Deze veiling is volledig – 845 loten.
De catalogus is verkrijgbaar in .pdf en .xls op de downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Deze veiling is volledig – 845 loten.
De catalogus is verkrijgbaar in .pdf en .xls op de downloads pagina.
Een lot varia, bestaande uit twee vechtende hanen van kunststof, een beeldje naar een werk uit het Louvre, een zittend hondje van zamak, een horlogehouder in de vorm van een barokke dolfijn en een bronzen meubelornament.
Een notenhouten tafelklok, versierd met bronsbeslag en met een geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse cijfers. Compleet met slinger en sleutels.
Een tafelklokje in een kristallen bol met messingen montuur. een replica van een Omegaklokje uit 1882.
Een theaterkijker van messing en parelmoer. In een houten kistje.
Een bronzen medaille als souvenir aan de van de Wereldtentoonstelling in Antwerpen in 1930 van atelier Mauquoy.
Een houten naaikastje, versierd met inlegwerk. Onderaan een compartiment met twee openklappende deurtjes.
Een vaas van polychroom plateelwerk. Onderaan gemerkt.
“De wereld van de Hanze”. Albert d’Haenens. Ed. Mercatorfonds, 1984.
Een miniatuur sextant in een houten kistje. Een replica van een scheepskompas in een houten kistje. Een klein messingen scheepskompas en een ander kompas in een ronde doos met schroefdeksel met opschrift “Makers to the Queen, London 1953”.
Een halssnoer met bijpassende oorbellen van koraal met geweven koord als slot.
Kristallen vaas, groen gekleurd in de massa.
Een vergulde houten ronde spiegel met houten zonnestralen.
“Een art deco sierschotel van meerkleurig aardewerk.
“Jonge vrouw”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 294/500 buiten de plaat.
Een parelhalssnoer van lapis lazuli.
Een glazen gebakschotel op voet met een gesatineerd decor van fruit.
Een driehoekige houten console voor een beeld.
Een bronzen wijwatervat naar de gotische tijd en een olielampje.
“Eglise Saint-Séverin Paris”. Ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 karaats geel gouden ketting met een hanger bezet met een camee.
“Belgische tekenaars van Ensor tot Magritte”. Een tweetalige uitgave met telkens drie gedrukte prenten van twaalf kunstenaars. Ed. Lannoo. Tielt, 1975. Genummerd exemplaar 106/750.
Twee ingekaderde XVIIIe eeuwse gravures met honden, origineel uit een boek.
Drie beeldjes van meerkleurig porselein, bestaande uit een koppel met druiven, een meisje en een jongeman. De laatste met beschadiging.
“Rotterdam”. Twee schetsen in potlood op papier. Gemonogrammeerd VR en toegeschreven aan Van Rijsselberghe.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamant prinsessen met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een eikenhouten eendeurskastje met smeedijzeren hengsels.
Een klein houten vitrinekastje met twee glazen leggers.
Een lot van negen kleine kanonnetjes van brons of messing en hout.
“Stoelstraatje, Antwerpen”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 8/100 buiten de plaat.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen bezet met diamantjes oude slijp en met pareltjes.
Een lot van vijf aardewerken tegels met blauw en witte decors, waarbij drie XXe eeuwse van Makkum en in kader en twee XIXe eeuwse van Delft.
“L’ami des oiseaux”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 67/100 buiten de plaat.
Een lot van twee grote bollen en een kleinere, resp. van oranje en zwart marmer. We voegen er twee zwart marmeren staandertjes aan toe. (Eén voet beschadigd).
“Nobilibus amplissimisq dominis d'georgio de la Faille toparchaedeneuvele etc. Praetori totiq collegio supremae curiae feudalis regiae veteris bergi gandensis Hanc Veteris Berug Navam tabuam D.D.C. (1580) ” Ingekleurde Gravure van Vlaanderen, ten tijde van de Gentse Republiek (1577-1584) door Johan en Cornelis Blaeu. Verschenen in de Atlas Maior.
Een 18 karaats geel gouden ketting met versiering.
Een reeks van zes sobere eikenhouten stoelen, bekleed met rood fluweel.
“Don Quichote”. Een groep van meerkleurig porselein. Klein stukje van de lans. Gemerkt
“Oost - west, thuis best” en “Eigen haard is goud waard” Twee spreukborden van Belgisch aardewerk met reliëfdecors. De eerste met beschadiging onderaan.
Drie oude prenten, waarbij een oude gravure van het Kasteel van Liedekerke.
Een 18 karaats twee kleurige geel gouden gegraveerde slavenarmband.
Een XIXe eeuwse ceremoniesabel. Slechte staat.
