De veiling is volledig – 900 loten in de catalogus. Downloads in .pdf en .xls verkrijgbaar.
Er kan opnieuw binnengebracht worden van dinsdag 3 tot en met vrijdag 6 september.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 900 loten in de catalogus. Downloads in .pdf en .xls verkrijgbaar.
Er kan opnieuw binnengebracht worden van dinsdag 3 tot en met vrijdag 6 september.
Een siervaas van meerkleurig porselein, getooid met een haan en een slak (letsel aan de kam) en een inktpot met een liggende windhond op het deksel.
Twee houtsneden. Gesigneerd en resp. genummerd 54/250 & 38/200 buiten de plaat.
“Cerabati Wasserbillig”. Een oude messingen reclameplaat.
Oude gravure met voorstelling van Beijing, veroverd door de Russische Tataren.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met twee kleine diamantjes.
Een gebeeldhouwde cabrioletfauteuil in Lodewijk XV-stijl, bekleed met naaldwerk.
Een inktstel van Brussels porselein, versierd met vergulde motieven en getooid met een gepolychromeerde liggende leeuw met eronder de Belgische wapenspreuk. XIXe eeuw. Zonder recipiënten.
Een sierstuk van meerkleurig en verguld Brussels porselein in de vorm van een wapen boven een liggende leeuw. XIXe eeuw.
“Moeder en kind”. Een ets. Gesigneerd met stempel buiten de plaat.
Een 9 karaats gouden ketting en hanger.
Vijf borden van Doorniks aardewerk met een blauw op wit decor à la mouche.
Twee XIXe en een XXe eeuwse lithografie met zichten op Leuven en een ingekleurde XVIIIe eeuwse gravure m.b.t. de Sint-Pieterskerk.
Een terrine en een schotel van meerkleurig Frans aardewerk.
Een geglazuurd aardewerken wijwatervat in de vorm van Christus aan het kruis. De achtergrond is papier.
Een vergulde zakhorloge. Omstreeks 1940.
Een bijzettafeltje op gedraaide en stoomgebogen centrale poot.
Een lot van vijf hoornvazen van Brussels porselein, waarbij er twee een koppel vormen. XIXe en XXe eeuw.
“Militair koppel”. Twee beeldjes van meerkleurig en verguld Frans porselein. Beschadigingen. XIXe eeuw.
“Heverlee”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,24 ct.
U.S. Postage 1893. 400 jaar Ontdekking van Amerika. Overwegend gefrankeerd, scharnieren, diverse letsels. 44 x 1ct, 165 x 2 ct (o.m. een vel van 6 stuks), 24 x 4 ct, 165 x 5 ct, 6 x 6 ct, 13 x 8 ct, 37 x 10 ct, 5 x 15 ct.
“Oogst” (Zelfportret). Gesigneerd buiten de plaat.
Een art deco sierstuk van gegoten glas.
Een lot van vier decoratieve reproducties met betrekking tot Minerva Automobiles.
Dameshorloge van 18 karaats geel goud met lederen bandje.
Een eikenhouten tafeltje met klapblad met binnenin een spiegel. Het geheeld versierd met ingelegde motieven van diverse houtsoorten. Spiegel gebarsten.
Een Art-Deco milieu de table in mauve glas. Gemerkt: VSL.
Vier Brusselse pullen met tinnen kleppen. XIXe eeuw.
“Stilleven met flesjes”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1980.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met twee peridot baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. een centrale amethist van ± 2 ct. en twee kleine diamantjes.
Een grote eironde kruik van steengoed met een blauw decor en met een tinnen deksel.
“Winters stadszicht”. Olieverf op doek. Russische school.
Een Art - Deco vaas in rood/wit glaspasta.
“Meisjesportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1909.
Een 18 karaats geel goud gegraveerde fotohanger.
Een antiek houten schoolbankje.
Een beeld van een vis uit blauw geglazuurd keramiek. Vermoedelijk jaren ‘ 70.
Een antieke wereldbol en een hemelbol. We voegen er een klein wereldbolletje aan toe.
“Schuur en kar - Waasland” & “Durme - Kielrode”. Twee etsen. Beide gesigneerd buiten de plaat en resp. genummerd 21/100 & 7/100.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met twee diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,10 ct. en smaragd baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
U.S. Postage ± 1850 - 1900. 400 jaar Ontdekking van Amerika. 10 zegels van 1 ct tot 30 ct. Diverse zegels en postkaartzegels, presidenten e.a. (180 st. met mogelijke gebreken). Presidenten en senatoren: Webster (10 ct, 26 x bruin, 124 x groen), Clay (43 x 15 ct), Grant (5 ct, 64 x blauw, 283 x bruin), Washington (1894, type III 86 x 2 ct, type II 90 x 2 ct, 1890-93, 146 x 2 ct), Franklin (1890, 60 x 1 ct).
“Mannenportret”. Olieverf op doek. Gemonogrameerd.
Een antieke baardmankruik van steengoed. Gebruiksletsels bovenaan.
“Weidelandschap met vee”. Olieverf op paneel. Gemonogrameerd.
Een 18 karaats geel gouden hanger bezet met Columbiaanse smaragd van ± 4 ct.
Een wandconsole in Lodewijk XVI-stijl met legplanken onderaan en drie kleine laden in de gordel.
Een antieke baardmankruik met tinnen klep, versierd met een reliëfdecor op blauwe achtergrond.
Twee aanstekers van verguld metaal en zwarte lak. Gemerkt, verschillende afmetingen. We voegen er een vergulde aansteker van het Merk Flaminaire France aan toe.
“”Zicht op een meer”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en een centrale smaragd van ± 0,40 ct.
