Deze veiling is volledig – 800 loten. Dag 1: 450 loten, Dag 2: 350 loten.
Er kan opnieuw binnengebracht worden van 29 tot en met 31 oktober voor de veiling van november.
Filed Under: Art & Antiques auctions
Deze veiling is volledig – 800 loten. Dag 1: 450 loten, Dag 2: 350 loten.
Er kan opnieuw binnengebracht worden van 29 tot en met 31 oktober voor de veiling van november.
“Costus Speciosus”, “De hoornleeuwerik”, “De pauw”, De duinpieper”, “De rozenspreeuw”. Vijf oude kleurenlitho’s.
Een lot meerkleurig porselein, bestaande uit vier bordjes, drie doosjes en een schoteltje van Limogesporselein. We voegen er een Duits doosje aan toe.
Een lot van elf beeldjes van meerkleurig Belgisch, Duits en Frans porselein. XIXe en XXe eeuw. Twee licht beschadigd.
Een lot van twaalf verzilverd metalen bestekleggers.
Twee handtasjes van stof met vergulde sloten bezet met fantasieparels.
Een telefoonkastje van notenhoutfineer met drie laden.
Een lot van zes antieke glazen hangdecoraties, bestaande uit twee grote blauwe, en vier kleinere zilveren.
Een gevarieerd lot kleurloos en geel kristal en glaswerk.
Een antiek houten kistje, binnenin versierd met ingelegde figuren en bekleed met schildpad aan de buitenkant.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met telkens twee parels.
Een merkwaardig inktpotje van Parijs/Brussels porselein met koperen deksel en voet. XIXe eeuw. Porselein onder het dekseltje beschadigd. Merkjes onderaan.
Lot Vlaams aardewerk: een schaal, een asbak, drie vazen.
Een opengewerkte verguld porseleinen coupe, een meerkleurige inktpot in Lodewijk XV-stijl en een aardewerken schaal.
“Gamins de pêche”. Ets. Gesigneerd binnen de plaat.
Een bruin lederen zakagenda.
Een oud poppenwiegje van hout en smeedijzer.
Een lot van zes laat XIXe eeuwse sierborden met handgeschilderde decors en vergulde randen. 2 met randschilfer.
Drie Brafa catalogi en een boek over het werk van Guy Vandenbranden.
“Hanen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een acht rijen parelarmband van verschillende groottes met 18 karaats geel gouden slot bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,15 ct. en half edelstenen.
Een lot diverse gebeeldhouwde houten hondjes.
“Petronille de Gand 1851”. Een prent van een Belgische driemaster.
Een lot varia, bestaande uit een glazen inktpot en een brievenopener met gemshoorn, een schaaltje van albast en geëmailleerd koper, een bronzen staandertje en een meerkleurig glazen vaasje.
“Tekenaar”. Sanguinetekening. Achteraan gesigneerd en gedateerd 1960.
Twee verschillende sjaals van wol rayon, mohair, leder en zijde waarvan één met borduursel.
Twee houten archiefkastjes met telkens zes laden. Eén handvat opnieuw te bevestigen.
Elf messenleggers van Val Saint-Lambert.
Een lot blauw glas en kristal, bestaande uit een paar kandelaars, een karaf, een vaas op voet, een coupe op voet, twee glazen, een klein karafje en een presse-papier.
“Spinner. Hamme”. Ets. Gesigneerd en genummerd 39/50 buiten de plaat.
Een lang halssnoer met zoetwaterparels.
Een groen marmeren lampenvoet.
Een lot XIXe eeuwse stereoscopische foto’s op glas en op karton.
Lot varia van zilver en verzilverd metaal w.o. twee flessenonderzetters, een mosterdpotje met zilverkeuren van Chester en een zoutvaatje met keuren van Birmingham, messenleggers van Wiskemann enz.
“Vijverzicht”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1925.
Een handtas van wit en rood leder.
Een salontafel en een bijzettafeltje met telkens twee neerklapbare uiteinden, bekleed met kalfsleder.
Een lot stripverhalen met onder meer ‘Lucky Luke’.
Een lot van vier vazen en een coupe van blauw glas.
“Rede van Antwerpen”. Aquarel. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden halssnoer met hanger bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct.
Een vaasje van groen gedubbeld en geslepen kristal. Gemerkt.
“Quimper”. Een potloodschets.
Een arduinen schouwpendule. Deksel los.
“Vroeger en nu”. Gravure. Gesigneerd en genummerd 1/45 buiten de plaat.
Twee verschillende sjaals van zijde en katoen.
Armstoel Lodewijk XV stijl met rieten rug en met fluwelen kussens.
Drie hanglampen en een kandelaar art deco.
Een lot blauw glas, bestaande uit een coupe, drie vazen en een piek.
“Hessenhuis”. Ets. Gesigneerd en genummerd 130/150 buiten de plaat.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met drie saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,30 ct.
Een lot van 23 oude Franse magazines ‘Paris Match & “Semaine du Monde”. Bijgevoegd een album met oude postkaarten met diverse thema’s.
“Twee jonge vrouwen met bloemen”. Kleurenlitho. Gesigneerd en genummerd 14/200n buiten de plaat. Verkleurd papier.
