, gebeeldhouwd in Régencestijl.
Een klasseermeubeltje met roldeurtje.
Paar Satsumavazen. Kleine schilfers aan de basis.
Twee poppen met biscuit hoofden. Ed. Goebel.
“De uitdrijving of Les Intrus, naar Eugène Laeremans”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een gefineerd niervormige bonheur du jour met drie laden.
Twee antieke glazen stolpen, waarbij één met kunststoffen beeldje van de O.L.V. van Lourdes en de andere met Madonnabeeldje van Brussels porselein
“Vijverzicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Gekroonde koning”. Fijn gesculpteerd houten beeld. Baule, Ivoorkust.
“In een vreemd bed”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd op 55 exemplaren buiten de plaat.
Een verlengbare ovale tafel met gerainureerde tapse poten. Zonder verlengblad.
Een Aziatisch kamferhouten kist met gesculpteerde decors.
Een smeedijzeren dienblad ingelegd met een collage van vlinders. Versierd met rozen aan de handvaten.
Een Duitse kunststoffen pop met wollenkleertjes. Medio XXe eeuw.
Een antieke Japanse houtsnede met verhaal.
Een wildservies bestaande uit 12 borden, een schaal en een sauskom.
Een verguld zamakken pendule, getooid met een man. Onder glazen stolp (gebarsten).
“Lazare, Veni Foras.” Gravure naar P.P. Rubens. Boëtius à Bolsswert.
Een zwarte pop van kunststof. Gemerkt in de nek.
“Verlichte man”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd op 55 exemplaren buiten de plaat.
Een meerkleurig aardewerken sierjardinière, versierd met bloemen in hoogreliëf. Op voet, versierd met een ooievaar.
Een ovaal bijzettafeltje. Jaren ‘20.
Twee grote biscuit beelden van een herder en herderin met lammetje.
Een paar runderhorens op moderne metalen sokkel.
“Koeien bij de rivier”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Zes geslepen kristallen wijnglazen met gekleurde kelken.
Een zittende monnik van gebeeldhouwd hardhout.
Indisch naaldwerk in relief op doek met decor van olifanten.
Houten vrouwenbeeld. Babuyu, Congo. Op natuurstenen voetstuk gemonteerd.
Twee antieke glazen stolpen met kruisbeelden.
Een lot bestaande uit een bonbonnière en vaas van roos en oranje gesatineerd glas.
Een plexiglazen platenmeubeltje (48 x 60 x 40cm) en een cd-rekje (117 x 24 x 22 cm), beide op wieltjes. We voegen er een krantenbakje aan toe. (25 x 34 x 14 cm).
Een lot van twaalf miniatuur Chinees porseleinen vaasjes. In hangkastje.
Een vaas van groen en kleurloos Boheems glas.
Een XIXe eeuws inktstel met porseleinen recipiënt. We voegen er twee vol messingen kandelaars van omstreeks 1800 aan toe.
Een lot van zes grote en zes kleine keukenpotten, alsook een olieflesje (dekseltje beschadigd binnenin).
Een dekselvaas van meerkleurig Chinees porselein.
“Bloemenvaas”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Houten voorouderbeeld. Sumatra. Op een voetstuk gemonteerd samen met een koppel van gebeeldhouwd been. Zelfde oorsprong.
“Amoris Divini Triumpus.” & “Iovi Fulmin” Een paar gravures naar P.P. Rubens.
Een grote pique-fleurs van paars glas met geaderd motief. In drie delen.
Twee verschillende notenhouten armstoelen in Régencestijl, bekleed met resp. groen en rood fluweel.
Een lange bajonet in lederen schede. Met serienummer.
Een antieke glazen drageoir met handgeschilderde meerkleurige en vergulde versieringen. Decor hier en daar verdwenen. Omstreeks 1900.
“Compositie”. Kleurenlitho. Gesigneerd, E.A. en genummerd 1/20 buiten de plaat.
Een lot van vier verschillende kleurloze karaffen. Allen met stop.
