De veiling is volledig – 815 loten in de catalogus.
Downloads in .pdf en .xls zijn verkrijgbaar op de downloads pagina.
Filed Under: Art & Antiques auctions
De veiling is volledig – 815 loten in de catalogus.
Downloads in .pdf en .xls zijn verkrijgbaar op de downloads pagina.
Een reiger, een kolibrie en drie roosjes van meerkleurig porselein. Allen gemerkt.
Een gevarieerd lot Aziatisch porselein en aardewerk, bestaande uit dozen, kommen, vaasjes, kopjes, enz.
Drie miniatuurvaasjes van Imariporselein, waarbij twee buikvaasjes en een kalebasvaasje, versierd met een slang.
Set van 12 kerstborden van blauw en wit porselein, onderaan gemerkt. Jaren 1963, 1965, 1966, 1967, 1968, 1972 (2x), 1975 (2x), 1976, 1977 en 1978.
Vijf schoteltjes van Japans porselein. XVIIIe & XIXe eeuw. Randschilfers.
Een bord van blauw en wit Chinees porselein.
Een lot kleurloos kristal, bestaande uit drie schalen en drie verschillende vazen, waarbij één met schilfers aan de rand en één met beschadigde voet.
“St. Rochus.” Beeldje van Andenne porselein.
Vier kopjes en drie schoteltjes van capucineporselein, versierd met famille rose bloemendecors. XVIIIe eeuw. Eén kopje met haarscheur.
Een gevarieerd lot kristallen glazen, bestaande uit 18 rodewijnglazen, 4 witte wijnglazen, 4 champagnefluiten, 2 coupes, 5 aperitiefglazen, 9 groene glazen en nog 6 glaasjes allerlei. Enkele kleine randschilfers. Grotendeels Val St. Lambert.
Twee documentatieboeken: ‘ Droomauto’s 1001 foto’s’ REBO productions. en ‘ VW BEETLE: Icon of style’; A. Sannia, Tectum publishers.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vaasje in wit en rood glas. Gemerkt.
Een lot van twee koffiepotten en een koperen lamp.
Een servies met een decor van vogeltjes, bestaande uit 29 platte borden en 10 diepe borden, een boterschaaltje, een sauskom, een ronde en een ovale serveerschotel. Gemerkt.
Een wollen karpet.
Een gasmasker en een Zweedse bajonet van W.O.I.
Een stolp en twee drageoirs van kleurloos kristal. De eerste met zilveren handvat, de andere op zilveren voet.
Twee Japanse vazen met figuratieve decoratie en een Japans wierookbrandertje. We voegen er een moderne Chinese vaas aan toe.
Zes verschillende kopjes en zes schoteltjes van Japans porselein. Grotendeels Imari. XIXe eeuw.
Een Art-Deco vaas met bloemmotief. Gemerkt
“L’idiote”. Ets. Getekend buiten de plaat. Afb. “Griet” n° 63.
Een beeldje van een soldaat uit 1830 in porselein.
Een amberkleurige waaier met struisvogelveren.
Set van 12 kerstborden van blauw en wit porselein, onderaan gemerkt. Jaren 1972, 1973, 1975, 1976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1981, 1983, 1984, 1987.
Een rechthoekige eikenhouten tafel met vier balusterpoten in verbinding.
Een Art-Deco coupe in groen gefumeerd glas.
“Acht eeuwen Europese schilderkunst” & “Meesterwerken in zilver uit privé-verzamelingen”. Een boek en een catalogus.
“Compositie” & “Straatzicht”. Twee grafische werken.
Lot porselein en aardewerk: een bord met verguld decor (Davenport), een Noord-Frans aardewerken bord versierd met een danspaar, een ronde schaal (Gouda), een hartvormig doosje en een bord van groen aardewerk (Thunes), een jubileumschoteltje (Royal Copenhagen), 5 miniatuurbordjes (Denemarken), 4 kopjes en schoteltjes (Wedgwood), een Noord-Frans aardewerken vaasje.
Een Art-Deco lampje met een bronzen zwaantje op een marmeren voet.
Een lot wit biscuit bestaande uit twee siervaasjes met boerenkinderen en twee beeldjes.
Een coupe op voet en een vaas van geslepen kleurloos kristal.
Een kleine butlerspiegel in verguld houten lijst.
Een balustervaasje van Chinees porselein met een meerkleurig bloemendecor.
Een Kaukasisch handgeknoopt wollen tapijt.
Kuifje. “Raket naar de Maan”. Eerste uitgave, Casterman 1953. Achterflap G. Slechte staat.
Een lot Aziatisch porselein, bestaande uit een Japans kommetje op onderbordje met een decor van een tuin. We voegen er drie blauw-witte schoteltjes en één met een meerkleurig decor van dieren en pioenen aan toe.
“Mexico”. Linosnede. Gedateerd 1980. Epreuve d’artiste.
Een theeservies van Engels porselein met een kobaltblauw en verguld decor, voor 6 personen (6 koppen en schoteltjes, 6 vierkante gebakborden, een gebakschaal). Onderaan gemerkt.
Een paar messingen kandelaars. Tijdperk Lodewijk XVI.
