Veiling volledig: 700 loten.
Tentoonstelling vrijdag 9 & zaterdag 10 december van 10.00u tot 17.00u
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig: 700 loten.
Tentoonstelling vrijdag 9 & zaterdag 10 december van 10.00u tot 17.00u
“Greater flamingo”. Een grote groep van Italiaans biscuit. Gemerkt en genummerd.
“Interior Pentheoni, seu Rotondae facies Romae...” Een XVIIIe eeuwse, deels ingekleurde gravure.
Een grote smeedijzeren kandelaar. XIXe eeuw.
“Impasse Ververs”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 20/150 buiten de plaat.
Een kinderstoeltje van stoomgebogen beukenhout met gecanneerde zit.
Een begin XIXe eeuws Zweeds houten kistje, versterkt met smeedijzeren banden. Binnenin gedateerd 1803.
Een meerkleurig aardewerken schenkkan.
Een lot van acht met leder beklede geldkluisjes. Enkele met sleuteltje.
“Kempische hoeve”. Een ets. Gesigneerd en genummerd 8/40 buiten de plaat.
Een 18 K geelgouden trouwring.
Een groot lot ongebonden verhalen van Adolf d’Ennery, postuum uitgegeven door de Vlaemsche Boekhandel te Borgerhout in 1922. Met verhalen waaronder; “Op Gods genade”, “Paljas” & “De Bedelgravin”.
“La trouvaille” en “Le vieux Pêcheur”. Twee litho’s. Gesigneerd buiten de plaat.
Een koets van meerkleurig Italiaans kunststof naar ontwerp van Salvestrini. Gemerkt en gedateerd 1991.
“Zicht op een kerk”. Inkt en aquarel op papier. Gemonogrammeerd.
Een paar houten stoelen met fijn uitgestoken ruggen. Tijdperk Régence; omstreeks 1730-1740.
Een uitgesneden houten jardinière met vogeldecor.
Een Frans aardewerken terrine, versierd met bloemendecor en een peer als dekselknop. XVIIIe eeuw.
Een XVIIIe eeuws aardewerken scheerbekken. Centraal-Frankrijk. Vroeg gerestaureerd.
Een reeks van vier stadsgezichten, potlood op papier. Allen gesigneerd en enkele gedateerd.
Een 18 K geelgouden broche bezet met één briljantje en één half edelsteen.
Een gietijzeren beeldje in de vorm van een putto op een bok. XIXe eeuw, op recenter houten voetstukje.
“Vissersboten op het strand”. Potlood op papier. Gesigneerd, met opdracht en gedateerd 1934.
“Vrouwelijk naakt”. Een beeldje van monochroom wit biscuit. Gemerkt en met houten sokkeltje.
“Dans le Morbihan” (25 x 33 cm), “Pins Parasol” (17 x 24 cm), “Caféterras” (26 x 35 cm). Drie tekeningen met houtskool, inkt en gouache. Alle gesigneerd.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,45 ct.
Een ovaal houten tafeltje in Lodewijk XVI-stijl ùet marmeren blad en gecanneerde dwarsverbinding.
Een drageoir van geslepen en rood gedubbeld kristal. Gemerkt.
Een drageoir van geslepen kleurloos glas.
Twee bloemenstillevens, olieverf op doek. Beide gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ketting met hanger met een afbeelding van Maria.
Een siervaasje van blauw glas, rijkelijk gedecoreerd met koperen sierwerk.
“Schepen op de Schelde voor Antwerpen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een blauw-wit aardewerken theepot op komfoor, versierd met Delfts decor. Gemerkt.
“Winterpret”. Olieverf op paneel. Naar de Hollandse School.
Een paar antieke stoelen met lier in de rug. Tijdperk Empire.
Een klein eikenhouten bijzettafeltje met rond blad, getorste driepoot.
Een paar beeldjes van blauw-wit en verguld porselein.
Een dekselpot en een fruitschaal van Italiaans majolica. Onderaan gemerkt.
“The First of September Evening”. Engelse prent door W. Ward. XIXde eeuw.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten en robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,45 ct.
Twee Art Deco bronzen damesprofielen op resp. arduinen en travertijnen sokkel.
“Pijprokende visser”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee porseleinen sierschotels met verguld decor van een pauw en planten op kobaltblauwe fond op het plat. Gemerkt.
“Lezende clown”. Olieverf op board. Draagt een handtekening: Falk.
Een paar 18 K wit en geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct. en twee robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
Een rechthoekig bankje van notenhout. Gedraaide poten met H-verbinding. Gechantourneerde gordel. XVIIIe eeuw.
Een vaas van gekleurd glas.