Een gesculpteerde albasten siercoupe op voet, versierd met bladeren.
Een grote porseleinen sierschotel met een handgeschilderd en verguld decor van Robert Pilz. Achteraan gemerkt.
Een handtas van rood leder.
Rond barmeubeltje met rolluikdeurtjes. Engelse stijl.
Een uitgebreid lot meerschuimen pijpen, o.a. in de vorm van historische figuren. Grotendeels XIXe eeuws
Een lot van zes blauw glazen vazen.
“Kapelletje met bloemen”. Olieverf op doek. Op de verso gesigneerd en gedateerd 1938.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,67 ct. en topazen met een gezamenlijk gewicht van ± 2 ct.
Een zilveren sauslepel met benen handvat, een verzilverde sigarettendoos en een Belgische zilveren munt uit 1849.
“Gevel”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een verzilverd kruisbeeld onder glazen stolp.
“Land van Luikstraatje te Brussel”. Olieverf op doek. Gesigneerd en op de verso gedateerd 1914.
Twee verschillende sjaals van linnen en katoen.
Een klein bijzetkastje met twee paneeldeurtjes in Regencestijl.
Lot XIXe eeuwse Franstalige boeken :- “Bruxelles à travers les ages”. Louis Hymans. Ed. Bruylant-Christophe et Cie. Brussel, 1882. In twee delen. - “Journal des dames et des demoiselles”. Ed. Bruylant-Christophe et Cie. Brussel, 1877 - 1878.- “Moeurs, usages et costumes de tous les peuples du monde”. Auguste Wahlen. Ed. La bibliothèque historique-artistique. Brussel, 1844. In vier delen. - “Oeuvres complètes de Buffon”. Ed. Furne & Cie. Parijs, rond 1840. In zes delen.
Een bord van Saksisch porselein met blauw op wit decor van bloemen en vruchten. Onderaan gemerkt. Meissen, XVIIIe eeuw. Haarscheur.
“Burchtgracht”. Kleurenets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,24 ct. en robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 4,20 ct.
Een lot van zes houten schoenvormen.
“Heilige met reliekschrijn”. Olieverf op paneel. Mogelijk Duitsland, XVIIIe eeuw.
Twee fracties antiek behangpapier met motieven in reliëf.
“De Alzette bij Biggen”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee handtassen van bruine en grijze raffia.
Een paar gebeeldhouwd notenhouten armstoelen, bekleed met tapisserie.
“La guerre navale racontée par nos amiraux.” Geillustreerde boekenreeks, drie delen. We voegen er “Promenades en Norvège” aan toe.
“Romulus en Remus”. Een gepatineerde messingen groep.
“Grazende koe in een landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd 10-’80.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met in markies geslepen robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 0,80 ct. en drie kleine diamantjes.
Een driedelig schouwstel, bestaande uit een pendule en twee siervaasjes, versierd met XVIIIe eeuwse personages in hoogreliëf.
Een lot van drie XVIIIde eeuwse kaarten. Waaronder ‘Het Amazone gebied.’, ‘Zuid-Amerika’ en ‘Midden-Amerika’
Een met leder bekleed sieradenkastje in de vorm van een kleine commode met gebombeerde laden.
“Stilleven met fruit”. Olieverf op paneel. In de stijl van de XVIIe eeuw.
Twee verschillende sjaals van wol en zijde met geborduurde bloemen.
Art deco boekenkast van wortelhoutfineer, genre Franck. Glazen schuifdeuren manco.
Een paar opgezette grondeekhoorns op houten voetstukjes.
“De Brief, zittend personage in XVIIIde eeuwse klederdracht”. Brons.
“Marina da Napoli. Zeilboten in de baai”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden armband bezet met robijnen met een gezamenlijk gewicht van ± 1,50 ct.
Een driedelig schouwstel van meerkleurig aardewerk, bestaande uit een pendule en twee vazen, gedecoreerd met een Hollands gezin.
“Réception du Roi a la Porte de Laeken” & “Décoration et cérémonie de la Place de la Société Civile”. Twee XIXe eeuwse lithografieën.
Gesmede rozen. Gesigneerd.
“Stilleven”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd ‘63.
Een bruin lederen adressen agenda.
Een paar grijsgepatineerde houten kandelaars in barokke stijl.
Een mondgeblazen bruidsstolp met fluwelen kussentje en vergulde bladeren en bloemen.
“Grieks tafereel”. Een porseleinen groep. Eén vleugeltje manco.
“Grand national”. Engelse ruitersprent met talrijke paarden.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met een peervormige diamant van ± 0,36 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,12 ct. Met certificaat.
Een wassen Madonna met kind met kanten sluier. Onder een grote glazen stolp
“Portret van een jonge vrouw met juwelen”. Olieverf op doek. Omstreeks 1800. Herdoekt.
“Musicerende saters”. Een paar bronzen beeldjes op marmeren sokkel. Fluit manco.
“Branding”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een handtas, model Ellipse PM in monogram. Met originele draagtas. Datacode TH 1011. Met slotje, maar zonder sleuteltjes.
Een paar gebeeldhouwd eikenhouten armstoelen in Louis XIII-stijl, bekleed met naaldwerk. Sporen van verguldsel.
