Veiling van 700 loten.
Tentoonstelling Vrijdag 23 & Zaterdag 24 September van 10.00u tot 17.00u.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling van 700 loten.
Tentoonstelling Vrijdag 23 & Zaterdag 24 September van 10.00u tot 17.00u.
Een kaketoe van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
Twee kleine etsen. Gesigneerd buiten de plaat. Een met opdracht d.d. 1956 en één genummerd 7/50.
Een lot Gouds plateel, bestaande uit twee kleine en een groter vaasje, een potje, een kleine asbak en een pique-fleurs. We voegen er een vaasje van Bergen aan toe.
Een antieke spiegel in vergulde lijst.
Een antiek goudweegschaaltje met compleet gewichtensetje en in doosje.
Een gefineerd mahoniehouten kapspiegel met twee laden.
“The Illustrated National Family Bible with commentaries of Scott and Henry” Ed. by the Rev. John Eadie. In lederen band met messingen sloten. Omstreeks 1870.
Een verguld bronzen en messingen kerklezenaar. Het verstelbare leesvlak versierd met halmen rond een christogram. De voet versierd met geëmailleerde plaquettes en op drakenpootjes. XIXe eeuw.
Een stel gipsen kerstbeeldjes: Jezus in de kribbe, Maria, Jozef, os en ezel, drie herders, twee lammetjes, drie koningen en een engel.
Een 18 K geelgouden hanger met camee bezet met pareltjes en robijntjes.
Een antiek Madonnabeeldje van meerkleurig aardewerk van Nevers. Lichte schade. XVIIIe eeuw.
“Mishaegen”. Een ets, genummerd 5/50 en gesigneerd.
Een vaas en een schenkkan van meerkleurig Gouds plateel met decor ‘Gobana’. Onderaan gemerkt.
Horlogehouder van koper met fotokader, gedragen op geiten, op albasten voet.
Een 18 K geelgouden bloemvormige hanger bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,25 ct. en robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct.
Een laag D-end tafeltje met een lade in de gordel.
“Meisje met bloemenmand”. Een beeldje van meerkleurig Meissenporselein. Bijgevoegd een sierhoorntje. Beide gemerkt onderaan.
Een antieke theaterkijker bezet met parelmoer.
“La bénédiction de la mer”. Ets. Gesigneerd en met opdracht buiten de plaat.
Een 18 K geelgouden broche bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,25 ct. en robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct. en een parel.
Een Madonna met kind van meerkleurig aardewerk van Quimper. Achteraan gedateerd 1842.
“Danseressen”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 126/150 buiten de plaat.
Een vaas van groen gedraaid kristal.
“Mediteraan straatje.” Olieverf op doek.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,62 ct.
Een paar bijzetstoeltjes in Lodewijk XV-stijl met fijn uitgestoken versieringen.
Een gegoten kleurloos glazen ijsemmer met verguld montuur en leeuwenkoppen met ringen.
Een karaf van rood Boheems kristal.
“Stijn Streuvels”. Twee sanguinetekeningen. Gesigneerd.
Een hanger van 18 K geelgoud en zilver en een 18 K geelgouden broche met robijntjes en een speld bezet met pareltjes.
Een Madonna met kind van meerkleurig en verguld Brussels porselein. Omstreeks 1900.
Een lot ingelijste tegels van mangaan paars aardewerk bestaande uit: één vierdelig tegeltableau, twee paar ingelijste tegels en twee apart ingelijste tegels. Een tegel gerestaureerd.
Twee stuks geslepen en gekleurd kristal, bestaande uit een conische vaas op voet en een fruitschaal.
“Knikkerende jongen”. Een naaktstudie in grafiet. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met diamanten baguettes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct. en en smaragd van +- 0,15 ct.
Een rond notenhouten bijzettafeltje met gefineerd blad onder glas.
Twee verschillende grote vazen van geglazuurd Belgisch/ Duits aardewerk, versierd met bloemen in hoogreliëf. Meerdere beschadigingen.
