Veiling volledig: 800 loten.
Tentoonstelling: Vr. 25 & Zat. 26 augustus van 10.00 tot 17.00u
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling volledig: 800 loten.
Tentoonstelling: Vr. 25 & Zat. 26 augustus van 10.00 tot 17.00u
Een stel van 2 laat 19e eeuwse Staffordshire dogs, niet gemerkt.
“Volkstaferelen.” Twee werken, aquarel op papier. Gesigneerd.
Een lot antieke sport- en spelmaterialen, bestaande uit vier bowls (koersballen), een lintmeter in lederen etui, een kaartenkistje met scoreteller, een kleine puntenteller met benen toetsen en een scorebord.
“Vlinderbloem”. Een met vlindervleugels belegde compositie in bloemvorm, mixed media op papier.
Een zijden sjaal. Gemerkt.
Een grijsgepatineerde houten kerkstoel met hoge rug en rieten zit.
Likeurstelletje van verzilverd metaal en geslepen kristal met een karaf en zes borrelglaasjes.
Een bajonet in schede. Genummerd 292587. Heft licht verbogen.
Een paar winterzichtjes, olieverf op paneel, gesigneerd.
Een 14 karaats geelgouden bloemvormige hanger bezet diamant schilfertjes en koraal.
Een vintage camera, model Agfa Billy met bijhorend lederen tas.
“Boszicht met stroom”, olieverf op paneel. gesigneerd.
Een zeer decoratieve eikenhouten presentatiesokkel.
Schots landschap met de runderen, olieverf op board, gesigneerd en gedateerd 1863.
Een zijden sjaal. Gemerkt.
Een Bretoens houten bijzetkastje. 2 laden.
Een porseleinen Art Deco vaas. Zwart met verguld plantendecor versierd.
Een paar zwart marmeren boeksteunen met vogel ornament.
Een beeldje van metaal met een klein bloemenhoudertje, gemerkt WMF. Alsook twee zilveren schaaltjes, het ene met Hollandse keuren, het andere Birmingham.
Een 18 karaats geelgouden ring “toi et moi” bezet met briljantjes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,12 ct. en twee robijnen met een gezamelijk gewicht van +- 0,20 ct.
Een vintage camera model Agfa Box in stoffen legertas.
Parkzicht bij herfst, olieverf op het paneel.
Een gevarieerd lot van 5 wandelstokken waarvan 2 volledig in hout, 1 met koperen handvat met de voorstelling van een aap, 1 met een hoornen handvat en 1 met verzilverde kop.
Weidezicht met koeien en bloesems, olieverf op het paneel, gesigneerd is onleesbaar.
Een zijden sjaal. Gemerkt.
Een houten armchair met madras uitvoering gestoffeerd en gerestaureerd.
Een lot van 5 oude bakelieten ‘Brownie’ cameras waaronder 2 Baby Brownies , 2 x de Brownie Flash en een Brownie 127.
Een Kern Aarau 3D microscoop op verstelbare voet.
Boszicht bij Herfst, olieverf op doek.
Een 18 karaats geelgouden ketting met hanger bezet met kleine briljanten en een robijn van +- 0,20 ct.
Een vintage camera model Super Ricohflex met lederen tas.
“Africa” en “Asia”. Twee langwerpige oude gravures met talrijke personages. Engeland, XVIIIe eeuw. Wortelnoten lijsten van Trowbridge Gallery.
Een lot van 4 porseleinen sierborden, waarvan 3 Delfts Blauw en 1 gemerkt Villeroy & Boch.
Vijf gravures: een topografisch zicht van Venetië naar de XVIIde eeuw. Theo Beerendonk. “Een oude hoeve”. C. Marstboom. “Veldweg”. Lino. Frans Masereel. “Raritäten”. Lino. Felix Timmermans. “µtorenwachter’s nieuwjaarswens. Een geïllustreerd gedicht.
Een zijden sjaal. Gemerkt.
Een paar gesculpteerde houten armstoelen met gestoffeerde zitting en rieten rugleuning.
Een wit-blauw aardewerken tabakspot met koperen deksel en opschrift “Havana’. Onderaan gemerkt Delft.
Een religieus lot bestaande uit een ingekaderde foto van een pater, een tekening van Christus en een plaasteren Christusbeeld in de Art-Deco stijl.
Een lot van 7 miniatuurtjes met diverse taferelen en portretten.
Een 18 karaats geelgouden ring bezet met één briljant van +- 0,18 ct.
Een vintage Canon camera model Canonet QL19 met lederen tas inclusief toebehoren lichtmeter, flash, etc.
“Naakt” Tekening op papier. Gesigneerd.
Een wandelstok met verborgen zwaard, made in India.
“Stilleven met fruit”. Olieverf op paneel.
Een zijden sjaal. Gemerkt.
Een houten klaptafel, verrijdbaar met 1 lade onderaan.
Een Art Nouveau jardinière in faience versierd met bloem en zweepslag motief in het reliëf. Onderaan gemerkt.
Een lot van 4 wandelstokken waarvan 2 met zilveren handvat en een antieke paraplu.
Bos- en rivierlandschap met vissers”. Een pentekening op papier. Onderaan gemerkt “composé et dessiné à la plume par Jos. Nauwens 1852."
