Veiling volledig – 700 loten.
Tentoonstelling op Vrijdag 22 & Zaterdag 23 oktober van 10.00 tot 17.00.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig – 700 loten.
Tentoonstelling op Vrijdag 22 & Zaterdag 23 oktober van 10.00 tot 17.00.
Een lot diertjes van verzilverd metaal, bestaande uit twee fazanten, een haan en een peper- en zoutstelletje in de vorm van een paar eekhoorntjes op een stronk.
“Geschiedenis van de Oorlog der Verenigde Naties 1939 - 1945”. Ed. De Sphinx. Brussel, 1947.
Een lot bestek van verzilverd metaal waaronder 12 lepels, 12 koffielepels, 12 soeplepels, 12 vorken en 12 messen en een suikerstrooier.
“Driekoningen”. Gekleurde ets. In de plaat gemonogrammeerd FT 20 en gesigneerd Bern. Janssens 1936. Buiten de plaat gesigneerd Bern. Janssens
Twee 18 K geelgouden spelden waarvan één met pareltjes en één met Oosters hoofd.
Een grote Belgisch aardewerken jardinière met reliëfdecor van rozen.
Een serie kristallen schoteltjes.
Een lotje verzilverd metaal, bestaande uit een peper- en zoutstelletje met parelmoer op blaadje (Mexicaans werk), een etui met twaal lepeltjes, een strooilepeltje, suikertangetje en een olie- en mosterdstelletje met geslepen glas. Inclusief lepeltje.
Twee ingekleurde “Immerseeltjes”, waarvan één in het Engels. Buiten de plaat gesigneerd.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met een rode steen.
Een lot van vier kleine en een grote asbak van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt.
“Les gens de Médicine dans l’oeuvre de Daumier”. Jean Adhémar. Ed. Vilo. Paris, 1966. Met stofwikkel. Evenals: “Biografisch lexicon plastische kunst in België Arto 2000”. Tweedelig lexicon. Wim & Greet Pas. Ed. VZW DE Gulden Roos. Antwerpen, 2000.
Een lot rood koper, bestaande uit een grote ketel, een beddenpan, twee steelpannen, waarbij één met deksel, een grote vleespan met deksel, een Zwitserse koebel en een lange steelpan.
Twee kleine kleurenlitho’s. Gemonogrammeerd in de plaat.
Een paar 18 K wit en geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van 0,10 ct.
Een armstoel met rieten zit. Régencestijl.
Een stolp van geslepen kleurloos kristal. Gaaf.
Een messingen inktstel met porseleinen inktpotjes. Tijdperk art nouveau.
“Op de purperen hei” en “Ik zag Cecilia komen”. Twee ingekleurde “Immerseeltjes”. Buiten de plaat gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met twee smaragden met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct. en een parel.
Een lot kleurloos kristal, bestaande uit twee verschillende karafjes met stop en een geslepen kom met zilveren montuur. De karaffen XIXe eeuw, de kom omstreeks 1900.
Een reeks van twaalf originele kleine etsen. Allen gesigneerd buiten de plaat. In map met inhoudstafel.
Twee decoratieve oude koffiemolens van bakeliet.
“Zicht op Antwerpen”. Pentekening op papier. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met twee briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct. en een licht blauwe steen.
Een paar moderne papieren lampionnen in collagestijl.
Twee verschillende vazen van gefumeerd en okerkleurig glas.
“Hummel, Hummel! Mors, Mors!”. Een meerkleurig aardewerken flesje in de vorm van Hans Hummel, de waterdrager uit Hamburg. Onderaan gemerkt.
Vier ingekleurde “Immerseeltjes”. Buiten de plaat gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ketting met bloemvormige hanger bezet met een parel.
Een grote bronzen tafellamp op klauwpootjes en met opschrift ‘Au point central”.
“Dames op een terras”. Olieverf op doek, naar het impressionisme.