“Foxterriër”. Een kleurloos kristallen beeldje. Gemerkt en gedateerd 1979.
“Ludwig van Beethoven”. Een sanguinetekening. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,33 ct.
Een beeld van witte terracotta in de vorm van een jongentje met een vlinder.
“Gamins de pêcheurs”. Een kleurenets. Gesigneerd binnen de plaat.
Een balustervaas van Brussels porselein, versierd met handgeschilderd decor van een fluitspeler en vergulde acantusbladeren. Omstreeks 1900.
“Knotwilgen”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een art deco zilveren zakhorloge 800‰.
Drie eenvoudige eikenhouten gigognetafeltjes.
“Voix célestes”. Een beeld van gepatineerd zamak. Gesigneerd.
Een vierdelig koffie- en theestel met houten handvatten op dienblad. Scharnieren van de deksels los. Zilverlaag plaatselijk verdwenen. XIXe eeuw.
“Begijnhof.” Olieverf op doek.
Een 18 K wit-en geelgouden halssnoer met bijpassende oorbellen en ring bezet met briljantjes, saffieren, robijnen, en één smaragdje met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een aardewerken vaas met blauw-grijs glazuur. Onderaan gesigneerd.
Een paar zeefdrukjes. Beide gesigneerd en genummerd op 25 exemplaren buiten de plaat. Artiestenproef.
Een hoornvaas van rood Boheems kristal.
“Inkom van een dorpskerkje”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
Een ring van 18 K geel goud en zilver bezet met een twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct. en kliene diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,16 ct.
Een notenhouten naaitafeltje in Lodewijk XVI-inspiratie met een lade en op gegroefde poten.
“Putti bij een bok”. Een groepje van meerkleurig porselein. Onderaan gemerkt.
Een gesculpteerd albasten kinderbuste.
“Vaas met strobloemen”. Een aquarel. Gesigneerd en gedateerd 1954.
Een 18 K geelgouden hanger versierd met bloemen en pareltjes.
Twee schotels van meerkleurig Fries aardewerk. Beide gemerkt.
Een houten kader met plaasteren Christusbeeld onder bol glas.
Houten heiligenbeeld. Circa 18e eeuw. Arm manco.
“Guido Gezelle”. Een portret in sanguinekrijt. Gesigneerd.
Een 18 K wit-en geelgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,14 ct. en een parel.
Een rechthoekig notenhouten bijzettafeltje met getorste en zwartgelakte poten in H-verbinding.
Een pierrot van brons op een sokkeltje van albast.
Een champagne-emmer van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt met label en onderaan. Pièce unique.
“Borgafjäll, Lapland.” Olieverf op board. Gedateerd 1953. Gemonogrammeerd ‘LH’.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,44 ct.
Een nucleaire controlebalk, gemonteerd op houten basis.
“Heidelandschap.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot bestaande uit 4 flesjes, een spiegeltje en twee borstels met 800 ‰ zilveren montuurtjes.
Twee miniatuur portretjes. Een van de kadertjes in twee gebroken.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,34 ct.
Een gefineerd notenhouten naaitafeltje met zwartgelakte poten. In het blad twee kleine luikjes met naaikussentjes aan de binnenzijde.
Een vaas van meerkleurig glaspasta met een geëtst decor van waterplanten en een schelp. Gemerkt.
Een gebeeldhouwd eikenhouten Christushoofd.
“Portiek te Brugge”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,32 ct.
Een handgeschilderd Grieks icoon. XIXe eeuw.
“Marine met zeilboten.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Bronzen beeldje van een lijdende Christus. Donker patina.
“Paasbloemen” en “Lelieachtigen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K wit-en geelgouden ring bezet met drie diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 1ct.
Kinderwagentje van hout met twee plaatsen.
Een kristallen vaas met vernauwende hals en met rond voetstuk. Deels in de massa blauw gekleurd. Gemerkt met label en onderaan. P.U.
Een schemerlamp op messingen voet met kap van glas in lood.
