Veiling volledig – 700 loten.
Tentoonstelling: Vrijdag 15 & Zaterdag 16 december van 10.00 tot 17.00.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig – 700 loten.
Tentoonstelling: Vrijdag 15 & Zaterdag 16 december van 10.00 tot 17.00.
Een aardewerken beeld van een adelaar op rots, getekend HK. op de zijkant van de rots.
“Bocht van de Schelde”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een Art-Nouveau jardinière in aardewerk met een decor van bloemen. Manufacture Imperiale et Royale NIMY.
‘Bosrand’, een ets door Jaak Gorus, gesigneerd buiten de plaat .
Een set van 2 zwaar verzilverde bonbonnières op bijbehorende schaaltjes. Beide gemerkt Wiskemann.
Een stoomgebogen kapstok in de stijl van Thonet.
Een zwart marmeren kandelaar in de vorm van een Ionische zuil met zilveren ornamenten. Onderaan gemerkt Urart 925.
Een set van een vaas en bonbonnière met een decor van onderwaterfauna en flora, beide onderaan gemerkt.
Een klein schilderijtje, olie op paneel, van een oude man met grijze baard. Getekend L. Onzea.
Twee 18 kt geelgouden hangers met haaientanden.
Een polychrome retro gipsen missie-spaarpot met knikkend hoofdje.
Een houten tafelschermpje met vier oranje ruitjes met handgeschilderde bloemendecors.
Een vintage klokje, verguld en gemerkt Junghans, model ATO-MAT S.
“t’Verloren brood Antwerpen”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 9/100.
Een polychroom aardewerken waterkan, decor met Iznikdecor met vergulde accenten. Onderaan gemerkt.
Een met snijwerk en inlegwerk versierde eikenhouten armstoel met bordeauxrode fluwelen bekleding.
Een art-deco gefumeerde persglazen vaas met het decor van tulpen. Fait en Belgique.
Een kristallen schaal op een gedreven verzilverde voet met vogelkoppen, onderaan gemerkt Henniger.
‘Oosterweel’, een ets door Jaak Gorus, gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 kt geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct. en een smaragden met een gezamenlijk gewicht van +- 0,70 ct.
Een Boheems handgeslepen kristallen vaas met floraal decor en bordeauxrood in de massa.
“Boomse pannen IX”. Een ets. H.C. Gesigneerd.
Een set van 2 betonnen engeltjes elks op hun betonnen sokkel.
lot bestaande uit 4 ingekleurde gravures, ingekaderd, 18e eeuws, diverse stads-en plattelandszichten . Eén glas van de kader gebroken.
Een set van 2 vintage beeldjes in terracotta van Goebel, JHK 4 en JHK 6 waarvan 1 met datum 1970.
Een Art Deco wit marmeren piëdestal.
Een trench-art obus met een deksel waarop een zwijntje, een militair embleem en 2 kogels vooraan.
Een vintage tijger in faience, ca. 1970.
“Open landschap met dorp en rivier.” Aquarel op papier. Onleesbaar gesigneerd. Gedateerd 1908.
Een camée broche in 18 karaats geelgouden frame.
Een kristallen vaas, kleurloos en pruim, onderaan gesigneerd Val Saint Lambert.
“Begijnhof te Antwerpen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een vintage wortel-en notenhouten humidor met 4 compartimenten voor verschillende formaten. Binnen gemerkt.
Een lot van architecturale gravures, ‘Monographies De Batiments Modernes’.
Een groot biscuit wijwatervat, gedecoreerd met twee cherubijnen. Vroeg 20ste eeuw.
Een ovalen eikenhouten bijzettafel met inlegwerk in de rand en een rood marmeren blad.
Een paar karaffen in geslepen kristal.
Een donker notenhouten kolompendule met koperen details en florale toetsen. Eind 19e eeuws. Lichte sporen van schade.
Een lot van 3 handgekleurde gravures op papier. Architecturaal thema. Ontwerp door J.P. Neale, druk door Hobson, Varral & Wallace. Gedateerd 1831. In verpakking.
Een paar 18 kt geelgouden oorbellen bezet met briljantjes, saffieren en robijnen en smaragden met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.
Een paar laat Art Nouveau glazen vazen met geëmailleerd toetsen, florale en vergulde details.
“Dobermann”. Een beeld van geglazuurd biscuit. Gemerkt.
Bronzen profiel met laurierkrans op houten plaquette, draagt handtekening Jul Dillens.
‘Harbour scene’, olieverf en inkt op schilderspaneel, gesigneerd Bernard Dufour.
Een uit vier kruiken opgebouwde vaas van meerkleurig majolica en versierd met engeltjes. Gemerkt. Twee randschilfers.
Een Victoriaanse opklapbare ‘cakestand’.
Een antiek porseleinen Empire-stijl schouwurn met deksel, vergulde details en gesculpteerde ornamenten. Gemerkt “La Porcelaine de Baudour”.
