De veiling is volledig – 900 loten.
Eerste dag 1 – 450 – tweede dag 451 – 900!
Downloads in .pdf en .xlsx verkrijgbaar op de downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 900 loten.
Eerste dag 1 – 450 – tweede dag 451 – 900!
Downloads in .pdf en .xlsx verkrijgbaar op de downloads pagina.
Een paar vergulde koperen fazanten.
Een lot van vier groepjes van blauw en wit Delfts aardewerk.
Een meerkleurig aardewerken kruikje in de vorm van een man met twee honden. Onderaan gemerkt Staffordshire.
Tien diverse losse prenten, een kalenderblad voor augustus 1928, 12 Liebig chromo’s “Tijl Uilenspiegel” door Felix Timmermans, alle met de hand gesigneerd door de kunstenaar.
Een zilveren zakhorloge met familieinsigne. Met tinnen staandertje.
Een Engels eikenhouten kinderstoeltje.
“Ouden Gouden Helm”, “Gouden leeuw” & “Gulden Vlies”. Drie heruitgaven van XVe eeuwse Vlaamse munten, uitgegeven door ‘VZW Bedevaart naar de graven van de IJzer’ in 1982, 1983 en 1984. Verguld brons.
Drie bronzen munten, waarbij één met een beeltenis van Koning Albert II en Koningin Paola, één van 50 jaar Breendonk en één van het Ministerie van Nationale opvoeding en cultuur. In etuis.
Een sierbord van Weens porselein met een meerkleurig romantisch decor van personages bij het water en met vergulde rand. Onderaan gemerkt.
Een 18 karaats wit en geel gouden art deco ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Diverse precisie instrumenten in etuis. Drie stuks.
Lot verzilverd metaal: een set van zes “orange peelers”, een serveerbestek en een taartschep. In drie originele etuis.
Een lot bestaande uit twee asbakken en een pique-fleur van rood geslepen kristal.
Een paar etsen van een hond en een kat. Gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 karaats wit gouden hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,32 ct. en een parel.
Een kleine gefineerde commode in Lodewijk XV-stijl. Zonder marmer.
Een koffie- en theestel van verzilverd metaal met een melkkannetje en suikerpot.
Een kazuifel.
“Geanimeerd romantisch landschap met vrouwen en vee”. Een potloodstudie op papier. Zonder signatuur.
Een roestvrij stalen dameshorloge met lederen polsband. Gedragen.
Een inktstel van meerkleurig aardewerk in de vorm van Lodewijk XIV. Zonder recipiënten.
“Herder met paarden en geiten”. Een XVIIe eeuwse gravure. Gemonogrammeerd in de plaat.
Een gevarieerd lot oude postkaarten, chromo’s van Côte-d’or, kaarten met wielrenners en voetballers en eerste-dag uitgavens.
“Boomgaard”. Gravure. Gemonogrammeerd W.V. en toegeschreven aan Walter Vaes.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. eb een centrale smaragd van ± 0,15 ct.
Een wandkapstok van met stoom gebogen beukenhout met vijf haken. Gemerkt achteraan.
Een Afrikaans houten beeld met twee op elkaar geplaatste figuren. DRC.
Een doedelzakspeler van polychroom zachte pasta.
“Hoeve naast een stroom”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden hemdenknoopjes bezet met diamant oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,10 ct. parelmoer en email.
“Philips Mechanical Engineer”. Een oude bouwdoos.
“Zogende moeder”. Ingekleurde prent. Draagt een handtekening: Armand Rassenfosse.
Een lot verzilverd metaal, bestaande uit een milieu-de-table, een enkele en een dubbele kandelaar, een pollepel, een suikertang, een mandje, een mes, een doopbekertje en twee geboortesets.
Een gravure met begeleidende tekst. Niet ingelijst.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten en markiezen met een gezamenlijk gewicht van ± 0,35 ct.
Een met stoom gebogen armstoel. Tijdperk art nouveau.
Een lot prentbriefkaarten van diverse landen.
Een barometer op eikenhouten plank.
“Vissershaven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden dameshorloge met 18 karaats wit gouden polsband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,25 ct.
Twee bronzen vlechtspelden, de éne versierd met een ruiter, de andere met gestileerde kameleons. Dogon (Mali).
“Menu”. Ets. Gemonogrammeerd in de plaat en toegeschreven aan Felicien Rops.
Een oude Amerikaanse roulette van hout en koper.
“De ziende blinde”. Aquarel. Gemonogrammeerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring.
Armstoel in Lodewijk XV-stijl van notenhout, bekleed met naaldwerk.
Een lot verzilverd en wit metaal met een kandelaar met vijf lichtpunten, schaaltjes, parfumflacons enz.
Een bord van blauw en wit aardewerk met een bloemendecor en een gele rand. XIXe eeuw.
Een boek over Frans Van Immerseel, met opdracht en signatuur, evenals twee prentkaarten, eveneens gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden schakelarmband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,36 ct.
Vier massieve bronzen personages. Noord-Europa.
“Parijs”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot postzegelboeken bestaande uit:één album met postzegels uit Zimbabwe 1987-2012,één insteekboek met postzegels van diverse landen,één insteekboek met postzegels uit Oost- en West-Duitsland + Berlijn en bezetting,één insteekboek met postzegels over kunst,één insteekboek met postzegels uit Oost-Duitsland,één album met postkaarten uit Zwitserland.