3 bronzen souvenirmedailles: So. Int. minière Congo, CRB & Tuinbouwtentoonstelling Hoboken.
“Landschap met knotwilgen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van 0,50 ct.
Een meerkleurig geglazuurd aardewerken paraplubak met bloemendecor. Twee schilfers aan de basis achteraan.
Een zuilvormig metalen bureaulampje.
Een karaf en een schenkkan van geslepen kleurloos kristal met tinnen monturen.
Een kalfje. Olieverf op papier. Gesigneerd in potlood.
Een 18 K wit en geelgouden art deco ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
Een paar Franse aardewerken pique-fleurs. Gebruiksschade. XVIIIde eeuw.
“Begroeiing bij een rots”. Potlood en aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1862.
Een lotje Nederlands zilver, bestaande uit zeven lepeltjes, een lepelvaasje en een zoutvaatje.
Een reeks van vier litho’s met jachtscènes naar werken van Harry Eliott en een grotere naar Dorothy Hardy. Twee met gebarsten glas.
Een 18 K geelgouden broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,55 ct.
Een antiek gepolychromeerd houten schommelpaard. Eén handvat manco.
Een humidor. Met sleuteltje.
Een oude hockeystick, gebruikt door de Brits- Indische Olympische kampioenenploeg van de zomerspelen te Amsterdam in 1928.
“Straatdanser”. Ingekleurde studie op papier. Draagt handtekening: Willy Sluiter. (1873 - 1949)
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van 0,45 ct.
Twee lampenvoeten van Limogesporselein.
“De Klokkengieters”. Gravure.
Een porseleinen vaas met meerkleurig decor, getiteld “Three Graces”, naar ontwerp van Michael Parkes. Uit de reeks ‘Artis Orbis’. Onderaan gemerkt.
Een gans. Olieverf op papier. Gesigneerd in potlood.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een solitair van +- 0,20 ct.
Een oude bombardon.
Een lot verzilverd metaal met een ovale coupe, flessenonderzetters, een aspergetang, een glazen en metalen strooibus, lepels, een rammelaar enz. enz.
Twee bergkristallen met wortelhouten sokkel.
Vier ingekleurde “Immerseeltjes”. Buiten de plaat gesigneerd.
Een paar 18 K geelgouden manchetknopen.
Een arduinen schouwpendule. Tijdperk Napoleon III. Beschadigingen. Met slinger en sleutel.
“Zomers binnentuintje”. Aquarel op papier. Uit nalatenschap van de kunstenares.
Een grote fractie pyriet.
“Bosrand.” Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1947.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met een robijn van +- 0,25 ct.
Een vierkante metalen salontafel met glazen blad.
Een messingen voetstoofje, door de eigenares gemerkt ‘Marie Louise De Cramer 1840’ Oorsporng: Begijnhof Lier.
Een “Sawyer’s View-Master” De Luxe Projector, model N12 projector in originele doos met handleiding. Bijgevoegd +/- 11 beeldschijven vanaf de jaren ‘40 in (beschadigde) doos van het merk.
“Meertje in de omgeving van Genk”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden dameshorloge met 18 K geelgouden geweven polsband.
Een klokstel uit onyx en marmer, art deco stijl.
“Nonnen” & “Misdienaars”. Twee potloodstudies op papier. Beide gesigneerd en gemonogrammeerd.
Een lamp van blauw glaspasta.
“Dreef aan het water.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,48 ct. en een robijn van +- 0,80 ct.
Een mahoniehouten secretaire met zes kleine laden en kleine laatjes achter het klapblad. Diverse beschadigingen.
Een vrouwenbuste van terracotta met bronskleurig patina. Achteraan gesigneerd en gedateerd ‘88.
Een uitgebreid verzilverd metalen bestek in ménagère.
“Bootjes aan de kade”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd ‘WB’
Een 18 K geelgouden schakelhalssnoer.