“Marine”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Breviarum Romanum...”. Uitgegeven bij Plantin - Moretus. Antwerpen, 1688. Later heringebonden. We voegen de lederen kaft van een boek uit 1712 aan toe.
“La Tourmenteuse”. Ets. Gesigneerd en genummerd 3/100 buiten de plaat.
Een 18 karaats wit en geel gouden strikvormige ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Een kleine ééndeursvitrine in Régencestijl met een lade boven de deur. Enkele manco’s.
Een paar messingen kandelaars in gotisch-romaanse stijl.
Een lot van drie glazen presse-papiers met binnenin meerkleurige bloemen.
“Begijnhof te Mechelen.” Olieverf op doek zonder kader. Gesigneerd. Kleine verzakking.
Een twee kleuren 18 karaats gouden sleutelzakhorloge met gedreven bloemen versierd. In origineel etui.
Een lot Franstalige boeken:- “Le palais de Fontainebleau” Een fotoboek.- “L’Aiglon”. 1900.- “La Belgique Illustrée”. 1913.- “Larousse des sciences”. 2 delen. 1933.- “Dictionaire national”. 1883.
“Vissersboten in de haven”. Olieverf op paneel. Gemonogrameerd.
Een siervaas van gesculpteerd albast. In twee delen.
“Vissersboten op het meer”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Georgius”. Een 18 karaats geel gouden munt gezet in 18 karaats geel gouden hanger.
Een sobere eikenhouten salontafel.
Een lot van drie glazen presse-papiers met binnenin meerkleurige bloemen. Eén binnenin gebarsten en met manco voet.
Een lot van vier glazen presse-papiers met meerkleurige inclusies.
Oude landkaart van Sluis. Met de hand ingekleurd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met een hand als hanger van 18 karaats geel goud.
Een vaasje van meerkleurig glas met een geëtst landschapsdecor. Naar Gallé.
“Landschap met ploegende boer”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een mechanisch bronsje in de vorm van een liggende vrouw met wegklapbare gewaden.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden slavenarmband.
Een paar design bureaustoelen met beige bekleding. Omstreeks 1980.
Een deels zwartgelakte en verguld kandelaar in empirestijl. Eén bobeche opnieuw te bevestigen.
Een Franse schouwpendule van zwart marmer met een gegraveerd decor en met twee bijpassende cassolettes. Eind XIXe eeuw. Slinger, sleutel en twee pootjes manco. Achterste glas gebarsten.
“Damesportret”. Olieverf op doek. Laat XVIIIe eeuws. Gaten en restauraties.
Een 18 karaats geel gouden dameshorloge met 18 karaats geel gouden polsband.
“Leeuw met gazelle”. Een bronzen groep.
“Le Robinson Suisse”. Een map met pentekeningen.
“Vrouw met fruitmand”. Een bronzen beeldje op marmeren voetstuk.
“Hoevezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met een harlekijn als hanger van 18 karaats geel goud.
Een paar wit metalen mandjes.
Twee oude Duitse bajonetten, waarbij één uit WOI en één uit WOII.
“Nouveau Larousse illustré” Zeven delen. Bijgevoegd: “Larousse médical illustré”.
“Vissersboten op het strand”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 12-2-96. Onderste gedeelte zwaar beschadigd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,55 ct. en een centrale maansteen van ± 12,10 ct.
Een XIXe eeuwse Franse muziekdoos met zes verschillende klassieke werken. In houten kast, versierd met inlegwerk. Werkende staat.
“Winters hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een Duitse bijbel uit 1662. Enkel met voorste (losse) kaft. Enkele pagina’s in zeer slechte staat.
“Straatzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een halsketting met in zilver gezette parels en diverse mineralen.
Een armstoel van gebeeldhouwd beukenhout in Louis-XIII stijl.
“Vogel”. Een bronzen beeld op zwart marmeren voetstuk naar een werk van François Pompon.
Een XVIIIe eeuws kruisbeeld van schildpad en ebbenhout met een zilveren corpus.
“Begijnhof”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1919.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een roze toermalijn van ± 9 ct.
“Vrouw met vogel”. Een bronzen beeld met hoofd, handen en vogel van ivoirine en op voetstuk van meersoortig marmer. Naar een werk van Paul Philippe.
“Portret van een meisje”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Niet gesigneerd. XIXe eeuw. Te restaureren.
Een zadel gemonteerd als lamp met een handgeschilderde ‘rawhide’ lampenkap.
“Binnenzicht van de St Janskerk te Poperinge. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1931.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met kleine diamantjes en verschillende half edelstenen.
Een bijzettafeltje met een gebeeldhouwde lade. Spanje, einde XVIIIe eeuw.
Vier bronzen appliques met telkens twee lichtpunten en bovenaan versierd met een schelp.