“Sint-Jan-de-Doper”. Een Dinanderie plaquette met tekening in reliëf. Bovenaan gesigneerd.
‘Bloemenstilleven’, olieverf op doek in een houten kader, gesigneerd Fr. Vantongerloo en gedateerd 1954.
Een 18 kt wit en geelgouden ring bezet met twee briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct. en een centrale robijn van +- 0,40 ct.
Een art-deco fumé persglazen vaas met een decor van onderwaterfauna en flora.
‘Veenlandschap’, olieverf op paneel, gesigneerd Fr. Vantongerloo en gedateerd 1940
Een paar gietijzeren spaarpotten in de vorm van kachels, art deco design. Begin 20ste eeuw.
“Zeezicht met stoomboot.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een lot van 2 stuks Val Saint Lambert kristal, een blauw en kleurloos vaasje en een groen en kleurloos bolvaasje. Miniaturen als voorbeeld voor op maat gemaakte vazen.
Een bijzettafeltje, 2 niveaus met rijkelijk versierde bronzen poten met bustes van hofdames.
Een lot houten voorwerpen, bestaande uit een verguld spiegeltje in Lodewijk XVI-stijl, een kleine wandconsole, een wapenschild, en vier ornamenten.
Een paar gietijzeren spaarpotten in de vorm van kachels, art deco design. Begin 20ste eeuw. Eén gemerkt Vanden Borre Bruxelles.
“Zuiderdokken te Antwerpen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 kt geelgouden dameshorloge met lederen polsband.
Een verguld bronzen inktstel met twee inktpot houders, kandelaar en penhouder, Barok versierd met leeuwenkop en gekroond hoofd ornament in reliëf.
“Belgische steden”. Een kunstmap met diverse etsen naar thema.
Een lot Naams aardewerk, bestaande uit een theekan en suikerpotje met deksel. Enkele schilfers aan theekan rand.
“Meisje in de deuropening”. Een schilderij, olieverf op board. Onderaan gesigneerd.
Een Val Saint Lambert vaas, blauw en kleurloos kristal, 1908.
Een vintage glazen toogvitrine met messing frame en 1 klepje vooraan. Glas achterzijde manco. Bovenzijde glas gemerkt.
Een groot lot Wiskemann verzilverd bestek. Set messen uit couvert manco.
Een lange donker rode sjaal van wol en katoen. Gemerkt.
“Nettenboeters te Antwerpen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 kt wit en geelgouden ring bezet met twee briljanten en diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct.
Een groen keramisch vaasje met kleine schilferschade aan de voet, onderaan getekend Jan Cockx.
‘Platbodem bij laag water’, olieverf op doek, gesigneerd Fr. Vantongerloo en gedateerd.
Een paar Frans porseleinen vazen met floraal decor, vergulde details en armen in zwaan vorm. Onderaan gemerkt. Begin 19e eeuw.
“Ontwerp voor een wapenschild. (en een rokende kikker)” Aquarel op papier. Toegeschreven wegens familieherkomst.
Een Val Saint Lambert vaas, blauw en kleurloos kristal, genummerd 141/300.
“Lollipop”. Een lot van 4 vintage Mid-Century design stoelen met plywood rug en gestoffeerde zitting. Model Lollipop, ontwerp door František Jirák voor TATRA.
Een zijden foulard. Gemerkt.
Een bloempot, Boch Fr. La Louvière, Charles Catteau getekend CT. met decornummer D.745. in de bodem 2 haarlijnscheurtjes.
Portret van Leonard Vantongerloo, olieverf op doek, gesigneerd Fr. Vantongerloo en gedateerd.
Een paar 18 kt geelgouden oorbellen bezet met telkens een parel.
Een bronzen Art Nouveau spiegel met liggende vrouwenfiguur onderaan.
‘Gevelzicht’, olieverf op doek, gesigneerd H.J. Pauwels.
“Chevy Bel-Air ‘55-’57”. Een origineel OEM vintage gechromeerd motorkap ornament met bouten. Genummerd 3731752 C1.
Een lot van 2 vergulde kaders met een geweven tafereel uit 1001 nacht.
Een Val Saint Lambert karaf, kobaltblauw en kleurloos kristal, 1908, stop nr. 9.
Een ladekast in marquetterie met 2 laden.
Een Velsen Delfts porseleinen blauw-wit dekselvaas, met floraal decor en zeshoekige bodem. Onderaan gemerkt en genummerd “1381”.
Een Engels eikenhouten ijs of koekjes-emmer met keramische binnenkant en zilveren deksel. Gemerkt “HC & Co for “Hammand Creake & Co.”. 1886-1935 Sheffield, England.
“Havenzicht”. Olieverf op doek, onderaan gesigneerd, achterzijde gemarkeerd “P. Colfs Antwerpen”
Een 18 kt geelgouden broche bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,15 ct. en grote en kleine parels.