Postzegels. Groot-Brittannië en Gemenebestlanden. XIXde en begin XXste eeuw. 318 st, afgestempeld, diverse letsels.
“Landweg aan de dorpsrand”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘96.
Een schouwpendule van meerkleurig en verguld Parijs’ porselein. Onderaan versierd met bloemen in hoogreliëf, bovenaan een voorstelling van aartsengel Azraël die een herder troost. Vermoedelijk Jacob Petit. XIXe eeuw. Kleine beschadiging aan één bloemetje. Zonder sleuteltje.
“Heidelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,94 ct.
Een achthoekige bijzettafel van gebeeldhouwd eikenhout in renaissancestijl.
Een mahoniehouten reissecretaire met koper inlegwerk. Inclusief glazen inktpotjes. Kleine manco’s in het inlegwerk.
Een schedel van een damhert en twee reeëngeweitjes, alledrie op houten muurbevestiging.
“Heidezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Kleine beschadigingen bovenaan.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
55 gefrankeerde brieven, Frankrijk, Australië, Berlijn enz. XIXde eeuw.
“Schepen op het kanaal”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Lesy. Lichte beschadiging aan het doek.
Een antiek houten huisaltaartje met een Madonna met kind. Omstreeks 1800.
Twee gravures van omstreeks 1700:- “Venus Lusthoff”. Een gravure naar een werk van Rubens. - “Automno Diana Favet...”.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met telkens twee grijze en twee witte parels.
Een ensemble, bestaande uit twee verschillende dagobertstoelen en een gelijkaardig tafeltje van gebeeldhouwd eikenhout.
Een empire siervaas met vergulde decors op gele fond en met oren in de vorm van slangen. Onderaan gemerkt. XIXe eeuw.
Een paar porseleinen siervaasjes, versierd met een Chinees koppel. Onderaan gemerkt.
“Reizigers in een romantisch landschap”. Olieverf op paneel. XVIIIde eeuw. Slechte staat.
Een halssnoer met witte zoetwaterparels en een zilveren slot.
Een oud postzegelalbum. Gefrankeerde zegels van de hele wereld. Overwegend XIXde eeuw. Ongeveer 1000 stuks.
“Veenlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
een art deco vide-poche van meerkleurig aardewerk, getooid met een ijsbeer.
“Portret van een pater.” Olieverf op doek. Verschillende letsels.
Een roesrvrij stalen dameshorloge in originele doos. (topje te herstellen).
Een sobere roodgepatineerde houten kist.
Een bolle designvaas van Gouds aardewerk naar ontwerp van Amp Smit (1903 - 1976). 1929.
Een grote groep van meerkleurig en verguld porselein met een voorstelling van een XVIIIe eeuws gezelschap, waaronder een kunstschilder. Onderaan gemerkt. Gaaf.
“Wandelaarster in een landschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,64 ct.
Gefrankeerde zegels van de hele wereld. Overwegend XIXde eeuw. Meer dan 1000 stuks.
“Beukenbos”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een serie van twaalf en een serie van zes theelepeltjes van verzilverd metaal. In oorspronkelijke etuis. Gemerkt.
“Winters hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,76 ct.
Een paar fauteuils in Lodewijk XV-stijl van wit- en roodgepatineerd hout en bekleed met naaldwerk.
Een zilveren sierstuk met Duitse keuren met glazen recipiënt. 181,66 gram
Vier ingelijste Delftse aardewerken tegels met blauwe en witte decors van zeilboten en andere.
“Militair in een herberg met hond en ekster”. Olieverf op paneel. Gesigneerd rechts onder: E. Du... Begin XIXe eeuw. Oorspronkelijke lijst, paneel gerestaureerd.
Een kruis van koraal met 18 karaats geel goud hanger en bolletjes en een klein grijs pareltje.
Postzegels. 46 envelopjes met gestempelde dubbels (V.S., Australië). ± 395 Franse gestempelde zegels, tweede helft XIXde eeuw. Blokje “Les couleurs de Marianne en Euros”, gestempeld 29/4/2002. Oostenrijkse Zeitungs-Stempel 1890, 75 x 1 Kreuzer en 31 x 2 Kreuzer, gestempeld.
“Moede gods van de tederheid”. Een achterglasschildering met bladgoud, naar voorbeeld van een Russisch icoon.
Een kleine sierjardinière van deels verguld porselein, versierd met een meisje met mand en een vogel. Onderaan gemerkt. Tijdperk art nouveau.
“De kaartlegster”. Gewassen pentekening. Gesigneerd en gedateerd 1835.
Een paar 18 karaats geel gouden schakeloorbellen.
Een paar fauteuils en een bankje op wielen met blauwe bekleding.
Een opgezette vleermuis in een vitrine.
Een replica van een meesterstuk in de vorm van een wenteltrap.
“Bloemenvaas met asters.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel goud geweven halssnoer. Lengte 25 cm.
122 postzegels, fiscale zegels e.a. en 117 geadresseerde en gefrankeerde enveloppen. Frankrijk vanaf 1861.
“Koeien in de wei”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd.
Een muziekdoos in gefineerde houten kast, versierd met inlegwerk. (schade aan het deksel). Mechanisme in werkende staat, maar te reviseren. Keuze uit acht liedjes. Zwitserland, omstreeks 1880.
“A plan of the city and the liberties of London after the Dreadful Conflagration in the year 1666” & “kaart van Shropshyre”. Twee XVIIIe eeuwse Engelse kaarten. Zeer donker.
Een 18 karaats geel gouden ajour ring bezet met een rookkwarts van ± 12 ct.
Een klein bureautje in Lodewijk XVI-stijl met drie laden en een kalfslederen blad.
Een vergulde en gepolychromeerde voorstelling van Maria met kind met ivoren hoofdje en handje. Drie handjes en het hoofd van Christus manco.