Een lot van 23 Delftse tegels met blauw en witte decors, één gepolychromeerd. XVIIIe en XIXe eeuw.
“Zicht op de Vlaaikensgang te Antwerpen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger en of broche bezet met een camee en parels.
“Victoria en Albert”. Twee beelden van meerkleurig aardewerk.
“Winters hoevezicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een Franse schouwpendule van zwart en groen marmer met een geëmailleerde wijzerplaat en twee bijpassende cassolettes. Eind XIXe eeuw. Met slinger, maar zonder sleutel.
“Jardinière met Afrikaantjes”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Enkele perforaties.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en een champagne kleurige diamant van ± 2,50 ct.
Een paar eikenhouten crapeauds in Lodewijk XV-stijl, bekleed met groen fluweel.
Een oude metalen projector met een uitgebreide projectie glazen diaplaten. Enkele manco’s.
Een lot varia, bestaande uit oud landmetermateriaal, passerdozen met inhoud, een pyrometer in originele houten kast, een veldmicroscoop, een oude kappersverstuiver, twee rekenlatten en een weerstandsbrug voor een galvanometer van Siemens & Halske.
“Landschap aan een meer”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden schakelarmband.
Een oude wereldbol van H. Kiepert op bronzen voet.
“Sleepboot op de Schelde”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een schouwpendule van zwart marmer. We voegen er twee bijpassende cassolettes aan toe. Omstreeks 1900.
Collectie bedevaartvaantjes (en enkele andere prenten en communiegetuigschriften uit de XIXde en begin XXste eeuw). Meer dan 110 stuks vanaf de XVIIIde eeuw tot de jaren 1950.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten in hartvorm gezet met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een fauteuil-à-la-Reine van gebeeldhouwd notenhout, bekleed met blauw fluweel. Mogelijk Luik, XIXde eeuw.
Drie verschillende borstels van sterling zilver en schildpad.
Een reeks van zes zilveren gildelepeltjes. Gemerkt ‘Dutalis’. Brugge St. Pieters. 800‰.
“Het schip Johannes Russ”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Dit schip werd onder Duitse vlag getorpedeerd door de Britse onderzeeboot E-9, onder bevel van Max Horton en tot zinken gebracht. Het schip vervoerde een lading steenkool op de Duits-Zweedse handelsroute.
Een 18 karaats geel gouden schakelhalssnoer bezet met hartjes.
Een lotelingenstok van Italiaans glas met rode lijnen op vergulde achtergrond. Omstreeks 1900.
“Vrouw met bloemen in een Kempisch landschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“St. Helena”. Een Heiligenbeeld van gepolychromeerd hout.
Een paar zichten op Brugge”. Olieverf op doek. Beide gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,36 ct.
Een Chesterfield twee- en éénzit van gecapitonneerd groen leder. Slijtage.
“Fazant”. Een beeld van donkergepatineerd brons op een voetstuk van groen marmer.
Een Delfts blauwe schotel met een vissersscène en het opschrift “N° 11. Rooke der Haring of Bockemhang”. Achteraan gemerkt Lambertus Cleffius, De Metaale Pot. XIXe eeuw. Kleine restauratie.
Een wandspiegel van gepolychromeerd hout in schildpadimitatie en met verguldsel.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger en of broche bezet met een munt. Jozef II van Oostenrijk 1787.
Een Italiaans glazen lotelingenstok met rode en blauwe lijnen binnenin op vergulde achtergrond. Omstreeks 1900.
“Toren en ruiters in een romantisch landschap”. Olieverf op doek. Restauratie.
Classicistisch beeld op een marmeren zuil. Recent werk.
“Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,48 ct. en een centrale toermalijn van ± 5 ct.
Een ronde tafel van mahoniehout op een centrale getorste poot, eindigend in drie leeuwenpoten.
“Johannes de evangelist”. Een gebeeldhouwd heiligenbeeld met hangconsole.
Een lamp van bruingepatineerd kunststof in de vorm van een Flamingo met vleugels van glas in lood als kap.
“Interieurscène”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw. Vernislaag te verwijderen.
Een 18 karaats wit gouden dameshorloge bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,54 ct. en met 18 karaats wit gouden polsband.
Een vrouwenbuste van plaaster met bronskleurig patina. Gesigneerd.
“Arbeiders”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘30.
Een aardewerken terrine van Gaspard Feraud, circa 1780. Gedecoreerd met kermisfiguren, bloemen en fabeldieren. Meerdere letsels waaronder een oude genaaide herstelling en randschade.
Een vergulde spiegel in barokke stijl.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een driedelig salon, bestaande uit een tweezitsbank en twee armstoelen. Epoque Empire. Beschadiging aan de bank, bekleding te vervangen.
