De catalogus is volledig – 700 loten.
Tentoonstelling: Vrijdag 26 & Zaterdag 27 augustus van 10.00u tot 17.00u.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De catalogus is volledig – 700 loten.
Tentoonstelling: Vrijdag 26 & Zaterdag 27 augustus van 10.00u tot 17.00u.
Een antieke papegaai van meerkleurig Saksisch porselein. Gemerkt met gekroonde N. Een blaadje beschadigd.
“Boerenpaard”. Inkt op papier.
Een brievenopener met Belgisch wapenschild en een klein quartz bureauklokje. Beide in origineel etui.
Twee beeldjes van meerkleurig porselein. Gemerkt met een groen anker (Vion & Baury). Omstreeks 1900. En met kleine verfschilfer aan de basis.
Een lot biscuit, bestaande uit een edel koppel en een paardenkoets.
Een gebeeldhouwd boudoirstoeltje in Lodewijk XVI-inspiratie.
Een lot brons, bestaande uit vier verschillende belletjes en een Franse asbak/ vide-poche van rond 1918 met opschrift “Un vrai Poilu, notre 75 en action”.
Een paar flessenonderzetters “Impérial” van kleurloos geslepen kristal. Onderaan gemerkt en met label. In oorspronkelijke dozen.
“De misviering”. Inkt op papier. Gemonogrammeerd en gedateerd ‘42.
Een kruis van koraal met 18 karaats geel gouden hanger en bolletjes en een klein grijs pareltje.
Een Madonna met kind van Brussels porselein. Onder stolp.
Een vierkant schaaltje, gemerkt 84%, Made in Iran en maker, een vierkant en een rechthoekig kaartendoosje van geciseleerd zilver versierd met bloemen en arabesken. Zonder merken. Een slotje en een scharniertje te herstellen.
“Diana met pauw”. Beeldje van veelkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
Lot strips en boeken.- Hergé, De Avonturen van Kuifje. “Kuifje in Afrika” (1968), “De Krab met de Gulden Scharen” (1975), “De Zonnetempel” (1968), Paperbacks, zeer matige staat. De Avonturen van Jo, Suus en Jokko. “Bestemming New York” (1972), Paperback, zeer matige staat.- Willy Vandersteen, Suske en Wiske. “Dubbelstrip 5” (1987), “De Apekermis” (1980), “De Laatste Vloek” (2003), “De Witte Gems” (Amrobank 1983). Karl May. “Gekke John” (1981).- “De Reis om de wereld in 80 dagen” en vier boekj(..)
Een oude theaterkijker in lederen etui.
Een eikenhouten tafeltje met inklapbare poten en met een lade en een uittrekbaar schrijfplankje in de gordel. Begin XXste eeuw.
Een vaas van Booms glas met gegraveerde en vergulde fries.
Een jardinière van veelkleurig Vlaams aardewerk. Einde XIXe eeuw met decor van takken in hoogreliëf.
Een houten regulateur. Enkele beschadigingen.
Een 18 K geelgouden herenhorloge met lederen gedragen polsband. Gedateerd 21-07- 56.
“Moeder en kind met kat”. Een groepje van meerkleurig Saksisch porselein. Gemerkt met gekroonde F.
“Landschap”. Olieverf op paneel. Gedateerd 1865.
“Dansende engeltjes”. Een meerkleurig porseleinen groepje.
“De Watermolen”. Aquarel. Gesigneerd.
Een lot religiosa, bestaande uit plaasteren beeldjes, waaronder twee Zwarte Madonnas, een kruisbeeldje van Brussels porselein, drie reliëfplaquettes en twee kruisbeeldjes.
Een gesculpteerde houten armstoel met gecanneerde zit en rug.
“Twee herdershonden”. Groepje van monochroom aardewerk. Gemerkt met label.
Een gepatineerd gietijzeren waterspuwer in de vorm in een vis. Belle Epoque.
“Dorpszicht” & “Watermolen”. Twee olieverfschilderijtjes op paneel. Beide gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met diamantjes en robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct.
“Bulldog”. Een bronzen beeldje.
Een reclamespiegel van Coca Cola.
Een porseleinen groepje van een meisje en een musicerende jongen met een geit. Onderaan gemerkt.
Een kleurloos kristallen bonboonière met 835‰ zilveren dekselknop. Tijdperk art deco.
Klokstel van koper in gotische stijl. Pendule en twee kandelaars.
Een kleine eikenhouten kofferbank.
Een dienblad met opengewerkte rand en een tweearmige kandelaar van verzilverd metaal. In originele dozen.
Een set van zes schaaltjes uit de Speciale Vlinderserie. In oorspronkelijk etui. Gemerkt.
Drie zichten op Gent, aquarel op papier. Uit een grote collectie stadsgezichten van Gent. Allen gesigneerd en gedateerd 1819; 1820 & 1829.
Een 18 K geelgouden hanger bezet met één briljant van +- 0,10 ct. en drie robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,45 ct.
Apothekersset in kastje met vier laden, gevuld met talrijke kruiden in tubes. Omstreeks 1930.