Een schotel van geglazuurd aardewerk met een reliëfdecor van een kreeft en zeevruchten, naar de Palissy.
Een albasten siervaas.
Portretten van een edel koppel. Olieverf op doek. Het vrouwenportret zwaar beschadigd. Gesigneerd en gedateerd 1836 & 1837.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,50 ct. en in briolette geslepen aquamarijn met een gezamenlijk gewicht van ± 5 ct.
Een vrouwenbuste van donkergepatineerd plaaster.
Een voorstelling van de herenhoeve en het wapenschild van Guilielmus Van der Maelen. Gedateerd Leuven, 5 juli 1786.
Een scheepsmaquette van een XVIIIe eeuws fregat.
“Stilleven met flessen en fruit”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Twee verschillende sjaals van wol, rayon en zijde waarvan één met pailletten en één borduursel.
Een meubel met twee deuren en een lade.
Een gestileerde houten scheepsmaquette.
Een XIXe eeuws houten wandklokje met een decor van een moeder met haar dochters boven de geëmailleerde wijzerplaat.
“Kerkje”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,64 ct. en een druppelvormige robijn van ± 3,80 ct.
Een vogeltje en een vide-poche van kristal. Beide gesigneerd.
“Feestmaal”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Driedelig stel van twee vazen en een coupe van Boheems kristal. Blauw gekleurd in de massa.
“Stilleven met bloemen en schildergerei”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,64 ct. en druppelvormige robijnen van ± 6,30 ct.
Een eikenhouten kloostertafel.
Een met bloemen gegraveerd zilveren vaasje. Gemerkt.
Een bronzen kandelaar met vijf lichtarmen in de vorm van bloemenranken.
“Personages op het strand”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten en baguettes met een gezamenlijk gewicht van ± 1,02 ct.
Een houten replica van een meesterstuk in de vorm van een torenspits.
“Boerenkar met driespan”. Olieverf op doek op paneel. Gesigneerd.
Een bronzen girandole met vijf lichtpunten en kristallen pendeloques.
“Begijnhof van Brugge”. Olieverf op doek op paneel. Gesigneerd.
Een bruin lederen agenda met ringen.
Een gefineerde ronde tafel in Empirestijl met een zwart marmeren blad.
Een sterling zilveren melkkannetje. Gemerkt.
Een paar bronzen girandoles met zes lichtarmen, versierd met kristallen pendeloques.
“Damesportret”. Olieverf op doek. Met monogram M.O.S. (?). Einde XIXde eeuw. Herstelling.
Een armband van zwart leder, staal en 18 karaats geel goud.
P.A. Daguin. “Traité élémentaire de Physique théorique et expérimentale”. 4 delen. 4e Ed. Delagrave, Paris & Privat, Toulouse 1878-79. In-8°, mooie band met opdruk “récompense accordée par la ville de Liège”. Talrijke afbeeldingen in de tekst.
“Meertje in het bos”. Olieverf op doek. Gesigneerd
Een plaasteren herenbuste met bronskleurig patina. Gesigneerd. Begin XXe eeuw.
“Boten”. Gemengde techniek.
“Hiver”. Een sjaal van kasjmier.
Een eikenhouten koffer met gegalbeerd deksel.
Een sterling zilveren peper en zoutvat. Gemerkt.
François Arago. “Astronomie Populaire”. 4 delen. 1e ed. Gide & Baudry, Paris & Weigel, Leipzig 1854-1857. In-8°, goede staat, wat vochtvlekken. Met talrijke afbeeldingen (dubbelbladige achteraan).
“Winter in een Scheldedorp”. Olieverfschilderij. Gesigneerd.
Een 18 karaats geel gouden armband rivière bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3 ct.
Een Engelse mahoniehouten armstoel.
“Landschap”. Olieverfschilderij. Gesigneerd.
Een bronzen stier met groen patina.
“Naakt”. Potloodtekening. Gesigneerd en met opdracht.
“Knock business”. Een rode pochette van leder en textiel.
Zes modulair op te bouwen kastjes als winkelinrichting.
Een antieke houten winkelpop op ijzeren voet.
Een antieke houten winkelpop op ijzeren voet.
“Stilleven met chrysanten”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met witte en zwarte diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,02 ct.
Bronzen kerkkandelaar gemonteerd als lamp.
“Hond aan een konijnenhol”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar atlanten van pijpaarde als schoorsteenmantelversiering.
Een goudgepatineerd houten spiegel in barokke stijl.
Twee dezelfde sjaals in verschillende kleuren van rayon en polyester.
Een gefineerde commode met drie laden en een zwart marmeren blad. Eén trekker gebroken.
Een decoratieve zilveren spiegel en borstel met Nederlandse keuren tweede gehalte.
Henri Desarces. “Nouvelle Encyclopédie Pratique de Mécanique et d’Electricité”. Ed. Quillet, Paris, 1924. 4 delen, in-4°, goede staat, mooie harde covers met reliëfdruk. Deel 4 is de “Atlas” met 14 uitklapbare kleurenmodellen.
Een smeedijzeren dubbele kandelaar, gemonteerd als staande lamp.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger in de vorm van een kruisje bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,48 ct.
Een meisje met brief en vogel. Bronzen beeld naar Moreau.