“Kois”. Een ingekleurde houtsnede. Een herdruk van een werk van Koniyoshi.
Een Art-Deco vaas in groen glas met gouden opleg.
“Geisha met Samisen”. Gouache op zijde. Gesigneerd.
Een lot vazen: drie dekselvaasjes (zonder deksels), zeven buikvaasjes en een hoornvaasje van Delfts aardewerk met blauw op witte decors. XVIIIe en XIXe eeuw. Verscheidene met randschade.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet. Slijtage.
Een Art-Deco vaas in groene glaspasta.
Een lot van twaalf kleine vrouwenbustes van gesculpteerd Afrikaans ivoor.
Ontwerp. Print. Gesigneerd.
Een kinderkopje van gips. Gesigneerd.
“Boogschutter”. Een Japanse pop met porseleinen hoofdje, handjes en voetjes en met zijden klederdracht.
“La solitude”. Aquarel op karton. Gesigneerd ‘Garonnaire’ en gedateerd ‘74.
Een gevarieerd lot strips, waarbij Suske en Wiske, Nero en Sjors en Sjimmie.
“Honderden voorstellingen van Boeddha”. Gouache op zijde.
Een paar Chinese piëdestals van gesculpteerd hardhout en met een roze marmeren blad.
Een handgeknoopt Perzisch karpet met een decor van vogels en bloemen. Slijtage.
Roger Pelissier. “La Chine”. Ed. Les Presses de France, Paris. Vier delen.
Een porseleinen vogel. Gemerkt.
“Compositie”. Litho. Gesigneerd buiten de plaat. Gedateerd in de plaat 1983
“Abstract’. Olieverf op doek. Gemonogrameerd ‘V.P.’ en gedateerd ‘58. Op de verso een signatuur: ‘Wolfgang Paalen’.
Een Akuba en een ander gesculpteerd Afrikaans houten beeld.
“Incertitude”. Een lithografie. Gesigneerd, genummerd 15/20 en gedateerd ‘86 buiten de plaat.
Een gesculpteerde slagtand als blaasinstrument.
“Compositie”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Een Chinese piëdestal van gesculpteerd hardhout en met een roze marmeren blad.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet met bloemendecor.
Een XIXe eeuwse bureaulamp van koper op petroleum.
Twee verschillende kandelaars van cloisonné op geel koper.
“Roman van Genji”. Een ingekleurde Japanse houtsnede. 1861.
“Abstract”. Olieverf op paneel. Draagt opdracht op verso.
Een paar processielantaarns van geel en rood koper op getorste stokken.
“Damesfiguur”. Een tekening met viltstift en potlood. Gedateerd 1990 en gesigneerd.
Een Afrikaans houten masker, bovenaan getooid met twee vogels.
“Haven Morgat”. Droge naald gehoogd met pastel. Gedateerd 1947 en gesigneerd.
Een rond gechromeerd bijzettafeltje met glazen blad naar het ontwerp van Eileen Gray.
Handgeknoopt wollen Kashmir tapijt.
Een piëdestal van gebeeldhouwd hardhout, gedragen door een gevleugelde tempelleeuw met glazen oogjes.
Twee verschillende Afrikaanse scepters van gebeeldhouwd hout.
“Ontwerp”. Print. Gesigneerd in de print.
“Hoeve bij een kanaal”. Olieverf op paneel. Gesigneerd ‘Berghe’.
Een paar olifanten van jadeïet, met houten sokkeltjes. Chinees werk.
“Landschap met boom”. Olieverf op papier. Gesigneerd.
Een grote vaas van Belgische steengoed in Egyptische trend, gesigneerd en gemerkt EGD.
“Compositie”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd.
Een rood gelakt Chinees kastje met twee deuren.
Handgeknoopt Kashmir tapijt van wol en zijde.
Twee haardketels van messing en een warmwaterkruik van koper.
Paar lampen van porselein met een Imari decor. Mogelijk Kaiser.
“Bloemenstilleven” & “Surrealistisch landschap”. Olieverf op paneel. Langs beide kanten beschilderd. Gesigneerd.
“Venetië”. Olieverf op gemaroufleerd doek.
“Zittende Boeddha.” Ivoren beeldje op sokkel.
“Surrealistisch naakt”. Olieverf op doek. Toegeschreven aan Robert Meyten.
Een zittende Boeddha van gebeeldhouwd hout op een voetstukje, versierd met ingelegde tekens van parelmoer.
“Orang-Oetan familie”. Pastel op papier. Gesigneerd.
Een Oosterse reiskoffer ingelegd met metaal en met kleine laden en bergvakjes. Met inscriptie MDY Box.
Een handgeknoopte Oosterse wollen loper.
Een Afrikaans houten voorouderbeeld.
Een kolompendule, stijl Napoleon III. Met pendule.
“Compositie”. Gemengde techniek. Gesigneerd en gedateerd 1931.
“Vlakkencompositie”. Gemengde techniek op papier (?). Niet gesigneerd.
Ivoren concentrische ballen gedragen door drie dansende olifanten op gedecoreerde sokkel.
“Veldweg bij een kleine hoeve”. Olieverf op paneel. Gemonogrammeerd B.C.K.