“Madonna met kind”. Een meerkleurig terracotta beeld. Gesigneerd. Lichte schade.
“Moeder en kind met kat”. Een groepje van meerkleurig Saksisch porselein. Gemerkt met gekroonde F.
“Stadszicht” & “Hoevezicht in de Rupelstreek”. Olieverf op doek. Beide gesigneerd en de eerste gedateerd ‘29.
Een fijn gebeeldhouwde Corpus Christi. Frankrijk, XVIIde eeuw. Sporen van oorspronkelijke polychromie, ledematen ontbreken. Herkomst: antiquair Herpels, Kortrijk 1980.
Een gebeeldhouwde en met leder beklede dagobertstoel.
Een lampenvoet van paars kristal. Gemerkt.
Een drageoir en een vaasje van geslepen en groen gedubbeld kristal. Beide gemerkt.
“Dieseghemhoeve te Mortsel”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,20 ct. en één robijn cabochon van +- 0,40 ct.
“Kinderen op een wipplank”. Een groepje van meerkleurig porselein. Gemerkt.
“Koe in de wei”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot van vier verschillende kleine terrines van meerkleurig en verguld Frans porselein op schoteltjes. Drie van Parijs en één van Limoges.
“Montmartre in de herfst”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1977.
Een gebeeldhouwd eikenhouten engeltje met bazuin. Naar barok voorbeeld.
Een rijkelijk uitgewerkt klein credensmeubeltje in neogotische/ eclectische stijl. Onderaan twee deurtjes met briefpaneel, geflankeerd door twee zuiltjes. In de gordel een lade, geflankeerd door twee hoofdjes. In het opzet een centraal kastje op zuiltjes met glas-in-looddeurtje onder een Frans dak met twee torentjes en geflankeerd door twee nissen met spitsbogen, eveneens met telkens twee torentjes. Enkele sierornamentjes los, sleuteltje manco.
Een lampvoet van kleurloos en rood kristal met een lampenkap. Gemerkt.
Een zilveren kandelaar met drie lichtpunten 835‰.
“Zeilboot aan de kade”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden hanger bezet met hartvormige amethist van +- 1 ct.
“Amor met een gevleugeld hart”. Beeldje van veelkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
“Heidezicht”. Olieverf op board. Gesigneerd. Lichte verfschade.
Een cartelklok op console in de geest van de neuchateloises, gedecoreerd met bloemen.
“Latems landschap”. Olieverf op papier. Gesigneerd.
Een vuursteenpistool van notenhout, messing en smeedijzer.
Een bijzettafeltje van zwartgelakt hout met één lade, versierd met marquetterie in de stijl van Boulle.
Een lampenvoet van blauw kristal. Gemerkt.
Een oude houten wandtelefoon.
“Bomen aan het water”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,15 ct.
“Allegorie op de druivenoogst”. Een groep van monochroom wit biscuit naar een werk van Mathurin Moreau.
“Winters landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Herderin met drie schapen”. Groepje van veelkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
“Stilleven met kerzen.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een opgezette steenmarter.
Een eikenhouten koffer met smeedijzeren hengsels, slot en handvatten. Omstreeks 1800.
Een ronde vaas van kleurloos en groen kristal. Zonder merk.
“Danseres”. Een plaasteren groep in art-decostijl met groen patina. Op rood marmeren sokkel.
“Cap d’Ail”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden broche bezet met een smaragd van +- 0,50 ct.
“Cupido & Psyche”. Een groep van wit terracotta. Achteraan gesigneerd. Omstreeks 1900
“Portretstudie van Vriend Eric Colpaert”. Olieverf op doek. Achteraan met gesigneerde opdracht d.d. Pulderbos 1986.
Een Sterling zilveren sigarettendoosje met gegraveerd decor. Sheffield, makersmerk Walker & Hall.
“Straatzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een opgezette steenmarter in wintervacht.
Een eikenhouten wandconsole met drie leggers en twee laden.
Drie XVIIIe eeuwse schotels van Italiaans aardewerk met meerkleurige decors. Eén onderaan gemonogrameerd V.B.
“Aphrodite van Melos”. Een bronzen hoofd op zwart stenen sokkel.
“Lichtspel”. Olieverf op paneel. Gesigneerd
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,45 ct. en een centrale smaragd van +- 0,30ct.
Een antieke Jumeau pop met porseleinen hoofdje en met ledematen van papier machée.
“Fontein in mediterraans straatje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Bliksemskater”. Een bronzen beeldje.
“Landschap”. Olieverf op doek. Onduidelijk gesigneerd.
Les Aventures de Tintin. “L’Oreille Cassée”. Kleurenuitgave van 1944, Achterflap A23bis, Gele rug sletig, geschaafde harde kaft. Matige staat, goed, volledig blok, gelost.
Een commode met een grote en drie kleine lade en een openend blad.
Een paar zilveren kandelaars. Spaanse keuren. 915‰.
Een ovaal zilveren dienblaadje met gegraveerd decor. 800‰. 566 g.
Les Aventures de Tintin. “Les 7 Boules de Cristal”. Kleurenuitgave van 1948, Achterflap B2, Gele rug in goede staat, lichtjes geschaafde randen van de kaft. Goede staat, goed, volledig blok, schutblad losgekomen.