Een paar XVIIIe eeuwse gravures naar werken van Vernet.
Een paar druppelvormige parels.
Een vintage salontafel met ingelegde blauwe steen.
Barokke aardewerken schotel. Italiaans werk. Kleine herstelling in het plat.
“Vliegend werk”. Een kunstwerk als bouwpakket, uitgegeven in 2004 ter gelegenheid van de tentoonstelling ‘Te land, ter zee en in de lucht’ in het Vlaams parlement. We voegen er een ingekaderde poster van het kunstwerk ‘Bernouili’ aan toe. (25 x 38 cm)
“Hooimijten” Olieverf op schildersboard. Gesigneerd.
Een halssnoer van zoetwaterparels met zilveren slot.
Een houten neksteun. Kaffa (Ethiopië).
“Barok interieur”. Kleurenets. Gesigneerd en genummerd 133/300 buiten de plaat (41 x 48 cm) en “Vrouw bij een bordenkast”. Kleurenets. Gesigneerd en E.A. buiten de plaat (43 x 51 cm).
Groot Italiaans aardewerken tafelstuk naar barok voorbeeld. Hersteld.
“Marchionatus Sacri Romani Imperii. Landkaart van Antwerpen anno 1531.” Handgekleurde ets.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en een parel.
Een paar mahoniehouten bijzettafeltjes met klapbladen en een lade.
Een lot postzegelboeken bestaande uit:één insteekboek met postzegels uit Zwitserland, Canada, Engeland, Duitsland, diverse,twee voordruk albums met postzegels uit Joegoslavië 1988-1991 en Slovenië 1992-2015,één boek met de UNO-vlaggenreeks en Genève 1971-1979,één insteekboek met postzegels uit diverse landen,één klein mapje met diversen.
Barometer van gebeeldhouwd notenhout.
“Bergriviertje”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,18 ct.
Twee massieve bronzen armbanden. West-Afrika.
Een paar landkaarten van België en Vlaanderen: “Belgium Foederatum.” en “Carte du Comté de Flandre.”
“De bokser”. Een beeld van zamak op groen marmeren sokkel. Gesigneerd.
“Straatzicht te Schilde.” Aquarel op papier. Gesigneerd. Gedateerd 1970.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,37 ct.
Een beschilderde stoel, model H. Wittockx. Met certificaat.
Een meerkleurige langhalsvaas van glaspasta.
Een gevarieerd lot oude participatiebewijzen, waaronder Belgische en koloniale bedrijven.
Een paar landkaarten getiteld “Carte des Pays bas Catholiques.” in verschillende uitvoeringen.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,32 ct. en een centrale aquamarijn van ± 2 ct.
Een bronzen koningskroon. Dogon.
“Bloemenvaas”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Krijger”. Een bronzen beeldje op een marmeren voetstuk.
“Landweg”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,36 ct. en een topaas van ± 4.30 ct.
Een antieke mahoniehouten tafel met getorste poten, twee neerklapbare uiteinden en twee laden in de gordel. Steunlatjes afgebroken.
Twee houten voorouderbeeldjes. Songye (DRC).
Drie ovale plaquettes met mythologische voorstellingen in kleine koperen lijstjes.
“Boerin met kippen bij een hoeve”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met witte en gele diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,05 ct. VS.
Sanborn VISO Cardiette Model 51, 230 Volt. Metaal met mahoniehouten omhulsel.
“Molenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Groep flamingo’s. Veelkleurig Italiaans porselein. Gemerkt, genummerd 907/1000 en met opschrift “Vier Tosca”.
“Jongen met hoed”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘67.
Een 18 karaats roze gouden ketting met hanger van wit en roze goud bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct.
Een ronde tafel met bronzen versiering en wit marmeren blad.
Een houten voorouderbeeld. Dogon (Mali).
“Achetez-moi”. Een beeld van zamak naar een werk van A. J. Scotte.
“Vissersboten in de haven”. Aquarel. Gesigneerd en gedateerd ‘60.
Een paar 18 karaats roze gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,32 ct.
Een paar houten beelden. Yoruba (Nigeria).
“Twee jongens”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1967.
“Hollands meisje.” Buste van albast op marmer. (klein neusletsel).
“Stroom in het bos.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats roze gouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct.
Een tweeledig meubel met twee paneeldeuren.
Een houten voorouderbeeld. Dogon (Mali).
“De buildrager”. Een bronzen beeld naar een werk van Constantin Meunier en met opschrift ‘Westerlund’.
“Hoeve”. Aquarel. Gesigneerd en gedateerd ‘58.
Een 18 karaats roze gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct. en een centrale rookkwarts van ± 5 ct.
Een houten antropomorf slot. Bambara (Mali).
“Bloemenmand” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een houten wandelstok met een 800‰ zilveren handvat met gedreven decor.
“Fabrieken te Boom”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger in de vorm van een kruis bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,36 ct.
Een commode van mahoniehoutfineer met vier laden en een wit marmeren blad. XIXe eeuw.
Een houten voorouderbeeld. Yoruba (Nigeria).
Een zwartgelakt houten wandelstok met 800‰ zilveren handvat, versierd met een klavertje vier.
“Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met twee centrale diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,18 ct.
Een bronzen echtpaar voor de Ogboni gemeenschap. Yoruba (Nigeria).
“De vaart te Schoten.” Aquarel op papier. Gesigneerd. Gedateerd 1968.