“Stilleven met fazantenhen.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden broche bezet met parels en diamant oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
“Moeder met kinderen”. Een gepatineerd plaasteren beeld. Gesigneerd en genummerd 2/5.
“Meer bij het bos”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een bronzen beeldje van een hond met zwart patina. Op een grijs marmeren sokkeltje.
“Engels landschap met meisje en dieren”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1906. Kleine beschadiging.
Een 18 K geelgouden Vlaams kruis bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.
Een gefineerd notenhouten bureautje met twee laden in het opzet en twee laden onder het uitschuifbaar met kalfsleer bekleed blad en op getorste poten met wieltjes. XIXe eeuw. We voegen er een met groen fluweel beklede armstoel aan toe.
Een paar meerkleurig porseleinen siervazen/ lampenvoeten met handgeschilderde bloemendecors in met goud omzoomde cartouches. Licht afwijkende modellen.
Een bestekkoffer met bestek van roestvrij staal, compleet voor twaalf personen.
Een spiegel in gebeeldhouwde en opengewerkte houten lijst.
“Sudan, de laatste mannelijke noordelijke breedlipneushoorn”. Textielverharder op metalen constructie. Met naamplaquette. Tentoonstellingen o.m. in de Plantentuin te Meise.
“Baadster met ontblootte borst”. Een bronzen erotische voorstelling met wegklappend gewaad in de stijl van het Weens brons.
“Boerentafereel.” Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een grote vaas van blauw gedubbeld kristal met geslepen decor van bloemenmanden en korenhalmen.
Een XIXe eeuwse spiegel in gesculpteerde lijst. Duitsland.
Een 18 K witgouden armband bezet met witten en zwarte diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.
Een eikenhouten klapsecretaire in neogotische stijl met twee laden onder het blad. Alle vlakken versierd met briefpaneel.
Een gepolychromeerd houten beeld.
Drie diverse Madonnabeelden van messing.
“Le Radet - Moulin de Montmartre”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1977.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,53 ct. en onyx.
Een aardewerken sierschotel met een meerkleurig decor van een papegaai en vlinders bij een bloeiende tak. Achteraan gemerkt ‘B.D.’. Omstreeks 1800. En twee andere.
“Dorpszicht”. Olieverf op paneel. Met atelierstempel.
Een groot Heilighartbeeld van gips. Stukjes van hand.
“Mon compagnon”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1892.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,45 ct.
Een rijkelijk gedecoreerd barmeubel in de vorm van een 16de eeuws huis.
Coupe van kleurloos kristal. Op een vierkante voet en met een vergulde Griekse fries.
Een 950‰ zilveren visschep, versierd met opengewerkte motieven en een gegraveerde afbeelding van een barokke dolfijn. Parijse keuren, omstreeks 1800.
“Meisje met muts”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,42 ct. en een saffier van +- 0,32 ct.
“Moeder en kind”. Een zeldzaam beeldje van steengoed. Toegeschreven aan J. Inukpuk, Port Harisson (?) Draagt handtekening onderaan.
“Vissersboot bij laag tij”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een grote kratervaas van geslepen magenta gedubbeld en kleurloos kristal. Gemerkt en genummerd 127/100.
“Zeegezicht met zeilboten”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,75 ct. en een saffier cabochon van +- 0,56 ct.
Een eikenhouten wandbureau, versierd met Lodewijk XV-motieven. Drie laden in de gordel met bronzen trekkers en het blad met parketwerk.
“Tijl Uilenspiegel” Bronzen buste.
Een Madonna met kind van gepolychromeerd terracotta.
“Stilleven met fruit”. Oieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,42 ct.
“Engel met trom en fluit”. Bronzen beeldje met donker patina naar Clodion. Op dubbele marmeren sokkel. Draagt een handtekening.
“Stilleven”. Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een koperen en albasten schouwklokje. Compleet met sleutel.
Een ingelijste XIXe eeuwse supraporta met een voorstelling van engeltjes in grisaille. Olieverf op doek.
Een paar zilveren kandelaars in Lodewijk XV-stijl. Duitse keuren 835‰.