Een 18 K witgouden hanger bezet met twee kleuren briljant met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.
“Koppel aan de keukentafel”. Olieverf op paneel.
“Schepen op zee”. Een paar marines, olieverf op doek. Beide gesigneerd. Belgische school.
Een Russisch reisicoon van messing en email in drieluik. XVIIIe eeuw.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Met een perforatie in het doek.
Les Aventures de Tintin. “L’Ile Noire”. Kleurenuitgave van 1944, Achterflap A23bis, Blauwe rug sletig, geschaafde harde kaft. Matige staat, goed, volledig blok.
Een lampenvoet van geaderd rood marmer met lampenkap.
Een gepolychromeerd gipsen pierrot met spiegeltje.
Een antieke zilveren schotel met gedreven decor van vruchten. 440 g.
“Hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden bloemvormige ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,92 ct.
Een metalen klokje onder een glazen stolp.
“Zeehaven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“De dood”. Een beeldje van been onder een glazen stolp.
“Landhuis met vijver”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een reeks van 18 Napoleontische soldaten en officieren van meerkleurig porselein. Eén zwaar gerestaureerd en één met schade aan de vlaggenstok.
Een gefineerd mahoniehouten divan, versierd met uitgestoken guirlandes. Omstreeks 1900.
Vier albums van Suske en Wiske, rode reeks. - “De Vliegende Aap”. Eerste uitgave 1948. Matige staat, kleefband op de rug, nummertje op de kaft, hoekje beschadigd, beduimelde middenkaterns.- “De Koning Drinkt”. Uitgave 1949. Goede staat, kleefband op de rug, nummertje op de kaft, hoekje manco, extra nieten, middenbladen gelost.- “Prinses Zagemeel”. Eerste uitgave 1949. Zeer matige staat, kleefband op de rug, nummertje op de gekreuke kaft, hoekje manco. Vele losse en gerafelde bladen.- “De Zwa(..)
Een grote en vier kleinere zilveren schotels met gegraveerde decors. 800‰. 1156 g en 1489 g.
“Veehoeder in een besneeuwd landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,66 ct.
Les Aventures de Tintin. “Le Lotus Bleu”. Kleurenuitgave van 1946, Achterflap B1, Rode rug in goede staat, geschaafde randen van de kaft. Goede staat, goed, volledig blok.
“Boerderij interieur” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een grote Madonna van italiaans meerkleurig en verguld aardewerk. Gemerkt.
“Zicht op Mol in de herfst”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een reeks van vier meerkleurig porseleinen soldaten:- 1815 Officer, 1st Life Guard Regiment.- 1822 Officer, 3rd Guards Regiment- 1825 Officer, Coldstream Guards- 1825 Sgt. Major, Coldstream Guards.
Vier art nouveau stoelen met houtsnijwerk van bloemen in gebeitst hout en met stoffen bekleding versierd met takken.
Vier albums van Suske en Wiske, rode reeks. - “De Witte Uil”. Eerste uitgave 1950. Matige staat, sletige rug, nummertje op de kaft, losse en beduimelde middenkaterns.- “Lambiorix”. Eerste uitgave 1950. Goede staat, enige slijtage aan rug, nummertje op kaft, middenste katerns los.- “De Stierentemmer”. Eerste uitgave 1950. Redelijke staat, kleefband op de rug, hoekje van de kaft, blok los.- “De Stalen Bloempot”. Uitgave 1951. Goede staat, slijtage aan rug, nummertje op kaft, middenste bladen (..)
“Engelenkoor”. Een beeld in geglazuurd stenen wandgroep.
“Zoutelande?”. Aquarel en potlood op papier. Draagt monogram.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met diamanten en diamant baguetten een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct.
Een zilveren vierdelig koffie en theestel met rozen versiering op de deksels en op een zilveren dienblad. 800‰. Gemerkt.
“Genua.” Havenzicht op doek. XIXe eeuws werk.
Een paar bronzen paarden. Naar P.J. Mène.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Schaapjes”. Olieverf op karton(?). Gesigneerd. Met opdracht achteraan.
Een rijkelljk gesculpteerd eikenhouten eetkamer, bestaande uit een tafel met geparketteerd blad, zes stoelen en twee armstoelen met lederen bekleding, een ééndeurskastje, een groot buffet met drie paneeldeuren onder drie laden en met drie deurtjes in het opzet en een kleiner buffet met twee paneeldeurtjes onder twee laden en met één deurtje in het opzet.
Vier albums van Suske en Wiske, rode reeks. - “Het Zingende Nijlpaard”. Eerste uitgave 1951. Goede staat, slijtage aan rug, kleine randschade aan achterkaft, nummertje op kaft. Goed blok, extra nieten.- “De Ringelingschat”. Eerste uitgave 1951. Zeer goede staat, nummertje op kaft. Goed blok.- “De Tuftuf-Club”. Eerste uitgave 1952. Goede staat, slijtage en kleefband aan rug, kleine randschade aan achterkaft, nummertje op kaft. Goed blok, extra nieten.- “De Sterrenplukkers”. Eerste uitgave 195(..)