Een houten wandelstok met 800‰ zilveren handvat en een tweede met een handvat van ivoirine, versierd met een bloemendecor in reliëf.
“Verrezen Christus”. Olieverf op doek. Vlaamse school, XVIIe eeuw. Herdoekt en licht gerestaureerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,65 ct.
Een eikenhouten garderobe met een smalle en een brede deur.
Een polychroom houten masker of buste. Afrikaans werk.
“Hermes”. Een lampenvoet van zamak naar een werk van Giambologna.
Een kunstmap met 8 zeefdrukken, genummerd 3/15 en gemarkeerd E.A. Begeleidende tekst in Frans en Nederlands.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,42 ct. En twee parels.
Een bronzen beeld van een Benin prins. Ashante (Ghana).
Een dames- en een herenportret. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1960. Naar foto’s van het begin van de XXe eeuw.
Een wandelstok met een 800‰ zilveren handvat in de vorm van een hondenkop.
“Herfstdreef.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,18 ct. en een Australische parel van 12 mm. Met certificaat.
Een eikenhouten tweedeurskast met gesculpteerde panelen. XIXe eeuw.
Een gebeeldhouwde houten stoel van twee gebeeldhouwde planken massief hout. De rugleuning in de vorm van een maniok stampende vrouw. Afrikaans werk.
“Romeinse strijdwagen.” Beeld van polychroom porselein. Gemerkt met de roze driehoek en genummerd.
“Hoevezicht met bloesems.” Olieverf op doek, gemaroufleerd. Gesigneerd.
Een 18 wit gouden ring bezet met diamantjes en roze saffiertjes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en zes parels.
Een houten masker. Fang (Gabon).
“Zonnebloemen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Vier landkaarten betreffende Ethiopië, Litouwen en Moskou en Champagne.
“Portret van Jean Corneille Van Reuzel en Marie Isabelle Van Mieghem”. Olieverf op doek. XVIIIe eeuw. Beide herdoekt.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,05 ct.
Een eikenhouten broodkast met onderaan een paneeldeur en bovenaan een naar beneden toe openende deur met een opengewerkt karrewielmotief. In de achterwand een opening voor een beeldbuis.
Cilindervormige vaas van glaspasta. Gesigneerd.
Een jongevrouwenbuste van gebeeldhouwd meersoortig albast en marmer. Gesigneerd achteraan.
“Zicht op de Nete”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden takvormige halssnoer bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,54 ct.
Een paar rituele beeldjes behorend tot een altaar voor Mami Wata. Gepolychromeerd hout. Ewe (Togo).
“Kerk te Wemmel”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Drie landkaarten betreffende onze contreien. “Leodiensis Episcopatus.” & “Comitatus Flandriae” en een oude stadskaart van Gent.
Een paar XIXe eeuwse burgerportretten. Olieverf op doek.
Een 18 karaats wit gouden takvormige armband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,34 ct.
Een eikenhouten credenza in renaissancestijl met twee gesculpteerde paneeldeuren en een lade.
Een wit lederen handtas. Gemerkt en met stofzak.
Een Carcano model 1938 6,5 mm grendelgeweer, gemaakt te Terni in 1941.
“Heidelandschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Toi et Moi”. Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Matriarchale stamboom van hout en metaal. Een groot vrouwelijk beeld voorzien van negen losse, al dan niet dubbele hoofden. Bamana Bambara (Mali).
“Bloemen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot van 4 atlaskaarten van Europa gedateerd 1590 en één 1587. Met de hand ingekleurd.
“Winters rivierzicht.” Pastel op papier. Neo-impressionistisch werk. Gesigneerd en gedateerd november 1943.
Een pear shape diamant van 0,66 ct. Met certificaat. Color D. SI1.
Een Louis Philippe secretaire van mahoniehoutfineer met twee paneeldeuren onder het klapblad en bovenaan een lade en doucine onder het marmeren blad.
Een hoge, ranke vaas van blauw en groen glaspasta. Gemerkt Val Saint Lambert en gemonogrameerd llsjh voor Louis Leloup en Samuel J. Herman. Circa 1970.
Een Carcano M91 grendelgeweer, gemaakt in de Fabrica d’armi Terni. Gedateerd 1948 op de kolf. Onklaar gemaakt.
“Bloemen”. Aquarel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,58 ct. en een centrale robijn van ± 0,65 ct.
Groot houten beeld van een pijprokend echtpaar. Afrikaans werk. Chokwe (?), DRC.
“Driving a pair”. Een kleurgravure naar een werk van G.B. O’Neill. Gesigneerd.
Een barokke engel van gebeeldhouwd hout. Diverse letsels en herstellingen. Omstreeks 1700.
“Landschap”. Aquarel op papier. Gedateerd 1868.
Een 18 karaats wit gouden armband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 5,60 ct. en robijnbaguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 3,36 ct.
Een eikenhouten commode met vier laden. Omstreeks 1900.
Een ebbenhouten humidor, model Century Macassar.
Een paar kandelaars van zwartgepatineerd en verguld brons in de vorm van moriaantjes.
“Jongen bij de paardenstal”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met granaat met een gezamenlijk gewicht van ± 0,75 ct.
Een hoofd van terra cotta. Nok (Nigeria).
“Vader en zoon in het weefatelier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lederen avondtasje.
“Moeder met kinderen in rustiek interieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd Ekeren 1906.
Een 18 karaats wit gouden horloge met 18 karaats wit gouden polsband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,40 ct.
