Kijkdagen: vrijdag 25 en zaterdag 26 juni van 10 tot 17 uur ENKEL OP AFSPRAAK.
Opnieuw binnenbrengen voor de veiling van augustus kan ENKEL OP AFSPRAAK van 2 tot en met 6 augustus.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Kijkdagen: vrijdag 25 en zaterdag 26 juni van 10 tot 17 uur ENKEL OP AFSPRAAK.
Opnieuw binnenbrengen voor de veiling van augustus kan ENKEL OP AFSPRAAK van 2 tot en met 6 augustus.
“Yorkshireterriër”. Een beeldje van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
“Grote markt St-Niklaas”. Een kleine ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een gevarieerd lot bronzen, koperen, ijzeren en houten klinken, enkele kapstokken, een applique, twee kranen, monturen, enz.
“Zomeravond te Achterbosch (Mol)”. Een tekening op papier. Gesigneerd en op de verso gedateerd augustus 1919.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een camee, kleine robijntjes en pareltjes (2 parels ontbreken).
Een gepatineerde houten hangconsole in barokke stijl.
Een lot antieke sport- en spelmaterialen, bestaande uit vier bowls (koersballen), een twee cricketbats, een lintmeter in lederen etui, een kaartenkistje met scoreteller, een kleine puntenteller met ivoren toetsen en een scorebord.
Twee koperen appliques met engel in barokke stijl.
“Boszicht met herten”. Een XIXe eeuwse ronde potloodstudie. Lichte schade.
Een 18 K geelgouden hanger in de vorm van een blad.
Een drageoir van kleurloos geslepen kristal met een motief van getorste ribben. Lichte randslijtage.
Een vergulde bronzen porte-montre in de vorm van een personage. Met klein zakhorloge.
Een verstelbare houten hoedenvorm.
“Mechelse herder”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat.
Een 14 K geelgouden broche in bladvorm 5,83 g en een 18 K geelgouden hoedenspeld 1,77 g bezet met een parel.
Een wit aardewerken jardinière op sokkel.
Een milieu-de-table met geslepen kristallen coupe in een montuur van verzilverd metaal.
Een gegoten glazen beeldje van een dolfijn. Gemerkt met label.
“Koppel bij een koets” & “Koppel met hond”. Twee groepjes van meerkleurig Duits porselein.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een diamant oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een crackleware frenologiebuste.
“Koppel”. Een groep van monochroom biscuit.
Twee paar koperen kandelaars, XIXe eeuw.
“Souvenir de la D.A., Au brave type Van Ertvelde”. Een spottekening uit 1942.
Een 18 K geelgouden ketting met hangers bezet met een klavertje vier met een parel en met de Heilige Maagd.
Een messingen kerklezenaar op leeuwenpootjes.
Een paar amphipterevormige messingen kandelaars. Beschadiging aan de vleugel.
Een gegivreerd glazen beeldje van een springend paard. Onderaan gesigneerd en met label.
“Vrouwengezicht” & “Landschap”. Twee olieverfschilderijtjes op doek. Het tweede gesigneerd en gedateerd ‘80.
Een paar 18 K geelgouden manchetknopen.
Een siervaas van meerkleurig porselein, versierd met bloemenguirlandes en ramskoppen. Onderaan gemerkt van Capodimonte. We voegen er een meerkleurig porseleinen hondje uit de Sovjetunie aan toe.
“Vrouw” & “Pegasus”. Twee lithografieën. Artiestenproeven, beide gesigneerd buiten de plaat.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal op dienblad.
“Vrouw met kat”. Een lithografie. Gesigneerd, gedateerd 6.12.80 en genummerd 129/200 buiten de plaat. Met dédicace.
Een 18 K geelgouden dasspeld.
Een rond serveertafeltje van messing en glas. Met afneembaar dienblad en op wieltjes. Italiaans werk.
Een roodkoperen waterketel. Gedateerd 1821.
Een gegivreerd glazen beeldje van een baadster. Onderaan gesigneerd. Minuscuul schilfertje aan een dij.
Een goudgepatineerd ovaal houten spiegeltje in Lodewijk XVI-stijl.
Een 18 K geelgouden cachetring met initialen.
“Geschied- en aardrijkskundig woordenboek der Belgische gemeenten. Twee delen. Eug. de Seyn. Ed. Bieleveld Brussel. Gesigneerde editie.
“Heren- en damesportret”. Twee olieverfschilderijtjes op paneel. Beide gesigneerd.
Een XVIIIe eeuwse houten graanmaat met schep. Gemerkt op de bodem.