Een Louis XV vitrinekastje op leunhoogte in gefineerd notenhout met marketterie-inlegwerk van ruiten in fruithout onderaan de beglaasde deur, verguld bronzen beslag, gewelfde schuine pootjes.
Een beeld van een oude man uit de collectie van het Volk van Laaf. Efteling Holland. Genummerd en met stempel.
“Le faucheur”. Een gepatineerd bronzen beeld. Gesigneerd.
“Gullivers reizen”. Een boek met een schilderswerkje in acrylverf op de achterflap. Gesigneerd en gedateerd op de verso 1995.
Een 18 K witgouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct. en een smaragd van +- 1,80 ct.
Een schouwpendule van zwart marmer.
“Moeder en kind”. Olieverf op board. Op de verso gesigneerd.
“L’enfant retrouvé”. Een gepatineerd bronzen beeld. Met vermelding ‘Médaille Beaux-Arts 1881” en “Acquis par la ville de Paris”. Gesigneerd.
“Damesportret met roos op de hoed”. Olieverf op doek. Einde XIXde eeuw. Herdoekt.
Een driedelig kaststel in porselein. Met romantisch handgeschilderd decor ‘Louis XV.’ ‘Dècorè Limoges’. Eén deksel beschadigd.
Een grote eikenhouten tweedeurs garderobe.
Een siercoupe in zachte pasta, gevormd door een schelp, getooid met een paar badende dames. Gemerkt met roze driehoek.
Twee vintage designkandelaars van zilver versierd met rode bolletjes.
“Personages”. Een kleurengravure. In hetzelfde frame een kleine ets.
Een 18 K witgouden ring bezet met een centrale groene diamant van +- 0,17 ct. en twee diamanten in markies geslepen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,36 ct. en vier smaragden in markies geslepen van +- 0,40 ct. Met ALGT certificaat.
Een arduinen schouwpendule, ingelegd met rood marmer.
“Portret van Johann Fride Richder Ander, ofte Johann Friedrich II von Sachsen, genaamd Der Mittlere”. Olieverf op doek. Herdoekt en gerestaureerd. Midden XVIde eeuw. Herkomst: Kasteel van Moerbeke.
“Arabier te paard”. Een bronzen beeld op een marmeren voet. Barye.
“Danseres met sluier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een zilveren milieu-de-table met glazen recipiënt, versierd met Lodewijk XV-motieven.
Een tweeledige eikenhouten jachtkast met gebeeldhouwde versieringen van vruchten, bloemen en jachtbuit. Twee laden en twee paneeldeuren onderaan en twee gevitreerde deuren in het opzet.
Een driedelig klokstel van koper en albast gedecoreerd met hanenkoppen en zamakken saters, kandelaars met zeven lichtpunten.
Een gietijzeren tuinvaas.
“De schilder in zijn atelier”. Olieverf op mahoniehouten paneel. Gesigneerd en gedateerd 1852 (?).
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,56 ct.
“Geraakt edelhert”. Een bruingepatineerd zamakken beeld op sokkel van tweesoortig mineraal.
“Eenden aan de oever”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 835‰ zilveren doopschaal met deksel. Met lint in Belgische driekleur en in originele doos met gekroonde BF. Geschenk vanwege Boudewijn en Fabiola voor de geboorte van een zevende kind.
“Stilleven met fruit”. Olieverf op paneel. Zonder signatuur. Vroeg XIXe eeuw.
Een driedelig klokstel van meerkleurig geglazuurd aardewerk en verguld messing, bestaande uit een pendule en twee kandelaars.
Een Engels bureau met gevacheteerd blad en drie laden in de gordel.
Een porseleinen klokstel ‘Dècorè Limoges’. Kandelaars met 5 lichtpunten.
Een cartelklok, bezet met schildpad en versierd met vuurverguld bronzen versieringen, zoals hermenhoofden, een arend, acanthusbladeren en een dansende putto. De gedreven en vergulde wijzerplaat met geëmailleerde romeinse cijfers. Op console. XIXe eeuw.