Een verguld houten spiegel in Lodewijk XV-stijl, versierd met een bas-reliëf met een jonge vrouw in profiel. Glas gebarsten.
Een paar bronzen girandoles met zes lichtpunten, versierd met kristallen pendeloques. Gemonteerd op elektriciteit.
“Personages in een polderlandschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1847.
Een handtas in blauw savanneleder met originele stofzak.
Een staande klok met gebeeldhouwd eikenhouten kast, versierd met motieven in Lodewijk XVI-stijl. Het werk gesigneerd en gedateerd 1793.
Een paar kandelaars van deels verguld brons in de vorm van een door een putto gedragen bloem.
Een triptiek in brons. Gesigneerd en genummerd 55/197.
“Landschap”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,73 ct. VVS1.
Griekse godin. Bronzen beeld naar het classicisme.
“Moses en de slang”. Chinese inkt op papier. Draagt een handtekening De Freij d.d. 1786.
Louis Figuier. “Les Merveilles de la Science”. In 4 delen. Ed. Furn, Jouvet et Cie, Paris, omstr. 1870. In-4°, mooi ingebonden, goede staat. “Les Merveilles de l’Industrie”. In 4 delen, idem. J. Boulvin. “Cours de Mécanique Appliqué aux Machines”. Ed. Bernard, Paris. In-8°. Goede staat, deel 1 van 8 ontbreekt.
“Strandgezicht”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Twee verschillende sjaals van linnen en katoen.
Gefineerd meubel in de geest van Boulle met witmarmeren blad.
“Evangelist”. Een XVIIe eeuws houten beeld met sporen van de oorspronkelijke polychromie.
Een paar bronzen boekensteunen met leeuwinnen.
Een ivoren Corpus Christi op een zwartgelakt kruisbeeld in een vergulde kader in barokke stijl. Eén vingertje manco. XIXe eeuw.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,68 ct.
Griekse godin. Bronzen beeld naar het classicisme.
“Straatzicht met kar”. Olieverf op doek. gesigneerd.
Een oude stappende pop met porseleinen hoofdje en armpjes en beentjes van papier machée. Gemerkt Simon & Halbig met de ster. Omstreeks 1915. Met staander.
Een vergulde luchter met kristallen pendeloques.
Een handtas in Damier Ebene, model ‘Chelsea’. Met originele draagtas. Eén drukknoopje aan de zijkant onder de rits ontbreekt. Datacode TH0025.
Een gebeeldhouwde eikenhouten vierdeurskast in Renaissancestijl.
“XIXe eeuws straatzicht”. Olieverf op paneel. Apocrief gesigneerd.
“La conquête du cosmos”. Een reeks van zes borden, getekend ‘S. Dali’. De verso gecertifieerd.
“Boerenkar”. Olieverf op doek. Naar en met een handtekening “C. Van Leemputten.
Een 18 karaats wit gouden halssnoer bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 3,66 ct. VS.
Griekse godin. Bronzen beeld naar het classicisme.
“Reikende hand”. Aquarel. Gesigneerd.
V. Paulet & J. Sarazin. “Traité d’Anatomie Topographique”. 2 delen “Atlas”, 1 deel “Texte”. Ed. Victor Masson & Fils, Paris, 1867. In-4°, goede staat. De atlassen met talrijke kleurenplaten.
Een grote bronzen hall-lantaarn met bol gegraveerd glas.
Een 18 karaats wit gouden armband rivière bezet diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 4,80 ct.
Een Napoleon III tweedeursvitrine van zwart gefineerd hout, rijkelijk versierd met marquetterie van diverse houtsoorten en met verguld bronsbeslag.
“Vrouwelijk naakt”. Een bronzen beeld in de geest van Botero.
Een hanglamp in Louis XV - stijl met glazen pendeloques.
“Kapelletje”. Kleurenlitho. Gesigneerd buiten de plaat door de graveur Armand Apol.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een solitair van ± 1,53 ct.
Mozes. Bronzen beeld naar Michelangelo.
Een bollantaarn met vier lichtpunten.
Een schouwpendule van verguld brons en albast, bovenaan getooid met een vrouw met vogel bij een zuil met bloemenvaas.
“Landchap”. Houtskool op papier. Gesigneerd.
Een zwarte geldbeugel van leder.
Een gebeeldhouwd eikenhouten tweedeurscredenza in Renaissancestijl.
“Herder met zijn kudde”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een verguld bronzen Empire luchter met acht lichtpunten, versierd met kariatiden en vrouwenhoofden.
Een violontafel van grijsgepatineerd hout.
Een paar 18 karaats wit gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 2 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,17 ct.
Een jongen en een meisje met houtbussel. Bronzen beeld naar Moreau.
“Duinen aan de Welshe kust”. Gemengde techniek. Gesigneerd.
8 luxe-albums/cassettes met Duitse postzegels met eerste-dag-stempels, telkens met verklarende folder en afbeelding van diverse andere ontwerpen. 1995-2002.
Een smeedijzeren luchter met drie lichtpunten en een gesatineerd glazen centrale coupe.
Een handtas Delvaux, model ‘Souverain’ in tressé leder met originele stofzak.
Een tweedeursbuffet met gevacheteerde panelen.