Een ronde schotel en een langwerpig schoteltje van porselein met vergulde decors. Onderaan gemerkt.
Een handgeschilderd miniatuur damesportret in benen lijstje. Frankrijk, Omstreeks 1830.
Een 18 K geelgouden dasspeld.
“Muisjes op een tak”. Een bronzen groepje in de stijl van de Weense bronsjes. Onderaan gesigneerd.
“Trekpaarden”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een serie van twaalf zilveren mokkalepeltjes. Nederlandse keuren. In etui. 80 g.
“Heidelandschap”. Gemaroufleerd doek. Draagt een handtekening: Karl Daubigny.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,17 ct.
Een mahoniehouten psychèspiegel met gechantourneerde basis. Tijdperk Victoria.
Drie vazen van gekleurd kristal met getorste ribben. Allen gemerkt onderaan.
Een paar vazen van meerkleurig en verguld Brussels porselein, versierd met handgeschilderde bloemendecors.
Een handgeschilderd miniatuurtje op ivoor met voorstelling van een godin in een landschap met planten en een boom, gemaakt van menselijk haar. Rond 1800.
Een 18 K geelgouden ketting met hanger met een parel.
Drie lampenvoeten van kleurloos kristal, waarbij twee identiek. Allen gemerkt.
“Stilleven met rozen. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“De kus”. Een bronzen beeldje naar het werk van Rodin. Met gieterijstempel.
“Vrouwelijk naakt”. Een sanguinetekening op papier. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,46 ct.
Een pittoreske eikenhouten driepoottafel met rond blad. Holland, XVIIIe eeuw.
Een handtas van beige leder met portemonnee. In stofzak.
Een paar ajourgewerkte zilveren vorkjes en een dito zilveren schep. Hollandse keuren, 2de gehalte, datumletter O voor 1873 en N voor 1948. Evenals twaalf suikerlepeltjes met gebogen, gegraveerde heften. Hollandse keuren, tweede gehalte. Datumletter O voor 1924 en een suikerlepeltje met F voor 1865.
“Lachend koppel”. Een olieverfschilderij op een oude reclameplaat. Gesigneerd “Ed. Bourgeois 1885”.
Een 18 K roze gouden ketting met 18 K wit en roze gouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct.
“Unique Forms of Continuity in Space”. Een futuristisch bronzen kunstwerkje naar het werk van Umberto Boccioni. Met gieterijstempel en nummer.
“Stadszicht met begijnhof”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een antiek Russisch icoon.
“Diana gewekt door een faun”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Ovaal ontwerp voor een plafonddecoratie in de geest van François Boucher. Franse School XVIIIde eeuw.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
Een rustieke eikenhouten bijzettafel met een lade in de gordel en met een gechantourneerde H-verbinding. Vroeg XIXde eeuw.
Een vaas van roze gekleurd kristal met getorste ribben. Gemerkt.
Een lot, bestaande uit een kruisbeeld van schildpad en ebbenhout met XVIIIe eeuws gegoten bronzen corpus. We voegen er twee koperen Lodewijk XV-kandelaars aan toe.
“Watermolen Velzeke”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 K wit en geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,48 ct.
Een lamp met glaspasta kap en smeedijzer in de geest van Majorelle.
“Geanimeerd strandzicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een kratervaas van geslepen kristal, deels in de massa rood gekleurd. Onderaan gemerkt.
“Marines”. Een paar olieverfschilderijen op paneel. Beide gesigneerd.
Een paar langwerpige refterbanken van eikenhout.
Een rustieke eikenhouten driepoottafel met rond blad. Holland, XVIIIde eeuw.
Twee sterlingzilveren melkkannetjes. Onderaan gemerkt. Het ene met een Victoriaans merk van Birmingham met datumletter m voor 1886, het andere met een onduidelijk merk.
“Evangelist”. Houtsculptuur met sporen van polychromie. Vlaanderen, omstreeks 1700. Eén onderarm ontbreekt, sokkeltje van latere datum.
“Winters dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,31 ct.
“De landverhuisster”. Een gepatineerd bronzen beeld op natuurstenen sokkel. Gedateerd 1993 en genummerd 87/3999.
“Zomers hoevezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een antiek Russisch icoon met verzilverde riza.
“Winter op de Kwaremont”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1992.
Een 18 K geelgouden dameshorloge met 18 K geelgouden polsband. Omstreeks 1950.
Een paar Engelse notenhouten stoelen. Klauwpoten en mooi gebeeldhouwde rug.
“Hertenbok en jachthond”. Een art deco groep van gepatineerd brons op sokkel van onyx .
Een sterlingzilveren melkkannetje en suikerpotje. Onderaan gemerkt. Geribd motief en vier bolpootjes. Amerikaans werk (Boston).