“Boer bij de schuur”. Olieverf op paneel. Zonder signatuur.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.
Een paar bronzen tuinvazen met oren in de vorm van leeuwen.
“De Mijnwerker”. Bronzen hoogreliëf met donkerbruin patina. Gesigneerd.
Een antieke kazuifel met zilverbrokaat.
“Begijnhofstraatje”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechtsonder.
Vier geschenkkoppen van Brussels porselein met vergulde decors. XIXe eeuw. We voegen er nog een langwerpige schotel van porselein aan toe. Eén kop met haarscheur.
Engelse eikenhouten koffer, het front versierd met briefpaneel. XIXe eeuw.
Een driedelig kaststel in porselein. ‘Décor de Sèvres, fait à la main.’
Een uitgebreid servies van wit porselein met een fijn veelkleurig decor van bloeiende takken en met getorste ribben. Onderaan gemerkt. Omstreeks 1900.
“Jachtstilleven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,35 ct. en een centrale saffier van +- 0,50 ct.
Een witgepatineerd vogelbad van gietijzer. Versierd met twee drinkende vogeltjes.
“Herfstlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechtsonder.
Een gietijzeren haardplaat met allegorische voorstelling op de oogst. XVIIIe eeuw.
“Ingang van het Begijnhof van Brugge”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een condimentset van zilver, met mosterdpot, zout-en pepervat. Duitse keuren.
Engelse eikenhouten koffer in neogotische stijl. XIXe eeuw.
Een driedelig gekleurd glazen klokstel met messingen voet en monturen.
Een geslepen kleurloos kristallen glasservies, bestaande uit wittewijnglazen, rodewijnglazen, waterglazen en champagnecoupes. Compleet voor twaalf personen. Model Val Saint Lambert.
“De start van de jacht met talrijke personages en dieren in een landschap”. Olieverf op doek. XVIIIde eeuw. Craquelé met lichte verfschade onderaan.
Een 18 K witgouden ring bezet met een solitair van +- 0,50 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een witgepatineerde gietijzeren vogelbadje versierd met drinkende vogels.
“Dorpszicht met rode maan”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1970.
Een paar gebeeldhouwde natuurstenen consoles.
“Leielandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee fijn gebeeldhouwde heiligenbeelden.
Een eikenhouten klapsecretaire met een lade onder het blad.
Een driedelig klokstel van meerkleurig geglazuurd Belgisch aardewerk.
Een paar siervazen. Dècorè Limoges. Eén deksel beschadigd.
Een gepolychromeerd houten beeld met origineel verguldsel. Italië, einde XVIIe eeuw.
Een 18 K witgouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,48 ct.
Een paar bronzen classicistische vrouwenbustes gemerkt ‘Boy Ft.’
Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1966.
“Napoleon Bonaparte”. Een bronzen beeld naar het werk van Emile Guillemin. Met gieterijstempel en nummer.
“Twee landschappen”. Aquarel op papier. De ene (20 x27 cm) gesigneerd S.V. André, de andere (27 x 40 cm) gesigneerd D. Toussaint en d.d. 1944.
Een bijzettafeltje van zwartgelakt hout met één lade, versierd met marquetterie in de stijl van Boulle.
Een art deco Afrikaans hardhouten kastje met twee laden en bergvakken onder een deksel. Met ingelegde naam “Pauline”. Belgisch Congo, jaren ‘30.
Een Belgische sabel. Met inscriptie van de houder. Tweede helft XIXe eeuw. Punt van de schede is los.
“Monsieur Vincent, Vriend van de Armen”. Ed. Lombard Collectie 1957. Hard cover. Goede staat, met Kuifjepunt.
“Stilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechts onder.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met een centrale briljant van +- 0,54 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,66 ct.
Een gefineerd en deels zwartgelakt kruisbeeld. Met zes reliekhoudertjes.
“Op het erf”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1870 (?)
Een gietijzeren tuinvaas.
“De verboden lectuur”. Olieverf op doek. Naar voorbeeld van Karel Ooms.