“Hinde”. Art deco beeld van koper met marmeren voetstuk.
“Jong meisje.” Ovale pasteltekening op papier. Gesigneerd.
“Smedende smid”. Koperen beeldje.
“Sloepen op de oever”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden speld bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een eikenhouten tweedeurs garderobe met gemoulureerde deuren.
Een bronzen lampenvoet mt kap van glas in lood in de stijl van Tiffany.
Een grote runderhoorn in gepatineerd messingen voet gedragen door een vrouwenfiguur en versierd met bladeren.
“Vrouw aan de haard”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van 0,70 ct.
Een paar windhonden van meerkleurig majolica. Italiaans werk, één gerestaureerd aan de kop.
“Rivierlandschap.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een verguld en polychroom handgeschilderde electrische samovar, uit Tula. Gedateerd 1991.
“Portrait posthume de Monsieur Kruymel” Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1941.
Een 18 K geelgouden armband.
Een bruingepatineerde plantenvaas met subtiele spiraal versierd.
Twee opgezette vogels, waarbij een waterhoen en een blauw-gevleugelde bergtangara.
“Mijnwerker”. Gepatineerd gips. Gesigneerd.
“Vrouw aan de haard”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden geweven hallsnoer.
Een adelaar van donker gepatineerd brons op zwart stenen sokkel.
“Stilleven met fruit en vis”. Pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘58.
“Moeder en kind”. Een groep van zwartgepatineerd teracotta. Gemonogrammeerd.
“Schepen voor de rede van Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden dameshorloge met 18 K geelgouden polsband.
Een notenhouten buffetpiano met messingen handgrepen aan de zijkanten.
Een leeuw van plaaster met goudkleurig patina.
Een verzilverd metalen theepotje met komfoor. Engels werk.
“Personages in een geanimeerd landschap”. Olieverf op paneel. Naar de XIXe eeuw.
Een 18 K geelgouden broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct. pareltjes en een klein robijntje.
Een grote en een kleine arendskop op natuurstenen sokkel.
“Herder met kudde op weg naar de stal.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een zwartgelakt perenhouten kolompendule met bronsbeslag. Enige slijtage.
“Stilleven met eenden.” Olieverf op board. Gesigneerd.
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,70 ct.
Een vintage salontafel met vier roterende bladen op chromen voet en met gefumeerd glazen blad. Jaren ‘70.
Een paraplubak in Japanse stijl, Chinees werk.
Een lot zilveren bestek bestaande uit een slabestek met been, twee taartscheppen, twee ijslepeltjes en 6 dessertlepeltjes 800‰, makersmerk R. Schapmans.
“Boerin in het bos.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K wit en geelgouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van 0,20 ct.
Een marmeren vrouwenbuste van A. Carli.
“Vierspan met hooiwagen.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een scheepsmaquette van een vissersboot.
“Vrouwenportret”. Pastel op papier. XVIIIe eeuw.
Een 18 K geelgouden ketting.
Een bijzettafeltje met licht wortelnootfineer, versierd met Grieks meanderpatroon.
Een houten schouwpendule met gedraaide stijlen.
I. Klinov e.a. “Encyclopaedia of Israel in Pictures”. Acht delen in koperen houder, versierd met menorah’s. Ed. Laam, Tel-Aviv 1950-1951.
“Neerhofzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct. en een robijn van +- 0,50 ct.
“Zeemeermin”. Een gebeeldhouwd stenen kunstwerk.
“Havenzicht.” Olieverf op board. Gesigneerd.
Een reeks van 3 recente vazen van blauw-wit Chinees porselein. Onderaan gemerkt.
“Het snijden van het brood”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ketting.
Een grote art deco buffetkast met groen marmeren blad. Twee deuren en drie laden in de gordel. Een vitrine met glazen schuifdeuren als opzet.
Een paar antieke wandelstokken met zilveren handvatten. Gebruikssporen.