Een XIXe eeuwse horizontale stoommachine met twee cylinders.
Een Venetiaans glazen luchter met twaalf armen.
Een verlengbare eikenhouten tafel met balustervormige poten.
Een peervormige natuurlijke zwarte diamant in gesloten AIG certificaat van 2,04 ct.
Julien Turgan. “Les Grandes Usines, études industrielles en France et à l’Etranger”. 10 volumes (1868-1875). Ed. Michel Lévy Frères, Paris. In-4°, goede staat, enkele vochtvlekken, bruine lederen ruggen. Talrijke afbeeldingen.
Een commode met vier laden in accolade in Régencestijl.
Een apothekersweegschaal in vitrine. Bijgevoegd een complete gewichtenset.
Een gefineerde semainier in Hollandse stijl, versierd met bloemenmarquetterie. XIXe eeuw.
“Hiver”. Een sjaal van donker grijze katoen.
Een XIXe eeuwse Louis-Philippe tweedeurskleerkast van mahoniehout.
Een lot van vijf verschillende koperen puddingvormen.
Een paar gebeeldhouwde stoelen in Lodewijk XVI-stijl.
Mahoniehouten commode met vier grote en twee kleine laden.
Een zilveren broche bezet met diamanten oude slijp en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1 ct.
Een plaasteren reliëf met een voorstelling van een sater.
Een tombeaucommode van zwartgelakt hout in Lodewijk XV-stijl met twee laden en een zwart marmeren blad.
Een paar kleine commodes van zwartgelakt hout in Lodewijk XV-stijl met twee laden en een zwart marmeren blad.
Een album met ca. 300 oude fantasiepostkaarten.
Een handbeschilderde fluwelen wintersjaal van chialingo rood.
Een staande klok met eikenhouten kast. Het werk met gedreven messingen voorstelling rond de wijzerplaat.
Een lot met betrekking tot de vrijmetselarij, bestaande uit twee schootsvellen, handschoentjes, aanstellingsdocumenten, reglementen, enz.
Een sobere eikenhouten dekenkist.
Een uit twaalf tegels opgebouwde zonnewijzer in houten kader. Vermoedelijk Portugees.
Een 18 karaats wit gouden ketting met hanger bezet met een ovale smaragd van ± 1,40 ct. en kleine smaragden en diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,43 ct. Met certificaat.
Een butlerspiegel in goudgepatineerd houten lijst.
Een butlerspiegel in goudgepatineerd houten lijst.
Een oude spectroscoop in houten kist.
“Erotische scène”. Een deels ingekleurde ets. Gesigneerd en genummerd 9/100 buiten de plaat.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. een hartvormige smaragd van ± 2,10 ct.
Een commode van mooi symmetrisch mahoniehoutfineer met vier laden en een wit marmeren blad. Met drie grote laden en een kleinere in de gordel. XIXe eeuw.
11 boeken m.b.t. fauna e.d. Louis Figuier. “Les Insectes, ouvrage illustré de 595 figures dessinées d’après nature”. 3ième Ed. Hachette, Paris 1875. In-8°, paperback, sletig. Ad. Chatin. “Anatomie comparée des Végétaux Plantes Parasites”. Ed. Baillière & Fils, Paris 1892. In-8°, goede staat. Atlas met 113 platen in dezelfde band. En negen andere.
Een XIXe eeuwse wandelstok met 800 ‰ zilveren handvat, versierd met een gedreven bloemendecor.
Een lange wandspiegel met verguld houten lijst, bovenaan versierd met een kuif in Lodewijk XV-stijl.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een centrale diamant oude slijp van ± 1,05 ct. VS en diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,32 ct.
Twee verschillende houten schouwpendules. zonder sleutel.
Rechthoekige spiegel met vergulde lijst. Kleine letsels.
Een laat XIXe eeuwse verticale precisiesnijmachine van staal en gietijzer. In houten kist.
Een gefineerde wandconsole in Lodewijk XV-stijl, versierd met bloemenmarquetterie en de poten met bronsbeslag.
“Hiver”. Een sjaal van merino wol.
Een zwart lederen Chesterfieldsofa. Drie plaatsen.
Eadweard Muybridge. “Animals in motion. An Electro-Photographic Investigation of Consecutive Phases of Muscular Actions”. 5de druk. Ed. Chapman & Hall, 1925. In-4°, oblong, slijtage aan cover.
Joseph Grego. “Rowlandson the Caricaturist”. Eerste Ed. Chatto & Windus, London, 1880. Twee delen. In-4°, slijtage.
Een oude boekenpers van gietijzer en messing.
Een 18 karaats geel gouden Amerikaanse trouwring, bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 1,08 ct.
Louis Figuier. “Les Merveilles de la Science”. 4 delen. Ed. Furne, Jouvet & Cie, Paris, 1867-1870. In-4°, mooie staat. Talrijke afbeeldingen in de tekst.
Een gedreven tinnen reliquarium. Vermoedelijk Vlaams, laat XVIIIe eeuw.
Een vroeg XXe eeuws hoogfrequentiestroomapparaat met 23 elektrodes (3 gebroken). In origineel koffertje.
Een spiegel met verguld houten en plaasteren lijst.