Een art nouveau siervaas van meerkleurig en verguld porselein. Aan één zijde gerestaureerd. Onderaan gemerkt.
Een milieu-de-table met geslepen glas op een 800‰ zilveren voet. Kleine randschilfers en een barst in het midden aan het glas.
Een 18 karaats geel goud broche bezet met camee.
Postzegels. New Zealand. 47 x fiscaal e.a. Australië (Western Australia, Tasmania, Victoria, New South Wales, Queensland, tijdperk Queen Victoria x 977 st.). Afgestempeld, diverse letsels.
“Voorstelling van de geboorte van Christus”. Een gesculpteerde en opengewerkte parelmoeren schelp. Vermoedelijk Israelisch.
Een oude ‘aardbol’ op een gietijzeren voet.
Een hoge hoed met mollenvacht. In oorspronkelijke doos. Antwerpen;
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,46 ct.
Een eikenhouten klapsecretaire in Regencestijl met twee laden onder het klapblad.
Een aluminium schaalmodel van een racewagen uit de jaren ‘20. Met elektromotortje.
Een art nouveau vaasje van meerkleurig porselein met verguld reliëfdecor. Onderaan gemerkt.
Een zijden chapeau claque en een hoge hoed van mollenvacht in doos.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct.
U.S. Postage 1893. 400 jaar Ontdekking van Amerika. Volledige “Christoffel Columbus”-serie van 16 postzegels. Niet ontwaard. Geen gom, scharnieren, gebreken o.m. geen tanden onderaan 6 ct, linkerbovenhoek gescheurd 4 $, verkleuringen, matig gecentreerd.
Een lot, bestaande uit een oude hoedendoos, een hoed van Borsalino en een houten hoedenvorm.
Messingen schijfkandelaar. Gotische stijl, XIXde eeuw. Losse elektrische montage.
“Zittende vrouw langs de kant van de weg”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. XIXe eeuw.
Een roestvrij stalen horloge in originele doos. Swiss Made.
Een kleine vitrine met facetgeslepen glas in de deur en een lade bovenaan.
Een art nouveau vaasje van meerkleurig porselein met een reliëfefdecor van bladeren op de buik en bloemen bovenaan. Onderaan gemerkt.
“Pierrot met poedel”. Een bronzen beeld naar een werk van Barye.
“Visser in een bosrijke omgeving”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met een centrale diamant van ± 0,75 ct. en diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een siervaas van meerkleurig porselein, versierd met een decor van noten en bladeren in reliëf. Gemonteerd als lampenvoet.
“Conversatie op de boerderij”. Olieverf op doek. Gesigneerd. XIXe eeuw.
Een art nouveau siervaas van gepolychromeerd porselein met versieringen van bladeren en vruchten in hoogreliëf. Onderaan gemerkt.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Draagt een handtekening: Redes (?).
Een 18 karaats geel gouden armband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct.
Een Vlaamse tweedeurs credenza van gebeeldhouwd eikenhout naar XVIIe eeuws voorbeeld. XIXe eeuw.
5 boeken. Flavius Joseph. “Histoire de la Guerre des Juifs contre les Romains”. 2 delen. Vertaling uit het Grieks : Arnauld d’Andilly. Ed. Eugène Henry Fricx Bruxelles 1703. Flavius Joseph. “Histoire des Juifs, sous le titre de Antiquitez Judaïques. 3 delen. Vertaling uit het Grieks: Arnauld d’Andilly. Ed. Henry Fricx Bruxelles 1701 en 1702. In-16. Slijtage.
Een paar cassolettes van geaderd wit marmer en verguld brons, versierd met zwanen. XIXe eeuw.
“Stilleven met anjers”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1909. Een kleine herstelling.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een art nouveau siervaas van porselein, versierd let een jonge vrouw en bloemen in hoogreliëf. Onderaan gemerkt.
“Portret van een man.” Olieverf op doek. XIXde eeuw. Verschillende letsels.
Handtas van lichtbruin leder. Met stofhoes.
“Herenportret”. Olieverf op paneel. XVIIe eeuw. Achteraan een oude toeschrijving aan Ferdinand Bol (1616 - 1681). Paneel gerestaureerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,32 ct. en telkens één parel.
Een gefineerde Engelse secretaire met vier laden onder het klapblad en bovenaan twee gevitreerde deuren.
Een antieke krokodillenlederen handtas.
Een vintage handtas van zwart krokodillenleder. Jaren ‘60.
“Vrouw met manden op een landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel goud geweven halssnoer. Lengte 35 cm.
Een art nouveau sierkan van meerkleurig porselein, versierd met een reliëfdecor van distels.
“Met Messen Spelen.” Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1861.
8 boeken. Sir Walter Scott. “Vie de Napoléon, précédée du Tableau de la Révolution Française”. 10 delen in 5 volumes. Laurent Frères, Bruxelles 1827 Lederen ruggen, in-8. Vochtsporen. Comte de Segur. “Histoire de Napoléon et de la Grande-Armée pendant l’année 1812. Tome premier”. 1 vol. Ed. Baudouin Frères, Paris 1824. In-8. Met uitvouwkaart. En 1 andere.
“Winters stadszicht”. Olieverf op doek. XVIIIe eeuw.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,90 ct.
Een gefineerde en ingelegde violontafel in Lodewijk XV-stijl met een marmeren blad.
Een gevarieerd lot met gedeeltelijke glazenserviezen. grotendeels geslepen kristal. Totaal 77 stuks.
Een Engelse staande klok in mahoniehouten kast. De handbeschilderde wijzerplaat met roterende afbeeldingen.
“Vrouw, leunend tegen een omheining onder een boom”. Olieverf op paneel. Vermoedelijk G. B. Brunfaut, maar zonder signatuur. XIXe eeuw.