Twee stuks Afrikaans ivoor, bestaande uit een olifantje bij een boom en een Lievevrouwenbeeldje. Jaren ‘30. Het tweede met restauratie.
“Compositie”. Litho. Gesigneerd buiten de plaat.
Een paar armstoelen van gebeeldhouwd eikenhout in Louis XIII-stijl.
Handgeknoopt Kashmir tapijt van wol en zijde. Met slijtage aan de randen.
“Twee vogels met kers.” Beeld uit jade met sokkel.
Een Afrikaanse slagtand met een gesculpteerd decor van dieren. Eerste helft XXe eeuw.
“Meisjesportret”. Pastel op papier. Draagt signatuur.
“Schoolschip Mercator 1932”. Maquette.
“Zittende Guanyin.” Beeldje uit ivoor op sokkel.
“Het meisje en de os”. Olieverf op doek. Achteraan toegeschreven aan Béla Kàdàr. Kleine beschadiging.
Een polychroom Chinese ‘Fishtank’ met personages in een tuintafereel. Met houten sokkel.
“Tobias en de engel”. Olieverf op doek. Resten van een signatuur rechts onderaan. Achteraan toegeschreven aan Cornelis van Poelenburg (1586 - 1667).
Een goud gepatineerde metalen luchter met zes lichtpunten en met kristallen pendeloques.
Handgeknoopt Kashmir tapijt van wol en zijde, met dierentaferelen.
“Geisha met roos.” Beeldje van roze kwarts met sokkel.
Een reeks van zeven Afrikaanse houten maskers.
“Bloemenstilleven”. Aquarel op papier. Draagt een handtekening ‘Rappard’.
“Cutty Sark 1869”. Maquette.
Een keizerskoppel uit ivoor. Twee beeldjes met houten sokkel.
“Het korenmeisje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een lot van vier vazen van Chinees porselein met decors van kostbaarheden in oplopende veilingen. Onderaan gemerkt.
“Abstract werk”. Olieverf op board. Draagt monogram: ‘H.N.W.’. Toeschrijving op verso.
Een tienarmige Venetiaanse luster van metaal en glas, versierd met kristallen pendeloques
Handgeknoopt Kashmir tapijt van wol en zijde. Met religieuze teksten.
Een bronzen wierookkommetje met een reliëfdecor van bloemenstruiken. Onderaan gemerkt.
Een peer van meerkleurig glaspasta in de geest van Daum.
“Expressionistisch dorpsgezicht”. Olieverf op board. Draagt handtekening: ‘R. V. Gindertael’
Een paar Barcelonachairs naar ontwerp van Mies van der Rohe. Enkele banden onder de zitting gescheurd.
Een klein Chinees kraagvaasje van olijfgroen porselein. Onderaan gemerkt.
“Personages”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd. We voegen er een naslagwerk over de schilderes aan toe.
“Besneeuwd landschap met een meer”. Een plaquette van Chinees porselein.
“Hoevezicht”. Aquarel en inkt op papier. Draagt een handtekening ‘Grau Sala’.
Een luchter met zes lichtpunten en een marmeren coupe. Lampen versierd met bloemvormige glazen kapjes.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een paar gemberpotten van Chinees porselein met een blauw op wit decor van feniksen.
Een Afrikaanse tamtam van gebeeldhouwd hardhout in de vorm van een mannenhoofd.
“De aardappelrapers”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Nederlandse kanonneerboot omstreeks 1830. Grote maquette.
Een balustervaas van Chinees porselein met een sang-de-boeufglazuur.
“Ballerina”. Olieverf op doek. Russische school. Draagt signatuur ‘Shukaev’ (?) en datum 1972.
“Cleopatra met luipaard”. Een licht erotisch bronzen beeld op arduinen sokkel naar een werk van Cesaro.
“Pijprokers”. Een pendant. Plakkaatverf op papier. Draagt een signatuur.
Een bronzen luchter met zes lichtpunten en met kristallen pendeloques.
Een handgeknoopt wollen Kaukazetapijt.
Een halluchter van messing met een centrale coupe en drie bloemvormige kapjes.
Een comtoiseklok van gedreven geel koper. Compleet met slinger, sleutel, gewichten en muurbevestiging.
“Compositie met speelkaarten”. Een collage achter glas. Draagt handtekening: ‘Vladimir Menuklyn (?)’.
Nederlandse Staatsiejacht XVIIIde eeuw. Maquette.
Tintin. “L’Etoile Mystérieuse”. Casterman 1944. Blauw schutblad. Achterflap A23. Redelijk tot goede staat.
“Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een bronzen luchtertje met acht lichtpunten en centraal geëmailleerd.
“Portret van een adellijke dame”. Een Chinese gouacheschildering op zijde.
Een moderne lederen armstoel met elektrische bediening.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
“Van Gogh”. Een beschilderde kartonnen buste. Onderaan gesigneerd en gedateerd ‘84.
Een houten schildersezel.
“Compositie”. Gouache op papier. Draagt handtekening: ‘Rooskens ‘64’. Achteraan een tweede werk, eveneens gouache op papier.
“La Sirène 1750”. Maquette.