Een paar cassolettes van geaderd marmer met verguld bronzen monturen.
“Stilleven met waterhoenen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,06 ct.
Een driedelig koperen schouwgarnituur in eclectische stijl, bestaande uit een pendule en twee vierarmige kandelaars. Glas voor de wijzerplaat gebarsten.
“Natiepaarden te Antwerpen.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Vier albums van Les Aventures de Tintin. - “Le Lotus Bleu” . Kleurenuitgave van 1949, Achterflap B3, Rode rug in redelijke staat, lichtjes geschaafde randen van de kaft. Goede staat, volledig blok, naam op achterflap.- “Le Sceptre d’Ottokar”. Kleurenuitgave van 1948, Achterflap B2, rode rug sletig, schutblad komt los.- “L’Etoile Mystérieuse”. Uitgave van 1946, Achterflap B1, blauwe rug, goede staat.- “Le Crabe aux Pinces d’Or”. Kleurenuitgave van 1949, Achtrflap B3, rode rug redelijk goede s(..)
“Bedelaar”. Olieverf op doek. Gesigneerd. XIXe eeuw.
“Hollandse vrouw op de binnenkoer”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een mooi gesculpteerde eikenhouten halmeubel met marmeren blad en drie laden.
Vier albums van Suske en Wiske, rode reeks. - “De Dolle Musketiers”. Eerste uitgave 1953. Goede staat, gespleten rug, kleine randschade aan achterkaft, nummertje op kaft. Goed blok, extra nieten. Middenste pagina’s los.- “De Tamtamklopper”. Eerste uitgave 1953. Matige staat, nummertje op kaft. Goed blok.- “De Knokkersburcht”. Eerste uitgave 1954. Goede staat, slijtage en kleefband aan rug, kleine randschade aan achterkaft, nummertje op kaft. Goed blok.- “De Cirkusbaron”. Eerste uitgave 1954.(..)
Een altsaxofoon met gegraveerd decor. In instrumentenkist. Met origineel en met nieuw mondstuk.
“De schaapherder.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden hanger bezet met een pear shape briljant van +- 0,75 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.
“Leeuwin op rots”. Een gebeeldhouwd albasten beeld met glazen ogen. Sokkel niet origineel.
“Voorstelling met de Heilige Maagd met Jezus”. Olieverf op paneel. XVIIe eeuw.
Les Aventures de Tintin. - “Tintin en Amérique”. Kleurenuitgave van 1947. Achterflap B1. Rode rug, lichtjes sletig, licht geschaafde randen, titelblad gescheurd en met kleefband.
“Personages in een landschap”. Olieverf op paneel. Antwerpse school toegeschreven aan Jan van Penne (1640-1710). Te restaureren.
Een paar rijkelijk versierde bronzen vazen.
Een grote notenhouten tweedeurskast.
Vier albums van Suske en Wiske, rode reeks. - “Het Sprekende Testament”. Eerste uitgave 1958. Goede staat, lichte slijtage aan rug. Goed blok. Middenste pagina’s los.- “De Geverniste Zeerovers”. Eerste uitgave 1958. Goede staat. Goed blok, middenste pagina’s los.- “De Zwarte Zwaan”. Eerste uitgave 1959. Goede staat, kras op achterkaft. Goed blok.- “De Gouden Cirkel”. Eerste uitgave 1960. Twee kleuren. Goede staat, lichte rugslijtage, nummertje op de kaft. Goed blok.
Collectie FDC's in albums.- België 1973-1975- België 1976-1978- België 1976-1985 (incl. briefkaarten/velletjes)- België 1985-1988- België 1988-1994- België 1995-1999- United Nations Endangered Species 1993.
“De kruisafneming”. Olieverf op koper. Onderdeel van een kruisweg, omstreeks 1900.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.
Een altsaxofoon met gegraveerd decor. In instrumentenkist. Met origineel mondstuk.
“Wintertafereel.” Olieverf op doek. Gesigneerd (midden op de kar). Herdoekt. Kleine schade in de recht onderhoek.
Vier stripalbums.- Les Aventures de Tintin. “Les Bijoux de la Castafiore”. Hardcover na 2003, nieuwstaat.- Les Aventures de Jo, Zette et Jocko. “Le Testament de M. Pump” & “Destination New-York”. Uitgave 1951. Achterflap B5. Zeer goede staat.- We voegen er aan toe: Edgar P. Jacobs, “Le Mystère de la Grande Pyramide”. Tome II. Ed. Lombard 1955. Zeer goede staat, met Kuifjepunt.
“Zelfportret”. Olieverf op doek”. Gesigneerd. Maakte deel uit van de retrospectieve te Wilrijk in 1990 (nummer 2).
“Moeder met kind”. Een groengepatineerd gipsen beeld. Achteraan gesigneerd. Kleine barst in de basis.
Een gefineerde Hollandse tweedeurskast, versierd met marquetterie van bloemen en siervazen.