Een sierstuk in art-nouveaustijl met een aardewerken schotel onder een vaas, versierd met een meerkleurig bloemendecor in bronzen staander, versierd met een vrouwenfiguur.
“Vrouw aan de waterpomp”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden hanger met in de vorm van een bij.
Een lot zilver, bestaande uit een 925‰ golftroffeetje van Wolfers op marmeren voet, een 830‰ kandelaartje, een dameshorloge, een zakhorloge, een schaaltje met email, een schaaltje met een Oostenrijkse munt met beeltenis van Maria Theresia en een sigarettendoosje.
“Portret uit de reeks La Crapule”. Lithografie. Genummerd 15/25 en gesigneerd buiten de plaat.
Een figuur op troon uit Noord-Ghana, Komaland. XVIde eeuw.
“De drinkebroer”. Olieverf op paneel van een kastdeurtje. Vlaamse school, XIXe eeuw.
Een 18 K geelgouden halssnoer bezet met kleine robijntjes waarvan er zes ontbreken.
Een palissanderhouten eetkamer, bestaande uit een breed buffet met zes deuren en centraal vijf laden (91 x 380 x 60 cm); een ovale uittrekbare tafel (77 x 220 cm), twee armstoelen en zes stoelen met zalmroze fluwelen bekleding. Met bijpassende luchter met centraal gesatineerd glas en zes richtspotjes. (78 x 14 x 64 cm). Alles met glazen beschermbladen. Periode Art deco. toe te schrijven aan Ateliers De Coene, Kortrijk.
Een staande figuur uit Noord-Ghana, Komaland. XVIde eeuw.
Een zwart lederen handtas met messingen gesp.
“Keukeninterieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een solitair van +- 1 ct. en robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct.
Een gebeeldhouwd en gepolychromeerd houten heiligenbeeld. Volkskunst.
“Boom”. Crayon gras. Gesigneerd en gedateerd 1939.
Een messingen klokstel met marmer, gedecoreerd met bronzen saters. Duitsland.
“Kerkinterieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd Lier, 1971.
Een 18 K geelgouden geweven armband.
Een modern driedelig lederen salon, bestaande uit een driezitsbank, een tweezitsbank en een fauteuil.
Een bronzen panter met donker patina naar een werk van Paris.
Een terra cotta voorouderbeeld van het Dakakari volk. Noord-Oost Nigeria.
“Vrouw aan de haard”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Que hier Que demain”. Een 18 K geelgouden ketting met hanger bezet met briljantjes en robijntjes.
Een collectie postzegels bestaande uit: 5 DAVO-albums. Duitsland en Berlijn, 1946 - 1975, 1970-1979, BRD en Berlijn 1947-1983, Sovjetzone en DDR 1945-1977, DDR 1978-1990 (de laatste niet erg volledig, de eerste zeer onvolledig).
“Hoevezicht”. Olieverf op papier. Gesigneerd.
Een bronzen beeld op marmeren voetstuk naar werk van Zach.
“Christus omringd door Heiligen, waaronder Nicolaas en Michael”. Een Russische icoon. XIXe eeuw.
Een paar 18 K wit en geelgouden oorbellen bezet met briljanten en robijnen met een gezamenlijk gewicht van 0,28 ct.
Een eikenhouten tweedeursgarderobe in régencestijl met gemoulureerde deuren met uitgestoken versieringen.
Een modern natuurstenen kunstwerk. Achteraan gemonogrammeerd ‘P K’.
Een schemerlamp met lampenvoet van meerkleurig porselein en verguld brons, versierd met bloemendecor.
“Vrouw aan de haard”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden schakelketting.
Een paar wandkandelaars van verguld brons en meerkleurig porselein, versierd met bloemen en papegaaien.
Een paar kandelaars van verguld brons, gedragen door meerkleurig porseleinen papegaaien.
Een kolompendule van zwartgelakt hout met getorste zuiltjes, verguld brons en inlegwerk van messing, parelmoer en schildpad.