Een 18 karaats geelgouden halsketting met hanger bezet met een centrale briljant van +- 0,29 ct.
Een set van 2 verguld bronzen haardijzers met de voorstelling van hofdames .
“Tennis in Boom”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een uitschuifbare Engelse wandelstok/meetstok voor het meten van de schouderhoogte van paarden in Inches en/of cm naar believen.
Een paar interieurs. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een zijden sjaal. Gemerkt.
Een eikenhouten presentatiemeubel met 4 niveaus en spiegeltje bovenaan.
Een porseleinen mantelklokje met handbeschilderd floraal tafereel. Uurwerk defect. Binnenin gemerkt.
Een mosterdpot van zilver 835/1000, een verzilverd metalen theepot, een toiletset van verzilverd metaal, servetringen, karafje, theezeefjes, een rechthoekige jardinière e.d.
“Herfstlandschap met bosbeek”. Olieverf op doek. Gesigneerd linksonder en achteraan.
Een paar 18 karaats geelgouden oorbellen met twee briljanten met een gezamenlik gewicht van +- 0,68 ct. FSI1.
Een Italiaanse piëdestal met bloempot voorzien van vergulde elementen in plaaster.
“Winterlandschap”. Olieverf op paneel.
Een grote porseleinen bloemenmand, gemerkt Capodimonte. Handgemaakt circa 1960. Onderaan gemerkt.
“Gestyleerd straatzicht”. Roemeense school. Gesigneerd RODY, gedateerd ‘78.
Een zijden sjaal. Gemerkt.
Een massief eikenhouten halbank versierd met Godsdienstig tafereel. Engeland, tijdperk Jacobean omstreeks 1700. Met certificaat.
Een porseleinen vaas, versierd met figuren, vergulde details en kleurpallet. Gemerkt Victoria Tsjechoslowakije.
Een modern aardewerken servies bestaande uit 8 tassen, 4 kopjes, 7 schoteltjes, 7 kommen, 4 middelgrote kommen, 7 eetborden, 7 lange borden. Gemerkt PTMD. Bijgevoegd 6 borden met oppervlak in reliëf, ongemerkt.
“De regio van het huidige België” Gravure naar de 18 eeuw.
Een 18 karaats geelgouden ring bezet met een centrale briljant van +- 0,25 ct. en in markies geslepen diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct.
Een set van 2 verguld metalen kerkkandelaars rijkelijk versierd.
“Roland van Campenhout”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een bronzen kandelaar in rococostijl met 5 lichtpunten.
“Bloemenstilleven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een zijden sjaal. Gemerkt.
Een set van 2 vergulde ovale bijzettafeltjes met marmeren blad, waarvan 1 gebarsten. Vlechtwerk onderaan.
Een bronzen tafellamp met vogelornament en plantaardige details.
Een bronzen verguld schouwgarnituur onder glazen stolp. Afgebeeld figuur met boek en organisch decor in het reliëf. Klokje vermoedelijk defect.
“Hooimijten”. Olieverf op doek. Lokeren 1913.
Een lange parelhalssnoer met 18 karaats geelgouden slot bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct. en een saffier van +- 1 ct.
Een bronzen beeld van twee fazanten op twee-kleurig marmeren voet.
“ Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd. Restauratie, midden de linker boom.
Verzilverd metalen plateau met twee geslepen kristallen karaffen.
“Tweemaal Bernadette”. Gemengde techniek. Gesigneerd. Met certificaat.
Een zijden sjaal. Gemerkt.
Een lot van 4 houten stoelen met gedraaide poten, gestoffeerde rug en zitting in een verticaal lineair design.
Een paar Delfts aardewerken dekselvaasjes op houten sokkel. Gemerkt APK (Pieter Kocx). 18e eeuw.
‘Zittend meisje’, een terracotta beeld getekend Paul Sersté.
“De “Space Shuttle”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geelgouden ring “toi et moi” bezet met briljantjes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,10 ct. en twee saffieren met een gezamelijk gewicht van +- 0,30 ct.
Een apothekers weegschaal in houten vitrinekast met gewichtjes. Gemerkt Ets. VAN DER HEYDEN SA.
“St. Rombouts toren Mechelen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
“De buildrager”. Een groengepatineerd bronzen beeld op arduinen sokkel naar het werk van Constantin Meunier.
“Bomenrij in de winter met huizen in de achtergrond”. Olieverf op paneel. Gesigneerd rechtsonder. Passe-partout te vervangen.
Een snuffbox met email decor met een portret van een dame.
Een gesculpteerd houten tafeltje met diverse florale elementen in reliëf. Glazen blad nadien bijgevoegd.
Een grote houten vijzel, vermoedelijk Afrikaans.
“Jachthond met buit”. Een verguld bronzen beeldje van een hond met haas in bek.
“De Rupel”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats art deco witgouden broche bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2 ct.
Een brons vergulde cartelklok, gemerkt comptoir general Mon H Riondet.
“De Leeuw van Waterloo”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een jazz gitaar gemerkt Samick, model “Greg Bennett”. nr JZ-3/AN. Met draagzak.
“Zeilboot”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een glazen luchter met 5 lichtpunten.
Een bruin lederen Chesterfield salonnetje op wieltjes bestaande uit een tweezit en twee clubzetels.