“Zicht op Antwerpen”. Pentekening op papier. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden lange geweven ketting. l: 39 cm.
Een serveerwagentje van hout en messing.
Een gesculpteerde albasten sierconsole met vruchten.
Een blauw glazen parfumflesje, getooid met een werkje van de kunstenares. In doosje.
Een paar kleine marines met zeilboten, olieverf op paneel. Eén zeer onduidelijk gemonogrammeerd en met onleesbare uitleg op de verso.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,35 ct.
Een leuke collectie van een dertigtal hoedenspelden uit de belle époque, versierd met gegraveerd koper, halfedelstenen, parels enz enz. Gepresenteerd als een bloementuil in een glazen karafje verzwaard met knikkers.
“Havengezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een coupe van geslepen kristal met paarse voorstellingen van vogels en op porseleinen voet. Bijgevoegd een kleurloos glazen vaasje met messingen montuur.
“Maanlanding”. Een houtskooltekening. Gesigneerd.
Een 14 K geelgouden broche bezet met drie pareltjes.
Een sober mahoniehouten tafeltje met tapse poten en met een lade in de gordel.
Een mooi gegraveerde art deco sigarettendoos van massief zilver. Duitse keur, 800/1000, zilversmid R.K. voor Silberwarenfabrik Robert Kraft, Pforzheim.
Een antieke icoon met beeltenis van een aartsengel.
“Stier”. Aquarel op papier. Draagt een handtekening. XIXe eeuw.
Een lange parelhalssnoer met 18 K witgouden slot bezet met kleine robijntjes.
Een gegraveerde en verzilverde bronzen doos in de vorm van een zittende olifant. Cambodjaans werk.
“Zicht op Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een aardewerken vaas in de stijl van Iznik met een polychroom decor van bladeren en bloemen. Randslijtage.
“Hondje en katten”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met diamanten in markies geslepen met een gezamenlijk gewicht van +- 2 ct.
Een zwartgelakt tweepersoonsbed met smeedwerk.
Een vierdelig serveerbestekje met zilveren handvatten. Sauslepeltje beschadigd.
Een handtas met Schots ruitmotief, model ‘Nova Check’.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1946.
Een 18 K witgouden dameshorloge met 18 K witgouden polsband.
Een mooie decoratieve pop met hoofd, voetjes en handjes van biscuit.
“Straatscène”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een bronzen vaas met beeltenis van Admiraal Togo.
“Een stilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct. Maat 49.
Een gebeeldhouwde eikenhouten armstoel in Louis XIII-stijl en bekleed met tapisserie.
Een lotje zilver, bestaande uit een driedelig hors-d’oeuvrebestekje met zes lepeltjes en een pollepel. 800‰. Bijgevoegd twee kleine lepeltjes en zes vorkjes.
“Moeder Gods” & “Sint Jozef”. Twee Russische messingen iconen.
“Een paar bloemstillevens”. Olieverf op papier.
Een paar 18 K geelgouden manchetknopen.
Een zwarte vilten hoge hoed gemerkt London Fashion en met kartonnen hoedendoos van Oud Huis Félix Goemans Zoon, Kammenstraat.
“Dreef”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar bekertjes van 925% zilver op houten voetstukjes. Gemerkt van Wolfers.
“Rivierlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden cachetring met initialen.
Een lot van zeven Windsorstoelen, waarbij drie armstoelen. (Eén licht afwijkend model)
Een lederen aktetas.
Een art deco schouwklok van albast en marmer, versierd met twee zamakken gazellen.
“Stilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden hanger met Egyptische hiërogliefen.
Acht meerkleurig porseleinen beeldjes van Napoleontische commandanten, bestaande uit Nansouty, Soult, Bessières, Davoust, Pajol, Dorsenne en twee cavaleristen van de Keizerlijke garde. Achteraan gemerkt.
“Bloemstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Herderskoppel”. Een paar bronzen beeldjes op marmeren sokkel.
“Kittens in een nestje”. Olieverf op paneel. Gesigneerd onder dekader ‘E. Faiet’.
Een 18 K geelgouden schakelarmband.
Een ovale table de milieu van eikenhout en met geslagen koperen voet. vier poten, ingelegd met een sierbiesje. Jaren dertig.
Een brullende tijger van Japans brons op een houten voetstuk. Tijdperk Meiji.
Een antiek aardewerken Song vaasje. Archeologische vondst.
“Winters hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden platte schakelketting.