Tintin. “L’Oreille Cassée”. Casterman 1946. Achterflap B1. Redelijk tot goede staat, onderhoekje van titelblad afgescheurd.
Een butlerspiegel in verguld houten lijst.
Een staande Boeddha van goudgepatineerd hout.
Drie verschillende kopjes en drie schoteltjes van Chinees porselein met blauw op witte decors. Twee kopjes met haarscheur. XVIIIe eeuw.
Een ronde tafel op centrale poot, eindigend in drie voluutpoten. Met verlengblad.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Een gefineerd bijzettafeltje in Lodewijk XV-stijl met een rond wit marmeren blad, versierd met verguld bronsbeslag
Een reeks van vier mahoniehouten stoelen in Louis-Philippestijl.
Een Sankyo CME-666 Hi-focus filmcamera voor Super 8 film, met twee projectoren en een montagetoestelletje.
Een notenhouten wandconsole met twee laden in de gordel en gecanneleerde zuiltjes op de hoeken.
Tintin. “Les 7 Boules de Cristal”. Casterman 1948, 2de versie, zwarte titel. Blauw schutblad. Achterflap B2. Redelijk tot goede staat.
Een staande klok van gebeeldhouwd eikenhout, versierd met gesculpteerde Lodewijk XV-motieven.
Een staande Boeddha van goudgepatineerd hout, versierd met glazen inclusies. Restauratie aan de linkerhand.
“Keizerlijke familie”. Gouache op zijde.
Twee luchters van messing met telkens zes lichtpunten, versierd met kristallen pendeloques. Licht afwijkende modellen.
Een handgeknoopt wollen tapijt.
Een reeks van zes stoelen met gedreven lederen zit en rug en met balustervormige spijltjes en messingen handvatten. (Eén handvat manco)
“Jonge vrouw”. Een Zuid-Oost Aziatisch gebeeldhouwd houten beeld.
Een verlengbare eikenhouten tafel met vier balusterpoten in kruisverbinding. Het blad bekleed met leder in vijf vlakken, bevestigd met klinknagels.
Een bronzen hanglantaarn met gegraveerd glas.
Tintin. “Le Crabe aux Pinces d’Or”. Casterman 1948. Achterflap B2. Redelijk tot goede staat.
Henri II buffet van notenhout.
Tien eetstokjesleggers van meerkleurig Chinees porselein in de vorm van liggende personages. In twee etuis.
Een comtoiseklok van gedreven geel koper. Inclusief gewichten.
Een ronde hallantaarn van brons met vier lichtpunten, versierd met strikken.
Een handgeknoopt wollen Bocharatapijt.
Een eikenhouten tweedeurskast met gesculpteerde panelen. XIXe eeuw.
Een schotel van Japans porselein met een blauw op wit decor van een ree in een landschap in het plat en bloemen op de vleugel.
Een Georgian hoekbibliotheek van eikenhout, bovenaan twee beglaasde deuren met latwerk, onderaan twee paneeldeuren. Engeland, XIXde eeuw.
“Smith Rotterdam”. Zeesleper. Maquette.
Tintin. “Le Temple du Soleil”. Casterman 1949. Achterflap B3. Redelijk tot goede staat.
Een staande klok in eikenhouten kast, het werk van messing en tin. XIXe eeuw.
Een paar dekselvazen van Chinees porselein met een blauw op wit decor van bloemen.
Een secretaire van mahoniehoutfineer in Louis-Philippestijl met een lade en doucine onder een grijs marmeren blad en met twee paneeldeurtjes onderaan. Achter het klapblad elf kleine schuifjes met wortelnootfineer.
Een buffet met opzet in Louis-Philippestijl. Onderaan twee deuren en twee laden en bovenaan een opzet in twee niveaus met gebeeldhouwde versieringen.
Een handgeknoopt Indisch wollen tapijt met een geometrisch motief.
Een Régence klapsecretaire van eikenhout met twee grote en twee kleine laden onder het klapblad. Enkele losse trekkers en rechter achterpootje iets korter.
Een grote tulpenvaas, opgebouwd uit zes aflopende componenten, gedragen door vier salamanders op een zware basis. Het geheel versierd met blauw op witte decors.
Een eikenhouten buffetkast met een centrale paneeldeur onder een uitsparing, geflankeerd door twee laden en twee deuren, versierd met strikken.
Een tweeledige buffetkast van eikenhout met bovenaan twee gevitreerde deuren en onderaan twee paneeldeuren onder twee laden. XIXe eeuw.
Een grote bronzen koro van cloisonné op brons op een voetstuk. De buik versierd met Fo-honden in reliëf in cartouches op een achtergrond van bloemen. Het deksel getooid met een Fo-hond en het voetstuk met een draakje.
Een tweeledige Engelse linnenkast met bovenaan twee paneeldeuren en onderaan twee grote en vier kleine laden.
Een gesculpteerde Afrikaanse slagtand met een decor van personages. Eerste helft XXe eeuw.
Een ronde tafel van mahoniehout op een centrale getorste poot, eindigend in drie leeuwenpoten.
Een eikenhouten commode met vier laden. Omstreeks 1900.
Een staande klok met eikenhouten kast. Glas van de deur manco. Met slinger en gewichten.