Een parelsnoer met donkere zoetwaterparels en een zilveren slot.
Een paar kindjes van zandsteen.
“Herbergscène”. Olieverf op doek. Toegeschreven aan Egbert van Heemskerk (1610-1680). Slijtage.
Een vintage handtas van zwart slangenleder.
“Zonnig hoevegezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamant markiezen met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en twee grijze Tahiti parels.
Een paar gebeeldhouwd eikenhouten buffetkasten in Mechelse renaissancestijl.
Een lampenvoet/sierstuk van gepolychromeerd porselein met een voorstelling van een octopus en een krab in hoogreliëf.
Een mahoniehouten replica van een meesterstuk in de vorm van een trappenhuis onder een koepel.
“Jongeling met kaars”. Olieverf op doek. XVIIIe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamant princesses en baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 1,52 ct.
Een mahoniehouten klapsecretaire in Louis-Philippestijl met twee laden onder het klapblad, een lade en doucine en een grijs marmeren blad bovenaan. XIXde eeuw.
“Herbergscène”. Olieverf op doek. Vlaamse school, omstreeks 1700. Vervaagde signatuur op de tafelpoot. Met rapport.
8 boeken. “Histoire de Cicéron tirée de ses Ecrits et des Monumens de son Siècle; Avec les Preuves & des Eclaircissemens”. 5 delen. Ed. Didot, Paris 1743. Leder, in-16. Slijtage. M. de Barrett. “Les Livres de Cicéron de la vieillesse, de l’amitié, les Paradoxes...”, Ed. Barbou Paris 1776. En drie andere. Leder, in-16. Slijtage.
“Het lezen van een brief bij kaarslicht”. Olieverf op paneel. Zonder signatuur.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamant princesses met een gezamenlijk gewicht van ± 0,82 ct.
Een gebeeldhouwd eikenhouten bureau met opzet in neogotische stijl. Onderaan drie laden en twee deuren, in het opzet een deurtje en twee laden. We voegen er een gebeeldhouwde stoel in barokke stijl aan toe.
Een paar bronzen girandoles met kristallen pendeloques.
“De druivenoogst”. Een beeld van gepolychromeerd porselein. Onderaan gemerkt.
“Boerenerf met schapen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden Amerikaanse trouwring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,08 ct.
“De hofmaking”. Een bronzen groep met tweekleurig patina op zwart marmeren voetstuk. Gesigneerd ‘Madrassi’.
“Romantisch landschap met personages, vee en een ruïne”
Een lot Belgisch zilver waaronder Delheid 800‰. Twee sauslepeltjes van Kempen-Bergeer 833‰ en twee theelepeltjes, Nederland, XIXe eeuw. We voegen er een zilveren papiersnijder met ivoor aan toe met onleesbare keuren.
“Visser in een landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden slavenarmband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,58 ct.
Een eikenhouten buffet met opzet in Regencestijl met twee maal twee gemoulureerde paneeldeuren en bovenaan versierd met ingelegde motieven.
“Leeuwinnen”. Een groep van zamak op een sokkel van grijsgeaderd zwartmarmer en albast. Tijdperk art deco.
Een verzilverd metalen bestek voor twaalf personen, met kleine en grote messen met hoornen handvat, dessertvorken, dessertlepels, grote vorken en grote lepels. Decor ruban croisé. Met aankoopbewijs van 1923.
“Marine”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1854.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,36 ct.
14 boeken. “Oeuvres complètes de François Arago”. 9 delen. Ed. Gide, Paris & Weigel, Leipzig 1859. In-8. Lederen rug (brandschade aan 5). “Oeuvres complètes de Montesquieu précédées de la vie de cet auteur”. 5 delen. Ed. Lefèvre, Paris, 1820. In-8. De meeste met vochtschade.
“Man in een Renaissance-interieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd en “München”
“Spiegel der natuur en School ter Teekenkunde, bevattende LXXVI afbeeldingen van landschappen, landsdouwen, watergezichten, enz. enz. Allen zoo veele studiën van Silvestre, Perelle, Quinault, Du Moulin, Della Bella, Zaftleven, Almeloveen, Van Schyndel, Nolpe, Vermeulen, Visscher en Schenk...”. Ed. Van Esveldt-Holtrop Amsterdam 1830 (handgeschreven datum. In-8 liggend. Mooi ingebonden, goede staat.
“Herderin met schapen”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1890.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,63 ct.
Een kleerkast van mahonie met twee spiegeldeuren en twee laden. Omstreeks 1900.
Een grote staande klok in eikenhouten kast met fraai gebeeldhouwde versieringen in Lodewijk XV-stijl. Het werk met een handgeschilderd dag-nachtmechanisme en met een tinnen wijzerplaat op een gedreven en gegraveerde messingen achtergrond. Maaslands werk, XIXde eeuw.
Een Engelse desserte van mahoniehoutfineer. Tijdperk Victoria.
“Molenlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1887.
Een art deco platina broche bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3,50 ct.
Paar barokke engelen van gebeeldhouwd en deels gepolychromeerd hout. Omstreeks 1700.
“Dorpsgezicht met kerkje”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1663. Op de achterzijde een studie van een Madonna met kind.
Een zilveren suikertang. Belgische keur 2de gehalte 800‰. En twee zilveren lepels 1ste gehalte. Parijs Marlin.
“De kruisiging van Petrus”. Olieverf op koper. Antwerpse school, XVIIe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,02 ct.
Eéndeurs spiegelkast van mahonie in Louis-Philippestijl. Omstreeks 1900.
Een driemaster van zamak met versierde zeilen en op onyxen sokkel. Boegspriet te restaureren.