Een muziekinstrument van terra cotta, handvat in de vorm van een gestileerde stierenkop. Luristan (West-Iran), ca 1000 v.C.
Een lithografie uit de reeks “La divine comedie”. Gesigneerd buiten de plaat.
Een eclectische klok van messing.
“Stilleven met appel en wijnglas”. Olieverf op paneel.
Een 18 K geelgouden trouwring bezet met witte, gele en licht bruine briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,30 ct. Maat 54.
Een ovaal gefineerd houten tafeltje, het blad bekleed met parketwerk en het geheel versierd met verguld beslag.
Een lot van 6 archeologische vondsten uit Luristan (West-Iran): een getorste bronzen armband (Ø 6,6 cm, ca VIIde eeuw v.C.). Een bronzen parfumflesje (H. 6,5 cm, ca Xe eeuw v.C.). Een bronzen pijlpunt (L. 7,6 cm, ca XIde eeuw v.C.). Een bronzen sierspeld met een paardenkopje (L. 8 cm, ca VIIde eeuw v.C.). Een bronzen votiefspeld met een ramskopje (L. 18,5 cm, ca VIIde eeuw v.C.). Een zilveren schaaltje (Ø 8,5 cm, ca 600 v.C.).
“Danseres met cimbalen”. Een art deco beeldje van kunstbrons op marmeren voetstuk. Gesigneerd.
“Maria van Boergondië”. Een handgeschilderde aardewerken tegel.
Een 18 K geelgouden kruisje.
“L’éplucheuse de volaille”. Een verzilverd bronzen beeld. Gesigneerd en met gieterijstempel.
“Dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een deel van een elegant theeservies van wit porselein, rijkelijk verguld en zeer fijn gedecoreerd met landschappen in grisaille. Parijs, tijdperk Empire. Theepot, melkpot, drie kopjes, twaalf schoteltjes.
“Woonwagens bij het bos”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een parelcollier met platte ronde zoetwaterparels.
Een houten schrijfmeubeltje met acht kleine laden onder het schrijfblad en telkens vier laden aan de zijkanten. Het front met gesculpteerde versieringen.
Een zilveren set waaronder een spiegel, borstel en kam in originele doos. 835‰.
Een lederen handtas, model Alma met monogrammotief. Datacode BA0090.
“De klaagmuur”. Bronzen plaquette, met achteraan inscriptie Jerusalem 3000, Salvador Dali. Ingelijst.
Een 14 K geelgouden armband met twee arendskoppen.
Een vaas van paars glas met een handgeschilderd en verhoogd decor van eenden en grutto’s. Kleine randschilfer.
“Vee in de wei”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een lot van vijf archeologische vondsten uit Luristan (West-Iran). Een bronzen paardenbit (L. 25 cm, ca IXde eeuw v.C.). Een bronzen enkelband (Ø 11,5 cm, ca VIIIe eeuw v.C.). Een bronzen beeldje van een tweekoppig dier (H. 8 cm, ca VIIIe eeuw v.C.). Een bronzen gesp (L. 8 cm, ca VIIde eeuw). Een bronzen staaf van een grafbeeld (H. 34 cm, ca VIIIste eeuw).
“Koeien aan de drinkplaats”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 14 K geelgouden traditioneel Zeelands sierraad, hanger bezet met een parel.
Een mahoniehouten buffetkastje met twee paneeldeurtjes en een lade, versierd met gesculpteerde motieven.
Een tantalus van eik, metaal en met drie karaffen van kristal. Gemerkt “The Tantalus”.
Een lederen handtas, model Ellipse met monogramdecor. Datacode M10070.
“Het laatste kleingeld”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met email en een smaragd van +- 20 ct. Maat 50.
“Winters uitstapje”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.
Een spiegel in goudgepatineerde houten lijst.
Een lot van 6 archeologische vondsten. Amlash (Noord-Iran). Een puntig bronzen werktuig (L. 21,5 cm, ca VIIIste eeuw v.C.). Een bronzen veer (L. 7,3 cm, ca VIIde eeuw v.C.). Een bronzen weefgetouwgewicht (Ø 4,7 cm, ca VIIIste eeuw v.C.). Bronzen beeldje van een man (H. 3,4 cm, ca 1200 v.C.). Een zilveren armband (Ø 7 cm, ca VIde eeuw v.C.). Een bronzen kom (Ø 13,5 cm, ca IXde eeuw v.C.).
“Winters landschap” & “Waterlandschap met burcht”. Twee schilderijen, olieverf op doek. Beide gesigneerd.
