Veiling compleet – 700 loten
Kijkdagen Enkel op afspraak – Vr. & Zat. Gelieve te mailen als u stukken wil bekijken.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Veiling compleet – 700 loten
Kijkdagen Enkel op afspraak – Vr. & Zat. Gelieve te mailen als u stukken wil bekijken.
Een parkiet van meerkleurig en verguld porselein. Gemonteerd op een lampvoetje. Beschadiging aan een vleugeltje.
Een zeer gevarieerd lot boeken, folders e.d. w.o. “La Wallonie, revue mensuelle de littérature et d’Art”. Tweewekelijks mengelwerk, eerste jaargangen, einde XIXde eeuw. En vele andere.
Een grote granieten vijzel met stamper.
Een lot XVIIIe eeuwse gravures met kastelen:- Anderstadt, Lier- Altena, Kontich- Bauwel, Zandhoven (2x, waarvan één ingekleurd)- Berentrode, Bonheiden- Beerschot, Hoboken- Boom- Boechout- Cantecroy, Mortsel- Grobbendonck- Moninchoven, Hemiksem- Heymissen
Een 18 K geelgouden ring.
Een cakestand en een dienblad met openklapbare pootjes.
Een paar messingen schijfkandelaars.
Een paar aardewerken apothekerspotten met tuit. Blauw-witte versiering met engelen en met zwart opschrift “S.Pape.Amb”. Moustier, XIXde eeuw.
Drie verschillende officiersstokjes.
Een 18 K geelgouden broche bezet met pareltjes.
Een replica van een oude verrekijker en een vergrootglas.
Een lot van 60 ex-librissen.
Een plaquette van geglazuurd aardewerk met een vrouwelijk naakt in reliëf. Gesigneerd.
“5000 Frank”. Aquarel op papier. Gesigneerd.
Vier 18 K geelgouden ringen en één oorbel.
Een lot van zes porseleinen apothekerspotten met een Japans decor van vogels.
Wijwatervat van gedreven geel koper in Lodewijk XIV-stijl met sporen van verzilverd metaal.
Een lot van drie replica’s van antieke kompassen.
Een map met oude Duitse prenten m.b.t. traditionele klederdrachten, uniformen, enz. Omstreeks 1900. Bijgevoegd een chromo-album van Chocolade Jacques. ‘Menschenrassen’.
Een 18 K geelgouden ketting met hanger bezet met een klavertje vier.
Eironde vaas van geslepen en in de massa groen gekleurd kristal. Gemerkt met label.
Vier etsen met Antwerpse stadszichten. Allen gesigneerd buiten de plaat en drie genummerd op 100 exemplaren.
Een lot glaswerk, bestaande uit een gegoten glazen vaas van Scailmont, een groene designcoupe en een milieu de table in smeedijzeren montuur.
“Man met hoed”. Een ets. Gesigneerd “Picasso” en genummerd 12/50 buiten de plaat.
Een 18 K geelgouden schakelarmband.
Een hanglantaarn van geslepen glas en verguld messing, versierd met bladeren en bloemenguirlandes.
Een lot van drie replica’s van antieke kompassen.
Een beschilderd houten boekentasje. Vroeg XIXe eeuw.
Een zeer gevarieerd lot boeken, landkaarten e.d. m.b.t. toerisme in België van het einde der XIXde eeuw tot de jaren 1930. O.m. 9 “Guides Cosyn, Ardennes Belges, Bruxelles e.a.”, “Le Brabant en Images”. Ed. Lebègue, Bruxelles. En vele andere.
Een 9 K geel gouden ring bezet met briljanten en met een gezamenlijk gewicht van +- 0,30 ct. en onyx.
Een verzilverd kruisbeeld met twee kandelaars en glazen stolp.
“De zeven kunsten”. Een reeks van zeven houtgravures in map, uitgegeven door kunstkring “’t Getij” te Antwerpen. Allen gesigneerd buiten de plaat.
Viool met strijkstok. Met label Jacobus Stainer ex Absam. Slijtage.
Een zeer gevarieerd lot grafisch werk en foto’s. O.m. een gravure gesigneerd Kurt Peiser buiten de plaat, diverse houtsneden van Hubert Vandermeulen, 12 diverse assignaten, foto’s van de medische faculteit van de ULB, eind XIXde eeuw, met enkele indringende foto’s van een anatomische les.
Een 18 K geelgouden broche en een paar bijpassende oorbellen bezet met pareltjes en robijntjes.
Een hoornvaas van Vieux-Bruxelles met vergulde versieringen van strikken en koorden in hoogreliëf en met handgeschilderd bloemendecor. Eind XIXe eeuw.
Een paar twee-armige kandelaars van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt.
Kratervormige art deco vaas van geslepen en in de massa groen gekleurd kristal. Onderaan gemerkt.
Een lot decoratieve oude boeken.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
Een lotje van drie kruikjes van steengoed, waarbij twee XVIIIe eeuwse en één bodemvondst uit de middeleeuwen. gerestaureerd.