“La Purgatoire 31”. Gekleurde houtsnede. Gesigneerd binnen en buiten de plaat, genummerd VIII/VIII en met droogstempel van de uitgever.
Een 18 K geelgouden gedraaide halssnoer.
Een schouwpendule in Rococo stijl. Verguld hout en plaaster. Met handgeschilderd romantisch tafereel. In werkende staat. Gerestaureerd en herverguld.
“Drie koppen”. Inktschets op papier. Toegeschreven aan A. Van Gaesbeeck.
Een set van twaalf botermesjes. Zilveren handvaten, EPNS lemmers. Keuren van Sheffield 1919. In een etui van James Carr te Aberdeen.
“Ballerina”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd XII 1988.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,75 ct.
Een eikenhouten gatelegtafel. Engeland XIXde eeuw. Open gemeten.
Een vaas van geslepen kristal, groen in de massa. Onderaan gesigneerd.
Een sterlingzilveren melkkannetje en dito suikerpot. Onderaan gemerkt met Nederlandse keuren, tweede gehalte. Rijkelijk gedreven decor met personages in uitsparingen omgeven door guirlandes.
“Inferno canto 15”. Gekleurde houtsnede. Gesigneerd binnen en buiten de plaat, genummerd VIII/VIII en met droogstempel van de uitgever.
Een 18 K geelgouden broche bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
Een coupe van rood gedubbeld en geslepen kristal op voetstuk, versierd met een verguld decor van personages in een fries. Gemerkt.
“Dreefzicht in de herfst.” Olieverf op doek. Onleesbaar gesigneerd.
Een ovaal schaaltje (16,5 x 13 cm) van gedreven zilver met een feestscene op het plat. Nederlandse keuren, tweede gehalte, datumletter Q voor 1926. En een dito gebakvorkje (L. 20 cm met een herbergscene en met makersmerk H.H. voor H. Hooijkaas, Schoonhoven 1943-46.
“Rustende soldaten”. Olieverf op doek. Restant van een handtekening rechts onderaan.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
Een eikenhouten tafel met kantelend blad en op sledepoten. Zuid-Duitsland, omstreeks 1700. Blad mogelijk recenter.
Een zwart lederen handtas. Met stofhoes.
Twee grote en twee kleine sauskommen van massief zilver. De eerste gemerkt van Begeer-Van Kempen-Vos, de twee andere keuren van Birmingham, datumletters E en J.
“Le Matin.” Olieverf op doek. Gesigneerd. Gedateerd achteraan 1890. Kleine scheur bovenaan in de lucht.
Een 18 K geelgouden hanger bezet met drie briljantjes. Happy Diamond. Genummerd en gesigneerd.
“Dancer with ball.” Bronzen beeld, met witmarmeren sokkel. In de voet getekend en genummerd 44/100.
“Hoevelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een handtas/ rugzakje van groen en zwart leder.
“Ferme Flamande - Le jour des pauvres”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1915.
Een 18 K geelgouden dameshorloge met 18 K geelgouden polsband.
Een Engelse sgabellostijl hallstoel van eikenhout, versierd met een roofvogel op de rug en een Engels kruis op de poot. Omstreeks 1800.
Een paar cassolettes van geaderd marmer met verguld messingen monturen en met losse deksels.
Een handtas van beige-geel vernisleder, model “Houston”. Datacode LM0070.
“Vijvertje in het bos”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1913.
Een 18 K geelgouden broche in de vorm van een uil bezet met twee robijntjes.
Een rechthoekige zilveren doos. Hollandse keur, tweede gehalte. 465 g.
“Vaas met dahlia’s op een stoel”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Drie diverse rechthoekige schaaltjes van massief zilver. Het grootste (28 x 21 cm) met Londense keuren, datumletter h, maker SSD-ED (Drew & Sons). Het middelste (20,5 x 16 cm) met Nederlandse keuren, 2de gehalte, datumletter V, maker Voorschoten. Het kleinste met hoge rand (16 x 12 cm) met Duitse keuren voor 830/1000.
“Herenportret omstreeks 1900 in fraai uitgewerkte kader. Bijgevoegd gehandtekende foto.
Een grote antieke reftertafel met bewerkte poten en smeedijzeren dwarsverbinding. Spaans werk, XVIIe eeuw.
Een kleine notenhouten commode met drie laden met bronzen trekkers. Engeland, tijdperk George I.
“The persistence of memory.” Bronzen sculptuur naar Salvador Dali. Op sokkel. Genummerd 340/350. Met certificaat.
Twee massief zilveren schotels (27,5 x 21 cm en 26,5 x 34 cm), rechthoekig met schuine hoeken. Hollandse importkeuren ZII, 835/1000.