Grote vaas van Chinees porselein. Met houten sokkel.
Een Louis-Philippe buffetkast met opzet. Onderaan twee laden en twee paneeldeuren en een étagère in twee niveaus in het opzet, versierd met gebeeldhouwde vruchten.
Een mahoniehouten buffetkast met opzet in Louis Philippestijl. Onderaan twee paneeldeuren en twee laden. Versieringen van de kuif manco.
“Happy Hunter”. Grote maquette van een zeesleper in presenteervitrine.
Een XVIIIe eeuwse eikenhouten dekenkist.
Een tweeledige eikenhouten buffetkast met onderaan twee paneeldeuren onder twee laden en drie gevitreerde deuren in het opzet. Gebarsten ruitje.
Een grote schouwspiegel van goudgepatineerd hout in barokke stijl.
Een Engelse klapsecretaire met drie grote en drie kleine laden.
Een eikenhouten buffetkast met onderaan twee deuren en vier laden. Bovenaan een deurtje en twee glazen schuifdeurtjes. Eerste helft XXe eeuw.
Een handgeknoopt wollen tapijt.
Een sobere garderobe met twee gevitreerde deuren.
Een paar grote balustervazen van Chinees porselein met een meerkleurig decor van de Keizerlijke hofhouding in cartouches in een celadonkleurige achtergrond van bloemen, fruit en vogels. De hals en de schouder versierd met fabeldieren in hoogreliëf. Met bijpassende houten sokkels.
Een Louis Philippe secretaire van mahoniehoutfineer met twee paneeldeuren onder het klapblad en bovenaan een lade en doucine onder het marmeren blad.
Een ronde tafel op centrale poot, eindigend in vier voluten. Verlengbaar met twee klapbladen. We voegen er zes stoelen met rieten zit aan toe.
Grote kristallen luchter.
Een sobere langgerekte houten buffettafel. Beschadiging aan het fineer van het blad.
“Ninon”. Een bronzen buste gesigneerd G. Trinque.
Een commode van mahoniehoutfineer met vier laden en een wit marmeren blad. XIXe eeuw.
Een eikenhouten commode met garderobe en nachtkastje.
Een antiek koffertje met messingen beslag.
Paar Chinese dekselvazen van polychroom porselein.
Een dekselvaas van Chinees polychroom porselein met pleine page decor van vogels en bloeiende struiken. Randschade aan de dekselknop. Onderaan gemerkt. Met houten sokkel.
Een tweeledig meubel met twee paneeldeuren.
Nederlandse kanonneerboot omstreeks 1830. Maquette.
“Broer en zus”. Een gipsen groepje. Getekend en genummerd.
Een eikenhouten garderobe met een smalle en een brede deur.
Een kleine ovale tafelvitrine, versierd met parketwerk en verguld bronsbeslag.
Een sobere tweeledige vitrinekast met onderaan twee deuren en twee laden en bovenaan twee gevitreerde deuren.
Een sober eikenhouten bureautje met een deur aan weerskanten en drie laden in de gordel.
Een handgeknoopt Perzisch wollen tapijt.
Een grote witte koraal.
Een gelakt houten piedestal met een drakendecor van parelmoer in het blad.
Een gedeelte glasservies van geslepen kristal in Louis-Philippe-stijl gemerkt met label. Bevat: 5 coupes, 6 waterglazen, 5 rode wijn glazen, 6 witte wijn glazen, 5 fluiten. We voegen er 5 fluiten met een ander, getorste motief aan toe. 31 stuks.
“HMS Unicorn 1790”. Maquette.
Een grote balustervaas van Chinees porselein met een blauw en wit decor van een berglandschap bij een baai.
Een Chinees televisiemeubel van roodgelakt hout met twee kleine paneeldeuren onder een grote, telkens versierd met een uitgestoken decor van personages.
Een driedelig klokstel van zamak en onyx. Pendule versierd met een beeld getiteld “Brise du Soir par Stéphane”. Twee kandelaars waarvan één met een ontbrekende lichtarm. Omstreeks 1900.
“Christus Pantocrator”. Een icoon.
Een staande klok met eikenhouten kast en een koperen werk. Kap beschadigd.
Een XIXe eeuwse gobelin als muurversiering.
Een flesvaas van celadonporselein met een reliëfdecor van draken.
Drie balustervazen van Chinees porselein: 1 blauwe en witte met paradijsvogel (H. 43 cm), 1 polychrome met een familie op een terras en uitvoerige tekst achteraan (H. 43 cm) en 1 grotere met vogels en een bloeiende struik (H. 58 cm).
Een glasservies van geslepen kristal voor 10 personen. 50 stuks.
Een tweedeurskastje van gebeeldhouwd eikenhout met een compartiment bovenaan.
Kleine kristallen luchter.
Een oude viool met strijkstok.
“Prince de Gales” Een glasservies in kristal. 42 stuks.
Twee pijpen van meerkleurig Chinees porselein met koperen monturen, versierd met een decor van bloemen en vogels.
Een eikenhouten credenza in renaissancestijl met twee gesculpteerde paneeldeuren en een lade.
Een handgeknoopt Oosters wollen tapijt.