“Agelgel”. Een Ethiopische herders “Njira” voedseltas uit gevlochten riet en met lederen bekleding. 19e eeuws.
Een verzilverd Wiskemann bestek voor 12 personen in houten bestekkoffer.
“Landschap met boerderij”. Olieverf op doek.
Een 18 karaats witgouden art deco ring bezet met 24 diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,44 ct. en een centrale briljant van +- 0,60 ct.
Een bronzen beeld van een zittende man getiteld ‘La Lettre’, gesigneerd Roger Bloche.
“Strandstoelen”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een terracotta buste. Inscriptie achteraan 1811 CDB
Een stilleven met mosselen en kruik, olieverf op paneel. Gesigneerd.
“La Lanterne”. Een 6 hoekige messing hanglantaarn met getint glas. (AID3321)
Een mahoniehouten tweedeurs vitrinekast in Empirestijl. XIXde eeuw.
Een Zilveren presenteerschaaltje, gemerkt 800 AD, 400 gram.
Een lot van 15 Napoleontische soldaten van polychroom porselein. Eén met herstelling.
Interieur met porseleine beeldjes, olieverf op het paneel.
Een 18 karaats witgouden halsketting met hanger in de vorm van een kruis bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,28 ct.
Een beeld in zamac met marmeren voet getiteld ‘la chasse à l’aigle’ in de marmer gesigneerd Van de Voorde George.
"Portret van een blinde vrouw", olieverf op doek. Gesigneerd.
Een dessertservies, Paul Pastaud voor Limoges, France bestaande uit 12 dessertbordjes, 12 ondertassen, 10 tassen, een koffiepot, een suikerpot, een melkkannetje en een schotel.
Portret van een musketier met beker, pastel op papier. Gesigneerd.
Een Art Deco glaspasta hanglamp met 1 coupe, 3 blakers, gesigneerd Muller Frères.
Een mahoniehouten tweedeurs vitrinekast in Empirestijl. XIXde eeuw.
Een zilveren melkkannetje, gemerkt 900‰. 255 gram.
Een gekleurde kristallen karaf set met 6 glazen van Val Saint Lambert.
Kanaalzicht, pastel op papier. Gesigneerd.
Een 18 karaats witgouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,56 ct.
“Lepel”, Een diatonisch accordeon uit hout, leder en brons. Vemoedelijk Duitse makelij. Eind 19e eeuw.
“Montana, Lac Moubra”. Berglandschap met een meer, olieverf op doek uit 1929. Gesigneerd.
Een tabakspot met gietijzeren montuur van het atelier F. Carion. Vermoedelijk 1927.
"Twee boten op het strand, een sloep op het strand bij valavond", olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een gedreven koperen luchter met drakenornamenten en 6 lichtpunten met glazen kap.
Een antieke, massief eiken Brugse kapiteelkast met 2 deuren en gesneden elementen.
Een Russisch icoon van St. Pieter. 18de eeuws. Ouderdomschade.
Een zilveren bloempothouder met Schotse keuren, Edinburgh, 1921 met een gewicht van 195 gram.
“Heilige Barbara”. Olieverf op doek. 18de eeuws.
Een 18 karaats witgouden ring bezet met een centrale briljant van +- 0,53 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,62 ct.
Een map met Duitse munten, 84 stuks waarvan 66 zilveren, daterend tussen 1791 en 1972
“Gemüsefrau”. Een ets op papier, met opschrift buiten de plaat "Original Radierung von Prof. Paul Geissler".
Een beeld in metaal van 3 lopende windhonden op een granieten voet.
“Vissershaven”. Olieverf op paneel. Draagt een handtekening.
Kristalen luchter met messing, circa 1980. Met reservestuk.
Een donker eikenhouten Lodewijk XV vitrinekast. 2 deurs met glas bovenaan, Onderaan 2 laden en 2 deuren. Mogelijk Luik, einde XIXde eeuw.
Een lot van vier zilveren bestekdelen waaronder een pollepel en bijhorende serveervork met een gezamelijk gewicht van 405 gram, en een serveervork en een taartschep met zilveren handvat.
“La bonne recette”. Een bruingepatineerd bronzen beeld naar het werk van Emile Carlier.
“Man met biggetje”. Olieverf op paneel. Vlaamse school, XVIIe eeuw.
Een 18 karaats witgouden halsketting met hanger bezet met een centrale briljant van +- 0,22 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,66 ct.
“The Edeophone”. Een uit hout en leder gesculptuurde Concertina met bijhorend lederen draagtas. Gemerkt “Lachenal & Co. London” en genummerd 60090. Eind 18e begin 19e eeuw.
‘Straatzicht bij valavond’, houtskool op papier, getekend Isaac Israels.
Een antiek Franse zamak pendule op marmeren voet in Louis XVI stijl. Medio 1870. Pendule naar Moreau.
‘De Pianiste’, olie op doek, getekend Volovick. Met verfschade.
Een luchter met vijf ringen en zes lichtpunten met kristallen pendeloques.
Een vintage mid-Century dressoir, model U-458 ontworpen door Jiri Jiroutek voor Interieur Praha. 1960, Expo’58 stijl. 4 laden en 1 deur, vervaardigd uit beukenhout, plywood en fineer.