Een Edwardiaanse gezwart houten graphoscope met gegraveerde details. Openklapbaar, met bijhoredende etsen.
“Kadezicht met vissersboot.” Aquarel op papier. Gesigneerd.
“Madame”. Een portefeuille clutch van geel leder met originele stofzak.
“Interieur van Sint-Gummaruskerk te Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een Val Saint Lambert bonbonnière, rood en kleurloos kristal, H. Lega, gesigneerd en genummerd 90 69/120.
Een houten marqueterie buikkastje met 3 laden, verguld bronzen ornamenten en wit marmeren blad.
Een zwart lederen make-up tasje.
“Theatre TinTin”. Een vintage poppenkast set met 5 poppen van Kuifje, Haddock, Zonnebloem, Janssen en Bobbie.
‘Roman De La Rose’ een gobelin wandkleed door Anne Aknin voor Franklin Mint.
Een 18 kt geelgouden filigraan ketting met hanger in strikvorm bezet met fijne parels. Bell epoque periode.
Een houten diptych zonnewijzer kompas. Duitse makelij, eind 18e - begin 19e eeuw. Wijzerpin manco.
“Marine”. Een schilderij, aquarel op papier. Onderaan gesigneerd.
“Jezus aan het Kruis”. Een koper gegoten corpus. Onderaan gesigneerd.
‘Zeilboten op een kabbelende zee’, olieverf op schilderspaneel, gesigneerd H.J. Pauwels.
Een Val Saint Lambert bolvaas, groen en kleurloos kristal, Hubert Lega, gedateerd 1989 en gesigneerd PU 89/56. Een geschenk voor 25 jaar dienst bij Philips.
Een vintage houten slagers-hakblok met 2 laden. En formica frontpaneel met plaquette gemerkt.
“3 Puttis”. Een faux marmeren bas reliëf sculptuur met verguld geornamenteerd houten kader. Verso ingewerkt bronzen plaquette, gedateerd 1889.
“Deux de Delvaux”. Een tweekleurig lederen heuptasje.
“Bloemenmarkt op de Groenplaats met de kathedraal”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 kt geelgouden dameshorloge met 18 kt geelgouden polsband.
Een messing en brons Franz Hermle lantaarnklok op eikenhouten John Smith London stoel. Made in Germany. Met gegraveerde tekening van een skelet met Bijbelse vers, en Chronos met Scythe aan zijpanelen.
“Dame met hoed in surreëel landschap”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd. Opschrift label “Robert Van Horick - Leerling van Paul Delvaux”.
Een zwart lederen centuur met certificaat en stofzak.
“Les meules à Gedinne.” Olieverf op doek. Gesigneerd. Recent herdoekt.
Een Val Saint Lambert bolvaas, groen en kleurloos kristal, gesigneerd en genummerd 9/75.
Een houten marqueterie barkastje met 3 faux laden op het frontpaneel en marmeren blad. Spiegel binnenin de klapdeur.
Een lot van 33 phonograph cilinders in originele kokers. Diverse titels, hoofdzakelijk gemerkt Edison.
“Model Sommelier”. Een bruintinten tressé leder grote tas.
“Interieur van Sint-Gummaruskerk te Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 kt wit en geelgouden ring bezet met twee briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.
Een oude Duitse sabel gemerkt Alcoso Solingen met ijzeren schede.
“Sneeuwlandschap”. Schilderij olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Maria met kind”. Een gepolychromeerd houten beeld op wandpiedestal. Eind 19e eeuw.
“Afrikaanse olifant”. Schilderij olieverf op doek. Gesigneerd.
Een Val Saint Lambert bolvaas, groen en kleurloos kristal, Hubert Lega, gedateerd 1992 met certificaat. Een geschenk voor 25 jaar dienst bij Philips.
Een paar gerestaureerd, houten gesculpteerde armstoelen met gestoffeerde zitting en rug met jachttafereel en putti’s in het decor.
“Malmaison”. Een verzilverde koffiepot met ebbenhouten arm, model Malmaison, onderaan gemerkt. Met bijhorende stofzak.
“Hot air Stirling Engine”, door Georges Carette. Een Engels tinnen stoomapparaat op ethanol. Medio 1900.
“Stilleven met bloemen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 kt geelgouden oorbellen.
“2 zusjes met hond”. Een grote Royal Dux groep, model 757. Vroeg 20e eeuw. Onderaan gemerkt.
“Etend kind”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een bestekkoffertje met een 87-delig verzilverd Wiskemann bestek voor 12 personen.
“Windmolen bij maanlicht”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd. Verso label.
Een Val Saint Lambert vaas, groen en kleurloos kristal, Joseph Simon, 1925, gesigneerd en genummerd 194.