“Joseph Terby. Fondateur de la Societé Lyrique”. Een mannenbuste van grijsgepatineerd gips.
“Portret van een jonge vrouw”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,48 ct.
Een ronde tafel met roze marmeren blad in Louis XV stijl.
“Kippen op de mesthoop”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een zilveren servetring en taartschep 830‰. Denemarken 1879-1958.
“Landschap met hoeven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger en bijpassende oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,32 ct.
Een eikenhouten klapsecretaire met onderaan drie laden en twee gevitreerde deuren in het opzet. Engeland, XIXe eeuw.
Een handtas van donkerblauw leder. Model ‘Souverain’. In draagtas.
Een 49-delig zilveren bestek voor twaalf personen in ménagère. Frankrijk, 950‰.
Een eikenhouten buffet met drie deuren en drie laden. XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten en baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 1,18 ct.
Een zeldzame vaas van glaspasta. Gesigneerd en gedateerd ‘72.
“Toren en ruiters in een romantisch landschap”. Olieverf op doek. Restauratie.
Een Franse schouwpendule van vuurverguld brons, getooid met een lezende engel op een gebroken fronton, gedragen door twee putti. gemerkt in de wijzerplaat. Sleutel en slingertje manco. Tweede helft XIXe eeuw.
“Madonna met kind”. Een plaasteren plaquette met rondom gepolychromeerde motieven van fruit in reliëf.
Een roestvrij stalen horloge met lange lederen polsband. In originele doos. Swiss Made.
Een gebeeldhouwd eikenhouten archiefmeubel in Renaissancestijl met zestien uitneembare, met kalfsleder beklede archiefdozen.
Een handtas van donkerbruin leder. In draagtas.
Een driedelig klokstel van rood marmer, versierd met verguld bronzen beslag. De pendule getooid met een zamakken voorstelling, getiteld ‘L’Univers’ van Jacob Petit en geflankeerd door twee vierarmige kandelaars met vijf lichtpunten, eveneens van donkergepatineerd zamak. Omstreeks 1910. Met sleuteltje.
“Bloemenvaas”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lederen halsjuweel. In stofhoesje en etui.
“Pêcheuse”. Een beeld van donkergepatineerd brons. Gesigneerd.
“Koeien en schapen in de wei”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1856.
Een lot zilver, bestaande uit drie doosjes, een rond fotokaderje, een kommetje met jade en drie mandjes.
Een messingen luchter met vijf hangende lichtarmen, een gesatineerde en geslepen centrale coupe en bovenaan versierd met glazen pegels. XIXe eeuw.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Een eikenhouten tweedeursgarderobe met gemoulureerde deuren. XVIIIe eeuw.
Een tweedeursvitrine met twee tapse pootjes vooraan en versierd met ingelegde biesjes.
Een paar cassolettes van oranjerood marmer, gedragen door drie verguld bronzen ramspoten met bovenaan drie ramskoppen. XIXe eeuw. Eén met manco bovenaan.
“Wasvrouw voor een hoeve”. Olieverf op paneel. Gemonogrameerd en gedateerd 1860.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,63 ct.
Een salongarnituur, bekleed met beige velours, bestaande uit een driezits sofa en twee fauteuils 100 x 100 x 90 cm. Nieuwstaat.
“Kustlandschap bij nacht”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Een lot Sterling zilver, bestaande uit een suikerstrooier, een zoutvaatje met deksel en twee zoutbakjes en een mosterdpotje met blauw glazen recipiënten.
Een rode lederen handtas.
Een 18 karaats wit en roze gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,60 ct.
Een mahoniehouten tweedeursvitrine in Louis-Philippestijl.
Een vergulde luchter met kristallen pendeloques.
Twee in filigraan bewerkte zilveren gondels. 800‰.
Een eikenhouten buffetkast met twee gemoulureerde deuren onder twee deuren. Omstreeks 1800.
Een 18 karaats roze gouden geweven halssnoer met afneembare hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 4 ct.
Een commode van mooi symmetrisch mahoniehoutfineer met vier laden en een wit marmeren blad. Met drie grote laden en een kleinere in de gordel. XIXe eeuw.
“Geitjes”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘81.
Een uitgebreid servies met een verguld op groen decor op de randen, bestaande uit drie ronde terrines, waarbij de grootste met onderschotel, een een slakom, twee sauskommen, twaalf kleine platte borden, zevenendertig grote platte borden en twaalf diepe borden.
“Leuvens straattafereel vanaf de Dijle”. Olieverf op doek. Zonder signatuur, Belgische School, XIXde eeuw.
Een 18 karaats roze gouden armband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,10 ct.
Een mahoniehouten tweedeursvitrine in Louis-Philippestijl.
Een lot van vijf stukken koraal, een woestijnroos, twee nautilusschelpen en een groep zeepokken.
Een set van drie glazen stolpen met twee porseleinen vaasjes en een Heilige Familie van biscuit.
“Havenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en roze gouden ring bezet met diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,42 ct.
Een verguld bronzen klokstel in Lodewijk XV-stijl, bestaande uit een pendule en een paar vierarmige kandelaars. Werkje op batterij. glas van de wijzerplaat manco.
Josh. Barronneau. Een staande klok met eikenhouten kast. Antwerpen, XIXde eeuw. Met slinger en gewichten.
“High society paardenkoets, getrokken door twee paarden anno 1908”. Compleet en originele doos.
Een grote zwarte handtas van leder en stof.
Een 18 karaats wit en roze gouden herenring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Een gebeeldhouwde tweedeurs vitrine in Lodewijk XV-stijl met een rocaille in de kuif.