“Heilige Helena en Heilige Konstantin”. Een zilveren hanger met icoontje. 85 zolotnik. Gemerkt G.S. 1908-1917.
Een paar gipsen zuilen in art nouveau stijl. Reliëfdecor. Kleine letsels.
“Engelse jager met hond en hoorn”. Een bronzen groep met deels meerkleurig patina op houten voetstuk.
Een tweekleurige beige bruine gestreepte Missoni tas.
“Jonge vrouw in kimono”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. Paneel met schade ter hoogte van de handtekening.
Een 18 K witgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Twee verschillende zilveren suikerstrooiers. Londense keuren. Jaren ‘30.
“Bloemstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lambrizeringselement van schildersdoek, versierd met een gedrukt landschap en onderaan met een plint in faux marbre geschilderd. Slijtage en kleine letsels.
“Familieportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1979.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2,50 ct. en zwarte diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2 ct.
Een gefineerde klapsecretaire in Lodewijk XV-stijl met bronsbeslag.
“Danseres”. Een gepatineerd bronzen beeld op zwart marmeren sokkel naar een werk van Bruno Zack.
Een zilveren flessenhouder in de vorm van een barokke strijdwagen. Gemerkt.
“Hollands grachtenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met een solitair van +- 0,75 ct. HVSI.
Een paar grote bronzen tuinvazen in barokke stijl versierd met engelen en guirlandes.
“De kathedraal van Antwerpen”. Papier. Draagt een handtekening Joseph L. Dijckmans.
“Vechtende herten”. Een zamakken groep op sokkel van zwart marmer en onyx.
“Hollandse schepen op zee”. Olieverf op doek. Zonder signatuur.
Een 18 K witgouden slavenarmband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,42 ct.
Een rijkelijk eikenhouten tweedeursgarderobe, rijkelijk versierd met gesculpteerde druiven- en bloemenranken. Gedateerd 1891.
“Jonge vrouw met putti”. Een bronzen groep naar Mathurin Moreau. Met cachet.
Een imposante Napoleon III schouwpendule en twee cassoletten van zwart en roze marmer, versierd met gegraveerde plantendecors en met bronzen leeuwenkopjes met ringen op de flanken. De slinger achter een gegraveerd ruitje. XIXe eeuw.
Een eikenhouten tweedeursgarderobe in régencestijl met gemoulureerde deuren met uitgestoken versieringen.
Een fijne zilveren halssnoer van 835 en 925‰.
Een sierstuk van zachte pasta, getooid met twee personages. Onderaan gemerkt met de roze driehoek.
Een Venetiaans glazen spiegel met gegraveerde motieven en geblazen bloemetjes. Eèn bloemtje beschadigd.
“Ploegende boer met ossenspan”. Een grote groep van meerkleurig biscuit op houten sokkel. Gesigneerd Maggione en gemerkt.
“Moeder met kind aan het kanaal”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Enkele kleine restauraties en kleine perforatie.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct. en groene peridot met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.
Een gefineerde commode met vier laden en met roze marmeren blad.
“Herderinnetje”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.
Een paar sterling zilveren kandelaars. Engelse keuren.
Een heiligenbeeld van deels witgebeitst hout. Barok. Letsels en manco’s.
Een art deco ring van zilver en 18 K geelgoud bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct. en een centrale smaragd van +- 2 ct. en groene halfedelstenen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct. Maat 57.
Een aardewerken sierjardinière met meerkleurig en verguld bladerdecor. Onderaan gemerkt.
“Vlucht naar Egypte”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd Sint-Gillis-Waas, 1900. Lichte verfschade. In een indrukwekkende eikenhouten baroklijst, bovenaan versierd met een Heilig Hart (150 x 115 cm).
“Bacchantische scène”. Een bronzen groep op marmeren voetstuk naar werk van Clodion.
“Portret van een oude dame met paternoster”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1912.
Een 18 K witgouden hangertje bezet met kleine diamantjes en een centrale smaragd van +- 0,20 ct.
Een blank houten vitrine in Hollandse stijl met onderaan drie laden en de kroon rijkelijk uitgewerkt met linten en een siervaas
Een zilveren toasthouder, getooid met een gevleugelde leeuw.
“Science guidant l’industrie”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.
Een bureau in Lodewijk XV-stijl met witte glanslak, verchroomde monturen en een kalfslederen blad.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct. en een smaragd van +- 10 ct. Maat 52.
“Jachtluipaarden”. Een gepatineerd bronzen groep.