Een gebeeldhouwde eikenhouten kast. 2 deurs en 1 lade. Gesculpteerde details met leeuwenkoppen.
“Bacchante”. Een brons gesculpteerd beeld.
“Deux de Delvaux”. Een zwart lederen heuptasje.
‘Heidezicht’, olieverf op doek in een vergulde kader, gesigneerd Fr. Vantongerloo en gedateerd 1946.
Een 18 kt geelgouden ring bezet met twee saffieren en vijf zirkonen.
Een bestek voor 6 personen, 64 stuks van Christofle bestaande uit 6 grote en 6 kleine messen, 6 grote en 6 kleine vorken, 6 grote en 6 kleine lepels, 12 taartvorkjes, 12 mokkalepeltjes, 1 pollepel, 1 taartschep, 1 serveervork en 1 serveerlepel.
“Les Boches”. Een kunstmap met 6 litho’s, gemengde techniek. Onderaan gesigneerd.
“André Vesale” door I. De Rudder. Een bronzen beeld met de beeltenis van Vealius in zijn atelier.
“Vissersboot bij avondval”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd. Verso label.
Een Val Saint Lambert vaas, rood en kleurloos kristal, model Pompadour, Leon Hallet. Staat in de catalogus van 1972. Gesigneerd en sticker aanwezig. Kleine schilferschade aan de onderkant.
Een massief eikenhouten linnenkast, twee-deurs. Herstelling aan stukje boven scharnier.
“Jager met jachthond”. Een bronzen groep op zwart marmeren sokkel. Gesigneerd.
“Model Amitié”. Een zwart lederen rugzak met certificaat.
‘Heidezicht’, olieverf op doek, gesigneerd Fr Vantongerloo en gedateerd 1941?
Een 18 kt wit en geelgouden art deco hanger bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.
“La défence du foyer”. Een bronzen beeld. Gesigneerd. E. Boisseau. Met gieterijstempel: Société des Bronzes de Paris.
“Sneeuwlandschap”. Schilderij olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Romeins centurion”. Een bronzen beeld naar een werk van A. Carrier.
“Moeder met kind”. Olieverf op doek, onderaan gesigneerd.
Een bibliotheekkast van gebeitst hout genre sorgue met twee hoge deuren. Engelse stijl.
Een houten Mazarin marqueterie bureau. Een hoogwaardige replica met 3 laden aan weerszijden, 1 center lade en deur.
Een zilveren schaal op voet, gemerkt Sheffield, England, 1899 met als zilversmid Daniel George Collins. 390 gram.
Een set van 2 biscuit vaasjes met een decor van bloemen en verguld bronzen ornamenten en voet. Aan beide vaasjes is er schade aan de bloemen. Onderaan dragen ze het merkteken van Sèvres.
“Veehoeder en zijn kudde in een uitgestrekt valleilandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1848.
Een 18 kt witgouden ring bezet met een solitair van +- 0,30 ct.
“Hengst”. Een beeld van zamak met bruin patina op zwart marmeren sokkel. Naar werk van P. J. Mène. Sokkel beschadigd.
“Zicht op Schelle.” Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1894.
Een bronzen beeld van een dansende dame in art-deco stijl op zwart marmeren voet. Draagt handtekening.
“Lokeren”. Schilderij olieverf op doek. Gesigneerd.
Een Val Saint Lambert vaas, rood en kleurloos kristal, model Antinea. Staat in de catalogus Cristaux De Fantasie van 1926.
Een houten salon met gestoffeerde zitting, bestaande uit 3 verschillende modellen 2 x 1-zit fauteuil en 1 2-zit.
Een schouwklok in de vorm van een engel met artistieke ambitie gemaakt in biscuit op een sokkel van messing en marmer. H. Moyson et Cie. Anvers.
“Vase Bouc A Raisins”, een paar handbeschilderde kobaltblauwe dekselvazen met ramskoppen met onderaan het merkteken van Sèvres, aan de ene zijde beschilderd met een bloemenweelde en een vlinder, de andere zijde draagt een tafereel met telkens 3 personen in een Franse tuin van weleer. 19e eeuws.
“Boeren landschap.” Olieverf op paneel. Hollandse school, 19de eeuw. Recente volledige restauratie.
Een 18 kt witgouden ketting met hartvormige hanger bezet met briljanten.
“Paarden”. Een bronzen groep op marmeren sokkel naar een werk van P. J. Mene.
“Boerentafereel”. Een schilderij, olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd, vermoedelijke reproductie.
“Het Geheim van de Eenhoorn.”. Hard cover. Ed. Casterman 1946 (A46). Redelijke staat, oorlogspapier, te restaureren, zeldzaam.
“Portret van een Gentleman uit Southdown House”. Olieverf op doek (herdoekt). Engelse School omstreeks 1700. (AID1731).
Een Val Saint Lambert vaas, rood en kleurloos kristal, model Danse De Flor. Gesigneerd en genummerd 46/50.