“Mannen aan een muur”. Olieverf op paneel. Zonder signatuur.
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet barnsteen. Gesigneerd.
Een Engelse breakfront bibliotheek met onderaan vier paneeldeuren en vier laden.
“De atleet”. Een beeld van brons met bruin patina.
Een paar cassolettes van beige marmer, versierd met guirlandes, strikken, bokkenkoppen en bloemen van verguld brons. XIXe eeuw.
“Lamentatie voor Christus”. Olieverf op paneel. Vlaamse school, mogelijk XVIIe eeuw.
Een 18 K geelgouden schakelarmband met hanger. Gesigneerd.
Een driedelig kloktel van groen marmer en brons, de pendule versierd met twee classicistische bronzen beeldjes en de cassolettes in de vorm van siervazen.
“Interieur van de Sint-Gummaruskerk te Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een driedelig mahoniehouten salongarnituur met gecanneerde zit, bestaande uit een zitbank en twee stoelen. Eén zit beschadigd.
“Stilleven met haas” Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1900.
Een 18 K witgouden ring bezet met een solitair van +- 0,50 ct.
Een gefineerd bijzettafeltje in Lodewijk XV-stijl, versierd met bronsbeslag en een bloementuil in marquetterie. Met lade en uitschuifbaar blad.
Een gefineerd bjzettafeltje in Lodewijk XV-stijl, versierd met bronsbeslag en een bloementuil in marquetterie. Met lade en uitschuifbaar blad.
Een klassieke jonge naakte vrouw op een leeuw. Bronzen groep.
“Het graanbinden”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een aap van donkergepatineerd brons in futuristische stijl.
“Les sans-travail”. Ets. Genummerd 73/100 en gesigneerd buiten de plaat.
“Pater in de crypte”. Inkt en aquarel op papier. Gesigneerd.
“Bloemen en kruiken”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden dameshorloge met 18 K witgouden polsband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.
Een ééndeurskastje in wortelnootfineer in Empirestijl met een lade onder het zwart marmeren blad.
Een ééndeurskastje in wortelnootfineer in Empirestijl met een lade onder het zwart marmeren blad.
Een gefineerd Lodewijk XV meubel met gebombeerde deuren en een marmeren blad.
Een grote butlerspiegel met verguld houten lijst.
Een 18 K witgouden bloemvormige ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,30 ct.
Een Edwardian cabinet-secretaire met klapblad, waarachter kleine laden en opbergruimte. Onder-en bovenaan twee deuren. Begin XXste eeuw.
Een trumeauspiegel met verguld houten lijst.
“Lange Wapper, met de gelaatstrekken van Camille Huysmans, socialistisch voorman en oud-burgemeester van Antwerpen”. Glasraam met verlichting. Gesigneerd.
“Een oude bok lust ook wel een groen blaadje”. Met diverse personages, waaronder Marnix Gijsen. Glasraam met verlichting. Gesigneerd.
Een drie rijen parelhalssnoer bezet met 18 K wit en geelgouden slot bezet met kleine briljantjes en saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 2,40 ct.
Een paar piëdestals met wortelnootfineer in art decostijl.
Een rijkelijk gesculpteerd eikenhouten hoekkastje op voet.
Een jonge vrouw met een druivenmand van brons. Als allegorie op de oogst.
Een zittende dame van brons.
Een 18 K witgouden ring bezet met twee briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct. en een grijze en een beige parel.
Een verlengbare mahoniehouten tafel met vier stoelen in Directoirestijl. Met drie verlengbladen.
“De ganzenhoedster”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een antieke kist met gegalbeerd deksel en met ijzeren beslag.
“Dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1948.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct en saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 5 ct.
Een gefineerd rond bijzettafeltje in Lodewijk XV-stijl met verguld bronsbeslag en een marmeren blad.