Een eikenhouten vierdeurskast in Franse stijl met uitgestoken paneeldeuren, geflankeerd door zuiltjes met dorische kapitelen en met twee laden in de gordel. Gemerkt. Lichte beschadiging aan het fineer van het blad van de basis achteraan.
“Jager met jachthond”. Een bronzen groep op zwart marmeren sokkel. Gesigneerd.
Een gepolijste belemnietenfossiel.
Een paar 18 K geelgouden manchetknopen.
Een gefineerd mahoniehouten commode in Louis-Philippestijl met drie laden en een lade en doucine.
Een art deco danseres van brons op meersoortig marmeren sokkel, naar een werk van Chiparus.
Een zilveren peper-, zout- en mosterdstelletje. Met glazen recipiënten. Engelse keuren. Gewogen zonder glaasjes.
Een commode tombeau in Lodewijk XV-stijl met een marmeren blad en verguld bronsbeslag.
Twee zilveren hangers 835‰ met twee zilveren munten van Leopold II 1873 en 100 Frank 1950. Roi des Belges.
Een paar kandelaars van brons en meerkleurig porselein in de vorm van papegaaien.
Een butlerspiegel met verguld houten kader.
Een neushoorn van gepatineerd brons.
Een butlerspiegel met verguld houten kader.
Een 18 K tweekleurige geelgouden lange schakelketting. l: 45 cm.
Een gefineerde ééndeursvitrine in Lodewijk XVI-stijl met een ovale schildering in de deur en het geheel versierd met verguld beslag. Slijtage aan de schildering.
“Vrouw met vaas”. Een gepatineerd vol gipsen beeld.
Een terrine van 800‰ zilver. Gekeurd.
Een groot dubbelzijdig bureau plat met zes laden in de gordel.
Een 18 K geelgouden schakelarmband bezet met vijf verschillende munten. Umberto I 1882 Italia 20 Lire. Pius XI 1932 Vaticaan 100 Lire. Pius XII 1900. George 1911. 20 Zwitserse Frank 1930.
Een merkwaardige Japanse bronzen/ messingen kelk, versierd met draken. Omstreeks 1900.
Een houten juweelkistje, versierd met messingen inlegwerk.
Een bronzen mazarinluchter met acht lichtpunten in Lodewijk XVI-stijl, versierd met acanthusbladeren, masken en palmetten.
Een paar vazen van Japans porselein. Onderaan gemerkt. Tijdperk Meiji.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een behandelde robijn van +- 3 ct. en met diamant princessen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.
Een tweeledig Engels bibliotheekmeubel met mahoniehoutfineer. Onderaan twee paneeldeurtjes onder twee laden en met twee gevitreerde deuren in het opzet.
Een lot zilver, bestaande uit een wijnfilter met Engelse keuren, en twee tastevins, waarbij één met een munt met beeltenis van Karel IV van Spanje uit 1796.
Een handtas van blauw boxcalfleder. Model Heaven Magic. Met certificaat. In originele winkeltas.
Een antiek laag eikenhouten bureau met drie laden in de gordel. Omstreeks 1900.
Een 18 K geelgouden hanger bezet met vijf kleine robijntjes.
“Corpus Juris Canonici”. Lyon, 1614. Lichte waterschade.
Een meerkleurige vaas van zgn. Boumier Ware met een decor van vruchten en vlinders. Decor van Lucien Boullemier (1877 - 1949). Onderaan gemerkt.
Een zijden foulard. Gemerkt.
Een paar kandelaars van meerkleurig porselein en messing, opgebouwd uit een sierstuk, getooid met een papegaai en met twee lichtpunten in de vorm van plantenranken met porseleinen bloemen. Apocrief gemerkt achteraan.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,14 ct. en twee saffieren en een cabochon met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct. Maat 53.
Een eikenhouten buffet met drie laden boven twee paneeldeuren. XIXe eeuw. Blad los.
Een reeks van twaalf zilveren lepeltjes in etui. Gemerkt.
Een handtas in toile de cuir. Model calicot.
Een mahoniehouten secretaire met zes kleine laden en kleine laatjes achter het klapblad. Diverse beschadigingen.
Een 18 K wit en geelgouden halssnoer bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een grote vaas van meerkleurig glaspasta met een geëtst decor van bloemen. Onderaan gemerkt ‘Gallé’. Roemenië, XXe eeuw.
“Missale Romanum”. Antwerpen, Plantin, 1757. Lichte waterschade en slijtage.
Een zijden foulard. Gemerkt
Een notenhouten secretaire in Lodewijk XVI-inspiratie, met vier kleine laden achter een rolluikje. Bovenaan vier kleine laden en onderaan twee grote laden. Een sierlijstje beschadigd.