“Hoeve in de winter”; “Boer” & “Garnaalvissers”. Drie etsen. Eén gesigneerd buiten de plaat, één in de plaat en één toegeschreven aan.
“Saint Martin”. A. Lecoy de la Marche. Ed. Alfred Mame et fils. Tours, 1881.
“Kempisch landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K geelgouden ketting met hanger in de vorm van een bolletje bezet met fijne pareltjes.
“Portret van Herman Grieten”. Houtskool op papier. Gesigneerd.
“Historia Francica” Joannis de Bussieres. Leiden, 1661. In perkamenten band.
Een oude hockeystick, gebruikt door de Brits- Indische Olympische kampioenenploeg van de zomerspelen te Amsterdam in 1928.
“Stilleven met rozen”. Olieverf op doek achter glas. Zonder signatuur.
Een paar 18 K wit en geelgouden bloemvormige oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,32 ct.
“Carte de la Belgique”. Zes gevouwen kaarten door Van der Hulst uit 1884. Volledig.
“Meisje met pop”; “De jongeling van Naïm”; “De wonderbare visvangst” & “Jezus weent over Jeruzalem”. Vier linosnedes. Allen gesigneerd buiten de plaat.
Een geel en rood koperen replica van een oude duikershelm.
“Zicht op de Schuttershofstraat te Diest”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1934.
Een armband 18 K. geelgoud met micromosaïek met bloementuil.
Een reproductie, een foto van Thomas Edison, een ets en een ingekaderde prent uit ‘Masques et visages’
Een opgezette luipaardenkop.
Een scribaan van notenhoutfineer, versierd met inlegwerk in de stijl van Boulle.
“Hert in de natuur”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1888.
Een broche 14 K. geel goud met micromosaïek met bloementuil.
Een Chinese viool met strijkstook in koffer.
Drie inkttekeningen op papier met twee voorstellingen van een gier, een condor en een aap.
Een bronzen damesbuste zonder patina op zwart marmeren sokkel.
“Plattelandszicht met dorp in de achtergrond”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K roze gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,60 ct. en onyx.
Een gedraaid houten bijzettafeltje met een rond blad en scheepsroervormige poot, versierd met vlinders onder glas. Met verlichting.
Twee oude boeken in lederen band: - “Sacrosancti et oecumenici concilii tridentini”. Antwerpen, 1644.- “Dwalende rave huiten de arke van Noë”. Antwerpen, 1757.
Een uitgebreid verzilverd metalen bestek voor twaalf personen, bestaande uit grote en kleine messen, lepels en vorken, visbestek, dessetvorkjes en -lepeltjes, ijslepeltjes, slabestek, serveerlepel, sauslepel en pollepel. In ménagère.
“Mediterraan kuststadje”. Aquarel op papier. Gemonogrameerd ‘WK’.
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een koperen en een sterlingzilveren munt “Olympiade Tokyo 1964”, beide in etui. Evenals een bronzen medaille “San Diego 200th Anniversary 1769-1969, in etui.
Een reeks van vier gravures uit het ‘Album historique de la ville d’Anvers’, bestaande uit een zicht op de Grote markt, de Stoelstraat, het Sint Walburgisplein en het Vleeshuis.
Een vaas met opengewerkte rand van kleurloos (Luiks?) glas. Handwerk.
“Katten in de natuur”. Olieverf op doek. Gesigneerd
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct.
Een klein gefineerd meubeltje met drie laden en een marmeren blaadje.
Een Amerikaanse hoge hoed van zwart vilt. In hoedendoos.
Een bolle vaas en een kruik van aardewerk. De eerste met restant van een merkteken.
“Meisje met broertje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ketting met hanger in de vorm van een kruisje bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,36 ct.
Een zamakken schouwpendule in barokke stijl, getooid met een ruiter. Achterpootjes manco. Met sleutel, zonder slinger.
“Vissers voor en stad bij het water” en “Jagers in het bos”. Olieverf op dennenhouten paneel. Waarschijnlijk Hollandse en/of Vlaamse School omstreeks 1700.
Een Pathé koffergrammofoon met acht platen.
“Bomen bij een poort”. Inkttekening op papier. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,58 ct.
Een bijzettafeltje van notenhoutfineer met één lade en versierd met Griekse meandermotieven.
Een gesculpteerde albasten lampenvoet.
Een wit marmeren schouwpendule. Slingertje en sleutel manco.
Affiche voor Les Caprices de Goya van Salvador Dali. Galerij Berggruen. Parijs 1977.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,89 ct. EVS1.
Drie grote en drie kleine coupes van kleurloos geslepen kristal met een stermotief.
“Serenade op het balkon”. Een olieverfstudie op paneel. XIXe eeuw.
“Allegorie op de lente”. Een gesneden houten beeldje. XVIIe eeuw.
“Marine met zeilboot”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een parelcollier met zoetwaterparels en zilveren slot.