Een wintersjaal van 100 ‰ cashmere.
Een tafel met rond glazen blad op een voet van witgepatineerd composiet in de vorm van een Corinthische zuil.
Zes diverse beeldjes van polychroom porselein en biscuit.
Een gevarieerd lot met gedeeltelijke glazenserviezen. grotendeels geslepen kristal. Totaal 77 stuks.
Een wit marmeren bas-reliëf met een voorstelling van Venus en Cupido. Achteraan met stempel “Arts and commerce promoted”.
Een 18 karaats geel gouden slavenarmband bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,58 ct.
“Edel koppel”. Een groep van deels verguld porselein. Onderaan gemerkt.
Een houten reliëf met een voorstelling van Bacchus, ondersteund door twee saters.
Een servies met een decor van vogeltjes, bestaande uit 29 platte borden en 10 diepe borden, een boterschaaltje, een sauskom, een ronde en een ovale serveerschotel. Gemerkt.
Een antieke waaier met zilverbrokaat en met een handgeschilderd decor.
“Landscape”. Een wintersjaal van wol en zijde.
Een reeks van vier gebeeldhouwd notenhouten cabrioletfauteuils, bekleed met naaldwerk. We voegen er een bankje met dezelfde bekleding aan toe.
Een Louis-Philippe koffie- en theeservies van meerkleurig en verguld Brussels porselein, bestaande uit een koffiepot, een theepot, een melkkan, een suikerpot en twaalf kopjes met elf onderschoteltjes.
Twee oude atlassen, waarbij één uit 1892 (van Belgische geograaf Alexis Marie Gochet, 1835-1910) en één uit 1926.
“Vissersboten bij valavond”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een in smaragd geslepen natuurlijke geel bruine diamant in gesloten AIG certificaat van 0,99 ct. SI1.
P. Génard. “Anvers à travers les Ages”. 2 delen. Ed. Bruylant-Christophe & Cie, Bruxelles, 1888. In-4°, goede staat.
“Stilleven met fruit en noten”. Olieverf op doek. Gesigneerd .
“Sint Anna ten Drieën”. Een gepolychromeerd plaasteren groep. Enkele beschadigingen aan de basis.
“Landschap”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Twee verschillende sjaals van rayon en polyester.
Een reeks van zes eikenhouten stoelen met lederen bekleding met klinknagels.
Een opgezette zeekoet uit 1956.
Een witmetalen kerstboom met twaalf kaarsenhouders.
Een antieke spiegel, bekleed met gesculpteerd benen plaatjes met Engeltjes en leeuwen en centraal het wapenschild van het Franse koninkrijk en de spreuk “Montjoy Saint Denis”. Enkele manco’s en kleine beschadigingen.
Een 18 karaats geel gouden ketting met hanger bezet met een centrale diamant van ± 1,11 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,13 ct.
Twee XIXe eeuwse houten hoeden/pruikenstaanders.
“Madonna met kind”. Olieverf op paneel. XVIIIe eeuw. Te restaureren.
Een oude radio uit de jaren ‘50.
“Stilleven met geranium”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
“Hiver”. Een kleurrijke sjaal van wol, rayon en mohair bezet met pareltjes en pailleten in tak en bloemenvorm.
Een commode van wortelnootfineer in Transitionstijl met een beige marmeren blad en drie laden, versierd met bronsbeslag.
Suske en Wiske. Een grote partij stripverhalen. De nummers 92 t.e.m. 208 van de gekleurde rode reeks. Nummers 94 (De Sissende Sampan), 132 (De Stierentemmer), 163 (De Vlijtige Vlinder), 193 (Hippus het Zeeveulen) ontbreken. Overwegend in goede staat.
Een vaas van groen glaspasta.
“Plattelandszicht met een stroom”. Olieverf op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1896.
Een 18 karaats roze gouden ring bezet met een centrale diamant van ± 0,46 ct. en briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,26 ct.
Een oeil-de-boeufklok met inlegwerk van parelmoer. Met sleutel en slinger.
Een bas-reliëf van terracotta met een voorstelling van putti en een hond aan een houtvuur.
Een grote bolle schenkkan van aardewerk met een reliëfdecor van Franse lelies op rode achtergrond.
“Les gamins de pêcheurs”. Ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een handtas in zwart leder met draaislotje, met originele stofzak.
Een oud houten kinderstoeltje.
“Astérix le Gaulois”. 14 albums met harde cover, eerste uitgaven. Overwegend in goede staat.
Een vaas van meerkleurig glaspasta in de stijl van Murano.
“Koppel aan zee”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een ronde briljant in gesloten AIG certificaat van 0,57 ct. Color F I1.
Een porseleinen dekseldoos met zilverglazuur. het deksel getooid met een roos.
Een schouwspiegel met houten lijst met schildpad.
Een kartelklok van gelakt hout, versierd met verguld decor van rozen. In de stijl van de Neuchateloises.
“Stilleven met schelp”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Drie verschillende wintersjaals van wol en zijde. Toerako. Magenta. Universe grey.
Twee met leder beklede archiefkastjes, waarbij één met vier laden en het andere met negen laden.
“Tintin”. Zeven albums in zeer gelezen staat. Harde covers.