Een gefineerd rond bijzettafeltje in Lodewijk XV-stijl met verguld bronsbeslag en een marmeren blad.
Een paar dansende barokke putti van brons.
“Stilleven met balalaika”. Olieverf op paneel. Gesigneerd ‘Dave 1995’. We voegen er het afgebeelde instrument aan toe.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,10 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 1,60 ct.
Een traditioneel sieraad van een vrouwenkleed van zilver, deels verguld, en stenen van karneool. Centraal Azië - Turkmenistan.
Een paar waterlandschappen, olieverf op doek en op paneel. Beide gesigneerd. Het tweede met verfschade.
Een oude slee, twee paar oude ijsschaatsen en een paar oude skilatten.
“De rede van Antwerpen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K roze gouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,05 ct.
Een dekenkoffer met fraai uitgestoken panelen en stijlen.
Een driedelig schouwstel van deels verguld Brussels porselein bestaande uit twee siervazen met handgeschilderde decors en een opengewerkte coupe op voet.
Een paar gegoten betonnen muurconsoletjes in de vorm van druiventrossen.
“Bloeiende fruitbomen aan een schuur”. Olieverf op paneel. Zonder signatuur.
Een 18 K roze gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2 ct.
“Zittend naakt met kind in de schouder”. Een bronzen groepje. Gesigneerd.
“Zicht op het Rahmplateau te Luxemburg”. Aquarel op papier. Gemonogrammeerd ‘VC’.
Een paar bronzen kandelaars in de vorm van sfinxen. Op zwart marmeren sokkels.
“Meertje met sloep”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met een solitair van +- 0,60 ct.
Een serie van zes notenhouten stoelen in Hollandse Lodewijk XVI-stijl. Ruggen versierd met een guirlande en met een centraal vrouwenhoofd in medaillon. Gestreept fluwelen bekleding. Begin XIXde eeuw.
Een applique met glas en een koperen kandelaar met gekleurde glazen kraaltjes.
Een vintage wereldbol op houten voet.
“Boulevard Montmartre te Parijs”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een parelhalssnoer met een 18 K witgouden slot.
Een verzilverd metalen champagne-emmer.
“Hoeve met hooimijten”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een wandapplique in smeedwerk met coupe van meerkleurig glaspasta. Getekend.
“Stilleven met bloemenvaas”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met twee briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct. en een parel.
Een paar bloemenmanden op staanders van witgepatineerd smeedijzer.
Een bronzen uiltje met donker patina naar werk van Milo. Met bronsstempel.
Een buldog van donkergepatineerd brons. Gemerkt ‘Bergman’.
“Oost west, Thuis best”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
Een rechthoekige patrijspoort en een scheepsschroef.
“Zeezicht op golfbreker te Knokke”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een antieke metalen toverlantaarn. Met toebehoren.
“De kleine roker”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Met restauratieverslag.
Een 14 K wit en geelgouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van 0,10 ct.
Een eikenhouten gatelegtafel.
Een rechthoekige metalen doos met daarin fantasiejuwelen, een zakhorloge een poederdoosje met emailversiering, een zilveren munt van 50 BEF (NMBS 100 jaar), armband en broches enz.
Een messingen microscoop in houten kastje. Bijgevoegd een messingen kompas, eveneens in houten kistje.
“Hoeve aan het meer.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden Amerikaanse trouwring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,80 ct.
“De baadster.” Terra cotta beeld. Gemerkt B.B. 340.
Een wandspiegel met vergulde rand. Louis XV motief.
Een Russisch porseleinen groepje. Onderaan gemerkt.
“Stilleven met bloemen”. Olieverf op doek. XIXe eeuw. Herdoekt.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van 0,40 ct. en onyx.
Een zeshoekige en een balkvormige lampenvoet van messing, versierd met een bloemendecor.
Een antieke infanteriesabel.
Twee tinnen schotels, waarbij één Brugse uit de XVIIIe eeuw en één met een gegraveerde voorstelling van Henri IV.