Een imposante massief eiken Régence kast met 4 deuren en 2 laden. XVIIIde eeuw.
Een paar deels vergulde bronzen wandkandelaars in Empirestijl, gedragen door engelen. Met 13 lichtpunten.
Een vintage design tafellamp uit gekleurd glas met originele visoog kap en bijhorend nieuwe kap. Onderaan gesigneerd.
“Rivierzicht met koppel in boot.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 kt witgouden ring bezet met een solitaire diamant van +- 1 ct.
Een notenhouten Friese staartklok versierd met geschilderd landschap en met vergulde engeltjes met wereldbol. Mooie gedetailleerde replica.
“Taverne interieur met dienstmeid en pijprokers”. Een schilderij, olieverf op paneel. Maakte oorspronkelijk deel uit van een paar, waarvan het ander met signatuur.
“De Zwarte Rotsen”. Hard cover, houthoudend papier, oude spelling. Ed. Casterman 1946 (A46). Redelijke staat, rug te herstellen, blok vrij los, zeldzaam.
“De laatste poort van de stad Lier”. Olieverf op doek, gecraqueleerd. Gesigneerd en gedateerd Bernard Janssens, 1927.
Een Val Saint Lambert vaas, zwart en kleurloos kristal, gesigneerd en genummerd + naam J. M. Hoper (?) 71/2/92.
Een bronzen luchter, versierd met kristallen pendeloques.
Een in arduin gesculpteerd beeld van een olifant.
Een lot van 7 fijn gesneden beeldjes, houtsnijwerk van het Italiaanse merk Anri. Bestaande uit: Maria met Jezus, 2 engelen, een meisje met mand, een jongen met bloemen, kinderen op een ezel en Jozef en Maria uit de kerststal. Toegevoegd een glazen engeltje.
“Heidezicht met everzwijnen”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een 18 kt witgouden strikvormige broche.
“Mobilgrave”. Een houten 5 octaafs, stille oefenpiano, met plaquette gemerkt; “MARQUE DE FABRIQUE L (lyre) P - DEPOSEE MOBILGRAVE SAMUD BREVETE EN FRANCE ET ETRANGER”. Incusief sleuteltje. Medio 1900.
“Dorpszicht aan de rivier”. Olieverf op doek. Toegeschreven aan Charles Dubois. Onleesbaar gesigneerd. 18e eeuws.
“Het Zwarte Goud.”. Hard cover. Ed. Casterman 1950. Eerste druk (A50). Zeer goede staat.
“Hofdame met brief, voyeur en hond”. Een schilderij, olieverf op doek. 19e eeuws. Vermoedelijk gerestaureerd.
Een Val Saint Lambert vaas, petrol-blauw en kleurloos kristal, ca. 1920.
Een koperen Napoleon III hallantaarn met 1 lichtpunt, diverse guirlandes en ornamenten. Met geslepen en gesatineerde coupe.
Een Val Saint-Lambert champagne karaf, kobaltblauw en kleurloos kristal uit het begin van de jaren 1900.
‘Ribbon’, een Hollywood Regency tafellamp, Valenti-Spain, in groen geëmailleerd brons en een vergulde strik, gesigneerd.
“Herder met schapen bij boom.” Olieverf op doek, gesigneerd.
Een 18 kt witgouden horloge met 18 k witgouden polsband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct.
Een vintage koffer platenspeler. Gemerkt Philips, model Diamond.
“Stilleven met vergiet en houten hoofd”. Olieverf op paneel. Onderaan gesigneerd.
“De Krab met de Gulden Scharen”. Met vier pleine page kleurplaten. Ed. Casterman 1946. Eerste druk, A46. Goede staat, naam, stempeltje, sletige rug, zeldzaam.
“Ridder”. Litho. Gesigneerd en genummerd X/CVC buiten de plaat.
Een groot handvervaardigd kobalt blauw kristallen ei in 2 delen met 6 bijbehorende glazen
Een houten marqueterie buikkastje met marmeren blad en 3 laden.
Een Val Saint Lambert karaf, kobaltblauw en kleurloos kristal, 1908, model Eifel.
Een lot van 2 zilveren lepeltjes van Tiffany & Co, de ene met de afbeelding van een aapje, de andere met 3 acrobatische aapjes.
‘Staand naakt, ten voeten uit’, olieverf op doek, gesigneerd in de linkerbovenhoek Fr. Luyckx.
Een 18 kt witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,50 ct.
Een lot van 2 iconen op houten paneel. Bestaande uit “Deësis met apostelen” en “Sint-Joris”, verso label.
“Zeezicht met zeilboten.” Olieverf op doek. Herdoekt. Gesigneerd.
“Kuifje in Congo.”. Hard cover. Ed. Casterman 1951 (A51). Matige, sletige staat, hoek beschadigd.
“Hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een Val Saint Lambert vaas, rood en kleurloos kristal, model Jupiter, gesigneerd en genummerd M. 46/150.
Een gefineerd houten secretaire met gebombeerde laden. 2 laden binnenin.
Een Boheems kristallen vaas met vergulde putto en vergulde details aan de voet. Met bijpassend kistje.
Een groot massief eikenhouten beeld van Sint Hubertus te paard met hertje, een man en twee honden.
“Vijverzicht.” Olieverf op doek. Gesigneerd. Gedateerd 1945.
Een 18 kt witgouden ketting met hanger en bijpassende ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct. en telkens een Tahiti parel.
Een lot van 2 art-deco beelden met sporen van restauratie, een groene zeilboot met meerdere stukken gerestaureerd en haarlijnscheuren en ‘Singing Sailors’ naar Edouard Cazeaux voor Dax met een restauratie aan de voet.
Een maritiem schilderij gesigneerd V. Waning, met boten op het droge .
“Raket naar de maan”. Hard cover. Ed. Casterman 1956. Herdruk A56’’. Zeer goede staat.
“Boszicht”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd.
Een Val Saint Lambert vaas, rood en kleurloos kristal, model Jupiter, gesigneerd M.
Een massieve eikenhouten secretaire met ingelegde ster op het frontpaneel. Onderaan 2 grote laden en binnenin 8 kleine, waarvan 2 manco.
Een Boch Keramis vaas, ontwerp door Charles Catteau. Onderaan gemerkt en genummerd D7A6.
“Portret van dame in een stoel.” Gedateerd ‘42. Gesigneerd.
“Portret van een oude dame in rouwkledij.” Olieverf op doek. Gedateerd ‘40. Gesigneerd.
Een 18 kt witgouden ring bezet met een brijanten met een gezamenlijk gewicht can +- van +- 0,50 ct. en een saffier van +- 1 ct.
Een bronzen damesbuste. Gesigneerd achteraan.
“Starende man.” Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd. Gedateerd 1937.
“De Schat van Scharlaken Rackham”. Hard cover, gele rug in goede staat, Ed. Casterman 1956 (A56’). Goed gelezen.
“De zieke met levertraan”. Olieverf op paneel met de voorstelling van een bedlegerige man.
Een Val Saint Lambert vaas, petrol-blauw en kleurloos kristal, gesigneerd.
Een eikenhouten commode met 3 laden.
Een zilveren set bestaande uit 3 borstels, een schoenlepel en het zilveren deel van een kam. Alle 5 delen dragen de stempel van Delheid. Toegevoegd 2 borstels met verzilverde houder.
Een aardewerken kaststel bestaande uit 5 vazen, 19e eeuws, blijkbaar Samson Paris naar Delfts voorbeeld. Onderaan met een apocrief merk van Van Duyn en een S.
‘Aangemeerde vissersboten’, een maritiem aquarel rechtsonder gesigneerd Gucht.
Een 18 kt witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,20 ct.
Een bronzen beeld van een golvende dame op zwart marmeren sokkeltje. Draagt handtekening.
Een paar religieuze aquarellen op papier. Met o.a. St. Petrus.
“Stielers Hand Atlas”. “Gotha: Justus Perthes”. Een atlas met 100 gravure kaarten en 162 nevenkaart. Duitse uitgave, compleet, 1905.
“Landschap te Avila.” Aquarel op papier. Gesigneerd. Gedateerd 1963.
“De Geheimzinnige ster.”. Hard cover. Ed. Casterman 1954 (A54’’’’). Redelijk goede staat, cover vervaagd.
Een houten eettafel op wieltjes, verlengbaar met 3 panelen. Totale lengte 290cm.
“Zittende jongedame”, een beeld door Catherine Barjansky voor Boch Fréres Keramis. Onderaan een kleine schade aan de binnenzijde. Draagt achteraan de handtekening C. Barjansky en onderaan de stempel BFK Made In Belgium.
Paar Frans opaalglazen lampenvoeten Napoléon & Joséphine. 1 wiekglas manco.
“Stilleven met brood, appel en prei”. Olieverf op doek. Gesigneerd Fons Meylemans.
Een 18 kt witgouden ring bezet met een solitair diamant van +- 0,75 ct.
Een groot bord in Chinees blauw-wit met het decor van een boom en bloesems. Schilferschade aan de boord.
“Avondstemming op de Heide”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd. Verso opschrift.
Een set van 2 handbeschilderde borden met een beeltenis van Lodewijk XVI en Marie-Antoinette door Sèvres.
“Rotterdams havenzicht met Batavier Lijn”. Een schilderij, olieverf op paneel. Signatuur onleesbaar. Naar een werk van Johan Rockx.
“Coke en stock”. Een eerste uitgave TinTin, slijtage.