Een aardewerken vaas gedecoreerd met saters en blauw glazuur. Gemerkt onderaan: E. Aubry.
Een lot van drie zilveren doosjes waarvan het eerste gemerkt met Engelse keuren: William Comyns & Sons, London, 1901, 100 gram, het tweede met Franse keuren: Claude Doutre Roussel, Parijs, ca1900, 60 gram en het derde met Duitse keuren gemerkt 800, 45 gram. Toegevoegd een verzilverd pillendoosje.
“Hond met hoed en kostuum”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd. Met certificaat.
Een 18 karaats witgouden art deco ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2 ct.
‘Hommage to Romeo & Juliet’, een 23-delig verzilverd bestek door de Spaanse kunstenaar Miguel Ortiz Berrocal en geproduceerd tussen 1969 en 1974. De heften zijn demonteerbaar en onderling verwisselbaar, zogenaamd plug-in-cutlery.
“Bloemstilleven”. Een schilderij, olieverf op doek. In Romantisch gesculpteerd kader. Gesigneerd “Anna Cuperus”.
Een geslepen kristallen coupe met kobalt blauw, coupe Borodine, Danse De Flore.
Een schilderij, winterzicht, olie op panneel, links onderaan getekend Koekoek in vergulde kader.
Een luchter met vijf ringen en vijf lichtpunten met kristallen pendeloques.
Een gesculpteerde houten rollertop secretaire met 9 laden.
Een aardewerken bolle vaas met bruin en blauw glazuur.
Vijf oostervorken en lepeltjes van sterling zilver 925‰. In originele doosjes.
“Binnenhalen van de visvangst”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats witgouden schakelketting.
“Accordeaphone”. Een uit hout en leder gesculptuurde Accordeaphone met celluloid belegd en bijhorend lederen draagtas. Gemerkt “Lachenal & Co. London”. Een uniek instrument waarvan slechts 8 werden gemaakt. Begin 20e eeuw.
“Indo-naakt”. Een schilderij, olieverf op doek. Gesigneerd “Jan Imberechts”, gedateerd 1934.
Een porseleinen servies set Rosenthal Germany bestaande uit 52 stuks.
Een glas in lood met floraal en kerkelijk decor.
Een vierzijdig bronzen lantaarn met geslepen glas.
Een houten gepatineerde toonbank met verschillende hoogten en tabletten. (AID5852)
Een grote Hunan waterpot van grijsgroen geglazuurd steengoed, versierd met een noppenmotief op de schouder en met zes oortjes op de schouder. China, XIXde eeuw. Kleine letsels.
Een ronde coupe op voet van massief zilver, motief van getorste ribben. Engelse keuren, M. Bros en datumletter d. (Mappin Brothers, Sheffield 1896).
“Uitgebreid landschap met een jong hoogstammig bos en een poel links, wandelaars op een pad en een dorp in de verte”. Olieverf op doek (herdoekt). Oude toeschrijving achteraan en sporen van handtekening rechtsonder.
Een 18 karaats witgouden ring bezet met een centrale briljant van +- 0,51 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
“Dame op schelp”. Beeld van aardewerk. Gedateerd 1905. Hoofdje hersteld.
“Stilleven met bloemen en fruit”. Olieverf op doek (oude herstellingen). Gesigneerd rechtsonder.
Een collectie van 15 Belgische decoraties, IJzer, Wereldoorlog II, Leopoldsordes, Kroonordes. We voegen er een soldatenmuts met kwast aan toe.
“Watervalletje in een uitgebreid landschap, een herder met zijn kudde in de verte”. Olieverf op doek (kleine letsels).
Een bronzen luchter, versierd met kristallen pendeloques.
“Buste van Jules Communaut, directeur van de Crédit Belge”. Gepatineerd brons. Gesigneerd.
Een grote Martaban voorraadpot van bruin geglazuurd steengoed, versierd met draken en vogels in reliëf en met zes oortjes op de schouder. Zuid-Oost-Azië, omstreeks 1800. Kleine letsels.
Een mandje op voet van massief zilver, ajour gewerkt en met een druivenrankenmotief. Duitse keuren, 800/1000.
“Antinea.” Smeedijzeren lamp met licht-gele Murano coupe.
Een paar 18 karaats witgouden hartvormige oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,42 ct.
Thomas Alva Edison Phonograph Model Standard geschikt voor het afspelen van 2 minuten wasrollen. Deze Standard gemaakt in USA is voorzien van een banner transfer met het opschrift Edison Standard Phonograph. Er bij zijn 7 wasrollen waarvan 4 in goede staat en 3 gebroben/gebarsten, alle 7 in hun originele doosje.
“Lassoed mustang”. Een grote groep van gepatineerd brons naar een werk van Frederic Remington.
Een handtas van lichtbruin leder. Gemerkt. Met stoftas.
Een eikenhouten spiegel met kroon.
Een Art Deco glaspasta luchter met 4 lichtpunten, gesigneerd Noverdy France.
Randschade aan de achterkant!! Een grote kelkvormige vaas met voetstuk van geslepen kristal, deels in de massa rood gekleurd. Onderaan gemerkt. En met label.
Een paar groenteschalen met deksels van verzilverd metaal. Onderaan gemerkt. In oorspronkelijke dozen en met stofhoezen.
