Veiling in opbouw – 700 loten verwacht.
Tentoonstelling: vr. 17 & zat. 18 mei.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling in opbouw – 700 loten verwacht.
Tentoonstelling: vr. 17 & zat. 18 mei.
Een set van 2 polychrome geglazuurde haanvormige terrines in majolica.
Een modern werk, inkt op papier, getekend Zodiak Waterman en gedateerd februari 1988.
Een oude ovalen glazen stolp met een wassen Madonna met kind.
“Modernistisch landschap bij ochtendgloren”. Olieverf op paneel. Onduidelijk gesigneerd.
“Jar Love”. Een porseleinen kan in originele doos, met certificaat. Uit de collectie “The Art of dining”, Delphine for Serax.
Een lot van vier Britse kepi’s bestaande uit één van de tank-unit en drie guards.
Een set van drie Chinese Nanking vaasjes met krijgers in het decor. De twee kleinste staan op een houten sokkeltje.
Een kunststoffen beeldje van een verpleegster op albasten voetstuk.
“Kalligrafie lessen”. Een Japanse houtblokdruk op papier.
Een gemberpot van Chinees porselein met een blauw op wit decor van gelukstekens op florale achtergrond.
Een beschilderde houten plaquette met Aziatische taferelen.
Een art-deco beeldje van een polychroom metalen reeënkopje op een zwart marmeren voetstuk.
Een lot van 2 Franse Gendarmerie Officier kepies, 1 blauwe en 1 zwarte.
Een art-deco vaas gemerkt AMC. gedecoreerd met Chinese figuren.
Een Chinees porseleinen vaas met 30-tal spelende kinderen in het decor en draak ornamenten als handvat. Midden 20e eeuw. Onderaan gemerkt.
Een lot van twee souvenirs uit de 1ste wereldoorlog bestaande uit een groot kaliber kogel gemonteerd op een koperen voetstuk en een ‘trench-art’ obus met vermelding ‘OORLOG’ en ‘Eendracht Maakt Macht’, de obus is gedateerd 1917.
Een lot van vier Franse kepi’s waaronder het vreemdelingenlegioen.
Een set van twee Chinees porseleinen dekselvazen, famille-rose, met fauna en flora in het decor. Onderaan gemerkt.
“God’s Comic”. Spuitbus op doek. Een modernistisch werk voorstellend Elvis Costello. Achteraan gesigneerd Maur-Ice zijnde Antwerpse kunstenaar Jan Vercruysse. Gedateerd 1994.
Een lot van 3 Satsuma porseleinen vazen, waarvan 1 dekselvaas. Allen met figuratief decor. Onderaan gemerkt.
“Pluit”. Een litho op papier. Onderaan buiten de plaat gesigneerd en getiteld.
Een antieke messing gehamerde theekan. Vermoedelijk Toeareg, begin 20e eeuw. Onderaan gemerkt.
Een gesculpteerd aardewerken vaasje met kikker ornamenten als handvaten.
Een lot van vijf Belgische militaire kepi’s waaronder twee van de zeemacht.
“De Spanjaard”. Een bronzen beeld op marmeren sokkel gesigneerd ‘De Luc’.
Een meerkleurg vintage aardewerken kan met muzikanten in het decor. In de stijl van Gianni Tosin, Etruria decor. Verso gemerkt “Stile Roma” en “Italy”.
Een oranje metalen bureaulamp, verstelbaar. Ongemerkt. Jaren 50 design.
Een lot van 2 Canadese hoofddeksels, waarvan 1 RCMP strohoed, gemerkt “The Lawman, Genuine Milan” en 1 doune pet.
Een meerkleurig porseleinen lamp met beeld van 2 paradijsvogels. Bedrading manco. Bodem gesigneerd, verso gemerkt Arca, Italy.
“Visité par la Lumière”. Een scjilderij, olieverf op doek, gesigneerd Pierre Deuse en gedateerd 1989. Aantekeningen op de achterkant.
Een grote Chinese balustervaas met een blauw en grijs decor van bloemen en met twee oren in de vorm van draken. Op een houten sokkeltje. Enige craquelure op de rugzijde.
Een paar Japanse Imari porseleinen vazen met floraal decor.
Een blauw geel Chinees porseleinen sierschaal met draken in het decor. Onderaan gemerkt, 20e eeuw.