Een 14 K geelgouden ring bezet met saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct. en een maansteen van +- 3 ct. Maat 57.
Een Engelse breakfront bibliotheek met onderaan vier paneeldeuren en vier laden.
“Broer en zus”. Een bronzen beeld naar een werk van Moreau.
Een dekseldoos van kobaltblauw porselein met een meerkleurig bloemendecor. Gemerkt ‘A.C.F.”
Een porseleinen jardinière op piëdestal met putti in hoogreliëf op een roze gemarmerde achtergrond en met vergulde strikken. Vermoedelijk Italiaans.
Een 18 K roze gouden ketting met hanger bezet met een hartvormige behandelde robijn van +- 8,20 ct.
Een driedelig aardewerken kaststel, bestaande uit een pendule en twee cassolettes.
Een rustbank van fruithout. XIXde eeuw. Opnieuw te bekleden.
Een Madonna met kind van Torhouts aardewerk naar ontwerp van Alfons Noseda. Achteraan gesigneerd. Omstreeks 1930.
Een hoge kantelspiegel van verguld hout in Lodewijk XVI-stijl.
Een 18 K witgouden ring bezet met een verschillende kleuren saffier met een gezamenlijk gewicht van +- 3,20 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een notenhouten secretaire in Lodewijk XVI-inspiratie, met vier kleine laden achter een rolluikje. Bovenaan vier kleine laden en onderaan twee grote laden. Een sierlijstje beschadigd.
“Dame met lier”. Een beeld van meerkleurig biscuit, ontwerp van Vittorio Sabadin.
“De jager”. Een beeld van meerkleurig biscuit op houten voetstuk. Gemerkt.
Een dekenkoffer met fraai uitgestoken panelen en stijlen.
Een 18 K geelgouden ketting met hanger bezet met een gele Ceylon saffier van +- 2,20 ct. en met een briljant van 0,20 ct. Met certificaat.
Twee verschillende bajonetten met metalen schede en houten greep. Vermoedelijk van Franse en Belgische afkomst.
Een wandspiegel van witgepatineerd hout.
Een grote vaas van Torhouts aardewerk met een gestileerd disteldecor.
“Grand Place, Bruxelles”. Een houtsnede. Gesigneerd buiten de plaat. Hors commerce.
Een 18 K witgouden ring bezet met een centrale saffier en baguetten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een achthoekig tafeltje met beige marmeren blad.
Een aantal verzilverd metalen bestekken in etuis, bestaande uit grote en kleine messen met benen heften, kleine en grote vorken, lepels, koffielepels, een visbestek en een driedelig serveerbestek. Compleet voor twaalf personen. We voegen er acht verzilverd metalen servetringen aan toe.
Twee grote sierschotels van meerkleurig aardewerk. Onderaan gemerkt ‘C B’.
Een rechthoekige wandspiegel in verguld houten lijst.
Een 18 K witgouden broche bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 4 ct.
Twee lampenvoeten van Limogesporselein.
“Winters landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Drie kristallen wijnkaraffen van gekleurd kristal (één stop manco), evenals drie grote gekleurde wijnglazen.
Een houten spaarkastje met sleutels.
Een art deco platina ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 50 ct. en een centrale briljant van +- 0,40 ct.
Een archiefmeubeltje met rolluikje.
Een met goudverf gepationeerde oude draaischijftelefoon.
Een doosje met elf Franse eretekens.
“Afrikaans dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met een centrale saffier van +- 2,10 ct. en diamant princessen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een oude Duitse brandweerhelm.
“Christus en Maria Heilig Hart”. Twee ingelijste gipsen voorstellingen onder bol glas.
Een gietijzeren wandplaquette met beeltenis van Maria met Jezus. Achteraan gemerkt.
“Molenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1949.
Een 18 K geelgouden hanger of oorbel bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een paar goudgepatineerde metalen bijzettafeltjes met vogelpoten.
Een oude koperen draaischijftelefoon met bakelieten hoorn.
“Der Mann ist Kegler von Natur, ob arm oder reich”. Een bierkan van geglazuurd Duits steengoed met zes kleine pulletjes. Eén met schilfer aan de voet.
Een meerkleurig en verguld Frans theestel met vier kopjes op dienblad. Compleet en gaaf.
Een briljant van 0,56 ct. G VS2 in gesloten rapport en met certificaat.