Vier albums van Suske en Wiske, rode reeks. - “De Speelgoedzaaier”. Eerste uitgave 1954. Goede staat, slijtage aan rug, nummertje op kaft. Goed blok. Middenste pagina’s los.- “De Ijzeren Schelvis”. Eerste uitgave 1954. Goede staat, nummertje op kaft. Goed blok, middenste pagina’s los.- “De Snorrende Snor”. Uitgave 1959. Goede staat, streepjes op achterkaft. Goed blok.- “De Mottenvanger”. Eerste uitgave nummer 31, 1957. Goede staat, lichte rugslijtage, klein hoekje van achterflap. Goed blok.(..)
Lot postzegels.- Davo-album U.S.A. Diverse zegels tussen 1945 en 1978.- Davo-Album Luxemburg, vanaf 1882 (maar ook Spanje)- Oud album "Zonnebloem", zegels uit Japan, Indonesië, na W.O. II.- "Die Briefmarken des Vatikaanstaates", zegels jaren 40 tot 70.- Oud album met vooroorlogse zegels en Deutsches Reich.- Oud album met vooroorlogse Belgische en buitenlandse zegels.- "Europa Gemeinschaftsausgaben". Goed gevuld album met Europese zegels.
“Portret van Agnes de Locquenghien”. Olieverf op doek. XVIIe eeuw. Gerestaureerd en herdoekt.
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct. en twee parels.
Een antieke viool met strijkstok en in koffer. Niet gemerkt.
Een goud gepatineerde trumeau in Louis-Philippestijl met facet geslepen spiegelglas. Versierd met een lauwerkrans in de kuif.
De Avonturen van Kuifje. Drie albums.- “De Krab met de Gulden Scharen”. Kleurenuitgave van 1947. Achterflap B. Rode rug, goede staat, randslijtage.- “De Schat van Scharlaken Rackam”. Kleurenuitgave van 1947. Achterflap B. Gele rug, matige staat, lichte schade aan laatste pagina.- “De Zwarte Rotsen”. Kleurenuitgave van 1947. Achterflap B. Blauwe rug. Goede staat, afgescheurde hoek van voorste schutblad.
“Vue de Loo le residence et palais champetre du prince d’oranie”, “Gezicht van de oude zyds capel t’Amsterdam”, “Vue du front de la maison dans le bois de son altesse tercnissune le prince d’orange stadhouder des provinces unies &c &c &c”, “De burger-buurt”, “Civilis consulii basilica Amstellodami”. Vijf handgekleurde kopergravures, circa XVIIIe eeuw.
Drie borden met afbeeldingen van Ernest Claes, Stephanie Claes-Vetter en Ernest Claes als boogschutter tijdens de Expo 1958.
Een grote eikenhouten tweedeurs garderobe.
Tien albums van Suske en Wiske, rode reeks. Goede tot zeer goede staat. Enkele ruggen met slijtage, enkele streepjes en nummertjes op kaften. Eerste uitgaven.- “De Wilde Weldoener”. 1961 (Rugletsel).- “De Kaartendans”. 1962.- “De Kwakstralen”. 1963.- “Het Rijmende Paard”. 1963.- “De Sissende Sampam”. 1963.- “Sjeik El Ro-Jembiet”. 1964 (Rugletsel).- “De Nerveuze Nerviërs”. 1964.- “De Apekermis”. 1965.- “De Poenschepper”. 1967 (Vierkleuren).- “Wattman”. 1967 (Vierkleuren).(..)
Een groot lot albums met Belgische zegels.- Pax Album met een aantal zegels tussen 1849 en 1943.- Twee Davo-albums met zegels tussen 1849 en 1984, met een aantal velletjes, express-en luchtpost e.d.- 8 Albums met diverse Belgische zegels.
“Sale, que les anciens romains destinoient pour voir les fêstes publiques”, “Vue perspective de la cathédrale de Milan”, “Prospectus pontis Rioualti cum palatio delphinorum Venetus”. Drie handgekleurde kopergravures circa XIXe eeuw.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,45 ct.
“Marianne”. Een kleine bronzen buste.
Een goud gepatineerde trumeau in Louis-Philippestijl met facet geslepen spiegelglas.
Een studieviool met strijkstok en in koffer.
“Herenportret”. Plakkaatverf op papier.
Een reeks van elf rodewijn- en twaalf wittewijnglazen van geslepen kleurloos kristal. Vermoedelijk Val Saint Lambert.
Een commode met drie laden met inlegwerk. Lodewijk XV-stijl.
Vijf albums van De Familie Snoek. - “De Familie Snoek”. Eerste uitgave, hertekende voorplaat. 1949. Matige staat, kleefband op rug, nummertje op kaft, losse middenpagina’s achteraan terug ingekleefd.- “De Familie Snoek groeit aan”. Eerste uitgave 1949. Matige staat, kleefband op rug, nummertje op kaft, stukjes ontbreken van voor-en achterkaft, middenpagina’s ontbreken.- “Snoek in de Hoek”. Eerste uitgave 1951. Goede staat, nummertje op kaft.- “Snoek heeft ambras”. Eerste uitgave 1951. Goede (..)