Een ronde schaal van massief zilver, motief met getorste ribben. ONderaan gemerkt met drie sterren en 800/1000.
Een spiegel met gebeeldhouwd houten lijst.
Een 18 karaats witgouden art deco ring bezet met één centrale briljant van +- 1,08 ct. Vs en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,80 ct. F/G Vs.
Een neogotisch kruisbeeld van gebeeldhouwd eikenhout.
Een Venetiaans glazen geslepen spiegel met Romantische taferelen. Binnenste spiegel niet geslepen. Enkele stukken loszittend en kleine bastjes.
Een paar rechthoekige likeurkaraffen met handgegraveerd rocailledecor. Massief zilveren montuur, gemerkt en 835/1000.
Een spiegel in verguld houten gesculpteerd kader.
Een handtas van nachtblauw leder. Gemerkt. Met stoftas.
Een pendule van verguld brons in Rococo stijl. Rondom versierd met rocailles en acanthus. Wijzerplaat van email op koper. Frankrijk, omstreeks 1900. Gemerkt op het uurwerk. Met sleutel en slinger.
Grote coupe van kleurloos geslepen kristal. Waarschijnlijk VSL, niet gemerkt.
Een rechthoekige sigarendoos van massief zilver met houten interieur. Gemerkt Made in Italy, Sterling en 925/1000.
“Zeezicht”. Een schilderij, olieverf op doek, onderaan gesigneerd en gedateerd 1911.
Een Vlaams kruis van zilver en 18 karaats geelgouden bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
“Ex Ligno SS Crucis D.N. Jesu Christi”. Een bronzen kruisbeeld met een reiiekhouder met splinters van het Kruis van Christus. Albasten voetstuk.
“Winters Hoevelandschap”. Een schilderij, olieverf op doek. Gesigneerd.
“Sint-Anna ten Drieën”. Een hoogreliëf van terracotta met veelkleurig glazuur. Met opschrift: “ S. Anna op dit Veld vereerd bescherm ons gezin. Achteraan gesigneerd en gedateerd 25/12/1954.
Een bloemenstilleven, olie op doek, gesigneerd Van Giel F.
Een handtas van donkerbruin leder. Gemerkt. Met stoftas. Gebruikssporen en slijtage aan de aanhechting van de handvaten.
“Sint Jozef met kind”. Een beeld van gesculpteerd arduin. Gesigneerd en gedateerd 1937.
Een Madonna met Kind van terracotta. Jaren vijftig.
Een paar kandelaars met twee armen op ongelijke hoogte. Kleurloos kristal. Gemerkt.
“Hoevezicht”. Een tekening, houtskool op paier. Gesigneerd.
Een 18 karaats geelgouden strikvormoige broche bezet met diamanten oude slijp in zilver gezet met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct.
Een set van 2 kobaltblauwe dekselvazen met geprinte romantische voorstellingen en gouden versiersels.
Een paar schilderijen olieverf op paneel. Franse school 19e eeuws.
Een collectie van 5 penningen met o.m. 2 x Pius XI, College Notre-Dame te Doornik, Universiteitsbibliotheek Leuven 1914 “HUMANITAS AMERICAE/ Ao MCMXXI RESTITUIT), IJzer en een kleine geëmailleerde reisicoon met de Moeder Gods van Kazan (opdracht achteraan d.d. 1953).
‘Twee zusjes’, gemengde techniek, 19e eeuws, in ovalen passe-partout en vergulde kader?
Een couvert in vier laden voor 12 personen met bijgevoegd 12 bestekleggers. Enkel 1 suikerlepel onbreekt.
Een mahoniehouten Empire secretaire, bekroond met koperen ornamenten. 1 lade bovenaan, uitklapbare schrijfklep midden en tweedeurs kast onderaan. 1 handvat houdertje bij bovenlade ontbreekt.
Een paar verzilverd metalen kandelaars met drie lichtpunten en een dito langwerpige coupe met twee oren, motief met getorste ribben.
Een paar vuurbokken. Tijdperk Napoleon III.
‘Winterzicht bij nachtelijke hemel’, olieverf, getekend De Pauw.
Een 18 karaats wit en roze gouden art deco ring bezet met één centrale briljant van +- 0,72 ct. HP1 en vier diamanten in driehoek slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,48 ct. en vier briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,15 ct.
Een gepatineerd Victoriaans houten hobbelpaard. Met leder en ijzer afwerking. 19e eeuws.
‘Stilleven’, olie op paneel, getekend De Saeger Louis.
Een langwerpige coupe van kleurloos kristal. Gemerkt.
‘Stilleven met bloemen’, een schilderij, olie op doek gesigneerd Y. Willems in vergulde kader. Het doek heeft een herstelling op 2 plaatsen.
Een kristallen luchter met negen lichtarmen in twee rijen.
Een glazen vaas met verzilverd voetstuk met organisch reliëf. Onderaan gemerkt “La Meridiana”.
Uitgebreid glasservies van geslepen, model Louis-Philippe. Waaronder: 13 champagne glazen, 28 witte wijnglazen en 13 rode wijnglazen.
Een handbeschilderd Limoges porselein servies. Medio ‘50, gesigneerd D’Artois. 66 stuks, 5-tal kopjes met lichte breuklijn en enkel bordje met schilferschade aan de rand.