Een art nouveau vrouwenbuste van bruingepatineerd brons op rood marmeren sokkel. Gesigneerd.
Een wandklok van goudgepatineerd en gepolychromeerd smeedijzer, versierd mt bloemenranken.
Moeder Gods Kazanskaia. Russische icoon in tempera op hout. XIXde eeuw.
Een 18 karaats geel gouden bloemvormige Victoriaanse broche bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 4 ct.
Een klokstel van verguld brons in empirestijl, bestaande uit een pendule en twee vijfarmige kandelaars, versierd met florale motieven in cloisonné. XIXe eeuw. Op drie verguld houten sokkels.
“Stilleven met margrieten”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een eikenhouten staande klok. Het werk met gedreven geel koper en geëmailleerde wijzerplaat. Eind XIXe eeuw.
“Bosweggetje naast een riviertje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met kleine diamantjes, onyx en een centrale robijn van ± 0,25 ct.
Een eikenhouten tweedeurskast versierd met zwartgelakte details. Laat XVIIe eeuw.
Twee heiligenbeelden van gepolychromeerd hout op consoles.
Een verguld bronzen klokstel in Lodewijk XV-stijl, bestaande uit een pendule en twee kandelaars. Met sleutel.
“Interieur te De Haan”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,20 ct.
“Zittende man”. Een beeldje van gebakken klei met een donker patina.
Een spiegel van verguld hout in barokke stijl.
Een paar pauwstaartborden van blauw en wit Delfts porselein met gele rand. XVIIIe eeuw.
“Ovaal damesportret.” Pastel op papier. Vroeg XIXde eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met een diamant van ± 0,30 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een tweeledige buffetkast van eikenhout met bovenaan twee gevitreerde deuren en onderaan twee paneeldeuren onder twee laden. XIXe eeuw.
Twee vintage handtassen, resp. van slangen- en krokodillenleder.
“Herenportret met blauwe jas circa 1840.” Olieverf op paneel. Onleesbaar gesigneerd.
“Stadszicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 1,30 ct.
Een handtas van groen leder met stofzak.
“Duinenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Les chevaux de Marly”. Twee bronzen groepjes op groen marmeren voetstuk. Gesigneerd.
“Hoeve aan een waterloop met een molen in de achtergrond”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Restauratie.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een eikenhouten kussenkast met vier deuren, versierd met ingelegde vlakken. Basis XVIIIe eeuw.
Een lederen handtas model “Danube”.
Een paar Art Deco tafellampen.
Porseleinen plaquette met handgeschilderde afbeelding van een bewening aan het kruis.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
“De hofmakerij”. Een classicistische bronzen groep op arduinen voetstuk. Gesigneerd.
“Hollands waterlandschap met molen”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd J.R. Omstreeks 1900.
Een rostrum van een zaagvis op een houten sokkel.
“Duinenlandschap”. Olieverf op doek. Gemonogrameerd ‘A G’.
“Balduinus Belgarum Rex”. Een 18 karaats geel gouden munt gezet in een 18 karaats geel gouden hanger. Een herdenkingsmunt van 25 jaar Koningschap.
Een eikenhouten tweedeursgarderobe in renaissancestijl, versierd met gebeeldhouwde figuren.
“Nachtelijke marine”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Figaro”. Een beeld van bruingepatineerd brons. Gesigneerd.
“Herenportret met blauw-groene jas circa 1830.” Olieverf op doek.
Een lederen halsjuweel. Met certificaat, stofhoes en origineel etui.
Een koffie en theeservies van gedreven sterling zilver met bloemenmotief. Koffie-, thee-, melk- en suikerpot en dienblad. Duitse keuren, 925‰.
St-Nicolaas de Wonderdoener (чудотьорца). Russische icoon. Daarbij gevoegd de bijpassende zilveren riza, met keuren van Moskou, 1863, 84 Zolodnik.
“De valkenier”. Een bronzen beeld. Gesigneerd.
“Personages in een uitgestrekt rivierlandschap”. Olieverf op doek. Herdoekt. Toegeschreven aan B.C. Koekkoek.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,38 ct.
Een vitrinekast van gefineerd mahoniehout in Oostenrijkse Jugendstil. Boven de gevitreerde deur een compartiment met spiegel, getooid met een gallerijtje. Aan weerskanten een paneeldeurtje, versierd met ingelegde motieven van ivoor en fruithout. In de gordel een rechte en twee kwartronde laden, eveneens versierd met inlegwerk, dat doorloopt in het geheel. Eind XIXe eeuw. Herstelling aan de linker achterpoot.
“Twee paardenhoofden”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Als studie voor een groter werk. Gemonogrameerd
“Hollandse en Engelse schepen bij een kuststad”. Olieverf op doek. Niet gesigneerd.