Een paar Chinees aardewerken vazen, Nanking, met strijdtafereel in het decor.
Een lot van drie persglazen kandelaars met religieus thema, alledrie getekend Val Saint Lambert.
“Een Afrikaanse markt met talrijke personages”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1989.
Een celadon beeldje van een Thaise olifant op houten voet. Onderaan binnenzijde met signatuur.
Een porseleinen Imari sierbord met floraal decor. Onderaan gemerkt.
Een paar gebeeldhouwde natuurstenen consoles.
Een zwart gelakt houten Chinees vouwbaar wandtablet met figuratief decor. Eind 19e eeuw.
Een paar Chinese juwelenkabinetjes van roodgelakt hout met messing beslag en plaquettes in jadeiet.
“Krishna en Radha”. Een lot van 2 bronzen beeldjes. Zuid-Indië, 19e eeuw.
Een grote gietijzeren tuinvaas.
“Sadasiva”. Een gepatineerd verguld bronzen beeldje. Vermoedelijk Thais/Cambodjaans. Op houten voet.
“Geisha”. Een meerkleurig Satsuma porseleinen beeldje met verguld decor.
“Gekneveld naakt”. Een Art Deco terracotta beeldje. Onderaan gesigneerd.
Een gietijzeren tuinvaas.
“Naakt”. Een schilderij, gemengde techniek op papier. Onderaan gesigneerd.
Een aarderwerken dekselschaal met floraal decor. Bovenop gemerkt VOC.
“Meisje met opgeheven handen”. Een vintage aardewerken schaaltje met gestileerd figuur in het reliëf. Verso gesigneerd.
Een paar gemberpotten van Chinees porselein met een blauw op wit decor van gelukstekens op florale achtergrond.
“Abstract bosgezicht”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd en gedateerd ‘69.
Een meerkleurig Tibetaans of Chinese, helmvormige trouwhoed. Versierd met diverse kralen, cabochons uit kopal en gestoffeerde voering. Op metalen staander.
Een set van 3 Chinese panelen, pietra dura in speksteen met alledaagse taferelen.
Een blauw wit Chinees porseleinen dekselvaas met floraal decor, op houten gesculpteerde sokkel. Enkele schilfers aan de dekselrand. Eind 19e eeuw.
Een vintage meerkleurg aardewerken beeldje van een stier.
Een paar Chinees porseleinen vierkante dekselvazen, met decor van strijders.
“Geabstraheerd landschap”. Een schilderij, olieverf op doek, gemarouffleerd. Onderaan gesigneerd.
Een gepatineerd Tibetaans koper en wit metalen repoussé gau of reistempel. Diverse dieren versierd in het decor met centraal kijkvenser en tsatsa. In gestoffeerde tas.
Een ceremoniële hoed van de Naga, vervaardigd uit gewoven bamboe, versierd met zwijn slagtanden. Nagaland, Indië, vroeg 20e eeuw.
“Oude Wijze”. Een gepatineerd cloisonné beeldje op houten sokkel.
Een vintage gipsen beeld van een Afrikaanse man in kano. Onderaan gesigneerd en gemerkt. Salvatore Melani voor Arnova 480.
“Naakt in de golven”. Een Art Deco houten gesculpteerd beeld. Onderaan gesigneerd.
Een vintage Aziatisch, ethnische hoofdtooi. Versierd met divers zilver metalen ornamenten, sieraden, munten en kralen. Op staander. Vermoedelijk Akha, Myanmar (Birma).
“Bedrukt gelaat”. Een kubistisch hout gesculpteerd beeldje. Onderaan gesigneerd.
Een ceremoniële hoed van de Naga, vervaardigd uit gewoven bamboe, versierd met zwijn slagtanden. Nagaland, Indië, vroeg 20e eeuw.
“John Cale”. Spuitbus op doek. Een modernistisch werk door Antwerps kunstenaar Jan Vercruysse, Maur-Ice. Het doek heeft een scheurtje rechts boven. Niet gesigneerd.
Een ceremoniële hoed van de Naga, vervaardigd uit gewoven bamboe, versierd met een apenschedel en zwijn slagtanden. Nagaland, Indië, vroeg 20e eeuw.
Een lot van 3 Chinees porseleinen sierborden met vogels en floraal decor versierd. Famille rose, vermoedelijk 18e, begin 19e eeuw.