“Landschappen”. Een paar schilderijen, olieverf op paneel. In gesculpteerde vergulde lijsten.
Een 14 karaats roze gouden ketting met hanger in de vorm van een boogschutter.
Een lampvoet in de stijl van Maison Jules/Charles met een marmeren sokkel en daarop een messing paardenhoofd.
‘Duinlandschap’, gemengde techniek, getekend Andre verhorst en gedateerd 1949.
Zes verschillende grote en kleine stukjes koraal.
‘Zittende dame met kruik’, Olie op doek, linksonder onduidelijk gesigneerd in vergulde kader.
Een vintage mid-century design bloemenkroonluchter uit chroom met drie lichtpunten en melkglas kappen. Expo ‘58 stijl, door Zukov.
“Rubelli”. Een houten tafel met gesculpteerd onderstel en in marmerlook beschilderd tafelblad. (AID3275)
Een vodka-en kaviaarset voor 6 personen bestaande uit langwerpige shotglazen, en een ijsemmer.
Een lampvoet gemaakt van een oude olielamp in messing en porselein.
“Stillleven met fruit”. Een schilderij, olieverf op paneel. Zonder signatuur. Vroeg XIXe eeuw.
Een 18 karaats geelgouden zakhorloge.
Een oosterse stijl koperen lampvoet met florale decoratie gecombineerd met een tiffany-stijl lampekap.
“Le Soir / Le Matin”. Een paar gravures op papier met erotisch thema, in verguld kader.
Een lot van 7 tafel-en wandklokken.
‘Vue prise dans l’interieur de la maison de Castor et Pollux à Pompeî’, olie op doek, gesigneerd P. Beaufaux en gedateerd 1861.
Een metalen luchter met 6 lichtpunten en versierd met glazen ornamenten.
Een eikenhouten meubel met gesculpteerde versieringen in en rond de twee deuren.
“Erasmus”. Een gepatineerde gipsen buste, achteraan inscriptie “Antheunis, genie en wereld”.
Een uit kunststof gesculpteerd beeld van een roofvogel. Gemerkt Malevolti Italy.
Parijs Straatsicht, olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geelgouden ring bezet met twee briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,52 ct.
Een porseleinen sierbord. Gemerkt “Makkum”.
‘De Vlucht’, olie op paneel in opzichtige vergulde kader met de voorstelling van een koets beschermd door 2 soldaten. Draagt handtekening.
Een bronzen kandelaar in de vorm van een gevleugelde duivel op marmeren sokkeltje.
“Antwerpen en de Schelde vanaf de bocht gezien”. Olieverf op paneel. Gesigneerd linksonder.
Twee grote Marokkaanse olielampen. Enkele barstjes aanwezig op verschillende plaatsen in het glas.
Een Lodewijk XV stijl houten secretaire met uitschuifbaar schrijftablet, 3 laden en een wit marmeren blad versierd met bronzen ornamenten.
Een tafellamp in tiffany stijl met een voet voorstellend een boomstam met wortels en een florale kap.
Een glazen midcentury facet-geslepen Murano Sommerso vaas, 2 tinten blauw en geel.
"Ronda, Andaluzië", Aquarel op papier, gedateerd 1957.
Een halssnoer van Keshi parels en een parelarmband.
Een zilveren thee en koffieset met melkkan en suikerpot. Makers mark “Sheffield 1931, Viner’s Ltd Emile Viner”.
"Avant-L'orage", olieverf op doek, gesigneerd. gedateerd 1933.
“The Virgin of Georgia and Jerusalem”. Een icoon op paneel. Opschrift achteraan “Novgorod School XVth Cent. Painted by Zygmunt Grabowski-Poland”. Gestempeld en gedateerd 1977.
Boszicht met rivier en meer, olieverf op doek. Gesigneerd.
Een gegraveerd glasservies.
Een houten vitrinekast, 1 deurs met 2 glazen zijden. Vergulde messing ornamenten.
Een lot zilver bestaande uit een schaaltje, potje, lepeltje. 800‰
Een porseleinen dekselvaas. Onderaan gemerkt “A.C.F. Décor bleu Sévres, fait à la main”.
“Overstroming”, lithografie, genummerd 215/350.
Een paar oorbellen van geelgoud en staal.
Een lot kunstboeken, bestaande uit; Paul Smolders, René Magritte, Khnopff x2, Spilleart, Van Gogh, Klimt, Lernout, Kunstschatten.
Een boszicht met stroom. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een Art-nouveau postkaartenboek met daarin een gevarieerd lot van Belgisch Congo, oorlog en kaarten vanuit het gehele land en Nederland, ca 1910-1920.
Een strandzicht, olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een oude hallamp met drie bloemvormige glazen kapjes. Omstreeks 1900.
Een donker eiken Engels bureau, 5 laden met groen lederen blad en een bijhorende stoel.
Een Christofle opdienschaal met glazen ovenschaal.
Een 12-delig Christofle visbestek in foedraal.
Meerzicht, olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats witgouden ring bezet met een solitair van +- 0,40 ct.
“Art et Décoration”. Een lot van 11 stuks jaaruitgaven, Novembert maand manco. Thema Art Deco.