“Hollandse en Engelse schepen bij een kuststad”. Olieverf op doek. Niet gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met een munt van 21,6 karaat. United States of Amerika. Twenty Dollars. Liberty 1924.
“Margaretha van Oostenrijk”. Vlaams wandtapijt XVIe eeuw. Slijtage.
“Bij de waarzegster”. Olieverf op paneel. Gesigneerd rechts onderaan en bijschrift ‘Anvers’. Vernis op te frissen. XIXe eeuw.
“Liggend naakt met fluit en een ree”. Een beeld van zwartgepatineerd brons op groen marmeren sokkel. Gesigneerd ‘Ary Bitter’. Postume geut.
“Landschap met vier figuren en runderen.” Olieverf op doek, Italiaanse school, XVIIde eeuw.
Een 18 karaats geel gouden schakelarmband met vier verschillende munten. Herdenking Rubensjaar 1977. 20 frank Leopold I 1865. Jozef I van Oostenrijk 1915.
Een metalen schommelbank.
“Het schoonmaken van de boeg”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een baardmankruik van steengoed.
“Haven in Bretagne”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en een druppelvormige saffier van ± 1,50 ct.
Een stenen tuinbeeld in de vorm van een adelaar.
“Landschap naar de XVIIde eeuw”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vijfdelig tuinstel van witgepatineerd ijzer, bestaande uit een klaptafel en vier stoelen.
“Havengezicht bij nacht”. Gemengde techniek op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een centrale saffier van ± 0,50 ct.
Een tweeledige vitrinekast van eikenhout met onderaan twee paneeldeuren onder twee laden, versierd met gesculpteerde Lodewijk-XV-motieven. Bovenaan twee gevitreerde deuren met geslepen venstertjes.
“De watermolen”. Olieverf op doek. Gesigneerd links onderaan.
Een bronzen vrouwenbuste op sokkel van roze marmer. Onleesbaar gesigneerd.
“Man met brief”. Olieverf op doek. Toegeschreven aan Madou.
“Krugerrand”. Een 22 karaats geel gouden munt. Zuid-Afrika. 1977. Fine gold. 1 0Z. In afgesloten hoesje.
Een tweeledige buffetkast van gebeeldhouwd eikenhout in Henri II-stijl met onderaan twee deuren en twee laden en bovenaan twee gevitreerde deuren.
“Huiselijk geluk”. Een inkttekening op papier. Gesigneerd.
Een stenen wandfontein op voet met een putto met kruik op een schelpvormig bassin.
“Engels heuvellandschap met figuren”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd. Volgens bijgevoegd expertiserapport dateerd het werk van 1839.
Twee dezelfde lange parelhalssnoeren van jade.
Een cylinderbureau in mahoniehoutfineer met onderaan negen laden, bovenaan een grote en twee kleine laden boven het rolluik. XIXe eeuw, twee poten gerestaureerd en schade aan het fineer.
Een vijfdelige metalen tuinset bestaande uit vier stoelen en een tafel.
Een wandelstok met een 925‰ zilveren handgreep in de vorm van een karikatuur met lange hoed. Gemerkt. XIXe eeuw.
“Bosriviertje”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechts onderaan.
Een 18 karaats geel gouden geweven ketting.
Een bronzen luchter met twaalf lichtarmen en versierd met kristallen pendeloques.
“Paardenkar in een heidelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1910.
Een wandelstok met zilveren handgreep in de vorm van een hand met een schedel.
“Uitgestrekt landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een zilveren halssnoer en een hanger van zilver en met amber.
Een tweeledige Duitse vitrinekast van eikenhout met onderaan twee paneeldeuren naast drie laden. In de paneeldeuren de initialen “JC” & “WR” en gedateerd 1817.
Een hangconsole van gebeeldhouwd hout, gedragen door drie engeltjes.
Een Russische wandelstok met een handgreep van geniëlleerd vermeil. XIXe eeuw.
“Boszicht”. Olieverf op doek. Niet gesigneerd. Enkele restauraties.
Een 18 karaats wit en geel gouden schakelketting.
Een zwartgelakte houten wandelstok met een verzilverde handgreep in de vorm van twee vrouwelijke naakten.
“Havenzicht”. Olieverf op doek. Onduidelijk gesigneerd.
Een wandelstok met een gebogen handgreep van zilver.
“Wandelaars in een landschap”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een getorste halsketting met roze mineraal.
Een mahoniehouten bureau met vijf laden en een kalfslederen blad. Onder het blad twee, eveneens gevacheteerde en uitschuifbare plankjes.
Een vergulde houten spiegel, versierd met leeuwenkoppen, een fruitmand en twee engelen.