Een reeks van vijf wandappliques met gesatineerd glazen coupes.
Pastel in de geest van Chagall. Niet gesigneerd.
Een lot van drie bajonetten , waarbij één Franse, eind XIXe eeuw en één recente, vermoedelijk Oost-Europa.
“Compositie”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 64/75 buiten de plaat.
Een vierledig Chinees reismeubel met messingen sluitingen.
Een notenhouten armstoel en een fauteuil in Lodewijk XVI-stijl. We voegen er een verguld voetenbankje aan toe.
Een Zuid-Amerikaanse bajonet in lederen schede. Artilleria nacional.
Drie diverse poppen met kunststof hoofden. Een op staander.
“Zicht op Lier”. Aquarel en houtskool op papier. Gemonogrammeerd. Bijgevoegd een houtsnede met zicht op het begijnhof te Lier. Gemonogrammeerd in de plaat.
Een kom en een schenkkan van Duits steengoed met blauw geglazuurd reliëfdecor. De kom met enkele scheurtjes in het glazuur.
Een ronde vaas van celadonkleurig crackleware porselein.
“Gehurkte 2”. Gravure. Gesigneerd en Artiestenproef buiten de plaat.
Een verzilverd metalen bestek in etuis, bestaande uit twaalf grote messen, twaalf grote messen, twaalf dessertlepeltjes en gebakvorkjes, twaalf koffielepeltjes, twaalf grote vorken en lepels en twaalf bestekleggers.
“Collage met goud en zwart”. Op de verso gesigneerd en gedateerd ‘71.
Eén grote en één kleine bonbonnière van gegoten kristal, paars in de massa. Beide gemerkt onderaan.
Twee diverse notenhouten fauteuils in Lodewijk XV-stijl. Met bruin leder bekleed.
Een vide-poche van zwartgepatineerd aardewerk. Gemerkt en gesigneerd ‘N. Nielsen’.
Een bajonet in metalen schede.
“Schip aan de kade”. Olieverf op doek.
Een lot karaffen in gegoten en geslepen glas. We voegen er een glazen vaasje - blauw in de massa - aan toe.
Een parfumfles van Booms glas met een merkje.
“Aan de Theems”. Een potloodtekening op papier. Gemonogrammeerd.
Een paars glazen fruitschaal op grote schotel. Gemerkt.
“Advance in ecological research”. Gehoogde gravure. Gemonogrammeerd en A.P. buiten de plaat.
Een lot van vier handgeknoopte Oosterse kleedjes. Slijtage.
Twee diverse notenhouten fauteuils in Lodewijk XV-en Lodewijk XVI-stijl. Met bruin leder en met tapisserie bekleed.
Een bajonet in metalen schede.
Een herenhoed in perfecte staat. Met hoedendoos. Maat 7 1/4.
“Studie voor heraldische arend i.v.m. Arscota Ventosa 2”. Gravure. Gesigneerd en A.P. buiten de plaat.
Een vergulde bronzen kerkkandelaar.
Een lot rood koper, bestaande uit een kolenstoofje/warmhouder, een waterketel, een oliekan en drie grote maatbekers. XIXe eeuw. We voegen er een tinnen maatbeker aan toe.
Een lot van elf potjes met vetplantjes en cactussen van meerkleurig geglazuurd Belgisch aardewerk. Enkele beschadigingen.
Twee hoornvormige sierstukken van gedreven, gehamerd en verzilverd koper.
Een lot van drie verschillende glazen parfumflesjes met handgeschilderde gouden decoraties.
Een bridgetafel met inklapbare pootjes met hoogwaardig fluwelen speelblad.
Een bridgetafel met inklapbare pootjes met hoogwaardig fluwelen speelblad.
Een set bowls, waarbij drie in etui en één los.
Een art nouveau vaas van koper en messing met oren in de vorm van pauwen.
Een lot van 28 zeevruchtenborden met sauskom.
Een mahoniehouten schaaktafeltje met ingelegd bord. Enige randschade.