Hoevezicht met kippen, olieverf op doek. Kleine schade aan het doek bovenaan en rechterkant. Gesigneerd.
Een lot kunstboeken uit de reeksen; “Les styles Français” en “Styles Regionaux”. Bijgoevoegd; “La maison du XVIII siecle en France”.
Een driemaster op volle zee, olieverf op doek. Gesigneerd.
Een Italiaanse porseleinen luchter met drie armen. Met typisch bloemdecor.
Een gesculpteerde houten tafel, aanvullend twee stoelen met gestoffeerde zitting.
Een banjoline, gemerkt Marpa. Met stoffern draagtas.
Een houten Citer of Zither, omgebouwd tot luidspreker.
Gestileerd Dorpszicht, gemengde techniek met aquarel op papier, gedateerd 1974.
Een 18 karaats witgouden halsketting met hanger bezet met één centrale briljant van +-0,15 ct.
Een hotelbelletje in messing voorstellend een aap op een schildpad met banner waarop vermeld ‘Train De Plaisir’.
Boszicht met stroom, olieverf op doek, krassen op het doek. Gesigneerd.
“Super hero comics”. Een lot van 19 vintage strips.
Damesportret, olieverf op doek. Gesigneerd.
Een groene Venetiaanse luchter in murano glas. 5 armen, met 2 ontbrekende stukjes.
Een rechthoekig, donkerbruin gebeitste salontafel met bamboe tablet en onderplaat.
‘2 engeltjes met fazant’, een porceleinen beeld onderaan gemerkt Algora made in Spain en genummerd B.2565.
Een kaststel set van vier grote aardewerken vazen en coupe met bordeaux decor. Eén kruik beschadig. We voegen er soortgelijke kruik aan toe.
Hoevenzicht bij Winter, olieverf op paneel.
Een 18 karaats witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een gedreven messingen pendule. Vroeg 20ste eeuw. Met sleutel. Kleine beschadiging bovenaan.
Bloemstilleven in Delftse vaas, met rozen, olieverf op het paneel.
Een set van 3 verchroomde beelden oorstellend een romijnse krijgster, een dame met kruik en een man met doedelzak en hond, allen op ronde marmeren voet.
Straatzicht bij Winter, met oude dame, olieverf op doek, gedateerd 1940.
Een lot van 5 stuks Engels porselein bloemboeket ornamenten. Gemerkt onderaan “Fine Bone China, Crown, England, Staffordshire”.
Een houten schildersezel.
Een geslepen kristallen vaas groen in de massa. Onderaan getekend.
“Moeder gods”. Verzilverd koperen icoon. Oost-Europees.
“Boerin op een bospad”. Olieverf op doek. Gesigneerd rechtsonder.
Een 18 karaats witgouden ring bezet met een centrale briljant van +- 0,70 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct. FSI1.
Enclyclopédie du Siècle - L’Exposition de Paris - 1900. Librairie Illustrée, Montgredien et Cie, Editeurs. Bundeling in drie volumes, volledig met vouwbladen etc.
Mediteraan dorpzicht aan de zee, olieverf op board.
“Fruits défendu”. Een zamakken beeldje van een jong meisje met appelen naar Rancoulet.
Bloemstilleven in mand, olieverf op het paneel.
‘Paardensport’, een oude panoramische litho, draagt de naam Stassinet.
Armstoel van notenhout in Lodewijk XIII-stijl.
Drageoir en een bowl van kleurloos geslepen kristal.
Een paar vol messingen kandelaars in Barokke stijl.
Rivierzicht met boot, olieverf op doek.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamantbaguetten en princesses met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct. en een centrale saffier van ± 0,70 ct.
Een 8-hoekige Art Deco plafondlamp uit koper en glas.
“Stilleven fruit”. Een schilderij, olieverf op doek. Onderaan gesigneerd “CA.”
Een lot van 4 verschillende bronzen wandlampen. Diverse ornamenten en lichtpunten.
"Le Depart". Kleurenlitho. Gesigneerd.
Een lot van 17 vintage inox borden met vergulde rand. Gemerkt “Oro Zecchino” door Gottinghen. Inox argent 18/10.
Een Marie-Therese luchter met 5 armen te herbedraden.
Een regulateur in houten frame. Gemerkt G.B. Met sleutel en slinger.
Een schemerlamp met houten voet, de kap gevormd door een gordeldier.
Franse School van de XIXde eeuw. “Bosvijver met gezonken sloep en enkele kippen”. Olieverf op doek. Lichte verfschade rechts bovenaan.
Een 18 karaats witgouden ring bezet met een saffier van +- 0,70 ct. en met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,17 ct. (-1 steentje).
Twee groepjes van veelkleurig biscuit. Portugees werk.
“Heidelandschap te Kasterlee”. Olieverf op doek. Gesigneerd linksonder en achteraan.
Een houten sculptuur getiteld ‘Erosie’ en onderaan gesigneerd ‘Frans Braham’.
“De watermolen”. Olieverf op board. Gesigneerd linksonder.
Biscuit beeldje van de engel Cupido met een koperen boogje, naar Lemire.
Een Venetiaans glazen luchter met 5 armen.
Een bronzen inkthouder met leeuwenkop en twee potjes.