Een verlengbare mahoniehouten D-endtafel op twee poten.
Een fijn gebeeldhouwd eikenhouten sierornament ter nagedachtenis van Paus Johannes XXIII. Met klok.
Een antieke politiesabel in schede. Folson, Bruxelles. Omstreeks 1900.
Drie Franstalige stripalbums. Hergé. “Tintin en Amérique”. Ed. Casterman. Matige tot slechte staat. Achterkaft B1, rode rug. Albert Weinberg. “Les Aventures de Dan Cooper, Le Maitre du Soleil”. Ed. Collection du Lombard 1958. Matige staat. François Craenhals. “Les aventures de Pom et Teddy, Le Talisman Noir”. Ed. du Lombard 1958. Matige staat.
Een siervaas van porselein. ‘Decor de Sèvres, fait à la main.’ Gemerkt op de voet en op de vaas.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met en gezamenlikk gewicht van +- 1,70 ct. en diamant baguetten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,95 ct.
“Coupe International Juniores.” Een wedstrijdbeker van verzilverd metaal op rood marmeren sokkel.
“Het Neerhof”. Olieverf op doek. Gesigneerd linksonder.
Een paar koperen kandelaars rijkelijk gedecoreerd met fabeldieren.
“Pijproker”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een zijden foulard in originele doos.
Een antiek eikenhouten hangkastje met gebeeldhouwde en uitgestoken versieringen. Van opbouw XVIIIe eeuws.
Een Pruisisch sabel in schede. Omstreeks 1880.
Een schemerlamp met kap van glas in lood met meerkleurig bloemendecor. Stijl Tiffany’s .
Een terrine met schaal van donkerblauw porselein. ‘Copie d’ancien’.
Een 18 K witgouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,02 ct. en onyx.
“Man met hoed”. Een bronzen beeldje op marmeren sokkel.
“Hoeves in de winter”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en met opdracht achteraan d.d. 1950.
Een ovaal messingen dienblad met uitgesneden rand. Gemerkt in het midden.
“Het kaartspel”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een rond gefineerd notenhouten kaarttafeltje met openklapbaar blad, bekleed met vilt en op tapse poten.
Een antiek eikenhouten kistje met uitgestoken decor.
Een kleine paradedegen in schede van de Jagers te Paard. Eind XIXe eeuw.
Een vierdelige 800‰ zilveren schrijfset in etui.
“Vissers bij de rivier”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met diamanten en briljanten een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct.
Een aardewerken kan met decor van oogstende Egyptenaren. Onderaan gemerkt, en met wapenschild ‘Puratos’.
“Impressionistisch hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1916.
“Herder”. Een bruingepatineerd zamakken beeld op marmeren sokkel.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een porseleinen jardinière met decor van vogels in bloeiende planten. Chinees werk, eind XXe eeuw. Met bronzen montuur en oren.
Een eikenhouten boekenkast in neogotische stijl, versierd met briefpaneel.
Een moderne kristallen vaas met getorste ribben, in de massa rood gekleurd. Onderaan gemerkt.
Een grote en een kleine schotel van meerkleurig aardewerk. Beide gemerkt. Randschilfer aan de grote schotel.
Een schaal en grote asbak. A.C.F. & Mignon resp. Decor de Sèvres & Decor de Limoges. (asbak 1 pootje manco).
Een 18 K geelgouden ring bezet met diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,90 ct. en een vierkante smaragd van +- 1,14 ct. Met ALGT certificaat.
Een vaas op vierkant voetstuk van veelkleurig porselein met een decor van vogels en bloemen in uitsparingen, omlijst met goud en op lichtblauwe achtergrond. Onderaan gemerkt.
“Herenhoeve”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“Dame met mandoline”. Een bruingepatineerd zamakken beeld op marmeren sokkel.
Een spiegel met gepatineerde houten lijst met acanthusbladeren.
Een paar zuiltjes van zwart en rood marmer.
Een notenhouten speeltafel met draaiend vouwblad. Gedraaide poten met vernauwingen. XIXde eeuw.