Een paar nachtkastjes met notenhoutfineer en een marmeren blad.
Een charcuteriebestek van staal, verzilverd metaal en parelmoer met een getorst motief, bestaande uit zes vorkjes en zes botermesjes. In oorspronkelijk etui.
Twee taartscheppen met zilveren handvat en een verzilverd metalen sauskommetje op schaaltje. Het laatste gemerkt van Wiskemann.
Een zijden foulard.
Een 18 K wit gouden ring met bijpassende oorbellen bezet met briljanten en met een gezamenlijk gewicht van +- 2 ct. en drie parels.
“Liggende jongen met hoed”. Een bronzen beeldje.
“Begijnhof te Lier”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar schemerlampen met kappen in de geest van Tiffany’s gemonteerd op metalen figuren van een jongen en een meisje (één met letsel bovenaan).
Een zijden foulard.
Een 18 K geelgouden schakelarmband met bijpassende ring bezet met saffieren cabuchons met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct.
Een Georgian commode met gebogen front met twee grote en twee kleine laden.
“Nutcracker suite”. Een beeldje van meerkleurig biscuit uit de reeks van M. I. Hummel, No. 2130. Onderaan gemerkt. Bijgevoegd een gepolychromeerd houten beeldje in origineel kistje.
“Land in sight”. Een beeldengroep van meerkleurig biscuit uit de reeks van M. I. Hummel, No. 530. Onderaan gemerkt. Beperkte oplage 00904/ 30.000.
“Begijnhofpoortje”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet met briljanten en diamant baguetten met een gezamenlijk gewicht van +- 3,67 ct.
Een bewerkt schild van een zeeschildpad. Angola.
“Feestbanket”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd.
Een driedelig schouwgarnituur van zwart marmer en messing.
Een zijden foulard in originele doos.
Een bloemvormige broche van 18 K wit en geelgoud bezet met kleine diamantjes met een gezamenlijk gewicht van +- 0,20 ct..
Een paar kleine ladetafeltjes in de geest van Boulle.
Een lot van drie wijwatervaatjes van brons en messing, waarbij één verzilverd. XVIIIe eeuw of ouder.
Een oud kortzwaard met bronzen handvat met een afbeelding van een haan op de pommel.
Drie grote roodkoperen schotels met een gedreven en geciseleerd decor van personages. Midden-Oosten.
Een 18 K geelgouden ring bezet met een in princess geslepen aquamarijn van +- 0,70 ct. In originele doos en met certificaat.
Vier kleine schaaltjes van verschillende afmetingen, waarvan twee met drie pootjes. Evenals twee kleine zoutlepeltjes. Gedreven en geciseleerd zilver met bloemenfriezen. Onderaan gemerkt 840/1000 en makersmerk.
Een schotel van gedreven en geciseleerd geel koper versierd met bloemenfriezen, vogels en vruchten rond een centraal medaillon.
Een suiker-en melkpot en 5 theelepeltjes van geniëlleerd zilver met een decor van landschappen, karavanen en zeilboten. Zonder merken. Egyptisch, medio XXste eeuw.
Een gepolychromeerd beeld van Maria met slang onder haar voet. Met zilveren kroontje.
Een 18 K geelgouden schakelarmband.
Een gepolychromeerde houten wandconsole met beige marmeren blad.
Een bestekkoffer met verzilverd metalen bestek. 12 grote messen, grote lepels en grote vorken. 9 kleinere vorken en messen, 12 koffielepels en dessertvorken.
Indische houtsculptuur met paardenkop.
“Stilleven met flessen en tekenpop”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met een solitair van +- 0,92 ct. GVS2.
Een Perzische korte sabel in kindjalstijl, versierd met goudinleg.
“Vaas met bloemen” Lithografie.
Vaas van gedreven en geciseleerd zilver versierd met bloemenfriezen op hals en schouder en met een uitvoerige scene met personages en dieren bij een kampement, evenals met een vrouw met een schotel in een bladvormige uitsparing. Onderaan gemerkt 800/1000 en makersmerk. Iran, medio XXste eeuw.
Een aluminium schaalmodel van een Junkers JU52/ 3M op staander. Wiel manco.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,26 ct.
Een notenhouten barmeubel met neerklapbaar blad en glazen leggers bovenaan en onderaan twee paneeldeurtjes.
“Leeuwin”. Een gepatineerd messingen beeld op sokkel van albast, marmer en onyx. Tijdperk art deco
Een goudgepatineerde zamakken schouwpendule, getooide met een allegorische voorstelling op de oogst. Onder stolp. Met slinger en sleutel.
“Straatzicht te Capileira”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1976.
Een 18 K witgouden ketting met hanger bezet met diamant oude slijp met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct.
Een Perzische korte sabel in kindjalstijl met goudinleg en met benen heft.
“Brug bij Broek”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1949.
Een schouwpendule van vuurverguld brons, getooid met twee vissersjongetjes. Het uurwerk gemerkt.