Twee borden van Delfts aardewerk, waarbij één pauwstaartbord met gele rand. XVIIIe en XIXe eeuw. Het eerste met randschade en gerestaureerd.
Comtoiseklok met slinger en gewichten. XIXe eeuw.
“Personages”. Gemengde techniek op karton. Gesigneerd.
Een pendule van blauw en wit aardewerk met koperen monturen.
Een jonge vrouw met en parasol. Porseleinen beeldje. Onderaan gemerkt.
“Jazzdansers”. Olieverf op board. Gesigneerd.
Japanse drummer. Bronzen beeld.
Een grote kruik en een klepkan van steengoed, waarbij de tweede met een tinnen deksel.
Een staande klok met eikenhouten kast. Het werk met een handbeschilderde houten wijzerplaat met bloemendecor. XIXe eeuw.
Een zijden tapijtje gedecoreerd met levensboom.
Een schotel van Chinees porselein met een blauw op wit decor van planten en bloemen. Randschilfers.
Een comtoiseklok met gedreven geel koperen voorplaat en slinger. Met gewichten.
Een paar Satsuma olielampen van aardewerk met koperen monturen. Decor van personages en bloemen. Omstreeks 1900. Compleet met lampenglazen en geslepen en gegivreerde lampenkappen.
Een serie van zes wijnglazen met diverse kleuren van geslepen kristal. Met merk en label. Gepresenteerd op een verzilverd metalen schotel.
Een Engelse mantelklok versierd met personages in zwarte en vergulde Chinese lak. XIXde eeuw.
“Heide te Rotselaar”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een rond tafeltje met een wit marmeren blad op een witgepatineerde gietijzeren voet.
“Waterlandschap met eenden”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Drie antieke dekselpotjes van meerkleurig Chinees porselein, versierd met bloemendecors. De twee grote met een haarscheur.
Een handgeknoopte wollen Hamadanloper.
Twee siervazen en een hoornvaas van Brussels porselein met vergulde accenten en handgeschilderde meerkleurige. XIXe eeuw. Hoornvaas beschadigd aan de rand.
Twee schotels met blauw op witte landschapdecors, waarbij één Chinese van porselein en één Engelse van aardewerk.
Een sierdolk in Muranoglas gegoten.
Een kleine eikenhouten trog.
Een Madonna met kind van gepolychromeerd plaaster.
“Portret van een man met zijn pijp”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1942.
Een paar vazen van Imariporselein met een decor van tuinen met bloemen en vogels.
“Bosweg”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Koekoeksklok. Met twee koekoekjes. Met slinger en gewichten.
Een zijden tapijtje gedecoreerd met levensboom.
Een paar gemberpotten van Chinees porselein met een blauw op wit decor van langlevenssymbolen.
Een driedelig kaststel van kobaltblauw en verguld aardewerk met meerkleurige romantische decors.
“Rivierlandschap”. Olieverf op doek. Zonder signatuur. Kleine beschadiging in de bomen.
Een handgeknoopt Perzisch wollen bidkleedje.
Drie boeken van het Mercatorfonds:- “Vlaanderen en Engeland”. John. J. Murray.- “Vlaanderen en Portugal”. J. Everaert & E. Stols.- “Dynastie en cultuur”. Herman Balthazar en Jean Stengers.
“Een biggetje”. Olieverf op doek. Draagt handtekening. Kleine perforatie onderaan.
Een paar XIXde eeuwse olielampen uit aardewerk en geel koper.
“Wandelaars op het platteland”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Set van 8 kerstborden van blauw en wit porselein, onderaan gemerkt. Jaren 1992, 1994, 1996, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003. In oorspronkelijke doosjes.
Een handgeknoopt wollen Kaukazetapijt.
Twee siervazen van verguld porselein met meerkleurige vokse danstaferelen in cartouches. Onder glazen stolpen.
Drie kunstboeken:- “Magritte”. David Sylvester. Ed. Mercatorfonds, 1992.- “René Magritte”. Patrick Waldberg. Ed. André De Rache, Bruxelles 1965.- “Van Ensor tot Delvaux”. Een uitgave van het Museum voor Schone Kunsten Oostende naar aanleiding van een tentoonstelling in ‘96 - ‘97.
Drie kaders met reproducties van oude gravures met bloemenvazen.
Oosters karpet. Handgeknoopt.
Een kom van Chinees porselein met een blauw-wit decor van een vogel tussen bloemen in het plat.
Een ronde spiegel met eikenhouten kader.
Twee kunstboeken:- “Georges Lemmen”. Roger Cardon. Ed. Gemeentekrediet. 1997.- “Albert van Dyck”. De Belder, Naeyaert & de Smedt. Ed. Mercatorfonds, 1978.
Twee architecturale werken, bestaande uit een potloodtekening van een kapiteel en een XVIIe eeuwse gravure. De eerste gesigneerd en gedateerd 1927.
Een zesdelig Satsuma theeservies.
Een ronde tafel met een eikenhouten blad op een mahoniehouten voet, eindigend in drie voluutpoten.
Twee bronzen plaquettes, waarbij één met de beeltenis van Rafael en Fornarina en één met een mythologische scène. We voegen er een gedreven koperen sierschotel met beeltenis van Christus aan toe.