Een grote kristallen vaas, groen gekleurd in de massa. Getorst model omstreeks 1960. Gemerkt onderaan en met label. Oud etiket van Mathot Van Offelen.
“Aan de Reien”. Olieverf op board. Gesigneerd rechtsonder.
Een 18 karaats witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct.
Een set van 2 stuks kristal, een vaast en een bonbonniere, beide met minieme schade aan de voet.
Een bloemenstilleven, olie op doek, gesigneerd G. Leveaux in vergulde kader.
Een vintage glaspasta vaas groen gekleurd in de massa met sticker Scailmont uit de tweede helft van de vorige eeuw.
“Stadsgezichten”. Drie aquarellen in één lijst.
Een verstelbare messing lampvoet zonder kap.
Een antieke massief houten koffer.
Een kleine gelakte houten pendule in de geest van de Neufchateloises.
Een vintage Looza Fruit Juice lichtreclame.
“Boslandschap”. Een schilderij, olieverf op doek. Opschrift aan achterzijde, “V.Put Gerard 28-6-1949.”
Een roesrvrij stalen herenhorloge.
Een lot van 8 Liebig Chromos albums met diverse thema’s.
“Losgeslagen boot” & “Boshuisje”. Een lot van twee tekeningen op papier, onderaan gesigneerd “P. Laeremans”.
Twee parfumflesjes van Gauthier.
“Profielportret”. Een ets op papier. Buiten de plaat genummerd 1/10 en gesigneerd.
Een set van drie horlogeachtergronden in agaat.
Een staande kapstok, romantische uitvoering.
Een Val Saint Lambert glaspasta vaas uit het midden van de vorige eeuw, rose in de massa gekleurd.
“Sjors & Sjimmie”. Een lot van 5 vintage albums.
“Geknield naakt”. Een litho op papier, buiten de plaat gesigneerd en genummerd 102/350”.
Een parelhalssnoer met zilveren slot. 925‰.
Een lot van mondgeblazen kerstornamenten in de vorm van figuren o.a. vogels, huisjes en kerstmannen. +- 16 stuks.
Een reproductie van een tekening van Watteau, Een reproductie van een landschap van Corot, twee van handschriften van Da Vinci. (AID1255 e.v.
“Kapoentjes” Een lot van 4 vintage album strips.
“Straat tafereel”. Een ets op papier, buiten gesigneerd gesigneerd.
Een presse-papier VSL met monogram ‘CB’ en een floraal decor.
Een houten pianstoel met rond tablet en lederen zitting. Verstelbaar in hoogte met schroef, gesteund op drie poten. Onderaan genummerd 4053.
Kruisbeeld van gedraaid perenhout, met benen versierigen onderaan en met een zilveren corpus. Kleine manco’s.
Een lot van 4 strips, diverse eerste uitgaven bestaande uit; Hansje en de gouden Ibis, Avonturen in China, 2x De avonturen van Chick Bill -Alarm te Marraccas & KO-KLOX-KLAN.
Gekroonde Christus, gouache op papier, draagt handtekening.
Een 18 karaats witgouden ring bezet met één centrale briljant van +- 0,33 ct.
“Coke en stock”. Een eerste uitgave TinTin, slijtage.
“Weenen” Een gravure op papier. Opschrift “Weenen, de Stoel des H. Roomschen Ryx, gelegen aen den Donau. Vienna, priscis Vindibona, sacri Romani Imperii sedes, Austriae ornamentum.Pet. Schenk Amst: C.P”
Een lot van 3 strips, divers.
“De Mariazuil op de Oude Vismarkt in Antwerpen”. Een ets op papier. Signatuur “Egit Linnig ft 1841”.
Een bronzen 7-dagen tafelklok. Gemerkt. Jaren ‘50.
Een lot van 6 gesculpteerde houten stoelen met rieten bekleding. Waarvan 1 met een beschadigde poot.
Een verzameling van 12 militaire insignes, koper, metaal en zilver, U.S., Canada e.d., ‘44-’45, Camp Top Hat L.O.
Een Limoges soepterrine naar Sévres voorbeeld, 19e eeuws.
‘Plein te St Anneke’, een ets door Jaak Gorus genummerd 25/45.
Een roestvrij stalen herenhorloge en polsband.
Een vintage metalen chocolade gietmal met Sint en Piet figuren. Gemerkt de Vormenfabriek - Tilburg Holland.
“Bloemenstilleven”. Een ets op papier, genummerd 9/10, signatuur onleesbaar.
Een set van 12 verzilverde messenleggers. Vintage jaren 60 design. In originele etuis.
Een kristallen karaf met 6 glazen met betrekking tot de vrijmetselarij, allen gegraveerd.
Een driedelig haardstel van messing met staander.
Een vroeg 20ste eeuws lavabomeubel met 1 lade en een parmeren blad. Het marmer is op 3 plaatsen gebarsten.
Een scheepsklok met roerwiel.
Een groene met de mond geblazen en met de tang bewerkte karaf. Gemerkt onderaan.
Een driepotig eikenhouten bijzettafeltje in Lodewijk XV-stijl met snijwerk en driehoekig tafelblad. Klein uitschuifbaar paneeltje aan zijkant. XIXde eeuw.
Vijf diverse hangertjes en een broche van zilver bezet met marksiet en met fantasiestenen.