“Vrouw in de moestuin”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,11 ct. GVS1.
Een groot gefineerd bureau met lederen blad, vijf laden en op tapse poten. Fineer van de laden op enkele plaatsen beschadigd.
“Bacchante met baskische tamboerijn en twee kinderen”. Een bronzen beeld op marmeren sokkel naar het werk van Augustin Pajou. Exclusieve uitgave door Antic’s gallery, Parijs.
“Danseres”. Een bronzen beeld naar een werk van Chiparus op zwart marmeren sokkel. Met cachet.
“Zeilboten bij de steiger”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1924. Kleine perforatie.
Een 18 K witgouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,27 ct. en robijnen met een gezamenlijk gewicht van +- 4,50 ct.
Een Perzische schild met gedamasceerd decor.
“Tropische plant met groene sprinkhaan”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd Trinidad 1970.
Een oude Engelse musket, gefabriceerd voor de Turkse markt.
“De bronstijd”. Een bronzen beeld naar een werk van Rodin op beige marmeren sokkel.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,20 ct. en een centrale robijn van +- 2,50 ct.
Een reeks van tien stoelen in Lodewijk XV-stijl. In zeer goede staat.
Theepot van gedreven en geciseleerd zilver versierd met bloemenfriezen rond uitsparingen met personages en dieren in acht lobben op de buik. Houten handvat. Perzië, milieu XXste eeuw. Onderaan gemerkt 84 (840/1000) en makersmerk.
“Romeins centurion”. Een bronzen beeld naar een werk van A. Carrier.
“Stilleven met boeken en rozen”. Olieverf op doek. Herdoekt.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,42 ct. en een centrale briljant van +- 0,67 ct. FVS.
Een Perzische schild met gedamasceerd decor.
“Kinderen op een holle weg”. Olieverf op doek. Apocrief gesigneerd.
Een paar bronzen girandoles met zes lichtpunten en versierd met kleurloze kristallen pendeloques.
“Jong vrouwelijk naakt”. Een donkergepatineerd bronzen beeld naar een werk van Jozef Cantré.
Een 18 K roze gouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,25 ct. en onyx.
Een gefineerde vergadertafel op tapse poten met acht bijpassende stoelen (H. 99 cm) en twee armstoelen (H. 107 cm). Fineer met slijtage.
Een Vetterli grendelgeweer M81. Cal. 10.4 mm.
Cocktailshaker van gedreven en geciseleerd zilver versierd met bloemenfriezen rond uitsparingen met personages en vogels. Perzië, medio XXste eeuw. Geen merken gevonden.
“Jachtstilleven”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd ‘64.
Een herdenkingsmunt van Expo 58 geelgoud 900/1000 met hanger en slot van 18 K. geelgoud.
Een Perzische Kulah Khud helm met een gedamasceerd en geciseleerd decor op zwarte fond versierd. Boven op de bolle helm een vierhoekige punt en twee aigrettehouders en achteraan een maliënlap. XIXde eeuw.
“Havenzicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Belluaire”. Een bruingepatineerd bronzen beeld. Gesigeerd.
Een bronzen vrouwentorso met donker patina.
Een 18 K geelgouden ring bezet met twee kleuren briljanten en met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct. en onyx.
Een Engelse eikenhouten tinkast met onderaan twee paneeldeuren, twee grote en vier kleine laden. We voegen er een antiek eikenhouten krukje aan toe (beschadiging).
“Buste van een jonge vrouw”. Terracotta. Gesigneerd en gedateerd 1885. Op houten sokkel.
“Emanuel Filibert van Savoye”. Een bronzen beeld op zwart marmeren sokkel naar het monument te Turijn uit 1838, ontwerp van Carlo Marochetti. Met bronsgarantiestempel.
“Propos Galants”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1842. Herdoekt.²
Een paar 18 K geelgouden oorbellen bezet met diamanten oude slijp in zilver gezet met een gezamenlijk gewicht van +- 1,50 ct. en druppelvormige in briolette geslepen turkoois.
Een Perzische Kulah Khud helm met een gedamasceerd en geciseleerd decor op zwarte fond versierd. Boven op de bolle helm een vierhoekige punt en twee aigrettehouders en achteraan een maliënlap. XIXde eeuw.
“Veenlandschap”. Pastel op papier. Gesigneerd.
“Brandweerman met gered meisje”. Een bronzen beeld op groen marmeren sokkel. Gesigneerd.
Een driedelig schouwstel, bestaande uit een pendule en twee kandelaars. Verguld brons en met vier verwerkte nijlpaardtanden. Omstreeks 1900.
Een 14 K wit gouden ring met bijpassende oorbellen bezet met briljanten en cognackleurige diamanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1 ct. en bloemvormige parelmoer en koraal.
Een tweeledige vitrine in Hollandse stijl met onderaan drie laden en twee beglaasde deuren bovenaan.