Een gefineerd mahoniehouten Napoléon III kaarttafeltje met klapblad en bronzen elementen. 19e eeuws met gegraveerd floraal decor. Gebruikssporen en lichte schade aan poot.
Een lot van 2 verzilverde stukken voor de feestdis, een wijnkoeler voor 2 flessen en een grote ovalen cloche.
Een His Master’s Voice grammofoonspeler met enkele bijbehorende platen. Sporen van herstelling, klem niet origineel.
“Herderin met schapen aan de hoeve”. Olieverf op doek. Gesigneerd J. L. Van Leemputten.
Een 18 kt geelgouden ketting met 18 kt wit en geelgouden hanger en bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een witte glaspasta vaas, gemerkt. Bijgevoegd 8 stukken sierfruit.
“Stilleven met rozen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een Frans porseleinen vaasje, meerkleurig met bloemen decor en vergulde details. Onderaan gemerkt.
Een lot van 4 diverse portret miniatuurtjes, waarvan 3 in serie. Bijgevoegd portretje in print.
“Kuifje in Afrika”. Hard cover. Ed. Casterman 1955. Herdruk A55. Zeer goede staat, normale slijtage.
Een donker houten halkastje met 1 deur en bovenaan 1 uitschuifbaar blad.
Een paar aardewerken vazen, met gedrukt blauw decor van bloemen en romantisch landschap. Genummerd en gemerkt onderaan. Eén haarscheur aan de bovenrand.
Een spiegel met zilveren kader, verso bodem gemerkt 925‰
‘Zeehaven met zonneklopster’, aquarel en potlood, een modernistisch werk met zicht op de haven rechtsonder gesigneerd R. Janssens.
Een 18 kt geelgouden ring bezet met een saffier van +- 1 ct.
Een lot strips, bestaande uit 15 De Rode Ridder, 8 Rik Ringers, 10 De Geuzen en 20 gemengde titels.
“Achterpoortje.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
‘Kinderbuste.” Groengepatineerd sculptuurtje uit zamak. Gesigneerd en genummerd.
“Boerenerf.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een art-nouveau luchter in metaal en glaspasta, op de coupe en de 3 blakers gesigneerd Degué.
Een donker houten halkastje met 1 deur en 1 lade.
Een lot zilver bestek en diverse, bijgevoegd 2 messing belletjes.
Een lot van 6 meerschuimen pijpen, een tweedelige in zijn originele doosje, een schipper, koning Albert I, Ambiorix, een Afrikaanse dame met schade onderaan en een doodshoofd met breuk aan de kaak en de steel op meerdere plaatsen gelijmd.
“Heidezicht.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 kt roze gouden Tennis armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 3,23 ct. VS.
Een kleurloos kristallen vintage set van schaal en kom met vergulde rand en getekend Val Saint Lambert met bijhorende vergulde lepel, erbij toegevoegd een niet gesigneerde ijsemmer met ijsblokjestang.
Een lot van een portret schilderij op paneel en een gipsen beeldje. Naar Jean Gabriel Domergue.
Een viool met koffer ter restauratie, binnenin draagt deze een etiket waarop vermeld Antonio Stradivarius.
‘Marktscene te Napels, olieverf op doek, gesigneerd Amadeo Sica.
Een paar sierborden met decor van eenden en bloemen. Gemerkt achteraan.
Een paar vintage messing afzetpalen of barrier posts met lederen band. Met label gemerkt.
Een lot van 50 Suske & Wiske strips. Diverse formaten, uitgaven en jaartallen.
Een Frans porseleinen inktstel, met Chinoiserie tafereel. Onderaan gemerkt Limoges Dynasty.
“Bosweg met dame in herfst.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 kt roze gouden ketting met hanger bezet met beweegbare briljanten en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1, ct.
Een bestekkoffer, 12 personen, Solingen West Germany, 23/24 karaat vergulde delen.
‘Bloemenstilleven’, olieverf op doek, gesigneerd Schuermans.
Een vintage lederen toilet-reiskoffer met 17-tal accessoires.
“Bloemenstilleven in zwarte vaas.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een art-deco mesh portemonneetje met veelkleurige geëmailleerde vlakjes.
Een gerestaureerde houten armstoel met gestoffeerde zitting met floraal decor en armleuning, en met gecanneerde rug.
Een Vlaams aardewerken vaas met vlinder in het decor.
Een art-deco Amphora vaas met een floraal decor en 2 vogels, onderaan gemerkt.
“Boom bij de hooimijten.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 kt geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +-0,21 ct. en een morganiet van +- 0,77 ct.
Oude wandelstok met verzilverd handvat.
“Hoevezicht met boom.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot van vintage fototoestellen en toebehoren, Zeiss Ikon Contina, Zeiss Ikon Nettar, Canon A1, Yashica Electro 35 en een Canon 814XL Electronic filmcamera.
“Hoevezicht met molen.” Olieverf op paneel. Gesigneerd. Gedateerd 1960.