Een vaas en een asbak van geslepen en blauw gedubbeld Boheems kristal.
Een koehoorn in messingen montuur.
“Woelige zee.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K wit-en geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,54 ct.
Een karaf van geslepen en blauw gedubbeld kristal met 800‰ zilveren halsmontuur en stop met merken van Delheid. Waarschijnlijk Val Saint Lambert, maar niet gemerkt.
“Boerenpaarden met kar.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een Vlaams aardewerken kruikje met een vredesduif in reliëf op de buik en met een kruisje op de stop.
“Antwerps interieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een Friese staartklok inclusief gewicht. Een kleine barst in het glas onderaan.
Een eikenhouten tweedeurskastje in Lodewijk XV-stijl.
Een aardewerken sierjardinière met meerkleurige en vergulde decors. Onderaan gemerkt.
Een paar grote aardewerken vazen met decors van wapenschilden. Eén met deksel.
“Flierefluiter”. Een naaktstudie in grafiet. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met twee smaragden in markies geslepen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct. en een centrale briljant van +- 0,25 ct.
Een groot bord van meerkleurig aardewerk en een bierpul met een brandweerman in het decor.
“Vrouwtje met mand”. Gemengde techniek op papier. Gemonogrammeerd en gedateerd Lindos, 1984.
Een bronzen bureaulampje met kapje van glas in lood.
“Cathédrale d’Amiens”. Ets. Gesigneerd buiten de plaat en “1e état”.
Een houten regulateur, versierd met sober inlegwerk.
Een reeks van zes houten stoelen met gesculpteerde versiering van palmtakken in de rug. Met rieten zitten.
Een paard van zamak op houten sokkel.
Een paar Frans porseleinen dekselvazen met meerkleurige en vergulde decors. Onderaan gemerkt.
“Interieur te Bokrijk.” Litho, genummerd 2/10. E.A. Gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een centrale saffier van +- 0,25 ct. en kleine briljantjes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,12 ct.
Een antiek laboratoriumoventje van koper met spiritusbrandertjes.
“Vrouwelijk naakt”. Sanguinekrijt op papier. Gesigneerd.
Een paar aardewerken lampenvoeten met getorste ribben.
Een sergeantenhoed van de Belgische burgerwacht met pluim en bijpassende hoedendoos, XIXe eeuws.
Een antieke koperen luchter met zeven lichtpunten met bloemvormige glazen kapjes.
Vijf antieke houten boekenpersen. Verschillende groottes.
Edison Home Phonograph. Een slingergrammofoon. Perfecte staat.
Een gietijzeren vogelbadje versierd met drinkende vogeltjes.
“Bomen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,38 ct.
Een vaas van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt onderaan en met label.
“Heidezicht”. Een pasteltekening. Gesigneerd.
Een lot van vijf karaffen, waarbij drie glazen en twee geslepen kristallen.
“Tafereel voor de kerk”. Een ets. Gesigneerd en gedateerd 1935 binnen de plaat.
Een gebeeldhouwde notenhouten kuipfauteuil in Régencestijl. We voegen er een afwijkend voetbankje aan toe.
Twee verschillende eikenhouten zeteltjes, bekleed met groen kunstleder.
Een vaasje van violet en kleurloos gedraaid glas. Onderaan gemerkt.
Een rumtopf van meerkleurig Duits steengoed. Zonder lepel.
“Polderlandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden halve alliance bezet met diamanten in markies geslepen en baguettes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,42 ct.
Een bureauklokje versierd met vergulde maanvissen in plexi.
“Interieur”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd en gedateerd ‘41.
“De Dierenarts”. Porseleinen beeldje. Onderaan gemerkt.
Twee paar militaire aquarellen op papier, waarbij twee gesigneerd.
Een gebeeldhouwd eikenhouten armstoel in barokke stijl, bekleed met rood fluweel.
Een XVIIIe eeuwse gietijzeren kolenbak. Met schep.
Drie complete chromo-albums.