“Volksfeest met talrijke personages, een waterpartij in de achtergrond”. Olieverf op paneel. Navolger van David Teniers.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een turkoois van +- 5 ct.
“Atlas” Bronzen beeld, gesigneerd.
“Romantische heuvellandschap met herders en hun vee. Olieverf op paneel. Gesigneerd. Oude barst onderaan.
Een vrouwenbuste van bruingepatineerd brons op arduinen sokkel naar een werk van Léonildo Giannini. Gesigneerd.
“Hoog water op de Durme, Waasmunster”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ketting met 18 K geelgouden hanger bezet met één briljant van +- 0, 63 ct.
Een Jacobean Wainscotstijl armstoel van gebeeldhouwd eikenhout. Rijkgesculpteerde rug met rozetten. Gedraaide poten met H-verbinding. Elegant gebogen armleuningen.
Een mooie gekleurde groep met voorstelling van een boerenjongen met een koe en een stier. Onderaan gemerkt met de roze driehoek.
“Jongen met appel en meisje met bloemen”. Een gegoten en witgepatineerde groep.
“Bosrijk landschap met koeien bij de drinkplaats”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd. Herdoekt.
Een 18 K geelgouden schakelarmband met 18 gouden munt van 10 gulden en 18 K geelgouden fantasie munt van 5 dollar bezet met briljantjes, robijntjes en smaragdjes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,34 ct.
“Pastorale scène”. Een goudgepatineerd bronzen beeldengroep op groen marmeren sokkel. Gesigneerd.
“Jong boerenmeisje”. Olieverf op board. Gesigneerd en “München.
Een zilveren vierdelig koffie en theestel met rozen versiering op de deksels en op een zilveren dienblad. 800‰. Gemerkt.
“Het binnenbrengen van het vee”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een parelhalssnoer bezet met verplaatsbaar 18 K witgouden slot bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct. en kleine parels.
Een zwaar notenhouten meubel met vier paneeldeuren en drie laden, versierd met uitgestoken motieven. Auvergne, XVIIe eeuw.
Een paar art nouveau vazen met vegetaal decor. Onderaan gemerkt met de roze driehoek.
Drie diverse massief zilveren schotels, twee met gechantourneerde randen in Lodewijk XV stijl. Keuren van Duitsland voor 835 en 830/1000., het derde met effen rand en met Nederlandse keuren, tweede gehalte.
“Muilezel en schapen”. Olieverf op doek. Toegeschreven aan Paulus Potter (1625 - 1654). Gerestaureerd en herdoekt.
Een 18 K witgouden ring bezet met één centrale briljant van +- 0,44 ct. en met diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,12 ct.
Een paar zilveren kandelaars met vijf lichtpunten. Belgische keuren, 800/1000. Bruto 2945 g.
“Bedrijvigheid op het strand”. Olieverf op doek. Kleine beschadiging in de lucht. Gesigneerd.
Een gefineerd notenhouten likeurkeldertje, versierd met ingelegd biesje. Binnenin vier karafjes en 12 borrelglaasjes.
“Moeder met kind aan het kanaal”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Enkele kleine restauraties en kleine perforatie.
Een 18 K witgouden broche bezet met diamanten acht kant met een gezamenlijk gewicht van +- 0,80 ct.
Groot eikenhouten buffet met twee deuren en een lade. Sledepoten. Duitsland, XVIIIe eeuw.
Divers massief zilveren serveerbestek, Nederlandse keuren, 2de gehalte met een pollepel (Voorschoten), drie lepels en twee vorken. Datumletters tussen 1944 en 1957.
Twee massief zilveren schotels met gechantourneerde randen in Georgian stijl. Keuren van Sheffield, de ene door William Hutton & Sons Ltd, datumletter I voor 1926, de andere door S.B. Ltd, datumletter S voor 1935.
“Hooischoven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met één briljant van +- 0,57 ct.
Een grote coupe op voetstuk van geslepen en rood gedubbeld kristal. Gemerkt.
“Damesportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1950.
Een partij zilveren bestek. Overwegend Britse (George IV en Victoria) keuren, lichtjes verschillende vormgeving genre fiddle back. 15 koffielepels (o.m. Williams, Exeter), 6 grote vorken (o.m. Robert Wallis, Londen), 12 vorken (diverse Londen en 1 Delheid), 17 lepels (o.m. Jonathan Hayne, Londen, John Round Sheffield 1905), 1 Duits, 1 Voorschoten, 2de gehalte), 4 sauslepels (o.m. Peter Aitken, Glasgow, Williams Exeter), 1 serveerlepel (Van Kempen 2de gehalte), 5 vismesjes (Sheffield 1948), 2 mes(..)