“Stileven met pioenen in Delftse vaas”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een zilveren armband uit Rajastan.
Een paar 800‰ zilveren zoutbakjes met glazen recipiënten. Oostenrijks- Hongaarse keuren. 1866 - 1922. Hongaarse importkeur.
“Strandzicht”. Olieverf op doek. Signatuur vervaagd. Eind XIXe eeuw.
Art deco klokje van aardewerk.
“Stilleven met radijzen en appels.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee 18 K geelgouden dameshorloges met lederen en linnen polsbandje.
Een verlengbare ovale tafel met gerainureerde tapse poten. Zonder verlengblad.
“Herinnering aan het 800 jaar bestaan van de Sint-Maerten toren van Kontich. 1149-1949.”
Een grote verzilverde kandelaar met vijf bloemvormige lichtpunten.
“Bloemenstilleven”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met een saffier van +- 2,35 ct. en twee diamant princesses met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een paar kleine gietijzeren tuinvaasjes.
“Meisje”. Gemengde techniek op paneel. Gesigneerd.
Een vaas van geslepen kleurloos en mauve kristal. Gemerkt.
“Portret van ABBA-zangeres Agnetha”. Pastel op papier. Gesigneerd en gedateerd Parijs ‘77.
Een lot zilveren munten. Waaronder 500 Bef. (510 pm) 200g 8 stuks. 5 Ecu Karel V. (833pm) 46 g 2 stuks. 250 Bef. 1976 (835pm) 24 g 1. F.S. 1965 (835 pm) 3. 250 Bef. Astrid 1995 (925 pm) 40 g 2. 50 Bef. 1958 (835 pm) 12 g 1. 20 Bef. 1934 e.a. Belgische Leeuw (680 pm) 120 g 11. 20 Bef. 1935 e.a. Kroon (680 pm) 64 g.
Een grote kraagvaas van Chinees porselein met een decor van personages naar Cantonees voorbeeld.
Een lotje bestaande uit een steigerend paardje van brons op grijs marmeren sokkel en een horlogehanger met koperen paardenhoofd.
Een lot van acht antieke aardewerken tegeltjes met diverse decors.
“Zeilschip op volle zee.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van 0,32 ct.
Een paar antieke Belgische politieknuppels, waarbij één in lederen schede.
Een lot van zeven kammen/ haarspelden van been/ schildpad/ kunststof, een aantal antieke haarspelden, waarvan drie met natuurparels, een scheermes en een avondtasje.
Een messingen weegschaal op houten voet. Met gewichtenset. Kleinste gewichtje manco.
Prent in reliëf naar Anton Pieck.
Vier trouwringen en één zegelring van 18 K geelgoud.
Een gepolijst marmeren zuiltje.
Een groot messingen scheepskompas met kaarsverlichting en een tweede in houten kastje.
Twee verschillende houten wandvitrinekastjes.
Een lot van vier gravures, bestaande uit twee XVIIIe eeuwse architectuurprenten (34 x 23,5 cm), een portret van André-Modeste Grétry (met handtekening?) en een portret van karel Rogiers, gesigneerd door Léon Brunin. (14,5 x 10,5 cm)
Een 18 K geelgouden dameshorloge met 18 K geelgouden polsband.
Twee gedraaide en zwartgelakte houten hoedenstaanders.
“Les environs de Dinant, ...” Een oude ingekleurde kaart door N. de Fer uit 1703.
Een lot kristal, bestaande uit een meerkleurige vide-poche, een kleurloze schenkkan en een roze vaas op voet, gemerkt van Val St. Lambert.
Paar messingen appliques in Lodewijk XVI-stijl.
Een 18 K wit en geel en gouden ring bezet met rode steen.
Een piëdestal van getorst en gedraaid eikenhout.
Een lot van drie oude helmen, bestaande uit een tropenhelm, een tankhelm en een Belgische legerhelm.