Een vaas van rood glaspasta in de stijl van Murano, versierd met een mirafioredecor.
“Moeder en kind”. Olieverf op doek & “Koppel bij zonsondergang”. Een kleurtekening. Beide gesigneerd.
Een 18 karaats wit en roze gouden ring bezet met een diamant van ± 0,92 ct.
Een lynx van gebeeldhouwd hout. Gemonogrammeerd ‘M. L.’.
“Kleurrijke marine”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een Wedgwood pique fleurs met een wit op blauw decor.
“Groot landschap met knotwilg en hoeves”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1965.
Een met takken versierde zwart, grijs en bruin fluwelen stola.
Een paar sobere eikenhouten armstoelen.
Een lot diverse oude stripverhalen. 14 stuks, in diverse staten. Franstalig en Nederlandstalig.
Coupe van geslepen kleurloos kristal.
“Vissers op het strand”. Facsimile.
Een 18 karaats geel gouden schakelarmband bezet met half edelstenen.
Twee boeksteunen in de vorm van zittende honden en twee groepjes van polychroom porselein met poedels en jongetjes.
“Schaatsers nabij een kasteelhoeve”. Olieverf op koper. Gesigneerd.
Een inktstel van rood en roze marmer met een glazen inktpot en met bijpassend vloeiblok.
“Supertramp World tour 1983”. Een ingekaderde affiche.
Een lot van drie stuks kleine lederwaren in bordeaux. Lichte slijtage aan de kaarthouder.
Een gebeeldhouwd eikenhouten canapé met fluwelen bekleding.
Een lot van 198 exemplaren van het Franstalige tijdschrift “La Semaine de Suzette. 1954 - 1957.
Drie stuks memorabilia m.b.t. Koning Albert I en W.O. I.
“Portret van een boer”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een paar 18 karaats geel gouden oorbellen bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,18 ct. en half edelstenen.
Een lot varia, bestaande uit vier poppenkasthoofdjes, een oud houten puzzeltje, een blikken spaarpot uit 1930 en een lot oude boerderijdiertjes (enkele beschadigingen). Bijgevoegd een lot van tien oude kinderboeken.
“Galjoen voor anker”. Olieverf op paneel. Gesigneerd.
Een inktstel van zwart marmer met een koperen en een glazen inktpotje.
“Pijproker”. Olieverf op paneel. XIXe eeuw. Te restaureren.
Een bruine geldbeugel van leder.
Een verchroomd art deco serveerwagentje met twee glazen leggers en op wieltjes. Jaren ‘20.
Een alarmpistool.
Oude bronzen plaquette van een kindje. Gesigneerd.
Twee prenten naar de klassieke oudheid.
Een 18 karaats geel gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,20 ct. een robijn van ± 0,20 en een smaragd van ± 0,25 ct.
Een oude Russische bajonet voor een Mosin-Nagant. Gemerkt CA3069.
“Koninklijke scène bij het avondmaal”. Een lithografie naar een werk van Auguste Loustaunau door Legras.
Oude brandweerhelm en spuit.
“Landschap met aanlegsteiger. De Durme te Sombeke”. Gedateerd 1966.
Drie verschillende sjaals van wol, rayon en zijde, één ervan bezet met pailletten.
Een houten schildersezel.
Een paar messingen kandelaars in de vorm van Corinthische zuilen op groen marmeren sokkels.
Een karaf van geslepen kleurloos kristal. Gemerkt onderaan.
“Kerkinterieur”. Kleurenets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een 18 karaats wit en geel gouden ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,36 ct. en een centrale saffier van ± 0,15 ct.
“Wereldtentoonstelling Antwerpen 1930”. In vier delen.
“Babylon” & De “Bruges à Gand.” Twee litho’s buiten de plaat gesigneerd en genummerd.
Een goudweegschaaltje met gewichtjes in houten etui. Eén gewichtje manco.
“Koppel op ezels”. Litho. Druk. Dieperink, 3/3, Proefdruk. Met inscriptie Lebreton, Corse.
Een bruine pochette van leder.
Een groengepatineerde smeedijzeren staande kandelaar met vijf lichtpunten, gemonteerd op elektriciteit.
Een vaas van groen gedubbeld en geslepen kristal. Gemerkt en genummerd 18/150.
Een oude koperen klaroen en een oude kepie met pluimen in doosjes.
Twee grafische werken, waarbij één naar een werk van Scharlaken en één naar Rubens.
Een handtas van wit leder.
Engelse kruik voor gin uit de Tweede Wereldoorlog. Genummerd SRD 1944.
“Haven”. Litho. Genummerd 6/150.
Een lotje met betrekking tot toerisme in Belgisch Congo.
“Landschap”. Gesigneerd en gedateerd 1965.
Twee verschillende kleurrijke sjaals van wol en mohair en zijde bezet met pailletten.
Een paar ronde piëdestals, versierd met bronsbeslag.
“Guldenboek der Vuurkaart”. Uitgave 1933-1934.
Vier stuks kristal: twee kleurloze asbakken (1 zonder merk) en twee rode vazen.
“Zicht op een meer”. Een gravure. Gesigneerd binnen en buiten de plaat.
Een bruin lederen handtas.
Een lot gevarieerd lot glaswerk met verzilverd metalen deksels en monturen.