“Abraham offert Isaak”. Een eikenhouten hoogreliëf. Een meubelpaneel uit de XVIIde eeuw.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct. en een grijze parel.
Een Lodewijk XV kast met vier deuren en drie laden. Maasland, XVIIIde eeuw.
Een partij dessertlepeltjes en-vorkjes en twee paar visvorken en messen van overwegend Nederlands zilver, 2de gehalte, evenals een taartschep met datumletter H. Zevendertig stuks. (één lepeltje gebroken).
Massief zilveren koffie-en theeservies, koffie-en theepot, melk-en suikerpot. Hollanse importkeuren ZII, 835/1000. Makersmerk DA+ voor Dirk Aubert, Den Haag.
“Portret van een burgervrouw”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. Medio XIXe eeuw.
Een 18 K witgouden trouwring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.
Een Madonna met Kind van gebeeldhouwd hout met sporen van de oorspronkelijke polychromie. Mooi patina, kleine manco’s. Vlaanderen, omstreeks 1600.
“Personages in een romantisch landschap”. Een vroeg XIXe eeuwse grisailletekening.
“Apollo met zon en boog” en “Mercurius met appel en staf”. Een paar antieke ivoren beeldjes. Europees werk, op sokkeltjes van gedraaid ebbenhout en ivoor, XIXde eeuw. Kleine letsels en herstellingen aan een been en een voet. Met Cites-certificaat.
“Blaise Cendrars”. Gouache op papier. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden armband rivière bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,12 ct.
Een fijn gesculpteerde notenhouten kast met opzet in barokke stijl. Bovenaan twee deuren met glas in lood. Onderaan een groten lade en twee paneeldeuren. Zuiltjes op de stijlen. Einde XIXde eeuw.
Twaalf dessertvorkjes van massief zilver. Nederlandse keuren van H. Hooijkaas, tweede gehalte, datumletter H. voor 1942.
“Buste van Jules Communaut, directeur van de Crédit Belge”. Gepatineerd brons. Gesigneerd.
“Echtpaar”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ketting met 18 K witgouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,65 ct.
Drie antieke voorraadpotten van steengoed, de grootste met vijf, de andere met vier oortjes. Diverse kleuren glazuur. Lichte slijtage. Zuid-Oost Azië.
“Volksfeest”. Olieverf op paneel. Vrij recent geparketteerd, maar drie afzonderlijke planken zichtbaar. Voorzien van monogram D.T. rechtsonder (navolger van).
Een antieke Jumeau pop met porseleinen hoofdje en met ledematen van papier machée. We voegen er een klein porseleinen popje aan toe.
“Winters rivierlandschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd. Verfschade in de linker onderhoek.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten en diamant baguettes met een gezamenlijk gewicht van +- 1,75 ct.
Een gefineerd afgerond ééndeursmeubel, versierd met inlegwerk in de vorm van siervazen.
Een lot massief zilver w.o. Twee zoutvaatje, keuren van Birmingham en Chester, William Neale & Sons Ltd, 1926, een lekbakje van Delheid, schaaltje met keuren van Birmingham, asbakje, bekertje met Nederlandse keuren 1928, servetring, flesopener.
Een lot van 58 souvenirlepeltjes, waarbij 48 zilveren. Voornamelijk 800‰.
“Bedelaarsfamilie”. Groepje van veelkleurig porselein. Onderaan gemerkt met de gekroonde N, XIXde eeuw.
Een 18 K witgouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 3 ct.
Een paar rood marmeren cassolettes met verguld bronsbeslag.
Een klein gepolychromeerd houten beeldje van een monnik met het Kind Jezus op de arm. Mogelijk nog XVIIIde eeuw. Een arm manco, slijtage.
Twee ronde flessenonderzetters met opstaande, geajoureerde rand met gegraveerde guirlande. Nederlandse keuren, 2de gehalte, maker Van Kempen (1858-1926), datumletter L voor 1895 (?).
Een vergulde spiegel in Louis-Philippestijl.
Een klein, vermoedelijk XIXe eeuws kanon.
Jacobean bijzettafel van eikenhout met gedraaide poten. Een lade in de gordel.
Een paar vol messingen kandelaars in barokke stijl.
Vier antieke Chinese vazen van grijs geglazuurd steengoed. Kleine beschadigingen en randslijtage.
Beeldje van een jongen en een meisje met een mand. Gemerkt.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.
Een driedelig art deco schouwstel van natuursteen en marmer met vogeltjes in zamak. Loopwerk vervangen door een mechanisme op batterij.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een kleine corpus christi van gebeeldhouwd notenhout. Armen manco. Vlaanderen, XVIde eeuw.