Een paar Boomse vazen op voet, versierd met een handgeschilderd decor van lelies.
Rivier”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘66.
Een 18 karaats rooskleurige gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,45 ct. en een druppelvormige morganite van 1,40 ct.
Een paar schalen op voet van wit aardewerk naar een ontwerp van Ernest d’Hossche.
“Kustlandschap”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd.
Een Italiaanse lotelingenstok van getorst groen en wit glas. Omstreeks 1900.
“Tramhalte Sint-Jansplein”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden strikvormige broche.
Een eikenhouten tweedeurskast met gesculpteerde panelen. XIXe eeuw.
“Bizon”. Een beeld van terracotta. Begin XXe eeuw.
“Ooi met zogend lam”. Een groepje van goudgepatineerd brons naar een werk van P.J. Mène.
“Bloemenvaas”. Schilderij op doek. Achter glas. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen.
Een lot van twee wandelstokken, waarbij één met gebogen handvat, over het geheel bekleed met hoorn en een rechte met ivoren handgreep.
Een Venetiaanse spiegel met glazen versieringen en geslepen motieven.
Een Italiaans glazen lotelingenstok met rode lijnen binnenin. Omstreeks 1900.
“Stilleven met bloemen, pompoen en meloen. Gesigneerd en gedateerd 1922.
Een paar 18 karaats geel gouden manchetknopen.
Een verlengbare eikenhouten tafel met vier balusterpoten in kruisverbinding. Het blad bekleed met leder in vijf vlakken, bevestigd met klinknagels.
Een metalen tafelklokje met vergulde wijzerplaat. Gemerkt.
Art deco danseres met hoepel. Brons met onyxen voet.
“Zicht op Venetië”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een horloge met 18 karaats geel gouden kast en met bruin lederen polsband.
Een langgerekte art deco vaas van meerkleurig aardewerk, versierd met een bloemendecor. Vorm N725.
“Stilleven met bloemen.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een Italiaans glazen lotelingenstok met blauwe lijnen binnenin en een witte opliggende lijn, rondom getorst. Omstreeks 1900.
“Portret van een jonge vrouw”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een halssnoer van koraal met verzilverde tussenstukken.
Een eikenhouten klapsecretaire in Louis Philippestijl met twee laden onder het klapblad en een lade en doucine. Binnenin een grote lade bovenaan en onderaan vijf kleine schuifjes.
Een vide-poche van zamak met twee olifanten.
Een vaasje van meerkleurig porselein met een bloemendecor en versierd met een vrouwelijk naakt van brons.
Een Italiaans glazen lotelingenstok met rode en grijze lijnen binnenin en witte opliggende lijn rondom getorst. Omstreeks 1900. Schilfers afgebroken aan het handvat.
Een 18 karaats geel gouden hanger.
“Madonna met kind”. Een beeld van monochroom wit biscuit.
“Bijbels tafereel”. Een potloodstudie op papier. Gesigneerd en gedateerd 1864.
“Danseres”. Een bronzen beeldje op zwart marmeren sokkel naar een werk van Masier.
“Stilleven met kolen en kreeft”. Olieverf op paneel. Vlaamse school, XIXe eeuw.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met twee diamanten oude slijp van ± 0,10 ct.
Een eikenhouten tafel met zes gebeeldhouwde poten met drie tussenbladen en twee afgeronde klapbladen. Verlengbaar tot 310 cm.
Een Italiaans glazen lotelingenstok met rode lijnen binnenin en witte, bruine en groene opliggende lijnen, rondom getorst. Omstreeks 1900.
Een gietijzeren paraplubak met een jachttafereel in het decor. Eertse helft XXe eeuw.
“Poesjes”. Olieverf op doek. Naar de Hollandse school.
Een halssnoer van malachiet met een zilveren hanger 925 ‰ en malachiet.
“Moeder en kind”. Een beeld van terracotta.
Regulateurklok versierd met een paard. In werkende staat.
Een adelaar van zamak op steen naar een werk van P. Cartier.
Een lotelingenstok van Italiaans glas met blauwe, groene, zwarte en witte opliggende lijnen, rondom getorst. Omstreeks 1900.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een sobere houten koffer. XIXe eeuw.
Een bolle vaas van amberkleurig glas. Omstreeks 1900. Gemerkt ‘Lovrain’.
“Bizon en tijger”. Een bronzen groepje.
“Straatzicht”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1918.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2,40 ct.
Een retro bureaulamp van metaal.
Een kleine commode in Lodewijk XV-stijl met drie laden, versierd met marquetterie, bronsbeslag en met een rood marmeren blad.
Een mahoniehouten schildersezel.