“Vrouwenportret”. Een ets. gesigneerd buiten de plaat.
Een Engelse aardewerken theepot met een verguld decor.
“Paardenhoofdstel”. Geaquarelleerde litho. Gesigneerd, E.C. en genummerd A/L.
“Knock business”. Een beige pochette van leder en textiel.
Twee verschillende luidsprekers in houten behuizing. Jaren ‘30.
Een moderne kristallen vaas. In de massa roze gekleurd. Onderaan gemerkt.
Een lot verzilverd en wit metaal, bestaande uit een flessenhouder, een dienblad van Wiskeman, twee flessenemmertjes, een bel, een lepel in etui, een etui met zes lepeltjes met kuikentjes en een etui met twaalf desertvorkjes van Christofle.
“Zicht op Brugge”. Een kleurenets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een grijze pennenzak van textiel en leder.
Vaas van geslepen kristal, in de massa rood gekleurd. Zonder merk.
“De rede van Antwerpen”. Een ets. Gesigneerd buiten de plaat.
Een geslepen kristallen coupe, blauw in de massa met gekartelde rand.
“Vrouwenstudies”. Drie etsen. Artiestenproeven. Gesigneerd buiten de plaat.
Een zwart daim handtasje.
Een paar draaikrukjes van koper en hout.
Paar boekensteunen versierd met koperen golfsticks.
“Boliviaanse moeder en kind”. Porselein groepje. Onderaan gemerkt.
Een lot oude postkaarten, waarbij 30 kaarten van Kigali uit 1930, 14 onbeschreven kaarten van de expo ‘58, postkaarten uit Kinshasa en algemene toeristische plaatsen.
Een zilveren halsketting met amulet. Yemen.
“Stormloop naar de sterren, de ruimtevaart” & “De auto’s in de wereld 1964”. Twee albums met chromo’s van Chocolade Jacques.
Een reeks van tien ingekleurde en ingekaderde prenten van vissen, afkomstig uit een XIXe eeuwse Spaanse encyclopedie.
Een lot van 86 oude reclamepins. Jaren ‘30 tot ‘60.
“Genealogie”. Litho. Gesigneerd en genummerd 7/35.
Twee verschillende kleurrijke sjaals van rayon en zijde waarvan één met borduursel.
Een bruingepatineerde plaasteren hangconsole in barokke stijl met twee engelenhoofdjes.
Schaal en vaas art deco van fumé glas.
Lot: een koperen lijstje en een wijwatervat met bronzen penning van Lourdes.
“Oosters dorpje met figuren”. Olieverf.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met een tijgeroog van ± 8 ct.
“René Magritte”. Ed. Draeger, 1977.
“Personages”. Litho. Gesigneerd en E.A. buiten de plaat.
Stereokijker met een partij stereobeelden. Omstreeks 1900.
“Changeons de Planète”. Litho. Gesigneerd en genummerd 32/50.
Een bruin lederen aktetas.
Een oude vierkante houten bak.
Model van een Indian motor. Kunststof.
“Officier te paard”. Een beeld van gepolychromeerd aardewerk. Italiaans werk. Kleine beschadiging achteraan.
“Uil”. Monotype. Gesigneerd en gedateerd 1980.
Een 18 karaats wit gouden hanger bezet met briljanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een zeeschelp, gemonteerd als schemerlampje op een bronzen voet, versierd met een cameedecor met zichten op Pompeï.
“Watervallen”. Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd 1891.
Een lot kristal, bestaande uit een kleurloze vaas met tinnen monturen, een blauwe vaas, een blauwe asbak, een rode pul en een deels gesatineerd kleurloos vaasje.
“Geometrische compositie”. Een lithografie. Gesigneerd buiten de plaat. Met papierstempel.
Een zwarte pochette van leder.
Twee sokkeltjes van gebeeldhouwd hardhout. Chinees werk. Met marmeren blad.
Een sierschotel van Chinees porselein met een meerkleurig decor van fazanten en bloemen. Onderaan gemerkt.
Een grote en zes kleine schalen van blauw glas met handgeschilderde witte decors.
“Vrouwenportret”. Olieverf op doek. Gesigneerd.
Een 18 karaats wit gouden ring bezet met diamanten met een gezamenlijk gewicht van ± 0,60 ct.
Een lot oude kerstversiering (lampjes en ballen).
Twee oude seinsleutels, een seinalarm en een telefoon.
Een paar verguld bronzen wandlampen met telkens drie lichtarmen, waarvan twee in de vorm van zwanenhalzen.
Een lot van twaalf bruin glazen apothekerspotten. Originele doppen grotendeels manco.
Twee verschillende sjaals van wol, kasjmier en mohair.
Een handgeknoopt Afghaans wollen bidkarpetje.
Een lot van acht glazen vazen in verschillende vormen en formaten.
Een drageoir van geslepen kleurloos kristal.
Een verzilverd bronzen lampenvoet in barokke stijl op een zwart marmeren voetstuk.
Een 14 karaats geel gouden art deco ring bezet met diamanten oude slijp met een gezamenlijk gewicht van ± 0,22 ct. gezet in zilver en saffieren met een gezamenlijk gewicht van ± 0,22 ct.