Een vintage Aziatisch, ethnische hoofdtooi. Versierd met divers zilver metalen ornamenten, sieraden, munten en kralen. Op staander. Vermoedelijk Akha, Myanmar (Birma).
Een ceremoniële hoed van de Naga, vervaardigd uit gewoven bamboe, versierd met een apenschedel en zwijn slagtanden. Nagaland, Indië, vroeg 20e eeuw.
Een set Chinese famille rose vazen met tweezijdig decor, 19/20e eeuws.
Een ceremoniële hoed van de Naga, vervaardigd uit gewoven bamboe, versierd met een vogelschedel en zwijn slagtanden. Nagaland, Indië, vroeg 20e eeuw.
Een zeldzame antieke Nyishi gevlochten helmhoed, Assam. Versierd met vederen, neushoornvogel bek, plantenvezels. Indië, eind 19e, begin 20e eeuw.
“Rattanakosin Boeddha”. Een brons gegoten verguld beeldje. Thailand.
“Rama”. Een bronzen beeldje met vergulde details. Thailand.
Een set van 2 grote kandelaars voor 5 kaarsen in verzilverd metaal.
“Moeder met kind”. Een beeld in terracotta, gesigneerd Koos Van Der Kaay.
Een lot van 4 Hummel porseleinen beeldjes. Diverse modellen; 195 2/0 - 1948, 306 - 1955, 124/0, 367 - 1963.
“C. Mahillon Bruxelles”. Een tuba van het Belgisch leger.
Een varia lot van 5 Zuid-Amerikaanse artefacten, beeldjes en instrumenten uit aardewerk, been en steen.
Een Chinees porseleinen Kendi. Onderaan gemerkt. Eind 19e eeuw.
“Kattekop”. Bolvormige wijnfles, zogenaamde kattenkop of buikfles, met slanke hals van groen glas, met diep ingetrokken ziel met zg. pontilmerk.
Een paar Nanking vazen met krijgerdecor.
Een Satsuma wierookbrander met fo-honden en figuratief decor. Onderaan gemerkt.
Een lot van drie Imari porseleinen borden met traditioneel decor, twee met bloemenvaas en een abstract.
Een lot van 5 houten batik-stempels met diverse patronen, Java Tjap, Indonesië, begin 20e eeuw.
Een art-deco tafellamp met een bronzen beeld van een druivenmeisje gezeten op marmer. Achteraan een lamp tussen twee halfronde glazen platen.
Een lot van 2 koperen batik stempels, waarvan 1 met vogels en 1 met floraal patroon. Java Tjap, Indonesië.
Een paar Nanking balustervazen van meerkleurig aardewerk met een decor van krijgers. Eé van de vazen heeft een scheurtje bovenaan de hals.
Een Chinees porseleinen jardinière, famille jaune, met een tweezijdig decor van jonge dames. Gele achtergrond met florale motieven. Onderaan gemerkt.
Een gramofoon met koperen hoorn, gemerkt His Masters Voice, The Gramophone Compant Ltd.
Een paar verguld metalen vintage beeldjes van kemphanen. Gemerkt in de vleugels “Made in Italy”.
Een analoog fototoestel, Canon T70 met 3 lenzen, Canon FD 50mm 1:1.4, Canon FD 35-70mm 1:3.5-4.5 en een Sigma zoom, 75-210mm 1:3.5-4.5. Met draagtas, boekjes en andere toebehoren.
Een vintage Italiaans meerkleurig porseleinen beeldje van een Shih Tzu.
Een ovale gedreven koperen cachepot met leeuwenhoofden en gedragen door leeuwenpoten. Vroeg 19de eeuws.
Een lot porselein in paasthema bestaande uit een bruids-pot in de vorm van een groot ei met in biscuit twee tortelduifjes, twee Putti die een ei dragen en een meisje met mandje naast een ei.
“2 Dalmatiërs”. Een paar porseleinen staffordshire craquellé beeldjes.
Een jardinière in Delfts aardewerk, gemerkt ‘Aardewerkfabriek ’t Delftse Huys B.V.’, in Waddinxveen. Met floraal decor.
Een lot van drie kandelaars, een paar met 4 lichtpunten, en een kleinere met 2.
Een lot van drie beeldjes in bircuit, gemerkt Unter Weiss Bach, made in GDR.