Een massief eikenhouten ééndeurskast op poten met bovenaan een schelpvormige kuif. Deels XVIIIde eeuw.
Een portefeuille met Damier Ebene-motief. Code: MI 0095. In een hoesje en een doosje.
“De hand van Rodin”. Een beeld van groengepatineerd brons.
“Geanimeerd landschap”. Olieverf op doek. XVIIde eeuw. Herdoekt.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten in hartvorm met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct. en een centrale calcedoon cabochon van ± 14 ct.
Bovenstuk van een Dogon staf van ijzer en brons, gemonteerd op een verweerd houten beeld van een ouder met kind.
“Fond de Quarreux.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Il pleut - Bergère”. Een beeld van verzilverd bons. Gesigneerd.
“Religieuze scène”. Olieverf op doek. XVIIde eeuw. Herdoekt.
Een 18 karaats geel gouden Amerikaanse trouwring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,54 ct.
Een eikenhouten tweedeursbuffet in regencestijl. Omstreeks 1800.
Een koffieservies van meerkleurig en verguld porselein, versierd met een bloemendecor, bestaande uit een koffiepot, suikerpot, melkkannetje, een grote schotel en zes kopjes met ondertasjes. Onderaan gemerkt. In ménagère.
“Vrouw in jarretels”. Een bronzen beeld in de geest van de jaren ‘20.
“Hoeve aan een landweg”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger in de vorm van een dobbelsteen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,75 ct. GH/ VS2. De dobbelsteen kan open geschroefd worden en kan voorzien worden van een dierbaar voorwerpje naar keuze.
Een bronzen ruitersbeeld van prins Benin. Verloren wastechniek.
“Moeder en kind”. Houtskool op papier. Draagt een handtekening: Käthe Kolwitz.
“Panoramisch landschap”. Olieverf op doek. Gemonogrammeerd DVH. Vlaamse School, XVIIde eeuw. Herdoekt.
“Het laatste oordeel. Olieverf op doek. Toegeschreven aan Crispain Van den Broeck. (1524 - 1588) Herdoekt.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,58 ct.
Een eikenhouten begijnenkast met twee boven elkaar geplaatste deuren waartussen een lade. Begin XIXde eeuw
Een messingen klokstel in eclectische stijl. Driedelig.
“Journal des voyages et des aventures de terre et de mer”. Zeven gebundelde jaaruitgaven uit de tweede serie: 1897; 1900; 1903; 1907; 1910; 1912 & 1914. Sommige ruggen gelost.
“Stormachtig kustzicht”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1871.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,40 ct. en een centrale smaragd van ± 2 ct.
Een neo-barok KInd Jezus van polychroom gebeeldhouwd hout. Onderdeel van een groter geheel, mogelijk oorspronkelijk met Sint-Jozef.
“Uitgebreid Maaslandschap met steengroeve op de voorgrond”. Olieverf op doek. XIXde eeuw.
Een modern bronzen beeld van een Kat.
“Religieuze scène”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 5 ct.
Een Chinese buffetkast met twee dubbele deuren en vier laden en met messingen monturen.
“Lezende kinderen”. Een groep van bruingepatineerd brons naar een werk van Moreau.
“Christophe Plantin - Imprimeur Anversois”. Max Rooses. Ed. Van Dieren. Antwerpen, 1883. In met goud afgewerkte lederen band.
“Brug in het zuiden”. Aquarel op papier. Gesigneerd en gedateerd 1969.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2,45 ct.
Een voorraadpot van geciseleerd brons, op het deksel een luipaard die een geit aanvalt. Verloren was techniek. Benin.
“Watermolen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lederen handtas met bijpassende geldbeugel.
“Paar rustende jongens”. Olieverf op doek, Gesigneerd en gedateerd 1983.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met een centrale diamant van 0,72 ct. en diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een geloogde buffetkast met drie grote laden, geflankeerd door twee zuiltjes en met twee kleine laden in de gordel en
Een zeshoekige hanger van verzilverd metaal met zilveren belletjes. Oosters werk. De ketting is toegevoegd en van koper.
Een Romeins misboek in met goud versierde lederen band met verzilverde sloten. Uitgegeven bij Plantin. Antwerpen, 1773. In zeer goede staat.
“De brand van Troje”. Olieverf op doek. Italiaanse school van de XVIIIde eeuw. Herdoekt.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,57 ct.
Een bronzen helmmasker in verloren was techniek. Benin.
“Bloemenvaas”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een suikerpot met lepel van Sterling zilver. Engelse keuren. London, 1915 voor het kommetje en de lepel uit 1914. Makersmerken: Blackmore & Fletcher voor het kommetje en F. Higgen & Son voor de lepel.
“Neerhofscène”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden armband, in rivière bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2,04 ct.
Een massieve eikenhouten bruidskast met twee rijkelijk gebeeldhouwde deuren met een afbeelding van bruid en bruidegom in het bovenste paneel. Op de stijlen en de zijden een doorlopend guirlandemotief. Bretagne, 1796.
“Koppensneller”. Een groot beeld van gebeeldhouwd hout.
“Zittend naakt”. Houtsculptuur. Gesigneerd en gedateerd 1994. Op bijpassend sokkeltje.
“Romantisch landschap met ruïne en vee. Gemonogrameerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,68 ct.
Een likeurkaraf in geslepen en gegraveerd kristal met zilveren montuur en zes kleine zilveren bekertjes, samen op verzilverd schaaltje van WMF.