Lot Imari porselein: een vaas (H. 25 cm), een kleine vaas (H. 20 cm), een lampenvoet en een schotel (Ø 33 cm).
Een reeks van twaalf ingekaderde figuren van een verhalenkalender naar werken van Felix Timmermans.
“Endeavour 1768”. Maquette.
Een Imarischotel op voet met gekartelde rand. Omstreeks 1900.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een jonge vrouw bij een fontein. Aardewerken art deco beeldje. Onderaan gemerkt.
“Landschap met hoeve”. Een gewassen pentekening. Gesigneerd.
Een Maria-Theresia luchter met vijf lichtpunten en versierd met geslepen kristallen pendeloques.
Een handgeknoopt Oosters wollen karpet.
Een gestileerd olifantje van brons op een grijs marmeren sokkel.
Twee kleine en twee grote lange drageoirs van kleurloos glas met geslepen druivendecor.
Affiche P.M.M.K. Litho. Gesigneerd.
Houten scheepsmodel van een driemaster.
Een paar eieren van cloisonné op koper, versierd met een bloemendecor.
“Stilleven met vaas en rozen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een vaas van Muranoglas met een bloemendecor.
“Vlaamse Gaai” . Een aquarel, gesigneerd.
Een waterkommetje van Chinees porselein met rood glazuur. Onderaan gemerkt.
Een eikenhouten gatelegtafel met getorste poten.
Een paar houten drums. Zaïre.
Twee Afrikaanse beeldjes.
“Composite.” Kleurenets. Genummerd 34/100. Draagt handtekening buiten de plaat: Miro.
“La Toulonnaise 1823”. Maquette.
Een kleine wandconsole van deels goudgepatineerd kunststof, gedragen door een moriaan.
“Vriendinnen”. Litho in kleur. Gesigneerd in de plaat.
Een bajonet van W.O.I. En een grijsgelakte schede.
“Evolutie”. Een reeks van acht uitgesneden inkttekeningen in een kader. Zonder signatuur.
Twee kleine vaasjes en twee grote kruiken van polychroom steengoed. Onderaan gemerkt (kleine randschade).
Een handgeknoopt wollen Yomud karpetje.
Een meerschuimen pijp met gebeeldhouwde houten kop. In etui.
Een replica van een middeleeuws zwaard.
“Aliante”. Een zeefdruk. Gesigneerd en genummerd 50/150 buiten de plaat.
Een handgeknoopt Kaukasisch wollen tapijt.
Een houten inktstel, versierd met een gesculpteerde leeuw.
“Zittend naakt.” Litho. Draagt handtekening binnen de plaat: Rassenfosse 1924.
Een Chinese buikvaas met een rood en blauw decor van fabeldieren. Kraag beschadigd.
Vier borden, bestaande uit twee Doornikse (één met schilfer) en twee van Milton.
Een kan, een melkpot en een bowl van Basaltware. Onderaan genummerd.
Een handgeknoopt Perzisch bidkleed met mirab.
Twee kandelaars van gegoten blauw glas, gedragen door barokke dolfijnen.
Een kraagvaasje van monochroom wit porselein in de stijl van het blanc-de-Chine.
“De Arcanist.” Pentekening op papier. Gesigneerd. Gedateerd ‘77.
Zes klepkannen van meerkleurig Brussels aardewerk, waarbij vier met mankerend deksel. XVIII en XIXe eeuw.
Twee antieke Masaikruiken, gemaakt van een kalebas.
Een lot van acht verschillende kandelaars, waarbij vijf van rood koper en drie van messing.
Twee documentatieboeken: ‘ Corvette milestones’ M. Mueller en ‘ Sports car color history: Corvette 1953 - 1962’ M. Mueller
“De H. Antonius”. Kleurlitho. Gesigneerd buiten de plaat.
Een hanglamp van polychroom barbotine-aardewerk met reliëfdecor.
Een handgeknoopte wollen loper.
Een oude houten sigarenvorm.
Een lamp van geslepen kleurloos en rookbruin kristal met verguld decor.
Twee knobbelvazen van blauw en wit Delfts aardewerk. Eén met gerestaureerde rand. XVIIIe eeuw.
Een gevarieerd lot porselein, bestaande uit vijf kopjes (twee gemerkt van Meissen), twee schoteltjes, drie theepotjes (het Chinese met gebroken dekseltje), een vaasje , een vaasje met capucine decor en een suikerpotje.
Een lot van vijf metalen siervoorwerpen, bestaande uit twee vechtende hanen, twee goudgepatineerde fazanten en een andere fazant.
Een paar verguld koperen engeltjes op arduinen voetstukjes.
Een lot van drie boeken betreffende iconen.
Een Reclamespiegel voor sigaretten: Players Navy Cut.
Een lot Brussels porselein, bestaande uit een paar hoornvaasjes, twee bekers met oor, twee balustervaasjes, een kannetje en een tulpenvaasje. XIXe en XXe eeuw.
Een rond houten wandklokje.
Een fruitschaal op voet van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt. Duits werk.
“Album historique de timbres postes”. Met oude postzegels (medio XIXde tot einde jaren 1920). Letsels en manco’s.