Een koperen beddenpan met gedraaide steel.
“Arabische man”. Een inkttekening. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met twee briljanten en drie saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 0,25 ct.
“Allen Jones Figures”, “Reves de jeunes filles” en “La danse” Een lot kunstboeken.
“Bloemenvaas”. Olieverf op board. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1939.
“De Landloper”. Porseleinen beeldje. Onderaan gemerkt.
“Kalkoenen op het binnenplein”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een fraai versierde Zaanse klok. Compleet met gewichten.
Een paar witgepatineerde stoelen in Lodewijk XVI-stijl, bekleed met grijs fluweel.
Een paar grote glazen windlichten.
Een pique-fleurs van geslepen en gekleurd kristal.
“Begijnhof Mechelen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met drie briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct.
Een vierdelig koffie- en theestel van verzilverd metaal op dienblad. Eén oortje los.
Een verguld houten spiegel in Régencestijl.
Een reeks van zes mokkakopjes en schoteltjes van meerkleurig en verguld porselein. Op messingen dienblaadje. Gemerkt. We voegen er een porseleinen suikerpot aan toe.
“Zeilboot aan het strand”. Een ets. Gesigneerd en gedateerd ‘84.
Een kleine gefineerde commode op tapse poten met vier laden, versierd met ingelegde boord. Een sierlijstje los.
Een paar antieke stoelen met lier in de rug. Tijdperk Empire.
Een paar antieke messingen kanderlaars met gedreven decors.
Twee kunstboeken:- “Albert Van Dyck”. Ed. Mercatorfonds- “Frits Van den Berghe”. Ed. Gemeentekrediet.
Drie ingekaderde spreuken met prenten van Frans Van Immerseel. Allen gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 K wit-en geelgouden ring bezet met drie briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct. en een saffier van +- 0,20 ct.
Een grote vaas van aardewerk.
Een gefineerd naai-/ toilettafeltje met lade en diverse vakjes onder het blad met spiegel.
Een lot kunstboeken:- “Hokusai” Tentoonstellingscatalogus.- “World’s Greatest paintings”. In drie volumes- Lempertz catalogus november 2007- “Vietnam. Kunst en culturen van de prehistorie tot op heden”. - “José Vermeersch. The bronzes”.
“Brug over de Brugse reien”. Kleurenets. Geisgneerd en genummerd 59/350 buiten de plaat.
“Zeilboten een de kade”. Een muurplaquette van blauw en wit faience.
Een mahoniehouten krantenmeubeltje met een lade en op wieltjes.
Een paar massieve messingen vijzels.
Een stenen paraplukoker met vier houten wandelstokken.
Twee gepatineerde houten kandelaars, omgebouwd als lampenvoeten.
Een zakhorloge in 800‰ zilveren kast.
Een lot postzegels met een album internationale varia, losse steekbladen dito, een map met “Postage Stamps of the United Kingdom”, in aparte mapjes, postfris (1970, 1971). En daarbij een album met sigarenbanden.
Een meerkleurig Delfts(?) aardewerken paardje. Gemonteerd op een lampenvoet. Kleine schilfer aan de basis.
Een lot bestaande uit drie chromo - Liebig albums, een stickerboek van Chocolat Aigon en kleine verzameling postzegels van bijzondere uitgaves.
Een meerkleurig plaasteren missiespaarpot met knikkend hoofdje.
Een gevarieerd lot camera’s en verrekijkers.
Een sobere grenenhouten bidstoel.
Een lot oude kartonnen prenten voor een stereokijker.
Een paar antiek blauw glazen vaasjes met handgeschilderd bloemendecor. We voegen er een derde blauw glazen vaasje met deels verguld bladerdecor aan toe.
Een peper- en zoutvaatje van meerkleurig Frans aardewerk, getooid met een papegaai. XVIIIe eeuw.
Een kleine zakhorloge van 800‰ zilver met polsband en een zakhorloge van 800‰ zilver met ketting. We voegen er een zakhorloge en spiegeltje met ketting aan toe.