“Zicht op de Fauchin te Derry”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar bronzen tafellampen.
“Pratende mannen”. Olieverf op paneel. Toegeschreven aan Abraham Teniers (1629 - 1670).
Een 18 karaats wit gouden ring bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,34 ct. en een centrale saffier van ± 1,16 ct.
Een tweeledige buffetkast van eikenhout met bovenaan twee gevitreerde deuren en onderaan twee paneeldeuren onder twee laden. XIXe eeuw.
Een coupe van geslepen kleurloos en groen kristal. Onderaan gemerkt en met etiket.
“Fucile Modello 1891”. Een Italiaans grendelgeweer 7,80 mm voor 6-schots-magazijnen. Met beukenhouten kolf. Geproduceerd in de Manifattura italiana d'Armi in Brescia. Onklaar gemaakt.
“De geleerde”. Olieverf op doek. Herdoekt. Op te frissen.
Een 18 karaats wit gouden takvormige broche bezet met diamanten en baguetten en markiezen met een gezamenlijk gewicht van ± 7.50 ct. en saffiermarkiezen met een gezamenlijk gewicht van ± 4.50 ct. D/G VVS-VS.
Groot houten fetisjbeeld. Afrikaans werk. Chokwe (?), DRC.
“Personages in een romantisch landschap”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Gesigneerd.
“Prudentia” & “Justitia”. Twee oude tapisserieën. De begeleidende tekst gerestaureerd.
“Zicht op een meer”. Olieverf op schildersboard. Gesigneerd ‘E. Kettemann, München’.
“Toi et Moi”. Een 18 karaats wit gouden ring bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,83 ct. en twee saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct.
Een tweeledige Engelse linnenkast met bovenaan twee paneeldeuren en onderaan twee grote en vier kleine laden.
Een paar siervaasjes op voet van kobaltblauw porselein met vergulde motieven en handgeschilderde meerkleurige decors van personages in een landschap. Italiaans werk. Eén oortje gerestaureerd.
“Pierrot met poedel”. Een bronzen beeld naar een werk van Barye.
“Portret van een Hollandse vrouw. Olieverf op paneel, Een XIXde eeuws werk. Lichte schade aan het voorhoofd.
Ee 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,90 ct. en centrale jade cabochon van ± 9 ct.
Groot houten vrouwelijk voorouderbeeld. Chokwe (Nigeria).
“Schaakspel.” Tekening in potlood en krijt op papier. Gesigneerd.
“St Joseph”. Een beeld van meerkleurig Brussels porselein.
“Staand naakt”. Een sanguinetekening op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamant in princesse geslepen met een gezamenlijk gewicht van ± 2,80 ct.
Een ronde tafel van mahoniehout op een centrale getorste poot, eindigend in drie leeuwenpoten.
Een bronzen girandole met zes armen en versierd met kristallen pendeloques.
Een antieke paraplu met gedreven zilveren handvat.
“Stationstafereel.” Olieverf op doek. Gesigneerd. Restauratie in het midden.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,51 ct.
Een voorouderhoofdje van terra cotta. Komaland (Ghana).
“Duinlandschap”. Pastel. Gesigneerd.
Een messingen bureaulampje, in twee richtingen verstelbaar en met een bloemvormig kapje van tweekleurig gesatineerd glas. Begin XXe eeuw.
“Kempische Hoeve”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden armband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een sobere tweeledige vitrinekast met onderaan twee deuren en twee laden en bovenaan twee gevitreerde deuren.
Twee lichtreclames, waarbij één van Tongerlo en één van Loburg met klok.
Twee antieke parasolletjes, waarvan één met borduursel en een polychroom houten handvat in de vorm van een roos en het andere met een geëmailleerd bloemendecor.
“Vissersboot aan de oever”. Olieverf op board. Draagt een handtekening: K. Peiser.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,58 ct.
Een houten humidor met hygrometer.
“Binnenwater met brug”. Pastel. Draagt een handtekening: Isidore Opsomer.
Een cavaleriesabel met vernikkelde schede. Omstreeks 1900.
“Bosweg”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamanten briolette shape met een gezamenlijk gewicht van ± 0,70 ct. GH/SI.
Een Régence klapsecretaire van eikenhout met twee grote en twee kleine laden onder het klapblad. Enkele losse trekkers en rechter achterpootje iets korter.
Een sauskom en spiegelpresentoir.
Een achthoekige dekselvaas met ‘Fleur de Saxe’ decor. Onderaan gemerkt.
“Studie van een marktscène”. Paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,28 ct.
Een kopie naar een XIVe eeuws Byzantijns icoon met een 925‰ zilveren riza.
“Stilleven met eierdopje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een kort zwaard met schede van leder en geel koper.
“Zittende vrouw”. Tekening. Gesigneerd en gedateerd 1917.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,36 ct. en een ovale smaragd van ± 1,36 ct.
Een sobere tweedeurs garderobe met twee laden onderaan.
Een Afrikaans masker van gebeeldhouwd hout, voorzien van een sluier van jute en textiel.
Een ronde coupe in rood gedubbeld en geslepen kristal. Gemerkt.
“Zonnebloemen.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden takvormige broche bezet met diamanten en baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 6 ct. en smaragden met een gezamenlijk gewicht van ± 1,70 ct.
Een paar gedreven zilveren schaaltjes met Arabische merken.