“Les plus belles chansons”, “sprookjes en verhalen”, “de drie musketiers”. Een lot bestaande uit twee volledige stickerboeken een een ingebonden boek met oude kinderliedjes.
Een geslepen punchbowl met bijpassende glazen en kopjes.
Een ovaal schoteltje van aardewerk met een duif in het decor.
Zes wijnglazen van geslepen kristal met kelken in verschillende kleuren. Mogelijk Val Saint-Lambert. We voegen er een afwijlkend model aan toe.
Een bridgetafel met inklapbare pootjes en met vilten blad. Gebruikssporen.
Een bridgetafel met inklapbare pootjes met rood vilten blad.
13 Franstalige stripalbums. “Les Aventures de Bessy”. Vroege uitgaven, de nummers 6, 10, 11, 18, 20, 24, 32, 36 zijn eerste uitgaven. De nummers 2, 9, 12, 15 en 22 zijn latere edities. Matige tot goede staat.
Een houten reisscribaan met lederen schrijfblad.
Een vintage verchroomd serveerwagentje. Duitsland 1960- ‘70.
Een klein bijzetkastje met een lade en een opzij rollend deurtje.
Een antiek juwelenkastje van glas en verguld messing.
Een rookgrijs glazen designcoupe en een klein vaasje. Beide gemerkt. Ontwerp Per Lutken.
Een stereofototoestel/viewer met zeer grote collectie bijbehorende glazen plaatjes.
Twee vintage geglazuurd aardewerken vaasjes met vergulde binnenrand. Zonder merk.
Een vaas van geslepen en groen gedubbeld kristal. Vermoedelijk Val Saint-Lambert, maar zonder merk.
Twee verschillende gefineerde Lodewijk XVI nachtkastjes, telkens met een lade, een deurtje en een marmeren blad. Het geheel versierd met parketwerk en bronzen beslag.
Elf geslepen kleurloos kristallen kommetjes met verguld montuur. 2 verschillende modellen. Gemerkt.
Een met messing bekleed haardkistje, versierd met gedreven herbergtaferelen. Bijgevoegd een messingen houtmandje.
Een paar eikenhouten armstoelen met lederen bekleding (letsel aan het leder).
Een antiek notenhouten stoeltje met rieten zit.
Een smeedijzeren staande lamp.
Een goudgepatineerd metalen salontafel met spiegelblad.
Twee antieke hutkoffers, waarbij één met intact binnenwerk. Stickers van de Cunard Line & Canadian Pacific. Slijtage.
Een smalle eikenhouten staande klok, versierd met uitgestoken rozetten. Het werk met geëmailleerde wijzerplaat. XVIIIe eeuw.
Een zware eikenhouten balk, afkomstig uit de Sint Sulpitiuskerk te Diest. Voor XVe eeuw. Op wielen.
Een zwartgelakt gedraaid perenhouten boeken/ krantenrekje.
Een grote rechthoekige salontafel.
Een eikenhouten werktafel in Renaissancestijl. Gedraaide poten met dwarsverbinding in H. XIXde eeuw. Blad vervangen.
Een licht gepatineerd houten salontafel met leeuwenpoten en -kopjes.
Een licht gepatineerd houten bijzettafel met leeuwenpoten en -kopjes.
Een rendiergewei.
Een luchter met kristallen pendeloques en vier lichtpunten.
Een negendelig roze glazen toiletstel. We voegen er een blauw glazen vaasje aan toe.
Twee verschillende hanglantaarntjes van messing met kapjes van gesatineerd en geslepen glas.
Twee stoelen van chroom en beukenhout met gecanneerde zit en rug. Italiaans werk.
Een laag mahoniehouten kuipzeteltje, versierd met gebeeldhouwde zwanenhalzen.
Een luchtertje met één lichtpunt en kristallen pendeloques.
Een mechanisch geknoopt wollen tapijt met bloemendecor. Belgische productie.
Een mechanisch geknoopt wollen tapijt.
Een machinaal geknoopt wollen tapijt.