Een lotelingenstok van Italiaans glas met een rode lijn binnenin en een witte opliggende lijn, rondom getorst. Omstreeks 1900.
Een halssnoer met verschillende blauwe edelstenen en mineralen.
Een mahoniehouten klaptafel, genre Pembroketafel. XIXe eeuw.
Een lampenvoet van opaalglas met een handgeschilderd decor van twee vrouwenprofielen in een cartouche op blauwe achtergrond.
Een art deco vaas van meerkleurig aardewerk met een decor van gestileerde bloemen.
“Visser op de oever”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen versierd met bolletjes.
“De buildrager”; “De smid” en “De golfspeler”. Drie beeldjes van zamak, waarbij het eerste op arduinen sokkel.
“Moeder met haar baby in een interieur”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een messingen bureaulamp met een glazen kap. Omstreeks 1900. Gemerkt ‘Blanchaud’(?). Bedrading vernieuwd.
Een houten regulateur. Met sleutel.
Een dameshorloge met 18 karaats geel gouden kast en met zwart lederen polsband.
Een paar kuipfauteuils in Lodewijk XV-stijl met cannage en met groen fluwelen bekleding.
Een messingen vuurkorf met bronzen haardijzer. Gedateerd 1774.
“L’Album de la Guerre 1914 - 1919”. Een uitgave van L’illustration in twee delen. Parijs, 1929.
Een lotelingenstok van groen Italiaans glas met opliggende witte en blauwe lijnen, rondom getorst. Omstreeks 1900. Schilfer onderaan.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct.
“Jongen met kat”; “Huilend kind” & “Dame met vogel” Drie bronzen beeldjes op marmeren voetstukjes, waarbij het eerste naar een werk van Pilet.
Een reeks van elf Franstalige uitgaven van verhalen van Jules Vernes. Ed. Hetzel, Parijs. Eind XIXe eeuw. We voegen er een uitgave van ‘Le magasin d’education & de recreation’ uit 1897, uitgegeven bij Lebeque te Brussel aan toe.
Een liggende hond van brons op een houten voetstukje.
“Bloemstilleven met schelpen.” Pastel op papier. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen.
Een halfrond bijzetmeubeltje van mahoniehoutfineer met vier tapse poten, een klapblad en twee laden, versierd met messingen ingelegde biesjes. XIXe eeuw.
Een paar hangconsoles van mahoniehoutfineer. XIXe eeuw.
Een houten studie-pop.
Een lotelingenstok van Italiaans glas met blauwe en zwarte opliggende lijn, rondom getorst. Omstreeks 1900. Schilfer onderaan.
Twee 18 karaats geel gouden hangers in de vorm van een hondje en Donald Duck.
Een reeks van vijf lichtarmaturen van metaal en glas, versierd met druppelvormige pendeloques.
Een lot van zes oesterborden van verguld Frans porselein.
Een bronzen struisvogel op een zwart marmeren sokkel.
“Zoölogie”. Een album met chromo’s uit het midden van de XXste eeuw.
Een parelhalssnoer van jade met hanger van jade en met zilveren slot.
Een tweedeurskastje van gebeeldhouwd eikenhout met een compartiment bovenaan.
Een brievenhouder van hout en messing.
Een lot van vier presse-papiers van facetgeslepen glas met meerkleurige bloemen.
Een lotelingenstok van blauw Italiaans glas met een witte opliggende lijn, rondom getorst. Omstreeks 1900. Schilfer onderaan.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct.
Een metalen vijfarmige kandelaar.
Een eikenhouten spiegel.
Een oude messingen trompet van Deprins. Gemonteerd als lampvoet.
Een lot boeken, bestaande uit negen chromo-albums, twee delen met gebundelde uitgaves van de Zondagsvriend en een album met oude postkaarten.
Een paar grote en kleine 18 karaats wit en geel gouden oorbellen.
Een klein bureautje met één deurtje en met bijpassende stoel. Met porseleinen inktpot.
Een lot boeken:- “Anvers monumental et pittoresque”. Victor Lagye.- “30 populaire Antwerpse figuren naar tekeningen van Karel Moers”. Twee dezelfde reeksen met litho’s en een bedeleidende bundel met teksten. - “La gravure sur bois moderne de l’occident”. Roger Avermaete. Parijs, 1928.- “Mas et bastides de Provence”. Henri Algoud. Marseille, 1927.
Een lot van vijf presse-papiers, waarbij een souvenir uit Aken, één met een religieuze voorstelling, twee verschillende met meerkleurige bloemen en een kleurloze icosaëder.
Een kleine lotelingenstok van Italiaans glas met rode en blauwe lijnen binnenin en opliggende witte en roze lijnen. Omstreeks 1900. Schilfer onderaan.