“Kruik met veldbloemen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een cavaleriesabel met vernikkelde schede. Omstreeks 1900.
“Stilleven met bierpul, fruit en bloemen. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden bloemvormige oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en smaragden met een gezamenlijk gewicht van ± 2,40 ct.
Een eikenhouten hoekkast met een gemoulureerde deur.
Een bronzen bel in de vorm van een apenkop getooid met een klein aapje. Verloren was techniek. Benin.
Theodoliet.
“Neerhofscène” en “Zemelziften”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Pendants.
“Toi et Moi”. Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamantjes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,12 ct. en smaragd met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een polychroom houten helmmasker met een Portugese muts. West-Afrika.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Twee jachthonden”. Een porseleinen groep, onderaan gemerkt Geha.
“Portret van een burgervrouw”. Olieverf op paneel. XIXde eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,43 ct. en saffier baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 1,65 ct.
Een eikenhouten commode met garderobe en nachtkastje.
Twee Afrikaanse rituele beeldjes voorzien van offergaven. Dan (Ivoorkust).
“Vrouw met serpent”. Een beeldje van fijn gesculpteerd ivoor.
“Dorp in de Sneeuw”. Aquarel. Draagt een handtekening: De Kat en datum 1923.
Een 18 karaats wit gouden hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,24 ct. en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,44 ct.
Een Afrikaans houten beeld voorzien van een ruitje en spijkers en met schelpen als ogen.
“Twee mensen in een interieur”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een kistje van zwartgelakt hout, versierd met Boullemarquetterie van messing en schildpad en met bronsbeslag. Binnenin twee porseleinen flesjes en een dekseldoosje met meerkleurige en vergulde decors. XIXe eeuw.
“Stadszicht”. Aquarel en gemengde techniek. Draagt twee handtekeningen: Morren en Huwet.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,55 ct. en een centrale saffier van ± 0,40 ct.
Een eikenhouten kaptafel met drie laden langs beide kanten met een glazen blad en met een spiegel met twee zijpanden. We voegen er klein zitbankje met kussen aan toe.
Een Afrikaans houten handvat, fijn geciseleerd. Kuba (DRC).
Grote schotel van blauw en wit aardewerk met bloemendecor. Achteraan gemerkt: Delft Royal Gouda Holland en genummerd 2965/40. Evenals een kalebasvormige vaas met blauw en wit decor, gemonteerd als lamp, onderaan gemerkt: Delft.
“Huifkar in de winter”. Olieverf op schilderbord. Gesigneerd.
Een 18 karaats roze gouden ketting met hanger bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,40 ct. en een amethist van ± 4 ct.
Zes diverse kleine bronzen Ashanti “bêtises” met copulerende paren in diverse posities. Ghana.
Een replica van een Spaanse helm.
“Twee honden”. Een groep van wit crackleware. Gesigneerd.
“Witte rozen”. Olieverf op board. In een verguld bronzen kader, getooid met een strik.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,53 ct. en een centrale amethist van ± 4,93 ct.
Een antieke mannequin op voet.
Polychroom houten helmmasker. Yoruba (Nigeria).
Een vaas van meerkleurig aardewerk met schepen in het decor. Perugia, Italië.
“Twee jongens”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1967.
Een 18 karaats roze gouden ring bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,53 ct. Stijl Mesika.
Een Afrikaans paspoortmasker in de vorm van een gepolychromeerde vogelkop. Dan (Ivoorkust).
“Bedelaar nabij een drukke boulevard”. Olieverf op gemaroufleerd doek. Draagt een apocriefe handtekening.
Een oude viool met strijkstok. Kam los.
“Portret van een burgervrouw”. Gouache op papier. Onduidelijk gesigneerd. Gedateerd 1867.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct. en een centrale saffier van ± 2 ct.
Een deckchair van met stoom gebogen beukenhout met gevlochten zit en rug. Gemerkt.
Een hoogreliëf van brons met drie personages. Benin.
Een vaas van meerkleurig Italiaans aardewerk met bloemendecor.
“Stadszicht met Kraanbrug over de Dijle”. Olieverf op doek. Zonder signatuur.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3 ct. en telkens een centrale saffier van ± 2 ct.
Een lot zilver, bestaande uit een tazza, twee kleine mandjes, een kleurloze vaas met zilveren montuur, peper- en zoutpotjes en een mosterdpotje met blauw glazen recipiënten. Eén gebroken. Duitse en Belgische keuren.
“Les Belges Illustres”. 1844 (3 delen). En “Les Hommes Célèbres” (1 band).
“Jonge vrouw met engeltje”. Een beeld van meerkleurig aardewerk. Gesigneerd onderaan. Turijn.
“Zicht te Sedan”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1872.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3,05 ct. GH/VS-VS.
Een smalle en een brede piëdestal van grijsgepatineerd hout.
Een Afrikaans beeldje van een staande vrouw. Mooi patina.
Een luchtertje van meerkleurig aardewerk in de vorm van een putto met twee kapjes in de handen, versierd met kristallen pendeloques.
“Studies voor zelfportret”. Houtskool. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,16 ct.
Een polychroom houten helmmasker getooid met een vogel (H. 23 cm), één niet gekleurd helmmasker (H. 17 cm) en twee houten hoofdjes (12 & 10 cm). Afrikaans werk.
“Winters dropszicht.” Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar boekensteunen van amber glas met gesatineerde kristallen hoofdjes. Boheems werk.