Een mondgeblazen glaspasta vaas met leeuwenkop.
Een set van 2 armstoelen in Louis VI stijl, ecru geschilderd hout en oud-roze fluwelen bekleding.
Een groot lot bestaande uit stafkaarten, religieuze en culturele teksten en gravures, en documentatie betreffende paardenhandel.
Een lot van 6 oude zout, peper en mosterdvaatjes met beeldjes in verschillende voorstellingen.
“Landschap met molen.” Gouache op papier. Gesigneerd. Gedateerd 1919.
Een vergulde dames zakhorloge met bloemversiering aan de achterkant.
Een grote zware vintage kristallen schaal, blauw in de massa gekleurd, Val Saint Lambert.
“Bloemenstilleven”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd. Recto label.
Een comtoise klok met opschrift ‘Hora Fugit’ met emaillen wijzerplaat en een versiering in Dinanterie.
“Portret man met baard”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd en gedateerd 1978. Verso label.
“Boerenpaar.” Een paar aardewerken popjes uit de Provence.
Een koffer met bronsbeslag en gesculpteerde panelen met decor van griffoenen. 19de eeuws.
Een lot van drie aspergeschalen van polychroom aardewerk. Waaronder één gemerkt Sarreguemines.
Een lot van 3 vintage borden met maritiem thema, 1 met een octopus en 2 met vissen.
Een lot van 2 etsen door Romain Malfliet, Carolustoren en Onze Lieve Vrouw St Andries beide te Antwerpen. Gesigneerd buiten de plaat.
Een lot van 4 zilveren zakhorloges, waarvan 1 met gebroken glas en 2 met beschadigde wijzerplaat.
Een lot van 6 locomotieven in diverse uitvoeringen. Schaal HO.
Een set van 7 kaders met diverse Engelse sportlui van weleer. Print op papier.
Een gevarieerd lot van 9 oude borden met diverse voorstellingen, Maastricht, Jemappes en Nimy.
Een lot van 5 gravures op papier met thema vogelsoorten en 2 met thema mot -en vlindersoorten.
Een oude zilveren beker, 70 gram, gedateerd 1833.
Een kaptafeltje met opklapspiegeltje en 2 openklapbare vakken.
Een lot van 35 Lucky Luke’s waaronder een reeks uit de jaren 60.
Een 19e eeuwse verstelbare boekenhouder in fineer en vilt, achteraan ontbreekt een strookje van het fineer.
Een grote geelkoperen piëdestal afkomstig uit een kerk.
Een lot van 2 Roskopf zakhorloges, beide met beschadigde wijzerplaat, 1 met beschadigd glas.
Een koperen kompas met het waterpasje opnieuw vast te solderen, hierbij toegevoegd een set copy-antieke bronzen concentrische gewichten.
Een Duits kristallen Freundschaftsglas met geëmailleerde bloemen en vergulde rand. Roze in de massa gekleurd.
Een lot van 51 strips waaronder 3 x Kuifje, 5 x de Smurfen, 3 x Piet Pienter en Bert Bibber, 2 x Michel Vaillant, 2 x Guust, 6 x Bernard Prince, 10 x Astérix (Franstalig) hardcover, 13 x Asterix, 11 x gevarieerd en een gebundelde boek van de Rode Ridder.
Een lot van 2 bierreclames, Gouden Carolus en Liefmans.
Een set van 6 zilveren botermesjes, Sheffield, England, 1894, meesterkeur W.D. In zijn originele doosje.
Een bijzettafeltje in wilde kerselaar met 1 lade.
Een lot van 8 stuks verzilverd voor de feesttafel, gemerkt Maestri, bestaande uit 2 botervlootjes, 2 ronde schotels met deksel, taartschotel met glas, een sauskom, een diepe en een ondiepe schotel.
Een oude bedpan met religieus thema in geel en rood koper en een stalen steel.
“Le passage du Rhein par l’Armée de France... ”. Een gravure op papier.
Een lot van 5 oude zakhorloges.
Een houten Art Deco juwelendoosje in geometrische vorm.
“Kattekop”. Een ets op papier. Binnen en buiten de plaat gesigneerd.
“Antwerpen in brand”. Een lot van 3 boeken.
Een oude ladder in 2 delen uit een graanschuur te Schelle.
Een zijden sjaal. Gemerkt.
Een gesculpteerd houten ladekastje met 2 laden in Bretoense stijl.
Een scheerbekken in aardewerk, onderaan gemerkt “Décor-Rouen, Fait-main”.
Een houten pianostoeltje met gesculpteerde details. In hoogte verstelbaar, met rond gestoffeerde zitting, gesteund op 3 poten.
Een wortelhouten fineer salontafeltje met onderaan cannage tableau en met leeuwenpoten. Fineerschade aan het blad.
Een zijden sjaal. Gemerkt.