Een kruisje, een St-jacobsschelp met parel en een paar oorbellen van 18 karaats geel goud.
Een gietijzeren sierschild met een slagveldscène en heraldische symbolen in reliëf. Onderaan beschadigd. We voegen er een opengewerkte schaal, eveneens van gietijzer, aan toe.
“Zicht op een Parijse boulevard”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een reeks van drie antieke aardewerken schalen, versierd met een meerkleurig decor van vogels en bloemen.
Een achthoekig roterend dienblad, versierd met een fruitmand en bloemen in marquetterie en onder een glazen blad.
Een 18 karaats geel gouden ketting met een harlekijn als hanger van 18 karaats geel goud.
Een sobere rechthoekige lage tafel.
Een vaas van zwart glas met reclame voor ‘Perfect pils’ van brouwerij Het Sas/Ecluse.
Een grote en vier kleinere visschotels van meerkleurig aardewerk. Spaans werk.
Een art deco koffiestel van verzilverd metaal, bestaande uit een koffiepot, melkkannetje en een suikerpot. Op dienblad met hoornen handvatten.
Een paar 18 karaats wit en geel gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een lot kleurloos kristal en glaswerk, bestaande uit twee vierhoekige schalen en twee verschillende kanne, waarvan één gemerkt van Sèvres.
“Maria an der Mauer”. Een oude gravure naar een werk van Albrecht Dürer. Gemonogrameerd en gedateerd 1514 binnen de plaat.
Een art nouveau sierjardinière van meerkleurig aardewerk met een bloemendecor.
Een reeks van drie lithografieën naar werken van Ensor.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een eikenhouten eendeurskastje met een lade bovenaan.
“De avonturen van Mikkie en Oscar” & “De avonturen van Mikkie in Afrika”. Twee oude strips van omstreeks 1937.
Een diep bord met onderbord van blauw en wit porselein. Onderaan met een Meissenmerk.
“Windhond”. Een beeld van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een koffie- en theestel van verzilverd metaal op een dienblad.
Een kristallen vaas met getorste ribben, roze gekleurd in de massa. Gemerkt.
Een lot van drie porseleinen borden, waarbij twee gemerkt van Royal Copenhagen en één van Meissen.
Een paar bronzen balustervormige cassolettes met rood marmeren voetstukken.
Een 18 karaats geel gouden schakelketting, die op drie verschillende lengtes kan gedragen worden.
Drie stoelen, waarbij twee in regencestijl met rieten zit en één in regencystijl
Een inktstel en een brievenhouder van vol messing.
Een houten regulateur met geëmailleerde wijzerplaat en bovenaan versierd met een gebeeldhouwd hoofdje.
Een geribde karaf van geblazen glas met een eendenbekmontuur van verzilverd metaal in art nouveaustijl. Binnenin met stop. XIXe eeuw.
Een 18 karaats geel gouden geweven ketting.
Een paar bronzen kandelaars met een voorstelling van Adam en Eva.
Vier tegels van Delfts aardewerk met Bijbelse taferelen.
“Vrouw met harp” & “Edele man”. Twee beeldjes van meerkleurig porselein. Beide gemerkt.
Een vintage vaasje en kruikje van oranje glas.
Een gedreven vergulde zakhorloge. In origineel etui.
Een reeks van zes stoelen van gedraaid eikenhout met lederen bekleding.
Drie XVIIIe eeuwe schotels van blauw en wit Delfts porselein, waarbij twee met gele rand.
Een vaas van meerkleurig Italiaans glas. Omstreeks 1960.
Een paar blauw en witte Delftse tegels in ronde lijstjes.
Een drie rijen parelhalssnoer van malachiet.
“Den wech des eeuwich leevens”. Antonius Sucquet. Met gravures van Boëtius à Bolswert. Uitgegeven bij Hendrick Aertssens. Antwerpen, 1622. Later opnieuw in leder gebonden.
Een klein houten bijzettafeltje met een lade en met vier meerkleurige Delftse tegels in het blad.
“Groot kerkelyk toneel des Hertogdoms Brabant”. Uitgegeven bij Christiaan van Lom te ‘s Graavenhaege in 1727. Verrijkt met meerdere grote kopergravures. Later opnieuw in leder ingebonden.
Een pianobankje voor quatre-mains met getortste stijlen en met gecanneerde zit.
Een halssnoer van verschillende lengtes koraal.
Drie eikenhouten gigognetafeltjes in regencestijl.
Een grote industriële lamp.
Een reeks van zes mahoniehouten stoelen in Louis Philippestijl.
Een verlengbare mahoniehouten tafel met zes bijpassende stoelen in Louis-Philippestijl. Met drie verlengbladen. Eén stoel te restaureren.
Een herenhorloge met rekbare armband.