Een paar lichtjes vernauwende cylindrische vaasjes van gedreven en geciseleerd zilver versierd met vogels en dieren in uitsparingen. Perzië, medio XXste eeuw. Onderaan gemerkt: 840/1000.
Cocktailshaker van gedreven en geciseleerd zilver versierd met bloemenfriezen rond uitsparingen met personages en vogels. Perzië, medio XXste eeuw. Onderaan gemerkt.
“Strandzicht bij stormachtig weer”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met een briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 2,48 ct. EVVS1.
Een handtas in toile de cuir, model Faust. Met certificaat en stofzak.
“The oecumenical council”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 10/300 buiten de plaat.
Een diepe ronde schaal van gedreven en geciseleerd zilver versierd met vogels, bloemen en gebladerte op twaalf lobben. Drie bolpoten. Perzië, milieu XXste eeuw. Onderaan gemerkt: 840/1000.
“The discovery of America by Christopher Columbus”. Een lithografie. Gesigneerd en genummerd 4/300 buiten de plaat.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,52 ct. en een centrale briljant van +- 0,74 ct. FVS1.
“Kerkinterieur”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Kleine ballerina”. Een bronzen beeld naar een werk van Dégas. Op arduinen voetstuk.
Koffie-en theeservies van gedreven en geciseleerd zilver: dienblad (Ø 35,5 cm), koffie (H. 18 cm)-en theepot, suiker-en melkpot. Decor van dieren en vogels in uitsparingen, omgeven door bloemenfriezen en arabasken, alle elementen op vier klauwpootjes. Onderaan gemerkt 84%, Made in Iran en met makersmerk Martin. Koffie-en theepot met houten handvat, plateau met achtlobbige rand
“Caerte Figuratief Vande Thiende onder Wommelgem Competerende De Abdye Van Ste. Michiels”. Een handgemaakte en ingekleurde kaart en pachtovereenkomst uit 1723.
Een 18 K witgouden armband bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 4 ct.
“Paarden”. Een groep van zamak op sokkel van arduin en onyx. Gesigneerd.
Een verguld houten trumeau met een lauwerkrans in de kuif.
Zes kleine bordjes van gedreven en geciseleerd zilver versierd met een bloemenmotief rond een medaillon. Gechantourneerd rand met parelfries. Perzië, medio XXste eeuw. Onderaan gemerkt: 84% en Made in Iran.
Een verguld houten trumeau in Louis-Philippestijl.
Een 18 K witgouden bloemvormige ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,40 ct.
Een eikenhouten vitrinekast met vijf glazen leggers.
Een Menorah van verguld brons op marmeren voet. 103/250. ED. David Modai 1980.
Een gedeeltelijk dessertbestek van geciseleerd zilver met een decor van bloemen, volgens en arabesken. Iran, begin XXste eeuw. Een taartschep, twee gebakscheppen, een suikertang, zes ijs-, zes koffie- en vijf mokkalepeltjes. Sommige gemerkt 84% of 84 in het Parsi. Iran, medio XXste eeuw.
Een ronde wandklok met achterglasdecor en -wijzerplaat.
Een paar 14 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,25 ct. en roze saffier met een gezamenlijk gewicht van +- 0,70 ct.
Drie amuletdoosjes van gedreven en geciseleerd zilver. Versierd met teksten en symbolen. Iran, medio XXste eeuw.
Een verguld houten butlerspiegel.
Een bronzen schouwpendule, gedragen door een olifant en getooid met een man met parasol. Parijs.
“Nice 1975”. Een ingelijste zwart-witfoto. Gesigneerd en genummerd 01/09.
Een 18 K wit gouden ring bezet met roze saffieren en met een gezamenlijk gewicht van +- 2,50 ct. en roze maansteen van +- 12 ct.
Een eikenhouten vitrinekast met vijf glazen leggers.
Vier diverse doosjes van massief zilver, geciseleerd of geniëlleerd, waarvan drie poederdoosjes en een andere. Iran en Noord-Afrika, medio XXste eeuw.
Twee verschillende sierglazen van kristal in de originele dozen. Jaren tachtig.
Een kleine verguld houten butlerspiegel .
Een paar 18 K witgouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,56 ct. en twee druppelvormige saffieren met een gezamenlijk gewicht van +- 1,12 ct.
Een zwart lederen handtas. Met originele stofzak.
Een kleine verguld houten butlerspiegel.
Een vintage staatkundige globe.
“Jane Birkin en Gainsbourg 1970”. Een zwart-witfoto. Gesigneerd.
Een 18 K witgouden ring bezet met diamant baguetten met een gezamenlijk gewicht van +- 1,26 ct. en een ovale robijn van +- 0,75 ct.
Een naaitafeltje van notenhoutfineer met twee laden en een klapblad.
Een paar zeshoekige kandelaars van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt.
Een lot van zes verschillende wandelstokken. Met gietijzeren houder.