Lot FDC's e.d. los en in albums.- Album varia Belgische FDC, briefkaarten, oude bankbiljetten- U.S.A. "Wildflowers", FDC's 1992- Postfolders met gestempelde Belgische eerstedagzegels uit 1975, 1976, 1980,1981,1982,1990 (vaak vergezeld van FDC's)- Diverse losse FDC's en speciale uitgaven- In opbergvellen: ong. 200 Belgische FDC's, jaren 70 en 80.- Varia binnen-en buitenland.
“L’ange gardien”. Twee gekleurde XIXe eeuwse gravures. In fraaie vergulde kaders en achter glas.
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,90 ct.
Een houten tafelklokje.
“Lezende Joodse man.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een groot lot diverse postzegels, los en in albums, evenals een aantal lege postzegelalbums.
“Stilleven met konijn”. Een grafiettekening. Gesigneerd.
Een antiek vat van steengoed.
Een gefineerd mahoniehouten kofferbank in Louis-Philippestijl.
Een paar vintage Engelse syfonflessen.
“Mephisto”. Een bronzen beeldje uit het verhaal van Faust. Op rood marmeren voetstuk.
“Herder met geitjes aan de kust”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso.
Een 18 K wit en geelgouden stervormige ring bezet met diamanten markies slijp en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,78 ct.
“Huil niet om mij, Moeder”. Een Russisch icoon. XIXe eeuw.
“Dorpszicht met paardenkar.” Olieverf op board. Gesigneerd.
Een lot postzegels. Een album met daarin enkele mooie vooroorlogse Belgische reeksen, o.m. tuberculosebestrijding. Franse zegels, gedeelten van vellen en losse zegels, o.m. 1925. Twee kleine Franse catalogi (1946-47), een gevuld mapje voor ruilzegels, een Amerikaanse luchtpostbrief met “geöffnet”-klever etc. Bovendien een grote partij losse, vaak nog niet afgeweekte vooroorlogse zegels van diverse landen, vooral België en Frankrijk, maar ook andere landen.
“L’aïeule”. Een plaasteren bas-reliëf. Gesigneerd.
“Adelaar” & “Paardenhoofd”. Twee houten sculpturen. Zonder signatuur.
Mechelse tafel met leeuwenkoppen.
Een oud kasboek, met daarin diverse zegels uit de hele wereld, vanaf medio XIXde eeuw. België, Duitsland (talrijke inflatiezegels), Nederland enz. Evenals een groot lot losse bladen met soortgelijke zegels en een schriftje dito. Opgekleefd.
Twee aardewerken sierschotels met een blauw op wit decor. Omstreeks 1800.
“Landschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten en zwarte diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2,10 ct.
Twee stuks Boheems kristal, bestaande uit een fraai uitgewerkte schaal met decor van gele draken in gesatineerde cartouches en een geslepen vaas met amberkleurig bloemendecor en dito voet.
“Boerentafereel aan pomp.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een verstelbare tafellamp met twee lichtpunten.
“Damesportret”. Pastel op papier. XIXe eeuws.
Een kom en een kleine tazza van geslepen en groen gedubbeld Boheems kristal.
Een Lodewijk XVI-stoel. Opnieuw bekleed.
“De paardenmenner”. Een gepatineerd zamakken beeld naar Coustou.
Een sierschotel van Delfts aardewerk met een blauw op wit decor van bloemen en een vogelk en met gele rand.
“Zeezicht.” Olieverf op paneel. Hollandse school.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten en diamant baguetten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,12 ct.
Een aardewerken sierjardinière met verguld decor op kobaltblauwe fond. Onderaan gemerkt.
Twee fijn versierde koperen kandelaars met vijf lichtpunten.
Een paar dekselvaasjes van kobaltblauw porselein, versierd met handgeschilderde decors en vergulde motieven. Eén dekselknopje beschadigd.
“Vrouw met hondje”. Olieverf op doek. Toegeschreven aan Leopold Muller (Antwerpen 1879 - 1961). Zonder signatuur.
Een paar hoornvazen van veelkleurig Brussels porselein.
Een eikenhouten kloostertafel.
Een grote porseleinen dekselvaas met verguld bloemendecor. Onderaan gemerkt met gekruiste degens.
“Vrouwenbuste met oester als halsketting”. Een beeldje van brons.
“Stilleven met eend, fruit en theepotten”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met telkens één parel en twee fantasiestenen.
Een grote aardewerken kalebasvaas met blauw op wit Delfts decor. Gemerkt onderaan.
Les Aventures de Tintin. “Le Sceptre d’Ottokar”. Kleurenuitgave van 1947, Achterflap B1, Rode rug in goede staat, lichtjes geschaafde randen van de kaft, enkele potloodkrabbels. Goede staat, goed, volledig blok, binding ietwat gelost.
Een paar messingen vuurbokken met leeuwenkopjes met ringen.
“Op het Eiland Amoras”. Suske en Wiske, rode reeks. Editie 1949. Matige staat, voor-en achterkaft gelost en met schade aan de rugzijde. Goed blok.
Twee obconische porseleinen siervaasjes, versierd met meerkleurig bloemendecor en met koperen monturen met guirlandes en ramskoppen. Gemerkt onderaan “Versailles” onder een groene adelaar.