Een lot van drie archeologische vondsten. Een bronzen punt van een Romeinse pilum (L. 19 cm). Een stenen zegel (Ø 2,5 cm), Minoïsche beschaving, ca 1800 v.C. Een kalkstenen zegel (H. 3 cm), Minoïsche beschaving ca 800 v.C.
“Siamesche katten”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot aardewerk, bestaande uit drie Chinese kommetjes, waarbij één met meerkleurig en één met capucineglazuurs, dekselpotje, een veldfles en een kruik.
Een handgeschilderd miniatuurportret op ivoor.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,08 ct. en een parel.
Een eikenhouten gatelegtafel met getorste poten.
Twee groepjes van meekleurig porselein met vergulde details.
“Jager met korhoen.” Bronzen beeldje op marmeren voet.
Een paar dekselvazen in Lodewijk XV-stijl in blauw en wit versierd met bloementafels in uitsparingen. Delft, XVIIIde eeuw. Merk van de Clauw. Letsels en herstelde deksels.
Een paar 18 K wit en geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,48 ct.
Een Italiaanse tropenhelm uit de Tweede Wereldoorlog.
Twee Engelse prenten. “La Chaise de Poste” en “L’Estafette”. Naar V. Adam.
“Sint Antonius”. Een beeldje van terracotta. Enkele beschadigingen. XIXe eeuws (?).
“Stilleven met apothekersbenodigdheden”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met een centrale briljant van +- 0,57 ct. FVSI. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,14 ct.
Een mahoniehouten tafel met tapse poten met uitklapbaar blad tevens te gebruiken als wandtafel.
Twee vintage vazen van geglazuurd Duits aardewerk.
Een siervaasje op voet van Beiers porselein met een bloemendecor in een uitsparing op kobaltblauwe achtergrond. Bijgevoegd twee Grieks-porseleinen vaasjes met verguld decor op zwarte fond.
“Prayer before battle”. Een groepje van meerkleurig biscuit uit de reeks van M. I. Hummel. Onderaan gemerkt. No. 20.
Een paar 18 K wit en geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,26 ct.
Een paar messingen kandelaars.
“Sint Antonius” & “Christus Heilig Hart”. Twee gepolychromeerde plaasteren Heiligenbeelden onder stolp. (De tweede met schilfer aan de voet).
Een Madonna met kind van Brussels porselein. Onder stolp.
“Zicht op Antwerpen” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vlag van het Nationaal Verbond Veteranen Koning Leopold III, afdeling Merksem uit 1951. Met vlaggenstok.
Een Duitse refractortelescoop met afneembaar kompas. Met originele doos.
Een paar messingen scheepslampjes, waarbij één gemonteerd op elektriciteit.
“Kinderen met hond”. Een groepje van meerkleurig porselein. Gemerkt. XVII (?) eeuw.
“Home from market”. Een beeldje van meerkleurig biscuit uit de reeks van M. I. Hummel. Onderaan gemerkt.
Een lot overwegend zilveren munten met o.m. 5 x Eisenhower One Dollar 1971, onuitgegeven en met verantwoording, 27 x 5 CHF (AG 900/1000 en 835/1000), 1 x 500 BEF 1830-1980 (AG 500/1000?), 8 x 250 BEF (AG 835/1000), 3 x 100 BEF 4 koningen (AG 835/1000), 1 x 50 BEF Expo en 15 x 50 BEF Mercurius (AG 835/1000), 1 x 10 FRF Monaco 1966 (AG 900/1000), 2 x 100 Pta 1966 (AG 800/1000), Morgan, Peace, Kennedy e.a.
“Zingend meisje met vogeltje”. Een meerkleurig porseleinen beeldje. Onderaan gemerkt, genummerd 585/2000 en gedateerd 1975.
“Veillant à la liberté des mers”. Een originele affiche uit de Tweede Wereldoorlog.
Een XVIIIe eeuwse koperen bel.
Een stelletje van vijf aardewerken apothekerspotjes, waarbij drie met blauw en wit decor en twee meerkleurig. Apocrief merk van De Drie Klokken onderaan.
Een paar 18 K wit en geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,18 ct.
Vier stoelen van witgepatineerd hout in Lodewijk XVI-stijl met gecanneerde rug.
Een driedelig peper-, zout en mosterdsetje van verzilverd messing. We voegen er een zilveren parfumbrander in Empirestijl aan toe van 122,50 g
Een gietijzeren weegschaal met messingen schalen.
“Good friends”. Een groepje van meerkleurig biscuit uit de reeks van M. I. Hummel. Onderaan gemerkt. No. 182.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,28 ct. en zwarte diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,08 ct.