“Poort van de Vlaaikesgang”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct. en een centrale saffier van ± 2,50 ct.
Een aardewerken jardinIère, versierd met een meerkleurig decor van bloemenguirlandes. Op bijpassende piëdestal. Beide met barst. Onderaan gemerkt.
Drie diverse pre-Columbiaanse beeldjes van terracotta.
Een paar kelkvazen van gesatineerd glas.
“Kustlandschap met molens”. Olieverf op board. Onleesbaar gesigneerd links onder.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,34 ct. en een ovale citrine van ± 1,50 ct.
Een houten beeld van een vrouw. Yoruba (Nigeria).
“Stilleven met rapen en radijzen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een art deco vaas van Belgisch aardewerk. Onderaan gemerkt en op de buik gesigneerd. Evenals een kruik van Gouda plateelwerk (H. 32 cm), onderaan gemerkt.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op ovaal doek. Gesigneerd. Op te frissen.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en een centrale turkoois van ± 10 ct.
Een eikenhouten piëdestal in neo-renaissancestijl.
Een houten deurtje in hoogreliëf versierd met een hoofd in de geest van de Punu maskers. Afrikaans werk.
Twee huisaltaartjes in vitrine, waarbij één met een voorstelling van de verschijning van Maria in Lourdes en één met de zweetdoek van Veronica.
“Poortje”. Gemengde techniek. Draagt een handtekening: Marten Melsen.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. en robijnmarkiezen met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een houten voorouderbeeld. Dogon (Mali).
“Arbeider”. Houtskool. Draagt een handtekening: Pierre Paulus en datum 1936.
Vaas van glaspasta. Onderaan de buik gesigneerd Du**
“Staaf - Na de oorlog”. Olieverf op schildersboard. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamantbaguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct. en saffier van ± 1 ct.
Een serie van drie notenhouten armstoelen in Lodewijk XV-stijl, waarbij één met afwijkende bekleding.
Een Afrikaanse antropomorfe scepter met een spiegel getooid.
Een oude fotocamera met vijf lenzen van Voigtländer en drie anderen. Eveneens een flash en lichtmeter.
“The Royal Geographical Society Silver Map”. Een gegraveerde wereldkaart.
Een 18 karaats roze gouden ring bezet met een centrale diamant van 1,30 ct. en 10 kleine diamantjes.
Een houten voorouderbeeld. Dogon (Mali).
Een lot van vier ingekleurde oude gravures met zichten op Den Haag, Berlijn en Parijs.
Een ingelegd houten kistje.
Drie borden van Straatsburgs aardewerk.
Een lot van zeven boeken uit de reeks “Kunst en beschaving” van Artis-Historia: Het nabije Oosten, Perzië, Rome, Het pre-Colombiaanse Mexico, De middeleeuwen deel 1, De renaissance, BarokAlsook twee uitgaves buiten de reeks: Rubens en zijn tijd & De Vlaamse Primitieven.
Een sober eikenhouten bureautje met een deur aan weerskanten en drie laden in de gordel.
Een reliekhouder van hout en metaal. Gabon.
Twee vazen van gegoten kristal, paars in de massa.
Een replica van een sabel en een Spaanse souvenirdolk.
Een lot kunstboeken:- “Die Sammlungen des Prado - Malerei vom 12.-18. Jahrhundert”. Ed. Könemann. Keulen, 1995.- “David Hockney. A bigger exhibition”. Naar aanleiding van de tentoonstelling in het de Young-Museum te San Fransisco. Ed. DelMonico Books - Prestel. 2013.- “New York art museums”. Giovanna Uzzani. Ed. Scala. Florence, 2010.- “Pal Klee”. Jean-Louis Ferrier. Ed. Librero. Kerkdriel, 2001.- “Egon Schiele. Liefde en dood”. Jane Kallir. Ed. Waanders. Zwolle, 2005.- “Rik Wouters. Catal(..)
Een paar Afrikaanse boekensteunen van ebbenhout en ivoor. We voegen er een kleine ivoren buste aan toe. Art deco-inspiratie, eerste helft XXste eeuw.
Een lot van drie gravures waaronder één XVIIde eeuws.
Toiletstel van glas en verzilverd metaal in lederen etui.
“Leuvense stoof”. Ets. Gesigneerd buiten de plaat en “proefdruk”.
Een lot boeken mbt beeldhouwkunst:- “Victor Rousseau”. Denise Vanden Eeckhoudt. Ed. Bern’art. Brussel, 2003.- “Romaanse beeldhouwkunst”. Jean-René Gaborit. Ed. Davidsfonds. Leuven, 2011. - “De beelden van Brussel”. Patrick Derom. Ed. Pandora. Antwerpen, 2000.- “Willem van Tetrode, sculptor”. Ed. Waanders. Zwolle, 2003.- “Giambologna”. Charles Avery. Ed. Phaidon. Londen, 2000.- “Camille Claudel”. Naar aanleiding van de tentoonstelling in hetv Musée Rodin. Ed. Spadem. Parijs, 1991.- Tiepolo(..)
Bijzetmeubeltje van kersenhout in Louis-Philippe stijl.
Een zwartgelakte citer. Omstreeks 1900.
Een Afrikaans houten zuiltje met vier personages.
“Landschap”. Gouache op papier. Gesigneerd.