Een paar molenlandschappen op paneel. Gesigneerd.
Een etagere van gefineerd hout met bronzen monturen in Lodewijk XV-stijl. Twee tabletten, het bovenste met galerijtje.
Een zeldzame, elegante gatelegtafel, poten met vernauwingen, bovenaan eindigend in gebeeldhouwde kelkmotiefjes. Wortelhouten blad.
Een gazelle-gewei op muurplaat.
Giuseppe Armani. “Arend met gespreide vleugels”. Groot beeld van veelkleurig biscuit. Gemerkt Edizione Limitata 114/1000. Met label en op houten voetstuk.
Belgische School. “Hooischoven”. Olieverf op paneel.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een klokstelletje van verguld brons en albast in Charles X-stijl. De pendule versierd met een jonge vrouw, die een bloemenkrans krijgt aangereikt door een engeltje. Vergezeld van twee kandelaars met twee lichtpunten (één arm opnieuw te bevestigen).
“Landschap”. Aquarel. Gesigneerd
“Putto met vis”. Een gesculpteerd wit marmeren groep. Kleine beschadiging aan de staart.
“Landbouwers op het veld”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een rechthoekige notenhouten eettafel op schuine gedraaide poten met vernauwingen en met smeedijzeren dwarsverbinding.
Lage, rechthoekige Spaanse tafel op vier poten met gechantourneerde H-verbinding en smeedijzeren kruisverbinding. XVIIde en XIXde eeuw.
Een gewei van een kleinere gazellensoort op muurplaat.
Een paar verzilverd metalen kandelaars in Adamstijl.
“Hoeve aan een stroom”. Olieverf op paneel. Zonder signatuur.
Een 18 K witgouden ketting met hanger in de vorm van een kruis bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,24 ct.
Een vierarmige kandelaar van meerkleurig Duits porselein, versierd met putti en bloesems in hoogreliëf. Gemerkt.
“Leielandschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een smeedijzeren lampenvoet, versierd met meerdere rozen. Gesigneerd en gedateerd 2019.
“Vissersboten”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een vijfdelig kaststel van blauw en wit aardewerk, bestaande uit vier hoornvazen en een dekselvaas. Gemerkt onderaan.
Grote eikenhouten koffer met slot en sleutel. Begin XIXde eeuw.
“Première prix de violon” & “Leçon de guitare”. Twee zamakken beeldjes op houten voetstukken. Naar Oscar Ruffony. Jaren ‘30.
Acht zilveren zoutvaatjes, mosterdpotjes e.d. voorzien van kobaltblauwe glazen reservoirs. Zoutvaatje, keuren van Chester, datumletter X. Idem, Birmingham, Z. Idem, Nederland 2de gehalte, P. Idem, Nederland 2de gehalte, R. Idem, paar, onleesbaar merk. Mosterdpotje met lepel, Birmingham, D. Idem met zes verschillende lepels, London, S.B. & S. Ltd, onduidelijk merk. En een extra ovaal kobaltglazen bakje.
“Frans dorpszicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,70 ct.
Een goudgekleurde zamakken pendule met romantisch tafereel. Met slinger.
Een paar aardewerken dekselvazen met meerkleurige bloemendecors en de deksels getooid met vogels. Onderaan gemerkt. Frankrijk, eind XIX-eeuw. Eén staartje beschadigd.
Een driearmige kandelaar in twee delen, gemerkt aan de voet. In originele doos.
“Parkzicht te Oudergem”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1943.
Een notenhouten theekistje met spiegeltjes op vier bolpootjes met daarin twaalf theelepeltjes met Nederlandse keuren, tweede gehalte datumletter B voor 1832, een suikertang en theezeefje en twee diverse schepjes, eveneens Nederlands zilver.
Een ronde notenhouten ontbijttafel met centrale vierpoot. Tijdperk Victoria. Verlengbaar, maar zonder verlengstukken.
“Retour de Pêche & Pêcheuse de crevettes.” Een paar zamakken beeldjes op houten sokkel.
Een tafellamp op basis van een kunststoffen beeld naar voorbeeld van Moreau en met twee lichtpunten.
“Winters hoevezicht te Ganshoren”. Gouache op karton. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een grote coupe van rood gedubbeld en geslepen kristal op voetstuk, versierd met een verguld decor van personages in een fries. Gemerkt. Barst in het centrum.
“Hoeve met bloesems”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Zes ijslepeltjes en zes dessertvorkjes van gedreven en gegraveerd zilver. Nederlands gekeurd, de lepeltjes ook Van Kempen Voorschoten.
“Vissershaven”. Olieverf op doek. Zonder signatuur.