Een balustervormige lampenvoet van crackleware.
“De denker”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 2/75 buiten de plaat.
Een 9 K geelgouden broche bezet met een camee.
Een kannetje en vier bekertjes van geglazuurd aardewerk. Onderaan gemerkt. (Denert & Baluchon)
“Missale Romanum.” Gedateerd 1949. Misaal met illustraties.
Twee geodes en een fractie amethist.
“Straatzicht met personages”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een kleursteen.
Een lot verzamelalbums, waarbij zes van “Ons Volkske” (1 tem 6) en zes “Kuifje” (97, 111, 116, 122, 123 & kleine verzameling 112).
Een vierdelig bureaustel van zwart marmer, bestaande uit een inktstelletje, een brievenopener, een vloeiblok en een asbak.
Een grote en een kleine designcoupe van paars kristal uit de jaren ‘50. Onderaan gemerkt. Kleine schilfers aan de basis.
Een lot van negen lithografieën met rozen naar P. J. Redoute.
Een 18 K witgouden ring bezet met een ruwe robijn van +- 8 ct. en vier diamantbaguettes en twee princesses met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct.
Een lot porseleinen en biscuit beeldjes en groepjes.
Een lot strips, bestaande uit 32 albums van Suske en Wiske, 5 albums van Biggles, 3 albums van Jerom, 5 albums van Jerom, 1 album van Bessy en 1 album van Robert en Bertrand. Gelezen staat.
Een messingen kandelaar, gemonteerd als lamp.
“Merry Wanderer.” Aardewerken beeldje. Gemerkt onderaan.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,36 ct. en een druppelvormige robijn van +- 3 ct.
Een Engelse tafel met twee klapbladen.
Een gedreven messingen beddenpan. XVIIe eeuw.
Een paar smeedijzeren haardbokken.
“O. L. Vr. Rockoxhuis Keizerstraat Antwerpen II” Een ets. Gesigneerd en genummerd 12/100 buiten de plaat.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,88 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 1,50 ct.
Een groot lot tin, bestaande uit drie snavelkannen, drie kleine klepkannen met eikeltjes, drie schenkkannen, waarbij één met deksel, een reeks van zeven maatbekers en een lampenvoet.
Twee ingekaderde Amerikaanse Marineprenten, begin XXe eeuw.
Een gietijzeren weegschaaltje met messingen schalen. inclusief gewichten.
“Histoire de Belgique”. Henri Pirenne. In vier banden. Ed. La Renaissance du Livre. Brussel, 1928. In perfecte staat.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,52 ct.
Een messingen staande lamp met twee olielampen. Gemonteerd op elektriciteit. Met originele glazen. We voegen er een kleine tafel olielamp aan toe.
Een klein kauwgomballenautomaatje van glas en metaal.
Een paar kristallen lampvoeten, bestaande uit een groene en een blauwe. Beide gemerkt.
“Lira, elegans et amoenum Brabantiae”. Een XVIIe eeuwse kaart van Lier. Centrale vouw, niet ingekleurd. Bijgevoegd een recente reproductie van een antieke kaart van Lier.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,36 ct.
“Ken uw land”. Een lot van vijf chromo-albums van de Beukelaar Chicorei.
“Livre d’or de la Résistance Belge”. Les éditions Leclerq, Bruxelles.
Een lot van vier verschillende bierpullen.
Een lot oude chromo-albums, waarbij zes van Chocolade Jacques, zes van Victoria chocolade, één van chocolade Martougin en één van chocolade Meurisse.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van 0,50 ct.
Een vintage schemerlamp met metalen voet en glazen kap.
Een lot van zes oude Liebig Chromo-albums. Goed gevuld.
Twee verschillende geslepen kristallen asbakken. beide gemerkt. Zeer kleine gebruikssporen.
Een paar vernikkeld koperen kerkkandelaars in barokke stijl.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een rode kleursteen.