“Kunst des 20-Jahrhunderts”. Ruhrberg, Schneckenburger, Fricke & Honnef. Ed. Taschen. Keulen, 1998. Twee volumes in stofhuls.
Een lot van acht verschillende kandelaars, waarbij vijf van rood koper en drie van messing.
“Koppel op de heide.” Litho. Gesigneerd buiten de plaat en genummerd.
Een lot chromo-albums “Ken uw Volk”, “Ken uw Land” en Familia. Eveneens een aantal losse foto’s.
“Nachtlandschap.” Olieverf op gemaroufleerd doek.
Een lot kunstboeken:- “Rembrandt”. Horst Gerson. Ed. Harrison House. New York, 1968. Engelstalig.- “Breughel en zijn tijd”. René Dalemans. Ed. Artis.- “Van Eyck tot Dürer”. Till-Holger Borchert. Ed. Lannoo. Brugge, 2010.- “Van Eyck”. Elisabeth Dhanens. Ed. Mercatorfonds. Antwerpen, 1980.- “De Vlaamse schilderkunst in Amerika”. Ed. Mercatorfonds. Antwerpen, 1992. “Peinture Flamande”. Ed. Fonds Mercator. Antwerpen, 1987.
Twee diverse spinnenwielen.
Rechthoekige bronzen doos met los deksel. Verloren was techniek. Benin.
Een paar drie-armige messingen kandelaars met albasten versieringen.
Een grote diepe schaal en een asbak van geslepen kleurloos en groen kristal. Gemerkt Val St Lambert.
Negen uitgaven van het Kunst-en antiekveilng jaaroverzicht. Ed. Scriptum Art Schiedam & Snoecks Gent. 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2010, 2011, 2012-2013 & 2014.
Een houten vruchtbaarheidsbeeldje versierd met kralen en gemonteerd op een bel. Namje (Kameroen).
“Gezin”. Een kleurenets. Gesigneerd en genummerd 9/30 buiten de plaat.
Een rond houten wandklokje.
Een polychroom en verguld handgeschilderd mokkaservies met Napoleon decor. Gemerkt.
“Art deco ceramics made in Belgium - Charles Catteau”. Marc Pairon. Ed. Charles Catteau Foundation. Aartselaar, 2006.
Rechthoekig salontafeltje met voluutpoten en marmeren blad. Engels stijl.
Een lot van tien kleine houten schildersezeltjes.
Een lot gekleurd glaswerk, bestaande uit drie karafjes en twee vazen. Twee stoppen manco.
Twee verschillende hoornvazen van Brussels porselein met een verguld en meerkleurig decor. Omstreeks 1900. Eén beschadigd bovenaan.
Een grote reeks boeken in verband met de luchtvaart:- “De geschiedenis van de luchtvaart” Een reeks in 26 delen. Lekturama Rotterdam, 1980. - “Jane’s Encyclopaedia of Aviation”. Bestseller Publications. London, 1989.- 2 posterboeken: “Militaire vliegtuigen 1933 - 1937 & 1938 - 1939”. Atrium, 1987.
Acht diverse boeken, geïllustreerd door de kunstenaar.
Een lot Delfts aardewerk, bestaande uit een grote en een kleine kraagvaas, een grote schotel en drie bordjes, waarvan één gerestaureerd.
Een glazen schenkkan en zes bijpassende glazen met handgeschilderde decors.
Drie verschillende siercoupes/hoornvazen van Brussels porselein met vergulde motieven en meerkleurige bloemendecors. XIXe eeuw.
Twee verschillende kristallen vazen, waarbij één kleurloze met vergulde motieven en de andere van rookbruin kristal.
Gepolychromeerde houten kerkstoel. Rieten zit met kussentje. Voorzien van koperen naamplaatje.
Twee ingelijste en gesigneerde houtsneden, evenals twee losse houtsneden en het boek van Avermaete “Masereel”. Ed. Masereelfonds, met huls.
Twee analoge fototoestellen. Met een oud statief.
Een vaasje van zilverporselein. Begin jaren 50. Onderaan gemerkt.
Een lot koper, bestaande uit twee verzilverde Engelse kandelaars, een tabaksdoos en een kruithoorn.
Een lot verzilverd metaal, bestaande uit twee sauskommen met arendskoppen, twee terrines, een schaal met hertenkoppen, vijf grote ronde schotels, een rechthoekige schotel en vijf kleine ronde schaaltjes.
Een bol glazen karafje met drie bijpassende glaasjes met handgeschilderde decors. Omstreeks 1900.
Een vaas van geslepen groen en kleurloos kristal. Onderaan gemerkt.
Gevarieerd lot met asbakken, doosjes enz. van porselein, kristal e.a. O.m. gemerkt van Val Saint-Lambert, Sèvres e.a.
Een lot glaswerk, bestaande uit een kleurloze kokervaas, een taartenstaander en een schenkkan. De laatste met barst.
Een piëdestal van getorst en gebeeldhouwd hout.
Een grote groene schotel en een roze vaas van kristal met getorste motieven. Beide gemerkt.
Een lot bestaande uit drie gekleurde asbakken en een driehoekige groene coupe van geslepen kristal.
Een pianobankje voor quatre mains van gebeeldhouwd notenhout in Chippendalestijl. Zitting bekleed met naaldwerk.
Een lot porselein en biscuit, bestaande uit twee eivormige vaasjes (eén gebroken) en een doosje in de stijl van Limoges en een tafelstuk met een vrouw en een zwaan (neck hersteld).