9 boeken. W. Robertson. “Histoire d’Ecosse depuis la naissance de Marie Stuart jusqu’a l’avènement de Jacques VI au trône d’Angleterre”. Drie delen. Rode lederen rug, in-8. Emile de Bonnechose. “Les quatre conquêtes de l’Angleterre...”. Twee delen. Lederen rug, in-8. Ed. Didier, Paris 1852. En 7 andere, de meeste met vochtschade.
Een glasservies van geslepen kristal. Gemerkt. Volledig voor 12 personen (1 champagnefluit manco).
Een oude messingen weegschaal op houten voet.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,36 ct. en een centrale morganiet van ± 4,30 ct.
“Engel met vis”. Een bronzen beeld als fontein. Bijgevoegd een piëdestal van kunststof in de vorm van een Corinthische zuil.
“Moeder en kind op een bosweg met hoeves in de achtergrond”. Olieverf op doek. Omstreeks 1900.
G. Brandts. “Historie der Reformatie, en andre kerkelyke geschiedenissen in en omtrent de Nederlanden. Het tweede deel. Van het jaer 1600 tot het laetste van ‘t jaer 1618. Jan Rieuwertsz Hendrik en Drik Boom, Amsterdam 1674. Leder, in-8. Vochtsporen.
Een vintage leesbril in origineel etui. Gemerkt en gedateerd 1988. 62 14. Met certificaat.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en opaal met een gezamenlijk gewicht van ± 4 ct.
Een eikenhouten buffetkast met twee gemoulureerde deuren onder twee laden. XIXe eeuw. Op te frissen.
11 boeken. Schilderkunst, geschiedenis e.a. Lenglet du Fresnoy (revue, corrigée & augmentée par J.L. Barbeau de la Bruyère). “Tablettes chronologiques de l’histoire universelle, sacrée et profane, ecclésiastique et civile depuis la création du monde jusqu’à l’an 1775...”. 2 delen. Ed. de Bure & Delaguette, Paris 1778. Leder, in-16. En 9 andere. Diverse letsels.
Een siervaas met oren en een siervaas op voet van Parijs’ porselein met handgeschilderde landschapsdecors en vergulde details. XIXe eeuw. We voegen er een deels vergulde siervaas , versierd met meerkleurige bloemen in hoogreliëf aan toe.
Een karnton en een boterkarner met handmechanisme.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en een peervormige robijn van ± 0,50 ct.
15 boeken. Le Chevalier de Propiac. “Les Curiosités Universelles faisant suite aux Merveilles du Monde contenant les plus beaux ouvrages de la nature et des hommes...”. 2 delen. In-12. Ed. Alexis Eymery, Paris 1823. “Journal des dames et des demoiselles. Edition belge. Année 1853”. Ed. Bruylant-Christophe, Bruxelles. En 13 andere.
Een reeks van tien wijnglazen van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt.
Een lepel, een vork, een mes en een sauslepel van sterling zilver. Model ‘Cactus’. Jaren ‘30.
Een Madonna met kind van monochroom wit biscuit onder glazen stolp. XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en saffier baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een eikenhouten buffetkast met twee deuren onder twee laden onderaan en twee deuren in het opzet. XIXe eeuw.
Drie tabaksdozen, waarbij één zilveren uit 1845 (Franse keuren, 85,51 g) en een sigarettendoosje van alpaca.
12 boeken. Miguel de Cervantes. “Histoire de Don Quichotte de la Manche” Traduction de Filleau de Saint-Martin, édition mignonne. 8 volumes. Ed. Lugan, Paris 1827. Lederen ruggen, in-32. Enige vochtproblemen. En 4 andere.
Een lot van twaalf kristallen wijnglazen met gekleurde kelken. Vermoedelijk Val St. Lambert.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Twee gebeeldhouwd houten ornamenten, waarbij één in Lodewijk XV-stijl met en schelp.
“Liggende poes”. Olieverf op paneel. Gemonogrameerd.
Een vaas van gesatineerd glas met een reliëfdecor van engelen.
“Spaniël op een kussen”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden armband bezet met diamanten en baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 1,80 ct.
Een buffetvitrine met centrale deur.
Een zwart lederen handtas. We voegen er een paars lederen tasje aan toe.
Sneeuwwitje en zes dwergen, evenals twee keer Mickey Mouse.
“Hoevegezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met witte en cognac kleurige diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 4 ct.
Een bronzen vrouwenbuste op losse sokkel van groen marmer.
“Grand Prix de Belgique - Circuit de Spa-Francorchamps”. Een originele affiche uit 1948. Met zegels.
Een plaasteren wandversiering in de vorm van een kop van een barokke dolfijn.
“Grazende koeien”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden halssnoer bezet met witte en zwarte diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,32 ct.
Een gebeeldhouwd eikenhouten klapsecretaire met twee laden onder het klapblad.
Een lot van 7 albums met Liebig-chromo’s. Bijgevoegd een doos met losse reeksen.
Een paar Frans porseleinen vazen met een handgeschilderd meerkleurig bloemendecor in gouden omlijsting op blauwe fond. Lichte randschade aan de voet.
“Virgo Lactans”. Olieverf op paneel. XVIIe eeuw. Kleine beschadiging bovenaan.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,72 ct.
Een vaas van meerkleurig Italiaans glas met een millefleurdecor.
“Heidezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een bronzen stier.
“Jongen met pijp”. Olieverf op doek. Gemonogrameerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct.
Een Louis XVI-stijl witgepatineerde salongarnituur met roze bekleding. Enig herstel nodig aan de vering.
Een bronzen lampenvoet in de vorm van een slang. Met glazen kap.
Een gepolychromeerd houten beeldhouwwerk in de vorm van een putto met kaars. Vermoedelijk Portugees.
“Zuiderse straatjes”. Paar pastels. gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en robijn en saffier cabochon met een gezamenlijk gewicht van ± 0,75 ct.