“Carte méridionale des Pays Bas...” Een deels ingekleurde kaart door Santini. 1778.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,40 ct. en een amethist cabuchon van +- 8 ct.
Een oude elektrische naaimachine in koffer.
Een gesculpteerd albasten sierlamp in twee delen.
Twee sets van zes kristallen onderleggers met geslepen en gesatineerde decors van sterrenbeelden. In originele doosjes.
Een gefineerde kolompendule met verguld bronzen monturen. Met slinger, zonder sleutel.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,56 ct. en een centrale briljant van +- 0,90 ct. EVS2.
Een klein buffet met twee paneeldeuren naast vijf laden.
Een paar gegoten wandkandelaars naar barok voorbeeld.
“Geschied- en aardrijkskundig woordenboek der Belgische gemeenten. Twee delen. Eug de Seyn. Ed. Bieleveld, Brussel. Gesigneerd.
Een messingen luchtertje in Lodewijk XVI-stijl met drie bloemvormige kapjes en een centrale vlamvormige coupe.
Een 18 K geelgouden hanger bezet met pareltjes en fantasiestenen.
Twaalf messen met zilveren handvat. In etui.
“Vrouwen aan de kade te Oostende”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Christus draagt het kruis”. Een bronzen beeld met bruin patina. Naar een werk van Laurent.
Een lot kleine geciseleerde zilveren voorwerpen: een theeglashouder, twee servetringen, een fotolijstje, een schoentrekker, een luciferhouder (schade), vier geajoureerde lepeltjes. Iran, medio XXste eeuw.
1 gouden ring (18 K) met ajourwerk met een munt van 5 Soles. Au 22 K. Peru, omstr. 1960.
Een klein bureautje met vijf laden en twee uitschuifbare schrijfbladen. Lederen blad beschadigd.
Een lot meerkleurig en verguld Brussels porselein, bestaande uit een grote dekselterrine, twee vazen en twee schenkkannen.
Een opaalglazen siervaas met blauw en verguld decor.
Een verguld bronzen mazarinluchter met acht lichtarmen, bovenaan versierd met hermenfiguren.
Een 18 K geelgouden schakelarmband met naam “Willy”.
Een Frans aardewerken wasbak met messingen kraan en afloop. Gesigneerd. Bijgevoegd een bijpassend zeepbakje.
Vier hoeken voor een boekomslag of een fotolijst. Geciseleerd zilver versierd met bloemenguirlandes en arabesken. Iran, medio XXste eeuw.
De H. Nicolaas. Een handgeschilderd Russisch icoon met verzilverde riza.
Bekertje van gedreven en geciseleerd zilver versierd met bloemenfriezen en arabesken. Onderaan gemerkt 840/1000 en makersmerk.
Twee verschillende 18 K geelgouden spelden, één ervan bezet met pareltjes.
Een mahoniehouten Engelse commode met drie grote en twee kleine laden in gebogen front.
Een 18e eeuwse Duitse tinnen kraantjeskan.
Een aardewerken pot met geglazuurde beschildering. Vlaanderen, XVIIe eeuw.
Een grote art deco vaas van meerkleurig aardewerk. Vorm D2740.
Een 18 K geelgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,25 ct. en een centrale robijn van +- 0,50 ct.
Een schemerlamp op metalen voet met een kap van gekleurd glas in lood.
“Full speed ahead”. Een groepje van meerkleurig biscuit met houten locomotiefje uit de reeks van M. I. Hummel. Onderaan gemerkt. Speciale uitgave No. 2157.
Een tijdperk Napoleon III aanmaakhoutbakje met fraaie decors versierd.
“Knoks landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1947 achteraan.
Een 18 K geelgouden ring bezet met saffieren baguetten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,50 ct. ct.
Een gepatineerde houten nis. Recent werk.
Een paar messingen kandelaars met zeven trapsgewijs opgebouwde lichtpunten.
Een lot Booms glas met vergulde versieringen, bestaande uit een bonbonnière, een klein karafje en een parfumverstuiver. Alledrie gemerkt.
“Bloemenvaas”. Olieverf. Gesigneerd.
Twee ovaal geslepen aquamarijnen. Ongezet.
Een bronzen lampje met voet in de vorm van een Empire siervaas en met kap van glas in lood.
Dansende vrouwen. Glasraam. Gesigneerd.
Een lot aardewerk, bestaande uit een amfoorvaas met bloemendecor, een sierbord van Quimper een vaasje van Gouds aardewerk (De Olde Kruyk) en een dekselpot van Bergens steengoed (Armogrès).
“Abstract interieur”. Gemengde techniek op papier. Gesigneerd.
Een geelgouden ring 18 K met kleine blauwe saffier bezet.
Een antiek Engels naaitafeltje van notenhoutfineer, het deksel versierd met inlegwerk. Enkele compartimentjes binnenin te restaureren. XIXe eeuw.
Een Hollandse broodtrommel van aardewerk en hout.