Een rechthoekige sigarettendoos van geguillocheerd zilver met een centraal monogram. Dubbele scharnieren, enige slijtage. Keuren van Birmingham, datumletter g voor 1881, makersmerk Colen Hewer Cheshire.
Een gefineerd niervormige bonheur du jour met drie laden.
“De houtsprokkelaarster” Polychroom aardewerken beeld. Gemerkt met roze driehoek.
Een porseleinen siervaas met kobaltblauw glazuur met vergulde motieven en messingen monturen en op de buik een pastoraal decor.
“Vaas met bloemen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met witte en zwarte briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,40 ct.
Een lotje antiek tin, bestaande uit een paar Lodewijk XV-kandelaars en een tabakspot, periode Régence, met Hollands viermerk.
“Stilleven met rozen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Biddende oude dame.” Plaasteren sculptuur. Onleesbaar gesigneerd. Enkele kleine beschadigingen.
“Interieurs” & “Boot op het kanaal”. Drie olieverfschilderijtjes, waarbij één gesigneerd.
Een zijden foulard in originele doos.
Een vierkant bijzettafeltje van eikenhout. Vier gedraaide poten met vernauwingen en met H-verbinding. XIXde eeuw.
“Romeinse figuur.” Stenen sculptuur op marmeren voet. Genummerd 1165. Draagt monogram. Enkele kleine beschadigingen.
Twee bajonetten omstreeks 1940.
Zes diverse antieke kruiken van steengoed. Engels en Duits. Kleine letsels en slijtage. Het kleinste met putti in reliëf versierd en met een zilveren rand met keuren van Sheffield. XVIIe, XVIIIe en XIXe eeuw.
Een paar 18 K witgouden hartvormige oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,29 ct.
Een gegoten kristallen vaas, mauve aan de bovenkant.
Een paar herbergtaferelen, olieverf op doek. Beide gesigneerd.
Een vaas van rood gedubbeld kristal met getorste ribben. Gemerkt.
“Stilleven met eieren”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een set van zes grote en zes kleine messen met massief zilveren heften. Keuren van Sheffield 1976, maker William Yates.
Een rechthoekige spiegel met gebeeldhouwde en vergulde houten lijst in barokke stijl.
Twee lampenvoeten van roze kristal. Beide gemerkt.
Twee bajonetten laat XIXde eeuw.
“Vissershaven”. Inkt op papier. Onleesbaar gesigneerd en gedateerd ‘77.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een designschaal van groen en kleurloos kristal. Gemerkt.
“Straatzicht te Parijs”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
‘Mexico’ Voetbal uit 1986. Gesigneerd door Jan Ceulemans & Edwin v.d. Bergh. Illustatieve foto van het handtekenen bijgevoegd.
Een lot van drie typische landschappen. Een set van twee met hooimijten en een hoeve, en een zicht op Antwerpen.
Een koekjesschaal van geslepen kleurloos kristal met een zilveren hengsel. Hollandse keuren. Datumletter J voor 1919, garantiebureau Amsterdam.
Een donkere houten stoel in sgabellostijl.
Een paar gietijzeren tuinvaasjes.
Drie bajonetten begin 20ste eeuw.
Een ingekaderd vaandel van de Belgische jagers te voet. 1891.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,18 ct. en drie verschillende saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 1,25 ct.
“Koets”. Een grote groep van meerkleurig Italiaans kunststof naar ontwerp van Belcari. Meerdere beschadigingen en teugels manco.
“Hoeve Zwijndrecht”. Pentekening op papier. Gesigneerd en met droogstempel.
“Een natuurdiorama met opgezette vogels en diertjes van papier-maché.” Onder glazen stolp.
Een kader met twee banden en twee penningen van de Brusselse burgerwacht. Periode Eerste Wereldoorlog.
Drie sauslepels van massief zilver. Nederlandse keuren van Van Kempen, tweede gehalte.
Een gebeeldhouwd eikenhouten armstoel in Louis XIII-stijl. Bekleed met ecru fluweel.
Twee verschillende gietijzeren tuinvaasjes.
Een grote dekselvaas van Hollands aardewerk met meerkleurig Delfts decor. Gemerkt.
“Zicht op de Zuiderdokken te Antwerpen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ring bezet met twee briljantjes en een saffier en robijn cabochon met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
Een paar kleine antieke messingen schijfkandelaars.
Een paar tegeltableaus naar werken uit de XVIIe eeuw.
“The meadowland butterfly vase” & “The country garden butterfly vase”. Een paar porseleinen vazen met decors van John Wilkinson. Gemerkt. 1981.
“ De vlucht naar Egypte” & ”Vrouw met spinnenwiel”. Twee potloodtekeningen op papier. Beide gesigneerd en de eerste gedateerd 1918.