Een paar vazen van wit opaalglas met handgeschilderd bloemendecor. Eén met kleine randschilfer.
“Winters rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vaas van Booms glas, versierd met gouden motieven.
“Interieur met stoel en koperwerk”. Olieverf op board. Gesigneerd en gedateerd 1923.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met telkens twee parels.
Een cylinderbureau met twee laden onderaan en een uitschuifbaar werkblad.
Een butlerspiegel met verguld houten lijst.
Een schouwpendule in houten kast, versierd met sober inlegwerk.
“Dorpsgezicht met knotwilgen.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en een gele parel van 1,5 cm.
Twee glazen stolpen op met marquetterie versierde voet.
“Begijnhof”. Pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd.
Twee Duitse bajonetten in schede. Tweede Wereldoorlog. K.98. (zwarte)
“Poort in het bos”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een reeks van vier armstoelen van witgepatineerd hout in Lodewijk XVI-stijl.
Messingen klokstel. Driedelig met pendule en twee kandelaars. Einde XIXde eeuw.
“Ingetogen vrouw”. Terra cotta gesigneerd.
“De rede van Antwerpen.” Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,46 ct.
Vaas van geslepen kristal, deels mauve gekleurd in de massa. Zonder merk.
“Hofstede”. Olieverf op paneel.
Een paar XIXe eeuwse hoornvaasjes van verguld Brussels porselein onder stolpen. Eén stolp gebarsten.
“Avondrust” . Olieverf op doek. Met certificaat.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,58 ct.
Een eikenhouten commode met drie laden.
Een butlerspiegel met verguld houten lijst.
Een butlerspiegel met verguld houten lijst.
“Stilleven met cactus.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,36 ct. en een centrale solitair van ± 1,88 ct. K p2.
Een albasten schouwpendule, versierd met zamakken sierelementen en bovenaan getooid met een allegorisch beeld. Slinger, sleutel en een pootje manco. Op te knappen. XIXe eeuw.
“Portret van een werkman.” Sanguinetekening op papier. Onleesbaar gesigneerd.
Twee XIXe eeuwse batons met zilveren monturen.
Een antieke kaartset met ivoren speelchips in een zwartgelakte houten doos, versierd met messingen inlegwerk. Tijdperk Napoleon III.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,14 ct.
Een eikenhouten salontafel.
Een paar zeshoekige kandelaars van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt onderaan.
Een siervaas van meerkleurig porselein in de vorm van een leeuw op een rots. Mogelijk Amphora.
“Winterlandschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,18 ct.
Vier miniatuurtanks uit de reeks ‘Battle Kings”:- K-101 Sherman- K-102 M48-A2.- K-103 Chieftain- K-104 King TigerIn originele, ongeopende verpakkingen.
“Meisje met boek”. Litho. Genummerd en gesigneerd buiten de plaat.
Twee XIXe eeuwse tafellezenaars, waarbij één versierd met marquetterie en de andere met figuren en dieren achter glas. Bij de eerste mankeert de linkerrand.
“Stilleven”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘88.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten en diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 2,60 ct.
Een antieke houten wieg.
Een paar diepe schotels van meerkleurig Delfts aardewerk. XVIIe eeuw. Haarscheuren.
Een violonvormige dekseldoos van kobaltblauw porselein, versierd met vergulde motieven en centraal een handgeschilderde pastorale scène in een cartouche. Zonder merk.
“Havengezicht.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een porseleinen vide-poche, getooid met een ijsbeer. Onderaan gemerkt.
“Meisje in tuinstoel”. Litho. Genummerd en gesigneerd buiten de plaat.
“Le Printemps” & “L’ésté”. Twee sierborden van meerkleurig Frans aardewerk. Gedateerd 1786.
“Stroom in het bos.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en twee in briolette geslepen peridots.
Een houten weefgetouw en een verstelbare lamp met vergrootglas.
Twee dekselvazen van Frans porselein, versierd met een meerkleurig bloemendecor in cartouches op blauwe fond en het geheel afgewerkt met vergulde motieven.
Twee grote aardewerken sierschotels met meerkleurig decor van ganzen. Decors 102 A & B. Achteraan gemerkt.
“Herderin met kudde”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,55 ct. en een centrale smaragd van ± 2,20 ct.
Een reeks van vier kleurloos glazen drageoirs.
“Meisje op terras”. Litho. Genummerd en gesigneerd buiten de plaat.
Twee grote diepe sierschotels en een schaal van meerkleurig Frans aardewerk. XVIIIe én XIXe eeuw.
“Les Lavandières.” Krijt en aquarel op papier. Franse School XIXde eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,18 ct.
Twee armstoelen, waarbij één in Lodewijk XV- en de andere in Lodewijk XVI-stijl, bekleed met respectievelijk groen en blauw fluweel.
Een siervaas en drie hoornvazen van meerkleurig en verguld Brussels porselein. Twee met kleine haarscheurtjes. XIXe eeuw.
Een paar vazen en drie diverse kandelaars van Vlaams aardewerk.
“Straatzicht.” Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en zwart gerodeerde robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 4,40 ct.
“Pierrot met tamboerijn” & “Clown met ukelele”. Twee beeldjes van meerkleurig porselein. Beide gemerkt.
“De naaister”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een lot Brussels en Frans porselein, bestaande uit een mandje op voet, een pul met tinnen deksel, een empire siervaasje en een sierstuk. XIXe eeuw.
“Bedrijvigheid in de straat”. Een ets. Gesigneerd binnen de plaat.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een centrale granaat baguette van ± 1 ct. rondom granaat met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een gefineerd muziekmeubeltje, versierd met ingelegde biesjes van fruithout en bloemenmarquetterie. Inclusief muziekinstallatie van Pioneer.
Een scribaan van gefineerd hout, versierd met ingelegde fruithouten biesjes en messingen marquetterie. Inclusief twee glazen inktpotjes. XIXe eeuw.
Vier kruiken van steengoed, waarbij twee baardmankruiken. De oudste zwaar gerestaureerd.
“Hôtel-de-Ville de Louvain” & “Vue Perspective de la Salle du Bal, construite dans la cour de l’Hôtel de Ville”. Een XIXe en een XVIIIe eeuwse gravure.
Een 18 karaats geel gouden hanger in de vorm van een slot. Gemerkt Quadri.
Een schenkkan met twee glazen, versierd met zwaluwen.
Een ingekleurde herdruk van een oude kaart van Griechisch Weissenburg.
Twee inktpotjes van meerkleurig porselein, waarbij één in de vorm van een doedelzakspeler bij een ton en in de vorm van een jager met zijn hond. XIXe eeuw.
“Plattelandszicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger in de vorm van een autostuur bezet met een klein briljantje.
Een bijzetkastje met twee laden en twee deurtjes en een nachtkastje met marmeren blad, beide van witgepatineerd hout.
Een eikenhouten schrijf-/klasseermeubeltje. Linker deurtje vervangen.
Een lot drie glazen van kleurloos glas met geslepen decors. We voegen er een vierde glas aan toe ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling te Antwerpen in 1894.
“Stadszicht”. Aquarel op papier. Begin XXe eeuw.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met één diamant van ± 0,15 ct. en saffier baguettes een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Twee siervazen van verguld Brussels porselein met oren in de vorm van hermenfiguren en op de buik versierd met meerkleurige beeltenissen van Sint Nicolaas en Sint Augustinus in cartouches op rode fond.
“Knotwilgen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Drie presse-papiers van groen marmer, waarbij één in de vorm van een liggende leeuw en twee met een bruin marmeren tonnetje.
“Stilleven met rozen”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met robijn, smaragd en saffier baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en vier kleine diamantjes.
Een Edwardian armstoel, versierd met ingelegde biesjes.
Een oude ‘Box Camera’. Bijgevoegd een oude projector in houten kist.
Een verrekijker van messing en een theaterkijker met parelmoer.
“Bosrand.” Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1947.
Een 18 karaats geel gouden ketting met plaatje als hanger.
Een documentatieboek: ”Boom. van de oudheid tot het jaar 2000.” Uitgave 1999.
“Staand naakt .” Gravure. E.A. Draagt een handtekening buiten de plaat. Lobel Riche.
Een documentatieboek: “Antwerps zilver”. Uitgave 1988.
“Herenportret” en “De atelierwerker”. Twee etsen. Beide gesigneerd buiten de plaat en resp. genummerd 11/30 et 15/20.
“Toi et Moi”. Een 18 karaats geel gouden ring bezet met twee cognac kleurige diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een notenhouten wandrekje in vijf niveaus.
Een inktpot van meerkleurig en verguld Frans porselein, getooid met een zittende Napoleon. Zonder recipiënt. XIXe eeuw.
Een metalen reisklokje uit het Zwarte Woud. Gemerkt Kienzle Uhrenfabrik, Schwenningen.
“Zicht op Antwerpen”. Gravure. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met schakels.
Drie groepjes als inktstelletjes van meerkleurig porselein, waarbij één in de vorm van een vrouw bij de waterpomp, één in de vorm van een strijkende vrouw en één in de vorm van een vrouw die zich opmaakt. XIXe eeuw.
Een zigeunerkoppel van gepolychromeerd terracotta. Gaaf.
Een lotje XIXe eeuws glaswerk, waaronder een Luiks kannetje met een dop in de vorm van een zwaan
“Pero geeft haar gevangen vader Cimon de borst”. Olieverf op paneel. Als onderdeel van een groter werk. XVIIIde eeuw.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met een diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,24 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een rond bijzettafeltje op centrale poot.
een lot messing en voorwerpen, bestaande uit een klok van Junghans, getooid met een arend, een (poeder)doos met barometer, een kleine waterpas en een klein doosje.
Vijf heiligenbeeldjes van Brussels porselein, bestaande uit twee Madonna’s met kind (één met kleine beschadiging), Sint Nicolaas (bakfout) en Sint Rochus (kleine beschadiging). XIXe eeuw. We voegen er een Madonna van Scherpenheuvel en een Sint-Jozef van Duits porselein aan toe.
Een gevarieerd lot Limogesporselein, bestaande uit een kleine jardinière, een pot met tinnen deksel en vier juwelendoosjes. Allen gemerkt.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,12 ct.
Twee inktpotjes van meerkleurig en verguld porselein, waarbij één in de vorm van een soldaat (kleine beschadiging) en één in de vorm van een pijprokende Chinees. XIXe eeuw.
“Moeder met kroost in interieur’. Een ets. genummerd 100/150 buiten de plaat en met naamstempel.
Twee XIXe eeuwse gefineerde brievenkoffertjes, waarbij één versierd met messingen inlegwerk en het ander met marquetterie.
“De ganzenhoedster”. Een beeldje van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct.
Een gebeeldhouwde cabrioletfauteuil in Lodewijk XV-stijl. We voegen er een voetbankje met dezelfde bekleding aan toe.
Een gefineerde pendule, versierd met marquetterie. XIXe eeuw. Met slinger en sleutel.
Twee gefineerde XIXe eeuwse kistjes, waarbij één met schildersmaterialen. De tweede te herstellen.
Een art nouveau koffertje, bekleed met gedreven tin en versierd met malachiet.
Een 18 karaats geel goud gegraveerde zakhorloge met sleutel. (glas ontbreekt en letsel).