Een rond draaiend dienblad met polychrome hoofden als symbool van de seizoenen versierd en het opschrift “’t Is steeds seizoen om goed te doen”. Met glazen dekplaat.
“Het Schip”. Zeefdruk naar Dali. Gesigneerd en genummerd 16/300 buiten de plaat.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten en diamantbaguetten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,82 ct. FVVS1.
Een lampenvoet met een bronzen pelikaan.
“La licorne”. Een lithografie. Buiten de plaat gesigneerd en genummerd 117/300.
“XVIIIe eeuws koppel”. Een paar beelden van meerkleurig biscuit.
Een blauw glazen milieu-de-table op verzilverd metalen voet.
Een 18 K witgouden ring bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van +- 0,16 ct. en een centrale briljant van +- 0,33 ct. FVS2.
Een notenhouten lavabomeubeltje met spiegeltje onder het klapblad. Zonder recipiënten.
Een paar wandappliques van gepolychromeerd hout, gemaakt van oude trapspijlen.
Een lot van vijf stuks meerkleurig geglazuurd Vlaams aardewerk.
“Wandelaar in een besneeuwde dreef. Olieverf op doek. Gemonogrameerd C. H, Anvers.
Een 22 K gouden 10 ecu met zilveren rand. Boudewijn 60/40. 1930-1990.
Een paar messingen schemerlampjes met opaalglazen kap, versierd met glazen pegeltjes.
“De Kunstenaar en zijn Observatie”. Gravure. Gesigneerd en genummerd 2/5 buiten de plaat.
Vijf diverse sierbordjes van aardewerk en porselein.
“Vechtende ijsberen”. Een beeldje van meerkleurig Deens porselein. Onderaan gemerkt.
Een 22 K gouden 20 ecu met zilveren rand. Boudewijn 60/40. 1930-1990.
Neo-gotische luchter van brons met 8 armen, versierd met een Madonna met Kind.
Kleine terrine met onderschotel van veelkleurig aardewerk, versierd met spelende Chinese kinderen. Randschilfer aan deksel, oude restauratie aan onderschaal. Straatsburg, XIXde eeuw.
Een metalen schemerlamp in art- nouveaustijl met een bloemvormige kap van glas in lood, gedragen door een vrouwenfiguur met kap.
Een vaas en een pique-fleurs van amberkleurig glas. Gemerkt.
Een partij munten, waarvan ongeveer 625 g zilver: 5 FRF Republiek 1849, ‘75, ‘74. Louis-Philippe 1832, ‘33, ‘40, ‘41, ‘44; 5 ITL Victor-Emanuel 1870, 5 BEF Leopold II 1873 (900/1000 AG). 20 BEF Albert I 1934 (14 st), Leopold II 1934 (1 st), 1935 (8 st)(680/1000 AG). 4 Belga Albert I 1932 (Ni). E.a. In een metalen koffertje.
Een recente replica van een oude Victrola slingergrammofoon met dubbele messingen hoorn.
“Flandria Septentrionalis”. Een landkaart van West-Vlaanderen en Zeeuws Vlaanderen. Een deels gekleurde XVIIe eeuwse kopergravure.
Een paar aardewerken lampvoeten in de vorm van fruitmanden.
“Allegorie op de zodiak”. Een lithografie naar een werk van Mucha. Door de uitgever gesigneerd en genummerd 221/250 buiten de plaat. Met droogstempel “Beaux Arts de France U.S.A.”.
Twee verschillende 18 K geelgouden oude dameshorloges.
Een XVIIe eeuwse eikenhouten scribaan. Afkomst: Klooster Zwartzusters, Lier.
Een grote factice voor het parfum ‘White linen’.
Een lot van vier stuks aardewerk en steengoed, bestaande uit een voorraadpot, een bloempot, een kruikje en een klein potje.
Een rechthoekige spiegel in mahoniehouten lijst met ingelegd citroenhouten biesje.
Drie verschillende herdenkingsmunten van zilver 925‰. Waaronder Koning Boudewijn 1976 - 1996. 18,75 g. Mathilde en Filip 18,75 g. En levenslijn 1991. 22,95 g.
Een recente replica van een oude Victrola slingergrammofoon met koperen hoorn.
“Les chènes brulée de la Mare aux Dées”; “Aux pays noir”; “Zonsondergang in de polder”; “Braambessen”; “Kreupelhout”; “Entrée du chateau à Louvain St-Anne” & “Avond in de polder”. Een lot van zeven olieverfschilderijtjes, waarbij vijf op paneel en twee op doek.
Een donkergepatineerd metalen bureaulampje met groen glazen kap.
Een vierkant schaaltje, gemerkt 84%, Made in Iran en maker, een vierkant en een rechthoekig kaartendoosje van geciseleerd zilver versierd met bloemen en arabesken. Zonder merken. Een slotje en een scharniertje te herstellen.