Twee hoornvazen van wit porselein z.g. Vieux Bruxelles.
Set van 9 kerstborden van blauw en wit porselein, onderaan gemerkt. Jaren 1966, 1968, 1969 (2x), 1986, 1990, 1991, 1992 en 1997.
Een Madonna en Kind van monochroom porselein, gemerkt M.I. Hummel en twee kleine beeldjes met een apocrief Meissen merk onderaan.
Een ruitvormige porseleinen terrine met een meerkleurig decor van bloemen, vogels en vlinders en met handvatten in de vorm van barokke dolfijnen. Zonder lepel.
Drie porseleinen clowns. onderaan gemerkt.
Een zwartgelakt houten kistje met een secreet in het deksel. XIXe eeuw.
Een lot van acht verschillende kannetjes van Lusterware.
“La Laitière”. Een groep van Saksisch porselein. Onderaan gemerkt.
‘Eugeen Van Mieghem 1875-1930 ANVERS; E. Joos. Kunstboek in originele verpakking.
Twee documentatieboeken: ‘Superbikes’ en ‘Motorcycling’.
Een bierreclame voor Gordon - Scotch Ale uit 1970.
Elf diverse Vieux Bruxelles hoornvaasjes. De meeste onderaan gemerkt (enkele Limoges).
Een uiltje (H. 10 cm) van kleurloos kristal en twee wijnglazen van egaal rood kristal.
Twee glazen sifonflessen voor soda.
Een art deco lampje van smeedijzer met een bolle glazen lampenkap.
Een bronzen vijzel met stamper.
Vijf verschillende vaasjes en een theepotje van Imari porselein, waarbij twee vaasjes met bronzen montuur (onvolledig). Het dekseltje van het theepotje niet origineel. XIXe eeuw.
Een reeks van vier stoelen in Louis-Philippestijl.
Een kat en een ezel van porselein. Onderaan gemerkt. We voegen er een beeldje van een meisje in een nachthemd in dezelfde stijl aan toe, gemerkt “Made in Spain”.
Lot bestaande uit: een Vieux Paris theepotje, een glaspasta lampenkap gemerkt Nover France, een gesculpteerd houten schoentje (letsel), een grote waterkan van steengoed met ruiters-en personagedecor in reliëf gemerkt W. Ridgway & Co (tinnen deksel), een ciderkruik van steengoed met geschubd decor in reliëf (Engels registratiemerk, tinnen deksel), een Beswick uiltje naar Beatrice Potter, onderaan gemerkt (met doosje).
Een Rouwnummer voor Koningin Astrid uitgegeven in oktober 1935. Eén herinneringsalbum over Koning Albert I.
Een eikenhouten barmeubel met bovenaan een openklapbaar blad en een neerklapbaar gebeeldhouwd front. Onderaan twee paneeldeurtjes en op leeuwenpoten.
Lot van 4 borden van porselein, onderaan gemerkt: een kerstbord jubileum 1908-1983. Een jubileumbord Kongeliche Grønlandske Handel 1774-1974. Een polychroom bord met een operagebouw. Een polychroom bord met vlinders.
Een lot van vijf partituurboeken voor piano, prachtig geïllustreerd.
The Faber Collection. 4 kunstboeken: Klee (2 vol.), Sienese Paintings en Turner. Jaren 50.
‘Pinocchio”. Een chromo-album van De Beukelaer. Drie plaatjes ontbreken.
Een zilveren armband en kruisje bezet met markasiet, twee horloges en een aantal fantasiejuwelen.
Een eikenhouten servieskast met onderaan twee deuren.
Een schotel van Imariporselein met gelobde rand. XIXe eeuw.
Drie oude constateurs voor de duivensport in houten kast.
Een toiletkast met vier laden, een marmeren blad en een spiegel.
Een lot fantasiejuwelen waaronder halssnoeren, kettingen en een Tissot dameshorloge.
Een eikenhouten commode met drie laden.
Een hoge armstoel van mahoniehout in Louis-Philippestijl, bekleed met fluweel.
Een kerkstoel van zwartgepatineerd hout met gedraaide poten en spijlen en bekleed met rood fluweel.
Een reeks van zes eikenhouten stoelen met rug en zit van gedreven leder. Lichte slijtage, één grondig te restaureren.
Een reeks van vier eikenhouten stoelen met lederen zit en rug.
Een antieke mahoniehouten tafel met getorste poten, twee neerklapbare uiteinden en twee laden in de gordel. Steunlatjes afgebroken.
Een antieke notenhouten stoel, bekleed met tapisserie. Overgang Lodewijk XIV - Lodewijk XV.
Een houten kinderbureautje met drie laden.
Een dagobertstoel van gebeeldhouwd eikenhout met een schild in de rug en met een lederen zit. Op wieltjes.
Een violontafeltje met entretoise en roze marmeren blad.
Een verlengbare ovale tafel.
Een grote kontra-barometer.
Een smalle en een brede piëdestal van grijsgepatineerd hout.
Een schommelstoel van geplooid beukenhout in de manier van Thonet.
Egyptisch beeldje van kunststof. In glazen presenteervitrine.