Een eikenhouten eendeurskast met een lade in de gordel. XIXe eeuw.
“Vichy source de beauté”. Een reclame tafellamp van wit gepatineerd plaaster.
Een balustervaas en een dekselvaas van blauw en wit Delfts aardewerk. Gemerkt onderaan.
“Liggende vrouw”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,57 ct. en centrale diamant van +- 0,44 ct.
Een handtas van bruin leder. Met gebruikssporen.
“Marinezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vergulde koperen wandlamp met twee lichtpunten. Lodewijk XVI-stijl.
“Vissersboten bij nacht”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een art nouveau sierjardinière van Gouds plateel, versierd met een meerkleurig bloemendecor. Gemerkt.
Een reeks van 8 eikenhouten stoelen en twee armstoelen met groen fluwelen bekleding.
Een ronde schotel van blauw en wit Delfts aardewerk.
Een sabel in een ijzeren schede.
“De Vliegende Aap”. Suske en Wiske, rode reeks. Eerste uitgave 1948. Goede staat, kleefband op de rug, nummertje op de kaft.
Een 18 K witgouden bloemvormige ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van 0,80 ct.
Een oude Philips lichtstraler voor de fysiotherapie. Met beschermiingsbrilletje. Jaren ‘40.
“Bank te park den Brandt te Wilrijk”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Kader stuk.
Een gevarieerd lotje zilver van verschillende gehaltes, bestaande uit 13 lepeltjes van Delheid, 6 lepeltjes van 800‰ met Lodewijk XV-motief, een doosje, een klein vaasje en een schaaltje.
“Meisje met kat”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een gevarieerd lot verzilverd tafelmetaal uit de reeks ‘Versailles’, bestaande uit vier ovale serveerschotels in oplopende groottes, 2 ronde serveerschotels, Twee groenteschalen in verschillende maten, twee flessenzetters en een sauskom.
Een oude grammofoonspeler met oude platen. Zwengel en naald ontbreken.
Een wandelstok met verrekijker.
Een bajonet met koperen handvat en een schede van leder.
“Een watermolen”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Herstelling.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten en zwarte diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,52 ct.
Een vaas van geslepen en blauw gedubbeld kristal. Onderaan gemerkt.
“Montmartre - Moulin de la Galette”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1977.
Een meerkleurig geglazuurd aardewerken sierjardinière in de vorm van een slee. Gemerkt onderaan.
“Vrouw bij het raam”. Olieverf op doek. Niet gesigneerd.
Een dekselpot van Frans porselein met een handgeschilderd meerkleurig bloemendecor, vergulde motieven en blauwe banden. Onderaan gemerkt. We voegen er een aperitiefschaal van Pilivuyt met handgeschilderd bloemendecor aan toe.
Een eikenhouten klapsecretaire. XIXe eeuw.
Een designvaas van gekleurd kristal. Jaren ‘50. Gemerkt.
Een reeks van vier XVIIe eeuwse tegels van gepolychromeerd aardewerk.
Vier potloodstudies in één lijst.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,52 ct.
Een kandelaar van met de tang bewerkt Italiaans glas in de vorm van een personage.
“Betere opbrengst” Een decoratieve heruitgave van een reclame-affiche voor Vitafort Gauverit.
Een grote groep van meerkleurig biscuit. Een breinaald afgebroken.
“Een buste uit het classicisme”. Een grafiettekening. Gesigneerd en gedateerd 1906.
Een lot aardewerk, bestaande uit drie borden van Nevers en een hartvormig inktstel met bloemendecor, onderdaan gemonogrameerd. XVIIIe en XIXe eeuw.
Een metalen lamp met een kap van metaal en glas. In werkende staat met kleine schade aan de fitting.
Een designvaas van gekleurd kristal. Jaren ’50. Onderaan gemerkt.
Een bajonet in schede. Eerste Wereldoorlog.
Een Nizo filmprojector in koffer. Omstreeks 1930.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met briljanten en diamanten baguetten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,72 ct.
Een paar grote hoornvazen van blauw en wit aardewerk naar Delfts voorbeeld. Onderaan gemerkt en genummerd.
Een lot porseleinen keukenpotten en zes schaaltjes. Eén klein deksel ontbreekt.
Een verguld zamaken pendule, versierd met een allegorische voorstelling op de oogst. Onder glazen stolp. Met slinger, maar zonder sleutel.
Een Hollands aardewerken tabakspot. Hoofdprijs Goudse zeilweek 1949.
Een parfumflesje en een parfumverstuiver van geslepen en rood gedubbeld kristal. Gemerkt onderaan en met label.
Lampenvoet met wassen sierstuk.
Een lot kleurloos kristal bestaande uit twee karaffen en een asbak.
Een vaas van iriserend paars glas met een met zuur geëtst en verguld bloemendecor.
Een Louis Philippe koffie- en theeservies van Parijs porselein met vergulde decors.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten en diamant baguetten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,16 ct.
Drie geslepen kristallen fluitvaasjes op voet, model Solignac, waarbij twee groene en een rode. Allen gemerkt en in originele doos.
Een Brussels koffieservies bestaande uit; een koffiepot, een melkpotje, een kop en schoteltje en een suikerpot.
Een paar houten ornamenten gesculpteerd in de vorm van artisjokken.
Een vaas van groen en kleurloos glas.
Twee opengewerkte dubbele schaaltjes van Saksisch porselein met blauw en verguld decor. Onderaan gemerkt.
Een gebeeldhouwde en gepolychromeerde houten staande lamp met voorstellingen in vroegchristelijke stijl.
Een Franse koperen jachthoorn.
Een gietijzeren boekenpers.
Een gepolychromeerd plaasteren barlampje-asbak in de vorm van een dronken Charlie Chaplin tegen een lantaarnpaal.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten en zwarte diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,88 ct.
Een porseleinen schotelltje met meerkleurig en verguld decor van bladermotieven. Gemerkt en in origineel etui.
Een lot van twaalf antieke kleurloos glazen apothekerspotten.
Een vaas van kleurloos kristal. Gesigneerd onderaan.
“De waterdraagster”. Een gepolychromeerd gipsen buste. Gesigneerd achteraan.
Een reeks van vijf Delfts aardewerken tegels, waarbij drie in blauw op wit en twee blauw-wit en mangaan. XVIIIe eeuw.
Een gesculpteerde schildersezel van mahoniehout.
Een grote fractie amethist.
Een designvaas van kleurloos kristal. Onderaan gemerkt. Ontwerp Guido Bon.
Een messingen beddenpan met gedraaide steel en gedreven deksel.
Een 18 wit gouden ring bezet met diamantjes en roze saffiertjes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en zes parels.
“Twee putto op dolfijn”. Een groep van meerkleurig porselein in barokke stijl. Onderaan gemerkt.
Een oude messingen bureaulamp. Verstelbaar.
Een art deco aardewerken sigarettendoos met meerkleurig decor in laagreliëf. Gemerkt.
Twee paar kandelaars van kwikglas.
Vier gebundelde jaargangen van het jeugdtijdschrift Zonneland. Jaargangen 1954, 1955, 1957 & 1958.
Een staande asbak van smeedijzer met luciferhouder, versierd met rozenranken.
Een glazen vaas met een handgeschilderd bloemendecor en vergulde motieven.
Een sierbloempotje van meerkleurig geglazuurd aardewerk, versierd met bloemen in hoogreliëf. Onderaan gemerkt.
“Het schip door de eeuwen heen” en “Hollandse schepen”. Twee documentatieboeken.
Een paar gegraveerde knijpoorbellen.
Een personage en een romantische groep van monochroom aardewerk. Italiaans werk, onleesbaar gesigneerd.
Een schaalmodel van een Concorde. Lichte schade aan de vleugel, staart, snuit en cockpitvenster.
Een vaas van gekleurd kristal. Zonder merk.
Een siervaas van Meissenporselein met een meerkleurig bloemendecor en vergulde motieven. Gemerkt.
Drie miniatuurboten in fles.
Een grote smeedijzeren kerkkandelaar met Paaskaars uit 1982.
Twee geslepen kristallen schalen.
Een bladvormige schaal van kleurloos Frans kristal. Onderaan gemerkt.
“Frisiae. Kaart van Friesland en omstreken.” Ingekleurde gravure.
Twee dameshorloges met 18 K roze gouden kast.
Een ijsemmer van kleurloos kristal. Onderaan gemerkt.
“Hoevezicht.” Olieverf op paneel.
Een houten schrijfnecessaire met intarsia. Gemerkt Annie De Laet.
“Na de regen”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 37/75 buiten de plaat.
Een lot Parijs’ porselein met handgeschilderde decors, groene banden en vergulde motieven, bestaande uit een kopje op schoteltje, een suikerpot op schoteltje en een sierjardinière op voetjes. Allen gemerkt onderaan.
Een bijzetmeubeltje met een deurtje en een lade.
Een lot Vlaams aardewerk bestaande uit vijf kandelaars en een pot met een bloemendecor in reliëf.
Een lot tin bestaande uit vier klisteerspuiten, een beddenpan en een bedverwarmer.
“Personages”. Twee grafiettekeningen. Gesigneerd en gedateerd ‘87.
Vijf verschillende dameshorloge van roestvrij staal en verguld.
Twee oude bureaulampen met bakelieten kap.
“Meisje”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een lot van twaalf borden van o.a. Frans en Nederlands aardewerk. Grotendeels XIXe eeuws. Enkele met haarscheuren, restauraties, randschade.
“Binnenerf”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd en gedateerd 1925.
Een zeshoekig gebeeldhouwd theetafeltje.
Een houten laddertje.
Een lot van vier verschillende ambachtelijk gemaakte Italiaans glazen presse-papiers met gekleurde inclusies.
Een lot van vier verschillende ambachtelijk gemaakte Italiaans glazen presse-papiers met gekleurde inclusies.
Een oude Engelse mahoniehouten kapspiegel.
Een groot lot fantasiejuwelen: waaronder: parelhalssnoeren, vergulde kettingen, halssnoeren van hout en halssnoeren van halfedelstenen, armbanden en oorbellen en broches.