Vier verschillende herdenkingsmunten van zilver 925‰. Waaronder Astrid 1935 - 1995. 18,75 g. Boudewijn en Fabiola 250 F 1998. 18,75 g. Albert en Paola 1959 - 1999. 18,75 g. En Paola 60 jaar 1997. 18,75 g.
Een houten schildersezel.
Een kleine rood- en geelkoperen duikershelm, gemonteerd als lampje.
Een moderne chromen schemerlamp met wit opaalglazen kap.
Een sigarettendoos van geciseleerd zilver versierd met arabesken rond een centraal medaillon. Zonder merken.
Drie gouden munten 22 K. Eén van 20 Franse Frank. En twee van 20 Zwitserse Frank.
Een paar gietijzeren vuurbokken met hoofden.
Een lot van zes oude boeken:- “L’Inde Tamoule”. Pierre Suau. H. Oudin, Paris. Begin XXe eeuw.- Nouvelle encyclopédie d’Enseignement Moderne” Tome I. A. Quillet. Parijs, 1922. - “Vlaggen en wimpels. Aandenken van “Oud-Vlaenderen””. René de Cramer. Tweetalige uitgave naar aanleiding van de Wereldtentoonstelling te Gent in 1913.- “Les Voyages Artistiques - Rome”. Ed. Tolra. Parijs, 1898. - “La Belgique Centenaire”. Les editions Nationales. Brussel, 1930.- “Bolivia - A Central higway of South (..)
Een lot van vier catalogi van tentoonstellingen over kunst in de Nieuwe Wereld.
“Hauts-fourneaux, Sambre et Moselle”; Au pays noir”; “Un coin du Long-Rocher”; “Brouillard dans la fôret”; “Brouillard sur la Sambre” & “Boszicht”. Een lot van zes olieverfschilderijtjes op doek.
Een 18 karaats geelgouden penning Sodico.
Een lot lithografieën, bestaande uit drie landschappen, huizen aan een rivier en een zicht op Keulen.
Ovale jardinière van Frans porselein, met gelobde rand, buik versierd met landschappen en rozentuilen, boven-en onderrand in kobaltblauw, voluutvormige oren. XIXde eeuw.
Een driehoekige geslepen asbak en een geblazen dubbele kandelaar van kleurloos kristal.
Een Indische bronzen armband en een bel.
Een 21,6 karaats gouden herdenkingsmunt Koning Boudewijn. 1951-1976.
Een paar gietijzeren vuurbokken met vrouwenhoofden.
Een lot Afrikaanse voorwerpen, bestaande uit een pijp van aardewerk en hout, een krokodil, een maskertje van schors en een gepolychromeerde giraf.
Een zeshoekig metalen schemerlampje met kap van gekleurd glas in lood.
Een lot aardewerk, bestaande uit een dekselpotje van Bergen met een parkiet in het decor, een dekseldoosje van Rouen op pootjes, twee dekselpotjes met vogeldecors in de stijl van Limoges en een Chinees porseleinen schaal met blauw-wit decor op bronzen voet.
Een zilveren munt. 2000 ptas.
“De Klokkengieters”. Gravure.
Een lot geslepen kristal, bestaande uit een rood gedubbeld vaasje, een groene pique fleur en een blauw gedubbelde en een kleurloze asbak. De asbakken gemerkt onderaan. De laatste met zeer kleine schilfer aan de basis.
Een lot chromo-albums e.d., waarbij uitgaves van Kwatta, De Beukelaer, Toffee Trefin, Gebr. Veen, Ri-Ri Demaret, Meurisse, enz. Vele uitgaven niet compleet gevuld.
Drie diverse Oosterse armbanden van gedreven en gegraveerd zilver. Zonder merken.
Een zilveren zakhorloge 800/1000 waarvan de wijzerplaat versierd is met bloemen. 800‰.
Een paar gietijzeren vuurbokken met vrouwenhoofden.
Zeven diverse gravures en pasteltekeningen, gesigneerd.
Een lot chromo-albums, uitgegeven door Côte d’Or, bestaande uit vier albums uit de reeks ‘Faunaflor’ (één dubbel) en twee maal twee albums van de reeks ‘Folklore’.
Twee borstels en een kammontuur. Gedreven en geciseleerd zilver met bloemen en arabesken. Zonder merken. Slijtage aan de grootste borstel.
Een zakhorloge 14 K. geelgoud in werkende staat (manco ruitje en wijzer) en een andere van verguld metaal.
Een vintage zeepdispenser van ‘Knight’s Castle’.
Een lot chromo-albums:- “’s Lands Glorie”. Zes delen. Ed. Historia.- “Liebig Chromo”. Twee delen.
Een lot antiek Delfts aardewerk, bestaande uit een koetje en een schenkkan. De laatste gemerkt ‘RK’ onderaan.
Een vis van blauw, wit en kleurloos Muranoglas.
Lot met bronzen penning van Expo 58, een speld met Engelse geldstukken en een zilveren geldstuk van 250 BEF en een herdenkingspenning Albert I en Elisabeth.