Twee verschillende glazen vazen, waarbij één gesatineerde met groen decor en handvatten en één langerekte witte met groene versiering in de voet. De tweede met randslijtage in de hals.
Hana Kago. Een bronzen keteltje, versierd met een vogeltje. Tijdperk Meiji.
Een paar hondjes van deels verguld Staffordshireaardewerk. We voegen er een groepje cvan een vrouw bij een vos met jong aan toe. (Beschadigd).
“The right and wrong sort”. Twee herdrukken van XIXe eeuwse Engelse ruitersprenten. Lithografieën uitgegeven door P.V. Editions.
Een 18 K witgouden ring bezet met een centrale briljant van +- 0,52 ct. VSI. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,18 ct.
Een klein vitrinekastje met twee glazen leggers.
Twee kleine schouwpendules, waarbij één van geaders beige marmer en één van zamak.
“Bessy”. Een lot van 23 albums. Nummers 1 tot 3, 5 en 6, 9 tot 11, 13 tot 15, 17 en 18, 22 tot 25, 28, 30, 32 tot 34 en 36.
“Vlijtig Liesje”. Een groepje van meerkleurig biscuit uit de reeks van M. I. Hummel. Onderaan gemerkt. No. 73.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,15 ct.
Een camera met toebehoren:- Chinon CE-4.- Twee lenzen Chinon- Lens Sony- Zonlichtfilter- Pro Distagon macro lens- Minolta flash
Een lot van dertien amberkleurig glazen apothekerspotten en één kleurloze.
Een sober houten schrijfkoffertje.
Een affiche naar aanleiding van een tentoonstelling van Bonnard te Parijs.
Een 18 K roze kleurige gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,26 ct. en een centrale robijn van +- 0,55 ct.
Een Napoleon III étagère van zwartgelakt perenhout.
Een paar tweearmige kandelaars van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt.
Een lot van drie stuks glaswerk, bestaande uit een grote parfumfles, een karafje met stop en een sodafles van Wagon Stenay.
“Just resting” & “Wayside harmony”. twee groepjes van meerkleurig biscuit uit de reeks van M. I. Hummel. Onderaan gemerkt. No. 111 & 112.
Een 18 K geelgouden ring bezet met één briljant van +- 0,16 ct.
Twee geslepen kristallen asbakken, waarbij één kleurloze en één rood gedubbeld.
Een lot van twaalf aardrijkskundige didactische platen in één kader.
Een lot doosjes, waarbij één van diverse mineralen, één van verzilverd metaal met gegraveerd decors, een verzilverd pillendoosje en een hartvormig doosje van tin.
Een collectie Vieux Paris porselein tijdperk Empire: een melkkan (haarscheur), twee kopjes en een schoteltje met een veelkleurig vogeldecor, een kopje en schoteltje met rozenguirlande, acht kopjes en acht schoteltjes met een decor van diverse vogels in grisaille en goud. Alles rijkelijk verguld.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,38 ct.
Een paar bronzen vuurbokken in Lodewijk XVI-stijl.
Een pique-fleurs van geslepen kristal, in de massa blauw gekleurd en een jampot van verzilverd metaal en geslepen glas.
Een groot en gevarieerd lot kunstboeken.
“To market”. Een groepje van meerkleurig biscuit uit de reeks van M. I. Hummel. Onderaan gemerkt. No. 49 3/0.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,38 ct.
Een lot van vijf oude camera’s, bestaande een Zeiss Ikon Nettar, een poloraid, een Konica, een Yashika en Canon.
Een kinderschommelstoeltje van gepolychromeerd hout in de vorm van een clown.
Een lot verzilverd metalen bestek, bestaande uit 12 grote lepels, 12 grote vorken, 11 vismessen, 11 visvorken, 12 dessertvorken, 12 dessertlepels, 12 dessertmessen, 12 koffielepels, 12 cakevorkjes, 12 botermesjes, een eierlepeltje en 12 bestekleggers in etui.
Een gietijzeren paraplubak.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,39 ct.
Een ovaal bijzettafeltje met tussenblad. Eén bevestiging van een pootje te herstellen.
Een lot van zeven chromo-albums van Chocolade Jacques. Op enkele prentjes na compleet.
Een koffer met bestek van verzilverd metaal (100). Lodewijk XV-motief. Compleet voor 12 personen. 84-delig plus een pollepel.
Een presenteertafeltje met afneembaar dienblad.
Een lot fantasiejuwelen waaronder drie broches, een dasspeld, twee hangers en twee horloges.