Een lot van zeven borden van verschillende jaartallen. ‘Julen’ & ‘Mors Dag’. We voegen er één gebroken aan toe.
Een kleine eikenhouten tafel met rond blad, drie gedraaid poten met vernauwingen en dwarsverbinding. Holland, XVIIIe eeuw.
Twee lampenvoeten van van roze kristal. Beide gemerkt onderaan.
Drie factices van Chanel, waarbij één No.5 en een grote en een kleine No.19.
“Liggend naakt”. Houtskool en wit krijt op papier. Gemonogrammeerd.
Een 18 K geelgouden schakelarmband bezet met jade bolletjes.
Twee vazen en een asbak van groen kristal. De asbak onderaan gemerkt. De asbak met lichte randschade.
Een lot van negen beeldjes van meerkleurig Staffordshire-aardewerk.
Een meerkleurig aardewerken tabakspot van St-Vincent met messingen deksel. Onderaan gemerkt van De Klaauw. Begin XIXe eeuw.
Een houten doosje met smeedijzeren hengsel, mogelijk deels XVIIde eeuw, evenals een antieke geitenbel met halsband van hout en leder en met benen klepel, gemonogrammeerd L.F. en eveneens deels XVIIde eeuw.
Een bestek bestaande uit lepels, vorken, messen, theelepels, cakevorkjes en vismessen voor twaalf personen.
Een gebeeldhouwde armstoel in Lodewijk XVI-stijl. Bekleding te vervangen.
Een schotel met schaal van kleurloos glas beide met verzilverd montuur. Gemerkt.
Een coupe van kleurloos kristal met verzilverde voet. Gemerkt.
Een reeks van drie tekeningen op papier. Allen gesigneerd. “A l’ordre”. “Vrouwelijk naakt” & “Figuren”
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2 ct. en een smaragd cabochon van +- 3 ct.
Een paar messingen kandelaars.
Een schotel en een lijst genummerd 39/100, beide gesigneerd Frans van Immerseel.
Een schaal van gegoten kristal, blauw gekleurd in de massa. Periode 1960.
Een laag D-end tafeltje met een lade in de gordel.
Een paar eikenhouten armstoelen met lederen bekleding (letsel aan het leder).
Een gefineerd mahoniehouten reisscribaan met vilten schrijfvlak.
Een messingen olielamp met glazen kap op elektriciteit.
Een XVIIIe eeuwse messingen Hollandse melkkruik.
Een reeks van drie houtskooltekeningen op papier. Allen gesigneerd.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct.
Een ovaal mahoniehouten dienblad met geelkoperen banden, tijdperk Victoria. Evenals een recentere mahoniehouten brievenhouder.
Twee gebeeldhouwde houten wandreliëfs, waarbij een met voorstelling van Christus en één met voorstelling van Mozes met de tien geboden.
Een paar gotische kandelaars van gedraaid messing en een soortgelijke, gemonteerd als lamp.
Oost-Europese vlasspindel op voet.
Twee kleine vierkante sokkeltjes van gebeeldhouwd hout. Op vier poten. Zuid-Oost-Azië, XIXe eeuw.
Een klein bijzetkastje met een lade en een opzij rollend deurtje.
Twee lampenvoeten van gekleurd Italiaans kristal.
Een lot van vier kaartenalbums, waarbij één uitgegeven door Côte d’or met prenten van Koningin Astrid en drie met verzameling postkaarten met zichten op Belgische steden en gemeenten en met antieke wenskaarten. We voegen er twee recentere uitgaven ivm oude prentkaarten aan toe.
Een kleurloos kristallen sierstuk met geslepen decor van twee honden. Gemerkt en in origineel doosje.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een rond voetstoofje van gedraaid notenhout. XIXde eeuw. Zonder vuurpot.
Een diorama in veelhoekig koepeltje van glas in lood.
Twee Quarts van Engels tin, merken Quart Suffolk en Quart Impérial 485. Georgian keuren, XIXde eeuw.
Een vijzel met stamper en een kloosterbel zonder klepel. Naar de renaissance.
Een kleine lezenaar van notenhout. Gedraaide pootjes met vernauwingen. Onderaan gemonogrammeerd.
Een klein rechthoekig bijzettafeltje van notenhout op zijdelings poten met kruisverbinding.
Twee antieke bronzen vijzels met stampers.
Een ebbenhouten bestekkistje, ingelegd met fruithouten bies. Benen bolpootjes. Gecompartimenteerde binnenkant met fluweel bekleed. Zonder sleuteltje.
Een oude hallamp met drie bloemvormige glazen kapjes. Omstreeks 1900.
Een 18 K wit en geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct.